Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyiklub 2012

Torolt_felhasznalo_449277
Torolt_felhasznalo_449277
Létrehozva: 2011. december 29. 10:45

Sziasztok!

 

Vártam, vártam, hogy valaki indítson egy lassan hagyományosnak számító újévtől fogyni-témájú topikot, de úgy látszik, magamnak kell... :-)))

 

Szóval.....

 

Új év, fogadalmak, nagy újrakezdések.

 

Szeretnék leadni pár kilót, és egyben életmódot váltani. Tavalyelőtt már sikeresen megszabadultam a feleslegemtől, de aztán szép lassan visszakúszott. Most újra megpróbálnám, de egyedül nagyon nehéz.

Várom ide mindazokat, akik szintén hasonló cipőben járnak. Jó lenne egymást bátorítani, hogy ne adjuk fel idő előtt a küzdelmet.

 

Van kedve valakinek velem tartani? :-)

  1. 2012. február 29. 11:43901.

    Hát én még mindig szenvedek, émelygek és éhes vagyok egyszerre, szerintem tényleg elszokott a szervezetem ilyesmitől.

     

    Tegnap bűnözésképpen hogy veszünk egy doboz carte dort. Van valami új Milkás és hú de finom lesz ágyban eszegetve. Hát a harmadik kanál után abbahagytam. Fagyit otthon készítek mindig, gyümölcsből, házi tejföl, joghurt, igazi kakaó, esetleg kókuszkrém hozzáadásával, édesítés mézzel, ha kell. Ez valami olyan mű és zsíros bigyó volt ehhez képest. Nem baj, legalább legközelebb nem fogok ilyen baromságokat venni és drága is mint a fene.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (900)
    2012-02-29  10:32
  2. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. február 29. 10:32900.

    Szia!

     

    Köszi a jókivánságokat :)

     

    Jobbulást a pocakodnak. Biztos elszoktál már az ilyen megterhelőbb ételektől.

     

    Tegnap én is egész jól tartottam magam. Amit konkrétan ételnek nevezünk, abból teljesen normálisan ettem, nem sokat. Elégedett is voltam, amíg délután a stresszt nem csokis nápolyiban kezdtem el levezetni. Tudjátok vannak azok a kis kiszerelésű nápolyik, na abból egyet betoltam.

     

    Látszik, hogy megkezdődtek a munkás napok. Már az első nap...De már az is valami, hogy legalább a kaja terén tartom magam, és nem eszek össze mindenfélét :) Csak az a fránya édesség...

     

     

    Szép napot

    előzmény:
    pipacsvirágocska (899)
    2012-02-29  09:38
  3. 2012. február 29. 09:38899.

    Dinnyécske: sok sikert az álláskereséshez. Örülök, hogy jobban vagy és nincs emmi komplikáció. 

     

    Engem szabotáltak tegnap. Hazajöttem este, lapos pocival, nem ettem össze semmit. Azt mondja a párom, menjünk valahová kajálni. Mondom nem lehet, éhes vagyok ugyan, de eszem egy almát vagy joghurtot, de tudod, fogyózok, meg edzőterembe akartam menni. Hát nem hatotta meg a dolog. Azt találta ki, hogy jövő héten megyünk túrázni, és ha visszajöttünk, akkor folytatom, de hogy ígysem érti, minek. Kimentünk enni. És úgy megfájtult a gyomrom a lisztes pitától, hogy éjfélig forgolódtam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (898)
    2012-02-28  14:14
  4. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. február 28. 14:14898.

    Szia!

     

    Igen, köszi már jól vagyok. Nem volt semmi komplikáció eddig, és a sebek is szépen gyógyulnak, úgyhogy nem megterhelő dolgozni :)

     

    Én is gondoltam rá, hogy talán otthon kevesebb stressz ért, úgyhogy lehet emiatt küzdöttem le az esti evést, de majd kiderül :)

     

    Emberi erőforrások szakon végeztem, szeretnék ezen a területen elhelyezkedni. Csak sajnos a legtöbb helyre kell néhány év gyakorlat, és bár dolgozom már a főiskola eleje óta, de sajnos nem ezen a terület :( Bízom benne, hogy valahol azért sikerü majd elhelyezkedni, mert itt lejár a határozott idejű szerződésem.

    előzmény:
    pipacsvirágocska (897)
    2012-02-28  13:51
  5. 2012. február 28. 13:51897.

    Dinnyécske: köszönöm, aranyos vagy. Már ilyen korán visszamész dolgozni? Hú, remélem, teljesen jól vagy. Gondolom a falásroham eltűnése azzal is összefügghet, hogy nyugiban voltál otthon. Szorítok, hogy kitartson. Milyen területen keresel állást?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (894)
    2012-02-28  13:19
  6. 2012. február 28. 13:34896.

    Szia :)

     

    Kiegészíteném a következővel: a kiegyensúlyozatlan táplálokozás, egyéni diszpozíció, stressz vitaminhiányos állapothoz vezet. Sajnos az is gyakori feltételezés most már, hogy az élelmiszerek értéke ilyen szempontból csökken. Aki falánkságban, cukor-éheségben, kívánósságban szenved, estleg idegesebb, ingerültebb, alvászavarral küszködik, betegesebb, annak érdemes elgondolkodnia az étkezésén és a vitaminok pótlásán. Ha a szervezet mindent megkap, nem fog találgatni. Ezért is érdemes értékes táplálékot bevinni, nem csupán kalóriákat számolni.

     

    Csajok, én rájöttem, én vagyok a tipikus "aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja"... Hogy nekem minden elméleti elképzelésem megvan, de hogy a gyakorlat az ilyen gyászos... 

     

         

    előzmény:
    csipkebogyo87 (895)
    2012-02-28  13:23
  7. 2012. február 28. 13:23895.

    Tudtátok?

     

    B2, B3, B5 és a B6 vitaminok, a "fogyasztó" vitaminok..   A tej és tojás fogyasztásával, kiegészítve a zöld leveles zöldségekkel teljes mértékben pótolhatóak ezek a vitaminok. Nem szükséges vitamin kapszulákat vásárolni. A B vitaminok közül az egyik legérdekesebb a B5 vitamin, hiszen többek között a zsír lebontásában is nagy szerepe van! Ez a vitamin leginkább a zöld leveles zöldségfélékben található meg (pl: káposzta, brokkoli), valamint a diófélékben, pisztrángban és a májban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. február 28. 13:19894.

    Sziasztok!

     

    Pipacsviragocska

    Szerintem se törj össze, annyi minden lehet...Ha holnap ráállsz, lehet, hogy tök mást mutat majd.

     

    Én ma megkezdtem ismét dolgozós napjaimat. Hát kíváncsi leszek így mennyire tartom majd magam az eddigiekhez.

    Amit észrevettem, hogy a kórház óta is tudom tartani a kisebb adagokat, és érzem, hogy elég. Valamint esténként nem kap el a falási roham. Ezt nem tudom, hogy sikerült, de remélem megmarad ez a jószokásom később is :)

     

    Bár a most következő időszak biztos nem lesz stresszmentes: álláskeresés. De majd valahogy igyekszem másképp levezetni és nem kajával...

     

     

    Szép napot

    előzmény:
    pipacsvirágocska (893)
    2012-02-28  12:05
  9. 2012. február 28. 12:05893.

    Helló Lányok,

     

    tegnap reggel ráálltam a mérlegre és híztam. 1 kiló 30 dekát. Igaz, sok bennem most a víz. De akkor is. No mindegy. Most valahogy nem törtem össze. Heti egy kilót, max másfél kilót kell leadnom, ehhez fogom magam tartani. Ezek szerint én jóformán most kezdek bele a fogyiba :)

     

    Nem baj, akkor sem adom fel, rendet rakok a fejemben és javítok a hibáimon... Nektek, remélem, azért jobban megy.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. február 27. 15:52892.

    Sziasztok Lányok!

     

    Már az eleje óta olvaslak Titeket. Fogyózgatok én is, 60ról indultam január elején, most vagyok 57,5. 

     

    Június elején lesz az esküvőm, addigra szeretnék 52 kg lenni, mert ez a ruha csak tökéletes alakon áll jól :)

     

    AZért szeretnék csatlakozni, hogy folyamatosan tudjam vezetni, hol tartok:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449277 (1)
    2011-12-29  10:45
  11. 2012. február 27. 15:23891.

    Sziasztok!

     

    Pipacsvirágocska, nagyon irigyellek a sielésért, én még sose voltam, és szeretném egyszer kipróbálni :)

     

    Amúgy én is tapasztaltam, hogy a futópadon az embert megszállja az ihlet :) Olyan ötleteim támadnak időnként, hogy büszke vagyok magamra :D

     

    Ma reggel 74,7 kg... jobb mint a múlt héten, de azért elragadtatva nem vagyok az eredménytől. Ez az utolsó 10es nem akar lemenni sehogy se :(

     

    Pedig mostmár 1,5-2 órákat tornázom. Ma pl. 15 perc hegymenet bemelegítésnek, utána minden nagy izomcsoportot megmozgattam, és levezetésnek 45 perc hegymenet, úgy hogy lábsúlyokat is pakoltam magamra, utána meg nem nagyon éreztem a talajt :D Úgy mentem mint aki lebeg, vagy úgy éreztem :D:D

     

    És közben már a második garnitúra nadrágot rakom félre, amiből kifogytam :) 

    előzmény:
    pipacsvirágocska (890)
    2012-02-26  19:02
  12. 2012. február 26. 19:02890.

    Sziasztok,

     

    most jöttem meg síelésből. Olyan izomlázam van, hogy mozogni nem bírok. Kibírtam a hétvégét liszt, cukor nélkül :)

     

    Kicsit új erőre kaptam, lesz, ami lesz, összekappom magam, mert csak rajtam múlik, minden más kifogás. Azt hiszem, edzőterembe is többet járok majd. Mostanában valahogy fojtogató otthon lenni, mindenen össze tudunk zörrenni, és nem tudom már, hogy az a bajom, hogy frusztrált vagyok munka, fogyás, családi dolgok miatt, vagy azért, mert egyszerűen nem műkszik a dolog otthon és hagyni kéne a fenébe...

     

    No mindegy, a sebeimet nyalogathatom is a futópadon is :)

    előzmény:
    csipkebogyo87 (889)
    2012-02-25  09:45
  13. 2012. február 25. 09:45889.

    Sziasztok!

     

    *zsanka* próbáld ki a krómot! Nem drága, 2700 ft körül van a 3 havi adag, és szuperül működik kívánósság, és falási rohamok ellen!

     

    Én is voltam tegnap "gyúrni" :) most izomláz van a mellizmaimban, meg a belső combomban, olyan jó érzés :) Utána én is futottam még 3,5 km-t, illetve fele inkább hegymenet volt. Azt olvastam ki valamelyik nap az internet tengeréből hogy miután megmozgattuk a nagy izmokat, utána kell kardiózni, mert a nagy izmok megeszik a CH-ot, utána a kardiónál már kénytelen a szervezet a zsírraktárakhoz nyúlni. Na most ezt az elvet fogom követni, kíváncsi leszek....

     

    Itt vannak látogatóban a párom szülei+család, szal nagy kajálások lesznek a hétvégén... nemtom hétfőn rá merek-e majd állni a mérlegre....

     

    Szép hétvégét mindenkinek :) 

    előzmény:
    *zsanka* (887)
    2012-02-24  11:29
  14. Torolt_felhasznalo_285919
    Torolt_felhasznalo_285919
    2012. február 24. 16:01888.

    Sziasztok Lányok!

     

    Változatlanul tartom a 60,5 kgot, ami 2,5 kg fogyás az induláshoz képest. Mindezt úgy, hogy február 1-óta nem rendeltem Norbis kaját (anyagi csőd), hanem magam főzök, ill. állítom össze egy-egy hétre a menüt.

    Éhes sosem vagyok, de stresszhelyzetben egyszer elcsábultam: egy 4(!!!) értekezlet után, ahol komoly vitám volt, befaltam egy ishlert.

     

    Megjelenésre határozotta vékonyabb vagyok, felsőtestem, lábam izmos, formás, arcom egészséges, úszógumim viszont makacsul marad.

     

    Remélem tudok még fogyni, het 3x 1 óra edzés megvan.

     

    Ötletadónak leírom a heti menümet:

     Reggeli: tk kenyér lekvár

    Uzsonna: alma-dió-sajt

    Vacsora:túró, tk kenyér(1 mini szelet), csíra

    Ebédek:zöldséges marharagu, zöldbabfőzelék, cukorborsóleves, babfőzelék füstölt hús

    Minden lisztmentesen, magával sűrítve. 

     Ez 4500Ft-ba került összesen. (ok 20 dkg marha volt a fagyóban) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449277 (1)
    2011-12-29  10:45
  15. 2012. február 24. 11:29887.

    gratula!

     

    az én napjaim és a kajálásaim folyamatosan el vannak cseszve... :)

    valahogy mindig iszonúan megkívánok valamit, persze mindig olyat, ami nem egészséges... :(

     

    akkora a hasam, mint egy terhesé, és legalább olyan kívánós is vagyok...

    remélem csak amiatt vagyok ilyen, hogy jövő héten megjön, meg azért jött fel rám egy kiló.

     

    tiszta depi vagyok, valamit kezdenem kéne magammal...

    előzmény:
    pipacsvirágocska (885)
    2012-02-24  08:15
  16. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. február 24. 10:07886.

    Sziasztok!

     

    Látod, tudtuk, hogy sikerülni fog! Most már elégedetten vethetitek bele magatokat a hétvégébe :)

     

    Engem felpörget, hogy ott kint már csicseregnek a madarak, süt a nap! Az embernek jobb kedve van tőle :) 

     

    Én egyelőre tartom a leadott 3 kilót :) 

     

    Szép napot! 

    előzmény:
    pipacsvirágocska (885)
    2012-02-24  08:15
  17. 2012. február 24. 08:15885.

    Tegnap voltam gyúrni, lefutottam 3 km-t és bele sem haltam, végre jobban megy. Meg gyúrtam egy picit. 

     

    A nacimba beleférek :)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. február 23. 14:13884.

    Csipkebogyó: köszi a linket. Az én étrendem bizonyos szempontból hasonlít (ha nem szalad el velem a ló hormonok vagy stressz-zaba miatt...), csak a gyümölcs, méz nálam is gond, meg azért a zsíros cuccokat nem árt korlátozni, de mondjuk tény, hogy így legalább hízni nem lehet. 

     

    Néztem ma a régi képeimet. Tavaly, meg nyáron készültek. Olyan kis csini meg mosolygós voltam. Most meg... sem csini, sem mosolygós. 

     

    Ma nagyon magam alatt vagyok, asszem, megyek futópadra, elhoztam a cuccaim munkába.

     

     

    előzmény:
    csipkebogyo87 (883)
    2012-02-23  12:35
  19. 2012. február 23. 12:35883.

    Pff reggeli mellé  vacsi helyett :)

     

    Ó hát sejtettem én hogy ez egy kalóriabomba, de így leírva, áá nagyon durva!

     

    Na, kicsit utánaolvasgattam ennek a plató effektusnak, de most meg már annyival okosabb lettem, hogy nem tok elmenni az információtengerben....

     

    Viszont találtam pár dolgot amin változtatni fogok. Mostanában nem jutok el spinningre sajnos, így a futópadon tengetem a napjaim (részben) és azt olvastam hogy az intervallum edzés tán a legjobb (kitudja)

     

    Meg találtam egy fehérje diétát, aminek én gyakorlatilag egy gyengébb változatát követem, lehet megpróbálom egy pár héten keresztül ezt a szigorúbbat, hogy ismét beinduljon a fogyás. Csak az a gond, hogy hol fogok ilyen kaját beszerezni, mikor sokszor csak arra van időm, hogy 10 perc alatt bevágjak valamit a kínaiban? Áhh nehéz ügy ez... 

    Ha érdekel valakit, ezaz:

    http://www.fogyas.info/anyagcsere-dieta_feherje- dieta_zsiregetes.php 

     

    Nomeg azt is olvastam, hogy ilyenkor szokták feladni az emberek, és akkor jön a jo-jo effektus, úgyhogy futópadra fel, nem adom fel 

     

    Bár ma pont nem tudok menni edzeni, node, majd holnap, meg vasárnap :) Akkor meglesz a heti 5  

    előzmény:
    pipacsvirágocska (882)
    2012-02-23  11:39
  20. 2012. február 23. 11:39882.

    Szóval napi 4 evőkanál méz, 4 dl tej = kb 500 kalória (4 evőkanál méz lehet kb 100 g méz). Nem tudom, mit tornázol, de nekem futópadon intenzív síkfutás, vagy 10 fokos hegymenet tempós gyaloglás közben ment le óránként 600 kcal a futópadon található digitális számláló szerint.

     

    Ez a mézes ital kaja helyett vagy mellet van, úgy értem reggeli helyett vagy reggeli mellett?

     

      

    előzmény:
    csipkebogyo87 (881)
    2012-02-23  10:56
  21. 2012. február 23. 10:56881.

    2 evőkanál méz, és 1 kanál fahéjat keverek össze, 2 dl tejbe, reggel este. 

     

    Nagyon nagyon belassultam, január eleje óta 4 kg-t sikerült fogyni, az messze elmarad a korábbi heti 1 kg-tól amit teljesítettem :S Így nem leszek nyárra bombanő....

     

    Írtam egy ilyen kérdezz-felelek rovatba is, ott is csak annyit tudott mondani a nőci, hogy a gyümit csökkentsem, mert sok benne a fruktóz, ami szintén hizlal. Na ez rendben is van, de akkor mi az amennyit meg lehetne enni? Mert ezt nem írta... mondjuk naponta 1 banán vagy 2 narancs, vagy hogy kell ezt számolni szerintetek? Ezzel sok gondom lesz, mert imádom a gyümölcsöt, ha csak azt kéne enni, nekem nem okozna gondot az se.... (a néninek a méz-fahéj dologról elfelejtettem szólni)

     

     

    előzmény:
    pipacsvirágocska (880)
    2012-02-23  09:36
  22. 2012. február 23. 09:36880.

    Jó reggelt,

     

    tegnap este be tudtam gombolni a nacim, igaz, a kényelem még odebb van, de még van két napom :) Este azért egy picit ettem, csipegettem eből is, abból is...

     

    csipkebogyo: Mennyi mézet eszel meg naponta? Nem hinném, hogy az lenne a bűnös, de ki tudja. Vannak ilyen időszakok, amikor a szervezet nem úgy viselkedik, mint elvárnánk. Az is lehet, hogy most nem kilókat fogysz, hanem izmot képez a tested, karcsúsodsz, de a kilók maradnak. Ne add fel, szuperül csinálod, tényleg motiváló olvasni, hogy napi másfél órát mozogsz.  

     

     

    előzmény:
    csipkebogyo87 (879)
    2012-02-23  07:37
  23. 2012. február 23. 07:37879.

    Sziasztok!

     

    Lányok, akik csináljátok a fahéj-méz kúrát, nektek használ? Mit tapasztaltok?

     

    Én nem tudom miért, de nekem meg se moccan a mérleg, pedig a héten minden nap 1,5 órákat tornáztam, kajálásra is figyelek, szóval nem értem :(... csak arra tudok már gondolni hogy a mézben annyi plusz kalória van, hogy emiatt nem fogyok semmit se :S 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. február 22. 14:51878.
    hát azért ennék valamit...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. február 22. 13:40877.

    hát ez így nem a legegyszerű... :) 

     

    Hát ugye ugyanaz az étel máshogy elkészítve lehet kétszer annyi kalória, az adag sem világos. Én ezért nem csinálom, pedig nem lakom otthon...

    Esetleg ha belőnéd az ebéden kívüli étkezéseket, és ebédnek hagynál egy intervallumot, amibe belefér egy kisebb normál adag?

     

     

    előzmény:
    *zsanka* (876)
    2012-02-22  13:20

Címlap

top