Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2010. Április 24. 17:3331601.

    Szervusz Klára!

    Megörvendeztetett a kis hibiszkuszom, ami egy gallyról ragadt meg, most hozta az első virágot. A régi két cserépben lévő, nem virágzik még, biztos megsértődtek, hogy megcsonkítottam őket. 

    előzmény:
    klára13 (31599)
    2010-04-24  09:01
  2. 2010. Április 24. 10:0031600.

      Visszarontottam, Janka, a krumplihámozásból - persze néhány darabról van szó csupán saját részre, kelkáposztába -, mert isteni dolgot hallottam, úgy vélem, hasznát veheted.

      Babonákról van szó a rádióban, és az egyik szerint a férfi cipőjébe beletenni vagy nyakkendőjébe belevarrni kell rozmaringágacskát, és ettől élete végéig hűséges lesz.

      Az jutott eszembe, hogy Te ezt istenien meg tudnád zenésiteni, akár cipőn, akár nyakkendőn, vagy  mindkettőn, és talán tálalni hozzá mint magyar régi hiedelmet, és remek portékád lenne! Már el is képzeltem a szinte tűlevelekkel beszőtt cipőt vagy nyakkendőt, a kis lila virágokkal! Te is nagyszerűen el fogod képzelni, ha megindul az ötlettől a fantáziád!!!

    előzmény:
    csinomjank (31578)
    2010-04-22  12:03
  3. 2010. Április 24. 09:0131599.

      Szegény kis Zsófikád. Reménykedjünk, hogy félidőben enyhülnek rosszullétei. Vagy tényleg van olyan, hogy a várandósság teljes idejében tart?  Ez szörnyű lenne, hiszen a szülés után következik az igazi hadd el hadd, az első hónapok igazán igénybe veszik a mamát.  Vajon tervezgetitek-e, hogy miképpen tudsz segiteni kislányodnak? Nehéz ügy. Mindig mondom, hogy túl nagy az a Kanada! Nálunk, Magyarországon próbálna csak igy szétszóródni a család! Bizony, akkor sikerülhetne, ha egész Európát igénybe vennék. Az pedig már más, nagyon kemény elhatározás. 

        Nagyon okos kisfiú Simonka. És milyen kedves, hogy csak célozgat. Ajándékot kapni jó - ha eltalálják, minek tudunk örülni. És nagyon jó kigondolni, hogy minek örül a másik, mit adjunk, és örülni örömének.

       Tegnap Dodival Benikém egyik szép albumát nézegettük, ragadozó állatok, ilyesmi volt a cime, és az a fajta könyv, hogy ott a cápa, és ha kinyitunk egy kis ajtót, szája felé úszik a hal, ha becsuktuk, eltűnt, bekapta. A zsiráfot pedig hosszan ki lehetett nyitni felfelé, csak ámultunk! Nálatok is léteznek ezek a könyvek? Célozgatok, mint Simonka!

       

     

     

       

       

       

       

    előzmény:
    MPiggy (31598)
    2010-04-24  02:11
  4. 2010. Április 24. 02:1131598.

    Jol telik  nap Zsofikanal, kicsiket osszetakaritottam, kutyat staltattam, sarki apro bevasarlast megejtettem..kulonos milyen sok ideje van az embernek, ha fozni nem kell! Megvan, de csak lezeng,. Most mar a leheto legerosebb gyogyszert kapja, igy elviseli valahogy a 24 oras emelygest, szedelgest. Szegeny...nagyon megszenvedi a dolgokat, Talan lassan lecsillapodik, de az is elofordul neha, hogy faltol falig eltart a mizeria.

     

    Simonkaval mar 2x is beszeltem ma,  ugy tunik onalloan intezi a telefonalast Eloszor AZERT hivott fol, hogy megkerdezze HOL vasaroltuk a decemberi szulnapjara elkuldott kalozhajot...Mit gondolsz MI volt a kerdes hattereben???!En nem feszegettem az okat. Annak orult, hogy kezemben a holnapi vonatjegy. 

     

    Nagyon szep a kornyek ( amerre a kutyussal setaltam korabban)mindenfele nyilnak a magnoliak. Megfizetetetlen , regi nagy hazak udvaran. Zsofikaek berelt lakasa persze nem tul nagy, de eleg..esegy csak egysarokkal van a masik iranybaNemigen fogok en sutni Agneseknal sem, rovid a masfel nap.

    előzmény:
    klára13 (31588)
    2010-04-23  07:21
  5. 2010. Április 23. 20:1031597.

      Virágom, pihenj jól, ez a legfontosabb. Majd még irok, most elköszönök.

      Jó éjszakát!

    előzmény:
    flashofhope (31595)
    2010-04-23  18:54
  6. 2010. Április 23. 20:0631596.

       Remek ötletei vannak fiadnak, mint Neked a főzésben, Magdikám. Az a köret nagyon tetszik, zöldségnapon megvalósitom, mint feledhetetlen sárgarépás káposztasalátádat. Vajon önálló ételnek is finom, szerinted? Elképzelni tudnék rajta piritott zsemlyemorzsát, főételként, de hát az is helytelen lenne a fogyókúra szempontjából.

       Aha, a zöld zöldb ab! Én inkább a sárgát ismerem,Éva nővérem nagy tisztelője a zöldnek, az olaszok nagyon szeretik azt hiszem, ott szokott hozzá.

       Dodót őriztem, eléggé elfáradtam, gondolom, a fogyókúrától van, és ma még bicikliznem is kell. Az is lehet, hogy őriznem kell még a kisfiúkat - nem vagyok túl lelkes. Vacsorázni mennének, remélem, elmarad. Későn is lenne, most értek haza a teniszből. Gyurkád is dolgozik ebben a hidegben? Jól összefagyva értek haza. Balázs is eléggé, biciklin jár dolgozni, zöld lett, mint babod.

       Remek ötlet a medvehagymával kapcsolatban a tartósitás. Holnap leszedem, sok van, és hamar kivirágzik.

       Miért csak hármat hozott Tamás? Talán védett növény? Ha visszahúzódott, szivesen küldök hagymát, nekünk már nagyon elszaporodott. A salátaboglárka is nagyon hasznos, azt irták, hogy a tavaszi kert kincse. Ráadásul aranyos kis növény, a bokrok alatt elvan, majd lefényképezem. Azt magról lehet szaporitani, bár, úgy emlékszem, töveket hoztam Örvényesről kb húsz esztendővel ezelőtt.

    előzmény:
    Kusza (31594)
    2010-04-23  17:02
  7. 2010. Április 23. 18:5431595.

    Szerbusz Klárám!

     

    Eltelt az a fránya nap, a mai már sokkal jobb volt :) Nem mentem olyan fáradtan és jobban telt az idő is. Mostanában a beállítósunk sokat megnéz, rendben vagyok- e, és hogy a géppel is minden rendben van- e. úgyhogy vigyáz rám a bácsi is. köszönöm az önéletrajzos oldalt, nagy hasznát fogom venni, mert mindenhová rengeteg jelentkező van és valamivel muszály magamra felhívni a figyelmet. köszönöm segítséged. igazán szép kisállat a rigó, nálunk még csak a verebek mocorognak :) meg a galambok, de lassan ideérnek hozzánk is a madarak, szeretem a csipogásukat :) 

     Zaklatottabb vagy? Tudom, hogy igyekszel életed úgy élni, hogy ne az időjárás határozza meg a hangulatod, de azért hatással van ránk szerintem. a héten én is valahogy nyugtalanabb és türelmetlenebb is voltam, pedig a második egyáltalán nem jellemző rám. azt hiszem legalábbis. szóval befolyásol minket sok minden. azért remélem, megnyugszol hamarosan. 

    itt a hétvége, mesés tanulás vár rám. jövőhéten pedig buli. jó lesz egy kis kikapcsolódás is azért.

    szép hétvégét kívánok!

    előzmény:
    klára13 (31570)
    2010-04-21  19:39
  8. 2010. Április 23. 17:0231594.

    A zöldség köretet megabáltam, kezdtem a gombával, majd a sárgarépa szeleteket raktam rá, végül a zöldbabot. Tudod már említettem, hogy egyszer már majdnem vettem, zöldbabot, de aranyárban volt a Corában, a bió termékek közt. Ma a Cba-ban kaptam, igaz itt is duplája volt a sárgának.

    Mikor Tamáséknál voltam, csinált nekem ham and eggs-et medvehagymával, nagyon finom volt, azt hittem fokhagymát rakott bele. Nagyon szerencsés vagy, hogy van a kertedben az is.Húsvét előtt volt Tamás Somogyfajszon ott szedte. Véletlenül kihúzott 3 db-ot hagymával együtt, azt elültette a kertben, kíváncsiak vagyunk rá, hogy meg marad-e? Összevágva rakott el befőttes üvegbe, olajban, meg még szárított is a sütőben belőle szintén összevágva, 50 fokon szárította.

    előzmény:
    klára13 (31593)
    2010-04-23  15:01
  9. 2010. Április 23. 15:0131593.
      Asztán a ződbab meg vót-e fáőzve, vagy azt is nyersen karikáztad, az istenadtát, Magdikám?
    előzmény:
    Kusza (31590)
    2010-04-23  14:30
  10. 2010. Április 23. 14:5531592.

     

    Most nagyképűen, mint valamiféle mesterszakács, átnyújtom fantasztikus, egyedi és meghökkentő! salátám receptjét!

     

    Összetevők, azaz alkatrészek:

     

    1. Salátaboglárka.

    2. Medvehagymalevél.

    3. Újhagyma.

    4. Balzsamecet, lehetőleg fehér. (Ez volt éppen itthon.)

    5. Egy kanál tejföl. Vagy joghurt vagy kefir, kinek mi van hűtőjében.

     

     Elkészités:

     

      Menj le a kertbe vagy a közeli árokszélre, és tépdess magadnak salátaboglárka levelet izlés szerinti mennyiségben.

      Tépj melléje medvehagyma leveleket.

      Visszaérvén mosd meg, száraitól fosszad meg a leveleket, és tépkedd, szaggasd ezer darabra.

      Húzd elő hűtődből a régóta sorsára váró újhagymát, karikázd fel tisztitása és mosása után.

     

      A hagymával összekevert zöldet locsold meg bőségesen balzsamecettel. Keverj hozzá egy evőkanál tejfölt, és fogyasszad jó étvággyal. 

      Húsokhoz igy, tejföl nélkül tésztákhoz, kitűnő.

     

     Fontos figyelmeztetés: Nem összetévesztendő a képen látható és a boglárkánál ötvenszer nagyobb mocsári gólyahirrel!

     

     

    Akinek álla leesett, szedje fel!

     

     

    A kép a Fűszerek és lélek blogból való.

    előzmény:
    Kusza (31590)
    2010-04-23  14:30
  11. 2010. Április 23. 14:5231591.

       Ejnyebejnye! De jólsikerült ebédetek volt, Magdikám! Arról a halról most hallok először. Megkeresem.

        Ma én is remekeltem!!!!! Találtam a mélyhűtőben egy levesbe főzött csülköt, betettem sütőmbe, és ropogósra sütöttem. Aztán elkészitettem a kertben szedett salátaboglárkából és medvehagymából a köretként szolgáló salátát. A fogyóstopikban hűjéskedtem vele, mindjárt idehozom receptjét. Tamás második kötetébe ajánlom, mert nagyon takarékos! Boglárka ingyen, medvehagyma ingyen, újhagyma régi maradék.

     

    előzmény:
    Kusza (31590)
    2010-04-23  14:30
  12. 2010. Április 23. 14:3031590.

    Szervusz Klára!

    Kint vagy a kertben, kellemes idő van itt, igaz nincs valami nagy meleg.

    Ma Tamással mentem a piacra, arra vitt az útja. Ahogy hazajöttem, lepakoltam, mentem vissza a temetőbe, vittem egy csokor virágot. Nem tudom azt hogy hívják, olyan volt, mint a margaréta csak sárga. 

    Fínomra sikeredett az ebéd, Gyuri nagyon dicsérte. Tegnap végre sikerült az Aldiban pangasius halat vennem, már többször próbálkoztam, de csak most jutottam hozzá. Nem hiába dicsérték, tényleg nagyon jóízű, szálkamentes hal, lisztbe forgatva sütöttem ki.  Krumpli, és zöldség köretet csináltam hozzá, ami gombából, vékonyra szeletelt sárgarépából, és zöld zöldbabból állt. Ja és karalábé levest főztem. 

    előzmény:
    klára13 (31584)
    2010-04-22  22:25
  13. 2010. Április 23. 13:4531589.

    Kata, nagyon örülök neki, hogy szerencsésen megérkeztetek, vagyis itthonról haza értetek.

    Nagy lesz az öröm, ha találkoztok a gyerekekkel unokákkal.

    előzmény:
    MPiggy (31587)
    2010-04-23  04:25
  14. 2010. Április 23. 07:2131588.

      Hurrá, Katica!

      De jó, hogy végül is minden belefér üdülésetekbe, még ha beleköpött is levesetekbe az a nyavalyás  vulkán.

      Majd elmesélnéd, milyennek láttad lányaidat? Zsófikádat? Ágnest? Neki különösen nehéz lehet Tőletek távol a két kicsikével, minthogy megizlelhette mily nagyszerű biztonságos érzés gyermekeivel is édesanyja szárnyai alatt élni. Kérdezném, sütsz-e süteményt nagymamásan náluk, mint Magdi övéinél, de látom Ágnes blogjából, hogy tüsténkedik ő eleget a sütő körül, és hát nagyon rövid időd sikeredett most náluk, fontosabb a kicsikkel való játék, beszélgetés.

      Elképesztő ez a mai technika! Reggel még Európában,  este már az óceán túlsó partján. Elképesztő. Ez mindig ámulatba ejt, amikor konkrétan találkozom vele.

    előzmény:
    MPiggy (31587)
    2010-04-23  04:25
  15. 2010. Április 23. 04:2531587.

    Itthon vagyunk, azaz majdnem. mindenkeppen sikerrel atrepultuk a nagy vizet. Ferihegy is Frankfurt is teljes nyugalommal operalt, mintha az elmult 6 nap izgalma csak az en fejemben levo remalom lett volna!!

     

    Most egy alaposan megroviditett 3 napos hetveget probalok igazsagosan szetosztani a ket lany kozott, Zsofikat holnap latogatom Torontoban, aztan szombat-vasarnap Kingston, ahol Simonka mar borzasztoan var (es viszont)

    Toluk hetfon indulok haza es kedden allok munkaba-kulonos fordulat ilyen hosszu semmitteves utan!!

    előzmény:
    Kusza (31581)
    2010-04-22  18:41
  16. 2010. Április 22. 22:5431586.

      Magdikám, álmodj Te is szépeket. Tehát nem vagy egyedül.

      Tegnap nagyon szép álmom volt. Házamat hatalmas, végtelen tenger vette körül, nyugodt viz, hullámok nélkül. A közelben templom emelkedett a viztükör fölé, és tudtam, odamegyek. Nagyon-nagyon szép és jó volt.  Nagy lelki békével ébredtem. A Te szép élményednek, képeidnek szerepük volt benne, egészen biztos.

      Jó éjt ismét.

    előzmény:
    Kusza (31585)
    2010-04-22  22:32
  17. 2010. Április 22. 22:3231585.

    Klára, Sára már egy pár éve tanít az egyetemen.

    Azért vagyok még itt a gépnél, mert a fiúk meccset néznek az én szobámban. Egy kicsit szundiztam délután mos nem vagyok még álmos.

    Te biztos megint sokat dolgoztál a szép virágok közt, elfáradtál.

    Aludj jól álmodj szépeket! 

    előzmény:
    klára13 (31584)
    2010-04-22  22:25
  18. 2010. Április 22. 22:2531584.

      Sára doktorált? Ez igen! Fantasztikus teremtés. Tanit már az egyetemen? Ha még nem, akkor fog. Hamarosan professzor menyed lesz. 

      Lemész süteményt sütni kérésére, nagyon jó anyós vagy. Jó alkalom  is az újabb találkozásra unokáiddal. Tamással utazol ezúttal is?

      Magdikám, nagyon készülsz a többnapos kirándulásra?  

      Képzeld, azt olvastam, hogy azokon az autóbuszos árusitásokon beépitett vásárlók vannak, hogy kedvet ébresszenek a többiekben.  S hogy Ausztriában betiltották őket, mert sok a csalás, ezért itt, nálunk űzik tovább.

      Katáék lassan hazaérnek. Hosszú út. 

      Elköszönök, gondolom Te is álmosodsz. Egyszer már majdnem elaludtam.

    előzmény:
    Kusza (31583)
    2010-04-22  22:03
  19. 2010. Április 22. 22:0331583.

    Kedden viszont nagyon kellemes jó idő volt, mikor még ott voltam Tamáséknál. Kiültem a kertbe a hintaágyra, én is egy gerlepárt figyeltem, olyan helyesek voltak, ahogy a csőrüket össze össze ütötték. Bejgli is odajött, nagyon élvezi azt a nagy kertet, de arról már letettek, hogy a gödreit betemessék, mert újra kiássa, a kert különböző részein. Általában a fák, a bokrok tövében, idönként, hol az egyikbe, hol a másikba befekszik, és az álát nyújtja ki belőle.

    Most nincs szó a tyúkokról, készülnek a ház vakolásához. A jövőhét végén megint megyek, mert sütni kell, valami apró sós és édes süteményeket. Sára, majd most veszi át a doktori diplomáját, meghívott egy pár vendéget. De nekem, már ahogy írtam, nekem programom lesz, csak megsütöm, és jövök haza. 

    előzmény:
    klára13 (31582)
    2010-04-22  21:43
  20. 2010. Április 22. 21:4331582.

      Jól imádkoztál, Magdikám. Vége a hidegfrontnak, eső nélkül. Hideg, az volt. Holnap már enyhébb lesz az idő, hallottam.

      Cserépbe ültetted vagy ládába a rukkolát? Tehát hamar kinő? Szintén vettem magot, de egyelőre vacillálok, hogy hova vessem.

       Tamáséknál merre fordult a tyúk-ügy? Nálunk elhalasztódott, túl sok már az állat. Képzeld, a  teraszon, fejem fölé, kinézett egy gerlepár egy elhagyott rigó fészket a már nem világitó régi reflektoron. Boldog nem lettem, mert tartottam tőle, hogy nehezen fognak osztozni velem a területen. Be is igazolódott, ahogy megjött a jó idő, és többet jártam ki és be, és kereket oldottak. Gondot okozott az is, hogy Bazsi tervezi nyáron az egész ablak-tűzfal kicserélését jobbra. De azért, amig itt voltak, kicsikét mégis örültem nekik.

    előzmény:
    Kusza (31581)
    2010-04-22  18:41
  21. 2010. Április 22. 18:4131581.

    Sajnálom szegény Katáékat, hogy ilyen izgalmakat kellett átélniük, remélem szerencsésen hazaérnek. 

    Képzeld Klára, a múlthéten ültettem el a rukkolát, és már kibújtak 

    előzmény:
    klára13 (31580)
    2010-04-22  17:04
  22. 2010. Április 22. 17:0431580.

      Nézem az Európa fölött nyüzsgő gépeket, Katica, vajon melyik Tiétek?

      Jó utat! 

      Jó hazaérkezést!

    előzmény:
    MPiggy (31575)
    2010-04-21  22:39
  23. 2010. Április 22. 16:5831579.
    Bizony, Janka, igy van ez. Tökéletesen leirtad, hogy rávetitjük valakire valamely elvárásunkat, aztán, amikor nem felel meg ennek, kész a baj. Persze, amikor ilyen távoli személyről van szó, akkor csak hagyján. De, sajnos, a párválasztásnál is gyakori, és bekövetkezik a katasztrófa. Ritkán tudatosul, hogy nem benne csalódtunk, hanem saját magunkban - elvárásainkban.
    előzmény:
    csinomjank (31577)
    2010-04-22  11:24
  24. 2010. Április 22. 12:0331578.

     most megneztem a google -on , hogy ki az a r.w . mert ha hiszed ha nem en nem tudtam ... annyira hidegen hagytak a hollywood - i nagyok -meg ilyen sztar magazinokat sem szoktam olvasni ,mert hullara unom magamat rajtuk ...

     

     az utobbi felevben a ferjemre tort ra ez az amerikai filmezes - es en el szoktam olvasni a neten a film cselekmenyet -mert nekem nem mindig all ossze a kep ...  mert csak angolul hallom hatter zajkent -es csak ha feszulten figyelnek -akkor ertenek eleget ... szoval ennek kapcsan olvastam egy ket dolgot mostanaban  de mindig mondom a ferjemnek , hogy nezzen inkabb kiabalos egyiptomi filmeket ,azok nem idegesitenek annyira ...

     

     az emberi leleknek sok retege van  . engem mindig is izgatott , hogy mitol vagy hogyan valnak becsuletes ,szeplelku  ,nagytudasu  vagy muveszi emberek  hirtelen kimeletlenne ...mint machbet ,nepenek hose  hidegveru gyilkos lesz ... hitler kepzomuvesz volt , ata turk egy szeplelku poeta , karadzsis is poeta lantos ,sztalin gyermekei visszaemlekezesei szerint torodo , kifejezetten gyenged apa volt . trockij oregsegen nyulakat gondozott  kedvtelesbol es azt irta az unokajanak , hogy semmifele hatalom szerzes nem er annyit , hogy feladjuk emberi mivoltunkat ... a vegen rajott ...

     

     na var a hazimunka .... szoval pesten ragadtatok ...biztos varnak mar a korhazban ...

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (31566)
    2010-04-21  16:01
  25. 2010. Április 22. 11:2431577.

     

      Terez anyarol mindig azt hittem , hogy nala igazabb es tisztabb ember nincs a vilagon , a semmibol szegenyeket segito halozatot epitett  es ugy, hogy ot kozben nem lehetett megvesztegetni - a jolet csillogasa teljsen hidegen hagyta .

     

    hat roviden csak annyit tudtam meg rola , hogy tenyleg jo uton indult el , tenyleg mindig szegenynek es alazatosnak mutatkozott -azonban sikereinek csucsan ,mikor naponta erkeztek 50 ezer dollaros csekkek csak az egyik  kirendeltsegukbe mar nem mutatkozott egyatalan nagylelkunek a szegenyek iranyaba.olyan sok penze lett a rendnek , hogyha csak egyetlen egy modern korhazat huz fel kalkuttaban -akkor is meg boven marad neki  meg a rendnek - de nem  epittetett egyetlen korhazat sem - o csak haldokolni segitett . akiket begyujtottek az utcarol nem reszesitettek kezelesben ...igaz maga terez anya is gyakran mondta  hogy az o intezmenyei hospice kozpontok es nem korhazak .

    hat ez a fo vad - es en ezt hihetoenk tartom . forras; rendbol kilepett csalodott noverek , begyujtott emberek es egyeb szegenyek ,akik hiaba fordultak hozza , nem segitett  rajtuk.

    vannak meg olyan mellkes dolgok , hogy valami szornyu gonosz zsarnokkal parolazott -tett nala hivatalos latogatast - de hat erre mondhatjuk , hogy ot csak a szegenyeknek valo segites erdekelte ...

     a rendbol kilepettek meg azt is panaszoljak , hogy nem engedett nekik semmifele modern eszkozt hasznalni a  hospice gondozasban - pl mosogepet  es minden lepedot , ruhat kezzel kellett mosniuk .. pedig mennyivel tobbet foglalkozhattak volna a raszorulo emberekkel , ha geppel mosnak ...a gondozottakkal szenvetlenul kellett banniuk , nem volt szabad szimpatiat szeretett erezni ,mutatni irantuk ,mert ok csak jezust szerethetik .

     

    ezek a vadak meg terez anya eleteben elhangoztak - azonban sosem valaszolt semmit ...

     

     a nagy sztarok mind gyanusak ...  es azert mert nem vagyunk tokeletesek  - egyikunk sem ...

    előzmény:
    klára13 (31565)
    2010-04-21  14:55
  26. 2010. Április 22. 10:3031576.

       Szép napot kivánok!

       Magdikám, köszönöm a képeket. Azért jólesne, ha elmondanád a történetet, annyi minden mást olvasunk, jól jönne egy igazi római katolikus sztori. 

       Az esőt csak 223 négyszögölre kivánom! Miskolcon csak süssön a  Nap! Süt nálam is, és ez is jó. Melengeti a magokat a még amúgy is nedves földben. Csirázásra biztatja őket.

    előzmény:
    Kusza (31574)
    2010-04-21  21:57
  27. 2010. Április 21. 22:3931575.
    Izgalmas kep, nagy a nyuzsges-talan tul nagy? Mindenesetre becsomagoltunk, elkosozntunk..keszen allunk-mar megint! Remelem legkozelebb mar odaatrol..!
    előzmény:
    klára13 (31572)
    2010-04-21  19:50
  28. 2010. Április 21. 21:5731574.

    Egy pár képet sikerült csinálnom, még le nem merült az aku.

    Szemből a jobb szélső a Sára bátyja, a bal oldalon, most fedeztem fel Tamást. 

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  29. 2010. Április 21. 21:0931573.

    Na na Klára, csak ne jöjjön már az az égi áldás, gondolj Gyurkámra!

    Ma ahogy hazajöttem, nagy főzésnek álltam. Hazafelé az autóban ötlöttem ki, hogy káposztás babot fogok főzni. Az egyik topikban annyit beszéltek róla, hogy megkívántam. Nagyon finom lett, tettem bele kevés füstölt sonkát és kolbászt. Jó nagy kuktában csináltam, arra gondolva, hogy két napra elég lesz. Majdnem elfogyott, úgy ízlett a fiúknak is. Utána, fánkot sütöttem.

    előzmény:
    klára13 (31569)
    2010-04-21  19:09
  30. 2010. Április 21. 19:5031572.

      Katica, ennek talán hasznát veszitek:

     

    Watch Air Traffic - LIVE! - We said cash, not ash! 

     

     

    Néhány napja egyetlen repülőgép sem volt a képen!

    előzmény:
    MPiggy (31567)
    2010-04-21  16:14
  31. 2010. Április 21. 19:4631571.

      Virágom, nézd meg alább a kisrigóinkat!

     

    Zsuzsi és Lili van ezen a képen.

    előzmény:
    flashofhope (31568)
    2010-04-21  17:51
  32. 2010. Április 21. 19:3931570.

      Csakhogy megúsztad a napot baleset nélkül, Virágom! Szörnyű az ilyen nap, be kell fejezni - bújjatok minél előbb ágyba. Holnap új nap lesz, jó nap lesz.

      Az államvizsgánál mindenki azon van, hogy segitsen, szépen felkészülsz úgyis, és minden rendben lesz.

      Nálam csak a szokásos minden. Bár, ki tudja, miért, kissé zaklatottabb vagyok az utóbbi napokban. Ilyenkor mindig keresem, mit rontok el, mit hibázok el. Töprengek az ügyön.

      Pirosrózsám, lassan, szép stikában, keresgélni lehet az új munkahelyet. Mert biztosan hosszabb időt vesz ez igénybe, és a diplomád úgyis meglesz, ez 100%. Nézd, ezt találtam Neked, tedd el a könyvjelzők közé, aztán majd nézegesd meg, amikor lesz rá időd.

     

    Gerilla Önéletrajz Tréning 

     

    Szép holnapot kivánok!

      

    előzmény:
    flashofhope (31568)
    2010-04-21  17:51
  33. 2010. Április 21. 19:0931569.

      Kata, elég nehéz napok ezek Számotokra. Persze, szerencsére jó helyen vagytok, sokkal rosszabb lenne, ha mondjuk Frankrurtban rekedtetek volna. De másképpen terveztétek. 

      Szintén hallgatom a hireket. Keveset tudok kihámozni belőlük.  Ma azt mondták a tegnapi állitással ellenkezően, hogy a kint rekedt emberek kiadásai nem tartoznak az utazási irodákra, mindenkinél legyen annyi  pénz mindig, amennyire rendkivüli esetben szüksége van. Hogy mennyire mennek a gépek, azt nem tudom. Tegnap még alig-alig.

      Ma éjjel a szél elviszi a felhőt Európa fölül, megfordul, és átviszi  az óceánon.

      A könyvesboltban néztétek a gyermekkönyveket? Kata, Nálatok is vannak olyan ide-oda kinyithatós könyvek? Hogy kinyitja a bokrot, és a kis ajtó mögött ott a nyuszi, vagy az autó ajtaját nyitja, és ott ül a vezető.  Unokáim nagyon kedvelik őket, remekül szórakoznak velük. Simonkának is vannak hasonlók?

       Holnap ismét esni fog, gyorsan elvetettem mindent, amit kellett, most már jöhet az égi áldás. 

       Lefényképeztem kisrigóinkat. Az örökzöld babérbokor ágaira tavaly elhelyeztem egy erdélyi származású fából készült cédétartót, mondván, jó lesz az fészektartónak is!A rigópár egyetértett velem.

      Megtaláltam tavalyi varangyos békánkat is, és a békavár mellett - egymásra rakott lécek, oszlopok -  leástam számra egy kis műanyag edényt, tavacskának. Érezze jól magát, ha már lakótársunk. Egyre többen vagyunk!

       

    előzmény:
    MPiggy (31567)
    2010-04-21  16:14
  34. 2010. Április 21. 17:5131568.

    Szerbusz, Klárám!

     

    Azért igazán szép ez a dal szerintem. Amellett, hogy szomorú, azért van benne valami nyugtató is. Nagyon szeretem hallgatni az összes dzsungel könyve zenét. 

    hogyan telt napod? ma nekem nagyon nehéz napom volt. nagyon vártam, hogy végre haza érjek. ma minden elromlott, ami egy gépen elromolhat. sok munkát adtam a gépbeállítósnak. na de hátha holnap másmilyen lesz :) 

    ma már tanultam is. jó nehéz lesz, eddig valahogy nem is vettem észre, hogy milyen nehéz részei is lesznek a tételeknek. 

     

    előzmény:
    klára13 (31556)
    2010-04-19  18:15
  35. 2010. Április 21. 16:1431567.

    Amugy egyebkent ulunk,mint... szazszorszep a fuben. Holnap delelottre  van "ujabb" jegyunk, de Frankfurt csak  vegtelen lassusaggal allitja helyre a jaratokat a nap folyaman.

     

     Kb. 2% eselyunk van arra, hogy reggelre megindul a forgalom Ferihegy es Frankfurt kozott. A tovabbjutasrol nem is beszelve.

     

    Meg nem vilagos vajon erdemes-e ma este ujra becsomagolni...vagy nem.

     

    Ide-oda elballagtunk az elmult napok soran, de csak "kis korokben", ismert palyan...piciket nyugosen.Varakozva, hirekre fulelve, turelmetlenul.

     

    Ma pl folfedeztuk az Andrassy ut kenyes-fenyes Alexandra konyvesboltjat..meg az uj Lehet piacot.

    Venni ugyan semmit sem vettunk, de mindent megneztuk mindket helyen. Van egy vadhust arulo uzlet, ahol az elado szerint EGESZ evben kaphato Bambi . Egerbol...

     

    Most varjuk az (otthoni) utazasi iroda beigert telefonjat-van-e ujabb otlet, ujabb informacio vajon?

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  36. 2010. Április 21. 16:0131566.

    Tudod milyen szivesen mondok bolcsessegeket,  de ezuttal hallgatok, mert igazabol nem ismerem Popper Petert. Rola mindig csak az jut eszembe, noverem kepzosbeli furamura baratneja kesobb atnyergelt gyerekpsuchologiara es vele dolgozott egyutt. Szinte Megvaltokent tekintett fol ra...rajongott erte.

    Hat ez nem mond el semmit munkassagarol.

     

    terezanya kapcsan nekem skot sogorom billentette ki a lelki egyensulyt es megitelest, dehat Roger elszant es  megrogzott anti-klerakalista (jo szo..most talaltam ki).

    Mar nem emlekszem neked kit vagy ideztem, igazabol sajnalom, hogy ilyen traumat okozott. Szamomra csak annyi volt a valtozas, hogy rajottem, mint mindennek, a jotekonykodasnak is vannak arnyoldalai..azt is sokfelekeppen lehet megkozeliteni, megitelni.

    Dehat most nem orola van szo...

     

    P.P. elfogultsaga ..? lehet. Sokan elvettek mar a sulykot ilyen eles helyzetben, amit aztan visszavonni mar nem lehet.

    Nagynevu, , ismert szemelyeknek meg sokkal jobban kene vigyazniok a tul hirtelen kimondott velemenyekkel.

     

     

    A tul gyorsan , reflex-szeruen elhangzo iteletet, valaszt hivja az angol nyelv "knee jerk" reakcionak. Azaz "terdranditas" Amikor ulsz, valaki hirtelen feled hajit egy pamugombolyagot gondolkodas nelkul osszezarod a terdeid,nehogy a gombolyag nehogy a foldre guruljon.

     

    Bizonyara ismered Robin Williams-t, a szineszt. Nehany evvel ezelott egeszen jo filmeket keszitett, komediat is, meg dramat is- jokat lehetett rajta mulatni...Az elmult 10 evben suletlen csacska filmekben jatszik, ugyanazt...ugyanazt...

    Nos, szept.11 utan egy (allitolag) altala irott tirada keringett az interneten- vad, sotet es gyulolkodo, kemeny es igazsagoszto...es nagyon-nagyon amerikai. A reszletekre mar nem emlekszem, csak arra elhulve olvastam a hozongest, melldongetest.

     

    Ugyanakkor persze R.W. velemenye teljesseggel erdektelen...O csak egy "celeb".

     

     

    előzmény:
    csinomjank (31564)
    2010-04-20  20:37
  37. 2010. Április 21. 14:5531565.

        Ó, Janka, szavaimból azt vetted ki, hogy megkérdőjeleztem egész gyermekkorod szépségét? Dehogyis, szó sincs ilyesmiről. Amilyen nagy szeretettel emlegeted édesapádat és édesanyádat, elmondja, hogy igazi, mély szeretetben nőttél fel.

        Bár vitatkozni tényleg nemigen érdemes, bár azt mondják, hogy elmeélesitő torna az. Már, ha jól vitatkozunk, mert ehhez is érteni kell. Könnyen lecsúszik nálunk a "hülye vagy", "te vagy a hülye" szinvonalra. 

        Egyre csak úgy gondolom, hogy bármi közvetett információ megvezethet bennünket, azok is, amelyek pozitiv hirek valakiről, de méginkább, amelyek negativak.  Hát tudod, fogalmam sincs mit olvastál Teréz anyáról, de bármiféle pletyka az életéről nem semmisitheti meg cselekedetei értékét, hogy sok-sok nincstelen szenvedését enyhitette társaival, s ők enyhitik ma is, elhivatottan. Hogy afféle sztárja volt a katolikus egyháznak az akkori pápával együtt? Na és? A jó bornak is kell cégér, miért éppen a misebornak lenne ez felesleges?

       Mit számit, hogy mit zagyvál össze egy újságiró?! Hogy milyen szenzációs információkkal igyekszik a figyelem középpontjába kerülni? Hogy lerántja egy közismert személyről a leplet, fiam szarkasztikusan úgy fejezné ezt ki, hogy "most aztán megmondta a tutit"! Mit számit ez?

       De miért gondolod, hogy a kedvező információk valakiről a porhintés, sárba taposása pedig, hozzásegit átlátni rajta, sőt, megvéd a hazug élettől? Ezt az utóbbit egyáltalán nem értem. Miért élnél Te hamisan, ha jót feltételezel valakiről, és talán tévedsz?

       Bálványok? A bálványok mindig ledőlnek. Jobb, ha nincsenek bálványaink, szerintem.   

    előzmény:
    csinomjank (31564)
    2010-04-20  20:37
  38. 2010. Április 20. 20:3731564.

    klara ezen a cikken tenyleg nincs mit vitatkozni elhinni s vagy nem . online nem elerheto - ha te ra tudsz forditani idot -akkor ulj be valamelyik orszagos konyvtarba  es kerd ki a szept 11 utani nepszavakat .

     

    engem kulonosen sziven utott -akkor amit irt   es ezert nem feljetettem el -azt sem , hogy a kovetkezo napokban jelentek meg tiltakozo cikkek lelkiismeretes publicistaktol .

     

    sok hazugsag van a  vilagban . en nem banom egy cseppet sem ha atlatok  egyes szmelyeken .inkabb ,minthogy hamisan eljek .

    peldaul pont ezen a topikban mpiggy felhivta a figyelmemet terez anya visszas dolgaira ...mikor nagy rajongasomrol irtam iranta ... kuldott egy linket is  - a cikk le is rombolt bennem  egy  balvanyt -de en ezert nem haragudtam meg o ra -nem gondoltam rogton nehez gyerekkorara .

     

     

     

    elhiszem , hogy pp mindenfele szepet es jot hirdetett . az nem nehez -mondani es hirdetni .

     

     

    radovan karadzsis is egy szep lelku ember -verseket ir - szakallat noveszteve jarta alneven szerbiat es toleranciat  ,indiai tanokat ezoteriat papolt ....sok koveteoje is akadt ...

     

     

     pszichiater  a szentem . tudja , hogyan kell tomegeket manipulalni .

    előzmény:
    klára13 (31562)
    2010-04-20  14:44
  39. 2010. Április 20. 14:4731563.
    Megnézem, Magdikám, és ha lehet, idehozom majd menyed munkáit is. Mert hiába szajkózom, hogy ennek - névvel - értelme van. Növekedik vele a művész hírneve. Neked kellene idetallóznod őket. Tamás számitógépében nyilván benne vannak.
    előzmény:
    Kusza (31561)
    2010-04-20  11:26
  40. 2010. Április 20. 14:4431562.

       Janka, hiszen az összehasonlítást Jung és Popper között eleve elvetettem.

       Azt gondolom, hogy nagyon rossz Neked, hogy a kiábrándulás és a rossz történések kísérik életedet. Ahogy tapasztalom, folyton rossz dolgokba botlassz bele, mintha vonzanád őket kislány korodtól, igazán nagyon nehéz lehet így élni. Körülbelül tudom, azaz tudni vélem, hogy miért van ez, honnét ered, a régmúltból, de ez annyira személyes, hogy semmiképpen sem akarom elmondani.  Hiszen talán tévedhetek is következtetéseimmel az információkból. Talán...  

      Popper Péter durva általánosítását az arabokról nem tudom elhinni. Hiszen mindig az előítéletek és a megalapozatlan általánosítás ellen volt. Meggyőződésem, hogy félreérthetted írását, vagy rosszul emlékszel. 

     

     

    előzmény:
    csinomjank (31560)
    2010-04-20  07:13
  41. 2010. Április 20. 11:2631561.

    Szervusz Klára!

    Már irtam, hogy képeket csak otthonról tudok küldeni, mivel még mindig itt vagyok Tamáséknál, majd szerdán reggel megyek haza. Persze mint már irtam, az én gépembe lemerült az aku, majd ha átküldi nekem Ádám.

    Az avatáson nagyon sokan voltunk, csak úgy kígyózott a sor felfelé a hegyre. Ott volt a Püspök is, és a helyi atya is, még Ferences rendi papok is voltak. Majd ha érdekel, nézd meg a googlin, hogy miből áll ez a keresztúti stáció. Minden stációnál /állomás/ megállnak, majd mindegyik előtt, / 14 állomás/ van egy kis rövid beszéd, amit előre leirtak, és mindig más más ember mondja, majd egy rövid ima. Ez így meg, míg fel nem érünk a hegyre a Golgotára.

    előzmény:
    klára13 (31558)
    2010-04-19  21:11
  42. 2010. Április 20. 07:1331560.

    azert  en nem hiszem, hogy pp junghoz foghato . de messze allt irodalmunk nagyjaitol is .

     

     

    izlesek es pofonok ... en mar tinedzser koromban kiabrandultam belole -olyan semmit mondonak ereztem az irasait ... es volt valami sotet moralizalo mellekzonge benne - ismeretterjeszto pszichologia temakorben inkabb olvastam egy orosz szerzotol leforditott muvet...akkoriban jung meg nem nagyon volt elerheto magyarul ...

     

     eletenek mozzanatai . nem fontosak . jo  -hat akkor ezt hagyjuk is .

      mondjuk bennem az is mely nyomott hagyott , hogy minden arabot elmebetegnek nyilvanitott  egy nepszavaban megjelent irasaban es azt fejtegette  , hogy a vilagnak megoldast kell erre az elmebajra talalni .( vegso megoldasara gondolt?)

     

     rossz napja volt epp . es ez nem pletyka szint volt . sajat ket szememmel olvastam  a nepszavaban  2001 szept 12 -en vagy 13 an .

     

     par ertelmisegi figura fel is hokolt kis hazankban ....

    előzmény:
    klára13 (31555)
    2010-04-19  17:59
  43. 2010. Április 20. 04:2431559.

         JÓ REGGELT!

     

     

     

       Ha Ádám és Éva kinaiak lettek volna, a kigyót ették volna meg az alma helyett!

     

     

    előzmény:
    klára13 (31558)
    2010-04-19  21:11
  44. 2010. Április 19. 21:1131558.

      Egészen biztos vagyok benne, Magdikám, hogy mégy sokszor látjuk előadásait, úgy vagyok velük, hogy akárhányszor is szivesen hallgatom őket.

      Milyen beszédet mondott Tamás? Milyen köze volt az avatáshoz? 

      Mintha valaki igért volna fotókat...

      Úgy tűnt, végre itt a jó idő. És megint esett nálunk. Mostanában valahogy rosszul érint. Pedig tudod, nagyon törekszem függetleniteni hangulatomat az időjárástól. Te hogy állsz vele? 

      Lili pillanatig sem hagyja békén Zsuzsit. Holott ő húzza a rövidebbet.

    előzmény:
    Kusza (31557)
    2010-04-19  18:40
  45. 2010. Április 19. 18:4031557.

    Klára, tudod én is mennyire szerettem Popper Péter előadásait halgatni. Egy kicsit csodálkoztam sokszor, mikor a végén kiderült, hogy egy jó pár évvel ezelőtti ismétlés volt, és mégis mindig aktuális volt.

    Remélem, még látunk egy pár ismétlést, igaz ez már majd szomorúsággal tölt el, hogy már nincs az élők sorában.

    előzmény:
    klára13 (31555)
    2010-04-19  17:59
  46. 2010. Április 19. 18:1531556.

       Kis Virágom, ez igazi szép búcsúdal. Veled fájt szivem, ahogy hallgattam.

       Akit szerettünk, az mindig velünk marad, hiába halt meg. Tapasztalatból mondom, hiszen az én koromban már sok a kedves halott, és hozzátehetem azt is saját ismeretből, hogy akit szerettünk, azt mindig szeretjük már, akkor is, ha elevenként hagyott el. Ami éppen annyira fájó, de legalább él valahol. Bár aki az égbe távozott, lehet, annak jobb dolga van.

    előzmény:
    flashofhope (31554)
    2010-04-19  17:52
  47. 2010. Április 19. 17:5931555.

        Jung vagy Popper?

        A sárgabarack vagy a ribizli?

        De miért kellene választanunk, Janka? Izlik mindegyik!

        Bent jártam, Budapesten hivatalos ügyben, e pillanatban értem haza. Várakozás közben megjegyzéseden tűnődtem. "Lehet, hogy nem tudsz mindent..."

        Fura megjegyzés, hiszen mindent tudni lehetetlen, igazán elfogadnunk csak azt érdemes, amit magunk tapasztaltunk meg, ami nagyon kicsi mennyiség az élet tudnivalói közül. Ráadásul, amikor mi magunk látunk és hallunk, akkor is előfordulhat, hogy félreértünk valamit. Tetszett, amikor olvastam, hogy aki lejegyzetelte  Buddha szavait, minden irását igy kezdte: Úgy hallottam, hogy Buddha azt mondta ... és folytatta szó szerint. Mert a hallás, az már lehet akár kissé téves is.

      Aztán éppen egy ideillő fejezetet találtam egy könyvben, még várakozás közben, amely arról szól többek között, hogy mennyire alantas dolog a másik ember dolgaival foglalkozni, rosszindulatúan, pletykaszinten. S bár tévedhetek, de mintha Te ilyesféle információk birtokában lennél Popper Péterről.

      Most, hogy meghalt, már különösen érdektelenné váltak életének mozzanatai, szerintem. Mint Van Goghé, József Attiláé, Karinthy Frigyesé, csak a ránk maradt életmű számit.

     Azt gondolom, hogy sokan meritünk erőt Popper Péter bölcsességéből, fantasztikus műveltséggel párosult, éles elméjű világlátásából. Minden más  érdektelen,  csupán a mű értéke számit.

    előzmény:
    csinomjank (31552)
    2010-04-19  11:21
  48. 2010. Április 19. 17:5231554.

    http://www.youtube.com/watch?v=FDW-rrNoVko&feature=related

     

    Erre a zenére gondoltam, amiről az én Drága Tatám jut az eszembe! gondoltam, megkeresem, meghallgatom, megosztom :) 

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  49. 2010. Április 19. 11:2331553.
    jaj megin elment az ido ! megyek krumplit pucolni .. annyi ido mire megsul a kofta az agyagedenyben -de gyermekeim kedvenc eledele ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  50. 2010. Április 19. 11:2131552.

     nem tudom , mi a szerencse vagy nem . lehet , hogy nem tudsz mindent klara .

      nekem inkabb Carl Gustav az esetem ....bar feltetlenul senkit sem -ot sem fogadom el .. .

     

     

    előzmény:
    klára13 (31549)
    2010-04-19  06:07
  51. 2010. Április 19. 08:5731551.

    Igen, bekukucskaltunk az uvegen at es ures volt a nagy helyiseg. Kanadaban is van ilyen kiallitas minden tavasszal, mi is meg szoktuk nezni.

    Az aprocska asztalt 15 perc alatt megtalaltuk, a fiadhoz igen kozel levo jokora uzletben, ahol mindenfele egzotikus bambuszcsodakat meg tikfakreaciokat arulnak, de a sok egyeb kozott volt nekunk is egy darab. Nagyon jol beleillik a kepbe!!

     

    Egyelore nem sok biztatot hallunk az egiektol...varunk.

    előzmény:
    klára13 (31550)
    2010-04-19  06:25
  52. 2010. Április 19. 06:2531550.

      Tehát belekóstoltatok a budapesti éjszakába, Katica! Néhány riportot olvastam róla, úgy látom azok alapján, jól jártatok, hogy ennyivel megúsztátok. Látod, többek között ilyesmik miatt van annyira rossz hirünk a világban, hogy milyen primitiv nép vagyunk.

      Elfüstölte a vulkán Simonkával való találkozásodat? Vagy lehet még kicsi szabadságra szert tenni, a szerencsétlen eset kapcsán? Egyre csak ezen izgulok.

      Hihetetlen, mennyien rekedtek itt vagy ott. Persze pontosan annyian, ahányan utaztak volna.

      Bazsikám mondta, hogy bemutatóterme zárva van, mert szétszerelték, kivittek mindent a Construma kiállitásra. Tegnap lett vége. Ez az év nagy bemutatkozása az épittetőknek. Annyi megrendelés szokott összejönni, hogy majdnem egész esztendőben megélnek belőle. Mindenki kimegy megszemlélni a választékot, aki házat épit.

    előzmény:
    MPiggy (31543)
    2010-04-18  08:38
  53. 2010. Április 19. 06:0731549.

       Ezek szerint, Janka, szerencsésebb vagyok Nálad, mert rám Popper Péternek nagyon sok gondolata hatott, meglátásait és következtetéseit szinte kivétel nélkül el tudom fogadni. Nagy öröm  nekem minden vele való találkozás, könyveit nap mint nap lapozgatom, olvasgatom.

        Logikusaknak és életszerűeknek látom eszmefuttatásait; lényeglátása lenyűgöz. Talán minden irását olvastam, amit kiadtak, előadásait is, annak ellenére, hogy többségükben láttam is a tévében.

      Bölcs humora számomra etalon.  Gyengeségeiből nem csinált titkot - rég túl volt már azon, hogy függjön mások véleményétől, és ezt nagyon élvezte -, ez külön tetszik nekem.

       

    előzmény:
    csinomjank (31548)
    2010-04-18  23:00
  54. 2010. Április 18. 23:0031548.

     ez a hires zsido humor .

    a volt hazinenim is sokat viccelodott a rakos daganatan .de o akkor meggyogyult .

    nyugodjek bekeben . nem voltam feltetlen csodaloja , de emlekszem egy borus napra diak eveimbol ,mikor az o konyvevel a taskamban siettem haza  - alig vartam , hogy beleolvashassak  es talaltam is benne egy mondatot  egyetlengyet ,amit jol megjegyeztem valami ilyesmi volt "figyelj ,ma van az a holnap ,amitol tegnap annyira feltel"

    előzmény:
    klára13 (31546)
    2010-04-18  17:41
  55. 2010. Április 18. 20:4331547.
    Köszönöm Klára, hogy feltetted ezt a levelet  Popper Péterről.
    előzmény:
    klára13 (31546)
    2010-04-18  17:41
  56. 2010. Április 18. 17:4131546.

    Popper Péter utolsó levele a 168 órában

    Barátaim, fiam, lányom, szerelmeim, munkatársaim, szétszórt rokonaim, akik még itt-ott megtalálhatók vagytok, Magyarországon és a világ legtöbb országában, egyre magányosabban és egyre öregebben. A történelem által széttaposott öt nagy család, a Popperek, a Mandelek, a Najovitsok, az Ádlerek és a Buriánok maradványai. S a periférián még a Spitzerek. Kik ezek az emberek? Főként magyar, német, cseh, erdélyi származásúak, akikből az első világháború idején a honvédség hősei, majd a fasizmus alatt a zsidóság halottai lettek.

    Márai azt kérdezte: össze tudod-e rakni még a Margitszigetet? Én azt kérdezem: össze tudod-e még rakni a családot, engem? A nagypapákat, a nagymamákat, az unokatestvéreket, az orvosokat, a rabbikat, az Aréna úti meg az apostagi és az Ercsiben egykor működött zsinagógát? A péntek estéket, a hosszúnapot, a purimi és a hanukai játékokat.
    S mert a közelmúltban történt valami velem, megkérdezem: vajon jól emlékszem-e Lucifer kérdésére Ádámhoz? Nos, vitéz uram! Nem borzogat egy kissé furcsán a torz képű halál hideg szele?
    És én felelek: borzogat.Nagypéntek éjszakáján túlságosan hirtelen és agresszíven ért az, amit Déry a végzet végső ebtámadásának nevez. Szívroham, gyomorvérzés, vesevérzés, általános ízületi gyulladás egyidejűleg. Intenzív osztály, dialízis és mindmáig tartó folyamatos beszélgetés a halállal. Várjuk meg, amíg néma csend lesz közöttünk.

    De addig – kérem megértéseteket – igyekszem eltűnni az életetekből. Kol Nidré könyörgésének megfelelően minden esküt, fogadalmat, elkötelezettséget érvénytelennek, tévedésnek nyilvánítani.

    Kérésemre Kati jól működő barikádot szervezett körém. Csak egy őrült nőnek sikerült telefonon áttörnie. Előadást akart. Mondom, intenzív osztályon fekszem. Mit csinál ott? – kérdezte. Haldoklom. Kis szünet. Majd: különben hogy van? Különben?

    Különben jól vagyok.

    Péter

    előzmény:
    csinomjank (31545)
    2010-04-18  16:47
  57. 2010. Április 18. 16:4731545.

    jobbulast  ,klara ... pannoniaban  nagy-alfoldkent viselkedni !

     

     remelem , igazad lesz =almom nem joslat - nem tor ki a masik , nagyobb vulkan  -nem kell vedoruhaban jarni majd otthon ....

     

    ellopta a hosszu leveleet az nlc .

    most var a hazimunka ....megprobalom elolvasni a 168 ora popper levelet ...

    előzmény:
    klára13 (31542)
    2010-04-17  20:36
  58. 2010. Április 18. 08:4131544.
    Azt mondjak a 168 ora c. ujsag legutolso szamaban van egy level Popper Petertol amit el kell olvasni mindenkinek.
    előzmény:
    Kusza (31526)
    2010-04-16  19:44
  59. 2010. Április 18. 08:3831543.

    Sikerult szep kepet fotozni a lathataron?? Mi Vera baratnom babazsurjan voltunk es nem figyeltuk az eget...Nagy nehezen csaltam el csondestarsam....en ugy gondoltam jobb ha tovabb jatszuk a vendegeskedest. Mire odaertunk elfogytak a szendvicsek, igy o bosszankodva kesobb vacsorazni akart, ekkor en tiltakoztam, de hiaba. Normalis ember nem ul be egy etterembe este kilenckor, kulonosen nem a Varban.... foleg nem a Kiraly Vendeglobe (az elso a Becsi kapu mellett ahol Iza kirakott minket. )

    Ilyen verlazito "musort" en meg nem lattam. A karnyujtasnyira vigado cimbalmos-nagybogos zenekar meg csak hagyjan, az ugye rutin. De itt volt egy Sardy Janos utanzat is (Londonban seeeeej!) no meg egy tancos par is. .A pipike eloszor ejfekete cifra szerelesben riszalta magat nyurga es teljesseggel blazirt partnere mellett- a foldig ero szoknya nem akadalyozvan meg vakitoan feher hatulsemmi bugyogoja allando mutogatasat-noha nem volt konnyu, komoly koreografia kellett hozza. Hamarosan atoltozott, ekkor mar bokorugro-mini-feher szoknya-piros csizma-pruszlik dekoralta idomait. "Brahms Magyar tancok" rikkantott a nagybogos. Es csakugyan. Hiszen azt jatszottak. A fehernemu ezek utan mar szinte allandoan lathato volt mikozben  partnere kis meggyozodessel a csizmaszarat csapkodta. Brahmsot   persze tovabbi slagerek kovettek , ugralassal, Sardyval, megallas nelkul. 

    Az egyeb asztaloknal vacsorazo  vendegek udvarias erdeklodessel neztek , hallgattak-mas valasztasuk nem leven. Vagy ki tudja, talan tetszett nekik.

     

    Vegre elszantuk magunkat es elhuztuk a csikot.Azt nem arulom el mennyit fizettunk a 2 pohar borert amit sajnos tul koran es balgan mar megrendeltunk. Vegul is a mi hibank volt az egesz.

    Hogy miert irom le mindezt? Terapia gyanant.

     

     

    ....

     

    Kozben otthon lazasan ugykodo utazasi ugynokunk osszekapart szamunkra 2 jegyet, csutortok reggeli indulassal...Eloszor mi is folsikoltottunk, de ra kellett jonnunk talan nem is olyan rossz.Hiszen egyelore meg el sem indult a legikozlekedes, ha esetleg hetfon tortenik valami az egesz egy nagy kaosz lesz. A het kozepere talan talan kialakul a kep.

     

    Az ido szep... a borondoket kiramoltuk...

    Delutan hosszasan "skypoltunk" a gyerekekkel. Simon tovabbra is aggodik az undok felho miatt, mig Noni vidaman kuncog, gyurmazik, sertepertel, magyaraz . Nagyapjat megismeri, boldog "Papa" kialtassal integet majd brekegni probal ( nagyapja visszatero attrakcioja).

     

    Megyek kifliert. Ma  batyamekhoz rancigalom el ezt az embert, hiaba tiltakozik.

    előzmény:
    klára13 (31524)
    2010-04-16  16:01
  60. 2010. Április 17. 20:3631542.

       Ó, Janka! Bárcsak vigasztalhatnálak. De jól tudom - ma már, végre -, hogy a félelmek mélyről jönnek, talán eltemetett, elfeledett, de cipelt lelki terheink gerjesztik őket; a szó és az ész és a logika mit sem ér. Értelmünkkel képtelenek vagyunk föléjük kerekedni.

      Az álommal kapcsolatban azonban talán mégis: mindig másképpen van a saját álommal, mint amit mi magunk érzünk, értelmezünk belőle. Jung azt mondja, szinte lehetetlen saját álmainkat megfejtenünk. Személyes tapasztalatom is ezt mutatja.

      Életutad ismeretében a védőruhákkal kapcsolatban egészen mást vélek kihámozni álmodból. Szerintem álmod biztató. Azt akarja tudatositani Benned, hogy lám, milyen mostohák és veszélyesek is az itthoni körülmények, s milyen jól jártál azzal, hogy a távolban, jómódban, sikeresen élsz. Hiszen ez a helyzet. Nagylányod előkelő egyetemre jár, kitűnő hivatásra lelt. Férjed szépen fellépegetett a munkahelyi ranglétrán az idegenben. Te ragyogó számitógépes tervezővé váltál a három gyermek nevelése mellett. Megérkezett, bár váratlanul, az óhajtott kisfiú, aki a világ azon táján annyira fontos. Madárkád különlegesen értelmes, és másik két szülötted szintén - van-e ezeken kivül, amit kivánni lehetne? Ami űrt jelentene életetekben? 

      Jó, jó, tudom, hazád távolléte. És sehol sem fenékig tejföl. Na, igen. Most olyan helyen élsz, ahonnét  hazajönni hihetetlenül költséges. De lesz ez még másképpen is. Majd meglátod... Miközben minden rendben lesz akkor is, ha közelebb talált megfelelő munkát férjed.

     

      Magam is  vigasztalásra szorulok! 15 kilométeres biciklitúrát tettünk, s hazafelé - érthetően - már otthonunk közelében, elterültem, mint a Nagy-Alföld! Csudára megrándult a jobb vállam, a derekam, amúgy is teljesen invalidus lett belőlem...

    előzmény:
    csinomjank (31540)
    2010-04-17  18:40
  61. 2010. Április 17. 19:0231541.

    Szervusz Klára!

    Meg volt a nagy esemény, hála Istennek ragyogó idő volt. Csak egy kis mérgem volt, mert pont mikor Tamás mondta a beszédet, abban a pillanatban lemerült az aku a fényképezőgépbe. De majd megoldjuk, mert Ádám csinált képet, majd átküldi.

    Nem tudom, hogy Katáéknak sikerült-e elmenni, vagy még mindig várják, hogy beinduljon a járat?

    előzmény:
    klára13 (31530)
    2010-04-16  20:57
  62. 2010. Április 17. 18:4031540.

    nagyon meg vagyok ijedve klara .

     egy almom is erositi  ezt a felelmet .

    azt almodtam osszel - hogy otthon mindeki vedokopenybe jart -es nagyon be kellett zarkozni.... pont mikor hazaertunk ...

    most olvasom , hogy az is elofordult mar , hogy a vulkani hamutol tizezrevel haltak meg az emberek europban (1783-84) 

    jokis massziv fluroidos kenes felhok  -mikor hova fujta a szel ...

    előzmény:
    klára13 (31535)
    2010-04-17  11:38
  63. 2010. Április 17. 17:0731539.

       Ez a kegyetlen kirekesztés a gyermekek körében, szörnyű. Iskolás volt már Benikém, amikor megtudtam, hogy neki is része volt hasonlóban, mert amikor megtudta, hogy kistestvére lesz, nem tudta elrejteni nagy bánatát. Afelett érzett szomorúságát, hogy osztoznia kell anyján, és hiába volt minden igyekezetünk, hogy javitsunk közérzetén. Vagyis hiába kerestünk megfelelő személyt a gyermek integrativ pszichoterapeuták körében, rémes egyedekkel akadt össze Zsófim, elképesztő tapasztalatokra tettünk szert, s igy Benikém hathatós segitsége elmaradt. Mára jobban van, talán tényleg kinövi a szimbiózist, amiben anyjával él.

       A hosszú bevezetés után csak azt akartam mondani, hogy erről a témáról olvastam egy kis könyvet, a legnagyobb tanulság az volt, hogy ebben a helyzetben semmiféle  felnőtt békitő vagy megfeddő közreműködés csak ront. A gyermeknek magának kell megoldania, ami többnyire emberfeletti feladat. Eszternek tényleg ez a váltás segitségére lesz. Csak gondolkodom, vajon olyan "spontán" szituáció enyhithetné-e az ügyet, hogy mondjuk az öltözőben előkerül távozáskor egy zacskó cukorka zsebéből, és megkinálja vele testvéreit és a közelében levő egyik utálatost?

    előzmény:
    Bbohar (31537)
    2010-04-17  13:46
  64. 2010. Április 17. 16:5631538.
        Biztosan remek lesz, hogy dolgozni fogsz, Bonca, gondolom, olyan munka, ami életviteletekhez passzol. Jó lesz ez nagyon, bár tartok tőle, hogy szellemi kapacitásod a végtelenségig ki lesz használva. Majd csak várhatjuk, hogy fórumozz és ird blogodat! És ez legyen a legnagyobb baj!

       Soraid valóban nagyon őszinték, úgy látom. Biztosan hozzájárul ehhez, hogy ismeretleneknek, és igy leginkább magadnak irod. Igen, az ismerősök előtt szeretjük arcunkon tartani jól megszokott és  hozzánk nőtt álarcunkat, amely egy-egy szerepünket képviseli. Én, 60 éves koromra, vagy 61-re, jutottam el oda, hogy független lettem bárki itéletétől, véleményétől. Gondolkodom úgy, és irom úgy dolgaimat, ahogy jólesik. Rátaláltak többen a topikra családomból, de oda se neki! Persze, titka azért mindenkinek van, abban képtelen vagyok hinni, hogy "nyitott könyv az életem". Mert minden nem tartozhat mindenkire. Na, ezen belül elfogadom a nyitott könyvet!Hogy mindent nem kötünk mindenki orrára!!!

     

      Kukkincsdd   meg a hajnalt! - szóltam magamhoz fél hatkor. De minden szintelen volt, vagyis a megszokott világoskék. Ismered a csigabigás dalt, ahol ez a kedves tájszó van? Tegnap tanultam Zsófim menyemtől, eleinte nem értettem!

     

     A képen a hamufelhő van, a felhők felett. Gondolom, tovaviszi a szél. Hogy miképpen jön le a hamu, azt szivesen megtudnám. Hiszen az eső nem moshatja le, merthogy magasabban van.

      Most azért ilyen nagy a riadalom, szerintem, mert bár tűzhányók mindig voltak, de repülőgépek alig több, mint száz éve vannak.

    előzmény:
    Bbohar (31537)
    2010-04-17  13:46
  65. 2010. Április 17. 13:4631537.

    Homeopátiás szert Eszternél, az első bárányhimlősnél alkalmaztam, de utána nem mertem használni mert ő majd megőrült a viszketéstől. Nyilván valahogy rosszul adagoltam és az ellenkezőjét értem el. A másik két gyereké százszor enyhébb volt a homeos szer nélkül.

     

    Eszter gondja már nem a csúnya evés, ha valaha is evett úgy, az már elmúlt, ő tényleg a legszebben evő a három közül. Az ügy ott tart (illetve most nem mert már lassan egy hónapja nem volt oviban) hogy ha semmit nem csinál, csak ebédelnek (Benedek mindent elmesél) akkor is fujjognak rá, vagy letakarják a semüket, ha ránéznek-azok akik nagycsoportosok, és iskolába mennek ősszel-Eszter pedig még 3 évig ovis lesz szóval van korkülönbség bőven.

    előzmény:
    klára13 (31536)
    2010-04-17  11:51
  66. 2010. Április 17. 11:5131536.

      Gratulálok Katicabogaradnak, Bonca. Hogy öregszenek ezek a gyerekek! Hiszen most született!

      A bárányhimlő enyhitésére van homeopátiás szer, tudsz róla?

      Birja Benedeked vakarás nélkül? 

      Mondd, Eszter beszél már a mobbingól? S elszánt ellenállásáról, amiben a ronda evés a fegyvere, éppen hogy saját vesztére?

      Tegnap Benikémmel a vécé lehúzásáról értekeztünk, anyja panaszkodott, hogy "elfelejti" lehúzni. Amikor megtudta, hogy én is mennyire féltem kicsi koromban, hogy elönti az egész lakást a viz, mert sosem áll el, csak ömlik hatalmas robajjal, elmondta, hogy ő is fél tőle. Ma majd továbbmegyünk, úgy tervezem, megvizsgáljuk, mi lehet a megoldás. Lehet, kicsikét szétszereljük a tartályt, látni, mennyi viz fér bele, és miért ennyire zajos. Miért kell lezúdulnia annak a néhány liternek. 

    előzmény:
    Bbohar (31517)
    2010-04-14  22:30
  67. 2010. Április 17. 11:3831535.
        Nyugi, Janka! Előfordult már, hogy a tenger szétnyilt az úton levők előtt. Igaz, negyven évbe telt, amire hazataláltak...
    előzmény:
    csinomjank (31533)
    2010-04-17  11:14
  68. 2010. Április 17. 11:3231534.

      Igy van, Bonca, meg kell élni minden kort, ezt már a jó öreg Jung is pontosan igy fogalmazta meg. Popper Pétertől rengeteget tanultam - mert állandóan egyet értettem vele! (Kac)

       A kitétellel kapcsolatban azonban már korábban eltűnődtem, hogy csak az tudja megélni aktuális korát, aki alkalmas rá. Itt azonban megrekedtem, mert fogalmama sincs, mi tesz mire alkalmassá. 

      

      

    előzmény:
    Bbohar (31531)
    2010-04-16  22:17
  69. 2010. Április 17. 11:1431533.

     na hallod ez a vulkan ! es 1821 -ben tobbmint egy evig kopkodott ..akkor most egy evig nem lesz legiutazas europaba ?

    akkor biciklivel kell hazamennunka nyaron ?

    előzmény:
    Bbohar (31532)
    2010-04-16  22:25
  70. 2010. Április 16. 22:2531532.

    Mit szóltok ehhez a láva-hamu felhő dologhoz? Nem is tudom mit szóljak...

     

    Egy kis vidám zene, jókedvűeknek (egy zenés Weöres Sándor)

     

    http://www.youtube.com/watch?v=Hr4wInTjooQ&feature=related

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Bbohar (31531)
    2010-04-16  22:17
  71. 2010. Április 16. 22:1731531.

    "Egyet tanácsolhatok: nem szabad az élményeket meg nem élni. Ha valaki jól élte végig az óvodáséveit, iskolásként nem akar újra óvodás lenni. Ha megélte mindazt, amit az élet kínál egy gyereknek, egy felnőttnek vagy egy idősebb embernek, akkor nem lesz baj. Ha pótlandókat görget maga előtt, akkor lesz a baj. Ki kell iktatni az érzést, hogy átmeneti korszakok vannak az életben. Nincsenek. Az az életem, amit élek, nincs átmeneti korszak, az időskor sem az" -" Popper Péter

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  72. 2010. Április 16. 20:5731530.

      Jó étvágyat, Magdikám! A Mesterszakács  vacsorája biztosan mennyei.

      Különösebb égi esemény nélkül zajlott le az este, valószinűleg később ér ide a felhő. Az erről szóló topikban irta valaki: "Különben reggel lehet látni valamit ha lehet, mert hajnalra fogja ide fújni a szél a cuccost."

    előzmény:
    Kusza (31529)
    2010-04-16  20:46
  73. 2010. Április 16. 20:4631529.

    Hasonló szép éjszakát kívánok én is!

    Klára voltál fényképezni?

    Hoztam a fényképezőgépet, a holnapi napra, majd ha haza megyek teszek fel.

    Megyek vacsorázni, most szólt Tamás, halat sütött.

     

    előzmény:
    klára13 (31528)
    2010-04-16  20:39
  74. 2010. Április 16. 20:3931528.

     

     

      Jó éjszakát! Békés, szép éjszakát!

    előzmény:
    Kusza (31526)
    2010-04-16  19:44
  75. 2010. Április 16. 20:2231527.

      Magdikám, én is nagyon szomorú vagyok.

      Érezd jól magadat, és meséld el a szivhez szóló eseményt, jó?  Tudod, én nem tudom, hogy miről van szó...

    előzmény:
    Kusza (31526)
    2010-04-16  19:44
  76. 2010. Április 16. 19:4431526.

    Szervusz Klára!

    Már a Tamás gépéről irok.

    Sajnálom, nagyon Popper Pétert, egy szeretett értékes emberrel szegényebbek lettünk.

    előzmény:
    klára13 (31525)
    2010-04-16  16:39
  77. 2010. Április 16. 16:3931525.

    Elhúnyt Popper Péter.

    Az Örök Világosság fényeskedjék neki. 

     

    Részlet egy interjúból:

     

     

        - Egyik kedvenc foglalatossága azon csodadoktorok ostorozása, akik minden testi-lelki bajra tudnak egy gyógyírt. Sokan ilyen mindenható gyógyír reményében veszik a maga könyveit.

        - Andaxinként használnak? Nem rendülök meg ettől. Én is tartok rossz kedély elleni műalkotásokat. Kétszázezredszer is elolvasom Graham Greennek az Utazások nagynénémmel című, lektűrnek is minősíthető könyvét, vagy Satie zenéjét hallgatom, hogy jobb kedvem kerekedjen. Baj-e ez Greennek, Satie-nak? Könyveimet nem azért írtam, hogy hamis lelki vigaszokat és illúziókat hintsek az embereknek. Általában arról írok, magam hogyan élem meg a dolgokat, és ha ez lecsillapítja az embereket, semmiképp sem azért, mert mosolygósnak, szelídnek, perspektivikusnak hazudom a világot.

     

    előzmény:
    klára13 (31524)
    2010-04-16  16:01
  78. 2010. Április 16. 16:0131524.

      Visszacsallak ide, Kata, mert azért ez a topik az igazi.

      Reggel óta azon tűnődöm, hogy vajon merre indultok, s hogy lehet-e?

      Fura dolog az ilyen kényszerrel megnyújtott tartózkodás, bármennyire jó helyen történik is. 

      Sokat gondolok Rátok, az előbb, amikor a nefelejcseket fényképeztem, midenképpen. Mint ahogy Sasára is, amikor a virágok mandalakelyhét.

      Gondolkodásom és emlékezésem egyik iránya, hogy egyre csak álmélkodom, milyen különös az, amikor valahol minden a helyén van, minden szin, forma, és teljes az összhang. Ezt elérni csak nagy gondossággal lehet, ami szépérzékkel és fejlett izléssel párosul. Tudom, ez igy túl jó, ahogy mondom, de ha ezt láttam, hogyan irhatnék mást?  S azt gondolom, a leglényegesebb a szeretet, ami kifejeződik a kis lakásban, amely számotokra az otthon, a haza - a távoli mellett.

      Végre süt a Nap. A szép babarózsa fácskákat ismét fényárban láttátok, bizony, nagyon hamar kibontják ők összes virágukat. Örülök, hogy viszed a bábot és az egyéb örömnövelő ajándékot. Értem én lányod igyekezetét, megértem, hogy ellenszegül, csökkenteni akarja a fogyasztói társadalom lélektorzitó hatását. Jó út ez és joga van hozzá. De a nagymamának is vannak jogai!!!

      Készülök az alkonyatra, csőre töltött fényképezőgéppel és feltankolt autóval, hogy kimenjek fényképezni a városból. Azt mondják, ekkorra ér ide a hamufelhő, s gyönyörű pirosra festi majd a lenyugvó Nap. Látod, ez a kis ajándék nagyon kevés a veszteséghez képest, amelyet a vulkán kitörése okozott. De ha már van, érdemes elfogadni.

       Várhatóan mikor indulhattok?

    előzmény:
    MPiggy (31479)
    2010-04-12  08:13
  79. 2010. Április 16. 09:5531523.

    Csoóri Sándor:

     

     

    VENDÉGEM ÉS VARÁZSLÓM

     

     

    Ebben az átlátszó esőben
    nagyon magányos lett az erdő.
    Madarak torkában a lángot
    elfújta kedvetlen, hanyag szél.

    Állnak a lombok, mint lovak
    a szomorúság jászolánál;
    baljós tükröket rejt a hegyhát
    s bennük ég és föld öklelését.

    Ha nem élnél, most elaludnék
    s nem gondolnék semmi örömre
    sem a víz citera-szavára
    sem ágyékod villámaira.

    De felkönyökölök nyavalyámból
    az elmúlásból felkönyökölök
    s Téged látlak, egyetlen élőt
    kiben a nyár még folytatódik.

    A nyár, mit az eső kioltott
    akárcsak egy boglyatüzet;
    a nyár, mely olyan zaklató, mint
    a szerelem, vagy mint a rózsák.

    Az évszakokat folytatod Te
    azzal, hogy élsz, hogy örülsz nékem:
    ha fölnézel, ragyog a Nap
    s ki is nyílik, mint egy kapu.

    Ezen át lépsz be újra hozzám
    a vendégem és varázslóm vagy.
    Eláll az eső szívverése
    s a fű zöld parazsa fölizzik.

    előzmény:
    klára13 (31522)
    2010-04-15  23:11
  80. 2010. Április 15. 23:1131522.
      Jó éjszakát, jó utat, Katica.
    előzmény:
    MPiggy (31506)
    2010-04-13  15:58
  81. 2010. Április 15. 23:0831521.

      Ajaj! Elsiették, Magdikám. Őszinte együttérzésem.

      Nagyon várjuk már mindannyian a napsütést. 

      

    előzmény:
    Kusza (31520)
    2010-04-15  22:00
  82. 2010. Április 15. 22:0031520.

    Jaj de aranyos Benike, milye jól ismeri ezt a Kálit!

    Gondolhatod, hogy Gyurinak mennyire az agyára, és a zsebére megy ez az eső, a múlt héten lebontották a sátrat. 

    előzmény:
    klára13 (31519)
    2010-04-15  21:22
  83. 2010. Április 15. 21:2231519.

      Szép ezeréves holmiid vannak, Magdikám. S nagyjából úgy szokott történni, hogy a harmónia megteremtődik, ha szinvilágunkon belül maradunk. Benikém ilyenkor szokta mondani: Káli, már láttam rajtad, hogy valami bölcset fogsz mondani,

     Amúgy ma kissé agyamra megyek, persze lehet, hogy az eső megy agyamra, és összetévesztem magamat vele.

      Megyek aludni, kedélyállapotomhoz illő könyvet találtam tegnap:  Beszélgetések a hóhérral. Valamikor olvastam, most kiváncsi vagyok rá, hogy mai énemmel milyennek látom. Náci bűnös a hóhér. Dokumentumkötet.

    előzmény:
    Kusza (31518)
    2010-04-15  21:03
  84. 2010. Április 15. 21:0331518.
    Csak így utólag néztem meg a képet, és akkor láttam én is, hogy hasonló színű a húzat, a darbukával, habár amin ül az inkább zöld. Ezt még nagyon régen vették Tamásék az IKEA-ban, így a húzattal együtt. Az én ruhám is tényleg hasonló színű a kályhával, ez csupán véletlen, mert ami rajtam van, már ezeréves.
    előzmény:
    klára13 (31515)
    2010-04-14  21:23
  85. 2010. Április 14. 22:3031517.

    Szervusz Klára, köszönöm soraid.

    Elkapta Benedek, nagyon, nála "tombol a vírus" mert ő a két tesójától kapta el. Egybefüggő piros pöttyök vannak rajta. Döbbenetesen néz ki szegény, és amit érezhet, forró apiros részeken a bőre, de hősiesen viseli.

    Máskülönben az a jó a bárányhimlőben hogy fel vagyunk mentve, nem kell mennünk sehová, cegyütt lehetünk, egész nap a lakásban. Főleg most értékelem ezt, hogy elvileg hamarosan dolgozni kezdek, erről szeretnék majd mesélni, de olyan meseszerű ez a munkaajánlat, hogy akkor merek csak, ha már tényleg elkezdtem, addig el sem hiszem :), na jó elhiszem, de  nem merem elkiabálni.

    Köszönöm, ha olvasod,-az olvasótáborom tagjait valójában nem ismerem, örülök, ha bejelentkezel, jólesik. Így esik jól írni, hogy magunknak is emlékként, olyasóknak is, ha valakit valamiért érdekel, de nem akarom, hogy befolyásoljon az írásban, hogy ki mit gondol rólam, ha olvassa, ezért az ismerőseim körében nem ismert a blogolásom. Mindig azt gondolom, hogy egyszer majd kinyomtatom, és jó emlék lesz a gyerekek kicsi koráról.

     :)) Most az jutott az eszembe, ha majd 20-30 év múlva pszihologushoz jár majd egy ember,  mekkora segítség lesz az anyja blognaplójából dolgozni haha.

     

    Benedek elsős? Szereti az iskolás életet?

     

    Az Én Ábelem (kiscicabogaram :) holnap lesz két éves! 

    előzmény:
    klára13 (31509)
    2010-04-14  08:07
  86. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. Április 14. 22:0531516.

    Szia Klára!

     

    Jót mosolyogtam a leveleden, és tudom, hogy igazad van, de nekem könnyebb volt így "ismeretlenül" .

    Elgondolkodtam ám azon, amit írtál, hogy én is cipelek egy terhet. Igazad van. Csak ez valahogy eddig nem tudatosult bennem, vagyis gondoltam rá valamilyen szinten, de nem úgy, mint teher, hanem segíteni akarás, de így, hogy te kerek-perec leírtad, hát elgondolkodtató volt.

     

    Köszönök mindent!

    előzmény:
    klára13 (31503)
    2010-04-13  14:11
  87. 2010. Április 14. 21:2331515.

      Különös fiú Ádám. Darbuka! Néztem gyorsan, mi lehet az?

      A kék darbukához Te varrtad a kék teritőket? Nagyon harmonikus.

    előzmény:
    Kusza (31514)
    2010-04-14  19:47
  88. 2010. Április 14. 19:4731514.

    Kár, hogy mégsem láthattalak meg Titeket, de hát igazad van, na jól van elképzelem, hogy milyen jót sétáltatok, és beszélgettetek, kegyes volt hozzátok az időjárás is.

    Ádám a kedvenceivel, a vízipipával, és a darbukával.

    előzmény:
    klára13 (31513)
    2010-04-14  17:37
  89. 2010. Április 14. 17:3731513.

      Magdikám, kizárt, hogy ezt az elegáns hölgyet a gyönyörű thonet hintaszékben elfeledtem volna. Nagyon tetszetek, szőkeségedhez jól illik a zöld öltözék, a zöld öltözék jól illik a kandallóhoz. Röviden és divatosan csak azt mondhatom, király!

     

       Képek nincsenek, Katica jól megérezte, hogy a fotódzkodás nem éppen műfajom, én pedig hogyan is állithattam volna be otthonukba  fényképezőgéppel?! Igy aztán képek, sajnos, nincsenek. 

      Beszélgettünk, sétálgattunk, kisütött a Nap, amikor elindultam, és most, hogy hazaértem, ismét eleredt az eső.  Jó volt hozzánk az ég.

      A Vár gyönyörű, Katicáék lakása szintén. Illenek egymáshoz.Ők pedig lakásukhoz. Pontosan az a helyzet, mint a Te fényképeden!

    előzmény:
    Kusza (31512)
    2010-04-14  14:17
  90. 2010. Április 14. 14:1731512.

    Szervusz Klára!

     Majd várom a képes beszámolót!

     Úgy emlékszem, hogy már mutattam ezt a képet, de ide hoztam mégegyszer.

    előzmény:
    klára13 (31510)
    2010-04-14  08:31
  91. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. Április 14. 13:4631511.

    Szia!

     

    Most látom, hogy azt hitted, hogy eltüntem. Nem tüntem el, csak nem vagyok mindig gépnél. Most is éppen dolgozom, így csak gyorsan elolvastam, amit írtál, de mégjobban odafigyelve el fogom alaposan olvasni.

    V.J.P. Azt mondtad ő nagyon jó, sőt az egyik legjobb, így írtad. Vagy tudsz jobbat is? Őt szimpatikusnak találom.

    előzmény:
    klára13 (31503)
    2010-04-13  14:11
  92. 2010. Április 14. 08:3131510.

      Magdikám, nagyon szép élményben lesz részed, kivánom, hogy elálljon addig ez a hetes eső. Igazán módodban van kihasználni hintaszékedet, s egyúttal felhivom figyelmedet arra, hogy tartozol fényképével! Legjobb úgy lenne, ha  benne üldögélnél a fotón is. Egyiken. Mert csak körülbelül tudom választásotokat.

      Mivel töltöd idődet ezeken az esős napokon? 

      Én rámolok, zsákokba rakom a ruhákat, amelyektől meg lehet szabadulnom. Vagyis érdemes megszabadulnom tőlük. 

      Bárcsak közelebb laknál, hogy hármasban cseveghetnénk Katával! Éppen olyan kedves, mint irásaiban, s férje szintén nagyon aranyos. Katica a csacsogó Szélvész Kisasszony, férje a megfontolt nyugalom maga. Remekül kiegészitik egymást. Remélem, megbocsátja nekem "kiértékelésüket"!

    előzmény:
    Kusza (31507)
    2010-04-13  20:57
  93. 2010. Április 14. 08:0731509.

       Szervusz, Bonca!

       Szédületes vagy! Fantasztikus! El sem tudom mondani örömömet, hogy ilyen remekül alakulnak dolgaid.Illetve, hogy ilyen remekül alakitod dolgaidat.

       Tehát csak.csak megkapta a bárnyhimlőt Bendek is. Tegnapelőtt olvastam a Boncaságot,azt is láttam, leálltál a fórumozással, ami teljesen érthető. Nagy öröm, hogy bekukkantottál! 

       Blogod egyszerűen gyönyörű. Lirai és mégis izgalmas, és irodalmi  stilusú. Érthetően van ilyen nagy rendszeres olvasó táborod. Tűnődtem, hogy bejelentkezem, de aztán visszatartott a gondolat, hogy felesleges minden lében kanálnak lenni.

     Még egyszer gratulálok.

    előzmény:
    Bbohar (31508)
    2010-04-13  22:13
  94. 2010. Április 13. 22:1331508.

    Sziasztok,

    nagy ölelés minenkinek,

    Aranka rám is hatással volt :) én is olvastam több könyvet is, amiben szóba kerül a személyisége.

    Mostanság ápolom a harmadik bárányhimlősömet. Nem tudom, hogy írtam e, de félév végén csak jelesem volt. Egy tanárom által talán egy nekem való munkahelyen kezdek nagyon hamarosan.

    Szép tavaszi napokat kivanok mindannyiotoknak. 

    előzmény:
    klára13 (31487)
    2010-04-12  16:29
  95. 2010. Április 13. 20:5731507.

    Jó szórakozást kivánok a holnapi találkozónál!

    Pénteken megint megyek Tamással hozzájuk, most lesz a Keresztút avatása, vagyis szentelése. 

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  96. 2010. Április 13. 15:5831506.

    A "Baracklekvar" regi kedvencem volt Cini valamelyik novellaskotetebol.

     

    Persze az is lehet Aranka majd kesobb megis befejezi tanulmanyait- de elegge varatlan fordulat lenne.

    Mikor Svedorszagba keszultek K.F. koponyamutetjere, o loholt, szaladgalt napokig a varosban, vadul vasarolt, "nem mehetek komplett ruhatar nelkul" folkialltassal. Az utazas igy jocskan eltolodott.

    Egy felmondat szerint Auswitzben halt meg a szerencsetlen, kulonos, jegszivu no.

     

    előzmény:
    klára13 (31505)
    2010-04-13  15:46
  97. 2010. Április 13. 15:4631505.

        Nahát! Aranka ezek szerint nem volt pszichiáter? Na, mindegy.

    Isteni dolgokat olvastál a kor nagyjairól. Még hogy kendőt lobogtatni! El tudom képzelni. 

       Egyik emlékezetes történet, amikor K. Ferenc kérésére házvezetőnőjük, a fiú izgalommal teli közreműködésével, lekvárt főzött. A házvezetőnő visszaemlékezése, úgy emlékszem.  Ferencnek ez több volt mint lekvárfőzés, valahogy a nem létező családi rendet szimbolizálta. Aztán hajnalban hazatért részegen apja anyja,  részeg ármádiával, felfedezték az üvegeket a dunsztban, és szétbarmolták az egészet.

      A könyv visszaemlékezéseket tartalmaz, amit megtaláltam.

      Sajnos, a családi képeskönyv bujdokol.  Pedig nagyon érdekes, Aranka minden fotón középpont, kihúzta magát, fejét magasra emelte, rá van irva, hogy csak ő számit. A K. Frigyes pedig ... mit ne mondjak, a fürdőnadrágos képén látszik, hogy egy fokkal sem szebb az ördögnél.

      Nagyon szép lehet a kiállitás. A hónap végéig feltétlenül odajárulok magam is. Majd délelőtt, talán olyankor kisebb tömeg leszünk. A buszon a sok vizes ember elég kellemetlen lehetett.

      Gondolom, a Siposba mentek, talán a régibe? Vagy a flancos Kéhly kocsmába? Ott ünnepeltük 25. házassági évfordulónkat. Tudod, laktunk sokáig a 3. kerületben. A napokban előjött akkori ruhám. Ha  beleférek,  majd felveszem itthon az ötvenedikre. Hm. Hiszen négy év múlva már itt lesz! 20. születésnapomon keltünk egybe. Huh, de rémes "lakodalom" volt anyósom jóvoltából. Isten nyugosztalja. 

    előzmény:
    MPiggy (31504)
    2010-04-13  15:24
  98. 2010. Április 13. 15:2431504.

    Eppen ma reggel kerult szoba eloszor Aranka "foglalkozasa". Mikor ferje egyszer csakugyan elhagyta es Becsben tolott par hetet-talan, tobbet nem a szeretojevel, Aranka teatralisan kijelentette befejezi tanulmanyait (orvosi psychiateri) es majd dolgozni fog, hogy o egyedul tarthassa el a fiukat ( egy sajatja , egy kozos, egy pedig K. elozo felesegetol valo, o a szerencsetlen Gabi)

    Ezert hangzik el egyik karcolatban "  a maga fia meg az en fiam veri a mi fiunkat".

     

    Frici hamarosan bunbanoan hazater Becsbol, a tanulmanyokrol nem esik tobbe szo. 

    En is azt hiszem Aranka fofoglalkozasu szepasszony volt. Mostohafia, Gabi "boszorkany" gyanant enekli  meg verseiben. Maglyahalallal gyutt.

     ....

    Az is kiderult, Karithy teljesseggel orult es zseni novere , Mici forditotta le a Micimackot, persze az iro a nyersforditasbol mestermunkat krealt. O egy szot nem tudott angolul...

    Fantasztikus dolgokat lehet megtudni a kor nagyjairol; Fust Milan pl nem turte, hogy az o versolvasasa alatt a hallgatosag maga ele bamuljon. Talpra kellett ugralni folyton es kendoket lobogtatni...Tersanszky ugy ismerte meg feleseget, hogy egyidoben  akartak a Dunaba ugrani, de aztan inkabb osszehazasodtak.

     

     

     

    ........

     

     

    Elbumliztunk a Szepmuveszetibe, szep a kiallitas (Puskin muzeum kincsei, Moszkvabol) Kincsek alatt nem tomjent es mirrhat es aranyat, hanem impresszionistak kepeit ertem. Cime Degastol Picassoig.

     

    Sajnos az osszes tobbi turista is ott volt (esos nap!) igy volt tiprodas...meg kisgyerekek is szaladgaltak, zajongtak ami azert szokatlan.

     

     

    Meg mindig dietazol??? Mi nem. Majd otthon. Ma este obudai kiskocsma, ami Peter szerint "halakban eros". Ezt orommel vettem.

    előzmény:
    klára13 (31501)
    2010-04-13  12:11
  99. 2010. Április 13. 14:1131503.

      Tovaszálltál, Csiripcsóka, esetleg kényelmetlen volt kérdésem,  bár nem egészen értem, miért nehéz vállalni dolgainkat, de hosszú válaszodra még válaszolnom kell.

     

    "nem szabad a pszichés betegeknek megpiszkálni a tudatalattiját,"

     

    mondta valaki, és ekkora hülyeséget rég hallottam. Pedig hallottam eleget. 

       A tudatalattit - megindokolva - átkeresztelték már rég a pszichológiában tudattalannak, na, de egykutya. 

        Hosszú lenne elmondani, mért ellenzik némelyek a módosult tudatállapotban való kezelést, nincs kedvem részletezni. De az biztos, hogy a módosult tudatállapotban való gyógyulás hasonlithatatlanul eredményesebb, mint a tesztek és a beszélgetések.  A gyógyszerek pedig csak a tüneteket fedik el. 

      Még hozzáfűzném, hogy nem megpiszkálják a tudattalant, hanem együtt dolgozik  benne az erre kiképzett terapeuta a lelki beteggel, az érzelmeket alakitják át - maga a történet érdektelen. Az kiderül a szimbólumok segitségével anélkül, hogy hosszadalmasan mesélni kellene. 

      A módosult tudatállapot megnyugtató és nagyon frissitő, kellemes élmény. Ezt érik el a meditációval, ezért van óriási szerepe a meditációnak. Itt a terapeuta segitségével jön létre. Abban igazad van, hogy csakis jó szakember foglalkozzon a lelki beteggel. A kóklereket messze elkerülni érdemes. A mindenféle utaztatások, visszavezetések az előző életbe többnyire veszélyesek. Mert hipnotizálni, azaz módosult tudatállapotba vinni, ezt könnyű megtanulni. Ez a dolog lényegtelen része. A lényeges a terápiai tudás, amelyet elsajátitottak a képzésben, amellyel gyógyitanak. Ők a lélekgyógyászok. 

      Van egyébként egy ötletem, milyen úton indulhatnál el. Persze, vidéken tényleg nehezebb, mint a fővárosban. Mármint szakembert találni. Bár egyre többen vannak. Ha érdekel, szólj. Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (31485)
    2010-04-12  14:12
  100. 2010. Április 13. 13:0631502.

     kedves sasa  !

     szivesen beternek mandala cukraszdadba -de mivel ez most nem lehet - igy kuldok neked egy mandala dinnyet .

     egy partin voltam februarban es ott diszelgett a tortak felett ez a faragott dinnye . e muveszet az indiaiak hobbija erre ...gondoltam elkuldom , hatha inspiral teged e dolog .

    előzmény:
    Schanti (31457)
    2010-04-09  18:10

Címlap

top