Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baráti kör

zsuzsimuzs
Létrehozva: 2003. február 10. 09:35
Timike nagyon gratulálok a házasságkötésedhez!!!!
Nagyon irígyellek a baba és a férj hát ez gyönyörű! Tegyél fel képeket kiváncsiak vagyunk!
Jól vagyok és már nagyon várom hogy megjöjjön és végre lehessen probálkozni újra! Ennyire még sosem vártam a mensesemet! Veszek Maca Vibe-t és azt fogom szedni.
Zsebike minden rendben a pároddal?
Szveti ti hogy vagytok?
  1. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. július 17. 09:405401.

    Ja tényleg, egyszer már belinkelted ezt, mindjárt nézem!

    Én meg tegnap csináltam egy albumot ide:

     

    http://picasaweb.google.com/kecskestimeaeva

     

    egyelőre ennek a szombati túrának a képei vannak itt.

    előzmény:
    gumicukor (5400)
    2008-07-16  23:54
  2. 2008. július 16. 23:545400.

    De, de vannak, mindig ide tesszük fel az újakat:

     

    http://www.xn--csi-5xa.hu/index.php/2008/07/1 6/tesok/

     

    Marci nagyon ügyi, nagy jövős-menős lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5399)
    2008-07-16  15:17
  3. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. július 16. 15:175399.

    Ez nagyon jól hangzik, örülök, hogy ilyen jól vagytok :-))))) Fotók nincsenek?

     

    A hatéves oltás mire való? De rég volt már oltás, nem hiányzik...

    előzmény:
    gumicukor (5397)
    2008-07-16  12:12
  4. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. július 16. 15:115398.

    Sziasztok!

     

    Nehát Zsuzsi, nem is láttam a hozzászólásaidat, csak azt néztem a Kedvencekben, hogy 07/09-i az utolsó, és azt hittem, az én vagyok :) igen, a kórház durva volt, de már régóta minden oké. Szombaton teljesítméytúráztunk, 17 km-t mentünk Marcival, nagyon büszke voltam rá! Ez a hét az első szünetes hét, apjával van, csütörtökön indulnak Németországba, nagyon izgulok...

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5396)
    2008-07-09  10:03
  5. 2008. július 16. 12:125397.

    Jól vagyunk, köszönjük!

    Hétvégén voltunk először anyuéknál vidéken, Alíz aludt végig az úton oda is vissza is, csak az autómosóban ébredt fel, ott szopizott míg a párom mosta a kocsit

     

    Féltékenység még nincs, Dani nagyon szereti, első dolga reggel, hogy jön megnézni, ha sír játszani kezd vele, már kártyáztak is, meg szedi elő neki a csipogós csörgős plüsseit, Alíz meg röhögcsél rá. Tolja a babakocsit, közben majd megszakad , mert dombon lakunk. Ami meg ngyon megható, ahogyan puszilgatja, simizi, leheletfinoman ér hozzá.

     

    Nem olyan vészes a 2gyerekes lét, kifejezetten élvezem velük az itthonlétet, nem idgeskedem semmi miatt, jó velük lenni. Van már napirendünk is, nem alakítotttam, Alíz alakította magának. Este 10től alszik reggel 6ig, néha fél7ig, kajál, utána még alszik 2 v. 3 órát, majd 10és 2 között fent van, ilyenkor sétálunk, Dani bringázik, játszózunk, meg hurcolászni kell ide oda, mert fekve már uncsi, egyébként meg elnézelődik, hangja sincs, csak ha kajás.Kérdezték is már, hogy biztosan van itt kisbaba? Délután 2-5ig alszik, utána lefekvésig fent van, nézelődik, cicizget, sétálunk, fürdés, nézelődés, majd alvás. Teljesen más, mint első gyerekkel, könnyebb. Fáradt sem vagyok, hogy ilyen jól alszik. Vele is ehetek mindent, kukorica, bab, pariskáposzta, nem zavarja.

     

    Dani is megkapta tegnap a 6 éves oltást, nagyon büszke vagyok rá, nézte végig ahogy beadták, nem sírt, nagyon bátor volt, utána nagy vigyorral jött ki.

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5396)
    2008-07-09  10:03
  6. 2008. július 9. 10:035396.

    Fúú Timi ez a kórházas sztori Olvasni is rossz!! Nagyon félek, hogy mi is eljutunk majd egyszer a kórházig!!

    Szegénykém nem irigyelek, de most más minden rendben ugye??

    Ebből is tanul az ember, hogy még az orvosban sem bízhat

     

    Bence olyan bátor és olyan dolgokat csinál itt a lakásban meg lent a kertben hogy félek mi is egyszer bekerülünk a balesetibe  Nem festem az ördögöt a falra,de esküszöm néha megáll bennem a vér is ha látom mit csinál és hiába szólok!!!!!

    Jövőre kell neki valami sport, valami ami kicsit az energiáit csillapítja!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5385)
    2008-06-17  10:40
  7. 2008. július 9. 10:005395.

    Gumicumi nagyon édes a kislányotok

    Még mindig nincsen féltékenység a tesók között??

    Milyen a kétgyerekes lét??

    Mesélj ha időd engedi

    Cicid??

    előzmény:
    gumicukor (5389)
    2008-06-29  23:26
  8. 2008. július 9. 09:575394.

    Puszika!

     

    Vagyok ám én is! Melózgattunk a múlt héten nem is keveset, de most meg idegeskedünk miatta,mert fizetni majd talán jövőhéten fognak. Bence szardától szombatig mamáéknál volt mi meg alig jöttünk haza aludni valamit! Jól elfáradtnk!

    Ez van!

    Pénteken mennk a haverok balcsira, kellene menni nekiünk is,de még nem tudom hogyan oldjuk meg anyagilag. Főleg ha nem fizetnek:(

    Ennyit a nyavajgásról:)

     

    Amúgy itthon vagyunk, elvagyunk. Ma mozi a terv, holnap talán hajókázás. Szóval remélem Bencusom is jól fogja magát érezni!

    Nem tudom ha 7 hét szünet lenne mit csinélnánk. Nekem így is lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem tudok Lacinak segíteni a melóban!

    Na visszaolvasok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5393)
    2008-07-09  09:27
  9. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. július 9. 09:275393.
    Hahó, hol van mindenki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. július 1. 08:475392.

    Szia Zsuzsi :)

     

    Nekünk még ezen meg a jövő héten van ovi, aztán elosztjuk, 7 hét szünet van, én szabim, apja szabija, nagyszülők... remélem, hogy nem kell tábort fizetni, ha nem muszáj. Mi is voltunk Balcsin hétvégén, könnyű annak, akinek a szülei ott laknak

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5391)
    2008-06-30  22:16
  11. 2008. június 30. 22:165391.

    Sziasztok!

     

    Gumicuki szépek vagytok

    Boldog hófordulót

     

    Itt minden ok, ovi nincsen, mi itthon vagyunk Bencussal  Voltunk múlt héten szerdától péntekig a velencei tónál aztán szombat vasárnap Dorcikámra vigyáztam, szóval unalom nem volt! Agárdon is 3 gyerekkel voltunk lentA barátnőim gyerekei meg az anyukája + mi bencusommal. Jó volt!

    A héten elég sok a meló,de jövőhét elején ha jó idő lesz megyünk balcsira pár napot!

    Na ennyit tervünk van eddig!!

     

    Nektek?

    Ki hogy van??

    előzmény:
    gumicukor (5389)
    2008-06-29  23:26
  12. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. június 30. 12:235390.

    Szia, na végre :)

     

    nagyon szépek vagytok, nagyon édes már a kisleány, és boldog hónapfordulót neki - repül az idő! A meleget hogy viselitek? Dani még mindig jó nagytesó?

     

    Többiek???

     

     

    előzmény:
    gumicukor (5389)
    2008-06-29  23:26
  13. 2008. június 29. 23:265389.

    Jelentem jól vagyunk, cicik rendeződtek, már csak az egyiken van pici seb, a rondábbik már teljesen helyrejött, nem fáj. Sokat cickózik, napi szinten 2,5 dl-t fejek + fogok fel még plsuzban, úgyhogy túl vagyunk a tápszeres pótláson, ha kell, akkor az is a tejciből megy.

     

    és már tudatosan mosolyog, az apjával néznek egymásra szerelmetesen. meg is mutizom nektek. az egyiken felázott a szája közepén a bőr, annyit szopott  kis pióca a drágám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5388)
    2008-06-18  15:13
  14. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. június 18. 15:135388.

    Én se hallottam, és gyanús, hogy az okozta, hogy még szerdán az ügyeletes orvos augmentint írt fel. A kórházban is, meg tegnap a saját gyerekorvosunk is csodálkozott ezen, állítólag tüsós mandulára pont augmentint nem szaabd adni, mert a tüsző (vagy a tüsző által termelt anyag) meg az augmentin hatóanyaga egymással reakcióba lép és ilyet okozhat. Nem biztos, hogy a mi esetünkben az volt, de azért innentől augmentin-érzékenyként kezeljük Marcit.

     

    Szorítok, biztos pár nap és visszaáll a mennyiség - méred, vagy honnan tudod, hogy csökkent? Biztos pár napig vagy egy hétig ez az állandó cicinlógás lesz, aztán beáll szépen :) Nagyon szép baba, főleg azon a képen, amelyiken nyitva van a szeme :)

    előzmény:
    gumicukor (5387)
    2008-06-18  14:42
  15. 2008. június 18. 14:425387.

    Remélem már túl vagytok teljesen ezen a kórházasdin, még nem is hallottam ilyet, hogy a mandula ilyet tud okozni...

     

    Dani egyelőre nem féltékeny, segít fürdetni, meg játékokat hordja Alíznak, megfogni még nem meri vmi miatt, de amikor hazajön egyből megy be hozzá megnézni. Nekem rossz kicsit, hogy nem tudok vele annyit lenni, de igyekszem, hogy valahogy meglegyen. A párom többet tud vele lenni, ami azért jó.

     

    Cicim is alakukl, most a tejmennyiséget próbáljuk visszavarázsolni, ma egész délelőtt cicin lógott, teljesen kipurcantak a didkóim....

     

    Dobok pár friss képet:

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5386)
    2008-06-17  10:42
  16. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. június 17. 10:425386.

    Nagyon szép kislány Aliz, és Dani meg ügyes és nagyon csinos nagyfiú! Mit szól a tesóhoz?

     

    Zsuzsi, mizújs azóta Bencével, volt már kivizsgálás?

     

    Többiek, Niki, Bóha?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5385)
    2008-06-17  10:40
  17. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. június 17. 10:405385.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek, kórházban voltunk, kedden hívtak az oviból, hogy menjek a kisfiamért, mert majdnem 39 fokos láza volt, szerdán már az ügyeletre vittem este, mert nem bírtam levinni a lázát, csütörtök éjjel meg hatalmas kiütésekkel vittem megint az ügyeletre, be is utaltak rögtön a kórházba, tegnap jöttünk ki. Kiderült, hogy olyan ronda gennyes mandulagyulladása volt, ami ilyen kiütést és magas lázat okoz, több napig jöttek-mentek a kiütések, szteroidot kapott meg antibiotikumot infúzióban... még tegnap reggel is volt kiütés, de már szteroid nélkül is elmúlt, és ma reggelre már nem is jött vissza...

     

    Gumicuki, mindjárt nézem a képeket, de visszaolvastalak, nem egyszerű ezek szerint másodjára se... biztos kell a pótlás, mert hát ugye elméletileg akkor jön vissza a több tej, ha gyakrabban szopik, vagy ezen azóta már túl is vagytok?

     

    Évzáróra sikerült elmenned egyhetes babával?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. június 13. 10:215384.

    + Danis évzárós képeket is kaptok

     

    1. Valamit énekelnek (bal szélen lévő tündibündi a szerelme, Vivi )

    2. Elmélyülten hallgatja mások verselését

    3. Az összes fiú egy összekapaszkodós táncot adott elő énekkel együtt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. június 13. 10:185383.

    Hát sikerült átvergődnöm egy melgyulladáson így második gyerekkel is.... Igazából a gond az volt, hogy be volt dugulva egy tejcsatorna persze pont a bimbóudvarban, nehogy véletlenül rendesen be tudja kapni a cicit. Így volt, hogy 30-40 percet küzdöttünk (cici- ki-be, gyerek sír, anya sír), míg megindult a tej, de volt, hogy ugyanennyi kínlódás hatására sem történt semmi. Lázam is volt, de nem olyan magas mint Danival (41fok), hanem csak 38-38,5 között, amit mondjuk nem éreztem, csak a fáradstágban. Szerencsére a másik cicim jól szuperál, az ellátta ezidő alatt Legokát. A másikat meg 2 szoptatás között végülis addig maceráltam, míg végül kimaszíroztam a csomót, és minden nappal kicsit többet sikerült lefejnem belőle, amit megkapott cumisüvegben (érdekes módon nem vettem észre Alíznál sem, hogy megzavarta volna a cumisüveg, mert utána ugyanolyan ügyesen szopizott a cicin is). A sebek még megvannak, de egyre kisebbek, egyre kevésbé fájnak, a betegebb mellen kicsit nagyobb, de ott nem is a seb volt az érzékeny, hanem a bimbóudvar, de most már onnan is szépen kortyolja a tejet. Este viszont kell 1 tápszeres pótlás, mivel kicsit megcsappant a beteg cici kapacitása, így amíg az vissza nem áll, addig kapja a pótlást, de szerintem jövőhéten, ha minden így halad tovább, ahogy most, akkor már el is hagyhatjuk, és talán a sebek is elmúlnak teljesen.
    Végül vettem Purelant és nagyon jó szerintem, puhán tartja a cicit és a sebet is, kevésbé fáj, amikor először rászív. Gyerekdoki tanácsára pár napig Nurofent kell szednem, ez levitte a lázat (egyből lett étvágyam is), meg enyhe gyulladáscsökkentő. Elvileg ha ezt abbahagyom nem szabad visszajönni a láznak. De a cicin látom, hogy visszanyerte eredeti extrafehér színét, így tuti nem lesz már láz sem. Meg találtam 2 utcányira tőlünk egy bioptron lámpa kölcsönzőt, úgyhogy azzal is kezelem a sebeket, bár mondjuk 3 nap alatt azért nem tette teljesen rendbe, de így 1 hét távlatából lényegesen szebbek.
    Egyébként Alízt ez a mellmizéria cseppet sem zavarta, ő megette az adagját (fogalmam sincs mennyit eszik, mert nem mértem még le 1x sem , de van elég kakis pisis pelus, nagyokat alszik, óraműpontossággal 3 óránként ébred, tegnap fürdés előtt lemértük, 3100 gramm, 2800-al jöttünk haza a kórházból). Ma pl. éjféltől 1/2 5ig durmolt, úgyhogy keltem fel fejni, mert kidurranósat kezdtek játszani.
    A kézi mellszívómat most egy darabig hanyagolom, mert szerintem az tett be a mellemnek, sebesen ugyan, de óvatosan fejtem eygzser belőle, és utána kezdődött ez az egész. Úgyhogy most nagyon jól jött a sima kézi fejés tudományom, ezt sem lehet elfelejteni, mint a biciklizést, ha egyszer megtanulta az ember.

    A kiscsaj bélése is remélem hasonló lesz, mint Danié, eddig ettem mindenfélét, cseresznyét, málnát, epret, rakott karfiolt, de nem fáj a hasa, nem szelel tőlük jobban. Tényleg csak akkor ordít, ha éhes, egyébként hangja nincs.

    mentem, bár még 1,5 óra nyugira számíthatok, aztán jön a védőnő is. Kajára nincs gondunk, mert tegnap hoztak most anyósomék, meg rendeltünk is, meg anyuék is hoznak hétvégén. Tegnap végre összeporszívóztam + a vizesblokkokat is kisuvickoltam.

    Teszek még pár képet, a fekete fehér első képen a párom van 2 naposan, a másikon Alíz 4 naposan, csak, hogy lássátok a hasonlóságot.

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5382)
    2008-06-11  08:26
  20. 2008. június 11. 08:265382.

    Jó reggelt!

     

    Maradtam itthon,bent nincs most emló,de itthon tudok dolgozni!

     

    Bence ma sem pisilt be,de a férjem 3 x keltette Hajnali 3 kor is arra keltem, hogy nincsen mellettem ,hanem bencust pisiltetni!!

    Na most hogy ez jó e??!! Tudja fene!!

    Ki kellene próbálni hogy egyáltalán nem ébresztjük!!

    Jó befogtam téma lezárva mára!!

     

    Lányok mi van veletek? Tessék jelentkezni!!

    Szveti veletek például mi van??

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5381)
    2008-06-10  19:34
  21. 2008. június 10. 19:345381.

    Pusz!!

     

    Mindenképpen kivizsgálatatom bencust.vagyis megkérdezem a dokit!! Ő majd eldönti mi legyen!!

    Mások is azt mondják az ő gyerekük is simán leszokott a pelusról! Nem vettünk még ma sem pelenkát,tökre elfelejtettük Szóval ma is annélkül fog aludni így a drága férjem tuti ébreszti majd!!tegnap is 3 x keltette!Így viszont tényleg nem pisilt be!!na de éjszaka 3 x keleteni nem szabad!! Na majd kiderül!

     

    Gumicuki merre vagytok??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (5380)
    2008-06-10  12:11
  22. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. június 10. 12:115380.

    Szia Zsuzsi!

     

    Én mindenképp kivizsgáltatnám Bencét, azért már majdnem négy és fél éves, szerintem már nem kéne bepisilnie, tudom, hogy azt mondják, ötéves korig normális, de én biztos aggódnék... Meg amiatt is, hogy akkor is alszik, amikor keltitek... Viszont tudom, hogy a keltegetés se jó, ennek magától kéne működni...

     

    Marci magától, simán leszokott az éjszakai pelusról, valamikor két és hároméves kora között, nem sokkal a nappali után, csak baleset jellegű bepisilések voltak azóta.

     

    Gumicukor, hogy vagytok, mi újság Nálatok?

    előzmény:
    zsuzsimuzs (5379)
    2008-06-09  22:20
  23. 2008. június 9. 22:205379.

    Sziasztok!!

     

    Na utánna jártam a bapisilésnek!! Nagyon jól tettem

    Igazából 5 éves korig nincs baj ezzel. Azután meg kivizsgálják! Én azért felhívtam a dokit és igaz csak a védőnővel beszéltem,de azt mondta majd a doki eldönti,de vizeletvizsgálatot szoktak csinálni! Holnap 2 után hívom is!

    Persze anyós kiakadt!! Hogy nehogy visszaadjam bencére a pelust meg sak azért akarjuk mert lusták vagyuk felkelni hozzá. De szó sincsen erről. 3x kelünk hozzá éjszaka és így is bepisil! nem tudja mikor kell neki,ha keltjük is akkor is alszik szinte!! Azt olvastam az ébresztések a leg rosszzabk!!

    Mindegy holnap hívom a dokit aztán várunk!

     

    Nálatok hogy volt az éjszakai pelusról leszokás??

     

    na lépek aludni!!

    jelentkezzetek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. június 7. 09:035378.

    Puszika!!

     

    Gumicuki nagyon szépek vagytok!! Én sem láttam még ilyen kismamát Nagyon szép voltál a szülőágyban is De tényleg!!

    HOgy vagytok??

    Dani örül a tesőnak?? Most hogy jó pár nap eltelt milyen??

    Néha ha időd engedi írj!

     

    Mi kettecskén vagyunk a fiammal. A férjem Kácson van íjászaton!!
    Ma keresztlányok szülinapja van vagyis ma van a buli 3 éves!! Megyünk majd oda!
    Kicsit szarbb lett az idő ennek nem örülök

     

    Képzeljétek kihagytuk az évzárót!!Bence nem igazán akart menni,bent meg azt mondták ne eröltesse senki akinek a gyerek nem akar menni!! Hát én nem eröltettem, baj??

     

    jajj egy kérdés!!
    Bencét nagyon sokáig éjszaka pelenkáztuk,mert bepisilt! Kb. 2 hete nincsen,de az Uram ébreszti éjszaka legalább 1 x mielött lefekszünk. Párszor bepisilt így is,de nem szól nem érzi! Szerintetetk nyugiban várjunk aztán majd lesz valahogy??

    Nálatok ezek hogy voltak???

     

    puszika

     

    előzmény:
    gumicukor (5375)
    2008-06-04  14:17
  25. 2008. június 6. 10:135377.

    Hüüüüüha, benézek és mit látooook????!!!!!!

     

    Gumicukor, szívböl gratulálok, annyira édes a kislányotok, hogy meg kell zabálni!

    Megnézegettem a  képeket, és nekem is eleredtek a könnyeim! Olyan jó ilyen szépeket látni!!! Rajtad nem is látszott semmi, surgázó, szép kis anyukát lehet látni az egyébként megszokott, elgyötört és kifacsart anyukák helyett. Le a kalappal!

     

     

    Minden szépet és jót kívánok Nektek, sok boldogságot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top