Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyönyörű karácsony

Torolt_felhasznalo_956385
Torolt_felhasznalo_956385
Létrehozva: 2009. október 3. 11:10

Sziasztok!

 

AZért hoztam létre ezt a topikot, mert mindenhol már összeszokott közösségek vannak. Várunk ide minden új karácsony-rajongót, dekorációs ötletekkel, receptekkel, élmlénybeszámolókkal! Karácsony után pedig jöhet a többi ünnep!

 

Gertrudis

  1. 2010. február 5. 19:375701.

    Nagyon szép ez a kép!

    Nekem is tengerpart a mindenem,bár úgy gondoltam 1x ki kell próbálni a hegyes dolgot, mert a hegymászás nagyon vonz.

     

    Egyébként én is tengerparton tudok legjobban kikapcsolni. Imádok csokira sülni a napon, és tenger közelében feküdni,és persze fürödni benne.

     

    Lehet azért is mert víz jegy vagyok( rák).

    előzmény:
    Törpváró (5695)
    2010-02-04  21:27
  2. 2010. február 5. 11:275700.

    Szia!

    Én úgy találtam ezt a pestósat, hogy zöldet keresgéltem. Festéket nem akartam használni, a spenótot nem szeretem, a zöld teás meg első hallásra elég fura, úgyhogy végül emellett döntöttem. A receptjét itt találtam, van még mellette egy másik, szintén olaszos muffinrecept is.

    előzmény:
    -Carla- (5698)
    2010-02-05  11:06
  3. 2010. február 5. 11:175699.

    Írtatok többen a nyaralással kapcsolatban. Én mióta az eszemet tudom saját szervezésű útra megyünk, mivel a szüleim anno vettek üdülési jogot és ezen keresztül lehet cserélgetni. Tudom sokak szerint hülyeség, meg átverés, de ők még nagyon a legelején vették, és így baromira megérte egy 5 fős családnak!

     

    Szóval ilyen csere-bere útján én rengeteg szép helyre eljutottam, a városnézéstől kedve a sielésen át a nyaralásig. Imádok utazni, Olaszország a szívem csücske, az emberek, Róma, a hegyek, és persze a kajcsi :)

     

    Idén nem tudom még hova megyünk. Biztos megyünk Balatonra hosszú hétvégére, mivel a párom kap üdülési csekket (van valakinek bevált szállása Siófok, Zamárdi, Lelle környékén?), és ott a legjobb elkölteni :)

     

    A másik mániám a tenger. Muszáj minden nyáron valahol tenger mellett nyaralnom, ott tudok igazán feltöltődni. Biztos amiatt van, hogy nyáron a parlagfű szezonban régen mindig azt javasolták a dokik, hogy menjünk a tengerhez. Így mindig eltöltöttünk egy hetet valahol, amíg kidugult az orrom és egy hétig nyugodtan tudtam aludni (aki allergiás tudja milyen kínszenvedés az alvás is).

     

    Tavaly Rodoszon voltunk, nagyon szuper volt, bárkinek ajánlom. A tenger ugyan nem homokos, de ezért kárpótol a helyik vendégszeretete, a remek klíma, a finom vacsorák, a látvány.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. február 5. 11:065698.

    Sziasztok!

     

    Én is bejelentkezem ismét. Megjártuk Olaszországot, sielni voltunk, jártunk Velencében is. Voltam ott már 2x, de mindig csak a karnevál idején. Így most elég kihalt volt, de megvolt a "feelingje". :))

    Hozok majd képeket is, ha egyszer végre lesz időm letölteni...

     

     

    Angyallány: az ujjvédős ragtapasz engem is érdekelne, kérlek ne felejtsd el fotózni :)

     

    kozmi86: istenien néz ki a citromtorta, tuti megcsinálom, lehet, hogy Valentin-napra.

     

    A Valenti-nappal kapcsolatban én is a "minektartsukmeghülyeség" állásponton vagyok, de ahogy banyoc@ is, én is mindig elcsábulok 1-1 kis apróságnál :) Így végülis valamilyen formában mindig van vmi Valentin-napi ajándék :)

     

    A fogyókúrám rettenetesen áll, sielés után az eredmény +2 kiló! Úgyhogy valami drasztikus megoldásokat kell bevezetnem! A fő gondom nekem is az ivás, 2l az rengeteg!

     

    fröken: csodálatos lett a kenyér amit sütöttél, gratula hozzá, biztos nagyon finom is volt :)

     

    Sil78: ez a pesto-s muffin nagyon új nekem. Imádom az olaszos ízeket, bár a pesto pont nem tartozik a kedvenceim közé. Első hallásra elég fura nekem, hogy muffin és nem édes, de ha valakinek esetleg lenne bevált, sós muffin receptje akkor megköszönöm ha megosztja! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. február 5. 08:065697.

    Sziasztok!

     

    Banyoc@: kigyógyultam én akkor, de a gyerkőceim folyamatosan betegek, de mielőtt otthon maradnának, ragasztanak rám ezt-azt...a koszon kívül is! Éppen emiatt (meg a hüle hó miatt is) abszolút nincsen semmi hangulatom a mai farsangi bálhoz. Tegnap 3/4 8-ra értem haza a suliból, utána előkészítettem a kókuszgolyót, körömlakkal bemázoltam a tip-eket, s a fáradtságtól nem tudtam elaludni. Éjfél körül már úgy erőszakoltam be magam az ágyba, mert korán szólt a kakas, hogy befejezzem a kókuszgolyót (este már erőm nem volt, éppen ezért csak a hűtőbe tettem a masszát).

     

    A "nincs hangulatom" ellenére izgatottan várjuk a manókkal a felvonulást, hogy sikerül-e a tervünk. A siker szerintem garantált, de a belépő is sokat számít. Talán a Szörnyella hangulatom rásegít majd.

     

     

    Más: nagyon szép képeket tettetek ki! Nekem a következő cél Ausztrália! Ha nem kellene a bejárati ajtómat megcsináltatni és nem lenne a műtétem, idén már ott nyaralnék. De így csúsztatva vagyon.

    előzmény:
    banyoc@ (5681)
    2010-02-04  12:14
  6. 2010. február 4. 21:545696.
    Én is csak nézni szeretem a hegyeket, hisz alföldi vagyok. A legkisebb emelkedőt megérzem. ;) De Szlovéniában valahogy átdefiniálódik a "hegy" fogalma, rájön az ember, hogy amik nálunk vannak, azok bizony csak dombocskák. Ezek a hegyek nagyon mellbevágóak tudnak lenni. Tavaly mondtuk is azoknak a barátainknak, akik előtte évben nem jöttek velünk, hogy reggel majd le fog esni az álluk, ha kilépnek a házból, és így is lett, ők is ledöbbentek.
    előzmény:
    Törpváró (5695)
    2010-02-04  21:27
  7. 2010. február 4. 21:275695.

    Mi is elkeztük tervezni.

     

    Amíg nem született meg a kisfiúnk, ha nyaralni mentünk, csakis homokos tengerpart jöhetett szóba. Én is tenger-függő vagyok, legszívesebben egyfolytában a parton lebzselnék, úgy kell elrángatni a fakultatívokra :) Na jó azért természetesen érdekel a helyi történelem, kultúra, ha már ott vagyok, épp ezért rövid nekem mindig a nyaralás. :)

     

    A hegyeket szeretem. Képekről nézni. :) Úgyhogy Sil, egyszerűen fantasztikusak a képek, élőben még gyönyörűbb lehet, de nem az én műfajom a nagy-hegyes kirándulósdi.

     

    Banyoc@, én meg delfin leszármazottnak tartom magam :), nagyon szeretem őket és életem nagy álma is teljesült már, hogy közelről találkozhassak velük.

     

    Amióta van a kisfiam, első nyáron nem mentünk sehová, másodikon belföldön nyaraltunk, és most megpróbálkozunk külfölddel. Nem szeretnénk még repülőzni, így ha minden jól megy autóval fogunk Olaszországba menni Lignanoba. Még keressük a megfelelő szállodát. Nem könnyű, mert a gyerek miatt jó lenne, ha közel lenne a tengerpart, de a központ is, jó lenne, ha lenne valami játszótér vagy játszószoba, meg némi ellátás, hogy azért nekünk is pihenés legyen. Na lényeg, hogy keresgélünk, kérjük be az árajánlatokat a szállodáktól, apartmanoktól.

    Itt tartunk.

     

    Amúgy legszebb tengerpari élményem Kanári-szigetek, Tenerife. Fekete homok van. Olyan gyönörű, hogy nem is igaz.

     

    Recefice, köszönöm, még nem próbáltam, de lehet, hogy most már megteszem. :)

    előzmény:
    kozmi86 (5670)
    2010-02-03  19:15
  8. 2010. február 4. 19:475694.
    Na, itt a képek.Végre sikerült feltölteni őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. február 4. 19:295693.

    Kalandos út lehetett..De tényleg, nagyon gyönyörű a táj..

    Én valamiért nem tudom feltölteni a képeket, ugyhogy majd késöbb próbálkozom.

    előzmény:
    Sil78 (5691)
    2010-02-04  19:08
  10. 2010. február 4. 19:285692.

    Egy kissé mi is bepánikoltunk, főleg azért is mert tudtuk hogy éjszaka milyen állatok bukkan(hat)nak fel..De szerencsénkre jött az a hegymászó.

     

    Ettől függetlenül 1x meg szeretném mászni ismét, de majd legközelebb tavasszal, nem télen. Úgy hallottam tavasszal gyönyörű.

     

     

    Sőt nem is 2, hanem már 3 éve ennek hogy Szlovákiában voltunk, hiszen már 2010 van.

    előzmény:
    banyoc@ (5689)
    2010-02-04  18:33
  11. 2010. február 4. 19:085691.

    Mi is egyszer eltévedtünk, amikor először mentünk. Már sötét volt, mire odaértünk, és nem gondoltuk, hogy a falu a folyó másik partján (szintén Sočának hívják) csak pár házból áll, de jó hosszan elnyúlik az út mellett. Ráadásul 4 hasonló tábor van a környéken, mindet végigjártuk (sötétben trappoltunk át jó kis rozoga függőhidakon, meg hasonlók), és végül az utolsó lett az. De arra is már úgy jöttünk rá, hogy amikor egy helyen egy lezárt sorompó zárta el az utat, akkor végül rátelefonáltunk a szlovénekre, és kijöttek elénk, mert tényleg arra kellett menni, csak nem olyan egyszerű autóval megközelíteni. 3-4 órát biztos bolyongtunk, majdnem éjfél volt, mire odaértünk végül.

     

    Utána meg tavasszal voltunk az osztrákoknál is egy hétvégére (a szlovéneken kívül velük tartjuk leginkább a kapcsolatot), ők egy igazi várat szoktak kibérelni. (Bár ilyet mi is szoktunk, a várgesztesi várban szokott lenni a tavaszi találkozónk, és tábor is volt már ott, de ég és föld a különbség: Ausztriában teljesen lakható állapotú, jól karbantartott várak vannak, nálunk meg penészes várromok.)

    előzmény:
    kozmi86 (5686)
    2010-02-04  16:14
  12. 2010. február 4. 18:345690.

    Sziasztok!

     

    Találtam neten 2 cikket.

    Az első a szeretetről szól.

    A második pedig..elég szomorkás..

     

    http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=3539

     

    http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=3573

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2010. február 4. 18:335689.

    Én annak idején húsvétkor csináltam meg, és színes tojás alakú cukorkákkal díszítettem.... úgy is fincsi volt...

     

    Nem semmi lehetett az esti kalandotok a hegyen! én biztos frászt kaptam volna... sőt pánikot!

    előzmény:
    kozmi86 (5685)
    2010-02-04  16:02
  14. 2010. február 4. 18:335688.
    Nagyon szép képek!Harmóniát sugároznak.
    előzmény:
    csitar (5687)
    2010-02-04  18:01
  15. 2010. február 4. 18:015687.

    Sziasztok!

     

     

    Már mi is tervezgetjük a nyaralást.  Én már túl vagyok a 6. X-en, rengeteg helyen jártunk, sokáig sátorral, majd a gerincműtétemet követően már csak szállodákban.  A legszebb emlékeim közé tartoznak a sátoros utak. A lányunk a mai napig ís emlegeti, ő is szeretné így megismertetni az unokáimmal, de a férje egyenlőre hallani sem akar a sátorozásról, ők is csak szállodába járnak, ami azért nem olcsó , ráadásul még teljes ellátással is a gyerekek miatt.

     

    Mostanában már inkább szervezett uttal megyünk, de még 15 évvel ezelőtt, számtalanszor indultunk úgy, hogy mindenféle valutát váltottunk, mert sokszor utközben döntöttünk arról, hogy merre megyünk, elletve hol töltünk több időt.  Általában 3 hétre mentünk, ebből 1 hét  városok, múzeumok stb,  1hét tengerpart, látnivalókkal és 1 hét a hegyek között.  Most inkább kulturális körutazásokra megyünk. A mult évben pl. " Alpesi hágók, mediterrán tavak"úton voltunk, hát álomszép volt.   Most még válogatunk, még csak pár írodának van idei prospektusa.

    előzmény:
    kozmi86 (5670)
    2010-02-03  19:15
  16. 2010. február 4. 16:145686.

    Ez aztán a szép hely.Jólehetett kint nektek.

     

    Majd keresek én is fotókat tavaly előttről-mi akkor a Tátrát másztuk meg.Elég veszélyes volt meg parás, de egy élmény volt. Főleg az hogy amikor visszafelé másztunk le a hegyről már sötét volt és semmit nem láttunk..Eltévedtünk.. Úgy tájékozódtunk hogy ahol friss volt a hó, ott tudtuk hogy nem járt senki..ahol meg nem ropogott és éreztük hogy ki van járva, arra mentünk.. Csak a fülünkre és a lábnyomokra tudtunk hagyatkozni.Aztán kb.másfél óra múlva-jól átfagyva- szerencsénkre jött egy szlovák hegymászó akinek volt lámpája, és az ő segítségével kijutottunk.

    Mondtuk is, hogy ha innen kijutunk élve akkor másnap rögtön elmegyünk templomba.

    előzmény:
    Sil78 (5678)
    2010-02-04  00:51
  17. 2010. február 4. 16:025685.

    Legközelebb én is naranccsal szeretném kipróbálni vagy mandarinnal.

     

    Utólag jutott különben eszembe, hogy sokkal szebb lett volna a díszítés ha pl. lime-ot is raktam volna rá..De most már mindegy. Majd a kövi citromtortánál amit tesóm gyerkőceinek készítek ha valamelyiknek lesz szüli- vagy- névnapja.

    előzmény:
    banyoc@ (5683)
    2010-02-04  12:15
  18. 2010. február 4. 15:565684.

    Tudom hogy vicc volt.

    Viszont jut is eszembe, nemtudom hogy te írtál e arról hogy ki van száradva a kezed, de a minap találtam egy kis házi receptet a kézfej ápolására:

     

    3 evőkanál natúr joghurtot, 2 evőkanál mézzel és 1 tojás sárgájával kell összekeverni, és azt a pakolást rátenni a kézre, erre még ráhúzni egy nejlon zacsit, és ennek kb. 1/4-ed órát a kézen kell lennie.

     

     

    Szerintem érdemes kipróbálni.

    előzmény:
    recefice11 (5674)
    2010-02-03  22:06
  19. 2010. február 4. 12:155683.
    Ez a citromtorta nagyon hasonlít arra mi egyszer húsvétkor volt a Praktikában. Nagyon szeretem! Naranccsal is csináltam már, mert Apukámnak fáj a gyomra a citromtól, a narancsot jobban bírja, és úgy is nagyon finom volt!
    előzmény:
    kozmi86 (5668)
    2010-02-03  19:00
  20. 2010. február 4. 12:145682.

    Ebben a lakókocsiban még nincs fürdőszoba. Talán az utolsó széria amibe még nem építettek..azért is ilyen kicsi...Mi eleve olyant kerestünk amiben nincs, ha nem lett volna akkor a fürdőszobát átrendezzük valami mássá...A sátoros nyaralások során hozzászoktunk a kemping nyújtotta lehetőségekhez, abszolút nem hiányzik, hogy a lakókocsiban legyen tábori WC meg zuhanyzó. Meghát annak a tartálya speciális vegyszereket és kezelést igényel.

    Persze aki nem táborozik le annak más, de mi nem a mászkálós nyaralásra vagyunk berendezkedve.

     

    Elősátor: ami hozzá van építve a lakókocsihoz, szó szerint, van egy sin a lakókocsin amibe be kell húzni az elősátor ponyváját + hozzá a fémszerkezetek amelyek ugyanolyanok mint bármelyik sátoré.

    Ez így igazából zárt (zippzárral):)))) Szóval minden konyhai eszközt viszünk, egy csomó összehajtható, összecsukható, ezek be vannak pakolva a lakókocsiba szállításhoz a megfelelő súlyelosztás szerint. Amikor odaérünk, leállítjuk a lakókocsit, felállítjuk az elősátrat, és bepakoljuk a konyhát. A hűtő az nem a lakókocsi gyári tartozéka, azt külön vettük, egy közel 20 éves orosz hűtő, de úgy hűt, mint az állat. Nehéz volt beszerezni, mert a lakókocsi ajtaja csak 50 cm széles, és akkora kellett ami ott befér. Használtan vettük. Ennek kellett a lakókocsiban egy olyan helyet csinálni ahol biztonságosan lehet szállítani. Apukám megoldotta, készített neki helyet, aztán amikor odaérünk kiemeljük a helyéről, kikerül az elősátorba, és a helyén meg polcrendszer van.

    A hűtő nagyon megkönnyíti a dolgokat, mert elevel tele tudom pakolni a fagyasztóját is. Így lehet az, hogy lefőzött kész pörköltet is viszek magammal. Veszek 3-4 kiló húst (ártól minőségítől függő) megfőzöm, és itthon kis műanyag dobozkákban teszem a pörköltet. Lidl-ben kapható 20-25 dekás saláta, kis ovális dobozban, kb 5-6 féle. szeretem őket, azokat ha veszek a dobozát elteszem, ugyanis tökéletes az adagoláshoz. 1 dobozba annyi fér, hogyha köretet csinálok hozzá akor az pont egy személyre elég, ha meg feltétnek veszem elő főzelékre, akkor két személyre elég. A dobozokat  el lehet dobni. Szintén fagyasztva viszek panírohott húst rántani; be van panírozva, egyenként van folpackba csomagolva, és egy nagy dobozba vannak rakva, itthon előre lefagyasztva. szintén egyenként van folpackba csomagolva natúr hús szeletek is. Bármennyit ki lehet így venni belőle. Van 4 db olyan fagyis dobozom ami tökéletesen passzol a kishűtő fagyasztójába, azokba fagyasztom itthon a húsokat, és ami hely marad oda kerülnek a pörköltek.. Indulás előtt 2 nappal be van kapcsolva a hűtő, jól lehűl, aztán belepakolom a csonttá fagyott cuccokat, és csak akkor kapcsoljuk le a hálózati áramról  szó szerint amikor elindulunk.

    Ezzel a módszerrel kibírja az utazást energiapótlás nélkül, ami kb 12-14 óra.

     

    A neten nézzelődjetek lakókocsi ügyben, lehet olcsóbbakat is találni, persze az is lényeges kérdés, hogy mennyire felszereltet, berendezetett akartok. szerintm türelemmel elég jó áron lehet elég jól használható, alakíthatókat kapni. Ilyent mint a miénk még mindig lehet 300-400 ezer között kapni. Az a fontos, hogy ne ázzon be, a többi már részlet kérdés.

     

    Izidor:))))))) ez nagyon tetszik!:))))

     

    Ivás: még az jutott eszembe: ma már nem divat csapvízet inni!!!  mert jól belesúlykolták az emberekbe, hogy mérgező, ártalmas stb,stb,stb, igyál helyett minden mást mindegy, hogy mit, csak fizess érte!

     

    Bocsi, hosszú lettem....

    előzmény:
    recefice11 (5673)
    2010-02-03  22:01
  21. 2010. február 4. 12:145681.

    Lehet, hogynem gyógyultál ki teljesen a decemberi megfázásból?????

     

    Mostmár nekem is kezd elegem lenni ebből a valamiből ami itt van.. merthogy nem rendes hó, hanem valami koszos trutyi, ami időnként olvad, majd rendesen lefagy....

    Tegnap reggel majdnem seggre estem a kukánál amikor vittem ki a szemetet.... tükör jég volt minden!

    előzmény:
    Angyallány (5676)
    2010-02-03  22:39
  22. 2010. február 4. 12:145680.

    De gyönyörű helyen jártál!!!!!

     

    NÉn nagyon szeretem a tengert... nekem mindegy milyen, csak tenger legyen:)))

     

    Lehet, hogy hal voltam előéletemben???:)))))))

    előzmény:
    Sil78 (5679)
    2010-02-04  01:11
  23. 2010. február 4. 01:115679.

    1. A Trenta-völgy, úton Kranjska Gora felé.

    2-4. A Vršič-hágó, hazafelé. Tavaly nem erre jöttünk haza, mert az egyik autónak fékproblémái voltak odafelé, és nem vállaltuk be miatta. Nagyon látványos, de nagyon durva hágó a maga 48 hajtűkanyarjával, és elég meredek is.

    előzmény:
    Sil78 (5678)
    2010-02-04  00:51
  24. 2010. február 4. 00:515678.

    Na, szóval Szlovénia:

    1. Itt laktunk, a baloldali kunyhóban (a jobboldali csak egy melléképület), a Triglav Nemzeti Park közepén. A ház alsó szintjén volt egy ebédlő meg egy kis fürdőszoba, és a padláson aludtunk, matracokon (a szlovének nagyrészt sátraztak). Ha kilép az ember a házból, akkor 2000m körüli hegyek veszik körül, és semmi más. (A Júliai-Alpok az Alpok talán legszebb része, nagyon tagolt, és nagyok a relatív szintkülönbségek.) Ha jó az idő, akkor rengeteg csillagot lehet látni éjjel, itt egyáltalán nincs fényszennyezés.

    2. Ez itt a Soča folyó, nem messze a háztól. A magyar neve Isonzó.  Hívják "smaragd folyó"-nak is a jellegzetes kékeszöld színe miatt. Ezen a részen egészen sekély, kb térdig ér, és nagyon-nagyon hideg. És annyira tiszta, hogy akár inni is lehetne belőle. Innen nem messze, Bovec mellett forgatták a Caspian herceg c. film egyes jeleneteit, pl a végén a hidas részt. Az első világháborúban egyébként évekig itt húzódott a front, úgyhogy tele van a környék első világháborús emlékekkel, erődökkel, bunkerekkel, katonai temetőkkel.

    3. Szintén a Soča, estefelé, ezúttal horgászokkal. Főleg pisztrángok élnek a folyóban.

    4. Ez még mindig a Soča, egy olyan rész, ahol jó mélyen bevájta magát a sziklák közé. Hemzsegnek a környéken a raftingosok, de csak engedéllyel lehet vízre szállni.

    előzmény:
    Sil78 (5677)
    2010-02-03  23:23
  25. 2010. február 3. 23:235677.

    Sziasztok!

    Én még nem voltam sosem a tengernél. :(

    Táborba szoktam menni évek óta azzal a társasággal, akikkel most hétvégén is farsangozok, az 10 nap, úgyhogy el is viszi a szabadságom egy elég jelentős részét. A tábort mi rendezzük magunknak, és mindig van egy kerettörténete, vannak különböző csapatok (népek) és ún. rendek (pl kézművesek, táncosok, színjátszók, stb), szóval nem unatkozunk. Idén is Szanticskára megyünk, mint tavaly (ez az ország legkisebb falva, gyakorlatilag abból élnek, hogy kiadják a házakat).

    Nagy szerencsém van, hogy a munkahelyemről eddig mindig elengedtek, mert nálunk nyáron van a legtöbb munka, az aratás miatt, pont július-augusztusban van a legnagyobb bolondokháza. Úgyhogy a tábor mellett maximum egy hosszú hétvége fér bele a nyárba, tavaly és tavalyelőtt eljutottam Szlovéniába. Egy a mienkhez hasonló társaságnál vendégeskedtünk, hihetetlenül szép helyen. Mindjárt keresek képeket. ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2010. február 3. 22:395676.

    Nagyon kedves vagy!

     

    De ha őszinte szeretnék lenni, akkor bevallom, ma reggelre elég érdekesen érzem magam: fájdogál a torkom, ha köhögök, fáj a mellkasom is... erős télundoritiszem lett, s ezegyre erősebb ebben a xar időben. Az asztmám is megsínyli, de nagyon. Úgyhogy, most nem vagyok a topon!

    előzmény:
    banyoc@ (5672)
    2010-02-03  19:36
  27. 2010. február 3. 22:085675.

    ...én is!

    Jó farsangolást!

    előzmény:
    banyoc@ (5672)
    2010-02-03  19:36
  28. 2010. február 3. 22:065674.

    Szia!

     

    A "szakács meg a cukrász" csak vicc volt. Arra akartam utalni, hogy ügyik vagytok mindketten:). Tudom, hogy kozmetikus vagy, hisz kértem is tanácsot Töled.:)

    Nagyon köszi a receptet! Mi éppen csokifondüt csináltunk...

    előzmény:
    kozmi86 (5668)
    2010-02-03  19:00
  29. 2010. február 3. 22:015673.

    Szia!

     

    Szuperek a képek! Látom, hogy tényleg megdöbbentöen kicsi a lakókocsi, ahhoz képest, hogy mennyire felszerelt és kényelmes. Olykor mi is játszunk a gondolattal, hogy kéne egy, persze, ez nagyon-nagyon távoli eshetöség, ha a mai árakat tekintjük.

    Sajátos "fílingje" lehet egy ilyen nyaralásnak...

    ...Ödönke, a gyík?:) De édes! Nekünk is szoktak ilyen barátaink lenni, pl. Izidor, a pók.:))

     

    Nem értettem pontosan ezt az elötetös elrendezést. Ugye, az elötetöt csak akkor állítjátok fel, ha leparkoltok, vagy nem? Akkor hogy lehet benne a konyha? Vagy a felszerelést viszitek és megálláskor pakoljátok ki?

    Különben köszi a válaszodat, kb. ezt akartam megtudni, amit írtál. 

     

    A kajaötleteid tényleg praktikusak. Elöre sütött húst meg zöldséget én is szoktam vinni útra, de a pörköltre még nem gondoltam, pedig sokáig eláll.

     

    Az iváshoz még az jutott eszembe, hogy lehet oka ez a mostanság jellemzö görcsös élménykeresés, ami a munkában, párkapcsolatban, szexben, szabadidöben stb. is jelen van: mindennek különlegesnek, egetrengetönek, felejthetetlennek kell lennie, hogy érjen valamit... Tehát, a táplálkozásban u. ez a helyzet, és az ivás nem nyújt olyan komplex élvezetet, mint egy guszta, illatos, ropogós, színes, egzotikus stb. étel (leszámítva persze a nemes borok, konyakok, whiskey-k kóstolgatását, de ez nem mindennapos), túl szimpla a mai hedonista embernek. 

    Tényleg érdekes, hogy ilyen sokaknak van gondjuk az ivással...

    előzmény:
    banyoc@ (5664)
    2010-02-03  17:47
  30. 2010. február 3. 19:365672.

    Már hiányoltalak!!! kezdtem aggódni, hogy beteg vagy.....

     

    előzmény:
    Angyallány (5671)
    2010-02-03  19:26
  31. 2010. február 3. 19:265671.

    Sziasztok!

     

    Gépem bedobta a törölközőt, így csak mára készült el. Hááát, meg sem kísérlek visszaolvasni, mert lehetetlen. Most időm sincs, mert egy dolgozatot kell összerakjak, és készülni a farsangi bálra. Bárcsak már kedd lenne! Akkor a pesti torturán is túl lennék már és nyugodtan korcsolyáznék a takarítatlan úton, itt a  városban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2010. február 3. 19:155670.

    Szia!

     

    Mi tervezzük már nagyon..

    A hely az még nincs meg, csak azt tudjuk hogy külföldre megyünk.

    Most nyáron nem voltunk nyaralni semerre, de még csak strandon sem voltunk, előtte 3 egymást követő nyáron voltunk Horvátországban (Prekoban) de most máshova tervezzük az utat, ugyanis rokonainktól kaptunk olyan lehetőséget hogy bárhová elmehetünk csak a repülőt kell állni.

    Remélem összejön minden, úgy ahogy szeretnénk.

     

    Ti mentek valamerre? 

     

    Vagy mások?

    előzmény:
    Törpváró (5654)
    2010-02-02  21:27
  33. 2010. február 3. 19:065669.
    Hűű..De szépek ezek a papírok! Azta..
    előzmény:
    Sil78 (5653)
    2010-02-02  18:50
  34. 2010. február 3. 19:005668.

    Szia!

     

    Igazából szerény fogalkozásunk (híres mesterségünk címere) kertészmérnök és kozmetikus. De azt hiszem a szakács-cukrász szerepébe is bele tudnánk szokni/jönni.

     

    Igen, persze másolom is:

    (Ha jól tudom innen a NLcaferól van a recept)

    Szóval:

     

    Citromtorta-sütés nélkül 

     

    Hozzávalók:

    25 dkg darált keksz,  7,5 dkg margarin,  2 evőkanál cukor, kevés tej

     

    A töltelékhez:

    50 dkg túró, 2 pohár natúr joghurt, 10 dkg cukor, 1 csomag zselatin, 4 citrom

     

    A tetejére:

    tortabevonó csoki vagy citromos gyümölcszselé
     

    Elkészítés:

    A margarint felolvasztjuk, összekeverjük a cukorral, a keksszel, és annyi tejjel, hogy jól formázható tésztát kapjunk. Egy tortaformába belenyomkodjuk. A túrót elkeverjük a joghurttal, a cukorral és a citromok reszelt héjával. A citromok levét kifacsarjuk, hozzáadunk kb. 4 evőkanál vizet, felfőzzük benne a zselatint, majd hozzákeverjük a túrós masszához, ráöntjük a tésztára, betesszük a hűtőbe. Ha megdermedt, bevonjuk tortabevonóval vagy zselével.

    előzmény:
    recefice11 (5655)
    2010-02-02  23:11
  35. 2010. február 3. 18:105667.
    ... Ödönke, a gyík, aki ott lakot ta fán, és minden reggel amikor eggeliztünk, velünk tartott, óvatosan falatozott félárnyékban az autó alatt:)))) egészen megkedveltünk!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2010. február 3. 18:085666.

    konyha az elősátorban;  és a másik oldal, ahol eső esetén van az asztal, vagy az ágy, ha a Mamáék is ott vannak.

     

    A "komplexum":))) itt még nincs kint az asztal és a székek a pavilon alatt.

    ..és hát hazafele amikor már rá van akasztva aaz autóra.... itt látszik igazából, hogy mennyire kicsi...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2010. február 3. 17:575665.

    Csigánk belseje. Igazából olyan kicsi, hogy csak kivülről, az balkból tudtuk fotózni:))

    Ágy szivacsok nélkül.

    Ágy, ami már ülőpad:) középre jönne az asztal, rá a szivacsok, és akkor étkező... az egszél aljzat felnyitható tároló rész.

     

    Utlsó kép: ágyról fotózva, a "konyha":) és a szekrények.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2010. február 3. 17:475664.

    Én is olvastam, hogy az ember ivás helyett is hajlamos enni.... lehet, hogy én is bele estem ebbe a hibába....

    egyébként azt figyeltem meg, hogy ez a "nem iszunk eleget" valami "modern" probláma! Anno gyerek koromban nem is hallottam ilyenekről, meg az Anyukámék sem, és nem tudom  mindek köszönhető, hogy mostanában mennyi embernek van ilyen gondja. Pedig aztán roskadoznak a polcok a boltokban a különféle italoktól. itt persze nem az alkoholosakra gondoltma, az külön kategória.... 30 ével ezelőtt hol votl egynnyi ásványvíz, meg gyümölcslé meg ilyenek? Sehol, teát, vízet, szörpöt és szódát ittunk, és milyen jó votl az!!!! A Mama háziszörpjei!!!

     

     

    Nem tudok Neked konkrétan válaszolni a lakókocsi árának megtérülésére, mert nagyon sok tényező befolyásolja.

    Eleve kérdés, hogy milyen a lakókocsi, mert az  árak a kb  400 000-től a többtizenmillióig terjednek. (masmár olyan komolyakat lehet kapni, hogy komplettebb, és nívósabb mint egy átlagos lakás)

    Aztán az is kérdés, hogy mennyire használják ki...

    Eleve azoknak ajánlott akik szeretnek kempingezni. Aki csak apartmanba, szállodába hajlandó menni, annak felesleges.

    Mi évekig egy közel 30 éves csehszlovák kölcsönsátorral jártunk kempingezni, és azt  is nagyon szerettük. Csak a sátor megszolgálta a megáét, egyre jobban beázott, és  kb 4 éve eldöntöttük, hogy masszívabb tető kell a fejünk fölé. Kerestünk nagy sátrakat, aztán hanyadt is estünk az áraktól,  már már feladtuk a dolgot amikor egy útszéli lakókocsi kereskedésben rátalálunk a mi Csigánkra. Kicsi, régi, öreg, csúnyácska, de a miénk!!!:)))) A sátorhoz képest, meg olyan mintha a Kempinsky-ben laknánk!:)

    Nekünk nagyon megérte, 300 ezer forint volt, elősátorral együtt, igaz kb 17-18 évesen vettük meg, még a békebeli NDK-ból származik, de nagyon jó állapotban volt. Előttünk egy tulajdonosa volt aki majdnem gyerekként kezelte, óvta, vigyázott rá. Kicsit alakítottunk rajta de csak annyit hogy a saját holmijaink beférjenek, így teljes az összkomfort. Komplett konyhám van az elősátroban berendezve, hűtő, rezsó, mikró, vízforraló, tálalószekrény stb,stb stb... Még 4-en is elférünk benne, mert az utóbbi években szerencsére a  Szüleim is tudtak velünk nyaralni valamennyi időt, és akkor ők aludtak a lakókocsiban, mi az elősátorban, és a pavilon alatt volt a "nappali-étkező":)))) szóval nekünk, nagyon megérte, mi nagyon szeretjük.

     

    Egyébknt tényleg kevesebbet eszik az ember nyaraláskor, a meleg, a programok miatt. MEg más kajákra vágyik. Rengeteg zacskós gyümölcslevest viszek+ gyümölcs konzervet bele (ha épp nincs friss) , hideg tejjel isteni tud lenni a 40 fokos hőségben....

    Sok lefagyasztott csirkemellett viszek naturszeletnek friss salátával, és kész lefőzött pörköltet is szoktam, csak köret kell  hozzá. Ha itthon sikerül jó áron -akciósan- megvenni az alapanyagokat, akkor bizony sokat lehet spórolni, mert ugye a kaja mindehol drága.

    előzmény:
    recefice11 (5663)
    2010-02-03  16:13
  39. 2010. február 3. 16:135663.

    Akkor jó!

     

    Igen, az ivás. Olvastam (tán épp itt, az nlc-n), hogy sokan a szomjúságot éhségként interpretálják, így ivás helyett is esznek. Ez nemcsak a túlevés miatt rossz, hanem mert a vízhiány lassítja az anyagcserét, a zsírégetést, így duplán hízik az ember. Azóta próbálok odafigyelni erre.

    Az jó, ha már többet iszol, talán a tested jelzi, hogy több víz szükségeltetik...

     

    Már értem a zacskókaját! Azt hiszem, a tengernél különben is, szinte mindegy, mit eszel...;) Na jó, ez így túlzás, de nyaralásnál valahogy kevesebbet eszik az ember, kevesebbet is gondol rá-én legalábbis.:)

    Még sosem nyaraltam lakókocsival, de biztos nagyon praktikus, hogy "hátadon a házad". Mennyi idö alatt térül meg az ára?

     

    A fát mi is "vázában" tartjuk, de azt tapasztaltuk, hogy csak egész friss állapotban, a kivágástól számított max. 4-5 napig szív fel vizet, utána már csak arra jó, hogy picivel nedvesebb a levegö legalább a fa alatt/körül.

    előzmény:
    banyoc@ (5662)
    2010-02-03  15:25
  40. 2010. február 3. 15:255662.

    Dehogy veszem tolakodásanak!!

     

    A folyadék bevitellel komoly gondjaim vannk.... néha van hogy napokig nem iszok semmit, és észre sem veszem! tudom, hogy ez nagyon nagy hiba!

    Bár amióta a diétát csinálom, kimondottan szomjas vagyok, és a régi önmagamhoz képest legalább a dupláját iszom, de a napi 2 litert nem érem el így sem..

    hjjjajjjj ha 60 kiló lennék!!! eszem ágában sem lenne diétázni.

    rostot rengeteget eszek a sok zöldség, gyümölcs miatt. egyébként is sokat ettem, és soha nem szedtem semmilyen mesterséges pótló bogyókat....  alszok eleget, bár a 7-8 órát nem tudom egyhuzamban végig aludni.... pedig de jó is lenne!:))))

     

    Zacskós levest, kész kaja konzervet csak nyaraláskor használunk.. Csak mivel araánylag hosszú időre megyünk, ezért nem mindegy, hogy mennyit költünk kajára... lakókocsival megyünk, tehát konyha van, ezért amit lehet itthonról viszek... Na ilyenkor szoktunk kereskedelmi mennyiségű konzervet vinni magunkkal:)))) jó az, ha az ember 1-2 nappal tovább maradhat a tengernél:))))

     

     

    Már január elején le kellett szednem a fát, mert nagyon hullott, igaz sima lucfenyő votl, és hát hamar megadta magát a panelban. igaz, locsolós a talp,de nem ért semmit, csak annyi víz hiányzott belőle ami elpárolgott, pedig a fa vége beleért a vízbe.... semmit nem szívott fel:((( pedig még frissítettünk a vágási felületen is mielőtt beraktuk a talpba.....

     

    előzmény:
    recefice11 (5660)
    2010-02-03  14:37
  41. 2010. február 3. 14:565661.

     

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    recefice11 (5656)
    2010-02-02  23:56
  42. 2010. február 3. 14:375660.

    Szia!

    Megértelek, hogy mielöbb eredményt akarsz látni. De tényleg, ált. a gyors fogyás nem tartós. Vannak persze szerencsés kivételek-csak ezek sajnos mindig mások!(Sosem mi.:(() 

    Néhány kis trükk, amivel segíthetsz az anyagcserédnek, hormonrendszerednek, immunrendszerednek kicsit felpörögni, és még a közérzetednek is jót tesz (tapasztalatból mondom):

    igyál sok vizet, min. 0,3l/10kg-tehát, ha 60 kg vagy, min.2l naponta

    minden nap min. fél órát légy a levegön, napon (nem kell, hogy süssön, csak legyen fenn)

    egyél sok rostot, +vitaminok, ásványok, de ne gyógyszerben, hanem kajában;

    aludj 7-8 órát, ne kevesebbet, de ne is többet.

     

    Ja, és óvatosan a zacskós levesekkel, mert rengeteg telített zsírsav van bennük!:(

    Bocsi, ha okoskodásnak vagy tolakodásnak tünt, nem volt szándékos, csak gondoltam, hátha é is tudok segíteni egy picit...) Töled már annyi jó tippet kaptam:)

     

    A korizás miatt nagyon irigyellek! Gyönyörü lehetett!

     

    A fa,-igen, áll még, Nordmann fenyö, úgyhogy nem hullik, csak szárad. Már nincs túl jó állapotban, tkp. lebontanám már, de amíg télies az idö, nem bírom rászánni magam. :))

    Csak nem Nálad is?

    előzmény:
    banyoc@ (5657)
    2010-02-03  13:56
  43. 2010. február 3. 13:575659.

     tudom, hogy az izom nehezebb, de akkor is... elkeserítő, és nem érzek semmiféle változást magamon; nem  lazább egyik nadrágom, vagy ruhám sem:(((( Tudom azt is, hogy 1 hónap alatt nem lehet megváltani a világot, de hogy ennyire ne sikerüljön semmi, az azért elkeserít.

    direk eljárok fitnesz terembe, mert  ott van futópad, ahol csak gyalogolok-nem bírok futni, még meg kell szoknom a futópad "labilitását" - és aerobikozok, namármost ezekből egyik sem izomnövelő hatású...... elméletileg.

    Van itthon több kondigépem is, de ezek sajnos nem alkalmasak a zsírégetésre, hanem inkább alakformálóak... Tavaly ezeket használtam, a súlyom nőtt, meg az izomzatom, és szinte tolta maga előtt a hájat...

    Istenverte egy alkatom van!

     

    Nagyon klasszak a kapszlik, hasonlókat vettem egyszer én is a cukrászboltban.... akkor baromi drágának találtam őket, viszont nagyon jó a minőségük, tepsire rakva is lehet bennük sütni.

    A pici megkimondottan jó golyókhoz, és a a télen lejártam a lábam mire találtam picit....

    előzmény:
    Sil78 (5653)
    2010-02-02  18:50
  44. 2010. február 3. 13:565658.

    Nem is kicsit havazódtál be:)))

     

    áááá trüffel, fehércsoki.... ááááá diéta..

      én tervezem a nyaralást:) augusztus óta, amióta hazajöttünk:)))

     

    ( már vettem is zacskós leveseket, mert most majdenm féláron voltak)

    előzmény:
    Törpváró (5654)
    2010-02-02  21:27
  45. 2010. február 3. 13:565657.

    Köszi a bíztató szavakat, és teljesen logikus amit írsz.... csak persze az ember mindíg többet akarna..... Meg  ugye annak idején a szemem láttára folytak le akilók a kolléga nőimről ezzel a diétával.... van aki 5-6 éve lefogyott 22 kilót és egy dekát sem szedett fel... persze, alkat kérdése is.

     

    Nagyon szeretek korcsolyázni, időnként lemegyek a műjégre.... de az az igazi amikor a tavon lehet. Tavaly annyira be volt fagyva, hogy a Pécsi tavon hosszába végig lehetett menni... Volt olyan csak mi ketten voltunk a jégen a Párommal, fantasztikus volt!

     

    Még Nálad is megvan a karácsonyfa?????

    előzmény:
    recefice11 (5656)
    2010-02-02  23:56
  46. 2010. február 2. 23:565656.

    Sziasztok!

     

    Banyóc: ne aggódj, ha apránként mennek le a kilók; úgy tudom, hetente fél-egy kg az ideális-ennyit tud az anyagcsere követni, és oly módon átállni, hogy a fogyás tartós legyen, ráadásul a börödnek, a keringésednek is jobb így.

    Az orfüi tavakon korcsolyázni? De jó lehet! Mi csak horgászni meg kutyát úsztatni jár(t)unk oda...:)

    Csitar: hoztam még egy receptet; a férjem édesanyja szokta csinálni, egy 1928-as szakácskönyvböl van, mindenki nagyon szereti. Krumplis pogácsa: 25-25 dkg lisztet, vajat és tört fött krumplit(melegen áttörni, de hidegen gyúrni) 1mk sóval összedolgozni, min. két órát pihentetni hideg helyen, háromszor hajtogatni, szaggatni, tetejét megkenni és a sütöben még hidegen 15 percet állni hagyni, utána készre sütni.

    Tiara: jobbulást a kisfiadnak! Az unokaöcsémnek (2,5 éves) is gondja van a rágással; ö nagyon késön kezdett fogzani és nagyon megszenvedte, talán emiatt túl óvatos. De pl. az étkezések között nassolt kekszet simán elmajszolja;) 

    Törpváró: remélem, mielöbb meggyógyul a kezed! Próbáltad már a nagy útifü-borogatást? 

    Angyallány: hogy áll a karácsonyfád? A miénk még megvan-nincs szívem lebontani, mikor így esik a hó, pedig ma van gyertyaszentelö napja... egnek is a fények rajta...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2010. február 2. 23:115655.

    Wow!

     

    Ti aztán igazán jól megtaláltátok egymást! A szakács meg a cukrász!:) Nagyon finomnak néz ki minden. Boldog szülinapot a párodnak! A citromtorta receptjét szabadna kérni?

    előzmény:
    kozmi86 (5639)
    2010-01-31  17:41
  48. 2010. február 2. 21:275654.

    Sziasztok!

     

    Kicsit behavazódtam és nem csak a szó valódi értelmében. :)

    Aztán én mindig csak akkor akarok írni, ha mindent elolvastam, de sose jutottam a végére, hogy írni is tudjak. :)

    Na mindegy is.

    Ma csináltam fehércsokit, feketeszedret meg cseresznyét tettem bele. Nagyon szé lett.  Meg trüffel golyókat, de tejcsoki helyett étből csináltam, mert csak az volt itthon, így nem nagyon érződik benne a likőr. De a férjemnek ízlik, úgyis neki csináltam, mert már nyaggatott, mert elvileg karácsonykor akartam, csak nem lett időm rá.

    Parti szendvicskék nagyon jók, kisfiam szülinapjakor is ilyeneket csináltam, csak nem ennyire jópofákat, mert ez még nem zsúr volt, de vicces, hogy a fogpiszkálós falatkát fogytak le először, pedig a többi is kis szendvics volt.

     

    Azon az oldalon, ahol az Angyallány által keresett golyó is volt, volt egy fehér csokis torta. Nagyon ajánlom kipróbálásra, mert én azt sütöttem a kisfiamnak meg a szülinapjára. Mondjuk vonat formában, de az mindegy nagyon-nagyon finom volt és az összes nő elkérte a receptet.

     

    Akkorákat szánkózunk, nagyon szeretjük a havat. Én eddig is szerettem, de most, hogy a gyerekem is így élvezi, még jobb. :)

     

    A karom szépen javulgat, de még mindig nagyon fáj bizonyos mozdulatoknál és nehezet még mindig nem tudok fogni vele. De bizakodó vagyok, nyárra jó lesz. :)

     

    Bárki tervezi már a nyaralást?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2010. február 2. 18:505653.

    Sziasztok!

     

    Banyoc@: ha tornázol is, akkor ne kilóban mérd, inkább centiben. Az izom nehezebb a zsírnál.

     

    Kozmi, Foltosocsk: szerintem is nagyon guszták.

     

     

    Végre megjöttek a kapszlik, amikben majd a muffinokat fogom sütni, elég ígéretesen néznek ki. Vastagabbak, mint a másik fajtából 2, és sokkal jobb a tartásuk. Vettem zöld és rózsaszín csíkosat, meg kicsi barnát is, arany mintával, arra az esetre, ha egyszer netalántán bonbont akarnék majd csinálni. És kaptam ajándékba még kisebb szívecskéset is, nagyon cuki. :)

    előzmény:
    banyoc@ (5646)
    2010-02-02  09:40
  50. 2010. február 2. 17:555652.

    Szia!

     

    Nagyon szépek a  képeid a havas tájról!

     

     

    A kekszgolyók egyformák...van benne keksz, dió, kakaó, kávé, kis rum, azt hiszem, más nem, Darált dió, csokidara és kókusz ,amibe hempergettem.

    Igazán fincsi, de még mindig van belőle..

     

     

     

    előzmény:
    kozmi86 (5648)
    2010-02-02  12:29
  51. 2010. február 2. 17:145651.

    Jujj!

    Bocsánat! Most látom hogy el küldte őket..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2010. február 2. 12:355650.
    nem sikerül üziket küldenem..De miért??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2010. február 2. 12:335649.

    Szió!

     

    Mit ne mondjak nagyon jól néznek ki a golyócskáid!

     

    Milyen ízesítésűek?

     

    De megkóstolnám őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2010. február 2. 12:295648.

    Szia!

     

    Nagyon jól néznek ki a golyócskáid!

     

    Milyen ízesítésűek?

    Hú de megennék párat!!

    előzmény:
    foltosocsk (5644)
    2010-02-01  19:47
  55. 2010. február 2. 12:115647.

    Sziasztok!

     

     

    Nyugodtan kihagyhatod a bort, lazításra való.  A hab verését 1-2 percig ill. amig bírja a kezem.   Egyébként a tökéletes hab a gőz feletti, de én kicsi vagyok- na nem körbe- így gyorsan elfárad a karom a fazék feletti habverésben.  Nagyon fontos, hogy kemény legyen a hab. Nem fogod megbánni, ha elkészíted, igazi különlegesség, és nem olyan bonyolult, mint amilyennek tünik. 

    előzmény:
    *Tiara (5645)
    2010-02-02  04:24
  56. 2010. február 2. 09:405646.

    Szia!

    Húúú de guszták azok a sütik!!!!! hát nem is tudom, hogy állok a diétámmal... lelkesen csinálom, betartom, tornázok is, de az eredmény elkeserítő; nem egészen 3 kiló ment le 1 hónap alatt..((((( nem túl eredményes...... csodára nem számítottam, de ennél azért többre.....

    előzmény:
    foltosocsk (5644)
    2010-02-01  19:47
  57. 2010. február 2. 04:245645.

    Sziasztok!

    Csitar , jol hangzik, ez a suti, csak nalunk nem nagyon fogynak az alkoholos dolgok, en nem iszom,a 2 gyerek sem.) A ferj meg egyedul biztosan nem:) Szoval egy ek. miatt nem bontanek bort, lehet valamivel helyettesiteni? vagy csak hagyjam ki beloe, mert amugy meg jol hangzik.) A mikros verziot ugy csinalod, hogy habvero, mikro, habvero mikro habvero mikro es kesz? Mennyi ideig habverozod az 1-1 perc mikro kozott?  Udv a tobbieknek is, szepek a kepek! 

    Ma beirokaztam a mezes szivecskeket:) Es elkeszultek a nagy szivecskek  is, amikt nyakba akaszthatnak, ha ugy van kedvuk, de 2 kislany lehet, hogy nem jon, mert oviba sem jarnak, egy harmadiknal meg szallitasi gond van, mert betort az autouveg, de ha engedik, ot visszuk mi kocsival. Jo lenne, mert eleve csak 6an lennenek, de 3 az mar keves!

     

    Szep napot mindenkinek! Holnap azaz ma megyunk egy Deveny-terapeutahoz, aki egyben gyogytornasz is, hogy megnezze a fiamat, miert nem rag meg mindig. Most azzal is kiekulnek, ha benne maradna  kaja, mert csunya  torka, biztos a sok trutyitol, ami lecsorog a garatra, begyulladt, kap antibiotikumot is, meg kohoges ellen stodalt, mert szornyu csunyan kohogott, meg az orra is kezdett... 

    Jobbulast mindenkinek aki eppen nincs jol!

     

    Felavattam a zsurtora-format, de a bulira most kihagyom, nem pepecselek vele, mert a lapok nem lettek egyenletes laposak, hanem kicsucsosodott a kozepe es faragni kellett. Mogyoros kakos alapra csinaltam pudingos gesztenyes tolteleket, finom lett. 

    teszta: bogres alapsuti, de egyik csesze liszt helyett daralt mogyot tette bele, kieg. egy kis kakoporral es egy keves etkezesi kemenyitovel, ez osszesen egy csesze lett. Aztam megsutottem 2 reszletben, mindket resz felcsucsosodott, talan sok teszta miatt? de nekem a magy kerek kapcsosban is mindig faragni kell a tetejet! :( van otlet miert? vagy jo kapcsosba valo recept, ami egyenletes sima lesz????) Aztan mindket lapot kettevagtam, elkeszitettem egy pudingot es belekavartam gepi habverovel 1,5csomag gesztenyet, finom kremes lett. Visszatettem a formaba a lapokat, retegelve lap krem, lap, krem, esa tetejer is kentem, eltuntetendo a faragast:), bar oda szebb lett volna valami rozsaszin maz, vagy csoki, de nem volt ra idom. Igy is finom lett:)

    előzmény:
    csitar (5634)
    2010-01-30  21:20
  58. 2010. február 1. 19:475644.

    Sziasztok!

     

    Jó rég voltam nálatok....nekem alig működik, görgetni szinte nem lehet az oldalt. kínszenvedés kivárni, mire kinyílik egy ablak./ itt, az NLC-ről beszélek/

     

    Nálunk is nagyon sok hó esett/itt, Érd környékén/Ma-segítséggel- le is takarítottuk a javát.

     

    Nem olvastam vissza...hogy állsz a 90 napossal?

    előzmény:
    banyoc@ (5643)
    2010-02-01  16:19
  59. 2010. február 1. 16:195643.

    Sziasztok!

     

    Tegnap lementünk Orfűre, ott laknak a szüleim, és ott van két tó is. Gondoltam korcsolyázok egyet, de nem lehetett rámenni a jégre. A nagyobbik tó nem is volt teljesen befagyva, a kisebbik be volt, de nagyon vékony volt rajta a jég:(((( marad a műjégpálya.

     

    Sil szép mennyiségű hó esett nálatok is.) ne aggódj a következő muffinod már szebb lesz:) Apukám azt szokta mondani: nincs rossz sütemény, csak kevés!:)

     

    Kozmi: gratula a Párodnak! nagyon guszta a citromtorta! nagyon szeretem!  Nálatok több mint 30 centi hó esett!! nem semmi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2010. február 1. 15:245642.

    Sziasztok!

     

    Hoztam pár havas képet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2010. február 1. 08:285641.

    Sziasztok!

    Hoztam néhány Valentin-napi képeslapot:

    http://www.nlcafe.hu/otthon/20100201/7_mesesz ep_valentin-napi_kepeslap/

     

    Banyoc@: Köszi a fiam nevében,átadtam neki!

     

    Sil78: Szép süti! : ) Nekem tetszik!

     

    Kozmi86: Ez a citromtorta nagyon szimpatikus!Ha nem lenne még a fiam tegnapi csokitortájából most lehet hogy szaladnék sütni valamit,úgy megkívántam..... : )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2010. január 31. 20:305640.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2010. január 31. 17:415639.

    Sziasztok!

     

    Ma tartottuk a párom szülinapját (25.).

    Hoztam képet a menüről amit ő csinált, én csak a díszítésben segítettem, és a tortáról amit én csináltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2010. január 31. 12:035638.

    Sziasztok!

     

    Banyoc@: Igen, most már nálunk is esik. :))) Hoztam képeket, meg szegény formátlan muffinjaimról is. :P

     

    Recefice: nagyon finomak, azzal nincs gond, csak a kinézetükkel. A cukormáz is nemcsak folyott, hanem száradás után világosabb is lett a színe, majdnem fehér. Köszi a fehércsokis ötletet, szerintem ezt kipróbálom (bár önmagában nem szeretem a fehér csokit, de ehhez szerintem illik majd), meg akkor már a tésztájába is rakok egy kicsit.

     

    Tiara: köszi a SPAR-os kakaóporos tippet, olyat vettem, és tényleg nagyon jó minőségű.

     

    előzmény:
    banyoc@ (5637)
    2010-01-31  11:09
  65. 2010. január 31. 11:095637.

    Sziasztok, szép jó havas reggelt!:)

     

    Szakad a hó:))) kár, hogy nem karácsonykor esett ennyire...

     

    Angyallány hát nálunk ez a lakásfelújítás külön téma, amibe mostanába elésg sokszor belekavarodunk, de még nem találtuk meg rá a  megoldást... totálisan át kellenne alakítani a lakást, mert amikor ezt megvettük, felújítottuk, ideköltöztünk, akkor más volt a felállás, azóta nagyon sok minden változott, és végülis a fél lakást nem használjuk, csak van, csak tárolóként funkcionálnak bizonyos szobák....Szóval helyiségek funkciájának a megcserélése is szóba került már.... ami még égetőbb, hogy nyílás zárókat is kellenne cserélni... az meg a lavina csúcsa, mert akkor már az adott hogy festni is kell utána... viszont csak az ablakokra  kellenne kb 1,5 millió Ft..... + az átalakítás, és ilyenkor már ott a következő kérdés: érdemes-e ennyit beleinvesztálni egy 4. emeleti panel lakásba? szóval valamiféle mókusmalomban járunk egyhelyben ebben a témában.. még nem találtuk meg rá az ésszerű megoldást.... de mostmár muszáj lesz...  és hát igen, a bútorok cseréje is nagyon aktuális lenne már.  Ehja, Nálatok is szép nagy hó van!

     

    Kozmi szépen dagad a hó felétek is:)))

     

    Sil78  szerintem már Nálatok is havazik...... az 1 tojásfehérjéhez szerintem kevés a 100 gr porcukor, főleg, ha citromlét is teszel bele... az írókához szoktam kb 15-18 deka cukrot tenni-tojás mérettől függően- Egyébként  cukormázat tojás nélkül is tudsz csinálni, simán meggybefőtt levébe keverj ki porcukort.

     

    Csitar jajjj de fincsi lehet ez a süti:)) gyümölcsnapon nekem még olvasni sem szabad ilyeneket!!:(((((((((((

     

    Rea   boldog szülinapot a kiskamasznak!:)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2010. január 30. 22:165636.
    Azért biztos nagyon finom lehetett az a muffin... A mázhoz tegyél több porcukrot vagy csinálj rózsaszín csokimázat: fehércsokit pici tejszínnel és málnalével olvassz fel és ezzel vond be a sütik tetejét. Ne hütöben hütsd, mert matt-opálos lesz. A bálra jó mulatást kívánok! (Irigykedös szmájli...;)
    előzmény:
    Sil78 (5633)
    2010-01-30  18:56
  67. 2010. január 30. 22:095635.

    Tündériek a kutyusok! Szép nagy a kertetek, biztos jól érzik ott magukat.

    A rengeteg hó miatt én sem tudok még egészen kijönni a karácsonyi hangulatból;)

    előzmény:
    kozmi86 (5632)
    2010-01-30  16:37
  68. 2010. január 30. 21:205634.

    Sziasztok!

     

     

    Finomakat főztök illetve sütöttetek. Kozmi: jók a képek, de nekem sem lenne szívem megenni a kis party falatokat.

     

     

    Lányok ez egy nagyon finom krémes süti, készítsétek el ünnepi alkalomra. Biztos siker, előző nap kell készíteni, kiadósabb, mély gáztepsíben készíteni, de lehet nagy tortaformában is.

     

     

          Részeg szelet

    Tészta:

     

    6 tojás sárgáját 15 dkg porcukorral kikeverünk, hozzáadunk  7dkg réteslisztet, 1 sütőport, 1 evőkanál fehér bort, 1/2 evőkanál 10 %-os ecetet, 3 evőkanál kakaót és végül a 6 tojás kemény habját.  Úgy sütöm mint a piskótát, ez az adag egy nagyobb tepsi illetve egy nagy tortaforma adagja.

     

     

    Krém:

     

    6 tojás sárgáját 1 vaniliacukorral, 2 kanál sima liszttel, és 3 dl tejjel sürűre összefőzzük állandó kavargatás vagy habverő használata mellett. Kihütjük. Közben 15 dkg porcukorral habosra keverünk 25 dkg vajat / nem margarint/.  A két masszát vegyítjük és símára keverjük, ha valami miatt a lisztes krém nem lenne elég síma, célszerű a robotgép  pépesítő részével símára keverni mielőtt a vajas masszát hozzáadnánk. Az igy kapott krémet a már kihült tésztára simítjuk.

     

     

    Hab:

     

    A maradék 6 tojás fehérjét 1 vaniliacukorral 30 dkg kristálycukorral gőz felett / egy fazekat félig töltünk vizzel,  felforraljuk, majd csak  gyöngyözni hagyjuk és erre illesztjük a fehérjés-cukros pépet és így dolgozunk vele tovább/   kemény habbá verjük/de valóban keménnyé /és kihülés után  a tojásos krémre simitjuk. A tetejére étcsokoládét reszelünk. / Nemrég újítottam, mert utálom a gőz feletti verést, így kripóbáltam a mikróbani melegítést, tökéletes lett. Kb  3-szor  tettem be 1-1 percre 600 wattra , a lényeg, hogy az állaga ne változzon és közben mindig habosítottam./

     

    Előző nap kell elkészíteni és hütőben tárolni / télen az erkély is megteszi /.  A hűtést úgy oldom meg, hogy fogpiszkálókat szúrkálok bele és erre teszem a fóliát.

    Ez a süti magas, mutatós /barna, sárga, fehér, barna /, és nagyon finom. 

     A krémjét bármilyen sütibe fel lehet használni.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2010. január 30. 18:565633.

    Sütöttem megint muffint, ezúttal a rózsaszín jegyében. Hát, ezek most nem sikerültek valami fényesen. Ízre tök jó lett, csokis-málnás (a recepthez képest raktam még bele egy kis kakaóport is, hogy barna legyen a tésztája), csak épp eléggé kifolytak a kapszlikból sütés közben. (Muffinsütőm nincs, két papírt tettem egymásba, mint múltkor.) Most vagy túl sok tésztát tettem bele, vagy a málna húzta el a papírt a szélén. Legközelebb szerintem nem keverem bele a tésztába a málnát, hanem csak a közepébe teszek.

    Mivel a cél, hogy rózsaszín legyen a süti, kigondoltam, hogy majd teszek a tetejére rózsaszín cukormázat (pár szem málna levével megszínezve). Ehhez is találtam egy alapreceptet, kikevertem 100g porcukrot 1 tojásfehérjével, meg 1 evőkanál citromlével, raktam bele pár csepp málnalevet, és színre jó lett, viszont nem lett olyan sűrű, mint vártam. Folyik, ami a meglehetősen eldeformálódott muffinokkal nem túl jó párosítás... Hogy lehetne ezt sűrűbbre csinálni? Több porcukrot tegyek bele, vagy kevesebb citromlét? Vagy verjem fel valami habnak? Vagy tudtok esetleg valami olyan mázat, amit meg lehet csinálni rózsaszínre, megy a csokis-málnás ízhez, és megköt annyira, hogy szállítani lehessen (pl egymásra rakni)?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2010. január 30. 16:375632.

    Folyt köv.:  ->

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2010. január 30. 16:165631.
    Nálunk ilyen a táj az ablakból nézve (utca) és az udvaron.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2010. január 30. 16:045630.

    Sziasztok!

    Köszönöm,én is kaptam jó ötleteket!A fiam holnap lesz 12 éves,és bár mi nem csinálunk neki bulit azt hiszem egy virsli polip tetszene neki vagy valami vigyorgós szendvics. : )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2010. január 30. 16:045629.

    Hát ez az, hogy nem ér ide. :( Az előbb havazott vagy 10 percet, de már el is állt, és holnapra is csak szórványos havazást mondanak. Max havaseső lesz, ahogy szokott. Túlságosan délen vagyok. :(

    Néztem az idokep.hu-n is, annyira hangulatos havas képeket küldtek be... :(((

    előzmény:
    Pancsaa (5627)
    2010-01-30  14:40
  74. 2010. január 30. 15:515628.

    Nálunk is nagyon nagy, mi még nem mértük mekkora, de most be is jöttem picit melegedni, bár a hólapátolásban jól ki melegedtünk, de a hó az arcunkba esett, ugyhogy most bejöttünk.

    Bár most nézem, hogy már meg sem látszik a lapátolás.

    A hó már lassan a térdemig ér..legalábbis a térdem és a bokám között van most valahol.

     

    Bárcsak karácsonykor esett volna ennyi hó..

    előzmény:
    Pancsaa (5627)
    2010-01-30  14:40
  75. 2010. január 30. 14:405627.

     

     

    Ne  izgulj,  odaér  majd.

    Éjjel  háromkor  engedtem  ki  a  kutyust,  mert  sírdogált, és  akkor már  esett. Most  is,  elég  rendesen.

    Mértük,  nálunk  már meghaladta  a  20 cm - ert.

     

    előzmény:
    Sil78 (5625)
    2010-01-30  14:21
  76. 2010. január 30. 14:375626.

     

     

    Sziasztok.

     

     

    HÓ, hó, hó....és  még  több  hó!

    Gyönyörű, és  innen  bentről tetszik,  szerencsémre  nem  kell  mennünk  már sehová.

    Szorgalmasan  lapátol  a család.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2010. január 30. 14:215625.
    Nálunk rosszul rázta, csak eső esik... :(((
    előzmény:
    kozmi86 (5621)
    2010-01-30  13:14
  78. 2010. január 30. 14:005624.

    Zseniálisak! "Kreatívat" meg díszítettet én is szoktam csinálni, de a mérges meg a Spongyabob nagyon jó ötlet!

    Mennyi jó dolgot találsz!:)

    előzmény:
    kozmi86 (5607)
    2010-01-29  14:12
  79. 2010. január 30. 13:575623.

    Kozmi: naná, hogy a golyókba!

    Most kihagyom a mandulát, mert eltűntette valaki (vagy valami) és annyira szakad a hó már több, mint 12 órája, hogy lemenni az óccsó bótba nem lehet, mert nincs kotorva. (állítólag csak 5cm-ig tud kotorni, különben sérül a kotró része...na, ja...a telet sem most vártuk )

     

    Nem csak hogy baromi jól néznek ki, baromira finomak is! Etetik magukat a golóbisok.

     

     

    Holle anyó mióta nem rázta a párnáit, hogy így szakat rendületlenül?

    Ahol nem volt takarítva, ott kb 20cm a hópaplan. Állítólag 30cm is várható...

     

    11-kor felmentem mamiékhoz (nem kicsi az emelkedő), z utca fiai katorták rendületlenül a havat. Az egyik egy oklevelet ígért, hogy fel tudtam menni. Az utcából viszont csak az ő segédletével tudtam kijönni (10 percnél tovább nem maradtam), mert a jégre ráesve csúszott eszméletlenül). Még a garázsba is csak segítséggel tudtam beállni, mert annyira sűrűs hullott a hó, hogy nem láttam semerre.

    előzmény:
    Angyallány (5617)
    2010-01-29  20:28
  80. 2010. január 30. 13:225622.

    Jujj..Valamiért nem sikerült elküldeni róluk a képet az első üzibe.. Nem tudom miért..

     

    De most megpróbálom ismét..

    Tehát ők lennének azok..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2010. január 30. 13:145621.

    Sziasztok!

     

    Akit Martinának vagy Gerdának hívnak, annak

    Nagyon Boldog Névnapot Kívánok!

     

    Aztaaa...hogy hogy szakad a hó.. 

     

    Kint voltam kicsit az udvaron kutyáinkkal, gondoltam had szaladgáljanak ebben a nagy hóban (mert imádják), és nyakig ért nekik a hó.

     

    Holle anyó jól megrázta  a párnáit!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2010. január 30. 13:035620.

    Szió!

     

    Köszönöm szépen a recepteket! Megkaptam őket.

    előzmény:
    *Tiara (5619)
    2010-01-30  04:24
  83. 2010. január 30. 04:245619.
    Sziasztok! En is csak bekukk, kozmi nagyon jok ezek, de a lanyom szerintem sajnalna megenni:) Csak jatszana vele, no meg semmi "kenocsoset" nem ajlnado megenni par eve. regebben en is csainlatam hasonlokat, de mar eszoktan:( kellemes hetveget mndenkinek!
    előzmény:
    kozmi86 (5610)
    2010-01-29  14:48
  84. 2010. január 29. 20:405618.

    Mármint melyikbe? a golyókba?

     

    Elhiszem mert baromi jól néznek ki..Anyám de megennék mindből egy párat..

    előzmény:
    Angyallány (5617)
    2010-01-29  20:28
  85. 2010. január 29. 20:285617.
    Tudod, milyen finom? Én mandulát szoktam a közepébe tenni. Ha karácsony óta nem csináltam 10 adagot, akkor egyet sem. Most is 2 adag lesz.
    előzmény:
    kozmi86 (5616)
    2010-01-29  20:24
  86. 2010. január 29. 20:245616.
    jujj..ezt én is gyorsan lementettem magamnak
    előzmény:
    Sil78 (5613)
    2010-01-29  18:38
  87. 2010. január 29. 19:085615.
    Sil: nagyon köszönöm, a kedvencekhez betettem, ha még egyszer így jártam.
    előzmény:
    Sil78 (5613)
    2010-01-29  18:38
  88. 2010. január 29. 19:075614.

    MEGTALÁLTAM a receptet! Még jó, hogy javul a látásom!

     

    Banyoc@: én nem halogatom, mert szép szeretnék lenni. Ez a nyár és a következő még erre megy, utána meg a bútorcsere (bár ez folyamatos közben).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2010. január 29. 18:385613.
    Itt fent van még: katt ide. De ilyenkor érdemes a cikk címére rákeresni Google-n, és a megfelelő találatnál a "Tárolt változat"-ot választani.
    előzmény:
    Angyallány (5611)
    2010-01-29  18:09
  90. 2010. január 29. 18:105612.

    Fröken ez a forró csoki mennyei lehet, ki fogom próbálni:)

     

    Angyallány húúú nálunk is nagyon kellenne már festeni..... de felújítani is.... úgyhogy csak tologatjuk a dolgot:(((

     

    Kisköjte a tojásról jutott eszembe: óra tojás... 6 db tojást keményre főzől, félbevágod őket.  Szalonna zsíros részét  felvágod, olyan hosszú és tényleg hajszál/gyufaszál vékonyra mint a tojás magassága. (mondjuk 2-2,5 cm) a tojást felteszed a sima felével egy kerek tálra, tányérra, fatálra, ami van,  körbe, mint ahogy az órán a számok vannak.

    A szalonnacsíkokat megforgatod pirospaprikában, és a fehér tojásokra ráteszed a csíkokból a számokat. római számokkal nagyon mutatós.  Közepére lehet tenni bármi mást ami a tojáshoz illik, zöldségekkel lehet díszíteni, mitatókat lehet vágni kaliforniai paprikából.  Nem inyencség, viszont mutatós nagyon.

     

    KOzmi  megint csuda jó dolgokat hoztál!!!:))))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2010. január 29. 18:095611.

    Sziasztok!

     

    Csak bequqq most, mert házimunkázom. Egy nagy kérésem van: nincs meg valakinek annak a kókuszgolyónak a receptje, amit még korábban én linkeltem be? Nem találom itthon azt, amit kinyomtattam (de keresem tovább). A NLC levette az összes karácsonyi-adventi cuccát a világhálóról, így a linken (ezt megtaláltam itt a fórumban) csak az éppen aktuálisan friss kezdőlap jelenik meg. A hétvégén csinálnék újabb adagot...

     

    Na, megyek mosogatni és keresni a receptet! Később leszek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2010. január 29. 14:485610.

    Szintén partyra ->->->

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2010. január 29. 14:425609.
    Folytatás->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2010. január 29. 14:245608.

    Folytatás:

     

    Bár vannak közöttük sütik is, azért elküldöm.

     

    Nem én készítettem őket(sajnos) , hanem neten találtam a képekre.

     

    Viszont nyáron biztos kipróbálok én is ezt-azt ha sütögetünk és jönnek a barátok. 

     

    Itt pedig egy nagyon jó kis saláta, ha jönnek a vendégek:

     

     

    http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/salata k/a-kedvenc-orosz-salatam

     

     

    Itt pedig süti (mutatós)- gyerekeknek:

     

    http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/suteme nyek-sutes-nelkul/egerke

     

     http://www.szamoca.eoldal.hu/c ikkek/sutemenyek-sutes-nelkul/keksz-suni

     

     

    És végül  még egy nagyon jó oldal:

     

    http://lakoma.gportal.hu/gindex.php?pg=18871006

    előzmény:
    kisköjte (5586)
    2010-01-28  09:12
  95. 2010. január 29. 14:125607.

    Szia!

     

    Nagyon jó pofák ezek a kis partifalatok!

     

    Emlékszer amikor pici voltam (ovis) imádtam egyik barátnőmékhez menni ha szülinapja volt, mert anyukája mindig ilyen falatokkal vártminket!

     

    Hoztam egy oldalt, amin vannak hasonló darabok, remélem nemkéstem el vele :

     

     

     

    http://www.ritakonyhaja.hu/etlap/hidegtalak-par ty-falatok.html

    előzmény:
    kisköjte (5586)
    2010-01-28  09:12
  96. 2010. január 29. 13:445606.

    Szia!

     

    Igen, dió van a tetején mindenhol elszórva egy fél dióbél, a tejszínes krémsajton szétszórva, és benne is van a tésztájában.

    Elvileg recept szerint diót kell kis darabkára vágni-először én is úgy csináltam, de a végén meguntam, és ledaráltam, mert szórított az idő..

    Úgy hogy volt benne apró darabra is vágva, és darálva is.

     

    Most hétvégén sütés nélküli citromtortával fogok kísérletezni, párom szülinapjára készül majd.

    előzmény:
    Angyallány (5596)
    2010-01-28  20:32
  97. 2010. január 29. 07:535605.

    Szép jó reggelt lányok!

    Köszönöm az ötleteket mindenkinek!

    Kezd is körvonalazódni a dolog. Mindenképpen akartam sütni fasirtpizzát, ami úgy néz ki, hogy be kell keverni a szokásos fasirtot, tepsibe teriteni, félig megsütni. Ha kb félig megsült a tetejére lehet tenni bármit, amit pizzára is teszünk, sajttal megszórni, és készre sütni. Kis kockákra vágtam, lehet beleszúrni esetleg fogpiszkálót. Mindenkinek izlett. Ez mellé jó lenne  a bolondgombás tojás, meg a vendégváró, amit recefice11 irt. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2010. január 29. 05:005604.
    Angyalany, orulok, hogy eppen kapora jon, es azt hiszem Neked mar emlitettem szinkodok miatt a dulux weboldalat, ott is lehet nezni, milyen szinhe mik illenek kiegeszito szineknek a harmonia miatt. Jo bongeszest mindenkinek.
    előzmény:
    Angyallány (5596)
    2010-01-28  20:32
  99. 2010. január 29. 04:555603.
    Ami meg fincsi es gyorsan megvan, ha nemcsak egy orad van mindenre... virslit kettevagni es kelt tesztabol hosszu vekony csikokat vagni kisse atlosan ratekerni, megszorni ezzel, azzal vagy megkenni tojassal es sajttal es be a sutobe. ha egy pohar viz mellett melegited masnap is olyan, mintha frissen sult volna. A vislit elotte izesitheted is,(kenhetsz ra mustart, ketcupaot, majonezt es ugy tekered be) nagyon fincsi, guszta es laktat a teszta miatt. A virsiket vaghatod hosszaban es keresztben is egyszerre es akkor kisebbek, megcsinosabbak, megtobb eheto beloluk:) Na ezen meg en is elgondolkodom, bar a fasirtot Cseni jobban szereti, mewg gyorsabb falatka, ugyis inkabb ugralnak majd, mint esznek.... legfeljeb majd itthonra, masnap, mikor a nevnapja lesz. De a csaladi unneples ugyis hetvegen lesz... most jovok ra, ajandekot me nem is vettunk, igaz, karacsonyrol van meg egy csomo konyv, meg hajbabigyo, kiegeszitotarolo dobozka es a spatulasat is megigertem... hu.... meg van macika a molos gujtopontokbol.... es biztosan van valami egyeb is, meg majd kifaggatom, mit szeretne... igazabol, hatha megvalosithato.
    előzmény:
    kisköjte (5586)
    2010-01-28  09:12
  100. 2010. január 29. 04:465602.

    hazi pizza? Aranyos 3szogekre vagva, egy orias tepsin sokfele feltettel csinalhatod es nem kerul sokba se idot, se penzt tekintve... De a party falatkak is jol jonnek mindig, csak a lanyom nem szereti a vajas margarinos dolgokat, de  a fasirtkakat talan bevallalom. Ez a hely inakbb a vihancolasrol, tmbolasrol szol, szegeyn gyerkocok ugraljanak egy kicsit. Enni suti, tora, ragcsa, vmi gyumolcs, inni meg gyumolcslevek. Csak idom a legkevesebb es ra kell keszulni, de mikor??? 3an lesz...

     

    Jelmezrol jut eszembe, hogy vasarnap a lidliben lesz elfogadhato aron. mar megkertem egy ismerosomet, aki ott dolgozik, ha tud, tegyen el Cseninek egy rozsaszin  hercegnoset, mert tunderpillango lesz es ruha meg nincs, csak a szarnyak es kiegeszitok.)

    előzmény:
    kisköjte (5586)
    2010-01-28  09:12

Címlap

top