Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 17. 19:38101.

    Sziasztok, buli van!  

    Voltunk ma az érsebészeten, megkérdezni a nyirokér-műtétet. Na, azt nem csinálnak, mert értelmetlen, ugyanis ahol összevarrnák a nyirokereket, mivel ezek az erek nem rugalmasok, ott hegesedne, és ugyanúgy nem szállítaná a nyirokfolyadékot.

    Viszont, azt is mondták, hogy bármit megcsinálhatok a kezemmel, amit akarok, persze ne menjek el súlyemelőnek, és ha nem esik jól, hagyjam abba. Amikor érzem, hogy elkezd ödémásodni, akkor tornáztassam, pumpáljam, ne kíméljem, mert az izom munkája kipumpálja a szövetek közül a nyirokfolyadékot.

    Emelni nagyon nehezet nem lehet, folyamatosan megfeszíteni az izmot nem szabad. Dinamikus mozgás szabad (a vasalást nem számítom dinamikusnak, mert utálok vasalni), erőkifejtés is. Kapálni szabad. Takarítani, fára mászni, bevásárolni szabad, utóbbit főleg gurulós-húzós kocsival. A tornával nem kell kímélni, az csak jót tesz neki. Késsel vágni, szeletelni szabad, sokat és keményet is. Nagyon jót tesz neki, ha felfelé lógatod, vagyis a plafonról lelőg egy madzag az ágyad felett, és tv-zés közben beleakasztod a kezed, mert a gravitáció is segít lehúzódnia az ödémának.

    Hát, ezeket tudtam meg ma. A főorvossal és egy orvossal beszéltünk. Ha valakinek, nekik igazán tudniuk kell, nem? Egyébként el voltak hűlve, hogy miért kéne annyira kímélni? Tulképp nekem a sebész és a gyógytornász szinte ugyanezt mondta, csak amit olvastam itt-ott, az bizonytalanított el. Vagy esetleg a gyulai orvosok renitensek, de ez nekem jobban "kézre áll"!  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  2. 2006. október 17. 19:33100.

    A recept közkincs!

    Különben mind megettük a muffint... Le se tudtam fényképezni.

    Pakoljátok csak fel a jó kis recepteket. Itt kapok tőletek kedvet a főzéshez.

    Szalvétatechnikát én is ki szeretném próbálni. Még a héten veszek hozzá cuccokat.

    előzmény:
    ovics (97)
    2006-10-17  17:17
  3. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 19:2699.
    Szia!

    A készítési idő különböző a gyümölcsöcs az kb. egy-két hét napi 2 óra, a virágos na az több idő mert az tű gobelin és az nagyon apró lukú hímzés az kb. egy hónap naponta 1-2 óra.
    A nagyképp a (női alak) az az két hónap általában napi 2-3 óra. Ezt nyáron készítettem a telken ott tudtam egyhuzamban hímezni. Nem kell félni ha naponta 1 órát csinálod akkor egy-két hónap alatt kész lehetsz egy szép képpel.

    Ha szeretted a muffint akkor leírom a TANKONYHÁN tanult receptet. Nagyon finom,én is csináltam.

    Sajtos muffin

    10 dkg sajt, 2 dl joghurt v. kefir v. tejföl, 15 dkg piros húsú paprika (amerikai) v. poré hagyma, 2 tojás, 15 dkg teljes őrlésű búzaliszt, 1 kávéskanál szódabikarbóna, 5 dkg napraforgó, 2 evőkanálnyi olaj, 1 mokkáskanál só, ½ cs. petrezselyemzöld, őrölt szerecsendió.

    Összekeverjük a reszelt sajtot a tojásokkal, a joghurttal, az apróra vágott paprikával v. póréval, aprított petrezselyemmel, napraforgóval, sóval, szerecsendióval. Belekeverjük a szódabikarbónával kevert lisztet, majd az olajat. 30-40 percig sütjük.

    Nagyon finom

    Manyi
    előzmény:
    inosence (95)
    2006-10-17  15:26
  4. 2006. október 17. 17:2098.

    Mellmütötteknek van hastánc az Aranytízben................ma volt egy vendég,aki azokat a  rákbeteg nőket támogatja,akik hasonló kreativkodással foglalkoznak.

    Sajna ma még nem tudtam elmenni a bokám miatt táncolni,de megkérdezem majd,mi a lényege.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (93)
    2006-10-17  14:58
  5. 2006. október 17. 17:1797.

    Nálunk fejtett bableves volt és haway palacsinta.Ez sima pali,túróval töltve,benne ananász kockák,feltekerve és vanilia mártással leöntve.Tipikus fogyókúrás kaja 

    Utólagos engedelmeddel kiloptam a muffinreceptet az Ötye portálra.

    http://gportal.hu/topik50

     

    előzmény:
    inosence (95)
    2006-10-17  15:26
  6. 2006. október 17. 17:1296.

    Nahát..........................én is csinálom a dequpáget,meg a gobleineket,de az elkészült gobleineim nincsenek bekeretezve.Még nem futotta az időből............. 

    Mellékelek 2 félkész képet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (93)
    2006-10-17  14:58
  7. 2006. október 17. 15:2695.

    Sziasztok!

    Szépek a képek. Mennyi időbe telik egy egyszerübbet megcsinálni?? Azért nem mertem még nekiállni hátha 2 évig tart befejezni.

    Vendégeket várok sütöttem almás-mazsolás muffint, nagyon finom lett. a recept:

    1 csésze mazsola, 8 deka tönköly liszt, 8 dkg rétesliszt, 12 dkg vaj, 12 dkg barnacukor, 2 egész tojás, 1 kávéskanál sütőpor, 1 kockára vágoztt alma héjastul, mézeskalács füszerek. Összekeverjük mixerrel, 15 percig sütjük.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (93)
    2006-10-17  14:58
  8. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 15:0294.

    agyunk helyett adjunk. Bocsi az elütésért, sajnos ez többször előfordul velem, nézzétek el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (93)
    2006-10-17  14:58
  9. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 14:5893.
    Sziasztok!

    Elkezdtem!!!!! Mai tervemnek megfelelően elkezdtem a karácsonyi ajándékok készítését. Igaz, hogy tegnapra volt beütemezve, de még ma voltam vásárolni a Krataiv boltba. Repesztőt, szalvit, és elcsábultam egy kis fiókos doboz megvételére is. Ebéd után (amit a 90 napos kúra során ettem, egy jó kis sárgaborsó főzelék, természetesen húsi nélkül.) az első ajándéktárgyat bepácoltam – ép most szárad - . Ez egy kis tálca alátét lapokkal. Majd akinek adom az kávé szervírozásra fogja használni. (én evvel a célzattal adom).

    Bozsbozs2 nagyon egyetértek a hozzászólásoldal a másik topicban. Igen iszonyú pénzeket adunk ki a különböző étrend kiegészítőkre, vitaminokra és ha van olcsóbb megoldás azt meg kell osztani másokkal is. Nem éreztem bántónak amit mondtál. Ezért hoztam én is létre ezt a topicot, hogy egymásnak agyunk értelmes tanácsokat. Mert lehet , hogy nem mindent tudunk követni és ha van olyan aki tud jobbat, olcsóbbat megbiztatóbban akkor mondjuk el egymásnak.

    Na most vissza megyek kretivozni.

    Nemrég lett kész a nyáron készült gobelin képeim keretezése, lefényképeztem felrakom, nézzétek meg. Hát ezért sem szeretném ha öröké a fásli rajtam lenne. Ezek adnak nyugodtságot számomra.

    Na este jövök.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 14:0592.
    Szia!

    Megelőztél.....
    Manyi
    előzmény:
    ovics (91)
    2006-10-17  12:48
  11. 2006. október 17. 12:4891.
    Közben megtaláltam.................
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (87)
    2006-10-16  20:08
  12. 2006. október 17. 12:3590.
    Nekem is a Photosoph van,de ezt a Gimp2-t honnan tudom letölteni? A szoftverbázis nem találja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (87)
    2006-10-16  20:08
  13. 2006. október 17. 11:4189.

    Szia

    Köszönöm hogy leírtad a fotoprogi nevét. Eddig majdnem minden számítógépes progit magamtól tanultam meg. Szerintem ez is menni fog.  Mit főzöl ma?

    Nálam zöldbabfőzelék lesz, a páromnak lesz bele sülthusi is. Én üresen eszem, barnakenyérrel.

    Szerencsére ilyen szép napütéses őszünk van - még a kedvem is jó, ha süt a nap!!

    Nálunk is aprók a diók, és fenn van még javarésze a fán- én elvből nem verem meg a fát hogy lehulljon -majd leesik magától!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (87)
    2006-10-16  20:08
  14. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 17. 09:1888.

    Sziasztok!

    A barackmag topicban írtam néhány infót, a végére mérges is lettem  de nem ez a lényeg, hanem az infók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 16. 20:0887.
    Szia!

    Sajnos a kertünk élőben nem olyan mint egy mintagazdaság. Csak ebben az évben tudtuk széppé tenni, többet gyomláltunk, permeteztünk. Mivel a férjem májustól ment nyugdíjba, így nem csak kéthetente mentünk a telekre hanem majdnem végig ott voltunk tavasztól október elejéig. (kis szünetekkel) így több idő volt gondozni a növényeket, jobban tudtunk locsolni, amit kell. A gyümölcsfák is hét év után először hoztak termést. Tehát nem mintagazdaság, csak a több munka látszik.

    A montázs képeket a Gimp2 programmal csináltam. Ez a photoshophoz hasonló program, de nem drága hanem ingyenes. Letölthető az internetről van Windovs és Linux alatt működő változata is. Magyar nyelven is. Fényképek hibáinak javítására, önálló grafikai munkák létrehozására alkalmas pixel grafikus szoftver. Montázsokató, kollázsokat lehet vele készíteni a fényképekből.

    Autodidakta módszerrel tanultam meg én is a férjemtől. Segítenék szívesen, de én nem tudnám elmondani neked. A férjem szerint a programból meglehet tanulni.

    Hát nem sok amit tudtam segíteni, de ha lenne kérdésed akkor megbeszélem a férjemmel és az Ő tanácsait majd én leírom.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (81)
    2006-10-16  19:01
  16. 2006. október 16. 19:4886.

    Jók voltak a kezelések.A profeszört csak 2x láttuk Voltak kifogások:gyerekként kezeltek bennünket néha: 10-kor tv kikapcs,éjjel létszámellenőrzés,portán 8 után se ki-se be.

    Amúgy kissé renitensek voltunk a barátosnémmal (egy szobában feküdtünk ),mert a kaja ............hogyismondjam...........szóval hozattunk pizzát,tiramisut,sőt tejfeles borjupörköltöt is egy céggel Márciusban sokan elkérték a szállitó cimét és másnap már hozattak,de most a társaság is savanyú volt.

    Hát igen................ma térdharisnyában voltam dolgozni...........alig vártam,hogy levehessem.A fáslizás csak a klinikán müködik.

    De azért ez az egy hét is jó volt,hogy kissé lemenjen az ödéma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (80)
    2006-10-16  17:07
  17. 2006. október 16. 19:4385.

    Hasonló vagyok szintén.........büszke arra,hogy mennyit birok,pedig kimélni kellene magam.Néha rám is szólnak,hogy csüccs. 

    Úgy vagyok ezzel,ha tényleg erre figyelek,akkor elhiszem magamról,hogy valami gikszer van a testemben.Bár néha bizopny jól esik,hogy szólnak 

    De szerintem mindenki érzi,hol a határ.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (82)
    2006-10-16  19:17
  18. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 16. 19:4184.
    Szia!

    A Támaszadó Szolgálat E-mail: tamaszado@rakellen.hu. probáld őket megkérni, hogy a lakóhelyedhez közel szervezenek ilyen Egészségkonyhát.
    Biztosan sok résztvevő lenne. Beszéld meg a Somogyi Gyöngyivel. Nagyon kedvesek az Alapítvány munkatársai.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (83)
    2006-10-16  19:26
  19. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 16. 19:2683.

    Hú, ez jó lenne! E-mail címet nem tudsz? Kérdezd meg légyszi, ha mész főzni, ez nagyon kéne ide is!  

    E-mailben olcsóbb egy ilyet leszervezni - megbeszélni. Ha sikerülne...!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (78)
    2006-10-16  11:19
  20. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 16. 19:1782.

    Szia, az vili, hogy ezentúl a páromnak kell cipelnie, de eddig is én szerettem cipelni, én egy ilyen vagyok.  

    Mindig büszke voltam az erőmre, hogy nem kell kérnem, hogy hozzanak pl valamit utánam, ahova én elgondoltam (nem vagyok testépítő), hogy felemeljek bármit, ami az eszembe jutott, hogy fát vágjak baltával, ha ahhoz van kedvem (jó buli! -, és most mindezt elvette tőlem a homárom?! Én vissza akarom kapni a jó kis életemet, hogy nem kell kímélnem magam mint egy kisasszonynak, pedig az tuti kényelmes, de nem az én világom!  

    Ne haragudjon senki kérem, nem akarok senkit megbántani, tudom hogy deviáns vagyok, de hát aki szeret, ezért is szeret...  

    előzmény:
    ovics (79)
    2006-10-16  16:55
  21. 2006. október 16. 19:0181.

    Sziasztok! Manyi szépek a virágaid, tetszik ahogy képeslapot csináltál. A kerted olyan mint egy mintagazdaság. (Tavaly nyáron próbáltam kertészkedni, az lett az eredménye hogy utána 2  napig feküdtem-.) Írd meg légyszi milyen progi kell ahhoz, hogy ilyen képeslapokat tudjak csinálni. Szívesen meglepném a családomat karácsonyra valami szép dologgal.

    A nyirokcsomók sokkal többen vannak, nem szedik ki az összeset, csak az őrszemet, meg a közelieket, nekem 10 db-ot vettek ki, mástól halottam hogy neki 24-et. Nekem azt mondták az okosok, hogy egész életünkben ilyenek maradunk.

    Céklából nagyon finom az ivólé, csak majd megpusztul a centrifuga mikor céklalét csinálok, arról nem is beszélek hogy milyen rumli van utána.  Anyósom csinált mindig magának reszelt céklát almával citromlével. Halottam még olyat hogy főtt cékla összekeverve majonézzel, egyszer csináltam nagyon finom.

    Lehet hogy a céklát úgy kell eltenni télre mint a sárgarépát - homokba??

    A Svédeknél -hallottam- van olyan hogy bizonyos munkával  letöltött év után lehet 1 év fizetett szabira menni. 

    Az a  baj hogy annyira sokat kellett dolgoznom egész életemben, reggeltől-estig, hogy a szabadság alatt sem tudtam igazán kipihenni magam..

    előzmény:
    ovics (79)
    2006-10-16  16:55
  22. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 16. 17:0780.
    Szia!

    Megjöttél??? Milyen volt? Tudod én már többször írtam, hogy én nem szeretek befeküdni a Daróczy professzor asszonyhoz... Igaz van hatása , de utána a hétköznapokban, sajna nem tartjuk be.
    Üdv .
    manyi
    előzmény:
    ovics (79)
    2006-10-16  16:55
  23. 2006. október 16. 16:5579.

    Ilyenről én sem tudok.De az életet lehet élni kis odafigyeléssel,pl a cukrosok sem esznek olyat,amit nem szabad.Nekünk meg csak "önzö"-nek kell lenni cipekedjen a férj!

    Viccen kivül: sajna nem tartom be én sem az ajánlottakat,de szerintem ez az ödémásodás hajlam kérdése is.nekem-bár kivették az összes nyirokmirigyet-nem ödémásodik a karom.Nekem primer lymp-em van a lábamban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (77)
    2006-10-16  08:44
  24. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 16. 11:1978.
    szia !

    A honlapomon és az itt leírt receptek letölthet tök. Erre engedélyem van a dietetikustól. Tehát nyugodtan használd fel és terjesszed. Még sok van csak nyáron nem volt időm felvinni. De most jönnek az őszi napok és majd bővülni fognak.

    Ha akarod vedd fel a kapcsolatot a Támaszadó Szolgálat munkatársával. Érdeklődni lehet: Somogyi Gyöngyi programszervező , dietetikusnál tel: 06/1-367-51-33. Most szeretnének vidékre is lemenni egy-egy napos Egészségkonyhát szervezni.

    Hát a nyirokerek összevarrásáról nem tudok. Azt tudom, hogy én kétszer feküdtem a kórházban és szörnyű volt. Az ottani ismertető előadáson erről a lehetőségről a professzor asszony (az őrmester) nem beszélt. Viszont arról igen amiről Te is és Én is rettegek, hogy nem élhettem úgy az életem mint régen. Se bevásárlás, se ablakmosás, se porszívózás, se mosogatás ,se..... se.... se....- Én megkérdeztem tőle melyik jobb ha betartom amit Ő mond és csak a sarokba ülök a fotelben és depis leszek és feladom a harcot az életért. Vagy ügyelek rá, de nem tartom be 100%-osan amit Ő mondott azt felelte, hogy nem hallotta meg a kérdésemet. Na tessék .. ez egy válasz volt a beteg aggodalmára.

    Sajnos én ezen a területen nem tartott be az előírásokat mert én É L N N I Szeretném az életem.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (76)
    2006-10-16  08:38
  25. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 16. 08:4477.

    Jah, és még valami. Olyanokat kérdek most, akiknek kiszedték a nyirokmirigyeket.
    Tudtok-e arról, hogy esetleg idegsebész összevarrja-e a nyirokereket vmelyik kórházban, legjobb lenne Békés megyében, mert mi itt lakunk. Ez az ötlet az előbb jutott az uram eszébe, és ha kivitelezhető, a logika azt mondja, hogy megszabadulnék a nyiroködéma fenyegetésétől. Én megőrülök, ha életem végéig most már nem csinálhatok semmit, amit eddig igen! Ha állandóan arra kell figyelnem, hogy mi hány kiló! Én fáramászni akarok, bevásárolni, takarítani, fát vágni, kavarni a lekvárt, cipelni a fiamat, meg ilyenek! Világ életemben melózni szerettem, sokat dolgoztam ékszaka pékségben, erős voltam, és vissza akarom kapni az életem! Nos, tudtok érsebészről errefele, aki esetleg megcsinálná?

    Mi nemrég költöztünk ide, 1 éve, nem igazán ismerjük az itteni viszonyokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top