Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2019. június 14. 00:0443751.

    Te nem azt mondod, hogy bizonyos tapasztalat szerint, bizonyos körben nő az életszínvonal, nem, te úgy általában, mindenkire vonatkoztatva, az egyedi konkrét ügytől eltekintve, azaz abból általánosítva közlöd, hogy nő az életszínvonal és punktum.


    Lehet, hogy az adott példádban nő, azon a környéken, abban a közösségben, de meg se fordul a fejedben, hogy amit te nem látsz, az is létezik. 


    Nem, nálad nincs olyan, hogy "szerinted", te mindig mindent általánosítasz, kijelentesz megfellebbezhetetlenül, holott az a példa, amit említettél, csak egy mákszemnyi egy ország lakosságához képest. 


    Nem igazán vagy képes elvonatkoztatni a bevált kliséidtől és nem vagy képes az esetit elkülöníteni az általánostól. Aztán persze, fújod, mert TE ezt láttad, és akkor az úgy van, sőt, úgy kell lennie, mert te ezt kijelentetted. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43748)
    2019-06-13  23:04
  2. 2019. június 14. 00:0043750.

    Szerinted, tedd hozzá. Megint határozott ítéletet mondasz. Általában kijelentő módban. 


    És ez persze, cseppet sem diktatórikus, amennyiben te követed el. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43747)
    2019-06-13  22:44
  3. 2019. június 13. 23:5843749.

    Ezt hívják gyűjtőnéven "karácsonynak". Egy tradició, szerte a világon, vallástól függetlenül. 


    A téli napforduló ünnepére már senki sem emlékszik - eredményesen tenyerelt rá az akkor még egységes keresztény egyház -, de az történelmi tény, hogy a karácsony eredetileg pogány ünnep volt. Mármint ha pogánynak nevezzük pl. a régi rómaiakat, a görögöket és az egyiptomiakat is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43746)
    2019-06-13  22:37
  4. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 13. 23:0443748.

    A társadalom működése, illetve a politika általában ezer, meg ezer részre tagolható. Ha valaki ebből egyet kiemel, és olyan véleményt mond róla, ami az egyik tábor elkötelezett híveinek nem tetszik, már meg is van bélyegezve, és ki van kiáltva ellenségnek.


    Ha én kizárólag a saját tapasztalataimra alapozva -amit ki is hangsúlyozok - azt mondom, hogy nő az életszínvonal, le vagyok fidesznyikezve. Mi köze annak, amit szűkebb és tágabb környezetemben tapasztalok a világnézetemhez, a politikai beállítottságomhoz? A csernobili párhuzam jut eszembe. Mindegy mit látok. Csak azt mondhatom, ami az ideológiához passzol??? Hát szerintem nem!!!

  5. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 13. 22:4443747.

    Senkit nem osztottam ki. Véleményt mondtam, leginkább a gyalázkodás ellen emeltem szót. Senkit sem minősítettem, és ítéltem meg a nézetei miatt. Mindenki abban hisz, és azt támogat, akit akar. A FIDESZ és az őket pártolók nem ördögök, mint ahogyan az ellenzék sem az. Angyaloknak sem tekintem a feleket.

    előzmény:
    pannacotta2 (43742)
    2019-06-13  22:24
  6. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 13. 22:3743746.

    Értem. Akkor a keresztények Jézus születését ünneplik, a többiek a téli napfordulót.

    előzmény:
    pannacotta2 (43741)
    2019-06-13  22:23
  7. 2019. június 13. 22:3643745.

    2010-ben indult a büntetőeljárás, a bűncselekmény pedig évekkel korábban történt. Vagy téged az meglep, hogy egy nyomozás eltart évekig és csak később teszik vádra az ügyet? 


    Ha 2010-ben történt volna, akkor nem indult volna 2010-ben büntetőper. De ehhez persze, kell egy picit gondolkodni is. 


    2010-ben Bogdán már polgármester volt, így nem lophatott a raktárból, ahol dolgozott. De ehhez nem kell ám sok IQ, úgy látom, nincs is.  


    Nem tudod, ki az a Hegedűs Zsuzsa? Hiszen a ti egyik szívetek csücske, Orbán egyik tanácsadója, aki elköltötte pazar vacsorákra, drága autók vásárlására és hasonlókra a szegény gyerekeknek juttatott pénzeket, pontosabban az e célra küldött közpénzeket.


    https://magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/atvilagitas-ugy -tunnek-el-a-tizmilliok-hegedus-zsuzsa-alapitvanyanal-mint-m osasban-a-zoknik-109074


    Az ő titkárát fogták meg sikkasztással, el is ítélték, szintén felfüggesztettre és szintén indul polgármesterként, a Fidesz színeiben. 


    Csak szólok, hogy ez itt egy magyar fórum, itt a magyar politikáról értekezünk és ha úgy gondolod, hogy ez számodra nem érdekes, akkor minek is vagy itt? 


    Ami a Fidesz szavazatait illeti, abból többszázezer az ukrán, akiket bejelentettek fals címekre és utána buszoztattak szavazni, a magyar rendőrség segítségével. Egy másik része a megzsarolt közmunkás. 


    Nemcsak velük nyerték meg a választást, hogy miért, azt itt már ezerszer leírtuk, több, mondhatnám számos oka volt.  


      

    előzmény:
    Trisztán (43735)
    2019-06-13  14:59
  8. 2019. június 13. 22:2843744.

    Aha, savanyú a szőlő! 


    Amikor nincsenek érveid, jön a személyeskedés. Tiszta fidesznyik stílus, le se tudod tagadni. 

    előzmény:
    Trisztán (43736)
    2019-06-13  15:12
  9. 2019. június 13. 22:2743743.

    Nem szoktam hazudni. A bűncselekményt jóval korábban követte el. 


    Már önmagában az a tény, hogy a valós történések ellenére hazugnak nevezel, sokat elmond a "személyiségedről". 


    2010-ben már polgármester volt, így nem követhette el a bűncselekményt. 


    Látom, megint csak ezt az embert akarod fikázni - gondolom, azért, mert cigány -, és mintha el akarnál feledkezni a Hegedűs Zsuzsa titkáráról, aki semmivel sem különb. Csak éppen fideszes.  

    előzmény:
    Trisztán (43737)
    2019-06-13  15:17
  10. 2019. június 13. 22:2443742.

    Ezt épp te írod, aki itt mindenkit kiosztasz és megítélsz, és határozottan kijelented, hogy ennek így meg úgy kell lennie?


    Vicces.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43738)
    2019-06-13  18:59
  11. 2019. június 13. 22:2343741.

    Szerinted akkor miért ünneplik az ateisták, a kínaiak, a nem vallásos zsidók, és mások?


    Esetleg ha ismernéd az első niceai zsinat döntéseit, az sokat segítene. A karácsony eredetileg a téli napforduló ünnepe volt szerte a világon, mígnem ez a zsinat úgy döntött, hogy ekkor fogják megünnepelni Jézus születését is, épp azért, hogy elfedjék vele a "pogány" ünnepet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43740)
    2019-06-13  19:15
  12. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 13. 19:1543740.

    A karácsony a kereszténység ünnepe, de mindent kíváncsian fogadok, ami ezt cáfolja.

    előzmény:
    pannacotta2 (43733)
    2019-06-13  13:57
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 13. 19:0643739.

    Ja és persze azt is jóbban tudják nálam, hogy ebben a pillanatban mire gondolok, vagy amit leírok, azt hogyan értem. 

    előzmény:
    Trisztán (43728)
    2019-06-13  12:22
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 13. 18:5943738.

    Tisztára, mint a diktatúrában! Mindegy, hogy ki vagy, mi vagy. Majd "ŐK" megmondják, és... na azt azért nem! 

    előzmény:
    Trisztán (43728)
    2019-06-13  12:22
  15. 2019. június 13. 15:1743737.

    Sikerült úgy hazudnod a dátumokkal, hogy én is rosszul írtam: szóval, nem, a kedvenc szimpatikus polgármestered 2010-ben lopott a rábízott raktárból, legalábbis akkor bukott le, és 2014-ben ítélték el. És ne feledd: hazudozott arról is, hogy nézetei miatt leköpték és megpróbálták elgázolni. Tényleg nagyszerű a fickó. Igazi cigány-etalon a falujának.

    előzmény:
    Trisztán (43735)
    2019-06-13  14:59
  16. 2019. június 13. 15:1243736.

    Nem rekesztek ki senkit, felőlem ha valaki keresztény akar lenni, legyen az, ha ünnepelni akar, ünnepeljen. Egyáltalán nem erről volt szó. Viszont veled lehetetlen normálisan beszélgetni, mint a veszett kutya, ész nélkül támadsz mindenkit, aki nem nyal neked, mindenkibe belemarsz, hülyeségeket állítasz emberekről. Szerintem itt éled ki magadat, csak már úgy tűnik, nincsenek hozzá alanyok. Na szia, szórakoztasd magad.

    előzmény:
    pannacotta2 (43733)
    2019-06-13  13:57
  17. 2019. június 13. 14:5943735.

    Világosan leírtam, hogy a cserdis Bogdánt sem ismertem, de hogy szimpatikusnak tartottad, azért néztem meg ki az egyáltalán, mert nem hallottam soha a nevét. (Nem élek Magyarországon tartósan.) A másik Bogdánról sem hallottam, nem "elhallgattam", azt sem tudom, ki az a Hegedűs. Magyarországhoz annyi köt, hogy nagyanyám alapítványának ügyeit intézem, és rá való tekintettel középiskolában egy évet, egyetem alatt két évet jártam itt iskolába. Magyarország nem a világ közepe, őszintén szólva kevés kitekintésetek van a nagyvilágra és elég sok butaságot írtok itt le.


    Nem 888 volt, hanem Index. https://index.hu/belfold/2017/10/27/cserdi_polgarmester_si kkasztas_feledekenyseg/ De mindegyik portál hozta, ne légy már ilyen nevetséges. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Cserdi+polg%C3%A1rmestere+el%C3%ADt%C3%A9lt


    Mi az, hogy a 2000-es évek közepe? Nem 2005-ben volt ítélet, mert sikkasztotta és lopta ki a cége raktárából a mobiltelefonokat és tartozékokat,  hanem 2010-ben. Azért egy kis lopásért nem kap valaki három évet.


    Index, hvg, 24.hu, Népszava, alfahír, stb. Gondolom, ezeket nem nevezed fideszes forrásoknak. Ha az én véleményemre vagy kíváncsi, hát nem tartom jónak, hogy gyanúba keveredett embereket jelölhessenek. Azt sem, hogy a mentelmi joguk életbe lépjen és így tologathassák a számonkérést. Mint Czeglédy Csaba.


    Megjelent fotók meg nem izgatnak, azért emlékszem megrendelt hamis videókra is, ha meg a közmunkás írástudatlan, nyilván kell segíteni valakinek.


    Még egyszer leírom, a Fidesznek volt 1 777 ezer fölötti szavazata, a közmunkások 2019-ben vannak összesen 107 ezren. ne viccelj már, hogy ez tényező, még ha mindegyik a Fideszre is szavazott. Még a Mi Hazánknak is volt 113 500 szavazata, az LMP-nek viszont 74 500. Megnéztem.


    De ha neked jó, hát akkor gondold azt, hogy a közmunkásokkal nyerte meg a Fidesz a választást - amúgy meg éppen fel akarják számolni a közmunkát, most olvastam. Az önkormányzati választásokon mire fogod fogni?

    előzmény:
    pannacotta2 (43732)
    2019-06-13  13:52
  18. 2019. június 13. 13:5943734.

    Egyelőre Trócsányit nyomják EU-biztosnak, de Trócsányit egyedül a Fidesz akarja, senki más.


    Ezt mondjuk, meg is értem. 

    előzmény:
    Trisztán (43727)
    2019-06-13  12:16
  19. 2019. június 13. 13:5743733.

    Megerősítem: a karácsony a világ összes emberének szinte legnagyobb ünnepe, egy tradició, amit nem vallásosok, nem keresztények is ugyanúgy ünnepelnek.


    Látom, szeretnéd kizárni a karácsony-ünnepésből azokat a tömegeket, akik létszámban is jóval többen vannak, és akik nem keresztények, netán más vallásúak, vagy teljesen vallástalanok, mégis ünneplik a karácsonyt. 


    Persze, ez elég röhejes törekvés, már elég messze vagyunk a középkortól, amikor vallási alapon különböztették meg az embereket és kirekesztették azokat, akik erről mást gondoltak. De látható, vannak egyesek, akik továbbra is ezt szeretnék és te is ezek közé tartozol. 


    Nem, a karácsony mindenki ünnepe, és a mindenkiben persze, a keresztények is benne foglaltaknak, de na és. 

    előzmény:
    Trisztán (43728)
    2019-06-13  12:22
  20. 2019. június 13. 13:5243732.

    Dicsértem, mivelhogy azt írtam (merthogy szokásom indokolni is), hogy Cserdiben tudtommal nem kötik össze a szavazást a közmunkával, ellentétben más, Fideszes vezette önkormányzatok sokaságával. 


    És lám, meg is jelent bőven fotó arról, hogy Szabolcsban nyíltan szavaztatják a közmunkásokat: egy asztalnál mellette áll két "szavazatszedő" bizottsági tag, és a közmunkás úgy tölti ki a szavazóívet, hogy azt látják (és ez feltétel is ahhoz, hogy egyáltalán közmunkát kapjon és ne haljon éhen, persze, a Fideszre kell szavaznia).


    Hogy súlyosan törvénysértő? Na igen, de az kit érdekel egy Fidesz-rezsimben, amennyiben róluk van szó? 


    Az általad is említett Bogdán Lászlóról megtaláltam a cikkeket, nos, a 888-as cikk igencsak elfogult (van ugyanerről a témáról kevésbé acsarkodó, rosszindulatú cikk is, de látom, te inkább a 888-at szereted olvasgatni), nos, ha valaki a 2000-es évek közepén (merthogy akkor történt) elkövetett valamit, az feleljen érte, akkor is, ha később nagyon sikeres polgármester vált belőle. 


    Merthogy az. Cserdiben nincs bűnözés, megszűnt, mindenki rendesen dolgozik (háztáji és egyéb növénytermesztéssel foglalkozó vállalkozások vannak), úgyhogy ez önmagáért beszél. Tökmindegy ebből a szempontból, hogy van-e felfüggesztett büntetése, vagy sem.


    De ha már ilyen nagyon kényes vagy, akkor érdeklődöm, hogy lehet, hogy Hegedűs Zsuzsa miniszterelnöki megbízott titkára, szintén Bogdán László (de egy másik Bogdán, ez véletlen névrokonság) csalásért és hasonlókért szintén felfüggesztett büntetést kapott, mégpedig nemrégen, és mégis indul Fidesz-színekben Rózsafa polgármester-jelöltjeként.


    Gondolom, szerinted az rendben lehet, hiszen nem említetted, csak az egyik Bogdánt, míg a másikat igyekeztél elhallgatni.    

    előzmény:
    Trisztán (43730)
    2019-06-13  12:42
  21. 2019. június 13. 13:3543731.

    Most már tiszta: nem kell semmit aláírni a héten, mert csak azoknak kell, akik valamelyik jelöltet támogatják azért, hogy meglegyen a 2.000 aláírása (és indulhasson az előválasztáson). A mostani jelölteknek már megvan, legalábbis azoknak, akiket bejelentettek a sajtóban. 


    A továbbiak miatt itt érdemes regisztrálni: https://terjed.ahang.hu/campaigns/elovalasz tas?fbclid=IwAR3dgd-t1MLuP_trgLgQX39uLq9cG2MUSIfNbPH0RDLWvbL wZZHg-lpvszs#felhivas


    Innen majd rendszeresen küldik a tudnivalókat. 


     

    előzmény:
    LANIAKEA (43723)
    2019-06-13  04:52
  22. 2019. június 13. 12:4243730.

    Amikor ideolvastam, dicsérted Cserdi polgármesterét. Nem tudtam ki az,  így megnéztem. Az rendben van, hogy köcsögmentesítő programot indított, munkához juttatta, aki dolgozni akart, de az nincs, hogy össze vissza hazudozott arról, hogy el akarták ütni, meg testileg inzultálták. Ellentmondásokba keveredett, majd azt nyilatkozta, hogy rosszul emlékezett. Arra sem emlékezett, hogy 2010-ben nagy értékben lopott, sikkasztott onnan, ahol dolgozott, és ezért 2014-ben jogerősen két év szabadságvesztésre és pénzbüntetésre ítélték, négy év próbaidővel felfüggesztve. Azt nyilatkozta, nem tud az ítéletről, de ha a törvényszék ezt mondja, akkor “az biztosan így is van”, ő azonban "nem követte az eseményeket" Neked ez az ember a jó példa? Mert nála a közmunkások nem szavaznak a Fideszre? Megnéztem, jelenleg van úgy 105 ezer közmunkás. Ez nem tétel.


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (43726)
    2019-06-13  12:11
  23. 2019. június 13. 12:2343729.

    elírtam: egyáltalán NEM

    előzmény:
    Trisztán (43728)
    2019-06-13  12:22
  24. 2019. június 13. 12:2243728.

    Ne sírdogálj, olvastam múltkor, hogy te is fidesznyik vagy, mint én. Pedig szerintem egyáltalán, bár jó, ha három havonta idenézegetek, pedig kár, mert régen ez egy jó, beszélgetős topik volt. Mára szóló, ahogy elnézem.


    Ja, én is fidesznyik vagyok, pedig még magyar állampolgárságom sincs, meg szavazati jogom se, csak a nagyanyám alapítványát rendezgetem itt néha. Még valamikor karácsony előtt írtam ide, amikor megmagyarázták, hogy a karácsony nem a kereszténység második legnagyobb ünnepe. Után elmentem Rómába és megnéztem az élő adventi betlehemet, és jót röhögtem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43722)
    2019-06-12  23:27
  25. 2019. június 13. 12:1643727.

    Nem is tudtam, hogy megválasztották már az EB-bizottság elnökét...


    Nem mindegy, hogy a Néppárt frakcióvezetője, ami teljesen súlytalan pozíció, vagy az előbbi. Oda valóban nem támogatja a Fidesz. Ha jól olvastam, ők meg bizonyos bizottságokban akarnak helyeket megcélozni. Majd meglátjuk.

    előzmény:
    Cornéliusz (43713)
    2019-06-06  20:03

Címlap

top