Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vannak Angyalok?

csuporméz
Létrehozva: 2003. december 18. 16:35
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek: szerintetek vanak angyalok? Vagy nevezhetjük bárminek/bárkinek.
  1. 2003. december 18. 21:2751.
    hmm. . . na jóó.
    Bocsánat az illúzió-rombolásért.

    Angyal: a görög angelosz szóból ered az elnevezés, "hírnököt" jelent.

    Legkorábban az írott hagyományok között a perzsáknál találunk angyalokat abban a formában, ahogy a kereszténységnél is megjelenik.

    De valójában már a sumereknél is megjelent az "elképzelés" az angyalokról. Náluk is -jé, micsoda véletlen- az angyalokat hírnököknek nevezték:
    galu. KINGIA (a galu-t nem kell kiejteni, csak írásban jelölték).

    Az angyalok azonban nem abbanaz értelemben hírnökök, mint azt az emberek elképzelik. Ugyanis ők Isten akaratának közvetlen megnyilvánulásai a teremtett világokban.

    Isten teljes akaratával közvetlenül nem nyilvánulhat meg a teremtett, anyagi síkon, mivel az nem bírná el és széthasadna.
    Ezért szükséges az angyalok léte.

    Az emberek nem angyalok (nem is válnak azzá, csak a legritkább esetben), és az angyalok sem emberek.
    Az embereket teremtik, az angyalok létrejönnek.
    Az emberi lélek hosszú fejlődésen megy keresztül, mire ember lesz, az angyal születése pillanatától angyal.

    És az is téves elképzelés, hogy az angyalok mind jóságosak, mosolygósak és kedvesek.
    Gondoljatok csak a lángpallosos angyalokra, vagy a sötét angyalokra. . .
    előzmény:
    tisa138 (45)
     
  2. 2003. december 18. 21:0550.
    Teljesen mindegy, hogy minek nevezzük őket. Lehetnek akár angyalok is azok a más dimenzióban élő létezők, akiket csak érzünk, de nem látunk. De azt hiszem, nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy megismerjük önmagunkat. Fizikai megtestelésünk ugyanis csak egy kis része az énünknek. Más létezőkhöz úgy kerülhetünk közelebb, ha saját lényünket megismerjük (legalábbis részben). Naponta ezer "jelet" kapunk, csak sokszor nem fogjuk, mert nagyon erre a fizikai világra vannak ráállva az érzékszerveink. Ahhoz, hogy észrevegyük az "angyalok" üzeneteit, befelé kell fordulnunk. Ez nem feltétlenül a teljes ellazulást, vagy meditációt jelent (én például erre teljességgel alkalmatlan vagyok) , persze van, akinek ez az útja. A lényeg, hogy nyitott szívvel éljünk meg mindent, ami történik velünk és sokkal többször hallgassunk arra a bizonyos "hetedik érzékre", mert az valójában a felsőbb lényünk hangja. Én őket nem szellemeknek nevezem, hanem más dimenzióban létezőknek, akikkel mindannyian kapcsolatban vagyunk. A megérzéseinken és a szívünkön keresztül üzennek nekünk a nap minden percében. A csend és a befelé figyelés az, amikor "meghalljuk" a hangjukat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 18. 20:3749.
    Én is biztos vagyok benne, hogy a babák nagyon közel állnak ezekhez a spirituális dolgokhoz! Sokkal intelligensebbek ezen a téren mint mi!
    És abban is biztos vagyok, hogy az ember körül midig vannak bolyongó lelkek.
    Én is szoktam érezni őket, általában hideg kéz simítását a nyakamon vagy vállamon. Nem tudom hogy ki lehet ő, de sokszor van olyan érzésem mintha a nagypapám lenne.
    Egyébként csak elég megfigyelni az állatok viselkedését ugyanis a babákhoz hasonlóan ők is kapcsolatban állnak a szellemvilággal! Én sokszor észreveszem a viselkedésükön, hogy most nem vagyok egyedül.
    előzmény:
    HA55 (42)
     
  4. 2003. december 18. 20:1748.
    Sziasztok! Lehet angyal egy meg nem született gyermek?
    A kolléganőm/barátnőm tavaly azon a napon vesztette el 20 hetes babáját (a másik babát rendellenesség miatt méhen belül "eloltották:((((, amikor a kisfiam megszületett.
    Másnap ott ül az ágyamnál, olyan nyugalom volt vele, amit ami napig nem értek. Ha lehet-e értelemről beszélni ebben a témában. . .
    Hívő emberek a férjével együtt, ennek tulajdonítottam lelkitartását. Az addig kicsit intrikus, cserfes lányból, mélyérzésű nő lett. Két hónap múlva ismét áldott állapotban volt. Kisfiúk 3 hónapos és gyönyörű :))) Mondta, valaki segített neki, ne kérdezzem, nem tudja, de végig érezte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. december 18. 20:1247.
    Szia, köszi a privit.
    előzmény:
    tisa138 (45)
     
  6. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2003. december 18. 19:2046.
    Sziasztok!
    Egy barátnőm, akinek még a születése előtt meghalt az édesapja, rendszeresen álmodott az apjáról olyan élethelyzetben, amikor valami fontos döntés előtt állt vagy nehézségekkel küzdött. Ilyenkor apuci mindig megjelent az álmában, és szépen elbeszélgettek, majd tanácsot adott neki. A tanácsok mindig jónak bizonyultak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. december 18. 19:0445.
    Sziasztok! Most olvasok egy könyvet (egész "véletlen" kaptam kölcsön öhöm). Ezt ajánlom annak akit ez a téma érdekel. Dr. Doreen Virtue Angyali útmutatás . (mandala véda a kiadója). Leírják, hogy az eltávozott szeretteink is ugyanúgy vigyáznak ránk. És az a magánvéleményem, hogy akár nevezhetjük őket is angyalnak. Nekem már bizonyosságom van arról, hogy ez így van. Persze nehéz ügy erről beszélni, mert sült bolondnak nézhetik az embert, de amikor egy olyan jelet kapsz ébren(!) amiből biztosra tudod, hogy ott van melletted valaki akkor már bárminek nézhetnek :-) Szívesen kifejtem, ha érdekel valakit. Figyeljetek a jelekre, még a bőrödön is érezni, ha ott van valaki !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_115916
    Torolt_felhasznalo_115916
    2003. december 18. 19:0244.
    Sziosztok!Itt egy elö pelda!En!az en nevem angyal annamaria!
    Oke, oke csak vicceltem!Különben szep estet mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. december 18. 18:3643.
    Sziasztok!
    Csak benéztem, láttam van egy ilyen topic, aztán amikor láttam, hogy új, na mondom elolvasom az elejétől. Egész érdekes a kérdés amit feltettetek, komolyan. Jó magam eléggé sokáig csak a materiális dolgokban hittem, és kételkedtem bármi olyan létezésében, ami nem anyagi, vagy nem valamilyen természeti erő jellegü. Nos az idő múlásával viszont arra jöttem rá, hogy ez így azért mégsem ilyen egyszerű, és valaminek lennie kell még, csak az a kérdés, hogy mi? :)
    Szóval, ahogy olvastam a hozzászólásotokat, egyből az ugrott be, hogy jesszusom, ez tényleg igaz lehet? Velem is volt már, hogy olyan érzésem volt, hogy valaki figyel, vagy valaki még van bent az egyébként totál üres szobában. Aztán történtek olyan véletlen dolgok, amiket nem egészen tudtam mire vélni. Szóval furcsa. Engem azért érdekel ez a dolog, úgyhogy ha nem bánjátok :) holnap visszanézek.
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. december 18. 18:2042.
    Sziasztok!
    Szerintem is kell lennie valaminek. Nálunk itt lakik velünk. Már többször volt olyan érzésem, hogy nem vagyok egyedül a lakásban, csak éreztem valamit, de nem tudom mit. Volt már, hogy beszéltem is hozzá, mert egy kicsit féltem, de nem csinál semmit csak itt van. Szerintem a kisfiam látja is, mert nagyon sokszor néz egy bizonyos helyre, ahol nem áll senki és aztán el kezd nevetni. Nekik még látniuk kell a kisfiam 8 hónapos. Olvastam pl. azt is, hogy a kisgyerekek egy bizonyos korig látják az auránkat is. Ez is igaz lehet valahol, mert a kisfiam sorozatosan a fejem fölé nézett, nagyon nézett ott valamit, aztán nézett rám. Érdekes és megmagyarázhatatlan. Mindig viccelődtem, hogy biztos a glóriámat nézi. Lehet kicsit nevetségesnek hangzott, amit írtam, de velünk megtörtént.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_811072
    Torolt_felhasznalo_811072
    2003. december 18. 18:1341.
    Én már tudom, hogy vannak angyalok. És van olyan angyal, aki őriz minket. Engem a nagypapám, már tudom. Néhány hónapja nyaralni voltam, és nem is tudom, miért egy angyalokról szóló könyvet olvastam. Aztán eszembe jutott egy régi álmom, amikor az álmodtam, hogy a nagypapám megmondja, visszajön még hozzánk. Döbbenetes felismerés volt. Aznap éjjel volt egy álmom, ami arról szólt, hogy eltűnt a pénztárcám. Reggel az automatából pénzt akartam kivenni, és benyelte a kártyámat. Akkor tudtam, hogy tényleg a papám a közelemben van, ő küldte ezt az álmot, hogy megmutassa, tényleg van. Magamban őt kértem két napig, kerüljön meg a kártyám. És meg is lett. Azóta már nem kételkedem az angyalos dolgokban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. december 18. 17:4240.
    Lassan mennem kell, de máskor is szívesen beszélgetnék veletek. Cicus, köszi, hogy segítesz az angyalaidon keresztül. kinny, neked is köszönök minden információt. Holnap délelőtt visszajövök, remélem, itt lesztek. Puszi mindenkinek! Vigyázzanak rátok továbbra is az angyalok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. december 18. 17:4239.
    Az olyan segítő lényeket szokták, akik nem részesei az emberlét reinkarnációs folyamatának
    előzmény:
    Kinny (37)
     
  14. 2003. december 18. 17:3838.
    Mindenesetre akármi is lesz, érzem, hogy vannak. És vigyáznak rám. Ennyi is elég, csak egy picit több jobb lenne. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. december 18. 17:3737.
    ez attól függ, ki mit nevez angyalnak:)
    előzmény:
    cicákkal (34)
     
  16. 2003. december 18. 17:3636.
    Remélem, nemsokára beszémolhatok nektek arról, hogy sikerült.
    előzmény:
    cicákkal (35)
     
  17. 2003. december 18. 17:3535.
    :)))))
    előzmény:
    csuporméz (33)
     
  18. 2003. december 18. 17:3434.
    Persze, hogy eljut: egy következő inkarnációba vagy egy egészen más valóság létezésébe
    de angyalok nem lesznek
    előzmény:
    Kinny (31)
     
  19. 2003. december 18. 17:3333.
    Aranyos vagy, mostantól jobban figyelek majd.
    előzmény:
    cicákkal (32)
     
  20. 2003. december 18. 17:3232.
    Az angyalok szívesen kommunikálnak velünk, számukra ez egyfajta kölcsönös tanulási lehetőség

    Kértem, hogy kapjál még jelet :)
    előzmény:
    cicákkal (30)
     
  21. 2003. december 18. 17:3031.
    Hááát cica, nem tudom.
    Valahova a halottak lélekrésze is eljut.
    És ha abból indulunk ki, hogy van vhol egy nagy lélek, és abból kap mindenki, akkor azt a földi lét után valahova el kell jutattni
    Visszaadni vagy tovább adni? Nem tudom.
    DE biztosan nem temetik el velünk a sírba.
    előzmény:
    cicákkal (27)
     
  22. 2003. december 18. 17:2930.
    Igen, a könyvbeli (elég egyszerű) gyakorlatok végzésekor (a könyv az Angyalok tudják a választ, de a szerzőkre nem emlékszem)
    előzmény:
    csuporméz (25)
     
  23. 2003. december 18. 17:2829.
    Mesélj még erről! Nagyon érdekes.
    előzmény:
    cicákkal (27)
     
  24. 2003. december 18. 17:2828.
    Az sem lenne nagy baj, ho kiderülne, nem volt jó ember. Ne keverjük a földi lét eseményeit, a másik lét eseményeivel.
    Talán neki is az a feladata, hogy ezzel is javítson az "angyalimage"-én:)
    De lehet, hogy már itt a földön is jó ember volt:)
    És most továbbtanul:)
    előzmény:
    csuporméz (22)
     
  25. 2003. december 18. 17:2727.
    Ha angyalokról van szó, szabad tudnod :)
    Meghalt emberekből nem lesznek angyalok, ők sohasem születtek meg emberként
    A halottak világát valóban óvatosan kell kezelni
    előzmény:
    Kinny (21)
     

Címlap

top