Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. 2015. február 8. 20:18676.

    Kisbizsu! Kérdésedre válaszolva: a fogkrémet azért kentem a sebeimre,varaimra, főleg a hátamon,mellkasomon, vállaimon és karjaimon lévőkre, hogy addig se tudjam őket piszkálni,újra meg újra lekaparni,úgy ahogy te is írtad hogy 30-szor lekaparod ugyanazt a varat. Szépen lepöttyöztem a sebeket, aztán megszáradt rajtuk a fogkrém, utána felöltöztem, és később mikor véletlenül arra tévedt a kezem,pl a hátamon matattam volna,akkor éreztem hogy ott vannak a fogkrémpöttyök,és máris lehetetlen volt kaparásznom. Szóval igen,használt a fogkrém. De minden ilyen dolog működik,ami megakadályozza hogy hozzáférj a sebeidhez,varaidhoz. Ma is egész nap korrektorpöttyökkel az arcomon vagyok itthon, addig se nyúlkálok. Ma még fejbőrkaparás se volt,úgyhogy örülök. A nyakamon megszámoltam viszont,és a tegnapi állatkodásom eredményeként sajnos 10 db seb van,ebből kb 5 fáj is :((

    előzmény:
    kisbizsu (654)
    2015-02-08  11:57
  2. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 8. 18:35675.

    Sharonról tudsz képet mutatni? Jujj akit belinkelték (Katie?) hogy bírja ki, hogy nem esik neki az arcának? vagy legalább egy kozmetikusnak mutatná meg..

    előzmény:
    kisbizsu (672)
    2015-02-08  17:11
  3. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 8. 18:33674.

    Akkor egy idősek vagyunk, azonos problémával.


    Az én barátnőm is szabályosan imádja magát, szerintem néha túlságosan is. De épp ezért semmi rosszindulatú megjegyzés nem tudja kizökkenteni.


    Szerintem magunkra kéne szedni egy kis önimádatot 


    Én azon vagyok egyébként, büszke vagyok magamra hogy elkezdtem a sportot és holnap kezdésnek ki öltözök a munkába is.


    kipróbálod te is?

    előzmény:
    kisbizsu (673)
    2015-02-08  17:24
  4. 2015. február 8. 17:24673.

    Így is van, vonzó, ha valaki elégedett magával, míg az ellenkezője taszító, főleg egy bizonyos kor után nem lehet már cukinak nevezni az esetlenséget, zavart. Persze meg lehet tanulni a magabiztosságot is. Van két olyan barátnőm is, aki minden helyzetben higgadt, talpraesett, irigylésre méltóan optimista és mindkettő azt mondja, hogy a titka az, hogy imádja magát, szóval nem stresszelnek semmilyen hibájukon, elszúrásukon. 


    Ezért is akartam szakembert, hogy kirugdosson a komfortzónából. Egy híján 30. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (671)
    2015-02-08  16:52
  5. 2015. február 8. 17:11672.

    Régen a legszebb bőrű barátnőmet is megfertőztem vele. Érdekelte, hogy mi okoz olyan örömet nekem ebben, és ő is élvezni kezdte, de szerencsére gyorsan leszokott róla, miután leszúrták a szülei. Jut eszembe, neki a testvére is időszakos nyomkodós volt. Anyu egyik régi barátnője is, ill. egy másik barátnőm szintén, ő arcon már kevésbé, a mellkasa a durvább. Nem lehet ez sokkal ritkább a körömrágásnál, csak sokan jól leplezik. Persze vannak fokozatok és én a durvábba tartozom, tartoztam. 


    Megan Fox-nak talán csak az a 2-3 hege van, Cameron Diaz és Sharon Stone már durvább eset.


    Neki viszont erős lehet az öruralma:


    https://healthnutforlife.files.wordpress.com/2013/06/katy perry1.jpg

    előzmény:
    andalúzia (670)
    2015-02-08  16:10
  6. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 8. 16:52671.

    Azt mondják amíg magunkat nem fogadjuk el akkor mások se fognak. Mondjuk érdekes, azok az emberek akik mindig magasból szarnak mások véleményére, valahogy mindig vonzóbbak vagy hogy mondjam megfelelőbben, magabiztosabbak és mindig is irigyeltem az ilyet.


    Az egyik barátnőm hasonló típus, ha még valami oltári ciki dolgot is csinál, akkor is tud nevetni rajta és azt mondja majd másnap próbál még jobban kinézni, hogy bosszantsa azokat, akik előtt égett..


    valahol igaza van, elszáll az élet, mi meg másokon agyalunk. Én ettől is megakarok szabadulni, hogy majd ha ez lesz meg az lesz, akkor jobb lesz. Most kell jobbá tenni a dolgokat, mert egyszer arra kelünk fel, hogy 60 évesek leszünk, az élet meg elszállt, mi meg csak nyomkodtunk és görcsöltünk. Ki kell lépni a komfort zónánkból.


    Tényeg te kisbizsu hány éves vagy? andalúziára emlékszem hogy 30 valamennyi.

    előzmény:
    kisbizsu (669)
    2015-02-08  16:07
  7. 2015. február 8. 16:10670.

    Az biztos hogy sokan vagyunk ezzel a problémával. Csak eltérő mértékben. Van aki kevés időt tölt el a pattanások,mitesszerek nyomkodásával, és vannak akik naponta több órát; ez a nem mindegy! Én is ismertem olyan nőt,aki " hasonló cipőben" járt mint én, mint mi. Állandóan nyomkodta magát, de ő csak az arcára koncentrálva, és mindig mindenhonnan elkésett,pont a nyomkodás miatt,és állandó kapkodásban volt. Ezenkivül az ő lánya és annak barátnője egyszer elmondták nekem, hogy milyen jó érzés a fejbőrüket lekaparni,aztán a száraz bőrdarabkát,varat lehúzni végig a hajszálon,kiszedegetni a hajból. Akkor én is elárultam nekik,h én is ezt csinálom. És volt mégegy barátosnőm,aki szintén szeretett huzamosabb időt eltölteni a tükörben nyomkodással. Úgyhogy rengetegen vagyunk ilyenek szerintem.

    előzmény:
    kisbizsu (653)
    2015-02-08  11:54
  8. 2015. február 8. 16:07669.

    Mindig úgy képzeltem, ha lesz valaki, aki teljesen elfogad, akkor majd nekem is megy, de mindig kiharcoltam a kritikát, ill. meggyőztem másokat, hogy menthetetlen vagyok. Talán az utolsó percben vagyunk, változtassunk! Benne vagyok a jövő hétben, ahogy mondtam, az említett filmnézős volt az utolsó barmolás.


    :) Igen, csalánkiütésre és napallergiára is fogtam már, utóbbival az is magyarázható, hogy miért jártam 40 fokban hosszúujjúban. Utóbbira lépten-nyomon rákérdeznek, nagyon fárasztó, főleg olyan barátnőmtől, aki ismerte a szokásomat. Arcnál egyszerűbb, mert azt gondolják, hogy szerencsétlen mennyire pattanásos és nem firtatják. A legrosszabb az volt, amikor beültünk valahova egy fiúval, nem láttam, hogy a csuklómnál a pulóver alól kilógott egy icipici seb, ő pedig rákérdezett, hogy ezt mivel okoztam magamnak. Rögtön gondoltam, hogy itt a vége, sosem fogom megmutatni a többit, ha a jéghegy csúcsán is fennakad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (667)
    2015-02-08  13:09
  9. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 8. 15:16668.

    Ezek mind jók, a csipkebogyó olaj is vitalizálja a bőrt.


    Jövő héttől benne vagy az újabb heti kihívásban?


    Ha a cigit letetted ezt is le tudod. Én sem akarom elkiabálni még, mert tudom egy rossz nap és eltudom intézni azt amit eddig sikerült kibírnom,de reménykedem.


    Ti is mindenféle allergiával magyarázzátok a külvilágnak, hogy miért olyan a fejetek mint a világháború???? Én már mindenfélét hazudtam, hogy nem tehetek róla, a tejtől van, aztán ételallergia..és sorolhatnám, persze sose mertem azt mondani, hogy hát kérlek szépen ezt én kinyomtam és kivakartam...

    előzmény:
    kisbizsu (666)
    2015-02-08  13:03
  10. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 8. 13:09667.

    Pont ezért kell most Kisbizsu megváltoztatni az életünket és elfogadni magunkat, azt hiszem a gyógyuláshoz ez nagyon kell. nem marcgolni magunkat mindenért, csak elfogadni hogy senki sem tökéletes, ahogy mi sem.


    Egyszer azt hallottam valahol, hogy ugyanúgy bűn utálni magunkat, mint más embereket. És ha van bennünk annyi elfogadás, hogy próbálunk másoknak megbocsátani, illetve nem ítélkezni, akkor miért nem vagyunk képesek erre saját magunkkal szemben?


    Én nem akarok tovább így élni, pont elég időt vesztegettünk el..

    előzmény:
    kisbizsu (665)
    2015-02-08  12:58
  11. 2015. február 8. 13:03666.

    Szintén zsíros-vízhiányos vagyok újabban (zsíros lassan már csak az orromon) és pont sheavajat akarok szerezni meg argánolajat :) csak magában kenném a fejemre

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (663)
    2015-02-08  12:40
  12. 2015. február 8. 12:58665.

    Vicces, én is azt mondogatom, hogy fiatalon sem tudtam élvezni azt, amit most siratok, mert mindig sebes voltam és gátlásos, de nem igazán nyugtat.


    Most van egy csodakencém szem alá, ha nem válik be vagy elfogy, megpróbálom a szőlőmagot. Tulajdonképpen arcra is kennék jól szívódó olajat, talán jobb, mint a hidratálók. 


    Az étrendemen bőven lehetne javítani, vitaminokat is szedek, de talán egy fogfehérítés és valami hajkúra is időszerű lenne, a lovaknál is ezt nézik, nem? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (662)
    2015-02-08  12:33
  13. 2015. február 8. 12:46664.

    Ha nincs gyulladás, akkor szerintem kihagyhatod a tonikot, főleg az antibiotikum miatt. Mindig kiderül, hogy ha nem piszkálunk, akkor nincs is mit.


    Jól hangzik, talán nekem is jobban meg kéne hajtani magam. Az erőnlét miatt is, meg ha csinibb az ember, kevésbé van kedve barmolni. 


    Nem fertőzéses szőrtüszőgyulladásra gondolok, csak arra, hogy mindig benő a szőr, kipattogok még a borotvától is. IPL-t próbáltam, de nem győzött meg annyira, hogy kibírjam azt a fájdalmat. Alacsony erősségen nem láttam változást, magasabb fokozaton meg majdnem bepisiltem, és úgy is csak késleltette a növekedést a hónaljamon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (660)
    2015-02-08  12:26
  14. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 8. 12:40663.

    Én is szeretek sminkelni. És szerintem azért a tisztítás fontos, mondjuk nekem vegyes a bőröm, zsíros és vízhiányos egyszerre. Szóval reggelente csak jéghideg vízzel mosom le, ez állítólag összehúzza a pórusokat és csökkenti a szem alatti karikákat, aki haladó jeges vízzel is moshatja, este viszont a sminket egy sheavajas meg mindenféle jóval összerakott természetes szappannal szedem le.

    előzmény:
    kisbizsu (659)
    2015-02-08  12:21
  15. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 8. 12:33662.

    Én 30 éves vagyok, ne is mond. Borzalmas az egész :-)


    Szem alá javaslom a szőlőmagolajat, nem nagy összeg és tényleg jó. máshova is lehetne, de a mi bőrünkre olajat szerintem nem érdemes kenni, max. dekoltázs.


    Én ezért is sportolok, ne gondold hogy nekem nem ereszkedett meg ez az, de ezeket csak tornával lehet karban tartani, semmi mással, meg normális étrenddel.


    Az arc viszont félelmetes, néha nem mosolygok h ne látszódjanak a ráncaim :( nagyon rossz érzés, de néha azzal nyugtatom magam, hogy fiatal koromban meg más problémáim voltam, másként gondolkoztam.

    előzmény:
    kisbizsu (655)
    2015-02-08  12:06
  16. 2015. február 8. 12:31661.

    Örülök neked, hogy már 1 hete mentes vagy!


    Elképzelem, milyen jól sminkelhető lennék egy hét után. Tegnap volt az utolsó vakarásom, pont filmnézés közben, pedig előtte megállapítottam, hogy annyira nem is vészes a fejem, mint néhány nappal korábban. Szóval több nem lesz, leállok, mint a cigivel meg a kólával. Bár utóbbit most újra iszom, nagyon addiktív.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (658)
    2015-02-08  12:16
  17. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 8. 12:26660.

    A bőrgyógyász adta a tonikot és a skinorent is egyszerre. lehet nem száríttatom a bőröm vele feleslegesen. " 2 dolgot használok skinorent meg a hidratálót.


    A skinoren is azokat a baktériumokat öli meg, ami a pattanásokat okozza. Gondolom a tonik meg inkább gyulladáscsökkentő.


    De igazatok lehet, viszont most h kenem a skinorent, nem nyúlok a fejemhez, mondván h le van kezelve és nem szabad, felszakadna a bőröm. Szóval ezért ha kibírom végig csinálom a kúrát.


    Én most járok spártai edzésre és TRX-re is kombinálva, nagy erőkifejtést kíván, ezért baromira kiadom a gőzt, úgy érzem hogy kimegy belőlem minden méreganyag, az arcomnak is szép egészségest színt ad utána 1 óráig. 


    Szóval az arcomat most nem birizgálom, de tuti el kell majd járnom sűrűbben kozmetikushoz...és persze hiába nincs rajta gyulladás, a régi hegek nehezen múlnak, nem tudom miért vártam csodát, egyértelmű hogy több idő kell azoknak, lehet hónapok..


    Kisbizsu a szőrtüszőgyulladásod tényleg rosszkor jött, végleges szőrtelenítés nem jöhet akkor szóba?


     


     

    előzmény:
    kisbizsu (651)
    2015-02-08  11:42
  18. 2015. február 8. 12:21659.

    Érdekes, lentebb is tanácsolták, hogy ne is foglalkozzunk vele, hogy van arcbőrünk és akkor megjavul, de én szeretek sminkelni, fel sem ismernének nélküle, azt pedig le kell mosni. De próbálom minimalizálni a kemikáliákat, csak természetes szappan és arckrém fog maradni, ha nem jön be a ragyakrém.

    előzmény:
    andalúzia (656)
    2015-02-08  12:14
  19. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 8. 12:16658.

    Igen a szabadidő nagyban meghatározza ezeket, ha mindenhova rohanni kell és sok a dolog, akkor eszünkbe se jut az arcunk. Nekem ezért mindig a 7vége a kritikus.


    Viszont most büszke vagyok magamra, tegnap semmi nyomás nem volt!!!! Az egész héten pedig egy összegyűlt mitesszert akartam kinyomni, amit meg is próbáltam, de nem volt benne semmi csak "víz", lehet a mensim okozta.


    Az arcomon jelenleg semmi pati nincs, csak azok a miteszerek tudjátok aminek nincs kivezető nyílása..de nem vészesek, nemsokára megyek kozmira, majd a kozmetikus felszúrja. Én ezekből szoktam nagy bajokat csinálni, mert nyomom-nyomom de nem jön semmi és egyre jobban felpúposodnak sebesednek.


    Ilyen van Megan Foxnak is, amúgy megfogsz lepődni Kisbizsu, mert full sminkben van..


    Szóval a challange sikeresnek mondható szerintem. Jó a nyakamon a mensitől lett a pati, ami inkább tudjátok olyan gyulladt góc, nem hinném hogy lenne benne valami, azt párszor tapogattam.


    A fejvakarás viszont nem múlt el, nekem viszket, száraz a fejbőröm, de jó h mondtad kisbizsu a hajhullást, nem sok kedvem van megkopaszodni.

    előzmény:
    andalúzia (649)
    2015-02-08  11:37
  20. 2015. február 8. 12:16657.

    A tükör előtt talán mérhető az idő, de mi van azzal, amit látatlanul csinálunk. Én alig használok tükröt, de apám mindig azt mondta, hogy (pl. hétvégéken) egész nap járt a kezem, akkor is, amikor velük beszélgettem. Szerintem sokszor ő váltotta ki.

    előzmény:
    andalúzia (649)
    2015-02-08  11:37
  21. 2015. február 8. 12:14656.

    Én ilyen dolgokhoz sosem folyamodtam. Arclemosó gél, hab, szappan, tusfürdő, arcradír, maszk, tonik. Ezeket használtam. Most kb egy fél éve már, nem használok semmit, és szinte sosem tisztítom meg az arcom, csak amikor 4 naponta hajat mosok, akkor szoktam közben megmosni tusfürdővel 2-szer és ennyi. Reggelente mikor felkelek, max. letörlöm róla a zsírt egy papirzsepivel,aztán ha szükséges,teszek alapozót vagy korrektort. És este is így fexek le,nem foglalkozok az arcommal. És amióta így csinálom,azóta van ez,hogy alig piszkálom az arcom, szinte nincs is rajta semmi piszkálnivaló. Sokkal tisztább és szebb,egészségesebb a bőröm, mint amikor naponta tisztogattam mindenféle vegyszerekkel!!! 

    előzmény:
    kisbizsu (651)
    2015-02-08  11:42
  22. 2015. február 8. 12:06655.

    Jaj igen, az elkeserítő mániám, hogy állandóan nyomaszt az öregedés. Figyelem a bőröm változásait, hogy lazul a kötőszövet, szárad ki, gyűlnek a narancsok, ereszkedik a mellem, már néha sportmelltartót veszek a normál fölé, hogy olyan legyen, mint tiniként, pedig még nem kimondottan lóg, csak lejjebb van. Ha bizonyos irányba forgatom a karomat, beráncolódik és löttyedtebb, őszül a halántékom, roggyan a térdem, már a kézfejemet is kenegetni kell, a szemem alatti karikák elmélyültek, és ezek szinte minden nap elkeserítenek. Nem tudom, hogy barátkozzak meg vele.

    előzmény:
    andalúzia (652)
    2015-02-08  11:45
  23. 2015. február 8. 11:57654.

    Amúgy a fogkrém használ? Azt hiszem, egy csomó káros anyag van benne. Ha netán van ilyen, a fejtetőmön is lesminkelem, nehogymár pont ott nyíljon szét a haj és meglássa valaki :)

    előzmény:
    andalúzia (644)
    2015-02-07  17:50
  24. 2015. február 8. 11:54653.

    Igen, azt kell mondanom, hogy a lány nem is olyan durva eset, vagy nem akarta a legrosszabb formájában fotóztatni magát, mert csak az arcán megszállottkodik, ill. ha megnézitek, csak kisebb, viszonylag új sebei vannak. Néhányat akár 30-szor is levakartam és ezzel sokszor nőtt a felületük, de ma már visszafogom magam. Akit lent linkeltem, rajta látszik, hogy varrkaparós.


    Szerintem alulbecsülték az az 1/500-at, a gimiben is voltak lányok, akikkel mindig összenevettünk, amikor tanítási szünetek után nagy alapozómaszkban kellett megjelennünk. Csak olyat nem ismertem, aki egész testen vakart. A keratózis és a szőrtelenítésre érzékeny szőrtüszőim a legnagyobb kiba..., ami egy ocd-ssel történhet.

    előzmény:
    andalúzia (643)
    2015-02-07  17:24
  25. 2015. február 8. 11:45652.

    Szia Kisbizsu! :)


    Várjuk a titkot,amit ígértél,hogy megosztasz velünk! 

Címlap

top