Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babatea cukor nélkül??

Torolt_felhasznalo_762184
Torolt_felhasznalo_762184
Létrehozva: 2005. február 8. 14:23
Sziasztok!
Van egy 8 hónapos kisfiam, aki a vizet nem issza meg sajnos...De a teákat, gyümileveket szereti. Az a gondom, hogy nem találok csak olyan babateákat - Milupa, HIpp instantok - amikben van cukor. Nagyon szereti őket, de hát jó lenne nem azzal itatni állandóan. A Herbária gyermekteájából pedig napi 2 dl ajánlanak, az inkább gyógytea, ő pedig többet iszik már ennél.
Tudtok olyan babateáról ami nem tartalmaz cukrot és ízletes?
Én már "felnőtt" gyümölcsteát adok neki üresen, Liptont, azt is megissza. De nem tudom - lehet hogy hülyeség - hogy abban van-e koffein.
Előre köszi a segítséget!!
  1. Torolt_felhasznalo_762184
    Torolt_felhasznalo_762184
    2005. február 8. 15:4026.
    Szia! Sajnos már nem szopizik, kb. 2 hete. . . nincs anyatej.
    Azért is jött ki így ez a "probléma".
    A biobolt is jó 5let, megnéznem milyen gyüm. teákvannak. bár a múltkor voltam, és csalódtam. . . Pécsett 2 biobolt van és egyikben sem volt semmi bébicucc. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (22)
     
  2. 2005. február 8. 15:3725.
    A Pickwiket Coraban lehet kapni. Az én kisfiam is nagyon szereti, ízesítés nélkül is kellemes ízer van. Azért egy kevés citromot, cukrot teszek bele. 100%-os narancslevet szoktam felesben adni vízzel, vagy kubut, de azt háromszorosára higítom.
    előzmény:
    mazsimam (20)
     
  3. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. február 8. 15:3424.
    DM-ben is tuti, tegnap láttam. :-) Meg ott vannak jó kis bio gyümölcs meg gyógynövényteák is.
    előzmény:
    Bogancska (23)
     
  4. 2005. február 8. 15:3323.
    A reklámjukat olvastam, aszerint egy csomó bevásárlóközpontban (Cora, Tesco, Auchan), DM-ben, talán Rossmanban, Herbáriában. . . de a Kaisersben tuti, hogy van.
    előzmény:
    mazsimam (20)
     
  5. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. február 8. 15:3322.
    Sziasztok!

    Mi sima, herbáriában meg dm-ben kapható gyógynövényteákat használunk, kamillát, mentát, csipkebogyót, hársfát gyengére főzve, illetve most újdonság a Teekanne tiszta gyümölcs vagy gyógynövény teái, ebből én négyfélét láttam eddig Tesco-ban. De bioboltokban és herbáriákban lehet kapni tiszta gyümölcs teákat is. A Pickwick, Lipton stb. "gyümölcs" teái csak aromás fekete teák, azokat inkább ne adjátok szerintem, mint ahogy instant baba teákat sem adnák. Amíg volt itthon, Marci a Laktoherbet is szerette. A Pickwick gyerektea is alapban fekete. El kell olvasni az apróbetűket a dobozokon. :-)

    Víz téma. . . hát nem tudom, szerencsére az én fiam mindig szerette. Esetleg akkor nem innák meg a nem szerető gyerekek, ha valamilyen mintás, csak az ő poharukból, sportkupakos üvegből kapnák? Egyébként a topicindító 8 hónaposnak lehet, hogy nem is lenne még szüksége semmilyen innivalóra, főleg, ha esetleg még szopizik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. február 8. 15:3221.
    Az én fiam 1. 5 éves koráig csak a Hipp gyerekteát és gyümileveket itta meg, ha nem adtam ivott néha vizet, de nem eleget. Ugyan szomjan nem halt volna, de a veséjének a kevés folyadék legalább olyan rossz. A lényeg, nem hagytam nála órákig, hogy cumizza, így a fogainak sem ártott a rendszeres fogmosás alkalmazása mellett.
    Aztán eljött a nyár és magától rájött, a víz jobban oltja a szomjat.
    Most 5 éves, azóta is csak vizet iszik- nagy néha kér gyümilét, de vizet önt hozzá-pedig tőlünk rosszabb példát lát sajnos. Ja és NINCS rossz foga! :o))
    előzmény:
    mazsimam (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_762184
    Torolt_felhasznalo_762184
    2005. február 8. 15:2820.
    Pl. hol láttál? Nem is hallottam ilyen nevű teát!
    Sajnos a Mecsek bébiteáját sem szereti. :(
    előzmény:
    Bogancska (17)
     
  8. Torolt_felhasznalo_762184
    Torolt_felhasznalo_762184
    2005. február 8. 15:2719.
    Köszönöm a tippeket!!!!:)
    A helyzet az, hogy azt sem issza meg, ami enyhén savanykás. :(
    Próbáltam már csipkebogyót+hibiszkus+meggy, azt sem itta meg.
    De jó 5leteket adtatok, szétnézek itt-ott!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. február 8. 15:1918.
    teát=teák
    előzmény:
    Bogancska (17)
     
  10. 2005. február 8. 15:1817.
    Nagyon finomak a Bio Mandala teát, tuti koffeinmentesek. Valamelyikben van édesgyökér, az magában is édes. Legutóbb Kaisersben vettem, de sok helyen van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. február 8. 15:1416.
    Szia!

    Nem tudom, ismered-e a Mecsek Tea márkajelzésű teákat. (Csak gyógyszertárban láttam. ) Nekik van a

    "Baby Tea"

    -juk, ami - ha jól emlékszem - kamilla + édeskömény. Filteres. Ha nem főzöd erősre, akkor cukor nélkül is kellemes íze van. Az én két lányom azt issza újszülött korától kezdve. (Persze nem mindig. Lehet variálni tényleg tiszta gyümölcsteákkal. )

    És még egy, ami igazán finom, édes cukor nélkül is:

    "Picwick Forest Fruit Children's Tea".

    Ezt lehet kapni rendes ABC-kben is. Viszont ebben van valamennyi fekete tea, úgyhogy én csak délelőtt adom nekik, óvatosságból. De nem vettem észre, hogy felpörgette volna őket. Nyilván nem raknak bele annyi fekete teát, ha már direkt gyerekeknek csinálják. Az összes tea közül nekem is ez a kedvencem. Nagyon jó illata és íze van.
    előzmény:
    mazsimam (1)
     
  12. 2005. február 8. 15:1415.
    De néha nagyon nagy melegben megitta a vizet! Illetve ha városban voltunk akkor van ivókút és abból ő kért inni, meg ha olyan helyen mentünk el ahol az utcán kút vola akkor abból szintén ő kért inni! Ja meg természetesen a szomszédtól is elfogadta a vizet, oda is mindig bekopogott és mondta, hogy kérek inni:) De ha én adtam volna neki a vizet akkor nem volt hajlandó meginni egyáltalán! Tehát csak akkor itta meg ha ő választhatta meg a körülményeket!:) Hiába mindig is önálló volt, és ahogy nő úgy egyre önállóbb lesz:)
    előzmény:
    st.morris (13)
     
  13. 2005. február 8. 15:1014.
    Húh ezt nem tudtam!!!
    Hiába mindig tanul újat az ember!:) És köszi az infót!:)
    előzmény:
    ardian (11)
     
  14. 2005. február 8. 15:0813.
    sziasztok!
    Azt már próbáltam, hogy nem adok neki mást, de így sem itta meg a vizet! :( Nem tudom, azért majd próbálkozom.
    rnegabi: és addig nem is fogadta el egyáltalán a vizet?
    előzmény:
    rnegabi (10)
     
  15. Torolt_felhasznalo_128329
    Torolt_felhasznalo_128329
    2005. február 8. 15:0712.
    Aláírom! Hallottam óvónőktől h a gyerek nem hajalandó vizezni, de mivel oviban nincs más, kénytelen meginni. De!!! Ehhez kell h a szülő is következetes legyen. Elég durva olyan ovisokat látni akiknek kivan rohadva a foguk a cukros löttyöktől!
    előzmény:
    rnegabi (10)
     
  16. 2005. február 8. 15:0511.
    Hibiszkuszt ne adjatok kicsiknek. Jobban élénkít, mint a kávé. Én mindig azt iszom, ha éjjel dolgoznom kell.
    előzmény:
    rnegabi (7)
     
  17. 2005. február 8. 15:0210.
    Szia!

    Ha hiszed ha nem nálunk nagyon sokáig szintén ez a probléma állt fönn:( És megoldódott a dolog mikor bölcsibe ment a leányzó! Ott ugyanis szinte csak vizet adnak nekik. Mivel látta a lányom, hogy a többi kisgyerek is vizet iszik, ő is megitta! Igaz az első időben kérte a teát, de mondták, hogy tea az nincs!:) Mondjuk mikor hazaértünk akkor nekiesett egyből a teának:)
    De mára már megszokta, és megissza a vizet is, sőt ebéd közben kimondottan csak vizet hajlandó inni:)
    előzmény:
    st.morris (8)
     
  18. Torolt_felhasznalo_128329
    Torolt_felhasznalo_128329
    2005. február 8. 15:029.
    Ha egyáltalán nem adsz neki mást csak vizet, azt is meg fogja inni. Szomjan nem hal, előbb-utóbb ugyis megissza a vizet. Hidd el!
    előzmény:
    st.morris (8)
     
  19. 2005. február 8. 14:578.
    Nekem is hasonló a problémám!
    9 hónapos kislányom szintén csak gyümölcslevet, meg teát iszik. Szeretném rászoktatni a vízre, de nem igazán jön be neki. Inkább nem iszik, pedig tuti, hogy szomjas.
    Ha adom neki a gyümilét, akkor abból egyből megiszik tök sokat.
    Hogy lehetne rászoktatni a vízre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. február 8. 14:567.
    Szia!
    Nálunk is sokáig nem itta meg a lányom a vizet, csak a gyümiteákat. Nálunk az abszolút kedvenc a csipkebogyótea! Abban tuti nincs fekete tea. Ezenkívül mindenféle olyan teát is veszek neki amire az van ráírva, hogy hibiszkuszt, csipkebogyót, almát stb. tartalmaz. Ezekben sincs általában fekete tea.
    előzmény:
    mazsimam (1)
     
  21. 2005. február 8. 14:546.
    Próbáld meg a Gárdonyi teaház feliratú teákat (pl. CBA-kban is kapható). Van filteres és nem filteres kiszerelés is. Lényeg, hogy valódi gyümölcstea legyen, ne pedig aromával ítesített fekete tea.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. február 8. 14:525.
    fekete teát semmiképpen se adj neki! lehet kapni snassz gyümölcsteákat, nagyon sokfélét, inkább azt igya, vagy általad otthon elkészített gyümölcsleveket.
    előzmény:
    mazsimam (1)
     
  23. 2005. február 8. 14:514.
    koffein abban van, amiben fekete v zöld tea van. olvasd el az összetevőket!
    előzmény:
    mazsimam (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_829748
    Torolt_felhasznalo_829748
    2005. február 8. 14:513.
    Szia, a cukrozott és az instant dolgokat szerintem kerüld el. Abban van a legtöbb szemét. Adjál a gyereknek csipkebogyó teát, vagy édesköményt, azt akkor is lehet, ha nem hasfájós. Vagy valami más élvezeti teát, de ne liptont, mert tényleg nem lehet tudni, hogy felpörgeti-e vagy sem. Fura, hogy nem szereti a vizet. Az enyém inkább azt iszik, mint gyümölcslevet. Három éves elmúlt, de ha kínálom, 98 %-ban inkább vizet kér.
    előzmény:
    mazsimam (1)
     
  25. 2005. február 8. 14:502.
    Szerintem inkább teaházban keress tiszta gyümölcstetát (különböző száritottgyümik), abba nincs teafű sem cukor.
    előzmény:
    mazsimam (1)
     

Címlap

top