Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. 2006. október 11. 08:2451.

      

    Szép napot mindenkinek!

    Nagyon hideg volt ma reggel!!!

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (50)
    2006-10-10  22:27
  2. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 10. 22:2750.
    Sziasztok!

    Késő este jöttem meg a Támaszadó Szolgálat által szervezet Tankonyhájáról. Isteni dolgot tanultam megint. Képeket is csináltam, majd holnap fölrakom a fórum oldalra.
    Nagyon finom volt, alig bírtam menni utána mert ott az a szokás, hogy amit főztünk azt megesszük.

    Nagyon jó volt a menü:
    Zöldségleves , hortobágyi palacsinta, spenóttal töltött palacsinta, almás-szilvás mákos süti.
    Ezek receptjeit is holnap leírom, és felviszem a fórumra. Húúúúú, de tele vagyok. Nehéz lesz ma elaludni tele hasival.
    De holnap látni fogjátok, hogy nem túloztam.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. október 10. 14:5449.

    "Ti milyen problémákkal találkoztok a családba" -kérdezted- Sokszor nincs kedvem főzni, ezért ha főzök valamit annak nagyon tud a férjem örülni.  

    Ma voltam az onkológián a szokásos havi injekción, 3 órát vártam rá hogy beadják... fáj egy kicsit a fejem, de jól vagyok..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (47)
    2006-10-09  14:38
  4. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 9. 21:4548.
    Sziasztok'

    Az előző jelenkezésnél írtam a rakott padlizsánról amit a férjem kifogásolt, mert nem volt benne tojás, kolbász. Csak a padlizsán, cukini, sajt tejföl. Nagyon finom így is, de hát a férfiak......
    Manyi

    Találtam egy fényképet amit akkor csináltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 9. 14:3847.

    Szia!

    A halsaláta nagyon finom lehetett. Szeretem a tonhalat.

    Én ezt szoktam készíteni. Igaz nem sűrűn. De nagyon finom.

    Pácolt hal

    0,5 kg halfilét lábosba tesszük, s 8-10 percig a következő lében főzzük: 2-3 dl víz, 1 kávéskanál só, 3 db babérlevél, 1 kávéskanál kakukkfű, 3 evőkanál almaecet, egy kevés petrezselyem, 3 dkg vaj. A páclében hagyjuk kihűlni is. Ezután lezárható befőttes üvegbe rakjuk a halat, rétegenként újra fűszerezve (összesen 3-4 babérlevéllel, 1 teáskanálnyi kakukkfűvel, 3-4 evőkanálnyi almaecettel) Majd leöntjük annyi olajjal, hogy ellepje a halunkat. Hűtőszekrénybe téve egy hetet érleljük!!!!! Olaj az hidegen sajtolt legyen. Ha a hal elfogy, akkor még az olajat sütéshez fel, lehet használni.

    Nekem a táplálkozási szokások megváltoztatása nehezen megy. Mert a tankonyhán tanultakat nem nagyon tudom alkalmazni. Sajnos a férjem az igazi magyaros ételeket szereti. próbáltam kicselezni de nem jött össze. pl. nagyon finom padlizsán és cukin rakottat készítettem erre kijelenti, hogy finom, de Ő azért jobban szereti, hússal, vagy kolbásszal és tojással. Hát legközelebb úgy csinálom, hogy a tepsi egyik oldalán az Ő kívánsága - a másik oldalon a én egészséges variációm.

    Vagy ha sütök kenyeret , akkor azt mondja, jó..jó, de Ő az "igazi" kenyeret jobban szereti.

    Nagyon szeretem a házi sajtkrémet, na ez amit Ő is elfogad.

    SAJTKRÉM
    10 dkg sajt reszelve egy pohár tejföllel (vagy joghurttal) összekeverve, apró petrezselymet, 2 fej összenyomott fokhagymát bele. Hát nagyon jó.
    (lehet snidlinget v. újhagymát is)


    Ti milyen problémákkal találkoztok a családba. Pl . Utálja a férjem a kölest, az összes gabona félét, a teljeskiörlésű lisztből készült sütiket is.

    Szóval egyedül nehéz átállni.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (46)
    2006-10-09  14:14
  6. 2006. október 9. 14:1446.

    Szia! Szép napot mindenkinek!! 

    Örülök hogy sikerült deo-t találnod.

    Írd le majd mit főztetek, mert az előző recepted is nagyon jó.  

    Ma halsalátát csináltam. Vizes tonhal konzerv összekeverve majnézzel, apróra vágott ubival, kukoricával, egy kevés borssal -barnakenyérre kenve. Paradicsom salival lehet enni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (45)
    2006-10-09  13:33
  7. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 9. 13:3345.
    Sziasztok!

    A dezodor ügyben a következőket intéztem itt Dunakeszin a drogériákban nem lehet kapni. És csak második gyógyszertárba lehet kapni 1.300 Ft -ért. Most egyenlőre telefonon rakattam félre, holnap megyek érte. Köszönöm a segítséget, az ötletet.

    Szintén holnap megyek a Támaszadó Szolgálat Tankonyhájára, kíváncsi vagyok most mit fogunk főzni, a receptet és a képeket fölrakom nektek is.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (31)
    2006-10-08  09:29
  8. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 9. 11:5144.

    Sziasztok!

    bozsbozs2 vagyok, mellműtött, van erről topicom is, de nem ez a lényeg most.

    Az izzadásra én ammóniummsó nélküli dezodort fogok használni, a Níveának van egy (fejből nem tudom, melyik, de valamelyik kékes színű), és az FLP-nek is, az aloés. Ezeket felválta már évek óta használjuk, a lányomnak is csak ilyeneket engedek, pont a rák miatt.

    Manyika, vissza fogok jönni, jó hosszú sztorival a kezdetekről, csak most pityereg a kicsifiam, hozzá megyek. A honlapod már többször néztem, nagyon jó, gratula hozzá!

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (26)
    2006-10-07  20:57
  9. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 22:2543.
    Én is ott vagyok az iwwien.
    Manyi
    előzmény:
    ovics (42)
    2006-10-08  22:18
  10. 2006. október 8. 22:1842.
    Évivel találkoztam,Ágival nem.Pedig vele jóban vagyok,személyesen ismerem.Jár oda hastáncra,ahova én.Sőt! Rajta van az iwiwen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (41)
    2006-10-08  22:10
  11. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 22:1041.
    Szia!

    A második kép nagyon jó, szép ígykivilágítva. ffévivel, vagy Kömüves Ágival találkoztál, Ők internetes ismeretségeim.
    Majd mesélj az élményedről is.
    Most jó éljt.
    előzmény:
    ovics (40)
    2006-10-08  22:02
  12. 2006. október 8. 22:0240.
    Én voltam............................felteszek néhány képet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (39)
    2006-10-08  20:52
  13. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 20:5239.
    Sziasztok!

    Ki volt a sétán???
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. október 8. 17:4438.
    Köszi az infót.
    előzmény:
    ovics (35)
    2006-10-08  12:39
  15. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 14:2237.
    Na, hogy ne csak ilyenekről beszéljünk leírom, hogy ma mit ebédeltem. Ezt a tankonyhán tanultam.

    Nyers- krumpli leves (EZ A KEDVENCEM)

    1 kg. Krumplit megfőzzünk 1,5 l. vízben majd tejföllel kb. 2 dl , pici mustárral, citromlevével össze turmixoljuk. Kóstolás után lehet arányosan változtatni. Lehet melegen , langyosan és hidegen enni.
    A levest lehet díszíteni, reszelt sárga répával, lillahagymával, petrezselyemmel. Variálható vagy pluszba rakható még reszelt cékla, zeller, snidling, újhagyma, gyömbér, ki-ki mit szeret.

    Maradék reszelt céklát összekevertem egy kis mézzel, citromlével, reszelt tormával és egy kis túróval (lehet tofuval is)- de azt én nem szerettem.

    Hát nálunk ez volt az ebéd. A férjem tegnap elrontotta a gyomrát úgyhogy Ő főtt krumplit evet csak.
    Este gyümölcs lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  16. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 14:0336.
    Sziasztok!

    Hát ebből azaz a kar duzzanatból nekem is van tapasztalatom. Hol lemegy, hol megduzzad. Én is kétszer voltam ezen a klinikán , de nekem rossz tapasztalatom volt. Na nem mindenben, de számomra szörnyű ha nem csinálhatok semmit, ott a kórházban éjjel nappal viselni kellett azt a merev fáslit. Nekem a jobboldalon volt végig bekötve, se enni, se olvasni, se fürödni, se mellékhelységre menni nem tudtam. Mind a Ne hagyd magad Pitkin című filmben a kezem mereven elállt a testemtől, nem tudtam behajlítani. Na szóval én többet nem vagyok hajlandó befeküdni. Utána még sokáig eljártam „maszekba” egy ottani gyógytornászhoz. (Őt nagyon megszerettem)
    Na a professzor asszonyról nem is beszélve, olyan mint egy katonai tábornok. Olyan stílusba beszél az emberrel, hogy csak na. Na nekem ebből sem kellett. A gyógytornászok azok igen , kedvesek aranyosak, segítőkészek. Jelenleg az egyik ottani dr. nő aki az Istvánba ment át ahhoz járok 3-4 havonta megnézz és ha nagyon rossz akkor jobban odafigyelek. Hál isten eddig még nem volt orbáncom.


    De sajnos az időjárás változásnál érzékeny vagyok. Akkor iszonyúan feszit a hónom alja , vagy úgy érzem mintha egy labda volna és nem tudom a testemhez normálisan lerakni. Amikor ezt panaszoltam azt mondták, hogy ez már így lesz életem végéig. Bár még sokáig így legyen.

    Manyi
    előzmény:
    ovics (35)
    2006-10-08  12:39
  17. 2006. október 8. 12:3935.

    Néha duzzadtabb.............................. Ez csak a kezdet........nem elhanyagolni.

    Én holnaptól fekszem be egy klinikára,pont nyirokkezelésre,mert duzzadtabb.Nekem ez már a második befekvés,nagyon kellemes.Kapok kézi és gépi masszázst,gyógytorna van és fáslioktatás.

    Ajánlom,hogy s.o.s. keressd fel ezt a klinikát,tb fizeti.Bárhonnan lehet menni,előtte időpont egyeztetés kell a főorvosnőhöz,hogy megnézzen és aztán megbeszélni a következőket.

    Ez Kispesten van a Jahn Ferenc utcában/volt szülöotthon/,nem kell beutaló.

    telefonszám:282-9971  Dr Daróczy Judit főorvosnő nyirokosztály

     

    Ma délután megyek a Lánchidra sétálni a Mellrák ellen.

    Fél 6-kor leszek az Akadémiánál,ha valakit érdekel.Nők lapja lesz a kezemben.

    előzmény:
    inosence (34)
    2006-10-08  10:19
  18. 2006. október 8. 10:1934.

    Szióka!

    Patikában vettem, de nem itthon. Nem volt drága 1200 ft-nak megfelelő pénzt adtam érte. Láttam ezeket a termékeket itthon patikában. Ha ennek ellenére nem lenne kapható, akkor novemberben megyek Bécsbe, és hozok.

    A Padma 28-at Bécsben vettem patikában-immunerősítő.

    Nekem hál istennek semmi bajom nincs a karommal, azt leszámítva hogy időnként fáj. Néha duzzadtabb is, de nem vészes.

    A sugárkezelés alatt és utána egy bizonyos ideig nem ajánlják a napot, én legalább is úgy értettem. (Amúgy sem szeretem a tűző napot, mert fáraszt, és fehérbőrű is vagyok.) A nap minden élet forrása, minél többet kellene kinn tartózkodnunk a szabad levegőn!!  Meg aztán mindegyikünk más, mindenkinek más a jó, ezt magunknak kell kikisérletezni- mint ahogy személyre szabott orvoslás sincs.

    Nem irigyellek azért a kompressziós harisnyáért! Itt helyben egy orvosi rendelőben van az ödémára nyirokmasszázs, és lézeres kezelés is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (32)
    2006-10-08  09:57
  19. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 10:1133.
    Sziasztok!

    A google keresőbe a (magyar oldalakon) is meglehet találni a terméket. Most már könnyű lesz utána járni. Mert biztos Bp- nagyobb patikákban lesz. Kösszi a tipet.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (31)
    2006-10-08  09:29
  20. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 09:5732.
    Szia!

    Örülök, hogy utána néztél Te hol vásároltad? A bemoldaladon látom (Győr-Sopron megyében élsz), lehet, hogy a várárlásra ott nagyobb az esély mint Dunakeszin. De azt hiszem majd Budapesten megnézem.



    Érdekes amit mondtál a napozással kapcsolatban. Engem kimondottan tiltottak még a napra menni is. Persze lehet, hogy azért (sőt biztos) mert nekem teljesen levették a jobb mellem és a nyirokcsomót is mind kivették. És ha ez még kevés akkor hozzá jön az ödéma a jobb karomon. Egész nap fáslival kellene élnem , de fellázadtam, mert nem szerettem volna egész nap csak tétlenül egy sarokba üldögélni. Nagy nehezen ,de rávettem a doktornőt (pénz hatás?), hogy írjon fel kompressziós harisnyát ,most azt hordom, de bevallom nem mindennap. Sajnos gátol a napi tevékenységeimben. Ha nem csinálok „semmit” csak olvasok, tv-t nézzek, sétálok akkor vesszem fel. Na meg a kánikulába soha! Hát nem örülnének a dokik ha tudnák. Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem sokkal többet ártanék magamnak, ha a tehetetlenség miatt depis lennék. Így van elfoglaltságom és nem merülök a búskomorságomba.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (31)
    2006-10-08  09:29
  21. 2006. október 8. 09:2931.
    előzmény:
    inosence (30)
    2006-10-08  09:24
  22. 2006. október 8. 09:2430.

    Szép jó reggelt mindenkinek!  

    A plasztikai sebész ajánlotta a körömvirág kenőcsöt, egy barátnőm aki az egészségügyben dolgozik ő ismerte a Contracrtubex-et. Az utóbbi zselé hámlaszt, és vékonyítja a heget.  Sőt az idén egy ORVOSNŐ tanácsára levettem a melltartómat és napoztattam félárnyékban szűrt fénynél a cicimet. Az eredmény fanntasztikus!! Lebarnult, a heg alig látszik, pántos topot is felvehettem!

    A deo-nak utánanézek a neten a Sebapharma gyártja. Ezen felbuzdulva a férjemnek is néztem deot. Van, igaz hogy 5 e Ft, bámelyiket nézitek a Boss, Chanel, Valentino- egyikben sincs az a káros anyag. A másik előnye hogy akkora nagy hogy fél évig elég. Azóta ilyet veszek szülinapra, névnapra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (29)
    2006-10-07  23:18
  23. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 7. 23:1829.

    Jaj, de jó,hogy dezodort tudsz ajánlani. Ird majd le a nevét, vagy az más jellemzőjét pl.. szine vagy ki gyártja. ami szerint vásárolni tudnánk. Patikában vagy drogériába lehet kapni??,

    Én C , E vitamint, Kalcium,Magnézium, Szelén tablettát szedek, most már abba hagytam a halolajat és ginseng tablettát. Mi az a Padma 28 erről nem halottam.

    A hegeket én nem kenem, szerinted még kellene?. Nekem csak a sugár alatt javasolták, azóta nem mondta senki, hogy kéne. Panaszom ugyan nincs, de ha jó akkor én is kiprobálom.
    Manyi
    előzmény:
    inosence (27)
    2006-10-07  22:53
  24. 2006. október 7. 23:1028.

    Nekem Borodi drnő előirásai kissé bonyolultak ,és szeretem a kézzelfogható dolgokat.nem akartam naponta azzal foglalkozni,hogy mit egyek,nehogy ártson vagy mitől gyógyulok,mert akkor azonnal arra gondolok,miért is teszem.Az én onkológusom azt mondta,nem kell változtatni az étkezésemen,a szervezet amugy is átáll.Valóban: nem szeretem már a nehéz kajákat,van amitől megundorodtam.Húst csak csirkét és pulykát eszek,mert a többi felpuffaszt a kezelések óta.

    Szóval dr B.J. módzsere engem elijesztett,ráadásul sok gyógynövényt irt,amire allergiás vagyok.

    De itt az a lényeg,ki miben hisz,mert csak akkor használ.

    Amit a férjed mondott: én amugy nyiltan vállalom a betgségemet,hiszen részt veszek tv felvételeken,egészségnapokon fellépésekenmikor a hastáncot népszerüsitjük mellamputált nőknek lelki támogatásként.Bárkivel nyiltan beszélgetek.De a múltamat nem szivesen idézem fel.mármint amikor megtudtam.lehet,hogy ezért nem tudtam leirni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (21)
    2006-10-07  17:30
  25. 2006. október 7. 22:5327.

    Szia! Használok deo-t, 2 éve is elmúlt már hogy műtöttek. Olyan deo-t, amiben nincs aluminium vegyület. A nevét sajna nem tudom leírni, mert arabul van ráírva, de német gyártmány. Amikor olvastam az újságokban hogy az aluminiumos ...-ot okozhat, egy szatyor deot kidobtam a kukába. Tusfürdőt pedig olyat használok, amiben olaj van, mert száraz a bőröm- ez minden drogériában kapható termék. A heget körömvirág kenőccsel kenem, vagy pedig Contractubex krémmel.

    A Remifemin gyógynövényes tablettát lehet szedni izzadás, hőhullámok ellen, mert nincs benne hormon.

    Étrend kiegészítőket először sokfélét kipróbáltam, pld Culevitet, Flavin7-et, Béres cseppet, Nonit. Most 500 mg C vitamint, Calcium-magnézium tablettát, multivitamint és Padma 28-at szedek. De nem viszem túlzásba a dolgokat!  

    előzmény:
    enci3 (24)
    2006-10-07  20:01

Címlap

top