Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lopós anyukák?

inves99
Létrehozva: 2011. március 7. 10:55

Nagyon sok az olyan frissen elvált, vagy különélő anyuka, aki kevesli a megállapított gyerektartást. Vajon tudatában vannak-e annak, hogy a gyermektertási kötelezettség nem csak az apát terheli, hanem az anyát is? Tudják-e, hogy az ezen a címen kapott pénz mellé nekik is le kell tenniük a maguk összegét és az egészet a gyerekre és csak a gyerekre kell költeniük?

 

Tehát nem a rezsire,  nem a lakásrészletre, nem cigarettára, stb, hanem csakis a gyerekre. mert ugye akkor nem mondható, hogy pl 30e tartás kevés lenne, hiszen ez esetben minimum 60e áll rendelkezésre és ennek ugye elégnek kellene lennie egy gyerek nevelésére, iskolázására.

 

Persze, ha anyuka drága elcseni ezt a pénzt és a saját megélhetésére fordítja, akkor bizony tényleg nagyon kevés. Az egész társadalmat átható nő terror szépen megszervezte ezt. Apuka, ha nem fizet, akkor akár börtönmunkára is ítélhető, de azt, hogy anyuka vajon megfizeti-e a gyerek részére a tartást, vagy még az apa által fizettet is elcseni-e, azt persze nem ellenőrzi senki. 

  1. Torolt_felhasznalo_416332
    Torolt_felhasznalo_416332
    2011. március 14. 22:301726.

    Szerinted mégis miért van így? Mert kétszáz évvel ezelőtt a férfiak nyilatkoztak, hogy igen ettől az egy nőtől született gyermekekért felelősséget vállalnak, az összeg többi meg nem érdekelt senkit. És születtek a kiközösített zabigyerekek. Szerinted az jobb volt úgy?

    Most azért ez a törvény, mert belátta a társadalom, hogy nem volt jó. És ráadásul fejlődött a technika, és a férfi nem tárhatja szét a kezét azzal, hogy ugyan, én ott sem voltam.

    Az a nyilatkozósdi, amit Te elképzelsz meg egyszerűen nem működne. A társadalom pont az ellenkező irányba halad, éppenhogy nem akarnak papírokat az emberek (főleg a férfiak), úgyhogy nem is olyan régen emelték az élettársi viszonyt majdnemhogy a házastársi viszonnyal egyenrangú szintre. Egyre több a férfi, aki arra se veszi a fáradtságot, hogy elvegyen egy nőt feleségül, nemhogy elkezdjen nyilatkozgatni arról, hogy akar-e gyereket az adott nőtől. Egyébként meg ha nyilatkozik, hogy nem akar, védekeznek, és kiszakad a gumi, akkor is egyedül a nőre háruljon a gyermek felnevelésének teljes terhe? Mert, ha a válaszod pl. erre a kérdésre nem, akkor bizony szerinted melyik férfi fogja bebizonyítani, hogy a gumi nem véletlenül szakadt el, hanem a nő direkt úgy intézte. És innentől kezdve soha semelyik bíróság nem fogadna el semmilyen nyilatkozatot, és a férfinak ugyanúgy szerepet kellene vállalnia, akár átverték, akár baleset volt.

    De egyébként is teljes baromságnak tartom ezt a nyilatkozgatást. Nem életszerű, nem működhetne. Az ember vigyázzon magára, akár férfi, akár nő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1692)
    2011-03-14  09:17
  2. Torolt_felhasznalo_416332
    Torolt_felhasznalo_416332
    2011. március 14. 22:231725.
    Na ebben igazad van. Ezért nem is értem ezt a topicot, szegény átvert naiv apákról.
    előzmény:
    vrekuci (1693)
    2011-03-14  09:25
  3. 2011. március 14. 20:281724.
    Nyugodtan folytathatod a logikám alapján.A lényeg nem változik.Az emberek nem ellenek.(ez pedig független az én stílusérzékenységemtől)
    előzmény:
    pager (1578)
    2011-03-11  10:45
  4. 2011. március 14. 20:161723.
    Majd te leírod, úgyis kiválóan megfogalmazol bármit-csak győzze az ember kitalálni, mire akarsz kilyukadni.Lehet, hogy maszlag, amit írogatok, de erre is tudok megoldást.Nem kell elolvasni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1518)
    2011-03-11  08:48
  5. 2011. március 14. 20:131722.

    Teljesen egyetértek veled!!

     

     

    Mintha nem magyarul írtuk volna le, hogy vannak kivételek. Tény azonban az is, hogy a kívételeket nem lehet általános szintre emelni.  

     

    MILYEN NYELVEN ÉRTENÉK MEG? - ez a kérdés. 

     

    Sajnálom, hogy felnőtt emberek nem tudják, hogy mit jelent pontosan az a szó, hogy általánosítás, azokat, akik nem veszik észre, hogy akivel annyira egyetértenek, az minden 3. hsz.-ában lehazugozza őket ,mert nők), de azt is, aki szerint a gyerekek számára a nyaralás és az internet a 21. században luxus. És mégjobban sajnálom azokat, akik a hülyeségeik ellenére, veszik a bátorságot, és másokat kioktatnak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481776 (1719)
    2011-03-14  18:40
  6. 2011. március 14. 20:121721.

    Én nem egyetértettem a kifejezéssel, mármint a gazdasági gyermekvállalással, hanem egy korábbi kifejezéssel szúrja a szemem.

     

    előzmény:
    zonka (1514)
    2011-03-11  08:20
  7. Torolt_felhasznalo_481776
    Torolt_felhasznalo_481776
    2011. március 14. 18:451720.
    Elnézést, hogy így összefolyik, de az előnézetben nem ilyen volt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_481776
    Torolt_felhasznalo_481776
    2011. március 14. 18:401719.
    "A fiam szokta mondani, ha kifakadok én is, az élet adta nehézségek következtében. Most tőlem várod, hogy veregessem a vállad, s megkapd a felmentést a hibáid elkövetéséért? ----Mindenkinek magának kell az elkövetett hibákat bevallani, s utána tovább lépni, a hibák következményeit vagy tudjuk vállalni, vagy belerokkanunk. Ha elfogadom, hibáztam, nem biztos, hogy nem fogok még egyszer, kétszer." Nem értem ezt a szófolyamot. Pontosabban, hogy miért intézed hozzám? Milyen hibát kéne beismernem? Milyen felmentésről beszélsz? Mi okból kellene engem" felmenteni"? Ki kért bárki vállveregetéséből? Tényeket írtam le. Másrészt ezt pont a rászedett férfiaknak írhatnád. Ha már olyan rosszul választottak szexpartnert, akkor ne mást okoljanak, és viseljék a következményeket. Más kérdés, hogy én is elítélem az átb...s nőket. Mitöbb, nekem ég a képem helyettük is.  "Az, hogy itt leíródik, még nem megoldás. Az, hogy itt leíródik, nem teszi meg nem történté. " Kértem bárkit is hogy oldja meg az életemet, vagy bárki másét?  "A nem kapott gyerektartások, lehetőségek (jó munkahely, szociális háló,megértő segítő embertársak) feletti síránkozás, nem old meg semmit. A nem kapott gyerektartással,....stb kell élni.A te példád is mutatj, éled az életed, így tovább, helyes. Ne hibáztass mást, táplálkozz a már elért megélt sikerekből, hisz eddig eljutottál." A siránkozás szó hogy jön ide? Kit is hibáztattam? Hol siránkozom? Az a Te bajod, ha egyszerű tények leírását siránkozásnak látsz. Ja, a 30 ezren lehet siránkozni?  "Már leírtam valamelyik nap, nem jár semmi, mindenért neked kell megdolgozni. Amíg azt várod, kapj valamit csak azért, mert te anya vagy, nő vagy, nem fogsz felnőtt ember lenni. A "másik" oldaltól nem hallod, hogy nekik járna valami mert apák, férfiak. Ha ő úgy véli nem feladata, nem fog adni. Ha nem kap majd "szeretetet" amivel itt mindig önigazoljuk ,magunkat, nem fog siránkozni, csendben letisztázza magában, s éli az életét, ahogy tudja. Minden nap harcol ő is, ha ezt nem is dörgöli az orrunk alá. Ha el tudod fogadni, a férfi más mint te, és nem jár semmi azért mert a világon vagy te xy, akkor van esélyed hogy megtaláld a "boldogságot", még ha párszor hibázol ,tévedsz is." Meg vagyok döbbenve a fentiek miatt is. Mi az, hogy nekem bármi jár, csak azért mert vagyok (anya meg nő meg tudom is én, hol írtam ilyet??!) ?! Nem nekem JÁR, hanem a gyerekeknek járNA, ha az apja nem nézné levegőnek. Mi ez a tiráda a dolgozó férfiról, aki olyan nagyvonalú, hogy nem dörgöli az orrom alá? Te úgy írsz itt nekem, mintha én telesírtam volna a topikot a nyűgeimmel, pedig egy szimpla felsorolást csináltam a gyerekeiket egyedül nevelő ismerőseim köréből. Képzeld, tisztában vagyok vele: a férfi más. Pont annyira különbözik a férfi a nőtől, amennyire a nő a férfitól. Nem ártana ezt is szem előtt tartani. De én azt mondom, EMBER és EMBER között vannak az igazi különbségek. Boldogság? Ezt hogy szőtted ebbe bele? Vagy boldogtalannak gondolsz? Vagy majd akkor leszek boldog (szerinted), ha valaki a puszta létemért térdre borul előttem? Anyám...  " Segíteni nem tudok nekik, mert maguknak kell minden reggel felkelni, s tovább vinni az életüket. Felmentést sem tudok adni, mert azt megint magának kell megadnia magának az embernek. Bizonyos direkt kérésekben, cselekedetekben tudok segíteni, ha arra tényleg én vagyok a kompetens." Ki kért/várt Tőled segítséget? Én biztos nem.  És megint ez a "felmentés". Neked ez a rögeszméd. "A topic indítót nem védem, egyet értek vele. Nincs szüksége védelemre. Ha nem így indítja, most nem írnánk itt." Kétlem, hogy szükség van arra a stílusra, amit a topikindító nyomat. Ne is védd. Megvédi ő magát. Érvek híján jön minden más (nem ebbe a topikba való) butasággal. Hadd ne kelljen szégyenkeznem, netán magyarázkodnom, hogy a házasságkötésünk után több évvel, előre, közösen tervezett   ( és kivitelezett) gyerekeimet egyedül eltartva kicsit csípi a szemem ez a szaros 30000 Ft-os gyerektartáson történő vinnyogás. Az szomorú, hogy sokan örülnénk ennyinek, mert ez azt jelenti, hogy nagyon sokan nagyon keveset, vagy egyáltalán nem kapunk. Ne aggódj, nem kezdek számokat sorolni, osztani-szorozni. Aki gyereket nevel, annak nem is kérdés, hogy mire elég ennyi pénz.( Még ha anyuka is mellé teszi a magáét.) Biztosan többre, mint 10-15000.  De csak azért, mert sokan vért izzadnak, vagy/és a gyerek nélkülöz, talán nem kéne minden gyerekét egyedül nevelőnek megdöglenie, ha nem csak vegetáltatni akarja a gyerekét. Újabb hasonlattal élve, akkor az én gyerekemnek  jó lavórban is mosakodni, hiszen ma hazánkban sokaknak még ez sem adatik meg. Ne a végleteket vegyük alapul. A gyerek nem kapott autót érettségire, de azért ugye nem baj, hogy kifizettem az osztály (iskola) által kiválasztott 35000 Ft-os öltönyt? Mert senki nem kérdezte: anyuka, meg tudja oldan? Ahogy mást. És igen, eljutottam idáig, és nincs szükségem a Te virtuális leereszkedő vállveregetésedre, kioktatásodra, hogy mi jár nekem meg mi nem. Tudom, a szám jár. Ezt is az amerikai sorozatokból szívtam magamba.  Amúgy miben is értesz egyet a topikindítóval? Hogy VANNAK olyan anyukák, akik lopósak. Igen, vannak. Az a baj, hogy ezen lovagoltok, mert ezek elenyészően kevesen vannak a másik véglethez képest. És folyton figyelmen kívül hagyod a száraz számokat. A topikindító által felhozott összeg nem ad lehetőséget a lopkodásra. Csak ezt valahogy nem akarjátok felfogni. Arra nem gondoltatok, hogy ha már ez a topik témája, akkor írta volna a dupláját, mert az eléggé felette van az átlagnak. Ami nem jelenti azt, hogy ott meg akkor átlagon felül lopkod anyuka pusztán azért mert esetleg meglenne rá a lehetősége.   Nekem is megfordult a fejemben, hogy ez az egész topik műbalhé (annyira alpári időnként a topikindító, magát egyetemet végzett embernek tálalva olyan elképesztő megnyilvánulásai vannak,  mintha csak húzni akarná az embereket, hogy azt gondolom, ennyire, finoman szólva tájékozatlan, járatlan nem lehet egy felnőtt férfi) 
    előzmény:
    vwzzs (1659)
    2011-03-13  11:08
  9. 2011. március 14. 17:421718.

    Voltak, akik azt állították, hogy véletlenek pedig nincsenek, tulajdonképpen a nő csavarja, ha teherbe esés.

    És igenis, a nő védekezzen.

     

    Nos, erre írtam a véletlenek pedig vannak írásomat. Ugyanis, az említett esetek majdnem mindegyikében teljes volt az egyetértés, hogy akkor a babának jönnie kell. Jött is, egy-egy boldog családba. Csak éppen, nem egészen akkor és így tervezték.

     

    Ha pedig egy pasi nem akar gyermeket, akkor tessék felhúzni a kotont.

    Nem abban kell bízni, hogy a nő védekezik-e?

    Mert ha igen, akkor sem 100%, hogy nem lesz "következmény".

    Ha meg mégis beüt a mennykő - akár véletlenül is -, akkor meg lehet vádolni a nőt?

    Nagyon helyesek ezek a hozzászólások... :(

     

    A nemibetegségek pedig a másik tészta. A kedves dugópartnerek, ha lehet, inkább védekezzenek ezek ellen is. Erre pedig a gumi a legjobb. Adhatja bármely fél írásban is, hogy én "tiszta" vagyok, ha a vizsgálat óta bejött valami! Az pedig még a női védekezést is megerősíti azon kívül, hogy a nemi bajokat is elkerülhetik. Vica versa. (persze, ez kiforrott, régi, hűséges partnereknél sokkal kisebb rizikójú)

     

    A fiaimnak is azt fogom tanítani, hogy a gumi kötelező addig, amíg nem akar gyereket, és amíg a partnerek cserélődhetnek. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. március 14. 16:581717.

    Látszik,hogy csak olvasol ,de nem értelmezel és figyelsz.

    Ugyanis én idéztem.Lásd (gyengébbek kedvéért) 1746.hsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1715)
    2011-03-14  13:56
  11. 2011. március 14. 15:311716.

    Kedves vwzzs!

     

     "Általánosítás: a nők között (nem tudom az arányt) vannak olyanok, akik a náluk elhelyezett gyerek tartásában többet várnak el az apától, mint ami  az adott életkorú gyerek normális fejlődéséhez szükséges."

     

    Ez egyáltalán nem általánosítás. Nem minden nőre terjeszted ki ezt a véleményed, hanem kiemeled hogy a nők között vannak olyanok! Ez árnyaltabbá teszi a problémát, és közelebb visz egy érdemi eszmecseréhez.

     

    Nemcsak én, hanem más is az általánosítás magyar jelentését utasítja el ebben a kérdésben. Miszerint: a nők élete a hazugságról szól, és a nők terrorizálják a férfiakat...stb. 

     

    Engem konkrétan nem érdekel Inves magánélete, itt én voltam az, akinek be kellett számolni, hogy mivel foglalkozik (ugyanis volt aki csak így fogadta el a véleményemet... Büszke lehet magára megjegyzem). S miután megmondtam, kérdőre vontak, hogy hazudok. :D

     

    Az erkölcsi követelményeidet ne csak azokon kérd akkor számon, akikkel nem egyezik a véleményed. Már ha ennyire hangoztatod, hogy a véleménykülönbség nem olyan horderejű számodra, mint másoknak, akik személyeskednek..

     

     

    Apropó! Kérésedre visszaolvastam Inves hozzászólásait. Nem kell megköszönni, de legalább illik válaszolni. 

    előzmény:
    vwzzs (1635)
    2011-03-12  00:22
  12. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. március 14. 13:561715.

    1757. ...........................................Részemről veled a vita lezárva!

     

     lehetett izgulni, hogy nem lesz-e baja a babának?"

     

     Ismeretségi körödben is elég sok a hülye akkor.

     

    előzmény:
    vrekuci (1714)
    2011-03-14  13:52
  13. 2011. március 14. 13:521714.

    Erre most jöttél rá?

     

    "- Nem számoltam, de az ismeretségi körömben jó páran estek teherbe gyógyszer mellett is, és mikor kiderült a terhesség, lehetett izgulni, hogy nem lesz-e baja a babának?"

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1713)
    2011-03-14  13:49
  14. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. március 14. 13:491713.

    Velem nem kell vitatkoznod, amit képviselsz ebben a témában az nem lehet nekem vitaalap.

    Nem a gyógyszer a megbízhatatlan, az aki nem szedi rendesen.

     

    előzmény:
    vrekuci (1712)
    2011-03-14  13:43
  15. 2011. március 14. 13:431712.

    Te tanítsd arra a gyerekedet -gyerekeidet (ha vannak )amire akarod meg én is arra tanítom amire én akarom.

    Oké?

     

    Különben több mint 2 éve van ugyanaz a barátja,csak nem akar "véletlenül" terhes lenni.Hiszen  a gyógyszer nem megbízható,mint sokan leírták.

    Ha meg "véletlenül" terhes lenne CSAK a gyógyszer mellet akkor ő lene a céda aki behúzta a csőbe a srácot.Akkor most hogy is van ez?

     

    Össze-vissza beszélsz.

     

    Részemről veled a vita lezárva!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1709)
    2011-03-14  12:44
  16. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. március 14. 13:271711.

    Magyarországon 1956-tól kezdve engedélyezett az abortusz, azóta körülbelül 6,8 millió terhességbegszakítást végeztek el az orvosok, ebből nagyjából 700 ezer volt illegális.

    Bár az elmúlt évtizedben jelentősen csökkent az abortuszok száma, az Európai Unióhoz képest még mindig nagy az ezer élveszületésre jutó abortuszok száma, a legutóbbi statisztikai adatok szerint ez a szám 450. A legkedvezőbb uniós adat egyébként 111, de még a legkedvezőtlenebb is 348, tehát még ehhez képest is katasztrofális a helyzet hazánkban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (1708)
    2011-03-14  12:42
  17. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. március 14. 13:171710.

    http://www.valsagterhesseg.hu/abortusz05.html

     

     Egye s felmérések szerint Magyarországon 2008-ban több mint 40 ezer terhességmegszakítást végeztek, ennek tíz százalékát tizennyolc év alatti lányokon. Dikó Mariann több éve saját nyilvántartást vezet. Míg 2004-ben a 16-17 évesek voltak többségben a terhes tinik listáján, 2008-ban akadt 13 éves állapotos lány is, a 14 éves kori terhesség pedig gyakorivá vált. Java részük abortusszal végződik, amelyhez persze szülői engedély szükséges.

    – Csakhogy sok tinédzser kettős életet él. A szülők nem tudnak lányuk szexuális kapcsolatáról. Megesik, a gyerek megígéri a rendelőben, hogy visszajön a mamájával, aztán eltűnik. Fél a szülői reakciótól. Ilyenkor kötelezően védőnővel kerestetjük – említi Dikó Mariann.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (1708)
    2011-03-14  12:42
  18. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. március 14. 12:441709.

    Te arra tanítod a fiaid a lányod, hogy szexeljenek a bizalmukat nem élvező partnerekkel?

     

    Hol élek én? Nem az általad vázolt szutyok világban.

     

    előzmény:
    vrekuci (1705)
    2011-03-14  12:18
  19. Torolt_felhasznalo_978174
    Torolt_felhasznalo_978174
    2011. március 14. 12:421708.

    Ha már statisztika, akkor nem ártana utána nézni, milyen elképesztően magas arányú a fiatal nők körében az abortusz.

     

    Mintha nem a "felelőségteljes nemi életet tükrözné".

     

    Mert ők is védekezés mellett "véletlenül" estek teherbe, vagy mégsem?

     

    Szomorú, hogy nőként azt kell majd tanítanom a fiaimnak, hogy soha, de soha nem hihetnek egy nőnek.

     

    előzmény:
    zonka (1701)
    2011-03-14  11:00
  20. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. március 14. 12:401707.

    Miért szexel olyan pasikkal akikben nem bízik, nem lehet bíznia bennük?

     

    Az meg egyértelmű a mai világban, hogy gyerek ellen védekezik a nő, mivel a nő tud nem kívántan terhes lenni.

     

     

    előzmény:
    vrekuci (1706)
    2011-03-14  12:22
  21. 2011. március 14. 12:221706.

    Sőt elárulom,hogy  a  lányom 22 éves múlt és gyógyszert szed+ a gumi.Hogy "véletlenül se legyen terhes,mert nem bízik  a pasikban.

     

    Különben sem hiszek a "véletlenekben".De ez egy másik téma.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1704)
    2011-03-14  11:51
  22. 2011. március 14. 12:181705.

    Igenis védekezzenek,és nem csak a tehesség ellen kell a mai időkben.

    Te hol élsz????????????

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1704)
    2011-03-14  11:51
  23. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. március 14. 11:511704.

    A Carina fölötti résszel nem tudom mit akartál mondani.

     

    Az nem zavar, hogy a fiaid arra kell tanítani, hogy zsigerileg legyen bizalmatlan a nőkben?

    Húzzanak gumit és járjanak nyilvánosházba a dolgozónő nem fog utánuk menni, hogy hé, lett egy kis baleset.

     

    előzmény:
    vrekuci (1703)
    2011-03-14  11:28
  24. 2011. március 14. 11:281703.

    A kettő nem ugyanaz.

    Az egyik eset átverésről szól,a másik egy tudatos döntésről.

    Ez miért ugyanaz?

     

     

    Carina!

    Szerinted 12 évi ismeretség,10 évi házasság esetén ez áll?

    Te általánosítasz.

    Abban van valami igazad ,hogy nem kellene egyből gyereket szülni.

    De megint jön az,hogy mi van akkor ha mind a ketten akarták és mégis csak egyik fél  viseli a terheket.

     

    Nekem vannak fiaim is.És nem arra fogom őket tanítani,hogy egyből hidd el amit a nő mond.Hanem arra,hogy amíg nem akarsz gyereket addig védekezz!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1694)
    2011-03-14  09:37
  25. 2011. március 14. 11:051702.

    ÁTVERÉS?

     

    Mi is van azoknál a nőknél, ahol a házaspár azért jár babaprogramra, hogy végre legyen gyerekük, és mikor összejön végre, a pasi lelép?

    Ez is nő műve?

    Ott is a nő a ludas?

    Pedig, ha jól tudom, a házaspárnak itt hivatalos papírokat is ki kell töltenie, hogy legye gyerek.

     

    Orvos környezetben felnőve, sok év médiás múlttal sokat láttam ám.

     

    Jó duma az átverős duma, csak megfelelő háttér ismeretek nélkül üres bla-bla az egész.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top