Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2013. november 10. 19:32451.

    Mindkét cégre rákerestem:

    http://www.scamadviser.com/check-website/brid espalaces.com

    http://www.scamadviser.com/check-website/dr essromanza.com

    Mindkettővel kapcsolatban óvatosságra intenek...

     

     

    előzmény:
    grimkata (447)
    2013-11-10  16:24
  2. 2013. november 10. 18:29450.

    Szia!

     

    Csatoltam a képeket, a No.1 lenne az igazi, végiglapoztam a pronovias oldalát és ennél a képnél jött a bevillanás, hogy ő az :)

     

    A breice.com-on ott van a bemutatkozásban, hogy kézzel varrják, de nem gondoltam, hogy eredeti lenne, hiszen nincsenek ott a fantázianevek, illetve a márka. Viszont ez a másik két oldal már névvel együtt hirdeti! Nem tudom jó-e egy ilyent kipróbálni, de majd kérdezősködöm az ismerősök közt. Ha kölcsönzőből vesszük a ruhát, ott egy csomó működéssel kapcsolatos költséget ki kell fizetni, bérleti díj, eladó munkabére, az idő, amit ránk fordítanak, stb. ami egy ilyen webáruháznál megspórolható, így van realitása az árkülönbségnek.

     

    Színvilág: még képlékeny, tanácstalan vagyok, mi lenne a jó, még várom az isteni szikrát. A csoki-rózsaszín a belinkelt képek alapján nagyon szép!! Láttam egy videót, ahol a rózsaszín és a lila középárnyalatai voltak a vezérszínek: a menyasszony hajában az orchidea, de a szeme és a körme is - és jól mutatott, igényes volt.


    Nekünk a pap azt mondta, hogy még ráérünk a bejelentkezéssel januárig...

     

    Zenekarral kapcsolatosan rám férne az ötlet, ha valakinek van bevált/ismert esetleg, azt megköszönöm! :)

     

    előzmény:
    grimkata (444)
    2013-11-10  09:12
  3. 2013. november 10. 17:04449.

    Én nem a tipikus esküvő híve vagyok, így nem is ragaszkodom az "előírásokhoz". Ha sikerül, akor lehet, hogy H&M vagy Orsay és hasonló üzletekben nézek menyecskeruhát. Ezt utána is tudom majd, mint utcai ruhát hordani és lényegesen olcsóbb.

    Tavaly, mikor  koszorúslány voltam, vettem egy gyönyörű ruhát H&M-ben 13e Ft-ért. Ha levágatnám, akkor nagyon helyes kis ruci lenne belőle. Vagyis többfunkciós. De legalább az enyém! És nem használt, stb.

    előzmény:
    Szerenke23 (431)
    2013-11-08  09:33
  4. 2013. november 10. 17:00448.
    Kvakki, nekem minden jöhet itt, nyilvánosan és ha kértek, küldöm úgy, szóval nem okoz gondot, ha itt küldöd (és nem priviben) :) Köszönöm!
    előzmény:
    Kvakki (426)
    2013-11-07  12:43
  5. 2013. november 10. 16:24447.

    Na csak nem hagy nyugodni a ruha kérdés! Böngésztem megint http://bridespalaces.com/nsort.asp?nsort_id=27

     http://www.dressromanza.com/pronovias/3346-odariz.html

     

    Itt viszont eredeti ruhák vannak szerintem!  

  6. 2013. november 10. 15:29446.

    Igazad van! Én sem ezen szeretnék spórolni, de ha ez járható út lenne akkor miért ne....

     

    Ha nem megfelelő a ruha 8 napig visszaküldhető, persze,hogy a pénzt visszakapjuk az már más kérdés  

     

    Ezért lenne jó tudni, hogy van e valaki aki rendelt már, vagy tud e olyat aki már rendlet mik a tapasztalatok!?! 

    előzmény:
    zsebordog (445)
    2013-11-10  12:21
  7. 2013. november 10. 12:21445.
    Biztosan nem eredeti ruhák, annak idején a Pronovias ruhám listaárára rákerestem kíváncsiságból és 450 ezer forint körül volt, persze euróban megadva. Viszont ezekben a truhákban van is anyag, egy márkás ruhán szebbek a csipkék, nem üt át az abroncs karikája a szoknyán stb. De ezt tényleg mindenkinek magának kell tudnia, mi a fontos az esküvőn, mire szeretne költeni.
    előzmény:
    grimkata (444)
    2013-11-10  09:12
  8. 2013. november 10. 09:12444.

    Szia!

     

    örülök,hogy írtál, ezt az oldalt még nem is találtam meg, pedig kerestem én is véleményeket a breice-ról!

     

    Már más is linkelt külföldi oldalt, ahhonnét lehet menyaruhát rendelni, és ott is az eredeti katalógus képekkel vannak hirdetve! Akkor ezek nem eredeti ruhák :(

     

    Jövő hónapban körbejárok pár üzletet, próbálgatok és utána döntök, hogy rendelek, vagy kölcsönzök!

     

    Ha nem passzol méretben a ruha, nem gond, mert egy mérettel nagyobbat rendelnék, mert nővérem varrónő, így ez könnyen orvosolható! Viszont varratni egy teljes ruhát nem szeretnék vele, nekem nem jönnek be! Aki nem ezzel foglalkozik napi szinten annak nincs akkora gyakorlata benne, félnék! Viszont a koszorúslány ruhákat Ő fogja varrni! Nálunk tesóm nagylánya (11 éves) és a Mi két kislányunk lesznek a koszorúslányok!

     

    Nekem is  a Pronovias csipke ruhák tettszenek! Olyan gyönyörűűűű

     

    Viszont szóba jöhet nálam a San Patrik és a La Sposa ruhák! A többi abszolút nem az én világom! :)

     

    Küldesz képet az álomruhádról ?

     

    :)

     

    Mi is ebben a hónapban szeretnénk bejelentkezni az anyakönyvezetőhöz és a paphoz, utána pedig jöhet a meghívó gyártás! :) és a többi édes várakozással teli készülődés! :)

     

    Már nagyon várom!  

     

     

    előzmény:
    Bettie (443)
    2013-11-09  22:10
  9. 2013. november 9. 22:10443.

    Sziasztok!

     

    Felkeltette az érdeklődésem a breice.com, amit írtál, Grimkata.

    Próbáltam utána kicsit keresgélni visszajelzéseket, hogy mennyire megbízhatóak, ezt találtam csak: http://www.woorank.com/en/www/breice.com > 43-ból 27 esetben passzolt a ruha tökéletesen... Ami nekem furcsa volt, hogy a márka megjelölése nélkül így lehet "koppintani" a képeket az eredeti oldalakról? Ennyi erővel elviheted a képet egy magyar varrónőhöz is, nincs benne akkora rizikó, mint a netes rendelésekben. Nekem itthon is kb. 60ezer Ftot mondtak saccra, de nem győzött megteljesen, mi van, ha nem olyanra sikerül...

    Nekünk augusztusban lesz az esküvőnk Szentendrén, tegnap voltunk az önkormányzaton és a helyszínen is, fotós már megvan és az elképzelés a ruháról is (ha jól áll persze) egy Pronovias modell a favorit. :)

     

     

     

    előzmény:
    grimkata (441)
    2013-11-09  18:38
  10. 2013. november 9. 20:55442.

    Nekünk 2014. május 24. lesz az esküvőnk! Kis faluban lakunk a balaton parton! Itt lesz a polgári, templomi és egy helyi lovasudvar szálloda éttermében a lagzi (ez a terv) :) A létszám 70 fő ebből kb 15 a gyerek , köztük a sajátjaink! Akik most 5 éves és 20 hónaposak! Mi jövő nyáron ünnepeljük a 10 évfordulónkat, így gondoltuk,hogy koronázzuk meg,hogy össze is házasodunk! :)

     

    Színvilágról kevesen írtatok :)  

    Nekünk csokoládébarna és pink színű lesz!

     

    Amit tudunk magunk csinálunk! Imádok kreatívkodni! A meghívókat, köszönőajándék dobozokat,menükártyákat  és ületetőkártyákat is magam csinálom!

    Save the date kártyákat is akarok küldeni a jövő hónapban a meghívottaknak! 

    Ezekhez a papírt megrendeltem, 9000 ft, a nyomtatást én csinálom, meghívó "sablont" külfödi oldalról töltöttem le, nagyon jók vannak! Nem szeretem a hagyományos dolgokat! Erről már most regényt tudnék írni!

     

    Szalvétáinkat is megtaláltam, dombornyomott kivitelben! :)

    CSokrom sem lesz rendhagyó, ugyanis én gömb alakú virágkölteményt szeretnék, ami egy gyöngysoron lógna a csuklómon! :)

     

    Mivel a párom és köztem csak 4 cm a különbség ezért nekem kényelmes dolgom lesz, mert balerina cipőt választottam, de nem hó fehéret,hanem babarózsaszínt, ez ugyan csak a képeken fog feltűnni, de mint írtam nem a megszokott dolgok híve vagyok! :)

    Az asztalokra a mécsestartókat is magam fogom megalkotni, hosszú téli estéken, már készen állnak a tárolására a hatalmas csizmás dobozaim! :) 

    Szalvétagyűrűket is magam csinálnám! :)

     

    Torta sem a megszokott emeletes tortára esett a választásunk, hanem a minitorta megoldásra! Van egy kisebb torta amin megejtjük a tortavásást, a minitortákat pedig szétosztják a vendégek között, így nem kell egy órát a tortaszeléssel vacakolni! :)

     

    Kinél lesz homokceremónia? Erre is találtam egy nagyon ötletes és számomra a legszebb megoldást! Nálunk tutti ez lesz! Nem olcsó, de örök emlék marad!  http://www.uniquemoments.hu/  

     

    Linkelek pár képet, ami tükrözi a mi elképzeléseinket!

     

    Ti is mutathatnátok képeket, mert ebből is lehet meríteni! :)  

  11. 2013. november 9. 18:38441.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék a fórumhoz! :)

     

    Nekünk májusban lesz az esküvőnk és decemberben szeretnék menyaruhákat keresgélni!

     

    Viszont a magas kölcsönzési árak engem is visszataszítanak! Szeretnék új ruhát, ami nincs leharcolva, hisz ez életem egyik legfontosabb napja!

     

    Találtam egy oldalt, ahonnét elég jó áron lehet ÚJ ruhákat rendelni! Esetleg ismeri e valaki, és ha igen mi a tapasztalat!

     

     http://www.breice.com/wedding-dresses/w edding-dresses-2013

     

    Rengeteg dolgot rendelek neten, sőt már külfödről is rendeltem nem kis dolgokat, mint pl babakocsit ( ami teljesen rendben megérkezett, a hazai ár töredékéért, úgy hogy még a postaköltség is benne volt!!!!)

     

    Itt 2014es Pronovias ruhákat lehet kapni 50-60 ezer forintért, plusz 10 000a szállítási ktg, de még így is jóval a hazai kölcsönzési ár alatt vagyunk! Ráadásul a sajátunk a ruha, amit edküvő után el lehet adni! 

     

    Nekünk eddig még csak a fotós , a zenész van meg! A helyszínt is kiválasztottuk, de még nem egyeztettünk! :) 

  12. 2013. november 8. 16:27440.

    Félre ne értsd!

    Nem lebecsültem a ruha fontosságát, csak két kb. hasonlónak tűnő árkategóriájú dolgot összehasonlítottam. Azt tapasztalom ugyanis, hogy sokan sok dologra könnyebben kiadnak ugyanakkora összeget egy esküvőn, mint pl. a fotós díja, amin többet gondolkodnak.

    Voltam menyasszony, tudom, milyen fontos a ruha, midnen tekintetben! :)

    Arról nem beszélve, hogy sminkesként aztán igen-igen sok ruhával (menyasszonnyal) találkozom évente a Nagy Napon..nem egyről derül ki, hogy nem votl jó választás...:(

    Sápaszt, kényelmetlen, nehéz, nem lehet benne táncolni...kismillió dologra kell odafigyelni, hogy tökéletes legyen...

     

     

    előzmény:
    zimbo (429)
    2013-11-07  22:34
  13. 2013. november 8. 14:38439.
    Köszi, az biztos hogy nagyon összetett.  De sokat meg kell nézni és akkor lehet dönteni. azt tudom viszont én nem akarok 200.000et kifizetni egy bérelt ruháért. De megkátjuk mi lesz. Köszi a tippet!
    előzmény:
    Udita (438)
    2013-11-08  12:47
  14. 2013. november 8. 12:47438.
    Igaz, árban a bérlés éri meg a legkevésbé, mert végülis pár óráért fizetsz, míg rajtad van, én mégis ezt a módszert választottam, nekem ezt tűnt a legegyszerűbbnek. Ha megvásárolod, vagy varratod, legalább valamennyi visszajön az árából, vagy akár át is alakíthatod mondjuk báli ruhának (ha jársz ilyen helyekre) viszont ezzekkel foglalkozni kell, még akár macerás is lehet....! Így is-úgy is vigyázni kell rá, bármelyik lehetőséget választod.  Még varratás lehetőségénél annyi, hogy kalkuláld bele az árba a kiegészítőket is. (fátyol, kesztyű, boleró, ilyesmi) Mindegyik lehetőségnek van előnye és hátránya is, szerencsére ezen még van időd agyalni, kitartást hozzá! :-)
    előzmény:
    Kvakki (436)
    2013-11-08  11:53
  15. 2013. november 8. 11:54437.

    Ez remek ötlet! Azt tudom az egyik fotós 20-25 templomi képet csoportkápet is beleértve 15.000-ért készít el.  De ezt keveslem. Mármint a képek számát.

     

    Még beszélek a lánnyal addig. 

    előzmény:
    Udita (435)
    2013-11-08  11:53
  16. 2013. november 8. 11:53436.

    Köszi az infót, nagyon hasznosnak találtam. Most egy varrónővel egyeztetek elküldtem az elképzeléseim és ő megmondja mennyiért tudja megvarni. Azután megint agyalok.

    A tisztítás az én 98%-os ruhámnál így nem is éri meg,mert   ha bérlem 30.000, a kaució 15.000, ha megvezsem akkor 50.000 a ruha. És még tiszítatni 10.000 akkro már nem éri meg szerintem. Mert tárolni nem tudom, csak szüleimnél. Eladással bíbelődni, hátnem tudom megéri-e ,bár még nem cisnáltam.

     

    Az is tény, ha varratom sé mondjuk 50.000 akkor is ki kel ltisztíttatnom utána. Szóval még agyalok :-)

    előzmény:
    Udita (434)
    2013-11-08  11:38
  17. 2013. november 8. 11:53435.

    Szia!

     

    Egy ötlet: Rendelj valamelyik fényképésztől egy kissebb csomagot, a lányt pedig hívd el,  csináljon Ő is képeket, mondjuk a szertartásokon, a vacsorán, vagy épp az előkészületekbe.  A kissebb csomagok talán nem kerülnek 200.000 forintba.  Így lesznek profi képeid, amik garantáltan jó minőségűek, és a lány is tud gyakorolni, lesznek tőle is képeid. :-)

    előzmény:
    Kvakki (427)
    2013-11-07  12:58
  18. 2013. november 8. 11:38434.

     Szia! 

     

    Itt egy tisztító árkalkulátora, menyasszonyi ruhára 9900 ft-ot hozott ki, ez egy pesti cég. Mondjuk gondolom attól is függ, hogy milyen szennyeződésről van szó, mekkora területen, illetve hogy milyen az anyag.

     

    http://www.tisztitoexpressz.hu/kalkulator.php

     

    Szerintem a vásárlásnál inkább azt kellene megfontolni, hogy milyen ár-érték arányban tudnád eladni, illetve hogy addig, ameddig nem veszik meg, eltudod-e rakni olyan helyre, ahol nem gyűrődik, sárgul, stb...!  

     

    Ha igényes képet csinálsz és jó helyen reklámozod, szerintem könnyen el lehet adni.

     

    Szerintem számít az a 2 % !!! Olyat válassz, ami 150% :-) :-) :-)  

    előzmény:
    Kvakki (433)
    2013-11-08  10:22
  19. 2013. november 8. 10:22433.

    Azt válaszd amiben jól érzed magad, kicsit sem feszjez semmi. Én ezt javaslom. A,mi tényleg olyan mintha rád öntötték volna.

    Most én is elbizonytalanodtam ,mert van egy ruha ami 98%-ban tetszik,de az a 2% számít-e? Illetve eddig azt hittem a vásárlás a jó. De rájöttem, ha piszokos, sáros lesz ki is kell tisztíttatnom ha el akarnám adni ,de akkor is ha csak elteszem. Azt tudja valki hogy a menyasszonyi ruha tisztítása milyen árfekvésben lehet? 

     

    Köszi

     

    előzmény:
    Szerenke23 (431)
    2013-11-08  09:33
  20. 2013. november 8. 10:17432.

    Tökre igazad van és ezt is mérlegeljük. Nem tudom mi lesz ,mert a legjobbat szeretném az esküvőből kihozni. Maj leülök vele és elbezsélgetek.  És felteszek midnen kérdést. Nem hiszem el akarná rontai a nagy napunkat. Persze lehet midnent megtesz és mégse sikerülnek a képek.  Naa elbezsélgetek vele :-) Meg tudom nem egyedül jönne, kéne is meri azt is akit hoz.

     

    Jó sok kérdés van itt még amit tisztázni kell:-)

     

    Köszönöm azért!

    előzmény:
    Bogi smink (428)
    2013-11-07  22:12
  21. 2013. november 8. 09:33431.

    Sziasztok!

    Én is most kezdtem bele a ruha keresésbe.

    A neten látottak közül nekem egy görögös stílusú tetszett legjobban, de arról kiderült, hogy nem áll jól.

    Két ruha viszont tetszett, az egyik kicsit egyszerűbb, romantikus, a másik viszont nagyon vagány :)

    Persze most akciósan lenne 120e a kölcsönzés...

    Nekem az a nagy kérdés, hogy legyen-e ilyen 'nagy' klaaszikus menyasszonyi ruha, vagy inkább egy egyszerűbb elegáns ruha.

    Ugyanis egy viszonylag kicsi de nagyon szép, elegáns  kertvendéglőben leszünk, nem lesz templom ahol vonulni kellene, ide nem illene szerintem egy nagy ruha. Plusz szeretném jól érezni magam, és nem azzal foglalkozni, hogy a ruhára vigyázni kell, és hogy szorít a fűző.

    Szóval még gondolkodom...

    Ja és persze kifogtam azt a belvárosi helyet ahol 5000 Ft a ruhapróba... (Persze ha ott kölcsönzök, ezt jóváírják)

     

    Esetleg arra van ötletetek, hogy 'nem menyasszonyi' szép ruhát hol keressek? :)

     

    DJ-t is most keresünk, van már sok ajánlatunk, csak nem tudjuk mi alapján döntsünk. Próbáljuk összehasonlítani őket, aztán majd 2-3-mal találkozni kellene személyesen.

    előzmény:
    ancy27 (413)
    2013-11-05  22:02
  22. 2013. november 7. 23:04430.

    A Pronovias ruhak nekem is nagyon tetszenek...azt hiszem, egyre inkabb ezek fele huz a szivem...

     

    Mit csinaltal a ruhaddal az eskuvo utan? Megtartottad? 

    előzmény:
    zsebordog (417)
    2013-11-06  11:09
  23. 2013. november 7. 22:34429.

    Bogi: Teljesen egyetertek! Szerintem is nagyon fontos a fotos, de a ruha is! Az ugyanugy visszakoszon majd a kepekrol evek multan is es az sem mindegy, hogy hogyan erezzuk benne magunkat az eskuvon!

     

    Ami a ruhat illeti, lattam, hogy tobb szalon is tart kiarusitast es megfizetheto aron lehet korabbi modelleket venni... Sajnos ez nekem nem opcio, mert kulfoldon elek, igy nem tudok ezekre az idoszakokra hazamenni... pedig kivancsi lennek!

     

    En is felek kicsit a ruha allapotatol kolcsonzes eseten, plane, ha ilyen sokba kerul, de biztos vagyok benne, hogy ha jo szalonba megy az ember, akkor rendetek profi segitseget kap! Sajnos nekem egyaltalan nem all jol minden fazon es probalas nelkul nem is igazan mernek ruhat venni. legalabb valami hasonloba bele szeretnek bujni mielott rendelek...

     

    Egyebkent tenyleg vannak weboldalak, ahol megfizetheto aron lehet ruhakat rendelni, de nezegettem forumokat es a pozitiv-negativ velemeny 50-50%, ugyhogy en kezdek letenni errol az opciorol.

    Nehany oldal, ha nezelodnetek:

    http://www.jjshouse.com/

    Azt irjak forumokon, hogy vannak rejtett koltsegek is...mint pl vam 

    http://www.irenebridal.com/

    Innen rendelt az unokatesom es egy baratnoje is. Mindekttonek pozitiv tapasztalata volt...ettol fuggetlenul nem tudom, hogy en bevallalnam-e.

     

    Jo bongeszest mindenkinek! 

    előzmény:
    Bogi smink (428)
    2013-11-07  22:12
  24. 2013. november 7. 22:12428.

    Nem mondtam, hogy ne bízz!

    Csak azt, hogy az, hogy csinál rólad egy jó portrét, az köszönő viszonyban sincs azzal, hogy tuti, hogy egy esküvői pörgésben is megállja a helyét.

    Ott nincs idő azon gondolkodni, milyen ISO-t használjak, hogy állítsam be az időt stb.

    Tudni kell nagyon kis reakcióidővel pontosan fényképezni, és tudni kell hogy mikor hol kell lenned, és elkapni azokat a pillanatokat is, amiket más észre sem vesz. Azon túl, hogy egy napon keresztül folyamatosan a topon kell lennie, mivel nem lazíthat, lehet figyelmetlen egy pillanatra sem, mert lemarad. Hidd el, ez elég megterhelő!

     

    Mivel ezt nézed vissza a későbbiekben, nagyon nem mindegy, milyen az anyag.

    Kreatív, szemetgyönyörködtető, megható, éles, minden fontos pillanat meg van örökítve, olyanok is, amikről nem istudtál, vagy szépek a képek, de esetleg lemaradt a szülőköszöntőről, vagy a gyűrűhúzásnál nem lett éles a kép, nem a megfelelő szögből készültek a képek stb...

     

    Nagyon sok buktatója van egy esküvőnek, amit csak az a fotós tud, aki már dolgozott esküvőkön.

    Ezt nem tanítják sehol, nekik kell megtanulni, kitapasztalni!

     

    Egy esküvői költségvetésben általában nem a fotós a nagy tétel, amúgy..mégis a képeket nézed vissza, azt mutogatod, azoknak a segítségével emlékszel évek múltán...

    Egy szép ruha (bérlése) is kerülhet ennyibe (még többe is), mégiscsak pár órát van rajtad...azonban, ha azt a szép ruhát valaki nem tudja szépen megörökíteni (mert kiégett, nem részletgazdag, nem színhű stb), akkor hiába volt szép élőben...hozzáteszem, szemben a pár órával, egy fotós a napot Veled tölti, és utána még 2-3 hétig retusálhatja az anyagodat, attól függően, mennyi kép készült (plusz adott esetben órákat utazik oda, majd vissza, az esküvő miatt).

    Fotós vs. ruha. Pár óra vs. hetek munkája, és az élmény melyet egy életen keresztül nézel vissza...

     

    Természetesen amellett döntesz, aki mellett szeretnél, én csak leírtam, mit gondolok.:)

     

    Ha tudok, segítek, tudod!:)

     

     

     

     

    előzmény:
    Kvakki (427)
    2013-11-07  12:58
  25. 2013. november 7. 12:58427.

    Köszi ,átnézem.

     

    Hát én ne mértek a foztózáshoz ezért kérdezek ,de annyira bízom abban a lányban és a képek amiket eddig csinált bárkiről fenomenálisak. Igaz még tanulja. De nem tudo melképzelni hogy annyira szar fotókat csiálna, hogy utána nem akarnám nézegetni. 

    De gyűjtöm az ötleteket, csak valahogy azt sem hiszem hogy egy forósorozatért el kel lkölteni 200.000-et.

    Még érlelem:-)

    előzmény:
    Bogi smink (421)
    2013-11-06  17:02
  26. 2013. november 7. 12:43426.
    Pesten egy szalonban priviben küldjem vagy itt lehet?
    előzmény:
    Akini (423)
    2013-11-06  17:56
  27. 2013. november 7. 11:08425.
    Olvasgatom a fórumot, gondoltam megosztom én is tapasztalataimat. Amikor én keresgéltem 1 évvel ezelőtt fotós 70.000-250.000 között mozgott. Videós pedig 150.000-től a csillagos égig. Érdemes az áraknál megkérdezni azt is, mettől-meddig fotózzák, vidózzák az esküvőt, adnak e át nyomtatott képet vagy fénykép albumot? Retusálják e a képeket? Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a személyeken változtatnak, hanem beállítják a szineket, vagy pl. leveszik az arcról a csillogást. Nálunk a fotót és a videót (4fő) egy cég csinálta. Szombaton 10.00-től vasárnap hajnali 03.00-ig voltak jelen. Digitális anyagokat kaptunk. (1700 db kép, 1ó40p-es vágott film anyag - benne a teljes szertartások) Nagyon profik voltak, meg voltunk velük maximálisan elégedve.  Minez 220.000 Ft-ba került, utiköltség nélkül.  Priviben szívesen elküldöm elérhetőségüket.
    előzmény:
    Kvakki (420)
    2013-11-06  15:20
  28. 2013. november 6. 18:16424.

    Nekem egy ismerősöm Kinából rendelt ruhát. 40eFt volt, ha jól emlékszem és vagy 20fajta méretet kellett megadjon hozzá.

    Én mondjuk nem vagyok ennyire bevállalós, de egy alkalomra szerintem tökéletes volt.  

    előzmény:
    ancy27 (413)
    2013-11-05  22:02
  29. 2013. november 6. 17:56423.
    Kvakki, ilyen áron Te hol találtál ruhákat?? Az én fejemben kb 150e Ft-os bérlési díjak repkednek :-/
    előzmény:
    Kvakki (390)
    2013-10-31  12:39
  30. 2013. november 6. 17:52422.

    Zimbo, megtennéd, hogy elküldöd a zenekar elérhetőségét(net)?

    Köszönöm! 

    előzmény:
    zimbo (381)
    2013-10-31  00:03
  31. 2013. november 6. 17:02421.

    Szívesen!

     

    Olyannal vigyázz, aki esküvőt még nem fotózott! Az nagyon más terep! Megismételhetetlen! Nincs idő órákig állítgatni, újralőni stb! Ezen mindenképp gondolkozz el! Én sosem választanék olyat, akinek ebben nincs nagy gyakorlata, ez nem olyan, mint egy portréfotózás vagy egy természetfotózás stb.

    Ide esküvőkön szerzett nagy gyakorlat kell...

     

    Smink:

    az én áraimat megtalálod a weoldalamon.

    Másokét is a sajátjukon..:)

     

    Attól függ, mit szeretnél.
    Csak magadnak, másnak is? Műszempillásat vagy nem? Testfestést, strasszokat szeretnél vagy nem? Hol lesz az esküvő (kiszállási ktg lesz-e)? Stb.

    Ha ezeket megírod, tudok Neked reális -tól, -ig-ot mondani.

    De nagyon jól jellemezte a helyzetet egy kedves dekoratőr barátnőm egy hete:

    - odateszel két dekoros elé egy láda cuccot (ugyanaz van benne) - nem ugyanazt fogja belőle alkotni

    - odateszel egy párt két fotós elé, nem ugyanolyan képek fognak születni (még ugyanabban a pózban sem)

    - odaülsz elém, nem ugyanolyan sminket fogok Neked ugyanazokból az anyagokból csinálni, mint más

     

    Megvan mindenkinek a saját stílusa.

    Persze ezen túl a sminknél az is fontos, hogy profi, tartós termékekkel készüljön! Ne kelljen igazítani! Jól érezd magad benne és jól mutasson élőben és fotón is (ezzel sokszor meggyűlik a baja olyan sminkeseknek, akiknek nincs gyakorlata a fotózásban, mivel nem tudják, fotón hogy mutat majd a dolog..én fotóztam sok évig, és a férjem is fotós..:))

     

    Remélem, tudtam segíteni!:)

     

     

    előzmény:
    Kvakki (420)
    2013-11-06  15:20
  32. 2013. november 6. 15:20420.

    Köszönöm szépen.

     

    Hát mi készülődéstől szeretnénk és igen 110.000 alatt még nem kaptunk de van benne 200.000 is. Akor az ismerősöm ajánlata egész jónak tűnik. Ő most iskolába jár még dem ár fotóz egy ideje készített rólam sorozatot is és az bevált. 

    Az önkormányzatnál 2X 15 képért kérnek 30.000-et. De az csak a szertartás + a templomi szertartás, kb 30 kép.

     

    A sminkelésről mit érdemes tudni? Ott milyen árra lehet számítani?

     

    Köszi

     

     

    előzmény:
    Bogi smink (416)
    2013-11-05  23:50
  33. 2013. november 6. 13:20419.
    előzmény:
    zsebordog (418)
    2013-11-06  11:10
  34. 2013. november 6. 11:10418.
    Na, meg is találtam, itt vannak a jelenleg megkapható modellek: http://www.ananasz-szalon.hu/eskuvoi-ruha/kifuto-modellek
    előzmény:
    zsebordog (417)
    2013-11-06  11:09
  35. 2013. november 6. 11:09417.

    Fotós: a minőség 100 ezertől kezdődik, és ez nagyon az alsó határ.

     

    Torockó étterem: többször voltunk ott ebédelni, vacsorázni, és stabilan jó a konyhájuk, a belső is igényes, kicsi esküvőhöz szerintem jó választás.

     

    Ruha: én megvettem a ruhámat annak idején, az Ananász szalonban a korábbi évek modelljeit ki szokták árusítani. Az enyém nagyon szép állapotban volt, Pronovias modell, nagyon jó döntés volt szerintem. Az árban benne volt az igazítás és a tisztítás, átvétel előtt a vasalás-gőzölés is, tehát a megvételi árért teljes értékű ügyfélként bántak velem, nem csak úgy a kezembe nyomták a vállfáról a ruhát. :)

     

    Szintén ruhavételhez: nem ciki jó alaposan átvizsgálni a ruhát, mégiscsak egy drága mulatság! :) Ha nem fontos, hogy a legfrissebb modell legyen rajtatok (nekem az számított, hogy jól álljon és ki bírjam fizetni :) ), akkor érdemes november-december forduján felhívni pár szalont, mert általában ilyenkor érkeznek a friss modellek, s árusítják ki a korábbiakat, legtöbbször helyhiány  miatt.

     

     

  36. 2013. november 5. 23:50416.

    A 100 teteje és a 200 abszolút reális lehet. Persze, attól is függ, mit szeretnél.

    Pl: készülődéstől hajnalig? Legyen kreatív fotózás is? E-session is?

    Kérsz fine art albumot stb.?

    Ha ezekre mind igen a válasz akkor bőben átugrottad már a 200-at.

    Ha csak a szertartástól a menyasszonytáncig, akkor beleférhetsz a 100-200-as kategóriába.

    A párom fotós, ha gondolod, priviben elküldöm az oldalát és az ajánlatát is.

     

    Én amúgy sminkes vagyok, így kismillió fotóssal (a legnagyobbakkal is) dolgoztam már esküvőn, elég jó rálátásom van.

    Szívesen mesélek, ha gondolod, hogy mire figyelj oda, hogy válassz fotóst stb.

    De ha másban tudok segíteni, akkor is szólj nyugodtan!

     

    előzmény:
    Kvakki (403)
    2013-11-05  12:39
  37. 2013. november 5. 22:32415.
    Ja, azt kölcsönzésnél mindenképp kalkuláljátok bele, hogy kauciót is le kell rakni, amit a ruha visszavitelekor adnak csak vissza. Ez változó, hallottam olyat is, hogy a kölcsönzési díjat kellett még egyszer lerakni, de általában pár tízezer Ft.
  38. 2013. november 5. 22:21414.

    Szia Ancy,

     

    nekem onnan (Bonjour) lesz a ruhám. Nagyon kedvesek, profik voltak, és ami a legfontosabb volt számomra, hogy ott találtam meg azt a stílust, ami igazán közel áll hozzám. Néhány dolgot már írtam erről a 402. hozzászólásban (ez volt a második szalon, ahol jártam).

     

    Ami az anyagi részét illeti, nagyjából hasonlóra számíthatsz, mint amit Szombathelyen ajánlottak. A 2014-es modellek 110e Ft-ért kölcsönözhetőek, ehhez adnak pár kiegészítőt (fátyol nincs benne). A menyecskeruhát kedvezményesen lehet bérelni 15e Ft-ért. 

     

    Részemről bízom benne, hogy szép állapotban fogom megkapni majd a ruhát (nem szerettem volna venni), amiket próbáltam, azok mind kifogástalanok voltak.

     

     

    előzmény:
    ancy27 (413)
    2013-11-05  22:02
  39. 2013. november 5. 22:02413.

    Sziasztok.

     

    Régen olvastam már a fórumot, de ahogy látom másnak is vannak gondjai a menyasszonyi ruhával.

    Hát én már pár hete nem tudom túltenni magam a ruhapróbán. Szombathelyi szalonba voltam, próbálgattam ruhákat. Volt egy kinézett, 2013-as modell. A szalon "akciója" alapján gondoltam szerencsém lesz. Azt mondták, hogy a tavalyi ruhákat kiárusítják, tehát a kölcsönzési árért megvehetem. Sajnos mint kiderült  a kinézett ruha nincs köztük, sőt egy tavalyi sem. Az összes pár éves ruhák, elég rossz állapotban. Igazán azt nem értem, hogy elmondásuk szerint, ők csak 3-szor adnak egy ruhát kölcsönzésre,s 4-ik alkalommal eladásra kerül. Nehéz elképzelnem, hogy egy tavalyi ruha sem volt kint a szezonban 3-szor.

    Ezért is szeretném mindenképp megvenni, mert akkor amit a próbán látok azt kapom. Mivel júliusi esküvő, így addig akár több menyassszony is viselheti. (Nem hiszek ebben a 3.-as szabályban)

     

    Ennek ellenére a próba során megtetszett egy másik ruha is. Nem is gondoltam volna,de talán jobban is tetszik. Nem maga a ruha, hanem ahogy rajtam állt. No véletlenek folytán, a két ruha teljesen úgyanabban az árban van. Kedvezménnyel kölcsönzésre 130 ezer forint. Ami szerintem, személyes véleményem pofátlanul magas ár. Oké aláírom esküvő, szép ruha, de hogy ekkora összeg egy pár órára. Lehet hogy kitudnám gazdálkodni, költségvetésbe belefér,de ennyiért már venni szeretnék, és nem kölcsönözni. Arról nem is beszélve, h úgy hallottam,nem is igazítják normálisan a menyasszonyra,mivel később tudni kell visszaigazítani is. Jah a másik kedvencem még hozzá: hogy ajándékba adják a menyecske ruhát. Álcázott marketing, azért az az ajándék, hogy mindenképp lecseréld a ruhát éjfélkor.

    Nektek mi a véleményetek a kölcsönzésről? És az árakról?

    Tudom sokan azért nem akarnak vásárolni,mert hogy mihez kezd vele később.Ez érthető is, de ettől függetlenül a kölcsönzési árak maradhatnának 100 ezer alatt.

     

    Most a ruha  a legnagyobb gondom. Nagyon tetszik, csodaszép, jól állt. De egy kölcsönzésre nem vagyok hajlandó ennyit adni,főleg úgy, hogy tudom, hogy kész átverés. Mert most még az új ruhát próbáltam, s ki tudja h júliusra hogy fog kinézni az a ruha.

     

    Neten keresgéltem, s megtaláltam a lekoppintott változatot ebay-n. Már ezen is gondolkoztam. Ha nem másra trash the dress-re jó lenne. 

    Rendelnétek netről ruhát?

     

    Tiudtok ajánlani, olyan szalont, ahol normális áron tudnék vásárolni egy szép ruhát. A Bonjour szalonról tudtok valamit? (Az lenne a köv., de nagyon messze van.)

     

    Köszönöm a válaszokat. 

    u.i.: Amúgy nagyon imádom a szervezést, azt hiszem nem is akarom hogy véget érjen. :D

  40. 2013. november 5. 21:22412.

    Sziasztok! Próbáltam írni privit pár lánynal közületek, de nem ment át, úgy látom... :( A kimenő mappámban nincsenek legalábbis.

     

    Jövő ősszel házasodnánk, ehhez keresünk Duna-parti helyszínt, ahol a polgári szertartást is lehet tartani. Tippek esetleg hajókra? Szimpi a Zsófia hajó például, de még sose voltam ott. Külföldön élünk, innen próbálunk most kinézni helyeket, ezért is örülnék minden tippnek, tapasztalatnak meg főleg! :)

     

    Éttermek, villák is érdekelnek, pl sokan említettétek a Csónakházat! Valaki írna nekem róla, itt vagy priviben?  

     

    A tervekről még annyit, hogy kb 20, max 25-en lennénk, nem tervezünk nagy lakodalmat, csak egy szép szertartást és utána állófogadás jellegű vacsorát. Olyan hely kellene, ahol beleszólhatunk a menübe, ugyanis vannak kritikus elemek a vendégek között akik nem esznek mindent. :(

     

    Előre is köszönöm! 
    Martina

  41. 2013. november 5. 21:13411.

    Szia, jaj de jó, ezek szerint nem csak én tervezek kis esküvőt (kb 20-an lesznek).

    Mi még a helyszínnél tartunk, valahol a Duna-parton tartanánk.

    Ruhával most ott tartok, hogy van egy ruha ami nagyon tetszik, valószínűleg varratok egy hasonlót. Találtam google-on egy Diana Esküvő Műhelye nevű helyet, nekem nagyon szimpi! Ráadásul nem túl bonyolult ruhát szeretnék, szerintem 50.000 forintból megvan.

     

    előzmény:
    Kevilla (410)
    2013-11-05  20:54
  42. 2013. november 5. 20:54410.
    Sziasztok! Nekem is jövőre lesz az esküvőm, májusban szeretnénk. Csak polgári esküvő lesz, max 15 emberrel. Még nem tudom, hogy melyik kerületben legyen,mivel lakásvásárlás előtt állunk. Az éttermeket már nézegettem, eddig a Kőbányán levő Torockó jött szóba, és a kispesti Normafa. A tortánál még nem tartok, sajnos elég drágák
    Ruha ügyben is el vagyok maradva... Ti hol tartotok? Esetleg torta készítő cukrászda ötlet? Ruhára szintén segítséget szeretnék.
    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  43. 2013. november 5. 16:04409.
    Sziasztok lányok, most találtam rá erre a topikra, pár napja indítottam egyet pont a helyszín kapcsán. Olvasgatom a hozzászólásokat. 
    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  44. 2013. november 5. 15:52408.
    Ment priviben!
    előzmény:
    mogyoró (407)
    2013-11-05  15:48
  45. 2013. november 5. 15:48407.

    Azt szívesen venném 

     

    Nincs konkrét elképzelés, 60- 70 szelet kéne és max 3 emelet egybe építve  

    előzmény:
    Kvakki (406)
    2013-11-05  15:37
  46. 2013. november 5. 15:37406.

    Nekün kajánlottak cukrászdát ott kb 70 szeletet 40-ért megcsinálnak 3 szintes. Ti miylet terveznétek? Az árat is ki lehet kalkulálni van hozzá lehetőség.

    Ha gondolod elküldöm a cukit.

    előzmény:
    mogyoró (405)
    2013-11-05  15:22
  47. 2013. november 5. 15:22405.

    Torta ügyében valaki nézelődött már?

     

    Eddig amiket néztem: BORZASZTÓ DRÁGA!!!

     

     

  48. 2013. november 5. 15:16404.
    Köszi én is kértem. Kíváncsi leszek mit küldenek.
    előzmény:
    mogyoró (415)
    2013-11-05  14:48
  49. 2013. november 5. 12:39403.

    Van aki már gyűjtött árajánlatokat fotózásra? Mi most kezdjük és ne tudom mi az ami elfogadható lenne és mi az ami nagyon olcsónak és mi az ami nagyon drágának számít.

     

    Neten találtam ajánlásokat hogy kb 100-200 között kezdődik a jó de még ez sem tökéletes. Tud valaki ebben segíteni?

     

    Köszi

     

  50. 2013. november 5. 11:01402.

    Sziasztok!

     

    Nekünk is jövőre lesz az esküvőnk, júliusba.

     

    A ruhám és az időpontok már megvannak.

     

    A ruhával szerencsém volt, mert van egy ismerősöm, aki szalonba dolgozik. Az következő módszert alkalmazta: Hozott kb. 4 katalógust, végig lapoztuk, és amelyik tetszett, megjelöltük. Aztán az első választáshoz mindig hozzá néztünk egy másik megjelöltet, nekem mindig kettő közül kellett egyre rámutatnom, hogy melyik tetszik jobban. Amelyiket a kettő közül kiválasztottam, az lett a viszonyítási alap a következő megjelölt ruhánál. Aztán a végére maradt kettő, abból lett kivállasztva a végleges. A szalonba felpróbáltam, és akkor értettem meg, hogy mi volt a lényege ennek a módszernek. Jobbat nem is vállaszthattam volna, szívből ajánlom Nektek is. Még egy jó ötlet, csak azt a ruhát jelöljétek meg, ami első ránézésre " uhh de szép" érzést vált ki belőletek. 

     

    Jó tanács továbbá, hogy ne hallgassatok senkire, ami számotokra a legjobban tetszik, azt válasszátok, viszont szerintem érdemes fényképet készíteni a felpróbált ruhákról és aludni rá egy párat.

     

    Mi kis esküvőt szeretnénk, lagzit nem is tervezünk, hanem vacsorát csak. A családdal nem könnyű szerintem sem. Mi azt csináltuk, hogy meghatároztunk egy plafon létszámot, és írtunk két listát, hogy ki az akit biztosan szeretnénk vacsoráztatni, és kik azok, akiket talán. Így, ha valamelyik szülőnek nem tetszik a lista, még hozzá lehet tenni, meg el is venni. Érdemes számításba venni azt is, hogy ők (szülők) mit szeretnének, hiszen ez az Ő napjuk is. Hagyni kell Őket, hagy büszkélkedjenek a család előtt, hogy bizony az Ő fia/lánya eljutott idáig. Ez az Ő nevelésük gyümölcse. Persze határvonalat kell húzni, nem ám elszállnak. :-) Mi ezzel a módszerrel majdnem pont annyian leszünk, amennyit terveztünk, de persze:  "nyugtával dícsérd a napot"...:-) 

     

     

    Nem gondoltam volna én sem, de tényleg időben kell elkezdeni a szervezést, főleg az időpontokra gondolok. Mi először a templomba voltunk bent, aztán a polgármesteri hivatalba, hát igazán szerencsénk volt, hogy sikerült a templomi szertartáshoz igazítva időpontot kapni a polgári szertartásra, mert már történtek bejelentések arra a napra.

     

    Mi a meghívóra tervezett idézettel vagyunk gondba, nézegettem a lehetőségeket, de mindegyik, amit találtam, olyan közhelyes és mindennapi. Ha van valami jó ötletetek, szívesen fogadom!  

     

    Igaz, messzinek tűnik a jövő nyár, főleg így tél elején, de egyáltalán nincs messze...így hát hajrá Csajok! :-) :-) 

Címlap

top