Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 januári babák

Torolt_felhasznalo_284513
Torolt_felhasznalo_284513
Létrehozva: 2004. május 5. 19:41
sziasztok! én ma tudtam meg, hogy újévre babát "kapok". :)))

  1. 2005. július 3. 13:0934401.
    rusy írtam privit, kitartás a mai naphoz. .
    szeghénykém te már jó edzett vagy. .
    pusz
    előzmény:
    rusovszky (34390)
     
  2. 2005. július 3. 13:0634400.
    Hogy az ember miknek tud orulni :-DDDDD
    előzmény:
    MANYU (34399)
     
  3. 2005. július 3. 13:0434399.
    andic köszi meg birek neked is, képozeljétek kakilt és rengeteget. .
    megmértem 200gr ot. . a barack, kamilla tea masszír és a torna segített. .
    annyira örülök:)

    timi az alma a sütőtök székfogó esetleg add azt nekik, krumplival. .
    érzékenyek lettek a tápira ?kivincsi vagyok mit mond a doki. .
    jobbulást a macikáknak. . te jobban vagy már?

    előzmény:
    andic (34395)
     
  4. 2005. július 3. 12:5834398.
    Eddig is tapszert kaptak nem? Most allergiasak lettek ra?
    előzmény:
    xtimy (34396)
     
  5. 2005. július 3. 12:5234397.
    Amugy en is aggasztonak talaltam a helyzetet, mert felert a feje a racs tetejeig, ugyhogy en mar lejjebb eresztettem a racsosagyat. Azota bazi nehez belerakni meg kivenni de legalabb tuti nem tortenik baleset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. július 3. 12:4934396.
    Sziasztok!

    Manyu: a kedvük jobb, az étvágyuk is, viszont ha nem krupli+sárgarépa, meg alma a menű, hanem tápszer akkor hasmenésük van. Ha jövőhét közepéig is marad ez az állapot akkor megint beszélek a dokival, mert így semmit nem tud feldolgozni a szervezetük. A gyümiktől nem fognak hízni, a krumpli meg kevés táplálásnak.
    előzmény:
    MANYU (34393)
     
  7. 2005. július 3. 12:4634395.
    sziasztok

    Manyu, nekem volt ilyen, hogz 2 napig nem vagy legalabbis eleg kevesket kakilt. De ha pukizgat akkor a kaka is kijon elobb-utobb.
    A sargabaracktol nalunk semmi nem tortent (sot nem is tetszett neki ). Ellenben az oszibarack (illetve en hipp-es oszibarack almapuret adtam neki) szepen meginditotta a kakafolyamot. :-)) mar mikozben adtam neki elkezdett tole kakalni.
    De vegulis nem csoda hogy nehezebben indul meg , sokkal masszivabb mint a sima anyatejes.
    előzmény:
    MANYU (34393)
     
  8. 2005. július 3. 12:0734394.
    szia! megnéztem a járgányt, nagyon jó. sajna a kérdésedre nem tudom a választ mert nálunk a hozzátápi óta megnőtt a kakik száma jelentősen. lassan már a napi 4-5nél tartunk. de ha nem szenved akkor semmi teendő azon kívül amire te is rájöttél hogy kicsit hajtósabb hamit adtál neki. szerintem. . .
    előzmény:
    MANYU (34393)
     
  9. 2005. július 3. 11:4534393.
    sziasztok. .

    kezdőke nem lehet, hogy a párom csinálja mert a vörösben még melir csikok is vannak:)ennyire nem ügyes. .
    bagyó gondolom valami esernyőkocsit akarsz majd. . .
    katatónia lefényképezed a kocsit?mikortól lehet használni?szerintem fektetve már lehet a pihenőszékben sem 180 fokban van. . .
    eper jól tetted hátha veszi a lapot. .

    csajok aki hozzátáplál annál volt már olyan, hogy nem kakilt a babó????
    zsomó tegnap semmit és ma is csak pukizgat?meddig lehet ez?sütötököt evett almával. . ma adtam neki sárga barackot és kamillateát de semmi :(mit csináljak?
    rusy mi már lejjebb tettük az ágyat. .
    timy biztos visszahízzák csak a betegség miatt ment le. jobban vannak?
    ari gondolom, hogy ideges lettél. . remélem többet nem lesz ilyen. .
    egyszer volt nekünk is. . szegénykém, nyugi minden rendben csak a technika vacakolt.
    előzmény:
    kezdőke76 (34353)
     
  10. 2005. július 3. 10:4034392.
    mindhárom férfi alszik a házban így nem tudok takarítani, marad a kismama olvasása. szegény én :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 3. 10:3834391.
    természetesen nem örülnék , hanem őrülnék! ELNYOMTAM! Eszem ágában se lenne örülni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 3. 10:3734390.
    Hát részvétem, én meg is örülnék , ha hetenet kellene hallgatnom4 A párom mindig azt mondja, hogy mit izélek, én is ilyen leszek egyszer! én is majd bele akarok szólni mindenbe. . . Hát ilyenkor mindig erősítem magamban , hogy el ne felejtsem nekem milyen szar ez az anyós dolog, és arra gondolok én nem lehetek ilyen! Egyszerűen , nem!
    előzmény:
    birek2 (34389)
     
  13. 2005. július 3. 10:2934389.
    igérem igyekszem ezentúl nem bocsival indítani a hozászólásaimat :-)))

    rusy, részvétem. de te legalább ritkán találkozol velük. nekem kb hetente 1x el kell viselnem a dolgaikat.
    előzmény:
    birek2 (34388)
     
  14. 2005. július 3. 10:2834388.
    bocsi, pedig tudtam hogy a bébiörzős van nektek. hát akkor passz. . .
    de ne izgulj, a lényeg hogy van légzésfigyusz.
    előzmény:
    Arikan (34386)
     
  15. 2005. július 3. 10:2634387.
    bocsi csak rohantam mert furcsa égett szag jött fel a konyha felöl ahol mókus krumplija párolodik. de szerencsére az utcáról v szomszédból érkezett a szag. . .

    szal mondtam mókusnak hogy nem semmi hogy beelőzik őt a csajok :-))) de abból a szempontból örülök hogy még tudok fogacska nélkül szoptatni, addig se harap meg.

    tegnap írtam hogy milyen haspók volt, képzeljétek aludt 1/4 5ig!!!!!!! nem hittem a szememnek amikor láttam mennyi idő van. ráadásul akkor se sirdogált csak felébredtem rá hogy mocorog és megszoptattam. ki tudja, lehet hogy vissazaludt volna de a cicik már nem nagyon bírták. azt sajnálom csak hogy a melósok 7kor felkeltettek, kihívtak, erre csak azt közölték hogy majd visszajönnek dél körül mert most ide süt a nap és így nem lehet színezni. . .
    előzmény:
    birek2 (34385)
     
  16. 2005. július 3. 10:1734386.
    Birek,
    elvileg elemkimerülés kizárva, mert ez hálózatos. . (nem az AC100-as fajta, hanem eggyel utána következő, a bébiörzős)

    előzmény:
    birek2 (34385)
     
  17. 2005. július 3. 10:1334385.
    arikan nyugi!!! nekünk is majdnem volt most egy riasztás de mint kiderült lemerült az elem a légzésfigyuszban!!!!! cseréljétek ti is ki. én is meglepődtem amikor elkezdett pittyegni közben a fiam teljesen ébren játszott az ágy közepén. mivel én ébren ott voltam nem vártam meg a sípolást, a pittyegésre kikapcsoltam. amióta kicseréltük az elemet semmi ilyen nem volt.
    gratula a 2. fogacskához!!! tegnap mondtam mó
    előzmény:
    Arikan (34383)
     
  18. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 3. 10:0134384.
    Nekünk is volt már riasztás, és téves volt, leglább is szerintem. Már én se tudom elképzelni az életet a risztó nélkül. Lehet csak felületesebben lélegzett, és azért vagy ilyesmi.

    Eper! jól tetted , hogy kiborítottad a bilit! Lehet nekem is azt kellene. A mi kapcsolatunkat nagyban befolyásolja ez az anyós dolog. Párom szerint én utálom őket azért ilyenek. Na, de én se véletlen utálom őket! Nehogy már fél év alatt nincs arra pénzük, hogy bejöjjenek. A mi benzinünk is pénzbe kerül, és azt a gyerekekre is költhetnénk. A kis söröcvskéjükre, borocskájukra azért mindig akad pénzecske. . . Aztz ugyanis szeretik!:-( Fú , de bunkó vagyok!
    Most telcsizett a párom, hogy hazafeél bemennek a budaörsi Brendonba, a járókáért. Egy pillanatra átfutott az agyamon, hogy akkor ki fizethetnék igazán a felét az anyósék. Ja, de ha a bejövetelre sincs pénzük állítólag! ÁÁÁ, majd beleszólnak milyen színű legyen , meg ilyenek. Meg gondolom nyomatják a páromnak , hogy minek ez: Ahogy ismerem őket!
    A biliborítást én már kipróbáltam a leendő sógornőmön a héten . Aki nem mondott egy köszit se a segítségért. Na, még nek iállt feljebb, hogy én milyen elviselhetetlen vagyok mostanában , meg érzékeny4 Különben is, hogy képzelem , hogy ő a munkahelyéről felhívogat engem, van neki más dolga is. . . A vége az volt, hogy azt mondta , ő azért még szeret engem! Tudja milyen nehéz nekem a két gyerekkel , és egy ideig nem jönnek, mert megbántottam! Hát! Én már senkin nem csodálkozok! Egyszerűen nem bírtam megértetni vele, hogy szólhatott volna legalább , hogy odaértek-e azok a tételek , amiket én helyette ollóztam össze a neten. Nem bírta felfogni , hogy egy köszi jó lett volna. Tudja milyen nehéz nekem? Fogalma sincs, 25 évesen az alegnagyobb gondja milyen göncöt vegyen fel hétvégén, és mindent az életben félvállról vesz. Hogy gyereke legyen? Fú, milyen lett az én cicim? Ő tuti felvarratja a szoptatás után. . . Na , ilyen. Ráadásul ő szintén a férjem rokonsága, mert az öccse barátnője. Nem tom, érdekes egy famiília. Jaj mindjárt itt lesznek! Le kelllene higgadnom, és frappáns válaszokat nyomnom, amikor jönnek a hülyeségeikkel! Úgy erölködnek , mint a vérhas, és mindent jobban tudnak , mint én! Ők sajna nem csak érzelmileg unintelligensek!
    előzmény:
    Arikan (34383)
     
  19. 2005. július 3. 09:3634383.
    Lányok

    ma hajnal 5-kor beriasztott a légzésfigyelő. . . . . . . . . . .
    a párom 4 után elment kivinni az anyjáékat az utazáshoz, akkor felébredtem és egyedül voltam, ledőltem a szobájába az ágyra, gondoltam lassan jön a hajnali szopi. . .
    Sípolásra ébredek, 3 mp alatt minden átutott az agyamon (párom kivette, mellettem alszik Dóri. . ) aztán odapattamntam az ágya mellé, ki sem vettem, hanem megráztam a mellkasát. Ő a fejét átfordította a másik oldalra és aludt tovább. . . . . . Nem tudom, azóta nem múlt el a remegés. . azt nem tudom, hogy téves volt-e vagy valós?
    A téves risztás mellett az szól, hogy nem volt nagy sóhejszerű mély lélegzetvétel, semmi magáhoztérős viselkedés, levegő után kapkodás. . én kipróbáltam, hogy normálisan veszem a levegőt és abbahagyom 15 mp-re, hát utána jónagyot sóhajtottam levegő után. . .
    Szóval ő normálisan aludt tovább (nem volt elmenve a színe, semmi)

    A valós risztás mellett meg az szól, hogy ugyanott feküdt, ahol szokott, az ágy közepén, a hátán, azaz nem mászott le róla és mégis risztott. . . És még az, hogy megvan az Angelcare több, mint 4 hónapja és nem volt téves risztás. . .
    Szerintetek? tiszta para vagyok. . . . . . . nem merek légzésfigyu nélkül elmenni. . és áldom a percet, hoyg megvettük. . . .

    Készülődik a második fogacska is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. július 3. 09:0534382.
    Rusy,
    én szívesen beszólok a te anyósodnak is! Ha már úgyis benne vagyok. . . . :-)))
    Mostmár megnézem valamelyik bemen, hogy mi az a karika. El sem tudom képzelni.
    Birek,
    nem lett egyelőre perpatvar. A párom direkt felhatalmazott, hogy nyugodtan mondjam el az anyósnak, ha valami bajom van, mert eddig ő hallgathatta órákig miután elment tőlünk, meg bőgtem állandóan. Másfél évig így ment. Most meg amikor dumált, átvillant az agyamon, hogy amint lelép én megint elkezdem a bőgést. Erre elborult az agyam, és ki a bili. . . De szerintem úgy fog csinálni ha legközelebb találkozunk, mintha mi sem történt volna. De minden találka után, ahogy kiakadok, mondja a párom, hogy ő is szívesen beszél vele ha akarom. Nem akartam, mert az olyan izé. Eddig tartott amíg összeszedtem a bátorságom. . . Nem volt az igazi, kicsit béna voltam, de legközelebb még határozottabb leszek! Ez az én életem. Neki semmi beleszólása nincs. Ha úgy érzi alkalmatlan vagyok anyának, akkor szólhat a gyámhivatalnak, de engem hagyjon.
    Érzelmileg unintelligens. Amúgy nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 3. 07:3034381.
    Sziasztok!
    Gyorsan bejelentkezek, és leírom milyen frankók anyósék! A férjem 2 napja éjszakázik, valszeg olyan , mint a mosogató rongy. Kimegy most rögtön munka után Érdre az anyjáékért, behozza őket, aztán majd haza is viszi. Azok meg benne vannak a dologban. Nekik ugyanis drága bejönni!:-((( Egészen bicskanyitogató a dolog! Én már úgy kivagyok ezeken a dolgokon! Nehogy már egy vacak buszjegyre nincs pénzük, inkább elnézik , hogy a holt fáradt gyerekük kocsikázik ide-oda. Beszarok! Gyúrok a dologra, nehogy én is beaszóljak valamit! Mondjuk , ha elkezdenek nekem is okskodni, lehet nem bírom ki. Szokásuk egyébként okoskodni, hogy mit adjak, meg hogyan csináljam, miközben a kisfiút csak egyszer látták! Majd kezdik , hogy azért rossz étvágyú , mert pörkölt kell neki! Múltkor is , amikor apa Petruval volt kint, küldtek Túrórudit Atesznak. Ők komolyan gondolják , hogy neki már azt kéne enni, és tök hülyének néznek, hogy én miket adok neki. . . ÁÁÁÁ! Na, nem megyek jobban bele, csak már előre remeg a gyomrom! Ja, és nem tom így mi lesz a járókavásárlásból, mert ugye ma mentünk volna! Na mindegy félévente én is kibírhatom a párom kedvéért! Másért tuti nem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. július 2. 23:3734380.
    No még csak annyi, amit elfelejtettem, majdnem 8 kiló :-) Nemcsoda, h. leszakad a hátam. .

    No, mostmár asszem húzok is el. . jóéjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. július 2. 23:2834379.
    Sziasztok!

    Hulla vagyok. . nem is olvasok asszem vissza, mert már alig látok. .
    Tegnap 5hónapos oltás, hát, mondjuk, jól viselte, csak kicsit ordított, és hamar megnyugodott szerencsére, láza meg nemvolt, csak este vágott le egy hatalmas ordításos jelenetet, de akkor tutira fájt neki a lába, úh. csak kapott egy kúpot, azzal szépen elvolt.
    Ma meg este simán nem akart elaludni :-( 11kor ájult be végül, de addigra már énis kezdtem. . és a legjobb, h. már csukódik le a szeme, már majdnem. . erre vmiért felpattannak a szemecskék, aztán nézelődés ezerrel. . azért édes volt. . már nagyon morc voltam, és néztem rá morcos arccal, ő meg visszanézett komoly arccal, hatalmas szemekkel, kb mint aki azt kérdezi, hogy ugye nem haragszol, anya? Hát ezt nem bírtam megállni, ici-picit elmosolyodtam (na ekkor már 10 óra volt. . . ), erre először szép lassan, majd hirrtelen hatalmasan elterülő mosoly, vigyor jelent meg az arcán, kb. a na így minden rendbenvan jeligére :-) Hát csoda, h. ettől elolvadtam? De azért már nagyon elegem volt addigra a picilányból. . mondjuk, lehet, őis ezt érezte meg ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 2. 22:3534378.
    A Tescoban vettük , úgy Húsvét körül, akkor csomó féle volt akciósan. Most is vettem egyet, de ennek valóban sokkal halványabb a színe , mint a képeken lévőnek.
    előzmény:
    birek2 (34377)
     
  25. 2005. július 2. 22:2234377.
    meg kell tanulnom hogy attól hogy én még nem láttam hogy képes valamire simán megcsinálja :-)))

    a fürdés miatt is pont kezdtem parázni mert amikor végeztünk eddig kitettem a kiskádba amíg én megtörülköztem de újabban azonnal megkapaszkodott az oldalába és felült majd próbált "kimászni" belőle. frász kerülgetett közben. így legalább ez a gond letudva.

    te hol vetted ezt a habtapit? mindenhol ilyen élénk színeset-állatkásat keresek de nem találok.

    most megyek lepihenek, széáp éjszakát!
    előzmény:
    rusovszky (34375)
     
  26. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 2. 22:2034376.
    Megnéztem! Nagyon jónak tűnik! Valahol mintha árulták volna használtan is, amikor a járókákat néztem. Na, megpróbálom megetetni a fiam, pancsi ma úgy néz ki nem lesz!
    előzmény:
    birek2 (34374)
     
  27. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 2. 22:1934375.
    Egyre ügyesebbek az biztos! Mi lesz még később!Én néha azon gondolkodom, hogy lejebb kéne tenni a kiságyat, mert úgy kapdos, meg kapaszkodik Nem hiszem mondjuk, hogy fel tudná húzni magát még, de nehogy véletlen mégis sikerüljön amikor nem vagyok épp bent!
    előzmény:
    birek2 (34372)
     
  28. 2005. július 2. 22:1134374.
    rusy, rájöttem hogy felesleges képet feltennem mert szinte majdnem ugyanolyan mint arikanéké. azt már most is megnézheted a bemén hasznélat közben. én most csak üresen tudnám lefotózni.
    előzmény:
    rusovszky (34373)
     
  29. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 2. 22:1034373.
    OK! Birek , ha teszel fel képet azt megköszönöm.
    Én teszek fel új képeket. Ma csináltam. Játszott a kissrác a habtapin, és úgy elfáradt, hogy kidőlt. Még csak nem is fürödtünk. Sőt , még a vacsi is hátra lenne, nem tom mi lesz. Mindjárt felkeltem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2005. július 2. 22:0934372.
    kiváncsi vagyok (vagyis inkább nem) hogy nálunk mi lesz ha jön a foga. félek hogy mi megszenvedjük nagyon, egyébként se az a jó alvó. . .

    móku ma rámhozta a frászt. beültettem a babaszékbe amíg csináltam a gyümölcsöt és odaadtam a rút kismama-kacsát. leejtette a kacsát és gondolta hogy felveszi ezért felült és előrehajolva nyújtózott érte. arra figyeltem fel hogy mit nyögdös, már majdnem előrezuhant orral. dobtam el mindent és elkaptam de dobogott a szívem még pár percig. már a földön lévő székben sem hagyhatom egy pillanatra se ha nem kötöm be.
    előzmény:
    Arikan (34371)
     
  31. 2005. július 2. 22:0534371.
    Birek, örülök, h tetszik Mókinak a karika. Dóri is élvezni, jár keze lába és nagyokat csapkod a vízben. nekem úgy tűnik, h biztonságban érzi magát.

    Tökjó, hoyg semmi jele nem volt a fogacskának:) a popsija nem volt piros, az ínye nem volt duzzadt. . . nem volt extranyügi, csak egy kicsit nyügibb. . . és az éjszakákat is szépen átaludta, egyszer 2 napja volt az, h már 4-kor felébredt, h éhes (vagy szomjas. . )
    előzmény:
    birek2 (34370)
     
  32. 2005. július 2. 21:5734370.
    mi a kika-ban vettük. elmentünk előszobát nézni és fürdetőkarika meg napernyő lett belőle :-))
    ez olyan mint egy etetőszék, alul gumitappancsokkal. beleültetem és ő szépen eljátszik, csapkod a vízben. így megúszom az állandó harcot ugyanis újabban már csak hason volt hajlandó fürdeni és állandóan inni akart a fürdővízből. most nem megy neki, bár nem sok hiányzott hogy megcsinálja de visszahúztam. . . ha kell tehetek fel róla képet.
    előzmény:
    rusovszky (34369)
     
  33. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 2. 21:5234369.
    Nekem is tetszik az a karika! Hol vetted? Néztem korábban , hogy sok képen volt valakinek ilyen kis ülőke a kádna. Az is jónak nézett ki. ebben a karikában megül a baba?
    előzmény:
    birek2 (34368)
     
  34. 2005. július 2. 21:4534368.
    sajna ez is majdnem annyi volt, háromezervalamennyi. de én ha kitalálom hogy kell valami nem tudok várni amíg találok olcsóbbat, megveszem az első helyen. sajna ez van :-((( de nem sajnálom mert móku nagyon élvezte és nekem is nagy könnyebbség. egyébként meg 13 kg-ig lehet használni, bár gondolom ha már nagyon ügyesen ül akkor nem kell majd. de jó lesz a tesónak is vagy az unokatesóinak :-)))

    móku tiszta zabagép volt ma, főleg délután meg este. de kakilt is vagy 4x-5x a nap folyamán. nem hasmenése van csak sokat evett a kincsem. . .
    előzmény:
    katatonia (34366)
     
  35. 2005. július 2. 21:4134367.
    húúú, emléxem, egyszer olyan beteg voltam 1 hétig -hányás, hasmenés-, hogy 4 kg-t fogytam (10 évesen). Nagyon le voltam gyengülve. ;) Na, persze gyorsan visszajött, úgyhogy no para, minden rendben, bár tudom, hogy ők még nagyon picikék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2005. július 2. 21:3834366.
    :( Azért bizti hamar visszaszerzik macikáid a plusz dekákat!

    Birek! hol vettél fürdetőkarikát, mert amit a megában láttam, 4000 volt. ;(
    előzmény:
    xtimy (34364)
     
  37. 2005. július 2. 21:1534365.
    timy, ne csodálkozz hisz betegek voltak. hidd el gyorsan visszaszedik, ez nem annyira sok!!! a lényeg az hogy gyógyuljanak meg gyorsan aztán inden meg szépen tovább.
    előzmény:
    xtimy (34364)
     
  38. 2005. július 2. 20:5834364.
    :(( sikeresen fogytunk 150 és 200 grammot 1 hét alatt. Pedig úgy reménykedtem, hogy legalább megtartják a súlyukat, ha nem is fognak hízni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2005. július 2. 20:5834363.
    hello csajócák!

    norbi az ágyában, bár még játszik de asszem hamarosan alvás lesz. legalábbis remélem. de ilyenkor este nem szokott gond lenni, szépen elalszik.
    ma mi is vettünk fürdőkarikát, már régóta filóztam rajta de azok után hogy dóri olyan ügyesen fürdött benne megérett az elhatározás. mivel én soxor egyedül fürdetek a nagykádban ez nekem nagyon kényelmes megoldás. így nem kell az ő fürdése előtt lezuhanyoznom sos és bemenni vele a kádba, kintről is tudom fürdetni. ki is próbáltuk, szerencsére a nagyfiúnak is tetszett. voltunk vendégségben is, apumékat vittük el egy kertipartyra. szerencsére nagyokat vigyorgott meg kacagott annak ellenére hogy rengeteg idegen ember volt. bár ez sose volt nálunk gond :-))) volt barackos pite, hát majd megőrült érte. adtam neki róla a barackot és falta, ugrott rá ha nem jött a következő falat elég gyorsan. én meg ehettem az üres piskótákat, legalább ötöt. móku tesz róla hogy elhízzon az anyja :-)))

    remélem a beteg babák mind jól vannak már. rusy, sztem is szép adag a 160!

    eper, nem lett belőle családi perpatvar? néha én is olyan szívesen beolvasnék de nem szeretnék emiatt összebalhézni a párommal. de igazad volt, jól tetted. a ti életetek, ne szóljanak bele mindenbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2005. július 2. 20:3534362.
    Tök jó műsor megy a Spektrumon! A nemi sztereotípiákról + gyereknevelésről.
    Már mindenki hozzátáplál??? Majdnem mi vagyunk a legfiatalabbak (jan. 26. ), és én még mindig csak szoptatok. Majd a hó vége felé kezdem a leveket- Várom is, meg nem is. Lassan ugyan, de azért ez mégiscsak út az elválasztáshoz. Szomorú. Hogy megy az idő!!! Néha azt szeretném, hogy maradjon kisbaba, közben pedig lenyűgöz ha valami újat tanul. Persze ezzel biztosan ti is így vagytok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2005. július 2. 19:3534361.
    ja, vettünk babakocsit. graco citysportplus. kicsit drága volt, 25 ezer, de ezzel tudok békávézni! :))))))))) Mondjuk még várunk pár hetet a használattal, mert nem dönthető 180 fokban, csak kb 160ban. ;(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2005. július 2. 19:3234360.
    de, unio, csak nincs személyi ig. -a.

    Rusy, ugyan nem néztem a járókákat, de szerintem lesz! De hívd fel őket, és rakass el egyet, szerintem félre teszik.
    A 160 egyáltalán nem kevés. Szerintem Matyi is max. reggel eszik sokat. ;) de hízik, ezért nem foglalkozok a súlyproblémával. Ma délelőtt alig evett egyébként, kész is voltam, mindig tukmáltam a cicit, persze nem kellett.
    előzmény:
    kezdőke76 (34353)
     
  43. 2005. július 2. 19:3234359.
    Sziasztok! Manyu! Nekünk még csak kétfunkciós kocsink van, egy Bergon, egyenlőre nem tervezek másikat venni. Majd egy könnyű kis sportkocsit szeretnék. Örülök, hogy sikeresen eljutottál a fodrászhoz.

    Jobbulást a beteg babuciknak!

    Ma banánt kapott Bence, és most végre valami kis érdeklődést mutatott a kaja után. Nem azt mondom, hogy sokat evett belőle, de látszólag ízlett neki.

    Eper! :((((((( Szerintem jól tetted, hogy beolvastál neki. Nem lehet a végtelenségig tűrni. A Te gyereked és Neked kell róla gondoskodnod.

    Megyek, mert nyügi van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. július 2. 19:1634358.
    Sziasztok lányok!
    Annyira ideges vagyok, hogy majd' szétrobbanok! Végre - másfél évnyi feszültség után - kiosztottam az anyósomat. Tök bunkó voltam, de ezt már nem lehetett szebben. Mindenbe beleszólt! Éjjel 4 órát ha alhattam, így nem voltam abban a toleráns kedvemben.
    -Minek arra a gyerekre sapka? (Mert fúj a szél, és csöpörög az eső)
    -Belenyúlt a szemébe!!! (Igen, tudom, mert álmos)
    -Elszorítja a zokni a lábát! (Igen, vissza szoktam hajtani. )
    -Úristen! (Halálra várt arckifejezéssel) Ez a gyerek izzad!!!!
    Na itt lett elegem.
    Közöltem, hogy nem kérek a jótanácsokból stb. Össze-vissza beszéltem, már nem is tudom mit, de reszkettem az idegtől. Aztán felkaptam Alinát és elvonultam a másik szobába szoptatni. Náluk az egész családban mindenki beleszól a másik dolgába. Ez nekem fura. Az én anyukám bízik a képességeimben, és 17 éves korom óta békén hagy. Mindenben egyedül dönthetek. Na, mindegy.
    Holnap lesz a házassági évfordulónk.
    Jó volt leírni. Mindenkinek nyugis éjszakát. Nekünk nem lesz, a 3. fogacska a láthatáron. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2005. július 2. 18:3434357.
    én csak azt olvastam a napokban, hogy 110ml/testsulykilogramm a napi folyadékadagjuk.

    Elnézést, hogy nincs mindig ékezet, de irceleskor ékezet nélkül kell írnom, és így néha keverem a dolgokat :))
    előzmény:
    Arikan (34356)
     
  46. 2005. július 2. 18:3134356.
    Szóval nem azt akartam mondnai, hogy nem SOK, hanem, hogy nem KEVÉS az a 160.
    előzmény:
    Arikan (34355)
     
  47. 2005. július 2. 18:3134355.
    Te Rusy,
    szerintem nem sok az a 160. . . én nem hiszem, h Dóri ennél többet eszik. . . mostmár csak kilógrammonként 100-at kell egyenek/nap. Azaz egy 8 kilós baba 800-at kell egyen /nap. . .
    előzmény:
    rusovszky (34351)
     
  48. Torolt_felhasznalo_691805
    Torolt_felhasznalo_691805
    2005. július 2. 17:5634354.
    Sziasztok!
    Mi 6 napja kezdtünk el enni gyümölcsöt
    1. nap 4-5 kiskanál alma
    2. nap 1/4-ed alma
    3. nap 1/2 alma
    4. -6. nap 1/2 alma fél banánnal
    Nagyon ízlik neki. Első nap én is szenvedtem az aprítóval és a botmixerrel is, de most csak lereszelem körkörös mozdulatokkal és így is teljesen pépes lesz. Holnap almát kap krumplival.
    Tettem fel új képet az első kajálásról. Jelszó : pömöke

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2005. július 2. 17:3034353.
    Sziasztok!

    Látom sokan elhúzták a csíkot jobb helyekre jobb időkre! Itt baromi hideg van, fúj a szél és mintha esne.

    katatonia,
    miért is kellene útlavél Bécsbe? nem unio?

    mirjam,
    almánál kb. 2 hétig tartott mire egy rendesebb adagot evett Pöttönpó, s kb. a főzelékkel is így voltunk. Ma már megeszik 1 egész almát, ma 4 pici őszibarit kapott (apu ennyit lehalászott még tegnap nekünk, el is dugtam mikor megérkeztünk, nehogy megegye előle valaki :))
    Főzelék meg változó, valamikor könyörgök neki, hogy legalább 100 g körül egyen, ma olyan 250-270 körül evet. :))

    froggy,
    takard le a hordozót etetéskor.

    Manyu,
    én vacsira tápszert adok neki. Szeretném ha később is megmaradna ez, egy pohár tej egy könnyű vajas kenyérrel pl. vacsira.
    Anyu egyszer rászedte aput, hogy fesse be a haját, meg a dauerre is (ja, amikor pocakos voltam addig én csináltam neki) és azóta apu csinálja. Próbáld ki a pároddal. :)))

    ááááááááááá
    még akartam írni de nem bírnak Rolanddal. :(((( Itthon van a párom öccse, így ritkán szabad a gép, szerintem csak holnap este jelentkezek legközelebb otthonról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2005. július 2. 15:2234352.
    A lényeg, hogy legyen valami a pocijában. . . Meg, hogy folyadékot is igyon.
    előzmény:
    rusovszky (34351)
     

Címlap

top