Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz 24-ig hetig

Torolt_felhasznalo_977581
Torolt_felhasznalo_977581
Létrehozva: 2010. június 25. 14:41

Angliaban megszakitanak egeszseges terhesseget a 24-ig hetig!!!!

 

Szerintetek?

  1. 2010. június 29. 02:13101.

    Arra meg gondolni sem merek,hogy a 24 héten már simán tudható a gyerek neme,tehát lehet,h van aki azért veteti el a gyerekét,mert nem a kívánt nemű lesz?

     

    Tavaly születtek ikrek környezetemben 25,5 hetesek és életben vannak és egészségesek.Tehát,ha egy 25,5 éves már életképes,akkor egy 2 4hetes már szinte egy kész ember.Gyakolratilag gyilkosság.Arról ne is beszéljünk,hogy minél előrehaladottabb terhességet szakítanak meg,annál durvábbak lehetnek a szövődmények.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41
  2. 2010. június 29. 01:11100.
    Iszonyatosan nehéz döntés lehet, nem irigylem senkitől. Én vesztettem el babát, nagyon rossz volt, de ha belegondolok, hogy betegen született volna (genetikai vizsg. volt, tudom, hogy beteg volt), igy utólag nem áldoznám fel a családom életét.... Magyarország nem elfogadó a mássággal kapcsolatban, és egy beteg gyerek mérhetetlen nagy terhet ró egy családra. Bár ha azt nézzük valahogy még szerencsés is voltam, nem nekem kellett dönteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (99)
    2010-06-28  17:38
  3. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. június 28. 17:3899.

    Szerintem nem hazárdírozás, ha egy anya kitart a gyereke mellett.

    Én sem tudnám eldönteni hogy kinek a feladata dönteni. De a jelenlegi állás szerint az anya dönt.

     

    de valahogy mégsem értem azt az anyát, akinek nem kell a gyerek csak mert nyúlszájú lesz...pár év és az is elég ok lesz a második-harmadik trimeszteres abortuszokra, hogy nem kékszemű és szőke a baba.

     

     

    előzmény:
    bnepat (98)
    2010-06-28  17:23
  4. 2010. június 28. 17:2398.

    Meg lehet mondani, hogy kb. mekkora lesz a gerincének a sérülése.

     

    És hidd el nekem, te sem hazárdiroznál, hogy talán csak kicsit lesz hátfájós...

     

    Nem vagyok abortusz-párti, és hiába olvastam el rengeteg cikket, tanulmányt, hiába mentem rajta keresztül egy elhalt terhesség miatt, máig nem tudom megmondani, kinek van joga dönteni, kinek van több joga, hogyan is kellene/lehetne ezt szabályozni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (97)
    2010-06-28  15:33
  5. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. június 28. 15:3397.

    "Azért a sérülés mértéke sem mindegy..... Például egy nyitott gerinc esetében, az abszolút élhető élettől a totális, négy végtagra kiterjedő bénaságig minden lehet. Az utóbbit nem kivánnám a gyerekemnek. "

     

    Semelyiket nem kívánnám a gyerekemnek, de vajon meg lehet azt mondani hogy csak kicsit lesz hátfájós a gyerek, vagy le is bénul?

    Nemtudom.

    Az "apukával" beszéltem csak aki köldöksérvet mondot. ettől még rekeszsérv is lehet. lehet hogy nem volt képben.

    nemtudom embereknél hogy történik, de az egyik macskámnak rekszsérve volt 6éve, azóta ís jól van. mondjuk ez mástéma.

     

     

     

    előzmény:
    bnepat (96)
    2010-06-28  15:22
  6. 2010. június 28. 15:2296.

    Azért a sérülés mértéke sem mindegy..... Például egy nyitott gerinc esetében, az abszolút élhető élettől a totális, négy végtagra kiterjedő bénaságig minden lehet. Az utóbbit nem kivánnám a gyerekemnek.

     

    A köldöksérv csak születés után alakul ki. Biztos hogy nem rekeszsérvet állapítottak meg az ismerősödéknál? Mert utóbbi 99%-ban élettel összeegyeztethetetlen állapot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (95)
    2010-06-28  13:17
  7. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. június 28. 13:1795.

    Na ez a gáz. Olyan gyerekeket is elvetetnek, akiket egyébként akartak volna, csak hát kiderült pár dolog az ultrahangon.

     

    Az egyik ismerősünk a napokban vetette el a gyerekét, mert kiderült hogy köldöksérves..... A hugom is köldöksérvvel születt, ma már semmi nem látszik belőle, megműtötték pár naposan, és már mindenki elfelejtette. 20éves lesz a napokban.

     

    Ugyanez van a nyitott gerincesekkel, meg a végtaghíányosokkal.

    nyitott gerinces emberkét is ismerek, családtagom, egyébként meg nőgyógyász.

     

    Ha a mai világban születtek volna a hugom meg a nőgyógyász rokonom, akkor az ő szüleiknek is felajánlották volna az abortuszt, vagy vetélést....furcsa.

     

    furcsa nekem az a tudathasadásos gondolkodás is, hogy egyik pillanatban várjuk a babát, de ha kiderül hogy sérves akkor minél hamarabb szabaduljunk meg tőle. Nem vagyok abortuszellenes, mert sok tinilánynak nincs más választása, de ezeket a késői abortuszokat nem értem.

     

     

    előzmény:
    elsi1 (94)
    2010-06-26  19:57
  8. 2010. június 26. 19:5794.

    Az a baj,attól félek,hogy átesünk a ló másik oldalára és a magzati diagnosztikának közsönhetően mindenkit elvetetünk,aki nem 100%,pl hiányzik egy ujja,vagy nyúlajka van,pedig ezekkel simán lehet élni.

    Sérülés: fontos,hogy a szülő hogy áll hozzá,fontos,hogy ő el tudja -e fogadnmi a sérülést és milyen képet közvettít a gyerek felé,mennyire érzeteti a gyerekkel,hogy sérült,sokszor szidják a sérült gyerek szülei a társadalmat,hogy nem elfogadó,miközben-lelkük mélyén-ők sem tudják elfogadni a sorsukat( a sérült gyerek születését követően  acsaládok 80%-a szétszakad)Ismerek olyan családot,ahol a lány egyik kézfeje hiányzik,a szülők sosem éreztették vele,hogy ő "fogyatékos",ennek köszönhetően a lány és környezete is elfogadja őt/önmagát és egy kiegyensúlyozott ember,.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. június 26. 16:5293.

    Tényleg filozófiai a vita és ahogy nézem, csak abban nem értünk egyet (ámbár ez a legfontosabb), hogy igenis van jelentősége annak, hogy mikortól magzat a méhben fejlődő élet. Kiemeltem a "fejlődő" szót, mert mert nagyon lényeges. (A 12 hét pedig tudtommal nem laikusok, hanem tudósok által állapíttatott meg, úgyhogy van benne értelem és jogos.)

     

    Azt hiszem ez a vita addig fog tartani (mármint nem ezen a fórumon, hanem világszerte), amíg nem találnak tökéletes és mindenki számára elérhető módszert, hogy ott jöjjön baba, ahol nagyon várják.

    És ha ez bekövetkezik, végre "csókoltatjuk" a férfiakat...

    előzmény:
    Inaara (92)
    2010-06-26  16:05
  10. 2010. június 26. 16:0592.

    A véleményem nem változott.Lényegében filozófiai a vita, mert tagadhatatlan, hogy egy életet szakítanak meg az abortusszal, akármikor is végzik el.Tisztában vagyok azzal, hogy meddig embrió és mikortól magzat a méhben fejlődő ember, de ennek nincs jelentősége.

    Azt írod: "Először is, ami fontos: még nem magzat."Nos, egyáltalán nem fontos.Ezt hívják relativizálásnak.Tökmindegy, hogy éppen hogy is hívjuk:az élet a fogantatással indul, pont.Hogy aztán hány hetesen szakítják meg, az tulajdonképpen lényegtelen.Megszakítják így is, úgy is.

    Ez a bizonyos 12. hétnél meghúzott határ önkényes.Ha belegondolunk, minden élet kioltása büntetendő (mégcsak halálbüntetés sincs nálunk) - kivéve az abortuszt...Hangsúlyozom, nem vagyok abortuszellenes - véleményem szerint az állam, a társadalom nem tud mit kezdeni ezzel az egésszel, egyfajta "kollektív lelkiismeretfurdalása" van, és próbáljuk magunknak megmagyarázni, hogy a 12. hétig szemet hunyunk felette, az még nem számít, még nem ember (?!), de utána...na hát azt már nem...

     

    Az abortuszt pedig leginkább férfiak szeretnék betiltani - igaz a mondás, hogy ha a férfiak esnének teherbe, már rég alapvető és elidegeníthetetlen, alkotmányban rögzített  emberi jog lenne az abortusz a világ minden országában... (Viccesnek szánt mondás ugyan, de legkésőbb a rómaiak óta tudjuk, hogy nevetve kell megmondani az igazat).

    előzmény:
    eda-1952 (89)
    2010-06-26  13:57
  11. Torolt_felhasznalo_750339
    Torolt_felhasznalo_750339
    2010. június 26. 14:4291.

    Máshol is, és akkor mi van?

    Sajnálom a meg nem születetteket, de valószínűleg jobb így nekik, mint egy szar élettel. 

    Ha igazán borzongatni akartál volna, a youtubeos videókat is belinkeled ezekről a "gyerekekről". 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41
  12. 2010. június 26. 13:5990.
    24 hetes terhességmegszakítást hajlamos vagyok (egészséges babánál) csecsemőgyilkosságnak minősíteni.
    előzmény:
    Télapó*** (88)
    2010-06-26  12:50
  13. 2010. június 26. 13:5789.

    Azért ez nem ennyire egyszerű, bár a válaszok tulajdonképpen benne vannak a hsz-edben: Tehát egy 24 hetes magzat nem csak abban különbözik egy 8-10, max 12 hetes embriótól, hogy előbbinek jobban "emberi formája" van, hanem emellett már kifejlődött, tulajdonképpen már csak nőnie kell, szinte egy "kész" kisember.

    Aztán: "A magzatnál, aki ugye nem tud magáról dönteni, ott mások ( leginkább az anya) döntenek az élete felett."

    Először is, ami fontos: még nem magzat. Akik meg szívük szerint és különféle okokból megtiltanák az abortuszt, azok nem egy ember, az anya élete, sőt egész további élete (betegsége, halála, mert benne van a pakliban ez is) felett döntenek?! Akarata és lehetőségei ellenére?

     

    (És nagyon kérem, ne jöjjön most egy szerencsés nő sem a védekezési módokkal. A férfiak meg fogják be, már elnézést, nem az ő bőrükre megy... Akkor háborogjanak csak, ha valaki akaratuk ellenére apává teszik őket, mert az is egyfajta aljasság. )

    előzmény:
    Inaara (86)
    2010-06-26  11:02
  14. 2010. június 26. 12:5088.
    Félreérted. Nem arról folyik a beszélgetés, hogy a 12. hétig rendben van az AB, hanem arról, hogy hol és meddig végezhetik el HIVATALOSAN ÉS LEGÁLISAN!
    előzmény:
    Inaara (86)
    2010-06-26  11:02
  15. 2010. június 26. 12:4787.

    Minden egyes szavaddal egyetértek!!!!

     

    Én is megnéztem a videot, megbotránkoztatónak találtam. Az a műbaba, amin mutogatott a pasas, legalább 20 hetes terhességnek megfelelő nagyságú volt.

     

    Az nem írom, mert nem igaz, hogy minden alapot mellőző volt a bejátszás, de hogy nagyon-nagyon félrevezető, az biztos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (83)
    2010-06-26  10:31
  16. 2010. június 26. 11:0286.

    Hál' Istennek sosem voltam érintett a témában, és remélem, nem is kerülök soha olyan helyzetbe, hogy ezen gondolkodnom kelljen.Véleményem azért van.Nem vagyok sem véresszájú abortuszellenes, sem abortuszpárti.Azt mondom, dönthessen  mindenki belátása szerint.

     

    Érdekes, hogy senki nem veszi észre, milyen álszent ez a vita (nem csak itt, hanem általában)?A 12. hétig rendben van az abortusz, de a 24. héten már nem?Ugyan miért?Mi a különbség?Csak nem az, hogy akkor már nagyobb a magzat, jobban emberi formája van?Nevetséges.

    A 12. héten még OK az abortusz, a 13. héten már fúj, gyilkos?!Nekem ez a mérlegelés a fura... 

    Ennél csak az állam eutanáziával kapcsolatos álláspontja furább és ellentmondásosabb:az eutanázia tilos.Pedig ebben az esetben beszámítható, döntésképes emberek rendelkeznének úgy a saját életükről, hogy elég volt az életből, a szenvedésből.A magzatnál, aki ugye nem tud magáról dönteni, ott mások ( leginkább az anya) döntenek az élete felett.Nem furcsa ez valahol..?Nyilván a magzat esetében nem lehet elvonatkoztatni attól a ténytől, hogy  fizikailag egy másik ember testében fejlődik.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41
  17. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. június 26. 10:5685.

    Megertelek, nem lehetett konnyu. Viszont valoszinu hogy ha a 14 eves "mama" megszuli a gyereket keves az esely hogy normalis eletet biztositott volna neki, sot az sincs kizarva hogy egy ilyen esetben maga oli meg a mar eletkepes gyereket.

     

    Akkor pedig mar jobb a szakszeruen elvegzett abortusz. 

    előzmény:
    eda-1952 (84)
    2010-06-26  10:50
  18. 2010. június 26. 10:5084.
    Tökéletesen egyetértek minden szavaddal. Itthon egyszer láttam 20 hetes terhességet megszakítani, de ott az "anya" 14 éves volt...((( Rendesen ki is borultam tőle, főleg hogy mellém fektették, én meg éppen elvesztettem a kívánt 3 és fél hónapososmat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (83)
    2010-06-26  10:31
  19. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. június 26. 10:3183.

    Meg a gondolat is felhaborito hogy a 24. hetig vegezzenek el ilyet egeszseges magzatnal.

     

    Viszont a nema sikoly egy hatasvadasz gusztustalan video, foleg a "feher ruhas Jezuskaval akik nagyon szeretik ot" vegkepp tullep a celon .

     

    Ez az egesz video reszigazsagokkal probal hatast kicsikarni a nezokbol, mint a legtobb ilyen jellegu felvetel, ahol szetdarabolt gyerekeket mutogatnak csak elfelejtik hozzatenni hogy azok betegek voltak azert volt szukseg az abortuszra.

     

    Nem ertek egyet azzal hogy a nokbe buntudatot taplaljanak bele az abortusszal kapcsolatban. Nem a legjobb megoldas, de neha szukseges, es  kevesbe artalmas szerintem mint az orokbeadas, mert azzal soha meg nem szuno buntudatot idez elo az anya sajat magaban, barmi is idnokolja az orokbe adast. 

    előzmény:
    TJ1117 (79)
    2010-06-25  18:02
  20. 2010. június 26. 03:3782.
    Az abortusz volt a szakdolgozat-témám, vicces volt védésen 6 hónapos pocakkal megjelenni. Még csak a cikkeket gyűjtöttem, amikor olvastam valahol, az USA néhány államában a szülés megindulásáig lehetőség van a terhesség megszakítására!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. június 25. 18:5481.

    Páran kérdeztétek, hogy igaz-e egyáltalán:  igen, Angliában a 24. hétig elveszik a babákat, a törvény lehetőséget ad rá, egészséges babák esetében is. 

    A valóságban az  abortuszok 90%-a a 13. hét előtt történik, és gyakorlatilag senki nem vár a 20. hétnél tovább.

    Az oka pedig az, hogy körülbelül eddig nem tartható életben egy baba az anyaméhen kívül, ha az anya nem akarja - és ha valaki akkor veszi észre, vagy "meggondolja magát" ,  akkor legálisan elvetetheti, inkább, minthogy házilag kísérletezzen stb.

     

    Lehet rajta vitázni, hogy jó-e ez, itt így van.  Vannak itt is, akik szeretnék csökkenteni (főleg mert az orvostudomány fejlődésével ennél fiatalabb babákat majdnem életben lehet már tartani) .

     

    Mindenesetre, mint a számok mutatják, attól, hogy valami törvényileg lehetséges, még nem jelenti azt, hogy tömegével meg is történik.  

     

    Egyébként Angliában nem mindenhol téríti az  állami eü. az abortuszt, emiatt is húzódhat (össze kell rá szedni a pénzt). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41
  22. Torolt_felhasznalo_193264
    Torolt_felhasznalo_193264
    2010. június 25. 18:3480.
    Ő még nem akart megszületni... terhességi toxikózist kaptam amely Őt is és engem is veszélyezetetett.
    előzmény:
    szuszmoc (78)
    2010-06-25  17:54
  23. 2010. június 25. 18:0279.

    Ha igaz akkor egyszóval: botrány.

     

    REmélem soha nem gondolkodsz ennek helyességén. 

     

    Ajánlom a néma sikolyt figyelmedbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41
  24. 2010. június 25. 17:5478.
    Ilyesztő lehetett, hogy idő előtt indult be a szülés! Örülök, hogy végül minden jól alakult és szívből kívánom, hogy legyen egy (vagy több)  olyan terhességed és szülésed még az életben amilyenre igazán vágysz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_193264 (73)
    2010-06-25  17:18
  25. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2010. június 25. 17:5177.

    Magyarországon a 12. heti UH előtt kapsz egy papírt, (hogy a helyi protokol aláíratja-e Veled vagy sem változó) amin egyértelműen számszerűen feltüntetik, hogy mit hány százalékos biztonsággal tudnak szűrni (Down, farkastorok, nyílt hátgerinc, végtaghiányosságok stb) és hogy Te ezt tudomásul veszed és azt is, hogy a 12. hét után NEM szakítanak meg terhességet, csak ha a baj az élettel összeegyeztethetetlen. Tehát, nem láb hiányzik meg ilyenek.

     

    Ha ez bekövetkezik - találnak rendellenességet - dönthetsz, elmehetsz napokon belül még egy jobb felbontású UH-ra, kombinált vagy integrált tesztre amit pl. genetikus csinál vagy kapásból elfogadod az ott kimondott diagnózist és ha kéred kiírnak abortuszra...12. hétig. 

     

    20. heti UH-n ismét kapsz egy papírt, ugyanezekkel és hogy TE ezt tudomásul veszed. Magyarán, ha az orvos nem vesz észre valamit, akkor sajnos az a hibaszázalék, amit okozhat a gép, orvos hiányossága vagy mert a baba másképp fordult.

     

    "24. hétig a terhesség megszakítható:

    - olyan magzati rendellenesség esetén, amellyel a magzat a megszületése után nem lenne életképes. (ez csak a terhesség 18-20. hetéig elvégzett genetikai, illetve ultrahang vizsgálat során derül ki.);
    - ha a genetikai, vagy a fejlődést veszélyeztető, ártalmak valószínűsége az 50%-ot eléri (pl. értelmi fogyatékosság különböző esetei, Down szindróma).

    (Megjegyzés: az anya életét veszélyeztető egészségi ok miatt, a magzat érettségétől függetlenül a terhességet megszakítják.) "

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977581 (1)
    2010-06-25  14:41

Címlap

top