Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50-60-asok még(!) itt vagy

otven6
Létrehozva: 2007. Április 3. 21:06

Drága barátnőim, úgy gondoltam, legjobb lesz, ha "elölről" kezdünk mindent,  ha már egyszer az nlc rendszergazdái úgy gondolták, törlik az összes(!) hozzászólásunkat, akkor induljunk új lappal!

2001. dec. 31-én szólítottam meg először korosztályunkat -  itt a fórumon -  "50-60-asok hol vagytok?" címmel, legnagyobb meglepetésemre  néhány napon belül egy egész komoly kis társaság gyűlt egybe, leveleztünk, beszélgettünk, meséltünk egymásnak magunkról,  munkánkról, családunkról, gyermekeinkről, unokáinkról, s egy idő után már vágytunk arra, hogy személyesen is megismerjük egymást és 2002. ápr. 13.-án Bánhidán lezajlott az első találkozónk!  Azóta is rendszeresen tartunk összejöveteleket, pl.   Sopronban,  Pátyon,  Harcsafalván,  Gödön,  szervezünk közösen kirándulásokat, így jutottunk el Kolozsvárra, Prágába,   közös szinházlátogatásokon veszünk részt,  kiállításokra járunk, az utóbbi 2 évben pedig - egyik kedves  barátnőnk szervezésében - havonta találkozunk Pesten, hol ebben, hol abban a cukrászdában, beszélgetünk, fecsegünk, csevegünk, megosszuk egymással örömünket, bánatunkat.  Az 5 év alatt rengetegen megfordultak itt közöttünk, emberek jöttek, mentek,  örülünk minden új tagnak,  és szomorúan -  de tiszteletben tartva döntését -  vesszük tudomásul, ha egy kedves, régi tag  távozik csapatunkból! Szóval éljük mindennapi életünket, de nem  begubódzva, magunkba zárva, hanem igenis nyitottak vagyunk mindenre, mindenkire!

Tehát drága barátnőim, húzzunk bele, a 130870 hozzászólást mielőbb érjük el!/ismét/ 

  1. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2007. Április 10. 20:11201.
    Szia Mocmoc! Köszönöm , hogy elolvastad az irományom, ill. hogy egyáltalán feltüntem.A szövegedből arra következtetek,hogy még aktív vagy,és elég korán kell kelned. Nem irigyellek.Én már 6.éve ,53 éves koromtól nyugdijas vagyokInfarktust kaptam, derült égből villámcsapásként. Amúgy nem vagyok egy betegeskedő, ez csak úgy jött- 3-kor még dolgoztam 7-kor már az intenzíven voltam. De fátylat rá, még most is itt vagyok.Kissé intenzív életet éltem, azt hittem a munkahelyemen nekem kell mindent csinálni- kár volt, mióta eljöttem le se fütyülnek, kivéve a barátnőim.Gyógyped voltam, imádtam a szakmám, most is vannak tanítványaim.Befejezem, mert kifutok a lehetőségből, ha én egyszer kinyitom.... neheten zárom be.TE mit dolégozol, mi érdekel , írj ha lesz időd, üdv:Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_793355 (183)
    2007-04-09  22:24
  2. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 10. 20:09200.
    Julika a tuli hagymát Veronikától kaptam,azért címeztem neki
    soraimat,és a képet.
    előzmény:
    ny62 (195)
    2007-04-10  18:51
  3. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 10. 20:07199.
    Nálunk is tudnak igérni,nemcsak jó időt!
    előzmény:
    zsiga8 (194)
    2007-04-10  18:40
  4. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 10. 20:05198.

    Én hálás vagyok az nlc-nek,hogy az utobbi ídőben már kávét nem iszom,csak bekapcsolom a gépet,-ami nem kapcsol-és egyből az alacsony vérnyomásom rendeződik!

    KÖSZÖNÖM NLC!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2007. Április 10. 19:57197.
    Szia Rupcsi! Köszönöm, hogy válaszra méltattál.Mint írtam,kezdő vagyok, sokáig tartott mig megtaláltam ezt az oldalt megint.Nem tudom, hogy kell bemutatkozó oldalt csinálni,  /valami rémlik ott az elején, mintha olvastam volna bemoldalt, lehet, hogy az az.De Neked most bemutatkozom:Ágota/Ági a nevem, 58 éves inf. miatt nyugdíjas gyógypedagógus, Mezőkövesden lakom. Két felnőtt gyermekem van /fiú,lány/, van egy cuki 3,9 éves unokám, férjem szintén tanár, most jön ny.-ba.Imádom a kutyákat, olvasni ,rejtvényt fejteni, beszélgetni és legújabban internetezni.Tegnap sikerült másokkal kapcsolatba kerülni, nagyon örülök.Van két levelem,Te az egyik. Remélem még találkozunk:üdv Ági
    előzmény:
    rupcsi (181)
    2007-04-09  21:56
  6. 2007. Április 10. 19:42196.

    Sziasztok! Csak 1 gyors válasz a medvehagymáról. Húsdarálón lett ledarálva, 2 nagy beföttesüveg lett elég tele,  és mindkét üvegbe tettem 1/2 liter 96%-os alkoholt. 14 napig kell napon, meleg helyen érlelni, utána lecsöpögtetni. Lezárt üvegben, hűvös helyen lehet tárolni. Remélem 1 éves adag.

     

    előzmény:
    ny62 (195)
    2007-04-10  18:51
  7. 2007. Április 10. 18:51195.
    Sziasztok!
    Nem tudom mi volt már megint, de nem tudtam mostanáig belépni...
    Most viszont örömmel olvasom, hogy Györgyi közelebb került az otthonához, ez már fél gyógyulás! Sok, sok puszit küldök neki!
    Zsuzsám, az a kilátás a teraszotokról gyünyörű. A kemence csak hab a tortán...
    Mipikém, nálad a kert is gyönyörű... a virágok is, meg a négylábúak is érzik és megháláják, hogy szereted őket!
    Mit is akartam még... Tecus, hogyan teszed el alkoholba a medvehagymát?
    Remélem, most már rendben lesz az nlc...
    előzmény:
    zsiga8 (194)
    2007-04-10  18:40
  8. 2007. Április 10. 18:40194.
    most napközben ugy max 10 van de a hétvégére 18-20 C igérnek..és napot..alakul ez... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480293 (193)
    2007-04-10  18:00
  9. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 10. 18:00193.
    Györgyinek sok-sok puszi,remélem hamar melegebb lesz az idő,-mint az ujságban olvasom,hogy közel van a 0 fokhoz-,és akkor
    sokat lesz levegőn.
    előzmény:
    zsiga8 (192)
    2007-04-10  17:51
  10. 2007. Április 10. 17:51192.
    szépjonapokat...jelentem az átszállitás lezajlott a Györgyi itt van az uj helyen..ez egy olyan rehabilizácios dolog..itt azonkivül hogy ugyanazt az ápolást kapja mint a korházban ,plusz még van gyogytornász is aki segiti mindenben..itt nemhagyják "csak heverészni " hanem mozgatják,már kapott tolokocsit is , fenn is volt egykicsit..ha megengedik a mobiltelefont használni akkor szervezem neki a mobil internetet is egy laptoppal..tv van.az ágya elött...a személyzet nagyon rendes..látogatás 24 orán keresztül..ahogy jobb idö lesz megyünk ki sétálni is..szoval kezd alakulni a dolog..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 10. 13:32191.
    VERONIKA! Köszönöm a hagymákat, szépek lettek!
    előzmény:
    venca (170)
    2007-04-09  16:29
  12. 2007. Április 10. 12:32190.
    Végre hazaértem, egész de. városjáráson voltam. Az erkélyajtóre kerestem bambuszrolót, de miért kapnék abban a méretben. Már megvettem a többire, de addig nem akartam felrakni, amig az ajtóhoz nem kapok.  Na meg 96%-os tisztaszeszt hajtottam, mert tegnap rengeteg medvehagymát szedtünk, és azt szeretném elrakni. Most készűl a krémleves belőle, a hűtőben ott a piritósra való krém, az egész lakás hagymaszagú, de szeretjük, és most van a szezonja, ki kell haszálni. Kati, azért lesz hosszabb, mert máskor már csütörtökön hazajövök, most meg lehet, hogy csak szombat lesz belőle, majd kiderűl holnap, mert reggel korán megyek. Őszirózsa, a tájkép a teraszról nem Kőszeg?
    előzmény:
    csopak (189)
    2007-04-10  11:01
  13. 2007. Április 10. 11:01189.
    A kemence gyönyörű, de a kilátás az igazán csodaszép.
    előzmény:
    őszirózsa (187)
    2007-04-10  10:13
  14. 2007. Április 10. 10:59188.
    Gyönyörű idő van, mi sokat kertészkedtünk, a múlt hétem Robi leengedte a kis tavunkat is és átmosta, friss vizet engedett, mialatt a halak egy nagy medencében lubickoltak, legelább három generáció, jelenleg 51-en vannak.
    Csütörtökön kezdődik az angolom, bele kell húznom, mert másfél hét elég volt ahhoz, hogy mindent elfelejtsek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. Április 10. 10:13187.
    Szia  ! Igéretemhez hiven küldök fotót a kemncéről, sajnos csak kettőt, mert lemerült az elem  !!!! Tiszta bolond lettem, mert 2 napja cseréltem, ezek szerintnem volt jól feltöltve ! Majd , remélem a hétvégén pótolom, és viszem az akkutöltőt is  !!!!
    előzmény:
    mandy44 (165)
    2007-04-09  07:55
  16. 2007. Április 10. 07:42186.
    Sza Teca,  mi az,  hogy hosszabb lesz, ha  csak holnap mész ki, akkor nem rövidebb lesz a hét?
    előzmény:
    alpok (184)
    2007-04-10  07:32
  17. 2007. Április 10. 07:40185.

    Sziasztok, szép jó reggelt! Először is szeretettel üdvözlöm én is az újakat! Látom, mindenki tartalmasan töltötte az  ünnepeket,  aki csak tehette, kimozdult otthonról.  Fiamékkal és  három unokával mi is útrakeltünk,  első állomásunk Fehérvár volt, ahol testvéremék csatlakoztak hozzánk, pontosabban én őhozzájuk, ugyanis - némi vita után - az én kocsimat náluk hagyva, Krisztiánnal beültünk az ő kocsijukba és máris indultunk uticélunk első állomására, Veszprémbe,  az idő kegyeibe fogadta a kirándulókat, gyönyörű napsütésben sétáltunk  a szépen  felújított,  ódon város utcáin,   s miután beteltünk a város szépségével,  indultunk tovább, Füredre, sétáltunk a mólón, a Tagore sétányon, aztán  beültünk egy étterembe,  sült keszeget és hekket ettünk, fagyiztunk,   onnan átugrottunk Tihanyba, ha lehet, ott még  nagyobb tömeg volt, mint a korábbi helyeken,  alig találtunk parkolót, miután ez  sikerült,  majd 2 órán át sétáltunk,   bementünk az apátsági múzeumba,   aztán 6 óra után indultunk B.Fűzfőre, a gyerekek (meg persze én is) már alig várták, hogy bobozhassanak, majd 1 órát  töltöttünk el ott is, aztán irány Fehérvár,    ahol még bementünk a  Gézáékhoz, kiértékeltük az egész napi programunkat,  9 órakor  indultunk haza, mondanom sem kell, a sok szép látnivalótól, sétálástól - 10 óra után - kellemesen elfáradva estem be az ágyamba és nagyon jót aludtam!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_793355 (183)
    2007-04-09  22:24
  18. 2007. Április 10. 07:32184.
    Szép jó reggelt mindenkinek ezen  verőfényes reggelen. Köszöntöm az új tagokat, érezzétek jól magatokat nálunk. Sokkata, a legszebb hír amit mondtál magadról, vigyázzál, csak módjával lépegess, nehogy az örömből üröm legyen. Én még itthon vgyok, csak holnap reggel megyek ki dolgozni, persze a hét most majd hosszabb lesz. Legyen  szép napotok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2007. Április 9. 22:24183.
    Sziasztok, új lányok! csak most jöttem vissza, eddig játszadoztam egy kicsit, ezért nem válaszoltam rögtön! Gyertek gyakran, és írjatok sokat!
    De most már megyek is aludni, mert holnap reggel fél 6-kor nekem bizony csörög az óra..... Jó éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (176)
    2007-04-09  20:01
  20. 2007. Április 9. 22:21182.
    Sziasztok , megjöttünk, persze nem most csak eddig mindent elrendeztünk Blancat visszaadtuk a mamajanak. A mai nap is isteni volt, persze kevésbé aktív mint a tietek, de nekem nagyon jo volt, kert, finom kaja, jo barátok, és Blanca is velünk volt ami mindig öröm. Nem vagyok még mindig egy kőszáli zerge, de haladok, szép temposan megyek, csütörtökön remélem már a doki megengedii a járkálást, az minőségi ugrás lesz az életemben .
    Örükök, hogy jól telt az ünnep mindenkinek, és már visszavonhatatlanul tavasz van . Jó éjszakát mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. Április 9. 21:56181.
    Szia!
    Jobb helyre nem is csöppenhettél volna!
    Itt csupa jólelkű ember keresi-segíti egymást.Tevőlegesen és virtuálisan. Szeretettel fogadunk. Azért próbálj meg 1 bemlapot készíteni. :-) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (176)
    2007-04-09  20:01
  22. 2007. Április 9. 21:24180.

    Sziasztok!
    Olvasom mindenkinek jól teltek az ünnepek.
    Mi is most kerültünk elő, mert elmenntünk, na hová....................? hát áztatni. Zsóry fürdőn voltunk, előre kipihentük a tatarozással járó fáradalmakat, 16-án kezdünk.
    Fürödtünk, pihentünk, bementünk Mezőkövesdre, nagyon sok húsvéti programmjuk volt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. Április 9. 21:06179.
    Szia Mártika! Én már elkészitettem a bem.oldalamat. Megnézheted.
    Puszi
    előzmény:
    mártika (177)
    2007-04-09  21:01
  24. 2007. Április 9. 21:01178.
    Sziasztok! Mindenkinek jó éjszakát és szép álmokat kivánok.
    Nekem már virágzik a körtefám. A cseresznyefán talán holnapra nyilik ki a sok virág, a szomszédban már telis-teli van virággal. Az idei évben annyi tulipánom van, hogy még sose volt ennyi, ráadásul még van triplaszirmú is, ami piros-fekete, meg lila is van.
    Mindenkinek szép estét. Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. Április 9. 21:01177.

    Szép estét gyerekek!!!! Hello  Fannacska  és Bubuka ! kerüljetek beljebb. Irjatok bem. oldalt., esetleg egy-egy kép. RUPCSI megnéztelek , olyan szépek a gyerekeid:-)))))))

    Ma este váratlan öröm ért......ma a fiamék Anderáéknál voltak egész nap kb. jó 1 óra-másfél az út. Hazafelé feljöttek, hoztak a nászéktól sütiket, mézeskrémest és epres tortát.Pedig nálunk is van még 3 féle !!! Nem is kevés. Esszük egész héten !!!! ÉS kaptam az új gépem mellé egy új, lapmonitort is????? Teljesen ki vagyok stafírozva  . Andi és Peti is nagyon csinosak voltak, új ruhákban???? Andi pocija már feszül rendesen és domborodik, befejezte a 13.hetet.  peti felment a padlásra, vitt el régi köcsögöket, és kapott Apustól 1 faliórát, ami világos tokban van. SŐT láttam DVD-én az unokám!!!!! Kis keze-lába mit összejárt? Azután befordult és azt mondta hagyjatok aludni:-)) Most van az a perc a szívemben amikor boldog vagyok ! Ilyet éreztem az esküvőn, a templomban, mikor egy nő énekelte az AVE Mariát. A boldog perceket , a lelki békét nagyon meg kell becsülni, kevés van belölük !!!!!!

    Sokan kirándultatok, szép idő volt hozzá. Mi de. csak itt a hegyen voltunk egy kört, de nagyot.....a Hármashatárra felmentünk a bunkerokig gyalog.VENCA imádlak....itt Úr ül és nem bácsi !!!! Jogos. MOCI  vigyázz nagyon , a TE kezed muzsikája kincset ér. Én is imádom Nagytétényt, sokszor megnéztük már. Remélem TURBÓÉK is jól szórakoztak??? SOKKATA gratulálok a Weelnesshez, ugye minden milyen érték? Örülök MIndenki jó nyuszijához!!!!! Szép volt az ünnep, CSENDES és az idő is kitett magáért!       MÁS: Aki szeretné a szerzőtől meghallgatni a Van Gogh dalt: Googleban beírni :Don Mc Lean, kijön sok választék, azokból klikk a YOU Tube-......Tárolt Változatra.Ott több változatban klikkelhető a dal. Nekem legszebb a képes, arra bökve az ének alatt  a festő képei láthatók. Múzeumi élmény !

    Sziasztok, jó estét , jó munkát holnapra,kezdődik a jövés-menés, ami szintén jó. Mi van velem, dől belőlem a pozitív??? Ilyenkor szokta valami elrontani:-((( PÁ.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top