Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2009. július 24. 22:2228676.
    Örülök neked Klára! Gyüjtök mindenfélét. Főleg szép dolgokat. Azokat tartom érdemesnek erre amik "léleksimogatók". Annyi olyan dolog van körülöttünk amit kihagynék az életemből, de sajna nem lehet. Ezeknek az ellensúlyozására vannak a szép-jó álmok,örömök. Például a hétvégén előjöttek nagyon kedves emlékek, mert olyan baráttal találkoztam aki csuda dolgokat kavart elő a mélyből.
    idézet:
    Annanya (2)
    2006-02-21 22:19:37
        Egy régi topikot olvasgatva találtam Rád, Annanya.  Akkor, ott, sokat beszélgettünk. És kedvem támadt megszólítani Tégedet. Négy éve volt, gondolom, azóta rengeteg szép ékszert készítettél!
    előzmény:
    Annanya (2)
    2006-02-21  22:19
  2. 2009. július 24. 18:2028675.

    Mmmm nagyon finom lesz ez a salatamon! mar sokszor akartam joghurtos ontetet csinalni de a salatara mindig az utolso percben kerul sor, akkor mar nincs turelmem uj recept utan kutatni-hat marad a szokasos ....

    l.

    rendszerint balzsamecet VAGY feherborecet VAGY kaprosecet +   fokhagyma...+ mustar +so-bors + olivaolaj

     

    ..........

     

    Masik kedvencem fokhagyma nelkuli  : feherbor-ecet + aprora vagott zoldhagyma, pici cukor, mustar + olivaolaj + kaveskanalnyi reszelt sajt.

     ..............

     

    Josh ha kedve van es megcsinalja helyettem a salatat  akkor altalaban a gorog izesitest reszesiti elonyben :

     az vorosbor-ecet + oregano + , so- bors, olivaolaj. Egyszeru, de finom.

     

    Kulonosen akkor jo ha a salataban van paradicsom, lilahagyma...kigyouborka, olajbogyo, a tetejere feta sajtot morzsolsz.

     

    ........................

     

     

    előzmény:
    klára13 (28660)
    2009-07-23  13:20
  3. 2009. július 24. 17:2228674.

    hahoooo! beneztem igy pentek deltajban, csak azert, hogy kellemetes hetveget kivanjak nektek!

    Szoval nem szeretted a Britat? kar...nekem meg sosem volt, de Zsofi sikerrel hasznalja evek ota.

    En sem vagyok teaivo, hiaba nyustolnek a lanyaim, kuklonosen a zold miatt. Huhh..nem szeretem! De van egy szelidebb earl grey , alias  Lady earl grey (!) lattam otthon is az uzletben-ot szivesen fogyasztom... idonkent. Ra kene szokni..majd megprobalom. Egye fene, legyen zold....meg az is johet!

     

    A heten uj baratsagot kotottem, egy nagyon kedves fiatalemberrel.  O az, aki megprobal formaba-gatyaba razni a tornateremben.  NAGYON lelkes es megbizhato partner- az onus rajtam all.

     

    Kedden volt az elso randevu, aztan szerdan alig tudtam a lepcson jarni-kulonosen LEFELE kapaszkodtam a korlatba mint egy rozoga nyanya. Mara mar "konnyebben mozgok".

    Mindez egy kalap penz..de gyermekeim lelkes  bologatassal azt mondjak tekintsem "befektetesnek" az elottem allo  hosszu boldog egeszseges evekre.Kac-kac-kac.

    Ferj kicsit meglepodott, de nem rezzent...nem tett megjegyzest-se jot se rosszat... egyelore.

    Fo baj, hogy ezelott cirka 10 evvel kellett volna valamikeppen-igy, vagy maskepp.

     

    Neked ( nektek) azert meselem, hogy majd szamonkerhessetek  az eredmenyt.

     

    .....................................

     

    S zerdan koltoznek be a gyerekek. ket napja jartam naluk- Simonka ul a  rozoga heveron ( amit nem visznek magukkal) , korulotte dobozok halmaza..es derusen kozli " KOLTOZUNK!"

     

    Tudom szivem...dunnyogtem. . Majd hozzatettem a lenyeg az, jo NAGY hazat talaljanak majd, ahol neki is Noninak is lesz hely..maminak, apjanak is...es meg en is elferek ha jovok latogatoba.

     

    "Hat persze" vagja ra " hozhatod Papat is"... ..." es Rekat is " teszi meg hozza elgondolkodva.

     

    Igy lesz!!  

     

    Agnes csak a Waldrof iskola letezese-kozelsege miatt lelkes, egyebkent hatokorrel kell majd elcipelni. A het elejen elbucsuzott lovacskajatol, Artysan- tol is.

     Jo volt az idozites, odaajandekozta a kislanynak aki az elmult evben is  lovagolta mar- hiszen  neki csak elvetve volt ideje es ez a kislany nagyon jol kijott az egyebkent elegge megbizhatatlan joszaggal. Biztosan nehez volt a valas.

    A kislany  es mamaja Mainbe koltoznek ahol egy jokora farmon fognak lakni- jo helye lesz Artynak.

     

    Ez igy most pont jo.  A mama ajandekkeppen-viszonzasul egy nagyon kedves kepet festett a lorol es a mellette allo Agnesrol- ha lehet majd kerek rola fotomasolatot es megmutatom.

     

    Hat igy allunk az Ur szine elott.

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (28660)
    2009-07-23  13:20
  4. 2009. július 24. 15:0828673.

    Már napok óta készülök a nővéremhez, csak nem bírom rászánni magam, ebben a melegben. Habár tegnap kaptam egy ajánlatot, itt az msn-en hívott az öcsém lánya is, felajánlotta, hogy csak csörgessek rá, eljön értem autóval.

    Még most sem felejtettem el, amitől a sárgaságot kaptam, nagyon erős gyomorrontásom volt, kavart sütit ettem melegen, aminek a közepe nem volt jól átsülve. A napi menűmre is emlékszem, 1/4 kg háztartási keksz, tej, túró, és mindennap egy citrom, abban az időben elég nehéz volt hozzájutni, minden ismerős mozgósítva volt, ha citromot lát vegyen.Ja, még egy csomag selyemcukorka, nem is tudom, létezik-e még. Anyukám mindennap főzött friss ételt, de zsiradék, olaj, és tojás nélkül. A napot, egy pohár keserűsóval kezdtem, és ez 6 hétig tartott. Utána is csak nagyon óvatosan lehetett elkezdeni a rendes étkezést.

    előzmény:
    klára13 (28672)
    2009-07-24  11:49
  5. 2009. július 24. 11:4928672.

    ... mi úrinők!Aha, Magdikám, mert itt vagyunk ebben a topikban, azért fújt ki a jobboldali úrinők társasága! Vagyis, a topikindító életben tartja, nagyon aranyosan aktualításokat és értékes dolgokat odavisz. Tényleg nehéz összehozni egy társaságot, látod, miénk is néha-néha haldoklik. Aztán belelendül. A sárgát szintén egyre jobban szeretem.

      Sárgaságod volt? Mitől lehet azt kapni? Semmit sem tudok róla. 

     Mire szánod a mai napot?
    előzmény:
    Kusza (28671)
    2009-07-24  09:34
  6. 2009. július 24. 09:3428671.

    Szervusz Klára, tényleg éjszaka voltál vásárolni, legalább, nem voltak sokan, gondolom.

    Talán Neked, abból a szempontból könnyebb betartani a fogyókúrát, hogy egyedül vagy. Az kemény dolog lehet, ha valaki családban van, és a többieknek főzni kell. De szerintem, én még úgy sem tudnám betartani. Habár 19 éves koromban sárgaságban voltam, akkor megtudtam állni, hogy sok mindent nem ehettem. Pedig nem kórházban voltam, nem tudom, de akkor még nem tartották ragályosnak a sárgaságot.

    Tényleg, még én nem is láttam sárga hibiszkuszt, szép lehet. Szeretem a sárgaszínt, úgy tudom, a sárga úri szín, tehát nem véletlen, hogy szeretjük!

    előzmény:
    klára13 (28668)
    2009-07-24  00:56
  7. 2009. július 24. 07:5328670.

     

     

       Szép napot kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    klára13 (28664)
    2009-07-23  13:49
  8. 2009. július 24. 01:1528669.

     

     

      Szép éjszakát!

      Jó reggelt!

    előzmény:
    klára13 (28668)
    2009-07-24  00:56
  9. 2009. július 24. 00:5628668.

     Igyekszem, Magdikám. Ma, a harmadik nap, már sokkal könnyebb volt. Tudod, csak az első száz év nehéz!

      Most értem haza - vagyis, már kipakoltam  -, sarkig tártam, szépen kitámasztottam minden ajtómat. Hadd hűljön a lakás. És ekkor olyan hatalmas szélvihar támadt, éppen, hogy csak a monitort hagyta az asztalon. Be kellett hát zárnom mindent. Nagyon bánatos vagyok miatta. Reménykedem, hogy eláll a szél, mielőtt elálmosodom. Kellene a hajnali hűvös.

      Van-e új híred utazásoddal kapcsolatban?

     

      Nagy öröm ért, Magdim! Régóta vágyódtam egy sárga - a sárga lepke  színében pompázó - hibiszkuszra, és ma belebotlottam! Csodaszép lesz, egyelőre bimbós.

    előzmény:
    Kusza (28667)
    2009-07-23  18:56
  10. 2009. július 23. 18:5628667.

    Klára, kitartást kívánok ehhez a diétához, nekem sajnos nincs. Inkább hozzá sem kezdek, pedig rám férne.

    Nem panaszkodhatom, hogy annyira melegem van, pedig ma a sütőt is begyújtottam a karfiol miatt. Csak a konyha ablakot tartom egy kicsit nyitva, kizárom a meleget. Nagyon jót tett ez a szigetelés.

    előzmény:
    klára13 (28666)
    2009-07-23  16:15
  11. 2009. július 23. 16:1528666.

    Tízkor már nagyon meleg volt, Magdikám. Nehezen adod fel a dolgokat, annyi szent, szívem!

      Persze, hogy köles nélkül is finomat főztél, gondolom. De ha mégis fontos a köles, minden bevásárlóközpontban van bio hántolt köles néven, talán félkilós kiszerelésben, ha jól emlékszem, 250 forint.  Jó, hogy a madaraknak valót ott hagytad. Még nem tollas a hátad!Mint enyém.

      Elég meleg van. Éppen most akarok semmit sem csinálni. Azt is kell néha. Esetleg olvasgatok. 

      Te lakásod hűvös-e? Enyém meleg. Éjjel kélszülök vásárolni, holnap gyümölcsnapom lesz, és csupán alma van itthon. Azt pedig sajttal szeretem, ami már, együtt,  tilos. Ma tésztát ehettem, pestot tettem rá, bár szabálytalan. De annyira finom volt, még azzal a tésztával is, amit még Tomi kutyánk is kihány! Emlékszel!

    előzmény:
    Kusza (28662)
    2009-07-23  13:42
  12. 2009. július 23. 13:5228665.
    Talán inkább így kellett volna fogalmaznom: az idézet mindannyiunk szívét megérinti. 
    előzmény:
    flashofhope (28639)
    2009-07-22  14:57
  13. 2009. július 23. 13:4928664.

      Pirosrózsám, találomra kinyitottam egy könyvecskét, és erre a gondolatra leltem. Neked címezem, bár, tudom, mindannyian hasonlóképpen látjuk:

     

      A szerelem csak annak fedi fel legrejtettebb titkait és csodáját, aki képes a feltétlen odaadásra és érzelmi hűségre.

     

                                                 Carl Gustav Jung

    előzmény:
    flashofhope (28639)
    2009-07-22  14:57
  14. 2009. július 23. 13:4728663.
    Szervusz Sasa, köszönöm a jó kívánságot!
    előzmény:
    Schanti (28656)
    2009-07-23  09:42
  15. 2009. július 23. 13:4228662.

    Szervusz Klára!

    Hogy bírod a meleget? Ma még igyekeztem reggeli előtt elmenni a piacra, hogy ne a melegben induljak. Jól eljárkáltam az időt, így éhesen fáradtan értem haza tízre. Azért jártam annyit, mert kölest kerestem, de itt a közelben nem kaptam, gondolom nagyobb árúházakban tartanak. Ajánlották, hogy nézzem meg az állateledel boltban, volt de csak vörös köles, fehér nem. Az igaz, hogy nem nagy kedvvel vettem volna ott, mert elég büdös bolt az üzletben. Megcsináltam a Tamás féle rakott karfiolt, ahhoz kellett volna, már mindegy, majd a legközelebb, anélkül is finom lett.

    előzmény:
    klára13 (28654)
    2009-07-22  22:07
  16. 2009. július 23. 13:2728661.

      Enikő, megmutatnád, milyen ruhákat terveztél, varrtál?

      Viszonzásul bemutatom a mi szinte új gyerekünket, másfél éves. Benedek testvére, Domonkos, azaz Dodó vagy Dodi.

     

       (Ha kell, hozzásegítünk a képméretezéséhez!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_941045 (28644)
    2009-07-22  17:24
  17. 2009. július 23. 13:2028660.

      Kata, mindig annyira nekibúsulok, amikor a kedves kis család távolba költözéséről beszélsz. Aztán arra gondolok, milyen nagy ajándék volt, hogy így figyelmmel kísérhettétek kicsi Simon csodálatos értelmének nyíladozását. S hogy ennyire hozzátok nőhetett. Biztos vagyok benne, hogy egy-kettőre nyarani fog Nálatok, olyan nagyon szeret Benneteket, hogy kibírja anyja nélkül, és hát már egyre nagyobb, önállóbb. Majd hozzátok Magyarországra is, ebben is biztos vagyok.

      Olyan sok mindenrnől szó volt, hogy képtelen vagyok mindenre reagálni. Kata, Brita vízszűrő kancsót vettem jó néhány éve, de olyan nyűgös volt, hogy abból lehetett tudni, hogy betétet kell cserélni, ha  a vízével főzött tea teteje megüvegesedik. Mi pedig nemigen iszunk teát - nagyon helytelenül. Hű, de remek, hogy jó kutatok van! Amikor házhelyünket vettük, volt egy artézikút a közelünkben. Remek vize volt. Egyszercsak eltűnt. Most jutott eszembe.

      Elmondom félig saját, félig könyv bőlvaló salátaöntetemet, mert isteni lett, és hasznát lehet venni:

        Tejfel + joghurt, édesíte, sózva,  + citromlé + mustár + fehérbors + néhány gerezd fokhagyma belereszelve. Mennyei! Jégsalátára, egyéb leveles salátára.

     

    előzmény:
    MPiggy (28646)
    2009-07-22  18:44
  18. 2009. július 23. 12:3728659.

       Jaj, mindössze azt akartam mondani, Sasa, és elsüllyedtem az emlékezésbe, hogy kissé irigylem Attilát. Mert akkoriban éppen ilyen kettősről volt szó, hogy valaki segítsen, de nekem úgy alakult, hogy egyedül botorkáltam és botorkálok a mai napig. Nyilván így kell lennie. Magamnak kell kiásnom mindent!

       Vagy elásnom?  Netán magamat?!

    előzmény:
    Schanti (28657)
    2009-07-23  09:50
  19. 2009. július 23. 12:2928658.

       Igen, Sasa, köszönöm, most már értem! Ezzel a technikával találkoztam egyszer régen - ami csupán annyit jelent, hogy hallottam róla -,  itt a fórumon, amikor még azt sem tudtam, mi fán terem a meditáció. A tűnődés, töprengés szinonímájaként használtuk családomban a fogalmat. Négy éve volt, akkoriban, talán kissé később  kezdtem el utánanézni a dolgoknak is, itt, a neten, amit közkeletűen ezotériának  neveznek. Aztán beszereztem  ehhez is, a lélektanhoz is, könyveket. Itt a fórumon és az interneten pedig megtapasztaltam, hogy mennyi silányság van ebben is, amikor üzleti érdekből állnak mellé - néha nagyon primitív lények.

      Soha nem csatlakoztam sehova és senkihez, de egyszer, a kedves, okos és szépséges Hangyalánnyal voltunk egy  közösségi imagináción, ami, persze, más. Az, nekem, nem jött be. Talán túlságosan kritikus voltam - s ellenszenves volt a hölgy ténykedése, aki celebrálta. Szereplésének láttam, közönség előtt. Nyilván rávetítettem hajdani élményeimet, amikor verset mondtam és irodalmi szinpad munkájában vettem részt. Az tényleg szereplés volt. S talán tudattalanom tiltakozott, hogy most "csak" közönség vagyok. Legalábbis, kélsőbb, így elemeztem ki ellenérzésemet. Tudod: amikor valamit valakiben kifogásolunk, nagyon gyorsan nézzünk mélyen magunkba!

      

    előzmény:
    Schanti (28652)
    2009-07-22  21:54
  20. 2009. július 23. 09:5028657.

    Hát bizony, nehéz lesz hozzászokni, hogy szeretteid nem lesznek a közeledben. ! Hiszen eddig tudtál a kicsik minden rezdüléséről, láthattad mint válnak egy okosabbá, ügyesebbé !! Mindig élvezettel olvasom amit Simonkáról és Noniról írsz. Okos kislegyén !

    Jobb híjján én a kis "fogadott unokámmal " kárpótolom magam. Még a teologián volt egy kidves kis koleganőm akivel a korkülömbség ellenére nagyon jó " barátnők" lettünk. Az Ö kislány Annácska, akivel pici korától nagyon jó a viszonyunk! Mostanra Anna már 5 éves okos, szép nagylány. Igazi hercegnő !! Időnként "megkapom Annát " egy délutánra, vagy egy szombatra, mindkettőnk nagy-nagy örömére !!

    előzmény:
    MPiggy (28647)
    2009-07-22  18:50
  21. 2009. július 23. 09:4228656.
    Kuszácska,hadd csatlakozzak én is a jókívánságokhoz ! Boldog névnapot kívánok, !! Még nemigazán volt időm visszaolvasni, de úgy rémlik utazni készülsz ? Talán a lányodékhoz ? Ne haragudj, de hétköznap csak a az üzeneteimre válaszolok, visszaolvasni inkább csak szombaton délután van időm. Akkor kiürül a ház, túl vagyok a takarításon, hátradőlök és olvasok.... Még egyszer kívánok nagyon boldog névnapot, s ha lehet tölltsd a szeretteid körében !!
    előzmény:
    Kusza (28640)
    2009-07-22  16:23
  22. 2009. július 22. 23:1328655.

     

     

       Szép jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  23. 2009. július 22. 22:0728654.

      Magdikám, Magdikám! Pedig éppen az előbb elmélkedtem azon, hogy milyen nagyszerű érzéstudni, hogy az a mi névnapunk. Jókor jött tehát nővéred telelfonja, hogy még kiélvezd. Lábának mi baja van, szegénynek? Ilyenkor döbbenünk rá, milyen fontos alkatrészünk, amin járunk!

       Finom lehet az a finom kis pogácsa. Ma én finom kis főtt krumplit alávaló módon ráttettem egy finom kis csirkezaftra. Hurrá! Igazi diétás, hiszen csupán  zöldségféle - meg ami a pecsenyéből bennmaradt!

      Ezzel a kiskutyával vagyok bajban. Szívesen enne mindenféle házi ócskaságot, de neki jobb jár! Tényleg jobb, zöldséges húsos biopaté. Talán hozzászokik. Azt hiszem, kénytelen lesz... Kutya híján macskával illusztrálok itt a levélben.

    előzmény:
    Kusza (28651)
    2009-07-22  21:52
  24. 2009. július 22. 22:0228653.

    Szia eni ! Jó Téged újra látni ! Igen, amit írtál,Péternél is hasonló volt a helyzet. Mármint a férjemnél. .....

    De mesélj eni, mi újság felétek, olyan régen nem "beszélgettünk". Hogyan alakult az életed? Én jól vagyok,-vagyunk. Imre valóban a " méltó " társam,mostanában már a munkám is az ,amit szívesen csinálok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_941045 (28629)
    2009-07-21  20:54
  25. 2009. július 22. 21:5428652.

    Bocsi,bénán fogalmaztam. Tehát Attila megkért, hogy csináljak nála egy levezetést. Ez azt jelenti, hogy segítem alfa szintre jutni, ami testi - lelki relaxációt jelent. Ezen a szinten könnyebben találja meg az ember azokat a dolgokat ami lelkileg nyomasztja, félelem-harag stb, ezekt felismerni, megnevezni, megérteni, elengedni . Dióhéjban ennyi.

    Csuda édes ez a kutty !!

    előzmény:
    klára13 (28619)
    2009-07-20  22:10

Címlap

top