Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2012. szeptember 25. 10:3712176.

    - A Vénusz az Oroszlán csillagjegy előterében tartózkodik szeptember 6-án 16 órától október 3-ig. Ezzel serkenti a kreatív alkotást, az örömmel végzett tevékenységeket, de fokozza a szerelem, szexualitás iránti vágyat.

    Teremtő periódus… Kérdés, mit akarunk teremteni? Kapcsolatot, gyermeket, vállalkozást, vagy csak a mindennapok során a tűzhely mellett alkotunk szabadon. Jó periódus ez a szabadidős, embereket összehozó társadalmi eseményeknek, ahol reprezentálni lehet, és új kapcsolatokat kötni. Egy kis játékos flörtölés is belefér ezekbe a találkozásokba, de vigyázzunk, ne vigyük túlzásba az életélvezeteket!

    Látogassunk kiállításokat, vegyünk részt minél több kulturális eseményen, programon, színházi előadáson, koncerten. A külsőségekre ilyenkor több figyelmet fordítunk, legyen az az otthonunk, vagy akár a megjelenésünk. A felerősödő hiúság és elismerésvágy sokakat akár szépészeti beavatkozások igénybevételére is inspirálhat.

     

     Médiában a fogyasztásra késztető reklámok azt sugallják, hogy megérdemeljük a luxust, pompát és kényeztetést. „Irigylésre méltó” celebekkel, sztárocskákkal üzenik ezt nekünk! Ne dőljünk be nekik! A cukormáz hamar leolvad, s láthatóvá válik mögötte a sivár és teljesen hétköznapi valóság! A meggondolatlanság nem csak az életélvezetekben, hanem a túlköltekezésben is megjelenhet! Vigyázzunk: csak a takarónk végéig nyújtózkodjunk!

    A Vénusz a Szűz csillagjegy előterébe tovább halad október 3-án 8 órakor és október 28-ig itt tartózkodik. Ismét jobban jelen leszünk a mindennapi tevékenységekben, elfogadjuk azt, hogy bizonyos dolgokat kötelességszerűen el kell végeznünk.

    Kapcsolatainkban hangsúlyossá válnak a gyakorlatias dolgok, a hétköznapi tevékenységek. Könnyebb beosztónak lenni, örömmel végezhetünk aprólékos, máskor „nem szeretem” tevékenységeket, pl. ruhák, háztartási eszközök javítását.

    Ilyenkor a takarítás, rendrakás is könnyebben megy. Segítőkészségünk felerősödik, jóleső érzéssel tölt el bennünket, ha hasznára lehetünk a környezetünknek.

    Örömet találhatunk ilyenkor a tanulásban, az együtt végzett közös tevékenységekben, a szükséges dolgok megjavításában. Emberi kapcsolatainkban ilyenkor a kritikára érzékenyebben reagálunk a szokásosnál.

    Mielőtt társunknak segítő szándékkal „építő kritikát” fogalmazunk meg, gondoljuk végig, neki most valóban arra van-e szüksége, vagy inkább csak a figyelmes meghallgatásunkra. Ha hajlamosak vagyunk arra, hogy önmagunkat másokhoz mérjük, most ez a viselkedésünk, csak tovább fokozhatja önbizalomhiányunkat, kishitűségünket partnerkapcsolatunkban. Fontos, hogy észrevegyük, ezt mi tesszük önmagunkkal! Nem a társunk értékel le bennünket.

     

    (Idézet: Ezoteria)

  2. 2012. szeptember 24. 20:0712175.

    Immár a MÉRLEG jegyében járunk, kezdte az idézetet Pontypandy.

     

    Míg az előző jel -a Szűz- önmagára figyeléssel próbálja megtalálni a helyét egy adott közösségben, s ott megélni a hasznosságát, a Mérleg figyelme már kifelé, a külvilágra irányul.

    Nyitott mindenre, amivel találkozik, hogy megtalálja benne személyisége kiegészítőjét. Legmélyebb motivációja, hogy a másikban tükröződve kiteljesedést éljen meg. Vágyik a kiegészülésre, tökéletességre, egyensúlyra. Nagyon disszonáns jel. Olyan akar lenni, mint egy sima vizű tó, de a legkisebb fuvallat is felborzolja. Hordozza az igazságot, harmóniát, kompromisszumot tartalmazó viselkedést, mely kiegyenlíti a szélsőségeket és összekapcsolja az ellentéteket.

    Mint második levegős jelnek, a Mérlegnek az a legfontosabb, hogy kapcsolatban legyen valakivel.

    Fő mottója a bibliai idézet: „Nem jó az embernek egyedül!” Számára a társ a fontos. Ő az, aki csak akkor lép ki az egyik kapcsolatból, ha átléphet egy másikba, hiszen egy pillanatig sem akar egyedül lenni.

    Uralkodó bolygója a Vénusz, és a Júnó, melyek az életélvezetről, harmóniakeresésről, művészi vonzódásról, szerelemről ismert.

    De társíthatjuk hozzá Justiciát az igazságosság istennőjét is, akinek jelszava: „Harmónia és igazságosság mindenek felett!”

    Keresi azokat a döntéseket, melyek a legkevésbé zavarják meg a harmóniát. Senkit sem akar megbántani, s ez magyarázza döntési nehézségét.

    Az egyensúly számára elsődleges, mert ki nem állhatja a konfliktust. A durvaságot nehezen viseli. Kardinális kérdés számára az arányosság, szépség és elegancia. Elképzel egy szép és teljes világot, melyben minden a maga helyén van. Van stílusa, alantas dolgokba nem megy bele!

     

    A legszebb emberk a Mérleg jegyében születtek. (ám ez nem zárja ki a többit sem, de ez statisztika!)

  3. 2012. szeptember 24. 19:5112174.

    Azoknak, akik most kapcsolódnak be a személyes év elemzéseibe: a kiszámítása a 12148-as hsz-ban található.

     

    Folytatás:

     

    Ha a SZEMÉLYES ÉV 3-as, akkor a szülöttnek alkalma van a másokkal való érintkezésre, eszmecserére.

    A kifejezőkészség különféle módon nyilvánulhat meg, attól függően, hogy az egyénnek milyen adottságai és életkörülményei vannak.

    Megmutatkozhat irodalomban, művészetekben, politikai vagy közéleti szereplésben, egyesületi tevékenységben vagy intenzív társas életben vagy akár rádió-, tv-szereplésben.

    Ebben az évben a táncmulatságok, estélyek, baráti összejövetelek a természetes elfoglaltságok közé tartoznak.

     

    Általában minden olyan tevékenységre alkalmas a 3-as személyes év, ami valamilyen formában közönséggel való kapcsolatot jelent.

    Ebben a személyes évben a legerősebb az egyén vonzereje és személyi varázsa, és nem szabad engednie, hogy mások háttérbe szorítsák.

    Szerelmi ügyekre, esküvőre, nászútra is kiválóan alkalmas ez az év, függetlenül attól, hogy az illető már házas, mivel hosszabb nyaralás, egy üdülés mindig jól jön, mert kilencévenként egyszer van 3-as személyes éve.

    Fokozottan kell óvakodni ebben az évben attól, hogy az egyén túlságosan belemerüljön a nívótlan, vagy alacsony szintű szórakozásokba (kártya, játékgépek, kocsma stb.).

     

    Ha a SZEMÉLYES ÉV 4-es, nem igér semmiféle sikert sem üzleti, sem anyagi, sem szerelmi téren.

    Az egyén másokra való hatása és befolyása nagyon  alacsony fokon van.

    Nem ajánlatos sem szakmai elhelyezkedésre, sem állásváltoztatásra, mivel könnyen előfordulhat, hogy az egyén hosszabb ideig nem tud elhelyezkedni vagy kénytelen lesz megelégedni egy rosszabb állással, mint amilyent otthagyott.

    Ez a magánéletére is vonatkozik, nem érdemes megszakítani a már meglévő házasságot vagy párkapcsolatot, mivel hosszú ideig nem talál megfelelő társat magának.

    A 4-es személyes évben az egyén kritikai és arányérzéke igen magas fokon van, így az ítélőképessége helyes irányba tudja terelni a gondolatait, mint cselekedeteit.

    Ez az időszak leginkább az önképzésre, a képességek és szakmai tudás fejlesztésére alkalmas.

    Ez a személyes év kiváló családi ház építésének megkezdésére, de ugyanakkor rutinmunkákra és a termelékenység növelésére, valamint takarékoskodásra és tőkegyűjtögetésre is.

     

    Folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (12163)
    2012-09-21  16:33
  4. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. szeptember 23. 17:3712173.
    Immár a Mérlegben járunk :) és ezt mondják a Javasok az idei hatásokról:    Szeptember 22-én naplemente-szertartással búcsúztathatjuk a Szűz jegyét elhagyó Napot, és köszönthetjük a Mérleg jegyében. A szertartás keretében akár fogadalmat is tehetünk például társkapcsolatunk javítására, harmonizálására, a magasabb isteni világokkal való kapcsolatunk javítására.  Erősödő háttérfeszültséget tapasztalhatunk az időszak első napjaiban, mert 27-én kulminál a belépéskor már erősödő Vénusz–Mársz kvadrát, mely igen komoly, emberpróbáló helyzeteket jelez – elsősorban azoknak, akiknek születési képletében a fix jegyek 20. foka táján bolygó áll. Igen jól tesszük, ha tudatosan tartózkodunk attól, hogy másokat megsértsünk, megbántsunk, illetve igyekszünk méltósággal viselni az esetlegesen bennünket érő sértéseket, sérelmeket. Nem könnyíti meg a fenti nehézségek kezelését a 29-én tetőző T-kvadrát, melynek analógiájában tudatosságunkat tehetik próbára a pusztítással, fanatikus rombolással (Plútó), akár robbanásokkal, derült égből villámcsapásszer élményekkel (Uránusz) fémjelzett világi események. Segítő erők megjelenésére is számíthatunk a 26-án beteljesed harmonikus fényszög analógiájában (Merkúriusz-Jupiter trigon). Október 3-án délelőtt léptethetjük be – szertartás keretében – a Vénuszt a Szűz tropikus zodiákusjegyébe. 5-én szomorú, borongós, depressziós gondolatok erősödhetnek bennünk, kommunikációs, közlekedési nehézségeket tapasztalhatunk, rossz híreket kaphatunk (Merkúriusz-Szaturnusz konjukció). Ne engedjük szabadjára gondolatainkat, legyünk igen óvatosak és visszafogottak beszédünkben – főleg akkor, ha születési képletünkben a kardinális jegyek végén bolygó áll. 7-én a Márszot léptethetjük át a Nyilasba, hogy akaratunknak szellemi, metafizikai célokat tűzhessünk ki, illetve elébe mehessünk a 8-án tetőző, céljaink megzavarodását, akaratgyengeséget sejtető feszültségnek (Mársz-Neptunusz kvadrát).  17-én tetőzik az időszak utolsó, komolyabb odafigyelést igénylő tranzit fényszöge (Vénusz-Jupiter kvadrát). A kis és a nagy szerencse bolygójának kvadrátja érzelmi hullámhegyeket, -völgyeket, illetve szerencsétlenséget, törvénytelenséget, hűtlenséget sejtet – főleg azoknak adva megoldandó feladatot, akiknek a labilis jegyek közepén születési bolygó áll. 
  5. 2012. szeptember 23. 09:3612172.

    8-as évem van, ami megegyezik a karma-számommal.

     

    Kíváncsian várom a folytatást a személyes évekről.

    előzmény:
    mamóka67 (12163)
    2012-09-21  16:33
  6. 2012. szeptember 23. 09:3012171.

    Drága Mamóka,

     

    felkavaró, de egyben lélekmelengető volt olvasni, átérezni a soraidat.

     

    Biztos vagyok benne, hogyha fizikailag nem is lehettél mellette, de a sok szép, közös emlék, és a határtalan szereteted Vele volt az utolsó pillanatban is. Megnyugodva ment el.

     

    Ölelélés Neked

     

    Luna

    előzmény:
    mamóka67 (12157)
    2012-09-20  17:01
  7. 2012. szeptember 23. 09:2012170.
    A kedvenc fohászom: minden benne van, és mindig erőt tudok meríteni belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771697 (12169)
    2012-09-23  09:00
  8. Torolt_felhasznalo_771697
    Torolt_felhasznalo_771697
    2012. szeptember 23. 09:0012169.
    "Uram, nem csodákért és látomásokért fohászkodom, csak erőt kérek a hétköznapokhoz. Taníts meg a kis lépések művészetére!

    Tégy leleményessé és ötletessé, hogy a napok sokféleségében és forgatagában idejében rögzítsem a számomra fontos felismeréseket és tapasztalatokat! 
    Segíts engem a helyes időbeosztásban!

    Ajándékozz biztos érzéket a dolgok fontossági sorrendjében, elsőrangú vagy csak másodrangú fontosságának megítéléséhez! 
    Erőt kérek a fegyelmezettséghez és mértéktartáshoz, hogy ne csak átfussak az életen, de értelmesen osszam be napjaimat, észleljem a váratlan örömöket és magaslatokat!

    Őrizz meg attól a naiv hittől, hogy az életben mindennek simán kell mennie! 
    Ajándékozz meg azzal a józan felismeréssel, hogy a nehézségek, kudarcok, sikertelenségek, visszaesések az élet magától adódó ráadásai, amelyek révén növekedünk és érlelődünk!

    Küldd el hozzám a kellő pillanatban azt, akinek van elegendő bátorsága és szeretete az igazság kimondásához! 
    Az igazságot az ember nem magának mondja meg, azt mások mondják meg nekünk.

    Tudom, hogy sok probléma éppen úgy oldódik meg, hogy nem teszünk semmit. 
    Kérlek, segíts, hogy tudjak várni! 
    Te tudod, hogy milyen nagy szükségünk van a bátorságra.

    Add, hogy az élet legszebb, legnehezebb, legkockázatosabb és legtörékenyebb ajándékára méltók lehessünk!

    Ajándékozz elegendő fantáziát ahhoz, hogy a kellő pillanatban és a megfelelő helyen - szavakkal vagy szavak nélkül - egy kis jóságot közvetíthessek!

    Őrizz meg az élet elszalasztásának félelmétől! 
    Ne azt add nekem, amit kívánok, hanem azt, amire szükségem van! 
    Taníts meg a kis lépések művészetére!"

    Antoine de Saint-Exupéry: Fohász
  9. 2012. szeptember 21. 21:5112168.
    Csak a pontokbaszedettség  miatt. Nekem az Asc-en van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771697 (12167)
    2012-09-21  21:40
  10. Torolt_felhasznalo_771697
    Torolt_felhasznalo_771697
    2012. szeptember 21. 21:4012167.
    :) Köszönöm Koltozs. 

    Miért "az a fránya" Pallasz Athéné? (Elnézést! Lehet, hogy egy kicsit "lassan kapcsolok". A Pallasz Athénéról nem is írtam. Nálam a 3. Házban, a Bak jegyben van.)
    előzmény:
    koltozs (12166)
    2012-09-21  21:04
  11. 2012. szeptember 21. 21:0412166.

    Az a fránya Pallasz Athéné!

     

    Örülök, h összeségében jól vagy.

    Meg, h Pandy is, és h Mamóka, és Anchor Rose?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771697 (12164)
    2012-09-21  19:30
  12. 2012. szeptember 21. 21:0212165.

    Nekem 1-es évem van, ha jól számolom.

    Koncentrálok, de tényleg nehéz, h meddig határozott az ember, és hol esik az ember "az önzés, önhittség és agresszivitás" hibájába.

     

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (12163)
    2012-09-21  16:33
  13. Torolt_felhasznalo_771697
    Torolt_felhasznalo_771697
    2012. szeptember 21. 19:3012164.

    Sziasztok!

    Írtam egy hosszú hozzászólást, de elszállt. No comment. Tudom, hogy inkább Word doksiba kellett volna írnom, de most már mindegy. Megpróbálom újra leírni, de már csak a lényeget.

     

    Elolvastam a számmisztikáról írtakat, de gyakran elkalandoztak a gondolataim (bizonyára okkal), így inkább most nem foglalkozom vele. Nincs hozzá türelmem.

     

    Az elengedést, gyászt mindenki máshogy éli meg. Mindenki más módon próbálja tűrhető szintre csökkenteni a fájdalmat. Azt hiszem, hogy sokszor az ilyen helyzetekben is érvényesek bizonyos "általános igazságok", felfedezhetőek kisebb hasonlóságok.
    Például a haldoklás fázisai:
    1. Elutasítás („Ez tévedés, ez nem lehet igaz.")
    2. Düh („Miért pont én, miért pont velem kellett ennek megtörténnie?")
    3. Alkudozás
    4. Depresszió
    5. Belenyugvás ("Ennek valamiért így kellett lennie.")

     

    A 2012-es évről is írok pár sort. (Nem olyan összeszedetten, szépen, mint Koltozs.) Tudomásom szerint az idei évre a VII. Házba került a Napom. (Itt van a Merkúr és a Mars is.) Kapcsolatok, szerződéses viszony. Ismét a „régi munkahelyemen” dolgozok, ahol nagyobb változások vannak (főleg az év hátralévő részében). Szorgosan dolgozom, próbálom mindenből a legjobbat kihozni, aktívan, de megfontoltan cselekedni… Igyekszem „stabil” környezetet, körülményeket teremteni (itt jegyzem meg, hogy a Holdam jelenleg a Rák jegyben van).
    Eléggé vegyes "élmények" vannak mögöttem / mögöttünk. Volt haláleset, munka és felújítás, esküvő és hamarosan gyermekáldás (nem nálam, hanem a családban, rokonságban)... Nálam tulajdonképpen változatlan a helyzet. Bizonyos dolgok megszűnnek / lezárulnak, mások megismétlődnek.

    Nos… lényegében ennyi volt a mondandóm. Mire ezt leírtam, addigra elmúlt az elszállt hozzászólás miatti bosszúságom.

     

    Csodás hétvégét mindenkinek!

  14. 2012. szeptember 21. 16:3312163.

    Miután jól kibőgtük magunkat, :))) térjünk vissza a számmisztikához, azon belül is a SZEMÉLYES ÉVHEZ.

     

    Ha a személyes év 1-es, az idő alkalmas arra, hogy  a személy valami új vállalkozásba fogjon, vagy az eddigi gyakorlattól eltérően másképp rendezze az életét, valami újszerű megoldással.

    Létesítsen kapcsolatokat, szerezzen új barátokat, új ismerősöket.

    Utazásra, lakásváltoztatásra, lakhelyváltozásra, új munkahely vagy vállalkozás beindítására alkalmas ez az év.

    A már meglévő munkahelyen előrehaladást, fizetésemelést jelez, vagy olyan áthelyezést, mely előnyére válik a szülöttének.

     

    Legyen a személy alkalmazott vagy vállalkozó, a számmisztika ismeretében gondolnia kell arra, hogy a kilencéves ciklusonként egyszer van 1- es személyes éve, ezért meg kell ragadni és ki kell használni a kínálkozó lehetőségeket.

    Óvakodni kell attól, hogy az önzés, önhittség és agresszivitás hibájába essen.

    Barátait, ismerőseit úgy kell megválasztania, hogy azok megüssék a kívánt mértéket, mert nagy a valószínűsége annak, hogy ezek a kapcsolatok fennmaradnak az elkövetkező kilenc éven keresztül.

    Az esetlegesen adódó kudarcokat nagy erővel le kell győzni, mert ha szívósan és kitartóan haladunk a céljaink felé, akkor ebben az éven (1) jól megalapozhatjuk egzisztenciánkat a most induló kilenc éves ciklus időtartamára.

     

    Ha a személyes év 2- es, az előző évben végzett alapvető munkálatok egy része már ebben az évben sikerekre vezethet, és anyagilag is gyarapodást ad.

    Bizonyos szerencsés változásokra is lehet számítani, ami minden esetben az előnyünkre válik, lehet ez előléptetés, vagy egyik cégtől a másikhoz áthelyezés vagy sokkal előnyösebb munkakör, mindenesetre a kínálkozó lehetőséget meg kell ragadni.

    Mások terveinek kivitelezése és saját régebbi ügyeink elitézésére is sokkal alkalmasabb a 2-es személyes év, mint új dolgok kezdeményezéséhez.

    Arra is jó ez az év, hogy a másoktól nekünk járó pénzt megkaphassuk, követeléseinket behajthassuk.

    Ellenben ez az év a részletkérdések tekintetében hozhat bizonyos nehézségeket úgy a munkahelyen, mint a családi életben, de nem szabad megengednünk, hoz ezek elvegyék az önbizalmunkat.

    Kerüljük a kicsinyeskedést, a szőrszálhasogatást, igyekezzünk nagyvonalúan gondolkodni és viselkedni, hogy a veszekedéseket elkerüljük, és az évet minél jobban kihasználhassuk.

    Ilyenkor szoktam megkérdezni magamtól, hogy muszáj, hogy mindig nekem legyen igazam? mindenáron?

     

    Folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (12146)
    2012-09-18  13:02
  15. 2012. szeptember 21. 16:0812162.

    Tudod, nagyon sokszor kacérkodtam a gondolattal, hogy részt vegyek- e egy reinkarnációs szeánszon, de valahogy mindig elvetettem, mert féltem tőle.

     

    Az ezoterikus világnézetemmel és tudásommal bőven belefért volna az életembe, de megmagyarázhatatlan fék mindig visszatartott.

     

    A tanárom véleménye talán hatással van rám, ő szokta mondani, hogy nagy felelősség  ilyenen részt venni, mert abban az esetben, ha a médium nem valódi, nem "igazi" előfordulhat, hogy az ember "úgy marad", hogy nem tud visszatérni a valós világába.

    Ez a hipnózisnál is előfordulhat, volt már rá példa, hogy az illető lélekben ottragadt, abban a világban, ahol élt már, mert aki csinálta, nem volt megfelelően képzett.

    Ezt úgy kell értelmezni, hogy utána egy kicsit "dilis" lett.

    De a szeánszon történő találkozások is lehetnek olyan katarktikus hatással, hogy lelki sérülést okozhatnak.

     

    Azóta, mióta megvan a legkisebb unokám, kevesebbet is gondolok ilyen dolgokra, mert megvagyok győződve arról, hogy az ő lelke jött vissza hozzám. (még a fejét is úgy helyezi a vállgödrömbe, ahogyan ő szokta).

    előzmény:
    kukac0605 (12159)
    2012-09-21  12:24
  16. 2012. szeptember 21. 15:5512161.

    Te most egy Solár horoszkópot fejtettél, és igazoltad a létezését, hitelességét, hihetőségét!

     

    Tehát: a szkeptikusoknak ismét csak azt tudom mondani a te példádon keresztül is, hogy az asztrológia igenis működik.

     

    Ha pedig értő kezekbe kerül, akkor rengeteget tud segíteni minden vonalon az életünkben.

     

    Nekem például azt a hitet adta, hogy igenis újjászületik a lelkünk, és feladataink vannak minden inkarnációnkban. Annyira tökéletes ez a világ, az Univerzum, miért pont ez ne lenne így?

    Minden működik, a bolygók között nincs káosz (még az Uránusz sem tudja azt csinálni), miért pont a legtökéletesebb teremtményét hagyná eltünni?

     

    Tanultuk az asztro-suliban a dimenziókat, érdemes lenne feleleveníteni ezt a tudást is, mert nagyon sok újat és meglapetést tartogat. Aki azt megérti, kétsége sem marad a reinkarnáció felől.

     

    Csak azokat tudom megérteni, akiknek kétségei vannak, azokat nem, akik élből elutasítják.

     

    előzmény:
    koltozs (12158)
    2012-09-21  11:07
  17. 2012. szeptember 21. 12:2712160.
    A környezetemben végig ott volt a halál, tavasszal, de főleg nyáron, gyerekhalál az ismerősömnél, vagy úgy hogy a barátaim voltak szemtanúi, szülőhalál, és legvégül egy cicuska :-((
    előzmény:
    koltozs (12158)
    2012-09-21  11:07
  18. 2012. szeptember 21. 12:2412159.

    Megkönnyeztem a történetedet. Rettenetes lehetett, hogy nem tudtál vele lenni....

    És szerintem sem lehet szabályozni ezt, hiába tud az ember csomó mindent ésszel. Vagy lehet, hogy túl érzelmi beállítottságúak vagyunk?

    Valahogy túlélni lehet, idővel, ez a hiány lesz a természetes, de nem múlik el soha, szerintem.

    Köszönjük a bizalmat, hogy ezt megosztottad velünk!

    előzmény:
    mamóka67 (12157)
    2012-09-20  17:01
  19. 2012. szeptember 21. 11:0712158.

    A topikindítóhoz írom a választ, mert szinte hihetetlenek vagytok! Miért is?

     

    Reggel gondoltam végre van egy szusszanásnyi időm beszámolni arról, mi is történt velem mostanában, ami a topic témájához kapcsolódik. És tessék, pont ilyenekről beszélgettetek!

     

    Visszafelé haladva:

    - 2012, mint valami új kezdete:

    A munkahelyemen történő nagyobb változásokat olyan emberek, akik életükben nem tanulmányozták az asztrológiát, sőt nem is hisznek benne, olyan határidőkkel vállalták, amik egybe esnek a Szat-Plutó jegyváltással (09.30 / okt 3). Ez a határidő cégegyesítésre, új termékek gyártására, szinte mindenre.

     

    - 2012 és a halál

    Az idén nyáron meghalt a főnököm. Itt hagyta maga után az élettársát, akivel, minő véletlen- szept 30-ig tervezték rendezni az életüket - válás, házasság, otthonteremtés. Kollegák voltunk, és most itt maradt a "leány" egyedül. A munka, a magánélet, a közös jövő... Mit mondasz egy ilyen embernek? Válasszon hobbit? Nincs megoldás. Csinálja a munkáját, költözik, mert a határidő adott. Volt 12 évük, h rendezzék a kapcsolatukat, de mire elhatározták magukat, lejárt az idő.

    Egy szülő halála is mérhetetlen fájdalom, de valahol ez a természet törvénye. De egy gyerek, vagy egy társ elvesztése, értelmetlen, megmagyarázhatatlan...

    Muszáj hinni abban, h itt nem lehet vége, h kell egy másik élet, ahol újra találkozunk. Vagy h "ül a felhő szélén, lógázza a lábát, és néz minket", vagy mennyország, vagy valami....

     

     - 2012 szolár horoszkóp

    Mamóka majd kijavít, ha rosszúl értelmeztem (kérlek), de úgy megörültem neki, h mikor erről beszélgettetek, és én megcsináltam a magamét az idei évre, a 3. házam-ba került a napom, és még több bolygó is. Ezt én úgy fordítottam le magamnak, h:

              1., kaptam idén új atutót (mámint nem gyárilag, csak nekem új). - 3. ház = közlekedés

              2., keresztanyja lettem a másik tesóm gyerekének is, ami összébb fűzte a tesók közötti kapcsolatot. - 3. ház = testvérek

              3., voltam Gordon tanfolyamon (nagyon jó volt), pár napja továbbképzésen, és még az is felmerült, h újra tanulhatnék - 3. ház korai tanulás

    A KORAI tanulásról, annyit, h ha 13 évesen nem rettenetem volna meg attól, h gyógyszerész leszek, - mert ahhoz én nem vagyok elég precíz, h mikrogrammokat méregessek, akkor most "menybe" mehetnék. (lásd, HA-val kezdődő mondatok problémái) És azért lehet, h nem tévedtem...

     

    H valami jót is mondjak, bár sajnos nem vagyok patikus, ami ahhoz kéne, h megfelejek a törvényi előírásoknak, és kinevezhessen a hatóság, azért jól esett, h képesnek tartanának arra a munkára, és elismerték amit tettem/dolgoztam.

     

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  20. 2012. szeptember 20. 17:0112157.

    Az én történetem 13 éves, de még most sem engedtem el.

    Egyszerűen nem hiszek benne, hogy ezt lehet szabályozni, vagy elmúlik magától.

    Az biztos, hogy már nem gondolok rá állandóan, de ha igen, akkor olyan, mintha egy fájó sebről lehúznám a vart.

     

    Amit érzek, azt csak nagyon kevesen tudják, de most a költő szavaival: "nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek....":

     

    Csak nagyon ritkán tud rávenni a családom, hogy menjek ki hozzá a temetőbe. Egyszerűen nem tudom elviselni a tudatot, hogy ott fekszik lent az a test, akit simogattam, csókoltam, szerettem, több, mint negyven éven keresztül.

     

    Tudom, hogy az már nem ő, és akkor sem. A képe a falamon van, szemben az ágyammal, ha ránézek megnyugszom, erőt ad.

    Amióta elküldte hozzám (6éve) a legkisebb unokamat az ő szeretetével, az ő gesztusaival, eszével, modorával stb. azóta tudom, hogy a lelke ismét velem van.

     

    Még mindig hordozom a bugyraimat: nem foghattam a kezét, amikor meghalt, mert engem akkor műtöttek. Tudtam, hogy meg fog halni, kértem, hogy halasszuk a műtétemet, de ha nem teszi meg az orvosom, mentem volna én is vele, mert már át volt fúródva az epehólyagom.

     

    Nem akartam szomorú színezetet adni a topiknak, de kikivánkozott belőlem, ha már szóba került. És tudom, ti megértetek.

     

    A feketét pedig tényleg nem szokásból hordtam, hanem mert úgy éreztem, hogy már csak ez van, amit még adhatok neki.

     

    előzmény:
    kukac0605 (12154)
    2012-09-20  15:22
  21. 2012. szeptember 20. 16:4612156.

    Nekem ott a Vénuszom, a Merkúrom, a Vortex, a Fekete Hold....és a jegycsúcson a Napom és a Felszállóm is, bár még Mérleg teljes erőből, hozom is a formámat.....

     

    Szóval? Szerinted mit kellett volna éreznem azon kívül, hogy bedurrant a fogam, menthetetlen, húzni kell ?

     

    Esetleg a Marsra gondolsz? Telihold volt vasárnap, az sem volt kutya!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12152)
    2012-09-20  10:43
  22. 2012. szeptember 20. 16:3712155.

    Bár a képletetek nincs előttem, ám ahogyan elmondod, csak azt tudom javasolni, hogy maradjatok együtt, mert ha ő valóban ennyire szeret, és tudat alatt bocsánatot vár, akkor te befogadó tudsz lenni, és nem kell tovább ciopelnetek ezt a batyut, pl. a következő inkarnációtokra.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992334 (12151)
    2012-09-19  21:08
  23. 2012. szeptember 20. 15:2212154.

    Én pont most tanulom a gyászt. Persze, mindig fantáziáltam róla, próbáltam elképzelni. De nagyon más. Tudod mihez hasonlítottam a minap? A szüléshez. Vannak nők, akiknek már van gyerekük, szültek. Átmentek rajta. Lehet, hogy hülyeség, de én akkor/azóta éreztem úgy, hogy átmentem egyfajta "beavatáson". Ez a "nem tudod elképzelni milyen, vagyis minden elképzelttől más". Ilyen nekem a gyász is. Akik már átmentek rajta, azokkal elég egy szempillantás, és tudjuk, hogy mindketten tudjuk, de aki még nem ment át rajta, elképzelni se tudja. Voltak dolgok, amiket éreztem, hogy meg kell tennem, és megharcoltam, pedig nem volt könnyű, de tudtam, hogy az én gyászmunkámnak ez kell, és jól tettem. Nem érdekelt, hogy ki mit szól, az én halottam volt, az én gyászom. Tényleg volt bennem egy olyan eufória, mint a szülés körül. Nem tudom, hogy mit mondana erről egy pszichológus... :-)

    Az állandó hiány viszon nagyon nehéz érzés....

    Meg körülnézni, egy pillanatra, hogy ki hogyan áll melletted (rokonok, barátok, egyéb kapcsolatok), e téren nekem nagyon jóleső tapasztalataim voltak!

     

    Ha gyászolod az időszakokat, az jó, mert legalább el tudod engedni!

     

    A "rendrakást" én is érzem, teszem is! Sok év után szántam el magam dolgokra, és lépek is.

     

    Ritkán jövök, de olvaslak Titeket mindig!

     

    Tegnap egészen hihetetlen dolog történt velem, most, hogy így mondod! :-)) Délután volt egy semmittevős bő órám!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12152)
    2012-09-20  10:43
  24. 2012. szeptember 20. 14:4612153.

    Sziasztok!

    Hogy van mindenki? Régen jártam nálatok, tudom, ne haragudjatok.

    De azért, ahogy időm engedte, olvasgattalak benneteket:-)

    Puszi mindenkinek:

    F.

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  25. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. szeptember 20. 10:4312152.

    Nekem még nincs tapasztalatom a gyászban - legalábbis a szó fizikai elvesztését illetően.

    Azt viszont nagyon erősen érzem, hogy mennyire gyászolok az életemből időszakokat: szerelmek elvesztését, az elmúlt élethelyzeteket, a lezárult eseményeket.

     

    VISZONT - milyen érdekes ez az év.

    Sokat jövendöltek 2012-ről, de komolyan érzem ennek az évnek a súlyát. Nézek körbe a környezetemen és mindenhol azt látom, hogy rendeződnek 

    a viszonyok, az emberek rendet akarnak rakni magukban és maguk körül. Szinte minden ismerősöm életében nagy változások vannak: egyesek válnak, másoknál kisbabák érkeznek. Nálunk pl. (és ahogy hallom másoknál is: :))) lakásfelújítás, festés, csinosítás van. Mintha minden igazodna valahová, mintha nem akarnák az emberek a régit abban a formában, ahogy eddig csinálták.

     

    Skorpió érdekeltségűek, hogy vagytok? A tegnapi nap hihetetlenül érdekes volt - veletek nem történt valami?

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (12149)
    2012-09-19  17:14

Címlap

top