Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2012. július 19. 17:4112026.

    Drága,drága mamóka,

    végtelenül hálás vagyok soraidért,nagyon köszönöm! 

    előzmény:
    mamóka67 (11996)
    2012-07-09  11:58
  2. 2012. július 17. 21:0912025.

    Szia Mamóka,

     

    ha lesz időd vetnél egy pillantást erre az időpontra?: 2012.6.25, 16.00, Pozsony .

    Ez egy cégalapítás időpontja, vajon sikeres vállalkozás lesz? Mit gondolsz meg vannak a feltételei, hogy a maga nemében egyedi és jövedelmező legyen?  

     Nekem a nyolcas házban lévő Nap, tizes házúrral kicsit gyanús.

     

    Köszönöm szépen,

     

    Kuporka. 

     

    előzmény:
    mamóka67 (12022)
    2012-07-15  14:46
  3. 2012. július 16. 19:0112024.
    Kedves Mamóka!

    Nagyon szépen köszönöm a jellemzést! :)
    Sok mindenben útmutatóul szolgál ez számomra és nagyon találó. A féltékenység már nem kínoz, mert sokkal szabadabban és nemesebben szerethet az ember, ha nem fél a másik elvesztésétől. Ahogyan azt is érzem és értem, mik az én álmaim és hogy ezeket kell valóra váltanom. Nem szeretnék többet behódolni és megalkudni a kapcsolataimban, mert nem úgy fogom megtalálni a boldogságot. 
    A kifelé fordulás nehéz, csak blogot vezetek bár sokszor félek, hogy a kéretlen bölcselkedő szerepét veszem fel. De igyekszem szeretteimet segíteni a tapasztalataimmal.

    Köszönöm mégegyszer a jellemzést, és az útmutatást!
    előzmény:
    mamóka67 (12018)
    2012-07-12  16:58
  4. 2012. július 16. 16:2012023.

    Drága Mamóka67

     

    Nagyon köszönöm a jellemzést :-)

     

    Üdv

    előzmény:
    mamóka67 (11998)
    2012-07-09  12:47
  5. 2012. július 15. 14:4612022.

    Köszönöm Kuporka, a Hoxa témát meggondolom, de már csak a nyári szünet után!

    Puszi: M.

    előzmény:
    Kuporka (12021)
    2012-07-14  17:16
  6. 2012. július 14. 17:1612021.

    Szia Mamóka,

     

    bár nekem nincs gondom a bejelentkezéssel, viszon láttam, mát többen is jelezték itt a problémát.

     

    Ha gondolod nyiss valahol máshol egy új topikot, kerestem is és találtam két megfelelőt:

    1. http://forum.index.hu/Topic/showTopicList  ez az Index foruma.

    2. http://www.hoxa.hu/?p1=forum_lista&kat=-99  ez pedig a Hoxa portál.

     

    Ez csak egy tanács, de Te vagy a tanár, mi követünk téged ha át szeretnél költözni 

     

     

    K. 

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (12020)
    2012-07-14  11:18
  7. 2012. július 14. 11:1812020.

    Pontosan 22 perc kellett ahhoz, hogy be tudjak jönni a topikba....

     

    Ez meghaladja a tűrőképességemet.

     

    Most két hétig csak néha-néha leszek, remélem adig lesz változás, mert ebben a ritmusban itt nem tudom folytatni.....

     

    Jó pihenést mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  8. 2012. július 12. 17:1512019.

    A kritikus hajlam, és az egészséggel kapcsolatos dolgok mindig jellemzők aSzűz Marsra, függetlenül a konstellációkra.

     

    Ha már a Marsról beszéltünk, íme az ő tartózkodása most:

     

     A Mars július 3-án 14 órakor továbblépett a Mérleg előterébe, és itt tartózkodik augusztus 23-ig. Hatására céltudatosságunk csökkenhet, korábbi konkrét céljaink kivitelezésében elbizonytalanodhatunk.

     

     Kompromisszum-készségünket erősíti, de a döntéseink tologatását, elodázását is.

    Mások igényeit jobban figyelembe vesszük elképzeléseink tekintetében, esetleg arra várunk, hogy másoktól kapjunk útmutatást, hogy merre is haladjunk tovább. Ha ezt tesszük, és hagyjuk, hogy mások döntsenek helyettünk, ne essünk abba a hibába, hogy később őket hibáztatjuk.

    A nem döntés is döntés, ilyenkor másnak adjuk át a lehetőséget az életünk irányítása felett. De mi döntünk így, ezt ne feledjük el!

     

    A Mars a kapcsolatok jelében a szerelmi vágyat, partnerkeresési kedvet fokozza, de vigyázzunk a flörtöléssel és csábítással, mert az kapcsolati konfliktusokhoz is vezethet.

    Erősíti a tetszeni vágyást, a külsőségekkel való fokozott foglalkozást. Kevésbé lesz kedvünk az „el kell végezni” teendőihez, inkább a szórakozás, lazább életvitel iránti hajlandóságunkat fokozza. Mundán értelemben a nagypolitika színpadán segíti a diplomáciai együttműködéseket, tárgyalásokat.

    előzmény:
    Kuporka (12017)
    2012-07-12  16:13
  9. 2012. július 12. 16:5812018.

    Hikari kért tőlem egy kisebb fejtést, megpróbálom a lényeget összegyűjteni a képletéből.

     

    Az egész horoszkópot a földies jegyek uralják, Napja Bikában, Aszcendense Bakbande a transzcendens bolygói is föld jegyekben.

     

    Az érzéki örömök a Bika jegyében bontakoznak ki leginkább. Társasági, vidám, természetes és gyengéd ember vagy a hatására. Képes vagy mély barátságra és partnerkapcsolatra, hűséges vagy és állhatatos, ha egyéb félelmeidet és gátlásaidat sikerül legyőznöd.

    Gondolkodásod konkrét és gyakorlatias. Bár csak lassan melegszel be, de annál tovább tartasz ki a dolgok mellett. Fontosak számodra az anyagi javak, a biztonság, és azt életed során meg is tudod teremteni magadnak.

    Gyakorlatias beállítottságú vagy, aki a céljait és terveit a realitások alapján tűzi ki. Az erőd is megvan a megvalósításukhoz.

     

    Ösztönös tudásod van a szív dolgainak tekintetében. Ezért szerelmi ügyekben óvatos és diplomatikus vagy. A bajod csak az, hogy néha túl sokáig kalkulálsz

    Álmodozó vagy, aki inkább kerüli a zajos életet. Erősen kötődsz a családodhoz és a barátaidhoz.  Szívesebben valósítod meg mások elképzeléseit, mert akkor nem kell kockáztatnod, vagy felelősséget vállalnod.

    Biztonságra, jólétre, nyugalomra vágyódsz, és a szeretteid körében érzed jól magad.

    Bár boldogan veted alá magadat a partnerednek – és ez több aspektusból is látható – a lelked mélyén mégis rabnak érzed magad.

    Ezért az önként vállalt „áldozatért” cserébe teljes odaadást és hűséget vársz el a partneredtől, és féltékenyen óvod is, nehogy elcsábíthassák a családi tűzhely mellől.

    Vigyáznod kell, ne keress okokat a féltékenységre, nehogy ezzel elriaszd a partneredet!

    Erősséged a világos, tárgyszerű fogalmazás és a rendkívüli memória. Ezt használd ki, mert sikeres lehetsz a gazdálkodással kapcsolatos vállalkozásban.

    A Holdcsomópont tengely asztrológiai jelentése az élet súlypontja. Nagyon fontos a karma asztrológiában. A Leszálló Holdcsomópont a múltat, az előző életünket szimbolizálja, a régi mintákat és viselkedéseket, amit az emberi lélek magával hozott.

     

    A Felszálló Holdcsomópont a jövőt mutatja. Megmutatja az irányt, amerre mennünk kell és a megoldandó feladatokat jelképezi.

    Nálad ez a Szűz jegyéből indul, és a Halakba torkollik. Jól látni, hogy konfliktusod adódhat a racionális és az irracionális, az álom és a valóság, az alkalmazkodás és az önfeláldozás között.

    Feladatod itt, az integráció, a konkrétság. A befelé tekintésből az aktivitás felé kell fordulnod.

    A transzcendens élményeidet ki kell fejezned a hétköznapi életben. Lehet az vers, lehet az próza formájában, de ki kell lépned az elzárkózásból, nehogy elvessz a határtalanságban ahelyett, hogy mediális képességeddel a közösséget szolgálnád.

    A Felszálló Holdcsomópontod a Halakban van, itt azt a karmikus feladatot kaptad, hogy bontakoztasd ki a tehetségedet, és rázd le a társadalmi korlátaidat. Fejleszd a spirituális és szellemi képességeidet.

     

    Könnyen – sokszor apróságok miatt is – elveszted lelki egyensúlyodat. A számításaid ilyenkor nem igazán jönnek be, és a bajban is jobbára magadra maradsz. Ne törődj ilyenkor ezzel, hiszen az a feladatod, hogy ismereteidet folyamatosan bővítsd, spirituálisan fejlődj és ismerkedj meg az ezoterikus tanokkal.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  10. 2012. július 12. 16:1312017.

    Szia,

      

    köszönöm a válaszod, egyetértek veled. 

     

    Csak éredekesség képpen, azt írja Baktay Ervin a Szűzben álló Marsról: 

     

    Harmonikusan: Becsvágyó, gyors felfogású, igyekvő, kritikus, gyors gyógyulás a betegségekből, kalandkereső kedv, szerelemeskedő hajlam.

     

    Diszharmonikusan: képzelt betegségek, sűrű változás a viszonyokban, bántóan éles kritizálás, bélbajok.

     

    Persze ez is csak egy kiragadott rész, de érdekes. 

     

    Mamóka, várható most a nyár folyamán vagy a közel jövőben valamilyen hangsúlyos bolygóállás ami hatással lesz ránk?

     

    K. 

    előzmény:
    mamóka67 (12016)
    2012-07-12  08:50
  11. 2012. július 12. 08:5012016.

    Szia Kuporka!

     

    Amikor tanítok, akkor alapkaraktereket, jelentéseket írok le, ezeket pedig egyénenként átszínezik a képletekben a konstellációk.

    A Mars azért csak bejött nálad, ha később is, valószínü igazad van a Halak miatt,

    Ha erős a Mars pozíciója, akkor előbb, vagy utóbb az ő dimenziói győznek.

     

    A Szűz szexualitása mindig egy kissé visszafogottabb, de a Vénusz ezt is erősítheti.

     

    Amikor a bolygók, jegyek, vagy házak jellemzőit írom, akkor természetesen nemcsak arra a jegyre vonatkoznak a dolgok, de igenis abban a jegyben a legjellemzőbbek.

     

    A horoszkóp egysége miatt természetesen ezek enyhülhetnek, vagy erősödhetnek.

     

    Ezért a vesszőparipám: nem szabad csupán egy kiragadott jellemzőt nézni a horoszkópunkból, mert ha összepasszintod a tiéddel, akkor megkapod a te egyéni karakteredet, ami nem mentes a Szűz Mars jellemzőitől sem, csak talán egy kissé módiosítva.

     

    A párod ezzel a párosítással fáradhatatlan. Amit elkezd, azt állhatatosan és következetesen végigcsinálja, hatalmas erőbevetésre képes, ez határozza meg az egész életútját az I. Házban.

    A szexualitásban is fáradhatatlannak tűnik.....

    előzmény:
    Kuporka (12015)
    2012-07-11  20:37
  12. 2012. július 11. 20:3712015.

    Szia Mamóka!

     

    Az én Marsom a Szűzben van, és azt írod már már unalmasan precíz lehet az illető. Ez érdekes mert nekem nagyon sokáig kb. 2 évvel ezelőttig a legnagyobb problémám a precizitással volt. Ugyanis mindent felszínesen csináltam, rendetlen voltam a végtelenségig, mindent elhagytam. Mostanra kezdem megtanulni mi is az a rend és pontos munka. A rendetlenségem valószínüleg a Halak aszcendensemnek köszönhető.

    Erősen szexuálisnak tartom magam,ellentétben azzal amit itt a Szűz Marsról írsz, ez lehet a Mars-Vénusz együttállásom miatt? 

     

    A párom Marsa a Skorpióban van az 1. Házban együttállásban a Szaturnusszal. Szerintem ő egy született vezető, amit akar elér, bármi áron... Nagyon sok az energiája, hiperkatív és rendkívül termékeny, mármint rengeteg ötlete van amit meg akar valósítani.

     

    Puszi,

    Kuporka.  

    előzmény:
    mamóka67 (11992)
    2012-07-08  14:42
  13. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. július 11. 15:4012014.

    Mamóka, reagálok a gyerekre:

     

     

    igen, Nyilas Hold! IV-es házas, egyszerűen már nem akar menni a nagymamákhoz sem, mert mi nem vagyunk ott.

     

    férjem:

    Ikrek Mars és Ikrek Merkúr - érdekes viszont, hogy nem beszél túl jól,  megtanult angolul, de megszólalni nagyon nem szeret. Csúnyán is beszél nagyon.

    előzmény:
    mamóka67 (12013)
    2012-07-11  14:50
  14. 2012. július 11. 14:5012013.

    A férjed Ikrek Merkúrral csak okostojás lehet. Akkor pedig, ha ezt a VII. házban teszi......Hát.....

     

    A fiadat viszont nem értem, hogy retrográd Merkúrral ennyire beszédes.

    Emlékszel picinek hozta a formáját a Merkúrja.

     

    Vajon mi ellensúlyozza? Nyilas Holdja van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12012)
    2012-07-11  11:41
  15. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. július 11. 11:4112012.

    Bár a gyerekek még nem teljes felnőttek, az én 8 éves fiamon már tetten érhetők az Ikrek Mars vonásai, ráadásul az apjának is Ikrek Marsa van.

     

    Mindketten nagyon technokraták, a férjem borzasztóan elméleti ember. Nálunk olyan nincs, hogy fúr-farag meg vízcsapot szerel... Viszont mindig a legújabb technikai berendezések vannak otthon, persze csak lízingelve, mert a fukar Bika tartós használatra kevés dolgot vesz.. Mondjuk vett egy bazi nagy LED tévét, ha már egyszer EB-van...

    nem ez a téma, bocsánat.

     

    A gyerekemen még nagyon tetten érhető az Ikrekség, nála ez a X-es ház, és még a Vénusz is itt van. Nagyon neutrális, néha az érzéketlenségig az. Hidegen hagyják az állatok, a mi városunk híres fantasztikus állatkertjéről, de mi évek óta nem járunk ilyen helyekre. Most mivel szünet van, néha rákényszerítem, hogy picit gyakroljon, de látszik rajta, mennyire nem érdekli. Nagyon hamar elfogy a lelkesedése - ha valami olyanról van szó, ami  nem tetszik neki. Viszont nagyon erős benne a kötelesség-tudat, ezért hozzákezd, de figyelmetlenné és szétaprózottá válik.

    Borzasztó sokat beszél és nagyon jó a humora.

     

    A humor a férjemnél is tetten érhető. Ő nem egy nagy dumás, csak nekem beszél folyamatosan és állandóan kioktat. Igazi okostojás mind a kettő, ráadásul nagyon fárasztóak tudnak lenni.

     

    Az én Marsom Bika,  de 12-es házas, szóval minden kitartás rejtve van és ráadásul retrográd, szóval nehezen kezdek hozzá mindenhez :))

    előzmény:
    mamóka67 (11987)
    2012-07-06  13:00
  16. 2012. július 11. 11:0912011.

    Nem vagy egyedül!!! :)))

    Te mit kompenzálsz vele?

     

    Ráadásul nekem számolnom kell a kalóriákat, és 1200-nál meg kell húznom a vonalat.

    Szóval nem könnyű az élet.  Az nlcafe pedig úgy ....ahogy van.

    Rengeteg időt elvesz a várakozás, ezért vagyok én is ritkábban fent.

     

    Visszatérve a Szaturnusz és a Plútó kvadrátjaidra, ez bizony mindig piszkálni fog, mint egy tű a bőröd alatt.

    Kivédhető pedig, ha tudod azt, hogy mikor támad.

     

    Ilyenkor vagy a Plútódtól mások hatalmi törekvéseinek kiszolgáltatott áldozata. Támadnak a kényszerképzetek is, de azok legyőzhetők tudatosan.

    A Szaturnusz pedig hajlamos elbizonytalanítani,  -pl. a szépségedet illetően :))), de hajlamot ad arra is, hogy az ember ne tartsa magát szeretetre méltónak.

    Ez a sok ronda fóbia aztán egy időre hazavágja az ember lelkivilágát.....

     

     

    De fel a fejjel, jövő hétre hűvöset mondtak, megyek nyaralni.....:))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12009)
    2012-07-11  09:39
  17. 2012. július 11. 10:5812010.

    Amikor a Vesztát említem, asztro-sulis nebulóim tudják, hogy miről beszélek.

     

    Most fejtek valakit, akinél nagyon karmikus szerepet játszik ez a kis aszteroida.

    Kerestem az okokat, hogy jóval harminc fölött miért nem sikerül párt talánia, és megdöbbenésemre a Halakban lévő VII-Házas Vesztája adta meg a választ.

     

    Mivel nagyon érdekes és tanulságos, bemásolom nektek a fejtésemet ezügyben:

     

    "

    "Fontos szerepet játszanak a nő i horoszkópokban az aszteroidák, a sérült női archetipusok.

    Több is van belőlük: a Ceresz, a Júnó, a PallaszAthene és a Veszta.. Ezeket a görög-római istennőkről nevezték el, és az ő sorsukat tükrözik.

    A női képletekben a személyiség női oldalának az árnyalatait jelzik a Hold és a Vénusz mellett.

     

    A te képletedben a legnagyobb szerepe ezek közül a Veszának van.. A Halak jegyében és a párkapcsolatok házában, a VII. -ben helyezkedik el Erős karmikus vonatkozást mutat a párkapcsolati kötődésedre nézve, mert pontosan azon a területen fejti ki a hatását, ahol nagyon is elemében van.

    Veszta-Hesztia az egyik legsérültebb női archetípus.

    Ő volt az ősi időkben a háromarcú Holdistennő papnője, a női misztériumok ismerője Ő volt a szűzies papnő, akinek tilos volt férfiakkal nemi kapcsolatba lépni. Ha mégis megtette, szörnyű büntetésben volt része: élve temették el.

     

    Később apácarendek alakultak a nevét viselve és követve a szüzességi fogadalmát.

    A tiszta lángot, és a fókuszáló képességet képviseli.

    Asz aszteroida elhelyezkedését tekintve a képletedben arra lehet következtetni, hogy egy előző inkarnációdban ilyen Veszta szűz, vagy papnő voltál, aki még lelke mélyén hordozza ezt a karmát.

     

    Bár a párkapcsolat most már nem idegen tőled, de lelked mélyén még  ragaszkodsz a Veszta tanokhoz, melyek szerint ezt csupán makulátlan tisztasággal és tökéletességgel lehet megvalósítanod. Lelked mélyén emiatt elutasítasz minden olyan közeledést, amit rangon alulinak, vagy nem megfelelő színtűnek tartasz.

    Általa hatalmas erőket vagy képes koncentrálni, és pontosan a kapcsolatok területén lobogni a tiszta női energiáddal, ha le tudod győzni lelkedben ezt a kettősséget, és el tudod fogadni a feléd közeledőt.

    Egyszerűbben fogalmazva: nagyon szeretnéd megvalósítani az igaz szerelmet és tökéletes párkapcsolatot, de ezt a szintet a papnői múltad miatt csak nehezen tudod elfogadni.

    Ad a Veszta egyfajta „csőlátást” is, amikor mindent ugyanazon a szemüvegen vagy képes látni.

    Mivel egy 45°-os karma fényszöggel kapcsolódik a Vénuszhoz, jelzi, hogy ez a probléma ebben az inkarnációban megoldható, ha tudomásod van róla, és tisztán látsz a párkapcsolatodat illetően.

    A feladatod itt, hogy esélyt adj olyan hozzád közelítő embereknek is, akik nem váltanak ki benned azonnal pozitív érzelmeket, de idővel felfedezhetsz olyan tulajdonságokat is, melyek hosszú távon boldoggá tesznek."

     

    Ez a fejtés példa arra, hogy le kell győznünk fejtéskor a hajlamot arra, hogy az okokat másban keressük, mert a karmánk nagyon sokszor szerepet játszik az életünk minden vonatkozásában.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. július 11. 09:3912009.

    Sziasztok!

    Amióta megváltozott ez az oldal (retro-karikák), nálam már egyre nehezebben fut. Hozászólásaim túl hosszúak, lassú mint a dög, el is megy a kedvem válaszolni.

     

     

    Valami eszembe jutott.

    A Nap, ahogy körbemegy az év folyamán a jegyeken, megvilágítja azt a radix-bolygót, amihez közelít és "feléleszti". Ezen tűnődtem valamelyik nap: évek óta minden nyaram nagyon problémás. Van úgy, hogy a családi életem volt egy katasztrófa, néha az egészségem, három éve minden nyáron a munkahelyemen van valami "derült égből" villámcsapás-szerű dolog, ami miatt teljes káosz lesz.

    Vagy legalábbis én gondolom annak.

     

    A "tünetek" rendre júliusban kezdődnek és szeptemberig tartanak.

     Az én életemben kiemelt fontosságú ez az időszak, a radixomban egy Rák Szaturnusz-Mérleg Plútó-Nap kvadrát van, ami nagyon egzakt. 

     

    És ez a Jupiter az I. házamban... folyamatosan éhes vagyok, megőrülök...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  19. 2012. július 11. 08:1412008.

    Szia Ana!

     

    Mindig bízom abban, hogy nem tűnsz el a topikból, hisz most már te vagy az egyetlen, aki alapító tag volt a fórumom indításakor.

     

    Ezért, és még sok másért is, mindig örülök, amikor hallok felőled!

    Puszi:M.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771697 (12005)
    2012-07-10  19:04
  20. 2012. július 11. 08:1012007.

    Drága Koltozs!

     

    Mindig jókedvre derítesz, amikor megjelensz a topikban.

     

    Valóban igazad lehet, mert most úgy érzem, hogy az agyamra ment a meleg, mert bár többször is elolvastam a hsz-dat, nem nagyon értem, hogy mi is tulajdonképpen a kérdésed.

     

    De ez biztosan az én hibám, és hogy egy kicsit vetitsek is: (oppozíció), a melegé :))))

     

    Ha a Szaturnuszodat kérdezed, akkor ott van elég bibi.

    Először is retrográd, tehát ebben az értelemben is kell fejteni. Másodszor: gátlásokkal tölti meg az életterületet, ahol áll, a jegyet és a házat is.

    Rengeteg problémát szülhet ezzel. Például adhat nagy és túlzott felelősség és kötelességérzést és talán még fegyelmet is.

     

    Azzal, hogy a felelősséget rádnyomja, leckéztet is, és az következik, hogy nagyon nehéz ezekkel azonosulnod.

     

    Minden rajtad múlik, az is, hogy a feladat hogyan végződik: vagy zsákutcába jutsz, vagy erősebb leszel.

     

    Mivel a Szaturnusz jelentheti a szülőt is, ebben az esetben felmerül a gyanú, hogy képtelen vagy elfogadni a felsőbb tekintélyt, és annak alávetni magadat.

    Ez jelentkezhet olyankor is, amikor már saját családod van, de még nagy a befolyás részükről. Sok esetben ez tudat alatt működik, nem is tudja az illető, hogy ettől is lehet boldogtalan

     

    Természetesen ez nemcsak a szülői, de mindenféle tekintély elutasításában is jelentkezhet.

     

    Azért írtam le több jelentését is, mivel nem ismerem a konkrét problémát.

    Ráadásul Rákban (család) van a Szaturnuszod, ha jól látom.

    előzmény:
    koltozs (12002)
    2012-07-10  11:59
  21. Torolt_felhasznalo_771697
    Torolt_felhasznalo_771697
    2012. július 10. 19:0612006.
    "A világ minden szépségéért sem akarnám
    elcserélni az egyéniségemet, még akkor se,
    ha nincs benne semmi különös. Én én magam vagyok,
    és ez több annál, amit néhányan elmondhatnak magukról!"

    "Így vagy úgy valamennyien szolgálunk, és ha kivívjuk, hogy igaz szívvel véshessék fel a sírkövünkre, hogy ezt hűséggel tettük, akkor mást már nem is kell hozzátenniük." (L. M. Montgomery)
    "Egy hivatás nagysága elsősorban talán abban van, hogy egyesíti az embereket; csak egyetlen igazi fényűzés van: az emberi kapcsolatoké." (Antoine de Saint-Exupery)

    "Az ember hivatása, hogy megismerje az igazságot, szeresse a szépet, kívánja a jót, és cselekedje a legjobbat." (Ludwig van Beethoven)

    "Az emberi nemnek hivatása nem rontás, pusztítás, megsemmisítés, hanem hogy munkáljon, alkosson, teremtsen." (Széchenyi István) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_771697
    Torolt_felhasznalo_771697
    2012. július 10. 19:0412005.

    Sziasztok!

     

    Sajnos most nincs időm elolvasni a hozzászólásokat, amiket mostanában írtatok, de hamarosan pótolni fogom.

    Drága Mamóka! Ha majd egy kicsit "rendeződnek a dolgok" körülöttem és bennem, akkor röviden megírom majd, hogy mik miatt voltam távol...

     

    Szeretettel gondolok rátok!

    Kellemes estét, és csodás hetet!

     

     

    "Ha sorsom néha megtapos
    s bú fogja szívem át,
    elmondok egy csodálatos
    igéjű mély imát.

    Megnyugtató, áldott varázs
    árad belőle rám,
    s gyógyít a szent vigasztalás,
    míg mondogatja szám.

    S egyszerre nem fáj semmi sem,
    gond és bú nem sebez,
    sírok, hiszek, s nehéz szívem
    oly könnyű, könnyű lesz."

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  23. 2012. július 10. 13:2712004.

    Ahogy olvasom a saját hozzászólásomat, olyan, mintha jósoltatni szeretnék. Félreérthető...

    Pedig NEM azt szeretém. Hiszem, h be kell járni az utat. A feladatokat el kell végezni. Tudom, h el kell fogadnom, h mindig változik valami.

    A gyerekeimmel is így járok. Mire megvan a téli ruhatár, jön a nyár; és fordítva...

     

    Belegondoltam, milyen borzasztó büntetés lehetett, Kassandrának, h látta a jövőt de nem hittek neki. Szörnyű lehet, ha valaki látja, tudja, h a szeretteivel valami rossz fog történni, és nem tudja megakadályozni. H a szükségszerű változások szétdúlják a felépített rendet, békét.

     

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  24. 2012. július 10. 12:1812003.

    A próféta szólt belőled:

     

    "Koltozsnak választania kell a régi és az új, az ismerős és az ismeretlen, az ösztönösen kényelmes és a tudatosan nehéz helyzetek, emberek, feladatok és utak között. "

     

    A kényelmeset ha lehet...

    előzmény:
    koltozs (12002)
    2012-07-10  11:59
  25. 2012. július 10. 11:5912002.

    Olyan jó olvasni Mamóka fejtéseit (apropó, h bírsz ebben melegben ilyen precízen gondolkodni?!). Gyorsan előveszem a saját képletemet és belenézek....

     

    Úgy érzem lassan vége a "langyos, mazsolás libazsírnak". Olyan mintha 12 évvel ezelőtti események ismételnék magukat. De jó lenne, ha jól használtam volna fel az azóta eltelt idő, és tanultam volna az akkoriakból....

     

    Ha jön a "nagy lehetőség" elvállaljam? vagy ezt jelenti az 5 házas Szaturnusz, h inkább maradjak a háttérbe, adjam át a "főszerepet" másoknak?

    Azt írtátok az Uránusz kínál lehetőségeket és gyorsan kell dönteni...

    Nem tudom elég vagyok-e a rám váró feladatokhoz? Nem fogok-e belelépni "mások folyójába"? Ráadásul, még a férjem életének/karrierjének a lehetőségét is befolyásolom...

     

    Nem sokára Ó/IÓ/CIÓ/ÁCIÓ...

    előzmény:
    mamóka67 (12001)
    2012-07-09  18:52

Címlap

top