Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen természetű a cicád?

MacCat
Létrehozva: 2002. október 2. 09:34
Az én két maccsom elég különböző, és az előző cicám is teljesen más volt, mit akiket a TV-ben, pl. a Spektrum cicás műsoraiban látok. Teljesen más! Írjatok, én is megírom majd az én sztorimat.
  1. 2012. október 10. 17:1527101.

    Na, nem sok szabadidőd maradt...Az eredmény jó lesz!!!
    Még jó, hogy le tudnak menni a pincébe csavarogni.

    Nálunk is nagyon hülyén fűtenek,  reggel még meleg volt a radiátor, de délelőtt éppan hogy csak nem hideg. Hogy ez miért jó? Ja és a vízzel is ugyazez a helyzet, volt már úgy itt is, hogy csak a melegvíz folyt és fáztam a zuhany alatt.
    Mi karfiol levest ettünk tegnap és ma. Tegnap tócsi, ma apának túrós csusza, nekem maradék tócsi volt másodiknak. Holnap mit főzök nem is tudom. Deeee...mégis! Előveszek a fagyasztóból egy kis csomag apróra vágott csirkemellet, fűszeresen (kakukkfű, rozmaring, só, bors, pici ételízesítő), hagymásan kisütöm (épp hogy picit barnuljon) és összekeverem kis kockára vágott és olajban sült krumplival, párszor átforgatom együtt és kész. A párom egyik kedvence, nagyon finom és pikkpakk kész. Kis savanyúság mellé, hmmm...
    minden két és négylábúnak, utóbbiaknak rengeteg dorombolós simike is!

    előzmény:
    Daisy48 (27094)
    2012-10-10  12:47
  2. 2012. október 10. 17:1027100.

    Szia.

     

    Sherryl már megírta a tanácsokat.Csatlakozom hozzá.

    Ha idáig napközben meg volt egyedül akkor két napig is kibirja. Játékok, kaja, pia, wc

     

    Ha én most kezdenék cicásodni hozzá is szoktatnám a macsekomat hogy többet legyen egyedül. Sajnos mi mindig vele voltunk nagyon kötődik hozzánk, a miénk nem maradna meg ennyi ideig. De Ő már 9 éves és nagyon elrontottuk az elején.

    előzmény:
    Mágika79 (27095)
    2012-10-10  13:38
  3. 2012. október 10. 16:5527099.
    Klecsi, nagyon szépek a cicák és minden tiszteletem a Tiéd, hogy megmentetted őket! Remélem jó gazdikat találsz nekik! A Fb-on is kellene hirdetni őket, vannak cicamentő társaságok, szólni kellene nekik is, hátha tudnak segíteni, ott én is megosztom szívesen. A Fressnapf oldalán is van gazdikereső, oda is meg kellene próbálni feltenni a képüket.
    előzmény:
    klecsi (27096)
    2012-10-10  13:53
  4. 2012. október 10. 16:3227098.
    Szia Mágika! Dehogy haragszunk, gyere csak bármikor és kérdezz, itt mindeki szívesen válaszol!
    Nyugodtan otthon hagyhatod egyedül a cicádat, mint ahogy Klecsi is írta, én is azt javaslom, hogy 2 helyre tegyél vizet stabil tálban, szárazkaját is hagyj bőven, konzervet csak 1 adagot, nehogy megromoljon. Ha kényes az almora és csak 1 alomtálcája van, esetleg tegyél neki még egy dobozba is, nehogy finnyáskodjon és inkább mellé menjen. Olyan játékot ne hagyj elöl, amibe bele tud gabalyodni (madzagos játékok, kötött takaró) és olyat sem amit meg tud enni, pl tollas. Nem olyan hosszú időre hagyod ott, ne aggódj nem lesz semmi baj! Ha az megnyugtatna és meg tudod oldani, valaki a családból, barátok közül ránézne 1x.
    előzmény:
    Mágika79 (27095)
    2012-10-10  13:38
  5. 2012. október 10. 13:5627097.
    elvileg 2 napra ott lehet hagyni a cicát, több helyre kirakni a kajcsit, meg vizet, mert esetleg kiborítja, viszont unatkozni fog, az biztos, sok játék legyen kéznél, valaki nincs aki ránézzen legalább 1x? ti is nyugodtabbak lennétek
    előzmény:
    Mágika79 (27095)
    2012-10-10  13:38
  6. 2012. október 10. 13:5327096.

    Bocs hogy én is csak úgy ismeretlenül és ráadásul kéréssel fordulok hozzátok, nézzétek meg légyszi a "Ribizli cicacsalád" topikomat

    Ribizli cicacsalád

     

    Köszönöm ha megnézitek és esetleg ajánljátok valakinek

  7. 2012. október 10. 13:3827095.

    Sziasztok!


    Ne haragudjatok, hogy teljesen ismeretlenül bezuhanok ide,  egy kérdés erejéig. Látom, hogy ez egy régen működő cicás fórum, itt biztosan fogok kapni tanácsot. 

     

    Július óta van egy cicánk (Bagira). Eddig soha nem hagytuk egyedül csak napközbenre, mindig elvittük valahová, ahol vigyáztak rá. Most viszont nem tudunk megkérni senkit. A hétvégén szombaton reggel megyünk el otthonról és vasárnap délután érünk haza. 

    Szerintetek ennyi időre egyedül szabad hagyni Bagirát? 5 hónapos. Tennénk ki neki bőven szárza kaját, és vizet. 

     

    Köszönöm előre is a segítséget!

    előzmény:
    Daisy48 (27094)
    2012-10-10  12:47
  8. 2012. október 10. 12:4727094.

    Sziasztok Lánykák.

     

    Majdnem pontosan hívtak be a kardiológiára, több mint fél órát voltam bent, EKG, vérnyomásmérés, fizikai vizsgálat. Beosztották a hétből még hátralévő két napomat, holnap szív ultrahang, pénteken meg mehetek vissza a kardiológiára az eredményért. A takarítás marad szombatra. Ilyenkor már egyikünknek sincs kedve nekiállni.

    Macsekom most ment le apával a pincébe addig ordított amig apa nem birta hallgatni és inkább lemegy vele 

     

    Bercica elhiszem hogy sokba kerül a versenyeztetés, mint mindenhol máshol ahol emberek döntenek igazság nem volt és nem lesz.

    Jól feltankoltál a cicáknak kajával és alommal

     

    Nálunk fűtenek de nagyon hülyén. Reggel kicsit belangyosítják a radiátorokat, aztán ebéd után teljesen leállnak, este megint kicsit fűtenek, késő este leállnak, hajnalban amikor Fricivel felkelek olyan hideg minden radiátor és minden cső mintha jeges vizet engedtek volna bele. Meleg pongyolát és zoknit is kell húznom amig fent vagyok négylábummal. És valami nem stimmel mert a víz is épp hogy csak langyos, máskor meg be kellett szólni a Főtávnak hogy annyira forró hogy nem lehet elviselni. Most az egyik szszédom már szólt hogy nem elég meleg. Én nem szoktam melegben zuhanyozni, de a legtöbb ember azt szereti.

     

    A napocska gyönyörűen süt, de csak a napon van kellemes idő.

    Főznöm kellene holnapra és péntekre de lövésem sincs hogy mit

     

     

    Remélem mindenki és a családok is jól vannak.

     

    Pusszancs nektek és a négylábúaknak is.

     

  9. 2012. október 9. 18:5827093.

    Sziasztok Lányok!

     

    Olyan fáradt vagyok ma valahogy, iszonyat sok bent a meló... ez van, bírni kell :(

     

    Csutika! én is befűtöttem, tegnap volt szerelő, ellenőrizni, hogy minden ok legyen télre, most pedig Bercillácskám dagonyázik a konvektoron, most kellemesen langyoskás, jól érzi magát a kisdrágám. Most már vége a jó időnek, reggel fáztam amikor mentem dogozni...gyorsan itt lesz a tél.

     

    Nem is öreglány Cillike! :)Betadin, Neoganormom "jópáros", nekem is bevált

     

    Daisy, hát nem irigyellek, érdekes a doki, értem én, hogy nem akar bajt, de dugjál le neki... várom az eredményeket, remélem minden rendben lesz! Vigyázz magadra!

     

    Sherry, de jó, hogy Ádámka jól van már, ijesztő volt amit írtál...

     

    Bolhák, első gondolatom "fáznak azok is" :9 remélem hamar megfagynak és nem okoznak több gondot szegény cicoknak!

     

    Versenyeket kicsit likvidáltam az életemből...sokba kerül, meg annyira kezdem rühellni, dögök tudnak ám lenni az emberek, nem a macskáról szólnak sokszor a dolgok, csak az irigykedés, és furkálás...szóval így nincsenek oltva a "degeim", most vettem észre...majd jövőre, úgy sem kijárosak, ha esetleg kell mert elmegy az eszem és megyek valahova valakivel, akkor az az egy lesz előbb... az tuti,hogy az állatorvos belőlem élt egy jó ideig, most kicsit "spórolóra fogja" (na nem hiszem, mert van elég betege), de viccen kívül iszonyat pénz.

     

    Viszont kisdrágáim erre az évre letudva :), 15 kg kaja, 100 kg alom, most hozták meg nem olyan rég,  üres zseb.

     

    Szép estetét!!

     

     

  10. 2012. október 9. 13:5327092.

    Szia!

     

    Örülök,hogy minden rendben volt!

     

    Kellemes most  idebenn,mert begyújtottam.Megmelegedtek a cicák is.Gondolta Pamacs elég is volt,nyissam ki a hátsó ajtótEz hülye!

     

    Főzöm a májacskát vacsira  akintieknek.

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (27090)
    2012-10-09  11:36
  11. 2012. október 9. 12:2527091.

    Szia! Örülök, hogy túl vagy és minden rendben van, drukkoltam ezerrel ám! Ügyes voltál.
    Jaj az a Lidocain..nekem sem lehet, de van más helyette, csak az nincs a kórházakban, ránk nem gondolnak...viszont felírhatnák és bevinné az ember, ha már úgy is várni kell a vizsgálatra.
    Megyek csinálom a dolgom, csak láttam, hogy már megérkeztél és gyorsan beléptem.

    előzmény:
    Daisy48 (27090)
    2012-10-09  11:36
  12. 2012. október 9. 11:3627090.

    Sziasztok Lányok.

     

    Sherryl éreztem hogy még később is drukkoltál, mert fél 11 kor jutottam be. Összevisszaság volt az orvosok között, egyik sem jött időre, aki meg jött az meg a többitől nem, tudott semmit csinálni, mert összesen két vizsgáló van az egyikben csinálják a gyomortükrözést, a másikban a vastagbél tükrözést.

    Háromnegyed 11-kor már kint voltunk az utcán.

    Vett szövetmintát, de azt mondta hogy nagyon szép a refluxom, de szedjem tovább a sav elleni gyógyszert.

    Nem akart adni lidokaint merthogy a fogorvosnál sem kaphatok, de mondtam hogy idáig mindig kaptam azért egy pici befújást, aztán a nővérkével összekacsintottunk és kaptam egy picit. 

    Na a doki erre azt mondta hogy ha megfulladok akkor leveszi rólam a kezét, és hogy ő mondja meg hogy nem kapok akkor nem kapok. De amikor végeztünk megdicsért hogy nagyon ügyes voltam

    Jövő héten szerdán lesz meg a szövettan eredménye, akkor megint mennem kell a rendelőbe. Holnap délelőtt meg a kardiológiára megyek kontrollra.

     

    Apa pajzsmirigy eredménye is elég jó, a dr.nő azt mondta neki hogy lehet nemsokára teljesen rendbe jön, de érdekes mód a gyógyszert nem csökkentette, mindennap kell szedni apának, igaz csak egy felet. Januárban megy vissza a dr.nőhöz.

     

    Rozikám ki tudja merre jártak a macsekok hogy mind bolhás lett.

     

    Bocsi megyek kaját melegíteni, ma még nem ettem egy falatot sem.

     

     

    előzmény:
    Sherryl1 (27088)
    2012-10-08  19:21
  13. 2012. október 9. 09:5027089.

    Sziasztok!

     

    Daisy! Gondolok Rád!MInden rendben lesz!

     

    Pircike dönölű Micsoda sárga szemek!

     

    Sherryl!Jó nagy lehetet az ijedtség!remélem Ádámka már jól van!! A kórházi dolgozókról megvan a véleményem.Legalább  akisgyerekekkel lehetnének belátóbbak.

     Jobbulást a lábadnak.

     

     

     Liza!Örülök,hogy Nikike meggyógyult Köszi a  szer nevét!felírom,remélem nem lesz rá szükség.

     

    Van más Képzeljétek az összes macska bolhás Esküszöm szíven szúrom magam. Megvettem a spot-ont,a télre remélem le van tudva.

     

    Bercica! Cilikém 13 éves öreglány.Kis drágaságomnak sebes a farkincájánál.Gőzöm sincs mit csinált Kis apró varas izék vannak rajta.Betadine-nal fertőtlenítettük aztán bekentem Neogranormonnal.Már az első kenés után szebb lett.

     

     Piszokul hideg van kint!

     

    Mindenkinek szép napot

     

     

  14. 2012. október 8. 19:2127088.

    Ok, fél 10 kor kezdem!

    Nagyon megnőtt ez a gyönyörűséges kis vöröske Pircike
    A pajzsmirigy vizsgálatnak mikor lesz eredménye?

    előzmény:
    Daisy48 (27087)
    2012-10-08  19:04
  15. 2012. október 8. 19:0427087.
    Ha minden igaz fél 10-re jön a doki, de ha nem akkor még várnom kell. KB 10-ig légyszives
    előzmény:
    Sherryl1 (27086)
    2012-10-08  18:59
  16. 2012. október 8. 18:5927086.
    Szia! Nagyon drukkolok, mettől meddig legyek rajta az ügyön?
    előzmény:
    Daisy48 (27085)
    2012-10-08  18:33
  17. 2012. október 8. 18:3327085.

    Sziasztok Lánykák.

     

    Holnap kora délelőtt drukkoljatok mert gyomortükrözésre megyek.

    Menjen le simán a cső és legyen jó eredményem.

     

    Puszi minden gazdinak és négylábúaknak is.

  18. 2012. október 7. 18:1127084.

    Sziasztok Lánykák.

     

    Hú Sherryl nálatok is mindig van min izgulniSzerencse hogy Ádámkának nem lett baja a trutyitól. Akár milyen játékot vesz az ember mindegyiknél előfordulhat baj. Én is mindig figyelek hogy a kicsiknek olyat vegyek amit nem nyelhet le, nem törik össze, de megette a fene egyik sem az igazi.

    A lányeg hogy jól van a kicsi. Marcikának is sok puszi hogy eszik rendesen. Gondolom amig a szervezetéből nem tűniik el a kemoterápiás szer addig hullani fog még a szőre. De reméljük nemsokára visszanő.

     

    Liza ügyes volt a doki hogy eltalálta hogy Nikinek mi a jó szer és nem rágja ki magát. Ez is szerencse kérdése is. 

     

    A többi gazdi merre van ?

     

    Voltunk a sógoroméknál tegnap előtt és ma is. Imádnivaló a kis vörös, aki már nem is kicsi. Teljesen ki van bukva, mert mókusok is laknak a kertben és dobálják rá a mogyorót és diót, ő meg rohan fel a fára és nem tudja elkapni őket.Azok meg direkt bosszantják. De azért amikor már teljesen kifáradt bejött egy kicsit  pihenni. 

    Ki is használtam a lehetőséget és csináltam róla pár képet.

     

    Lánykák mindenkinek jó pihenést, és jó egészséget.

    Családra, cicákra, kutyira vigyázni.

     

     

  19. 2012. október 6. 21:3127083.

    Sziasztok! Itt vagyok én is. Sok minden történt, a legrosszabb az, hogy kedden este Ádámkát kórházba kellett vinni. Szétszakadt a mágneses rajztáblája és ami benne volt, valami nedves fehéres trutyi, kikenődött, Ádám meg szépen lenyalogatta a kezéről. Nem tudjuk mennyi került a szervezetébe, ezért a biztonság kedvéért bevittük. Egy éjszakát töltött bent megfigyelésen, naná, hogy nem volt anyás szoba, mert csak kettő van és azok foglaltak voltak, ezért a folyosón töltötte a fiam az egész éjszakát, de megígérte az ügyeletes doktornő, hogyha felébred Ádám, szólnak neki és bemehet, míg visszaalszik. Naná, hogy sírt már vagy fél órája, mikor szóltak az apjának, mert annyira meg volt ijedve, hogy remegett szegénykém. Nem is aludt vissza vagy 2 órán keresztül. Az anyuját hazaküldték, hogy kicsit pihenjen, mert műanyag széken 7 hónapos terhesen nem igazán kellett volna egész éjjel ott ücsörögni, úgyhogy ő hazament kicsit pihenni és hajnalban visszament és felváltva voltak bent. A kedves nővérke, meg picsogott, hogy csak 7-től lehet bemenni, naná, hogy ők meg nem törődtek vele, hiszen a drnő megígérte, hogy maradhatnak amíg visszaaltatják, igaz nem tudhatta hogy ez nem megy hamar. Ebben az a bosszantó még, hogy abban a szobában nem volt más kisgyerek, miért nem lehetett volna megengedni, hogy bent maradjon vele éjszakára az apja. Reggel 8-kor én is bementem, a fiam hazament aludni, mert délután dolgozni ment és igaz, hogy csak 1 látogató lehet bent de ezt is lesz..tuk, ott voltam velük délutánig, míg hazajöhetett Ádámka. Kicsit aggódtunk az miatt is, hogy tüdőgyulladás járvány van, sok kisgyerek került be, reméljük nem kapott el semmit. A kórházból nem hazavittük, hanem hozzánk jött, hogy ki tudják magukat aludni a szülők, szerdán délutánig itt volt. Tegnap délután Sancika jött hozzánk, estig maradt, nagyon jól érezték magukat, tündériek voltak, sokat játszottuk. Nekem viszont sikerült valami bacit összeszednem, mert csupa nátha vagyok, a torkom is fáj és ami ettől teljesen független, a jobb bokám, sarkam fel van dagadva és rendesen érzem, hogy van.
    A cicák jól vannak, Marci még kopaszodik itt-ott (tényleg szerintetek meddig tart ez a kopaszodás kemo után?), de szépen eszi a szárazat és ez nagyon jó. Most fent horkol a szekrény etején egy kiszuperált nagy cipős dobozban, ezt felváltva őrzik, nehogy kidobjam, de szerintem féltékenyek is a dobozra és ha egyik kimászik belőle, a másik rohan és elfoglalja.
    Ma reggel vásárlás után elkezdtem takarítani, pakolászni, holnap nem jön senki, úgyhogy nem kell kapkodni, szépen nyugodtan csinálhatom tovább. Főznöm nem kellett, tegnap nagyon finom gulyáslevest főztem, megettük amaradékot, holnap csirkét sütök, valami krumpli körettel.

    Megyek most lefekszem, mert kicsit rosszul érzem magam. 

    Mindenkinek jó éjt, kellemes vasárnapot és sok sok , a négylábúaknak rengeteg simi is!

  20. 2012. október 5. 16:2027082.

    Sziasztok Lányok!

     

    Nikike és az összes cica jelentkezik Szegeden voltam pár napot, dolgoztam, de most Nikikét nem vittem magammal. Egyébként jól van, az injekció, amit kapott a viszketés ellen, teljesen hatásos volt. Nem vakarózótt, és így szépen begyógyult a sebe. Azóta sem vakarózik, nem piros az a rész, amit kirágott, mostmár várom, hogy nőjön szépen a szőre.

     

    Cicuskák is jól vannak. Már nem emlékszem, valaki kérdezte, hogy mit kaptak a cicusok a korpás szőrre. Ez a Megaderm, a kajájukra kell ráönteni, három hónap egy kúra. Az az igazság, még nem kezdtem el, de mostmár itthon vagyok és oda tudok figyelni a kajájukra.

     

    Lányok, nekem fáj a fogam! Azt már éreztem korábban is, hogy érzékeny az egyik tömött fogam, de mostmár kifejezetten fáj Nem látszik semmi, csak fáááááj. El kell mennem venni valami fájdalomcsillapítót és a jövő héten fogdoki.

     

    Jelentkezzen mindenki

     

    Nagy-nagy puszi a cicusok pocakjára, és a gazdiknak pedig jó egészséget.

     

    előzmény:
    Daisy48 (27081)
    2012-10-05  11:33
  21. 2012. október 5. 11:3327081.

    Mi ez a nagy csendesség? Se gazdik , se cicák ? És még Nikike sem jelentkezik

     

    Délután megyünk kis a sógoromékhoz. Ha nem felejtem el viszek fényképezőt és ha el tudom kapni pircikét hozok képet róla.

     

  22. 2012. október 1. 21:1127080.

    Sziasztok Lányok!

     

    De aranyosak vagytok, nyitom az ablakot :) mindet amit mondtatok szeretem :) Ügyesek vagytok csajok!

    nekem se kellene egy dekát sem hízni, inkább tonnákat fogyni, de semmi sanyargatás, rájöttem, hogy rövid az élet és ez egy élvezet, hihiiii... fogyóztam, kínoztam magam annyit 18-20 évesen most már nem.

     

    Sherryl, igen Ipakitin a por (ez nem jutott eszembe). Én úgy adtam be, hogy a port pici vízzel összekevertem (1 mokkás kanálnyival), fecsibe felszívtam és be a száján (oldalt) gyorsan, egy nyelés és lent volt. Ez a tőzegáfonyás azt hitem embereknél szokták, mi nem is próbáltuk akkor.

     

    Én is befizethetek hozzád? Budára is tetszik szállítani? Ügyesen tudok kaját rendelni ám :) olyan fincsiket csinálsz...

     

    Daisy, hát nem jó program vár rátok...azért ne vagánykodd el a dolgot, persze kell a humorérzék hozzá, azzal lehet túl élni... (bagoly mondja verébnek, persze, dokihoz kellene nekem is mennem már) Vigyázz magadra!

    Tényleg mi van az osztály találkozóval?

     

    Liza, Nikike gyógyulgat?

     

    Csutika, Cilike mennyi idős?Sok idős perzsát ismerek, ez a veseelégtelenség a korral is jön sajnos...ha nem ez akkor más, sok rákos cicáról hallottam...

     

    Nektek nincs olyan érzése, hogy ezek a szegény négylábúak és gyengébbek, mint ahogy mi emberke is...meg van mérgezve a világ

     

    Nálunk dili van,veszekedős este, vagy a két csaj veszekszik (alapból nem barátnők), vagy Morcika gondolja azt, hogy most "Ő a férfi" és macerálja a lányokat... Remélem lassan mindenki megy aludni, mert már mindenkit kiosztottam (szóban), jó hogy nem tudnak válaszolni, jól eldumálok, zsörtölődök velük:) Jobb lehet, mint a Szabó család volt a rádióba :)

     

    Tegnap Gödöllői Királyi Kastélyba voltunk, a Sisi kiállítás utolsó napja volt, NAGYON,NAGYON jó volt, utána pedig a parkba sétáltunk, gyönyörű volt és az idő kedvezett, csináltam pár jó képet. (most probáltam feltölteni, de nagy a mérete)

    Ide olyan körülményes képet feltenni, túl nagyok, tessék már a facebookon bejelölni...ott van egy csomó fényképem. Abszolút nem értek a  fotózáshoz (de totál nem), viszont lelkesen próbálkozom és egész jó képem is vannak... a legújabb hobby

     

    Szép estét mindenkinek!

     

  23. 2012. október 1. 14:3527079.

    Sziasztok!

     

    Engem sem hagynak tunyulni a cicáim ,most fedeztem fel,hogy Zsebike bolhás.Akkor tuti az anyja isHol szedik össze?!Gondolom benne van a fűben meg mindenhol az a dög.Megyek majd Miskolcra és veszek nekik spot on-t.

     

    Jajj nekem daisy napraforgós rudakat süt,Sherryl meg sajtos rudat ,elcsorog a nyálam Imádom az efféle sósakat rágcsálni.Sajnos...Direkt nem sütök,mert akkor a nagyját én eszem meg pedig több okból se kéne de amúgy már belefáradtam.Ezt se egyek,azt se,elegem lett.Megeszem ami jólesik de mértékkel.Nem is hízok,de sajna nem is fogyok így.Az almásból is négy szeletet ettem de azt se egyszerre.

    Nemrég kaptam nagyimtól egy sajtos perec receptet,nagyapám még  a gyomrát is elrontotta vele állítólag olyan jó lett Sajnos lemaradtam a kóstolásról,de már nagyon birizgálja a fantáziámat,meg kell sütnöm!!80 dkg lisztből van,szóval nem egy szerény adag.Van sütisdobozom abban szoktam tárolni.

     

    Sherryl!köszi a linket,megnézem.

    Most anyukámtól kaptak egy újfajta szőroldó vitaminos tablettát,Cilike imádja,Pamacs is,de a kintek nem Viszont azt a DM-es Schnurr pasztát meg kitépnék a kezemből Azt meg Pamacs utálja.Még jó,hogy ennyi minden van ...

     

    Én is megyek hozzád ebédre,nyami.Lasagnet még sosem ettem,pedig a férj régóta nyúz,hogy csináljak,mert kóstolta valahol és ízlett neki.Van tésztanyújtóm,meggyúrom azt is hozzá,csak jussok el odáig.

     

     

    Kigazoltama  kiskertet,elültettem a nagyimtól kapott liliomgumókat.Alig várom,hogy kihajtson,de sokat kell még várni rá

     

    Daisy! Kitartást a vizsgálatokhoz!Főleg a tükrözéshez

    Mi is megyünka  férjjel vérvételre,neki a munkahely miatt kell menni,engem meg ellenőrzésre küldött a doki.

     

    Mehetek megint a fül-orr-gégészetre,mert két csodás tünetmentes hónap után újra bedugult az orrom.Már nem is panaszkodom,csak szívoma  fogamat

    Mondtam,hogy osztálytalálkozóm lesz? feledékeny vagyok,mint az aranyhal.

     

    Ciss!egyetértek Daisyvel!

     

    További szép napot mindenkinek!

     

     

     

     

     

     

  24. 2012. október 1. 12:3227078.

    Nagyszerű hogy minden rendben, de azért lehetnél egy kicsit bőbeszédűbb is

    További minden jót nektek.

    előzmény:
    ciss (27075)
    2012-09-30  17:48
  25. 2012. október 1. 12:3027077.

    Én már ettem a tőzegáfonya kapszulát, nekem nem volt jó mert marta a gyomromat. Amúgy is sok a savam azért szedem a savgátlót.

     

    Marcinak hogyan adod be, megeszi kajával vagy lenyomod a torkán?

     

    Kár hogy nem laktok közelebb befizetnék hozzád ebédre na meg a desszertre is.

     

    Sajnos az én kölköm is egyre válogatósabb, ott áll a tárnyérja előtt és nem eszi a kaját ha nem az van benne amit ő éppen kíván, csak néz rám hogy na hol a kedvencem?. Ha nem lenne vékonyka kiéheztetném, de így nem akarom hogy ebből a normál súlyából még veszítsen is. habár az ember gyerekekre vonatkozóan éppen ma reggel mondták hogy olyan gyerek nincs hogy magától éhen haljon. Nem kell erőltetni ha most nem eszi meg mert válogat, majd megeszi amikor éhes lesz.

     

    Apa pajzsmirigy rendelésen tölti a napját. Nekem meg a nyomásom ugrált délelőtt le-föl. Talán most már normalizálódik.

     

    9-én megyek gyomortükrözésre, 10-én kardiológiára. A labor eredményem nem a legjobb, de a süllyedésem most csak 20 ez már nagy haladás hogy nem 80-90 Aztán majd valamikor csak eljutok a sebészetre is kivágatni a bőrrákos részt. Még jó hogy ez nem képez áttétet azért vagyok ilyen laza hogy húzom halasztom

     

    Puszi az egész  családnak. Megyek eszem valamit, mert apát nem tudom kivárni.

     

    előzmény:
    Sherryl1 (27076)
    2012-09-30  19:16

Címlap

top