Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia, 12 évesen???

borzi
Létrehozva: 2005. szeptember 8. 17:37
A lányom barátnője szanatóriumba került, mert két hónap alatt kórosan lesoványodott.Nem eszik, csak az a két hatalmas szomorú szeme világít sovány kis arcában.A leány nagyon érzékeny, amit a kamasz társak mondtak neki, készpénznek vette. A sértést is, meg azt, hogy Ő dagadt.Hát tenni akart valamit, így nem evett.Egy pohár joghurtot 4 km futással dolgozott le.Pedig nem volt kövér, csupán fejlettebb deszka, nyakig kézláb társainál.Domborodó formáit szégyennek tekintette, hiába próbált segíteni édesanyja, a baj külső megoldást igényel.A lányom beleroppan, nem tudja ,hogyan segíthet.Ötleteket kérek.Segítsetek....Mit tegyünk, hogy visszataláljon közénk?Természetesen orvosok segítenek rajta, de a barátnők mit tehetnek?
  1. Torolt_felhasznalo_780589
    Torolt_felhasznalo_780589
    2005. szeptember 8. 22:1076.
    Én a VIII.-ban lakom, és mondhatom, hogy a hülyegyerek nem kerületfüggő! Ezt termelte ki a mai társadalom, köszönhető a hülye szülöknek, aki, ha a gyerek intőt kap vagy a tanár rámer szólni, akkor az oly befolyásos szülő képes a tanár ellen szólni, bemenni az iskolába is kiverni a balhét, rosszabb esetben hadjáratot indítani a szülő ellen! És ezt a barátnőm mondta, aki tanár és nem a VIII. kerületben, ha már így kiemeltük... a kerületeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_168927 (62)
    2005-09-08  21:24
  2. 2005. szeptember 8. 22:0975.
    Sziasztok! Szomorúan olvastam a történetet! Volt egy nagyon okos,csendes,aranyos tanítványom! Anorexiában szenvedett! Ő is sokszor került kórházba, a végén osztályt kellett ismételnie! Nagyon sokat beszélgettem vele.Azt mondta,hogy többször is felvágta az ereit,mert azt látta,hogy a családja szenved miatta.Véget akart vetni ennek! Nagyon nehezen rendbe hozták.Bár már régen nem találkoztunk,de úgy tudom,hogy jól van!
    Az anorexia tulajdonképpen egy pszichés BETEGSÉG! Egyedül nem lehet kilábalni belőle! Sokszor bulímiával társul,azaz amit megeszik,azt bűntudatból kihányja! A csontsoványra fogyott beteg agya "görbe tükröt" tart elé,és kövérnek látja magát! Az orvosi segítség mellett nagyon fontos a család,és a barátok támogatása,szeretete! Még így is nehéz,és hosszú út vezet a gyógyulásig!
    Még valami! Én 10 évvel ezelőtt,mikor kikerültem a főiskoláról,boldogan kezdtem el tanítani! Egyenesen imádtam,és a gyerekek is nagyon szerettek(pedig a legkeményebb 8. osztályt kaptam!)! Aztán szültem,és mire visszamentem,óriásit változott a "világ" ! Megdöbbentő,és lelohasztó volt,de újra kivívtam magamnak a gyerekek tiszteletét,és megbecsülését!(már pedig ma ezt sokkal nehezebb kivívni,mint szimplán csak jó tanárnak lenni!!! ) Aztán újra szültem,és mikor visszamentem,ledöbbentem! Azt hittem,hogy már nem érhet meglepetés! Küzdöttem újra a gyerekekért,de 10x annyi energiát követelt tőlem,mint azelőtt,és már volt két saját gyermekem! Aztán tavaly szeptemberben duplán örültem,hogy állapotos lettem! Egyrészt,mert nagyon vártuk ezt a babát,másrészt,mert örültem,hogy nem kell tanítanom! SZÖRNYŰ volt ezt bevallanom magamnak! Ha 10 évvel ezelőtt tudtam volna,hogy ilyen lesz a világ,nem mentem volna tanárnak! Én,aki világmegváltó tervekkel indultam neki a nagybetüs életnek! Mára a családom a legfontosabb! Remélem a gyermekeim minimális lelki sérülésekkel ússzák meg a kamaszkort! Értük izgulok!
    előzmény:
    borzi (1)
    2005-09-08  17:37
  3. 2005. szeptember 8. 22:0574.
    Anorexiához: Van egy leányzó, akit tanitottam tavaly. Súlyos családi problémái voltak, de már előtte is kezdett egyre soványabb lenni. Aztán úgy hittük, biztos a családi tragédia miatt néz ki rosszul. Amikor beköszöntött a tavasz, és előkerültek a lenge blúzok, pólók, döbbentünk le, mennyire sovány. Megijedtünk.
    Kérdezem: Amíg a Szülők nem tesznek semmit ellene, az iskola, a tanárai mit tehetnek? Mi is felelősek vagyunk?
    (Megint a tanári véleményt írom, hátha nem úgy sül el, mint tegnap...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_168927
    Torolt_felhasznalo_168927
    2005. szeptember 8. 22:0473.

    Melyikbe?!

    A többi is ilyen! 

    Lehetne még valamilyen felekezeti iskolába menni, de nem vagyunk vallásosak...

    Vagy van még a Tanárképző Főiskola Gyakorlója, ahol normálisabbak a gyerekek, de ott meg naponta a tanár-jelöltek gyakorlatoznak a gyerekeken, azt nem nagyon lehet kibírni.

    Lehetséges, hogy találhattunk volna Bp.-en valahol egy jobb sulit is, kedvesebb osztálytársakkal, de oda meg órákig utazhatnánk...

    (Bár, ha azt hallom, hogy Győrben is ez a helyzet, akkor mehetnénk mondjuk Bécsbe?)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948554 (69)
    2005-09-08  21:53
  5. 2005. szeptember 8. 22:0472.

    Ilyen nalunk is volt. A hetedikes lanyom rendszeresen kesett otthonrol, amikor megkerdeztem miert, kiderult, hogy egy uj lany rendszeresen terrorban tartja, hatul a keritesen keresztul tud csak megszokni.
    Bementem az iskolaba masnap reggel, ott korbekaptak a lanyom osztalytarsai, es mindenkibol dolt a panasz, volt fiu, aki a kezen mutogatta a kek foltokat. Egyiknek sem tudott az anyja semmit. Kozben beszedelgett a lanyzo az iskola kapujan, odahivtuk, aztan amikor szamonkertem, akkor kirohogott es flegman rangatta a vallat. Tiz masodpercig. A tizenegyedikben elfeketedett elottem a vilag, es Visszakezbol akkora nyakast csurtem le neki, hogy mindket orrlukabol dolt a ver, es felkenodott a falra. Mondanom sem kell, hogy ket masodperc alatt korbekapott a tanari kar, de onnan mar akkor ugyis mindegy volt, hat orditottam mint aki nyuznak, hogy mit kepzel az iskola, hogy elengedem ide a gyerekemet, azt gondolom, hogy biztonsagban van, kozben terrorban tartjak, ugy kell hazaszoknie, vegyek tudomasul, hogy az elso utam az onkormanyzat okatatasi osztalyara vezet, es feljelentem az iskolat az ott uralkodo allapotok miatt. Egy percen belul elokerult az igazgato, ujabb egy perc mulva pedig a lanyka ki volt rugva az iskolabol. Masnap az anyja visszasirta. Kiderult, hogy mar az elozo iskolabol is ezert lett kirugva, helyileg nem is ebbe az iskolaba tartozott, az igazgato csak azert vette fle, hogy ne vigyek intezetbe. Mellesleg csavargott is. A maflas meg jot tett neki, mire elmultak rola monoklik, addigra szep csendes lany lett belole, nem terrorizalt tobbet senkit.

     

    A masik esetunk egy fiu volt, aki lancot hordott a suliba, es azzal verte a gyerekeket, volt akiinek eltorte a szemuveget. Aztan szuloin mondtam a kedves tanarnonek, hogy jobban jar, ha garantalja, hogy senki nem nyul a gyerekemhez egy ujjal sem, mert ellenkezo esetben en garantalom, hogy megfogja magat vedeni. Betanitom, hogy emelje fel a vasszeket, aztan usse le, ha maskent nem megy, hat hatulrol. A tanarno epp csak kezdett volna felhaborodni, amikor kitort a szulolazadas, mindenki tapsolva helyeselt, es mondtak, hogy ok is. Igy aztan a dolgot valahogy megiscsak lerendezte a tanari kar, mert nem kellett a gyereknek a vasszekkel csapkolodnia, de mas gyerekenek sem. En biztos nem turnem, hogy valami szar taknyos terrorban tartsa a gyerekemet, ha ma tortenne, akkor is szajbavernem barmelyiket, ha megbuntetnek erte, az is megeri. De nem hiszem, hogy az ilyen szulok sokat rohangalnak feljelentgetni, mert valaki megnevelte a hulyegyerekuket.

    Bocsi, kicsit vadallatos, de hat ilyen az elet. Oszt nehogy mar az en gyerekem szivjon, mert mas neveletlen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_168927 (67)
    2005-09-08  21:40
  6. 2005. szeptember 8. 21:5871.
    Azt hittem, csak a mi szakiskolás tanítványaink ilyen kezelhetelenek.
    Igaz, valahonnan hozni kellett az "alapokat"...
    Kétségbeejtő, és tehetelenek vagyok, sajna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_168927 (67)
    2005-09-08  21:40
  7. 2005. szeptember 8. 21:5670.

    mert máshol sem jobb a helyzet.

    és egy új gyereket nem biztos, hogy befogadnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948554 (69)
    2005-09-08  21:53
  8. Torolt_felhasznalo_948554
    Torolt_felhasznalo_948554
    2005. szeptember 8. 21:5369.
    MÉRT NEM MENTEK MÁSIK ISKOLÁBA?!?!?!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_168927 (67)
    2005-09-08  21:40
  9. 2005. szeptember 8. 21:4868.

    Nálunk ugyanez van!

    és nem tudunk tenni semmit.  

    a tanár sem tud.

    bár most két bajkeverő már nem kezdett az idén a suliban.... az egyik a lányom osztálytársa,, a másik a fiamé.

    de így is maradt még jó néhány, akinek a legföbb szórakozása az, hogy másokat piszkáljon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_168927 (67)
    2005-09-08  21:40
  10. Torolt_felhasznalo_168927
    Torolt_felhasznalo_168927
    2005. szeptember 8. 21:4067.

    Volt egy időszak (3-6. között), hogy a kisfiamat minden áldott nap valaki vagy megrugdalta, vagy addig verte, míg a földön nem zokogott, vagy fojtogatták...

    Volt olyan is, hogy az egyik osztálytársa a fejénél fogva emelte fel!!!
    Egy éppen arra járó tanár majdnem infarktust kapott, mikor meglátta : mi van, ha ott csavarja ki a nyakát?!

    MINDENT próbáltunk megtenni, de hiába...

    A férjem már azon volt, hogy vagy gázpisztolyt ad a gyereknek, vagy testőrt fogadunk és az egész délelőtt ott fog vigyázni rá a suliban!!! (Halálosan komolyan gondolta, nem viccelt!)

    Esküszöm, a mai iskolába valami önvédelmi fegyver kell!!!

    Nálunk a Főverekedő fiú egy neves focista fiacskája!
    (Egyetlen szülőin sem voltak még benn a szülei, a kölyköt már áruházi lopáson is rajta kapták, tavaly a rendőrök jöttek a suliba miatta...)

    Kétségbe vagyok esve, nem tudom, mit lehetne tenni!  

    Idegbajt kapok tőle, hogy a gyerekeim nem tudják a napi anyagot meghallgatni a tanártól, mert képtelenség órát tartani.
    Pedig a továbbtanulás miatt is nagyon nagy szükségük lenne rá, hogy segítsen nekik a tanár.

    Mit lehet itt tenni?!  

     

    előzmény:
    Lillaréka (64)
    2005-09-08  21:27
  11. 2005. szeptember 8. 21:3566.
    A gulyáspartinál rosszabb ötletet el sem tudok képzelni! Nem szabad erőltetni az anorexiásoknál az evést, minél erőszakosabban próbáltok meg rá hatni, annál erősebb lesz az ellenállása.
    Nekem is volt anorexiás ismerősöm. Aki nagyon csinos, formás, és VÉKONY lány volt. Én nem vagyok egy deszkaszál, a magam 171 cm-ével és 65 kg-jával, de jól érzem magam a bőrömben. A leányzó egyszer a következőt mondta nekem: "olyan jó neked, hogy ilyen jó alakod van, én annyira kövér vagyok." 5 cm-rel, de 15 kg-mal volt kevesebb nálam! Beigazolódtak tanulmányaim: az anorexia kóros testképzavarból ered. Azaz amíg mások testét abszolút reálisan látja, addig a sajátját nem. A tesztek szerint a saját testét (minimum) két kategóriával vastagabban látja, mint amilyen valójában!
    Hánytatja is magát? Vagy hashajtózza? Mert nem feltétlenül jár együtt az anorexia önhánytatással, van, aki egyszerűen nem eszik.
    Piszkálni nem szabad, csak abban segíteni neki, hogy bárhogy is dönt, ti akkor is szeretitek! Sajnos a család/barátok ilyenkor sokszor rettenetesen tehetetlennek érzik magukat.
    Milyen szanatóriumban fekszik a kislány? Csak mert nem tartom célravezetőnek az érzelmi terror alkalmazását, semmi értelme. Meg fog tenni mindent, hogy felszedjen egy kicsit, hogy végre hazamehessen és ott kezdhessen mindent előről! Nem lesz egy egyszerű harc, kitartás!
    Én beszélnék az ofővel (már ha normális), meg az osztálytársakkal is. Bár félő, hogy akkor még jobban fogják őt csúfolni. Ami egy ördögi kör lesz. Nehéz a kamaszokkal foglalkozni, mert sokszor elbagatellizálják a problémát és kegyetlenek tudnak lenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. szeptember 8. 21:2965.

    Nos, jó sokat hozzászóltatok, én is felbátorodtam...

    Azt hizsem, a tanároknak nagy szerepük van ebben, de sajnos tapasztalatból tudom hogy rengeteg a kiégett tanár a pályán...Jómagam is pedagógus vagyok, és állítom hogy olyan nincsen hogy egy igazi jó pedagógus nem veszi észre hogy a gyerek elfogy szép lassan, és totál dekoncentrált. Akinek ez nem tűnik fel, az a totál közöny sűrűjében van elveszve...Nekem az feltűnik ha egy tanítványom nem aludt eleget előző éjjel...

    Másik dolog az, hogy kérdem én: hol van a szülő ilyenkor? Hogy lehet hogy egy anyának nem tűnik fel hogy a ygereke elfogy és szétesik a lelke darabokra? Ennek az alattomos nyavalyának kihatása van a tanulmányi eredményre, kedélyállapotra, külsőre, mindenre.

    Jómagam is beleestem ebbe sajnos kaamszként, de az én anyukámnak igen hamar feltűnt és bizony elciplet orvoshoz..És utána árgus szemekkel figyelt rám, hogy ettem-e, és hogy nem sumákolok-e,...

    A felbújtó lányról pedig...Igenis a média nagy szerepet játszik ebben. De mit várhatunk egy bizonytalan, élettapasztalattal nem rendelkező kamasztól, mikor felnőtt emberek képesek gyűjtést szervezni brazil szappanoperák főhőseinek, vagy győzikén csüngenek esténként? Ezeket az "értékeket" sugározza minden, a gyereknek pedig honnan lenne értékítélete? Csak egy példa : nyári táborban kaptunk egyik lánytól egy Ifjúsági Magazint...Na hát ebben a hajdanában színvonalas magazinban olyan baromságokat hordtak össze a sexualitásról meg arról, hogyan kéne kinézni (pl dőlt szögben mutassuk csak magunkat a férfinak, mert úgy nem ráncolódik a bőr a hason..), hogy a kollégákkal nem tudtuk, sírjunk-e vagy nevessünk...Drámai...És akkor még ott vannak a mai "sztárok", akik idolként szolgálnak...MIféle értékrendet sugallanak? Inkább nem feszegetem, mielőtt vki megkövez...Aki akarja, úgyis hamar átgondolja és rájön, mire értem...

    Szóval mindent összevetve ez egy igen komplex probléma...

    Család, barátok, tanárok, kortársak együtt kell hogy segítsenek összefogva...De első körben ezt az őrületes mértékű világ és érték torzulást kéne megállítani, ami most folyamatban van...

    Sok erőt és jobbulást a kicsi lánynak! Erőt adjon a példa, hogy jómagam, és egyik legjobb barátnőm is voltunk így, mindektten kimásztunk belőle és most igen "normális" életet élünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. szeptember 8. 21:2764.

    Mesélj nyugodtan.... az én fiam is nyolcadikas.

    Győr... és egy belváros széli általános iskola... ahova felvételivel lehet bekerülni, és nem egy gyerek a suliban a nemakárki és a valaki gyereke.

    De ugyanez van mint nálatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_168927 (62)
    2005-09-08  21:24
  14. 2005. szeptember 8. 21:2663.
    Hat ez tenyleg sirnivalo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_168927 (62)
    2005-09-08  21:24
  15. Torolt_felhasznalo_168927
    Torolt_felhasznalo_168927
    2005. szeptember 8. 21:2462.

    Az én lányom is 8.-os és ugyanilyen borzalmas osztályba jár!

    Teljesen megértem a tanárokat: mit tudnának tenni abszolút neveletlen gyerekekkel szemben?!

    Ha egy gyerek személyisége gonosz, csipkelődő, durva, arról nem elsősorban a tanár tehet és nincs sok lehetősége megváltoztatni.

    Nálunk is MINDENÉRT cikizik egymást, elég ha néhány gonoszlelkű gyerek van az osztályban, eldurvul az egész társaság.

    A kislányom nem mer tornaórán szólni, ha egészségügyi felmentésre lenne szüksége, mert akkor hetekig őt csúfolják (naná, hogy azok, akik fejletlenek)...  

    Tegnap elárulták, hogy azért nem akarnak velem vásárolni menni a közeli bevásárlóközpontba, mert akkor hetekig őket cikizik, hogy anyucival mennek az utcán...  

    Az órákon üvöltöznek ezek a gyerekek, nem hagyják a tanárokat tanítani, a néhány érdeklődő gyereket figyelni...
    Olyan brutális dolgokat hallok a gyerekeimtől, el sem merem itt a nyílt topicon mesélni, miket csinálnak az órákon ezek a kölykök.   

    Szinte minden óra a fegyelmezéssel megy el, nagyon sajnálom a tanárokat!!!
    (Ha meg intőt mer adni a fegyelmezetleneknek, akkor a szülő patáliát csap másnap.)

    A lányom nem meri elárulni a suliban, hogy ő 10-kor lefekszik, nálunk nem divat a horror-film...
    Mert a többieknek a Sikoly-film a menő, karácsonyra Sikoly-álarcot vesz nekik anyuci....  

    És ne gondoljátok, hogy a VIII. kerületben lakunk...

    Ez itt Buda közepe, XII.-kerület!!!...  

     

    előzmény:
    Lillaréka (37)
    2005-09-08  19:13
  16. 2005. szeptember 8. 21:1761.
    Vannak ilyen médiamajom pasik is.... 
    de azok nem számitanak férfinak....
    előzmény:
    silviHemel (59)
    2005-09-08  21:13
  17. 2005. szeptember 8. 21:1760.
    Neha rajuk kell ijeszteni, csak az a hatasos. Pl elmeselni nekik hogy a nagy fogyozastol anorexiasok lettek, es jo nehanyan meg is haltak, mar a korhazban sem lehetett rajtuk segiteni. Meg olyannal hogy a vesejuket, gyomrukat, osszes letfontossagu szervuket tonkre teszik, es mutatni nekik weblapokat, cikkeket ,tankonyvi leckeket barmit arrol ,hogy mit okoz a folyamatos vitamin, es egyeb tapanyag megvonasa a szervezettol....


    Az en volt osztalytarsnom mar olyan durva szintre eljutott a hulye almaecet ivasaval, hogy TORTEK A FOGAI, volt olyan hogy oran letort egy bazi nagy darab az egyik ragofogabol. Nagyon durva volt meg en is megijedtem!!!pedig en mindig rendesen ettem!
    előzmény:
    borzi (56)
    2005-09-08  21:06
  18. 2005. szeptember 8. 21:1359.
    Foleg a media. De van akinek olyan hulye pasija van hogy igy zsarolja a baratnojet. Mint anno az a Gabi nevu xxx...xxx...xxx ,inkabb nem minositenem, aki anorexiassa tette a volt osztalytarsamat azzal hogy mindig mondogatta neki hogy fogyjon fogyjon....az 54-55 kg-jabol, amivel o csinos volt. Le is fogyott jo gebere ,ugy nezett ki mint a keselyu...olyan volt a hata , a nyaka, a karja, csontsovany. Az osszes csigolyaja latszott szinte
    előzmény:
    Lillaréka (53)
    2005-09-08  20:55
  19. 2005. szeptember 8. 21:1258.
    Lányom nem egy osztálytársának mindenféle csikok vannak húzva a hajába........ hatodikasok.
    előzmény:
    silviHemel (57)
    2005-09-08  21:08
  20. 2005. szeptember 8. 21:0857.
    Sajnos ma mar a 4-7 eves kislanyok is divatolni akarnak. Legalabbis Ny-Europaban. Mar bele sem merek gondolni milyen lesz par ev mulva a vilag. Az en idomben meg 9-10 evesen is olyan ruhakba jartam, amiket anya ram adott, amiket kaptam rokonoktol alkalmakkor stb....Nem hogy meg 11 eves festett haj, vagy melirozott.

    Multkor lattam egy 12 de nem tobb mint 13 eves kiscsajt mukormokkel...azt hittem az agyam eldobom!!! hat meg mikor lattam egy 6 ev koruli szoke kislanyt a 2-3 evvel idosebb szinten szoke noverevel, es mindkettonek latszott hogy par hettel,honappal korabban szokere volt festve a hajuk mert le volt nove az eredeti meg nem volt olyan feheres szoke, hanem az aranysargas, igazi termeszetes szoke
    előzmény:
    Mamox (51)
    2005-09-08  20:51
  21. 2005. szeptember 8. 21:0656.
    Lecsendesedtek körülöttem az enyéim..Igen, jó a topik, ha már én nem vettem észre a tüneteket, legalább más vegye észre.Ha a kamasz lány arról beszél, hogy milyen dagadt és csúnya, kezdj el gyanakodni, figyelj erősen.Vedd észre, hogy nem eszik...A kislány anyukája észrevette, de reménykedett, hogy elég hozzá.Pedig szaksegítség kell hozzá, sajnos.Egyre több tapasztalatot olvasok, keveseknek sikerül csak ebből egyedül felállni.
    előzmény:
    Mamox (51)
    2005-09-08  20:51
  22. 2005. szeptember 8. 21:0455.
    Na ez a masik. Minden kinai, vagy torok, bangladeshi, malaj, indonez stb..
    előzmény:
    Lillaréka (49)
    2005-09-08  20:04
  23. 2005. szeptember 8. 20:5654.
    Szia Mamox!  
    előzmény:
    Mamox (52)
    2005-09-08  20:54
  24. 2005. szeptember 8. 20:5553.
    Ugyan!! a pasik nem kérik ezt tőlünk. ... a betegegyú média találta ki, a nagyobb bevételek érdekében. és befolyásolják vele az embereket.
    előzmény:
    Isclem (50)
    2005-09-08  20:50
  25. 2005. szeptember 8. 20:5452.

    Szerintem a férfiak ma sem az asztallapszerű, csonkollekciókra buknak, legalábbis nem tömegesen. A nők ezt a hülyeséget egymásnak csinálják a média ösztönzésére.

    A média pedig nagyon hazug, ami a szépségideál tálalását illeti. Smink, megvilágítás, retus= hamisság a köbön. Megkockáztatom, elég sátáni a dolog.

    előzmény:
    Isclem (50)
    2005-09-08  20:50

Címlap

top