Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A férjem beleszeretett

didad
Létrehozva: 2005. augusztus 6. 17:48
egy másik nőbe....
Gyanítom nem egyedi eset...De nem találtam meg a topicot és szükségem lene a bátorító szóra.

Szóval ki hogyan élte meg, hogyan élte át és túl?

Én ma elzavartam (eddig elvileg próbáltuk rendbehozni de ma rájöttem pár olyan hazugságra ami nálam végképp betette a kaput)
Sajnos a lelkem mélyén azonban reménykedem, hogy ha vége ennek az őrületnek visszatalál hozzánk (sajnos kisgyerek is van a történetben).

Visszatalált valakihez a párja így? Sikerült ezt túlélniük?

Most megpróbálok enni valamit mert csont és bőr vagyok, mire visszajövök talán valaki lelket önt belém:)
  1. Torolt_felhasznalo_107689
    Torolt_felhasznalo_107689
    2005. augusztus 6. 20:5376.
    ez eltarthat sokáig, sőt!Ha ti együtt maradtok, s miután tiszta vizet öntetek a pohárbaezt soha nem említheted neki!Igen volt akihez visszamentek, például az én szeretőm is visszament a feleségéhez, ill. el sem jött, csak esett szó válásról. Mi több mint egy évig voltunk így, ma pedig barátok vagyunk. Tőle tudom semmi sem az igazi, csak próbálkoznak. . .
    előzmény:
    didad (68)
     
  2. 2005. augusztus 6. 20:5175.
    Ezt ő nem akarja, nem akar velem lenni. Eddig ez ment de nem akarja.
    előzmény:
    moutarde (70)
     
  3. Torolt_felhasznalo_859244
    Torolt_felhasznalo_859244
    2005. augusztus 6. 20:4974.
    Sziasztok!

    Én nem voltam még ilyen helyzetben, de a barátnőm igen.

    Megcsalta a férje. Kb. 2 éve derült ki a dolog.
    A barátnőm megbocsájtott, együtt maradtak, de a házasságuk azóta sem jó.

    Ami egyszer elromlott, azt meg lehet ragasztani, de már soha nem lesz olyan, mint régen.
    Megbocsátani meg lehet, de elfelejteni soha!!!!

    Lehet folytatni a házasságot, de gondolj csak bele, hogyan fogod megállni, hogy bármikor, amikor összevesztek, ne vágd a fejéhez, hogy: te csak ne szólj, mert sáros vagy!!

    Az állandó bizalmatlanság megmarad. Soha többé nem fogsz megbízni benne. Ez egyikőtöknek sem lesz jó. Állandó gyanúsítgatások, elszámoltatások. . .
    Te sohasem lehetsz biztos benne, hogy véget ért-e tényleg a másikkal a kapcsolat, nem - e teszi meg esetleg újra, mással.
    Ő megfogja unni, hogy állandóan a fejéhez lesz vágva a dolog.

    Szóval, semmi nem lesz már olyan.
    A házasság maradhat, de marad a bizonytalanság, a bizalmatlanság, és anélkül nincs jó házasság. Szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. augusztus 6. 20:4673.
    Kösz, tényleg!!! Én már jobban értem a mostani kapcsolatomat
    előzmény:
    egirl (71)
     
  5. 2005. augusztus 6. 20:4672.
    Nagymamám mesélte, hogy nagyapámnak volt valami kapcsolata egy munkatársával. Volt egy nagy beszélgetésük, nagymamám mondta neki, hogy ha el akar menni, akkor ő elengedi, de akkor menjen! Vagy ha másként dönt, maradjon, de akkor fejezze be a másik kapcsolatot. Nagyapám úgy befejezte, hogy otthagyta a munkahelyét, és elköltözött a családdal 100km-rel arréb. Összesen 58 évet éltek együtt, nagymamám csak egy évvel élte túl nagyapámat.

    Tanulság: Ha el akar válni, menjen Isten hírével, és ne éldegéljen veled, melletted. Ha meg nem, akkor tegyen valamit érted!
    előzmény:
    didad (68)
     
  6. 2005. augusztus 6. 20:4571.
    "A nagymamámnak volt egy könyve, amolyan házassági tanácsadó könyv. Abban írják, hogy a harmadiknak tulajdonképpen csak az a "bűne", hogy meglátta a párunkban azokat a tulajdonságokat, amikért mi is belészerettünk. A férj meg vágyik valamire, amit tőlünk nem kaphat meg. A taktika: próbáljunk meg ebben az időszakban kedves, hűvös, gondoskodó lakótársként viselkedni. Ha a férjet szerető, meleg fészek várja otthon és nem egy kisírt arcú, veszekedő asszony, akkor előbb-utóbb megunja a szerető követeléseit és visszatér. Csak ezt végigcsinálni és kivárni iszonyú nehéz. Ha meg tényleg szerelmes és el akar menni, akkor úgysem tudod visszatartani. Van valami mondás, hogy akit szeretsz, engedd el. Ha a tiéd volt, visszajön. Ha nem, sosem volt a tiéd. " A fenti írást egy hasonló topicról, azt hiszem a megcsalt feleségként élni címűről másoltam ki. Szerintem ez mindent elmond, rendkívül találó és nagyon igaz! Nemigazán akarok hozzászólni a témához, de az a kis írás szerintem tökéletesen idevág!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. augusztus 6. 20:4570.
    Ez csak Rajtad múlik- hogy visszaengeded-e. Ha vissza akar jönni, de Te bevágod előtte az ajtót- a Te döntésed, de akkor legyél biztos benne, hogy tényleg ezt akarod. A váljunk-ne váljunk, együtt éljünk-külön éljünk nem játék- leginkább a gyerek sínyli meg, vigyázat! Ha még maradni akarsz vele, hajts rá- kedvesebb, figyelmesebb viselkedés, új frizura, új ruhák, közös programok (gyerek nélkül!!!), légy szexi- de ha alapvető hibák vannak, ne is próbálkozz
    előzmény:
    didad (68)
     
  8. Torolt_felhasznalo_253785
    Torolt_felhasznalo_253785
    2005. augusztus 6. 20:4269.
    Itt vagyok, persze ha nem zavarok. . . :-)
    Meddig?. . . . . . nem is tudom, szerintem változó, sok külső tényezö is befolyásol. . .
    előzmény:
    didad (68)
     
  9. 2005. augusztus 6. 20:3968.
    itt hagytatok lyányok?

    Szóval volt akihez visszajött? Mennyi ideig tud tartani ez az eszetlen lángolás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_253785
    Torolt_felhasznalo_253785
    2005. augusztus 6. 20:3267.
    Egyetértek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (65)
     
  11. 2005. augusztus 6. 20:3266.
    Szerintem ha el akar költözni és válni akar akkor elég biztos a dolgában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. augusztus 6. 20:3065.
    samóval egyetértek!!!

    Azért hazudozik valaki, mert :
    -nem biztos abban hogy jó úton van.
    -Időt akar magának, hogy biztos legyen a dolgában.
    -Nem akarja még a párját megbántani, mert kötődik hozzá és várja, hogy otthon jobbra forduljanak a dolgok.
    -Nem kötődik még az új szerelemhez annyira, hogy borítson mindent, de a figyelem jól esik.

    Egyébbként eléd állna és szemtől szembe megmondaná, hogy vége.

    Át kell lépni hiúságon, megbántottságon, csalódáson ha úgy érzed szereted és tudsz változtatni azon amit elrontottál.
    Nem lesz ugyan az a házasság mint előtte ezt tudnod kell. Nagyon-nagyon hosszú az út mire újra visszajön az életkedv meg a bizalom és ezen időszak alatt esély van a visszaesésre . Sérülés nélkül nem fogtok ebből kilábalni, hogy mekkora a sérülés szintén ember és kapcsolat függő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107689 (55)
     
  13. 2005. augusztus 6. 20:3064.
    Igen ez nézőpont kérdése, én ilyenbe nem mennék bele. Márcsak női szolidaritásból sem. Ami (aki ) máshoz tartozik nekem nem kell. Nem is volt soha ilyen kapcsolatom. Nekem ezt nem bírja a gyomrom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (59)
     
  14. 2005. augusztus 6. 20:2963.
    Erről van szó! Minden éremnek két oldala van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107689 (61)
     
  15. 2005. augusztus 6. 20:2762.
    MOst ez jön, eddig harcoltam, utált érte, mivel momentán egy értéktelen rongy alak a szememben a hazugságai miatt nem fáj annyira hogy vége, mert egy illúzióval kevesebb maradt.

    De mehet ahova arak és én is ezt fogom tenni, hiszem másfél éve otthon vagyunk a gyerekünkkel, nem mentem sehová (ezért sem az az izgalmas nő voltam akit megismert). Most bepótlom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107689 (55)
     
  16. Torolt_felhasznalo_107689
    Torolt_felhasznalo_107689
    2005. augusztus 6. 20:2661.
    Én is pont ezt mondtam!Meg holnap már lehet, hogy épp ők a szeretők!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (59)
     
  17. 2005. augusztus 6. 20:2560.
    Eddig azon küzdött hogy elengedjem, rettentően haragudott hogy nem tettem, most azt mondtam jó akkor váljunk el.

    Fogalmam sincs hogy mit akarok tőle, nagyon friss az egész, most csak a végtelen haragot érzem és igyekezek minden mást kitörölni ami még iránta bennem maradt. eddig ő húzta a falat közénk most én teszem (csak hogy magamat védjem)

    Egy ideig még biztos hogy együtt fogunk lakni és elvileg utána is jön a gyereket látni minden nap. Nem tudom akarok e egyáltalán megbocsájtani, most úgy vagyok hogy nem. De tudom hogy ez az elkövetkező hónapokban pokolian fog fájni, hiszen eddig végülis tisztességes volt. . . . a többi jó tulajdonsága amiket szeretek meg adott.
    Most nem akarom őt mert rettenetesen csalódtam benne, de lehet hogy holnap reggelre csak a fájdalom marad.

    És szó sincs visszatérésről egyelőre hizsen most engedtem el, válni akar.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (56)
     
  18. 2005. augusztus 6. 20:2459.
    Azért én nem ítélnék ennyire fekete - fehéren arról, hogy ki a "lelkileg, erkölcsileg és morálisan" nulla!

    Ha valaki jól érzi magát a párja mellett, nem keres másikat. Ha már keres, akkor gond van. De nem a harmadiknál van a gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217982 (46)
     
  19. 2005. augusztus 6. 20:1658.
    Másfél évesen olyan nagyon még nem fog a gyerek belerokkani, ha ügyes vagy. Én 17 évesen tényleg nagyon kibuktam, mikor a szüleim váltak, az öcsém is, aki 15 éves volt. Másfél éves koromra nem is emlékszem!! (ugye azt írtad, másfél éves?)
    előzmény:
    didad (25)
     
  20. Torolt_felhasznalo_724438
    Torolt_felhasznalo_724438
    2005. augusztus 6. 20:1257.
    Csak így tovább! Ez már valami, itt még nincs veszve semmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217982 (48)
     
  21. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. augusztus 6. 20:1056.
    Drága Didad!

    Most olyat fogok neked mondani amit még nem láttam itt leírva. Kicsit máshogyan látom a dolgokat mint itt sokan mások.

    Szóval az élet azon részén amikor gyerek születik, és építkezés folyik a családokat nehéz próbatétel elé állítja. Szinte törvényszerű, hogy csökken egymásiránt a figyelem. Ezeket a nehézségeket mindenki egyénileg is máshogyan éli meg. Van ali feszült lesz , van aki elcsigázott, van aki ettől merít erőt. Ezekben az időkben vagy összekovácsolódik mégjobban a család, vagy eltávolodnak egymástól. A probléma tényleg ott van ha nem vesszük észre a jeleket.
    Nálatok távolodás történt és nem is vettétek eszre, hogy ez olyan mértéket öltött ami esetleg csak nagy nehézségek árán fordítható viszza. A férjed a hiányt egy másik emberrel próbálta betölteni, hogy az egyensúly fennmaradhasson az életében. Amíg ő egyensúlyban volt még kevésbé érezhetted otthon a gondokat.
    Piszok nehéz dolgok fogok tanácsolni.
    Azt írod, hogy a hazugságot nem akarod megbocsátani.
    Pedig MUSZÁLY!!!
    A hazugság mindenképpen annak a jele, hogy nem volt biztos az érzelmeiben. Hazudott mert nem látta a megoldást otthon, és a két félből bróbált meg egy egész életet összerakni. /Ebben az esetben a hazudozást, én nem jellemhibának hívnám, hanem inkább tanácstalanságnak. / Ez csak nagyon rövid ideig működik és a lelkiismeretfurdalás és lelki gondok miatt érezte ő is , hogy hamarosan döntenie kell.
    Most neked magadba kell nézned és el kell tudni dönteni, hogy KELL-E ő neked: Ebben senki nem fog tudni segíteni neked ezért olyan pokoli nehéz. Ha eldöntötted hogy KELL, akkor semmi olyat ne tegyél amivel eldurvítanád eltolnád magadtól, hanem okulj a hibáidon, beszélj vele mert én úgy látom a leírásod alapján, hogy a férjed is csak azért választotta ezt a megoldást, mert nem érezte jól otthon magát aztán belesodródott egy szerelembe, de szeret téged is meg a családját is. Most nem találja a kiutat ezért bróbál neked jeleket adni , nem akarja elvágni az összes szálat ami hazafelé vezet, és most minden rajtad múlik. Nem rossz ember . Ha kell neked akkor át kell lépned a sérelmeken és esélyt kell neki adnod, mert ha elküldöd akkor mint egyedülállóra joggal tart igényt a másik, tehát nem lesz vissza út.
    előzmény:
    didad (33)
     
  22. Torolt_felhasznalo_107689
    Torolt_felhasznalo_107689
    2005. augusztus 6. 20:0555.
    Na meg azt gondolom, hogy állat modon szereted, szerelmes vagy a férjedbe!Vagy hiúság?Ha az utóbbi, ne értékeld le magad. Az fájna neki ha figyelmen kívül hagynád, nem vennél semmiről tudomást. Kérdés mit szeretnél tőle, vele??!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107689 (52)
     
  23. Torolt_felhasznalo_724438
    Torolt_felhasznalo_724438
    2005. augusztus 6. 20:0554.
    Nálunk szokás volt, /újra felelevenítjük. . . /Péntek esténként a facér, elvált barátnőim nálunk zsúroztak. A 2. férjem kiszolgált bennünket és hallgatta, hogy kibeszéljük a férfiakat. Mindenki mondta a magáét, a férjem pedig adta rá a magyarázatot, azaz fordította a férfiak viselkedését. A férfiak teljesen másképp gondolkodnak, nehezebben oldódnak fel, titkolják a gyengeségüket, és inkább nem beszélnek, nehogy csorba essen a tekintélyükön. És félnek a bizonytalanságtól. Láttál te már férfit sírni?
    Ha elmondaná a problémáját, meghallgatnád? Legközelebbi veszekedésnél nem mondanád a szemébe? Inkább hallgatnak, hogy ne legyen támadható felületük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226737 (44)
     
  24. 2005. augusztus 6. 20:0353.
    Vigasztaló szóra vágysz, reménykeltő szavakra, példákra, hogy bízhass. Én nem tudok ezt Neked adni.

    A véleményem, hogy amikor egy kapcsolatba beférkőzhet egy harmadik, ott már valami elmúlt. A férfiak többsége - tisztelet a kivételnek - sajnos egyik kapcsolatból a másikba evez át. Képtelenek egyedül lenni, a problémák megoldása náluk az, hogy keresnek egy másik nőt, akitől szépet és jót kapnak, aki meghallgatja őket, kedves hozzájuk, stb.

    Én soha többet nem tudnék bízni abban az emberben, akiben ekkorát kellett csalódnom. Már nem tudna az lenni a kapcsolatunk, ami volt. A megbocsájtás az egy nagyon szép erény és adott esetben ha visszamenne hozzád és Te ezt gyakorolnád még az is érthető lenne.
    előzmény:
    didad (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_107689
    Torolt_felhasznalo_107689
    2005. augusztus 6. 20:0252.
    A szerelem nem függvénye annak, hogy ki milyen kapcsolatban él. Még te sem tudhatod, hogy kibe leszel szerelmes!!!Nem védem sem a párod, sem a választottját, sőt elitélem, hogy tagad, ha már te rákérdeztél. Azt gondolom, ha lelkileg máshoz kötődik, engedni kell repülni tovább!A gyermeketek most még nem fogja fel, az érdekében pedig menjen szépen ketté az utatok, s várnak még rád csodálatos évek, csak ne keserdj bele annyira!Azért ami történt ti ketten vagytok felelősek, s nem a harmadik!
    előzmény:
    didad (41)
     

Címlap

top