Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Fideszes stiklik

Torolt_felhasznalo_327046
Torolt_felhasznalo_327046
Létrehozva: 2010. január 27. 16:22

Nemsokára Fidesz kormány jön. Ezt már biztosra lehet venni.

 

És ez jó (magánvélemény).

 

Ámde becsapnánk magunkat, ha azt hinnénk, hogy a Fidesz mindent korrekten, jól és jóindulatúan fog csinálni.

 

Legyen ez a fideszes stiklik, kisebb és nagyobb átverések gyűjtőhelye!

  1. 2013. október 1. 18:091403.

    Pontosabban nem minősül választási csalásnak az, ami eddig az volt.

    Nincs kampánycsend, nincs csoportos szállítási tilalom, stb.

     

    Hát, majd meglátjuk, mi sül ki belőle.

    Nincs tökéletes választási rendszer.

    előzmény:
    pannacotta (1401)
    2013-10-01  17:52
  2. 2013. október 1. 17:541402.

    Itt hülyeséget írtam:

     

    Mivel talán ha tíz szavazattal volt több az MSZP-SZDSZ turmixnak

     

    Természetesen mandátum, nem szavazat.

    előzmény:
    lárifárika (1397)
    2013-10-01  17:23
  3. 2013. október 1. 17:521401.

    Ami ingyen lesz - és ez máris ontopik -, hogy a választási csalás többé nem büntetendő és nem teszi megismételendővé a szavazást.

    Köszönhetően a Fidesz-többségű parlament új választási törvényének.

     

    Nyilván nem is véletlenül hoztak ilyen törvényt. 

     

    De mivel ez szentesítve lett - azaz nincs tiltva -, ezután semmin sem szabad majd csodálkozni.   

    előzmény:
    lárifárika (1400)
    2013-10-01  17:50
  4. 2013. október 1. 17:501400.

    Ha már kifizetések.

     

    Vajon a szombathelyi ellenzéki politikus honnan, miből fizette az egymillió forintos díjat, amit kitűzött az állítólagos drogozó fideszes politikus fejére?

    Lassan hozzászokhatunk a vérdíjakhoz is.

     

    Drogozás videóval: 1 millió

    Félredugás barátnővel: 0,5 millió

    Félredugás prostival: 0,8 millió

    Korrupció 10 milkáig: 800 ezer

    Korrupció 20 milkáig: 1,6 millió

    Veri a gyereket: 500 ezer

    Nem veri, ellenben szexuálisan zaklatja: 3 millió

    Megalázta a bejárónőt: 30 000 

     

    Szép, új világ.

  5. 2013. október 1. 17:411399.

    Gondolom, jársz a Facebookra. Ott nem úgy tűnik, mintha elítélnék az E14-et ezért az akcióért, sőt, sőt. 

     

    Bár a fejrugdosástól kezdve nekem ettől függetlenül nem tetszik, de én nem is vagyok afféle radikális szavazó, akit el kell csábítani egy másik párttól. Nyilván nekik szólt a dolognak ez a része.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1396)
    2013-10-01  16:02
  6. 2013. október 1. 17:371398.

    Szerintem ne játsszuk a hülyét, legalább egymással szemben ne.

     

    Pontosan tudod, hogy azért kell a nagy társadalmi támogatottság a rezsicsökkentés mellett, mert a nálunk szolgáltató külföldi cégek egy része mindent el fog követni, hogy Brüsszelen, az EP-n keresztül nyomást gyakoroljon a kormányra.

     

    Mint ahogy azt is pontosan tudod, hogy azért kellett a Békemenet, mert az első osszekolompolt ellenzéki gyűlés után (nem emlékszel? az utca már a miénk! hangoztatták) (még jó, hogy akkor is arról szónokoltak, hogy oda a szólási szabadságuk) meg kellett mutatni, hogy nem, nem a tiétek az utca, a kormány szimpatizánsai is ki tudnak állni, ha kell.

    És ne felejtsd el, akkor már Gati arról írt, hogy akár nem demokratikus eszközökkel is meg lehet dönteni az Orbán-kormányt. Na, ezért ment az utcára a sok szimpatizáns, amivel alaposan meglepték mind a hazi ellenzéket, mind a külföldi "jóakarókat".

    De össze tudom foglalni egy szóban is: erődemonstráció. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1391)
    2013-10-01  14:17
  7. 2013. október 1. 17:231397.

    Már melyik legendának ültem fel? Annak, hogy Orbán személyesen ígérte az eljövetelét Bajára - és bemutatta erről szóló "bizonyítékát" az ATV?! Ne már...

     

    Szerintem sohasem kevertem az OVI-t az OVB-vel. Ám valóban, Sipos Irén elsüllyedt az emlékezetem útvesztőjében, de majdnem mindegy.

    Akkor, amikor a vöröscsillag-imádó, volt OVB elnököt, Szigeti Pétert vagy az említett Rytkó Emíliát képzeli el a baloldal egy alternatív választási bizottságba, amelyik ellenőrizni fogja majd a 2014-es választásokat, hát nem nagyon tévedek, amikor azt gondolom,hogy ezeket az elvtársakat jó és megbízható elvtársaknak gondolja a baloldal. Nemde? Nyilván megalapozottan.

    Ha visszaemlékszel a 2010-es választásokra, amikor már egy ország feszengett és szinte mindenkinek kínos volt, amit Rytkóék asztaltársasága művelt a meghosszabbított majd újra lefújt kampánycsenddel, valmint válogatott ostobaságokkal traktálta a tudósítókat nyilatkozat gyanánt, hát az már magában bemutatta az alkalmatlanságukat. Nem véletlenül indított utána az adatvédelmi biztos vizsgálatot.

    2002-ben minden közvélemény kutató jelentős Fidesz előnyt mért a választások előtt. Mivel a Fidesznek több mandátuma volt, de nem elég a kormányalakításhoz, e két tény önmagában indokolta volna a precíz újraszámlálást. Mint tették ezt előtte kis idővel egy olyan hatalmas országban, mint az USA. De úgy látszik, a demokrácia játékszabályai csak akkor kellékek, amikor az a baloldalnak hasznos.

    Mivel talán ha tíz szavazattal volt több az MSZP-SZDSZ turmixnak, meg kellett volna történnie az újraszámlálásnak. És ezzel nem azt állítom, hogy a szavazatszámlálók csaltak, hanem azt, hogy akkor mindenki megnyugodott volna.

    Ráadásul amit Pannacotta írt, hogy csak és kizárólag mindig a Fidesz követett el választási szabálysértést (jelen esetben embereket szállítottak), az azért barokkos túlzás.

     

    Nem tartozom a papagájok közé, ha lehet, ne sértegess, indirekt módon sem. 

    A Hankiss által bemutatott levéltári hivatalos anyagot hitelesnek nyilvánították (Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárából származik), és sajnos olyan személy írta a jelentést, akinek pozíciója nyilvánvaló az irat alapján. Abban a pozícióban (1982-ben a XII. kerületi pártbizottság Marxizmus–leninizmus Esti Egyetem levelező tagozatának vezetője) pedig Rytkó Emília volt.

     

    Tehát ha lehetne, az MSZP, a Demokratikus Koalíció és az Együtt 2014 által közösen létrehozott Választási Monitoring Bizottság tagja ne legyen sem a besúgó, sem a kommunista szimbólumokba szerelmes Szigeti. Őket ugyanis azért választották fentiek, hogy ügyeljenek a 2014-es választások demokratikusságára. Nagyszerű.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1390)
    2013-10-01  13:45
  8. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. október 1. 16:021396.

    Attól tartok egyetértünk:))

     

    Épp tegnap állapítottam meg, hogy most már a csapból is a rezsicsökkentés folyik lassan: a rezsicsökkentés harca, a rcs. kormánya, a rcs. alkotmánya, a rcs. éve. Olyan bugyuta és szájbarágós, mint minden, amire a "nemzet kormánya" ráteszi a kezét.

     

    Tegnap megint néztem az Obersovszky vezette Estét (kis önkínzás), ott is vagy a rezsicsökkentési harc ment, vagy a szobordöntés-BajnaiGyurcsány párhuzam. Jó, valóban nem volt ízléses dolog szétcincálni, a fejével focizni (gyakorlatilag lesüllyedtek a Kossuth téri pisilők szintjére, talán ők égettek Gyurcsány bábut?!), de legalább remek alkalom egy kis libásbajnaizáshoz...

    előzmény:
    pannacotta (1395)
    2013-10-01  15:50
  9. 2013. október 1. 15:501395.
    Én úgy örülnék, ha ez a kormány senkit és semmit nem védene már meg (sem a rezsicsökkentést, sem mást), hiszen mind emlékszünk az "eltőzsdézett", de mégis reálhozamot (!) eredményező és azt készpénzben kifizető nyugdíjbefektetések megvédésére. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1391)
    2013-10-01  14:17
  10. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. október 1. 14:381394.

    Papcsák, a szent tehén...

     

    A kedd este megjelent – az interneten azóta már nem elérhető – hangfelvételen Papcsák helyettese, Zugló fideszes alpolgármestere, Ferdinandy István egy helyi vállalkozóval beszélget. Utóbbi arról panaszkodik, hogy miután az önkormányzati közbeszerzésén elnyert egy építési munkát, az üzlet értékének 20 százalékát, 100 millió forintot vissza kellett fizetnie. A vállalkozó szerint a pénzt az önkormányzati tulajdonú zuglói vagyonkezelő vezetője szedte be, de szerinte tudni kellett róla Papcsáknak is.

    Mivel a Fidesz összezárt Papcsák mögött, így a hangfelvételen elhangzottak nem kerültek szóba sem a képviselőcsoport, sem az elnökség ülésén. Annak ellenére sem, hogy a szintén Fidesz–KDNP-színekben megválasztott alpolgármester múlt szerdán lényegében megerősítette, hogy az ő irodájában egy valódi beszélgetésen készült a felvétel. Az országgyűlési képviselők szerint a pártvezetés azért is kitart Papcsák mellett, mert a politikus régóta a Fidesz tagja, és sokat tett a kormánypártért.  „Biztos a pozíciója” – mondták róla a fideszes politikusok, meg azt is, hogy „„jó a beágyazottsága”.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327046 (1)
    2010-01-27  16:22
  11. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. október 1. 14:291393.

    Bámulatosan felívelt Kandrács Csaba István karrierje, hiszen a 32 éves jogász szinte biztosan bekerül a jegybank monetáris tanácsába, a nemzeti bank legfőbb döntéshozó testületébe. Ez egy bravúros karrierút újabb lépcsője, annál is inkább, mivel így Magyarország monetáris politikájába egy olyan jogász fog beleszólni, akinek szakmailag semmi hasonlóhoz nem volt köze, de magához a közgazdaságtanhoz se igazán.

     

    Hát igen, a férjem mindig mondja - ha "cikizni" akar - hogy a jogi kar egy Jolly Joker-képző...   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327046 (1)
    2010-01-27  16:22
  12. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. október 1. 14:231392.

    Az elmúlt napokban komoly sajtóvisszhangot váltott ki, hogy Szilvásvárad képviselőtestülete elutasította azt a kezdeményezést, hogy lakásokban illetve lakóotthonokban fogyatékkal élőket helyezzenek el a településen. A helyiek úgy vélték, hogy az ápoltak elriasztanák a térség legfőbb bevételi forrását produkáló turistákat. Volt, aki azzal ”érvelt”, hogy a kézen fogva sétálgató ápoltak nem nyújtanak szép látványt.

    A helyi fideszes országgyűlési képviselő Horváth László pár hete még maga sem támogatta az új lakók megjelenését. Honlapján ezt írta: „Szilvásváradon ne vásároljanak ingatlanokat fogyatékosok elhelyezéséhez.”

    Azóta - ahogy a Horváth László által készített videóból kiderül - találkozott az otthon lakóival, és megváltozott a véleménye. A Hír24-nek azt mondta:van mód arra, hogy Szilvásváradra költözzenek a fogyatékosok, de azért, ha lehet, ne frekventált helyre.

  13. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. október 1. 14:171391.

    Nem csak Dunakeszin fizettek az aláírást gyűjtő aktivistáknak, hanem Fóton és a környező településeken is. Sőt, a "rossz nyelvek" szerint volt olyan (Veresegyházon talán), ahol nem fizették ki a középiskolásokat, vagy csak részben...

     

    Egyébként sem értem (de értem ám) hogy minek kell "megvédeni" a rezsicsökkentést?! Elviszi a törpördög, vagy mi lesz vele, ha nem védik meg??? 

    előzmény:
    pannacotta (1368)
    2013-09-29  10:40
  14. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. október 1. 13:451390.

    Kicsit pontatlan vagy, de így jár az, aki felül a fideszes városi legendáknak.

     

    2002-ben az Orbán kormány belügyminisztériuma - Pintér Sándorral az élén - szervezte meg a választásokat. Ő nevezte ki az Országos Választási Iroda vezetőjét - nem Rytko Emíliát, mert hogy tavasszal nem ő vezette még az OVI-t - Sipos Irént. Ő választotta ki továbbá a 35 munkatársukat is. Sipos Irén helyettese Eiselt György volt, Rytko Emíliát - aki egyébként a BM Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatalnál dolgozott 1993 óta - titkárságvezető lett az OVI-ban.

    A szavazatok újraszámlálása a jogszabályi keretek között - megtörtént, ott ahol szükséges volt (nem részletezem, hogy mikor kell többször átszámolni, a törvény leírja.)  Ezt egyébként minden esetben a szavazatszámláló bizottságok - amelyekben minden párt delegál tagot - aláírásukkal hitelesítik. A teljes, országos újraszámlálást pedig a választási eljárásról szóló törvény rendelkezései nem engedték, így az OVB - akinek elnöke Ficzere Lajos volt - határozott erről úgy, hogy elutasítják ezt az igényt. A különböző választási csalásokkal kapcsolatban pedig szintén a választási bizottság (nem az iroda) dönt 1. és 2. fokon, majd bírósághoz lehet fordulni. Gondolom a Fidesz is végigjárta ezt az utat, vagy mégsem?

     

    A választási eljárásól szóló tv. rendelkezései szerint semmisítették meg a választások 2. fordulója után 90 nappal a szavazócédulákat, de az összesítésükről készült - és a szavazatszámlálók által hitelesített - jegyzőkönyveket a levéltár őrzi. A megsemmisítés elkerülése miatt indított anno a Fidelitas népi kezdeményezést, amelyet az OVB (és nem az OVI) végül elutasított.

    Sipos Irén  egyébként 2002. júniusában mondott le, (két hónappal a választások után), ezután nevezték ki az addigi titkárságvezetőjét, Rytko-t.

     

    Nem tisztem védeni Rytkó-t, de amíg nem történik meg az ügynöklisták valamilyen szintű nyilvánosságra hozatala, addig ez csak arra jó, hogy az éppen kipécézett személyt lejárassák vele. Mivel tud védekezni? Semmivel, igaz, az, aki állít sem tud bizonyítékokat felmutatni, de arra jó, hogy besározzon valakit, és azt a papagájkommandó terjessze. Miért is nem hozzák nyilvánosságra már ezeket az aktákat?  Kik szavazták le legutóbb is az erre irányuló (azt hiszem LMP-s) javaslatot?

    Még jó, hogy eszembe juttattad, ez is egy Fidesz stikli, valamely év májusára (talán 2011-re?) ígérték, hogy felállítanak egy bizottságot ezzel kapcsolatban. Azóta se kép, se hang erről... 

     

    előzmény:
    lárifárika (1381)
    2013-09-29  15:39
  15. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. október 1. 12:441389.

    Én egyrészt nem köpködöm, másrészt - nekem - nem hiányos az erkölcsi-morális tisztaságom ahhoz, hogy szóvá tegyem a Fidesz korrupciógyanús ügyleteit. 

    Mivel ez a topik erről szól (tudod, van még ehhez hasonló tematikus topik, sajnos annak is meg volt a létjogosultsága), így nem is értem ezt a fene nagy felháborodást a részedről, hiszen te - állításod szerint - nem vagy elvakult fideszes. Vagy mégis?? 

    előzmény:
    belgien (1365)
    2013-09-29  09:12
  16. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. október 1. 12:381388.

    Belgien, csak nem magadból indulsz ki??

    Ha nekem azért fájna a korrupció és a mutyizás, mert én kimaradok belőle, akkor nem ezt a topikot csinálnám, hanem a saját pecsenyémet sütögetném éppen, és mélyen hallgatnék a mutyilehetőségekről.

     

    A ti pénzetek? Ki az a ti? Szerintem EU-s pénzekről volt szó, amelyet Magyarország nem azért kap, hogy a haverok zsebét tömje vele elsődlegesen. És ha úgy érzed, hogy ezek a pénzek elsősorban a választott hazád által megtermeltekből származnak, akkor végképp nem értem, hogy miért vagy ennyire elnéző azokkal, akik azt herdálják éppen.  

    előzmény:
    belgien (1363)
    2013-09-29  08:40
  17. 2013. szeptember 29. 16:341387.

    Nem tudom, Hankiss még kiről hazudott vagy nem hazudott, de a Rytkó Emíliáról írtak teljesen egybeesnek más adatokkal és több történész és levéltáros is egybehangzóan állította, hogy Hankiss igazat mond.

     

    Ne haragudj, de már tényleg mennem kell.

    előzmény:
    pannacotta (1385)
    2013-09-29  16:09
  18. 2013. szeptember 29. 16:311386.

    Újra bejelentkeztem, hogy tudjak neked válaszolni.

     

    Nincs már időm keresgélni, de határozottan emlékszem rá, hogy később, amikor már nem volt tétje, még az OVI is elismerte a szabálytalanságokat.

     

    Nem te terjesztetted, hanem a politikai ellenfelek Baján. Azért jutott eszembe, mert viszont te írtad azt, hogy bunkók a jobboldaliak lent. Hát erre hoztam a példát, hogy bunkóságban nem volt hiány a másik oldalon sem.

     

    A meghívó standard, mindenki kap ilyet, aki aláírta a rezsicsökkentést. Csak a helyszín változik, ahová az embereket hívják, és Orbán aláírása ugyan ott van mindegyiken a bal oldalon, de ez nem azt jelenti, hogy ő személyesen részt is vesz ezeken a rendezvényeken.

    Ha jól megnézed, a szövegből is kiderül, hogy semmilyen vonatkozásban nincs benne említve a bajai aktualitásról semmi.

    (Tudnád, ha aláírtad volna a rezsicsökkentést, akkor már te is kaptál volna, és nem kellene itt kinagyítva mutogatnod nekem azt, ami az asztalomon volt még a minap.)

    előzmény:
    pannacotta (1383)
    2013-09-29  15:53
  19. 2013. szeptember 29. 16:091385.

    Utánaolvastam: Hankiss Ágnes valóban ezzel vádolta Rytkó Emiliát, de Hankiss Ágnes vádolt már másokat is mindenfélével.

    Mindenesetre semmiféle bizonyítékot nem hozott napvilágra az állítólagos megfigyelt, így nem hiteles.

     

    A történeted sem: ha így lett volna 2002-ben, akkor bírósági ítéletnek kellene lennie, mert nyilvánvalóan bizonyítható lett volna. De nincs.

    Bírósági ítélet választási csalásról csak a Fidesz esetében van. Nem is az első.

     

    Nem mellesleg, Pintér hirdette ki 2002-ben, hogy a választási eljárás szabályos volt.

     

    Legendákkal és hamis híresztelésekkel nem szoktam foglalkozni, most sem teszem.  

    Ha számotokra jobban esik azt hinni, hogy a 2002 évi választást elcsalta az ellenfél, tegyétek azt. Pedig már túl kéne lépni ezen, pláne, hogy 2006-ban is veszített a Fidesz.

     

    Ügynökügyre visszatérve: ha a Fidesz nem szabotálná el szándékosan - leszavazással - az ügynöklisták és akták nyilvánosságra hozatalát (amelyet már évtizedek óta nyilvánossá kellett volna tenni és amelyet minden párt követel a Fidesztől), most nem lenne kérdés, hogy Hankiss Ágnes igazat mond-e, vagy Rytkó Emilia hazudik-e.

     

    De a Fidesz nem akarja ezeket nyilvánosságra hozni, így bárki bármit mondhat, akár blöffölhet is.

     

    Nyilván oka van erre a Fidesznek. 

      

    előzmény:
    lárifárika (1381)
    2013-09-29  15:39
  20. 2013. szeptember 29. 15:591384.

    "Kérjük, hogy vegyen részt a rendezvényen. Legyünk ott mindannyian, akik támogatjuk a rezsicsökkentést. Megjelenésére számítunk. 

    Orbán Viktor miniszterelnök, Zsigó Róbert Bács-Kiskun megye, 6.sz.választókerület"

     

    Itt meg lehet nézni nagyban: http://www.atv.hu/belfold/20130921-annyira-titko s-volt-orban-latogatasa-hogy-sajtofonoke-sem-tudott-rola  

    előzmény:
    pannacotta (1383)
    2013-09-29  15:53
  21. 2013. szeptember 29. 15:531383.

    "Csak tudod, én rühelleném nagyon, amikor azt terjeszteném, hogy a fideszes polgármester magának építtetett buszmegállót az utcájukban. "

     

    Ezt én terjesztettem?  Most te tartozol egy helyesbítéssel. 

     

    Ja, Orbán nem ment le - bár kiküldött egy meghívót a saját aláírásával egy rendezvényre, amelyben többes számban várta a résztvevőket -, ki tudja, lehet, hogy meggondolta magát, amikor megtudta, kik mennek még.

     

    "Mesteri láncszavazás meg volt már 2002-ben is, sőt felcsengetéses szocis mozgósítás is."

     

    Hol van erről a bírósági ítélet?    

    előzmény:
    lárifárika (1381)
    2013-09-29  15:39
  22. 2013. szeptember 29. 15:511382.
    OK, így igaz, elfogadom a módosítást. 
    előzmény:
    lárifárika (1380)
    2013-09-29  15:24
  23. 2013. szeptember 29. 15:391381.

    Mesteri láncszavazás meg volt már 2002-ben is, sőt felcsengetéses szocis mozgósítás is.

    A gáncstalan Rytkó Emília meg évekig vezette az OVI-t, 2002-ben, amikor a Fidesz megnyerte a szavazást de hiányzott néhány mandátum a kormányalakításhoz, ő nem engedte újraszámolni a szavazatokat.

    Az a besúgó Rytkó Emília, akinek hiányzik az önéletrajza minden hivatalos helyen és aki jelentett a nyolcvanas években Hankiss Ágnesről. 

     

    Számolják csak újra a szazatokat Baján. Egyedül Orbán nem ment le, hiába kolompoltad be múltkor.

    Csak tudod, én rühelleném nagyon, amikor azt terjeszteném, hogy a fideszes polgármester magának építtetett buszmegállót az utcájukban. Előtte ugyan megszavaztam a többi szocival, hogy bővítsük a buszhálózatot és legyen tizenegynéhány új megálló is, például abban az utcában is, ahol  a polgármester lakik, és onnan néhány száz méter a városi köztemető, és addig nem járt oda ki busz.

    De persze a polgármester magának építtette. Egy a baj tudod. Annak a polgármesternek mozgássérültek a gyermekei és soha nem fognak buszon járni.

     

     

    előzmény:
    pannacotta (1368)
    2013-09-29  10:40
  24. 2013. szeptember 29. 15:241380.

    nanana....

     

    Nem az aláírásokért fizettek, hanem egyes helyeken egyes képviselők a Fidesztől fizettek az aláírásokat gyűjtőknek. Egészen pontosan úgy tudom, Dunakeszin történt ilyen. Magánzsebből.

    Kéretik pontosan fogalmazni.

    előzmény:
    pannacotta (1368)
    2013-09-29  10:40
  25. 2013. szeptember 29. 13:371379.

    Illetve pardon, most, júniusban fogadták el az új kampányfinanszírozási törvényt, íme: http://hvg.hu/itthon/20130610_Elfogadtak_a_kampanyfi nanszirozasi_uj_vit

     

    Hát, szerintem ez se jobb, itt is van egy felső összeghatár, erről természetesen el kell számolni, ha pedig a kampány többe kerül (és ez eléggé valószínű), a pártok ismétcsak arra vannak "kényszerítve", hogy mindenféle svarc forrásokhoz jussanak.

     

     

    előzmény:
    pannacotta (1377)
    2013-09-29  13:31

Címlap

top