Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szellemek a hazban

kremes
Létrehozva: 2003. október 2. 03:26
Mindig is tudtam, hogy van egy szellemunk a hazban, de valamelyik ejjel igen bizarr dolog tortent. Kislanyom 2 honapos, ezert az agyunk mellett levo mozeskosarban alszik. Arra ebredtem kb. 1/2 12-kor, hogy valaki bokodi a matracot, s meg felalomban gondolkoztam is, hogy vajon a ferjem is erzi-e vagy csak en. Kinyitottam a szemem es azonnal megszunt a bokogetes. Ahogy rapillantok a gyermekemre, latom am, hogy ki van takarva! Es nem volt lerugdosva a takaro, hanem szepen oldalra volt hajtva, mintha valaki szant szandekkal kitakarta volna, engem pedig valaki felebresztett, figyelmeztetett, hogy valami nincs rendben. Vajon van-e valakinek valami hasonlo tapasztalata?
  1. 2003. október 2. 10:1326.
    Természetesen! De ne úgy hogy megtámadjuk a topicindítót! Képzeld, én sem hiszek ezekben, viszont szívesen olvasom. Egyesek itt pedig rátámadtak szegényre. Így, ha belegondolsz, rájössz hogy egy véleményen vagyunk. Ez gerdamamára is vonatkozik.
    előzmény:
    nok_apja (24)
     
  2. 2003. október 2. 10:1225.
    Brrrr. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291231 (20)
     
  3. 2003. október 2. 10:0924.
    Én meg amiatt vagyok megmosolyogva, mert földhözragadt vagyok. Nagy dolog. Ez van.
    De, ugye szabad másként érezni és másként gondolkodni? És ugye szabad ennek hangot is adni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329965 (19)
     
  4. 2003. október 2. 10:0723.
    Írd le, én szívesen elolvasom. Csak aztán tudjak aludni. . . :)
    előzmény:
    Mókilány (16)
     
  5. 2003. október 2. 10:0722.
    Felőlem is jöhetnek a sztorik, bármiről. Azért vagyunk itt. Aki hisz benne, borzongjon, aki nem, az fogja fel úgy, hogy érdekes elbeszéléseket olvas. Reméljük, a stílus is "irodalmibb" lesz, mint a tiéd.
    Kicsit unalmas már, hogy aki bármilyen témakörben ellenvéleménnyel merészel élni, az "menjen máshova a 'fikázó' megjegyzéseivel".
    Én meg attól a kényszerképzettől nem tudok szabadulni, hogy egy fórumnak az a lényege, hogy az emberek elmondják valamiről a - nyilvánvalóan különböző - véleményüket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329965 (19)
     
  6. 2003. október 2. 10:0421.
    Égnek áll a hajam ezektől a sztoriktól.

    Volt egy film Richard Gere-rel (a cím nem jut eszembe) a molyemberekről. A filmben lerajzolták ezt az alakot és fekete szárnyas angyalnak néztek ki. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291231 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2003. október 2. 10:0020.
    Ilyenek a férfiak! :S Úgy szeretnek mindent a fizikára fogni :)
    Namost, az az eset, amit leírtam, inkább a férjemmel történt meg. HIszen ő látta őket. Azt mondta, hogy amíg én (hajnali 4 óra volt) kimentem vízért, ő nem kapott levegőt (nem az orrán vagy a száján, hanem egyáltalán nem jutott levegő a tüdejébe!), akkor vette észre, hogy az ágyunkkal szembeni ablakon át nézi őt egy "fekete angyal" (megjegyzem, ilyeneket a Bibila is említ. . . neeem, nem vagyok hitgyülis, se ilyesmi, simán református vagyok). Mindezt tök sötétben látta! Azután, ahogy visszaértem a vízzel, mesélte ezt el, de úgy kezdte, hogy inkább talán nem is mondaná el, nehogy bolodnak nézzem, és teljesen tudatánál volt. Leültem mellé az ágyra, néhány perc múlva megkérdeztem, hogy látja-e még? Kinézett az ablakon, aztán hirtelem mögém nézett, a szoba közepe felé, és azt mondta, hogy bent vannak a szobában. Akkor már ketten voltak. Mondom, nem vagyok különösebben egy hitbuzgó ember, de megfogtuk egymás kezét, elmondtunk egy Miatyánkot . . . aztán elmentek. . . Én nem láttam őket, de tudom, hogy ott voltak. Különösen azért, mert mindez a párommal történt és nem hisz ilyesmiben, ő is mindent a fizikával magyaráz. . . Mégis látta őket! Azt mondta, hogy én csak ne aggódjak, úgyis csak az látja őket, akiért jöttek. És több szót nem is fecsérelt a dologra. Nem is izgult, csak mikor ott voltak a szobában. . . hm. . . ilyenek a férfiak. Egyébként kértem többször is, hogy rajzolja le őket, de azt mondta, hogy inkább ne akarjam, amúgy is szörnyű volt, nem volt arcuk és valami szárnyfélét is látott rajtuk. Koromfeketék voltak.
    De másnapra túl lett a dolgon, csak én parázok még mindig. . .
    előzmény:
    nok_apja (14)
     
  8. 2003. október 2. 09:5319.
    Hmmm. . . Jöhet a sztori! Akit meg nem érdekel a téma, nem tudom minek írogat be fikázó hozzászólásokat! Az menjen máshova!:-)
    előzmény:
    Mókilány (16)
     
  9. 2003. október 2. 09:4518.
    Nekem a barátom mesélt a papájáról, hogy amikor meghalt a korházban, körülbelül abban az időpontba a nagyszülei házában leesett a tükör a falról, csak úgy magától!
    Később pedig a mamája gyakran állította hogy ott van a közelben, és úgy beszélt róla mintha még ott volna a lakásban. A barátom mindig nagyon parázott ha egyedül volt a lakásban.
    Velem még nem fordult elő ilyen, de én hiszek abban hogy vannak szellemek, csak hát a tudományosan még nem tudták bebizonyítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. May
    May
    2003. október 2. 09:3717.
    Szia!
    Ezek a dolgok léteznek, még ha sokan nevetnek is rajta. Ez náluk talán hárítás.
    Szerintem ezek a tapasztalások teljesen normálisak, vannak, akik erre érzékenyebbek.
    A lényeg, hogy a leírásod alapján jóakaratú az "illető", mert figyelmeztetett, hogy takard be a kicsit. Ha amúgy a lakásban jól érzed magad, nincsenek rossz érzéseid, akkor próbálj meg megbarátkozni vele, és jó szívvel gondolni rá. Meglátod, ennek lesz hatása.
    előzmény:
    kremes (1)
     
  11. 2003. október 2. 09:3116.
    Szeva mindenkinek!

    Velem még nem történt - legalábbis nem emlékszem rá - hasonló eset, viszont anyuval és apuval már többször is.

    Anyu kiscsaj korában a nagymamájával élt, ert az anyja nem igazán törődött vele. Szerette mindkét nagyszülőjét annak ellenére, hogy azok ketten nem voltak valami jóban. Úgy alakult, hogy a nagypapája előbb halt meg, és a nagymamája felszabadlut lelikleg is.
    Aztán egyszer egy éjszaka anyu arra ébredt fel, hogy a nagymamája ül az ágyban és perlekedik valakivel. Meg is kérdezte, hogy kivel veszekedik. A Nagyi azt válaszolta, hogy a nagyapjával. Anyu nem értette, mert tudta, hogy ha valaki meghal, akkor azzal már nem lehet vitatkozni sem. És akkor azt mondta a bagymamája annak, akit anyu nem lázott, hogy "Haéletedben nem hagytál soha békét nekem, hagyj legalább halálodban! Menj innen, hagyj élni nyugodtan! " lehet, hogy nem szószeri t így, de ez volt a lényege. Abyu kérdezte, hogy hol van a nagypapája, mert ő is akart volna vele beszélni, mert ő nagyon szerette az öreget. A nagyi meg mondta, hogy ott áll az ágy lábánál, nem látja? nem látta. Aztán egyszer csak megnyugodott a nagyamamája, és visszafeküdt aludni. Anyu is, és ezzel vége is volt az élménynek. De soha nem úgy beszéltek erről, mint egy hihetetlen történetről, hanem úgy, mint egy bosszantó látogatóról. . . Anynak soha nem volt kérdés, hogy van-e szellemvilág, és járnak-e köztünk halott emberek lelkei. Ő tudja ezt, a baj csak annyi, hogy ímg ő tök nyugisan veszi ezt, én parázok, mint állat! :-(

    Apuval is történtek dolgok, de azok már inkább horror számba mennek. Ha kéritek, leírom, de nagyon hosszú lesz, és vérfagyasztó!!! Komolyan!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. október 2. 09:1315.
    Szerintem egyáltalán nem vicces amit a topikindító írt! Akinek nem voltak még ilyen tapasztalatai azok csak ne gúnyolódjanak. Lehet, hogy valójában csak egy rossz álom volt, de az is lehet, hogy nem. Ezt nem tudhatjuk, nem ismerjük a világ működését 100%-an, igaz?
    El tudom képzelni, hogyan érezte magát. Én pl. nem maradok egyedül a házunkban éjszakára soha, mert nem bírnám ki. De ez nem jelenti azt, hogy pl. a szüleim házában nem maradnék egyedül, ott ugyanis nincs félelemérzetem és nincsenek éjszakai hangok sem. Ez van, lehet, hogy csak simán beszari vagyok, de lehet, hogy szellemek játszadoznak velem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. október 2. 09:0214.
    Átéltem, megtapasztaltam. Csak én a parketta nyikorgását a hőmérséklet változással együttjáró hőtágulással kapcsolom össze. Vannak nekem is félelmeim ettől-attól. De ezt az agyam és érzékeim melléktermékének tartom (pláne éjszaka álmomban) és nem keresek hozzá misztikus magyarázatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291231 (9)
     
  14. 2003. október 2. 08:3513.
    Ja:)
    De akkor már hiába jönnek ide sírni:)
    előzmény:
    kisnyusz (12)
     
  15. 2003. október 2. 08:2712.
    Aztán majd a szellemek elolvassák itt a neten a gúnyolódókat, és éjjel majd jól megijesztgetik őket!:-))
    előzmény:
    timna (11)
     
  16. 2003. október 2. 08:2311.
    Pár évvel ezelőtt jelent meg az angol szerzőpáros (Peter és Mary Harrison)tollából a Frász című könyv, ami rejtelmes szellemtörténeteket és testen kívüli tapasztalatokat gyűjt össze. A könyv egy élő telefonvonallal három évig működő londoni rádióműsor anyagából készült. Elolvastam, és én is jókat borzongtam rajta.
    Szerintem, aki nem akar hinni ebben, az ne higgyen. De ha valaki keresi a válaszokat az élete titokzatos kérdéseire, nos hát ahhoz is joga van .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. október 2. 08:1710.
    Már ne haragudj, de ezt csak humorosan lehet felfogni!
    Nekem is van két gyerekem, hidd el, féltem is őket. Rajtuk is tartom a szemem, és nem hárítok át semmilyen felelősséget holmi kísértetekre! :-)
    Nekem elképzelhetőbb, hogy a pici lerúgta a takarót, és Te - az anyai ösztön - megérezted, álmodban is meghallottad, hogy nem úgy szuszog, ahogy szokott, mert fázik.
    Esetleg csak odakészítettél egy szépen összehajtogatott takarót, hogy ha hűvösebb lesz, betakarod.

    Remélem, a többiek is csak viccelnek, és nem hülyítitek itt egymást. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772532 (6)
     
  18. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2003. október 2. 08:169.
    Kremes!
    Ne aggódj, nem csak negatív vélemények léteznek az "élményeddel" kapcsolatban. Én pár napja éreztem át majdnem ugyanezt. Nálunk néhány ún. "fekete angyal" járt. . . engem kitört a frász.
    Nok_apja! - és a többi hasonszőrű. Nem kívánom, hogy éld át, de ne is ítélj, amíg meg nem tapasztalod. . .
    És ha Kremes leült netezni??? Én aznap éjjel egy hunyást sem aludtam, mikor itt jártak, ugyanis nekem is van egy 4 hónapos, akit rögtön magam mellé is vettem. Azt hiszem, hogy ha pici gyermek van a háznál, még inkább ijesztő az anyának. . .
    Erről ennyit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. október 2. 08:098.
    A frászt hozzátok rám ezekkel a történetekkel. . . . tiszta libabőr vagyok már. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. október 2. 08:077.
    az én lakásomban egy öregasszony lakott. De nem tudom, hogy a lakásban halt-e meg. Régebben alvás közben éreztem, hogy valami hideg leszorítja a lábam és a kezem, és csúszik le rólam a takaró. Aztán felriadtam. Visszatakaróztam, de azóta is azt mondom, hogy biztos csak álmodtam az egészet.
    előzmény:
    kremes (1)
     
  21. 2003. október 2. 07:196.
    Hali!

    1. Szerintem aki ebből humorizálni akar, az nem gondol bele a másik lelkivilágába. Elvégre teljesen természetes, h az anyuka félti a kisgyerekét!

    2. ez igazából kérdés: a lákás múltjáról mit tudsz? Mert lehet, hogy ott kellene keresni a magyarázatot.

    Pathfinder
    előzmény:
    kremes (1)
     
  22. 2003. október 2. 07:165.
    Majd ezek után hajnali fél négykor leültél a géphez és leírtad. Végül is. . . Hátha a szellem is netezik és elolvassa.

    Bocsi a gúnyolódó hangvételért, de szerintem már nagy lány vagy. Ha vannak ilyen képzelgéseid, azt tudd be az agyad éjszakai üzemmodjának és lépj tovább.
    előzmény:
    kremes (1)
     
  23. 2003. október 2. 07:144.
    nekem is volt hasonló tapasztalatom. Édesapám külföldön halt meg, haza egy fél év múlva érkezett. Láttam az árnyékát és nagyon sok ideig éreztem, hogy a házban van. Egy idő múlva gyengült ez az érzés. Ilyenkor a házban mindig történik valami.
    előzmény:
    kremes (1)
     
  24. 2003. október 2. 06:563.
    Nálunk hófehér egerek szoktak kísérteni, ha túl sok jeget teszek a viszkibe. Félelmetes! És nekem se hisz senki. :-(
    előzmény:
    kremes (1)
     
  25. 2003. október 2. 05:272.
    . . . es mit gondolsz, KI volt az aki "bokogetet""--a mumuska???? Mi volt a szandeka?? Es ha O volt az aki kitakarta a picit, akkor mert bokogetett volna Teged???
    Ilyen marhasagot mar regen olvastam. . . . . .

    JOBB, szorakoztato storykat kerunk!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    kremes (1)
     

Címlap

top