Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kosokról nincs hir?!

zsoca07
Létrehozva: 2004. február 15. 15:21
Sziasztok!

Érdekelne Kosok (aszcendens- vagy napjegy) hozzászólása, véleménye, érzései, hogy jön kis más jegyekkel?! Különösen érdekelne a Rák-Kos, Vizöntő-Kos párositás!
És persze azoknak a véleménye is érdekelne aki együtt él Kosokkal!!
Zsoca
  1. 2004. március 18. 13:58176.
    Sziasztok!Igaz én nem vagyok kos, de gondoltam írok. A volt barátom kos volt, de mivel mindketten rendkívül erős személyiségek vagyunk, és makacsak, ezért nem igazán működött a dolog. Azt viszont nagyon is igaz, hogy ha egy kos szeret, akkor nagyon szeret, csak ne keresztezze az ember a "működési" pályáját.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. március 18. 12:28175.
    Sziasztok!Örülök, hogy előkerűltetek. A vendéglátásrólcsakazt tudom én is írni. Ha valakit Hívok akkor a szívemet kiteszem. Még akkor is ha tudom ezzel mindíg így vagyok , hogy az nem mindíg kölcsönös. De tudjuk , hogy a Kos nem a szá ítós fajtából van szakajtva.
    Én meg mint Kos, azzal megyek a férjecském , meg a családom agyára, hogy mindíg az utolsó napon, percben , másodpercben. -))). kell elkészűlnöm. A ruhámat varrnom. Meg egyebek. Lehet ez vendégségbe menés, szinház, vagy nyaralás. Ezt én se nagyon birom de képtelen vagyok az ídőt reálisan nézni. Mindeggy, hogy még van valamire két nap, akkor is az utolsó percben , DE kész VAGYOK, nem késünk, és eltudunk utazni is. -))))). Azért ha tudnék ezen változtatni szivesen megtenném, mert a korom előrehaladtával, egyre nehezebben viselem el ezt a stresszt. Ha van javaslatotokszivesen meg"halgatom":-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115152 (174)
     
  3. Torolt_felhasznalo_115152
    Torolt_felhasznalo_115152
    2004. március 18. 09:25174.
    Hello! Csak megerősíteni tudom, amit leírtál magunkról. A váratlan vendégtől és vendégségtől nekem is herótom van. Viszont, ha vendéget hívok és várok, akkor a szívemet is kiteszem eléjük. Nagyon szeretek finomságokat készíteni és a babérokat learatni. :-))
    Szerintem még abban is jók vagyunk, hogy bármi újat szívesen kipróbálunk és el is tudjuk sajátítani. Más kérdés, hogy nem túl sokáig tud érdekelni, mert mindig új és még újabb köti le a figyelmünket. Így van??
    előzmény:
    bobecs (170)
     
  4. Torolt_felhasznalo_115152
    Torolt_felhasznalo_115152
    2004. március 18. 09:18173.
    Szia!
    Hát, igen, tökéletes Kos. Én nagyon jóban vagyok magammal és a saját magam főnöke vagyok. :-))
    Ha lennének beosztottaim, biztos nem szeretnének annyira, bár ezt úgysem mernék megmondani. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992441 (168)
     
  5. 2004. március 18. 09:11172.
    Na, az én KOS párom meg ilyen: kitalálja a család, hogy megyünk valahová. Pl. telekre. Na, egyszercsak hirtelen elromlik valami. . . egy kapcsoló, egy akármi, pici dolog. Férjem nekiáll megszerelni, hogy csak pár perc az egész. Aztán akkor kiderül, hogy nem is, meg keresni kell hozzá alkatrészt, feltúrja a gardrobot, olyankor meg már mindjárt dél van, otthon kajolunk, utána szunya, és nem mentünk sehova. . . Én meg gutát kapok. . .
    előzmény:
    Gogocska (169)
     
  6. 2004. március 18. 09:02171.
    Hol vagytok kis kosok?
    Olyan jó lett volna egy kicsit eszmét cserélni:-(((.
    Na nem baj biztos elfoglatak vagytok, megyek én is a dolgomra.
    Szép napot nektek
    előzmény:
    bobecs (170)
     
  7. 2004. március 17. 17:50170.
    Sajnos Kos létemre meg kell, hogy erősítsem ezek nagy részben igazak és jellemzők ránk.
    De a jó oldalunk szerintem sokkal több.
    Én biztos, hogy ha elhatározok valamit, nagyon ki tud akasztani ha nem ugy van valamiért. A gyerekem kicsi kora óta játszik ezzel, pedíg megkértem(pénteken lesszhúsz éves)szépen, hogy ne állítson kész tények elé.
    Velem mindent meglehet beszélni. Ha valamit idejében tudok akkor tudok gondolkodni rajta, tájékozódni, készűlni rá. Nem szeretem még egy kisebb vendégség hirtelen váratlan létre jöttét.
    Én se megyek ezért sehova hivatlanúl, vagy bejelentés nélkül. Nem szeretek senkit kitenni ilyennek. Lehet, hogy szép tisztaság van, és az is lehet, hogy felvannak váratlan vendégre készűlve. De az is lehet, hogy nem épp az volta tervük , hogy az én és családom pofázmányában gyönyörködjenek.
    A jó oldalunkhoz hozzátartozik, hogy szinte mindíg vidámak vagyunk, szeretünk társságba járni, ott a középpontba lenni , és mindenkinek a jó szorakozásáról gondoskodni. Nagyon hűséges barátok vagyunk, és nem utolsósorban társak is minden jóban rosszban.
    Majd még eszembe jut, hogy milyen jókvagyunk. -))).
    De KOs barátocskák segítsetek be:-))))).
    előzmény:
    Gogocska (169)
     
  8. 2004. március 17. 16:02169.
    A párom kos, és néha nagyon tudok szenvedni tőle. . .
    Kitalálja, hogy menjük valahova. Nekem valamiért nem jó, akkor simán közli, hogy oké, én megyek, ha jössz, ha nem. . .
    Tudom, hogy nem kellene túl nagy ügyet csinálnom belőle, de elég rosszul esik, hogy ez neki természetes.
    És nagyon sok dologban ilyen: korlátozhatatlan.
    Amit kitalált, azt tűzön-vizen. . .
    Kosok, ti is ilyenek vagytok???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_992441
    Torolt_felhasznalo_992441
    2004. március 17. 15:04168.
    A górém is pont ilyen, mint te.
    Olyan forrófejű, hogy hihetetlen. . .
    Viszont, gyakran hibázik, olyankor persze nem ismeri el, mindjárt keresi a "gyógyírt" a problémára. Sajnos nem hallgat az okos szóra. Igaz, annyira mákja van sok mindenben, hogy az már durva ahhoz, hogy véletlen legyen. . . .
    Sajnos naív, és szemellenzős, tényleg fejjel megy a falnak, felbukik, aztán talpra pattan, és rohan másfelé.
    Hihetetlen egy fazon. gyakran jókat mókázok rajta, sokszor meg pipa vagyok rá, hogy ennyire nem lehet hülye. . . . :-)
    Viszont, tényleg imádnivaló, olyan, mint egy kisgyerek.
    Csak hízelgéssel, vagy kétségbeeséssel lehet nála célt érni. Erőszakra, vagy erős fellépésre rettentő haraggal lép, és elsöpri az illetőt, aki így közelít felé. Jó harcos, az tény. Nem mondanám, hogy jó vezető, de ha valakit szeret (szerencsére én a szíve csücske vagyok), azért tűzbe megy, és gondoskodik róla.
    Érdekes jegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115152 (167)
     
  10. Torolt_felhasznalo_115152
    Torolt_felhasznalo_115152
    2004. március 17. 08:49167.
    Sziasztok! Én már nagyon pozitív tudok lenni, igaz, megdolgoztam érte. Az ember sokat tud saját magán változtatni, ha akar. Azon viszon sosem fogok tudni változtatni, hogy ha valamit elkezdek, akkor annak azonnal, rögtön, mindenféle töprengés nélkül (tett halála az okoskodás) el kell készülnie. Esetleg ha nem lesz jó, akkor sebaj, újból meg lehet csinálni. Szerintem ez is nagy pozitívum a részünkről. Ismerek embereket, akik napokig képesek egy dolgon gondolkodni, aztán megcsinálják és amikor mégsem jó, akkor magába zuhan és kárt tesz csak saját magának is, az idegeskedéssel. Na, én ilyet nem csinálok.
    előzmény:
    bobecs (166)
     
  11. 2004. március 16. 22:17166.
    Nálam a pozitív gondolkodással nincs semmi baj. Már hajlamosabb vagyok mindent túl pozitívnak értékelni. Ez se jó. Mert annyira azért még nem vagyunk jók:-).
    De azért jobb mit az ellenkezője. Valóban mindent meg lehet vizsgálni több oldalról. Éa ha a rosszban találunk egy kis jót is akkor már könnyebb beletörődni.
    Majd holnap benézek, mert ma nem nagyon mozgolódtatok. Én is csak ilyen későn tudtam ide kerűlni, mert a családi terror működik. :-))).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (165)
     
  12. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 16. 12:47165.
    Sziasztok!

    zomilla: teljesen egyetértek, mindha csak magamat olvastam volna. Én is utálom, ha nem úgy történnek a dolgok, mint ahogy elterveztem!
    Ami pedig a pesszimizmus illeti, éppen azon vagyok, hogy valahogyan elsajátítsam a "pozitív gondolkodást"

    bobecs: :) maradék :)

    Tudjátok mit vettem még észre? Hogy fejjel rohanok a falnak, de ha sokáig nézegetem a "falat, akadályt" megijedek! Azt hiszem ez a türelmetlenség miatt van. Ti hogy vagytok ezzel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. március 16. 11:45164.
    Álltalában én is így működöm. De nem csak a párkapcsolatban. Felteszek egy kérdést és tudom, hogy csak az lesz a jó válasz, majd amit én adok rá, de azért próbálkozom:-)))).
    A férjem már nagyon ismer. Ő nem jön már be az én utcámba:-). Egyébként is rám hagyja, -ez sokszor terhes is számomra-a döntést. De elmondom, hogy Szűz, és ők nem a realitás, tisztánlátás emberei. Sokszor jobb is ha én döntök.
    Egyébként a multkor írta valki, hogy milyen ingerűlt lesz ha nem úgy mennek a dolgok ahogy ő elképzeli, vagy elgondolja.
    Hát ez rám is jellemző. Képes vagyok piszlicsáré dolgokon úgy felhúzni magam, hogy később már én röstellem. De akkor már megtőrtént. Szerncse, hogy az közeli rokonaim, barátaim, ismernek már erről az oldalamról, és nem veszik komolyan a dühkitöréseimet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115152 (163)
     
  14. Torolt_felhasznalo_115152
    Torolt_felhasznalo_115152
    2004. március 16. 09:43163.
    Szia! Feszegessük egy kicsit Kos mivoltunkat a párkapcsolat terén. Mennyiben tudod/tudjátok elviselni azt, ha megmondják, mit kéne tenned, gondolnod. . . stb
    Ezzel én úgy vagyok, hogy ha valamit javasolnak, szinte rögtön az ellenkezőjét akarom. Naná, nekem ne akarja senki befolyásolni az akaratomat. . .
    előzmény:
    bobecs (162)
     
  15. 2004. március 16. 09:08162.
    Kis Kos barátaim nagyon csendben vagytok.
    Remélem nem fogyott ki az elemezgetni való téma?
    Majd később visszanézek, hátha lesz kedvetek velem boncolgatni.
    Sziasztok.
    előzmény:
    Fabi (161)
     
  16. 2004. március 13. 20:44161.
    A helyezet az mamoca, hogy nekem is van naptaram es naponta legalabb otszor kinyitom es irok bele vmit mar jo elore, mert megterveztem. Sokszor meg azt is, hogy mondjuk holnap mit egyek, mert akkor tudom, hogy mit kell vasarolnom mondjuk. Azt is leirom, hogy mit vigyek magammal, ha hazautazom a szuleimhez, hogy ott mit akarok csinalni stb. . . . Az erzelmeken is rengeteget filozok, sot a jelenlegi kapcsolatomat is millioszor felidezem az elso pillanattol kezdve. VAn , hogy a regieket is, de csak azert, hogy sokszor milyen hulye voltam, meg hogy ma mar mit nem csinalnek ugy. MAsfelol szeretem a spontan dolgokat is, pl. ha a baratom hirtelen azt mondja, hogy "vegyel csinos ruhat fol es 7-re legyel kesz" De nem mondja meg hova megyunk es ez sokszor fel oraval elotte tortenik, en meg aztan rohanhatok a zuhany ala, a sminket feldobni, ruhat vasalni stb. stb, de ettol meg elvezem. Persze neha ha nagyon nem vag a kepbe, akkor en is kicsit bosszankodok, hogy akkor a betervezett dolgomat mikor fogom megcsinalni. De a dolgok ettol szepek, hogy neha rugalmasak is tudunk lenni:) en 1977. 04. 17.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_115152
    Torolt_felhasznalo_115152
    2004. március 13. 11:11160.
    Szia! A leveledet szinte én is írhattam volna. Azzal a különbséggel, hogy már annyit neveltem magamon, hogy ne a negatív dolog jusson eszembe először. Már igazi optimista gondolkodású kos vagyok.
    Ha bekerülök egy társaságba, rögtön a középpont leszek és "mutatom az utat" mindenkinek, elememben vagyok olyankor. Igenis, szeretem, ha azt a forgatókönyvet én írom meg és a többiek meg betartják.
    Ezt így sehol ki nem mondtam még és most nagyon jólesett leírnom.
    előzmény:
    zomilla (159)
     
  18. 2004. március 12. 19:31159.
    sziasztok. régen voltam már itt. mert mindig fáradt vagyok és soha semmire nincs időm. ha pedig leülök a gép elé, akkor tuti, h. órák lesznek belőle, aminek egyenes következménye, hogy még fáradtabb leszek másnapra és a listámról semmi elintézett dolgot nem tudok lehúzni. én is hajlamos vagyok agyonelemezni dolgokat, történéseket, érzelmeket. mondják, túl élénk a fantáziám, ráadásul pesszimista is vagyok (azért nem mindenben) és ez így együtt arra jó, hogy mindenben csak a rosszat lássam/keressem. márpedig az nem jó, ha az ember nem tud örülni a jónak. én is szeretem a hozzám hasonlókat, és a Kos-ság már együvétartozást jelent valahol. nem vagyok önző és egoista, mégis szeretnék mindent megtudni magamról, amit csak lehet, szeretek magamról és a gondolataimról beszélni. és azzal hogy álltok kedves Kosok, szeretitek e ha a dolgok forgatókönyv szerint alakulnak? magyarul, ha vmit elterveztek, az legyen is úgy. és a meglepetéseket, spontán programokat nem szeretitek? pedig tapasztalat alapján is mondom, azok a legjobbak, a spontán dolgok. mégis, ha vki "beleköp" a levesembe azt nagyon nem szeretem. nekem akkor át kell hangolnom magam a másik programra, és ez nem kevés idő, h. lelkileg feldolgozzam, elfogadjam, h. nem az történik, amire készültem. és megtaláljam a jót abban is. egyébként, amikor valami rossz, bosszantó dolog történik velem, elkezdem keresni benne a jót. körülnézek, hol vagyok éppen, hogy kerültem oda, közben mit láttam, mit hallottam, és miről maradtam volna le, ha minden a terveim szerint alakul. többnyire sikerül találnom valamit (apróságok!), ami megvigasztal, és elfogadom, h. amiatt kellett pl fél órát sorban állnom valahol, h. meghalljak egy érdekes beszélgetést (hasznos info, recept, vélemény stb), vagy érdekes embereket lássak, vagy olyan zenét halljak, olyan illatot érezzek, ami hatással van rám, tetszik, esetleg nosztalgikus hangulatba kerüljek vmitől. most nem folytatom, mert mindig sokat beszélek, és tudom, milyen a többség, ha hosszút látnak, bele sem kezdenek elolvasni. én pedig szeretném, ha elolvasnák amit írok, nem szeretek semmit feleslegesen csinálni. azt a munkát szeretem, aminek van értelme + látszatja. mind otthon, mind m. helyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. március 12. 15:49158.
    Ez a hajlamos vagyok kifutni az időből ez tetszik. Én azt hittem, hogy ez már nem is hajlam ez már maga abetegség:-). Szerencsére a férjem felkaról ezért nem maradunk le mindenről:-).
    Szóval ez is kos tulajdonság?
    Azt hittem, hogy azért maradok le mindenről(szinte)mert az utolsó gyerek voltam, és késői is. mindenki azt mondta rám, hogy maradék. :-))).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (156)
     
  20. Torolt_felhasznalo_115152
    Torolt_felhasznalo_115152
    2004. március 12. 15:19157.
    Hello, hősiesen bevallom, hogy én is feledékeny vagyok, de inkább csak a számok terén. Néha azon is gondolkodnom kell, hogy mikor is születtem. :-))))(1957. 03. 29. ) Az meg, hogy mi, mennyibe kerül??!! Mittudomén! Kijövök a boltból és már nem is tudom.
    előzmény:
    bobecs (153)
     
  21. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 12. 15:17156.
    Ez miért elrettentés? :) Egyáltalán nem rettentem meg, csak mert a "mamócám" lehetnél. :)
    Én ezzel úgy vagyok, hogy baromira szeretem megtervezni, hogy mikor mit fogok csinálni, aztán amikor esedékes lenne, akkor észbe kapok, hogy jajj, de kifutottam az időből. Pl. képeslapok feladása, már 1 hónappal előtte gondolok rá, hogy fel kell adni képeslapokat (pl karácsony, húsvét, szülinapok) és csak jó esetben azon a héten jut eszembe újból, hogy hoppá, nem adtam még fel. Na emiatt kell a naptár, mert nem a dátumot felejtem el, hanem hajlamos vagyok kifutni az időből. Írigylem azt, aki naptár nélkül tud élni. De a mondás szerint Akinek nincs esze, legyen notesze. :) Na ez nálam bevált! :))
    előzmény:
    bobecs (155)
     
  22. 2004. március 12. 13:54155.
    Mamóca csak az elrettentés kedvéért:
    1954 04 07. Sajnos az órát nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (152)
     
  23. 2004. március 12. 13:52154.
    Mamóca, akkor én lehetnék a te mamócád:-))).
    A memóriámmal el edíg nem volt bajom.
    Fiatalon is akár milyen körűlmények között is emlékeztem(szem)mindenre.
    Mostanában egy kicsit, talán vannak kihagyások, de hát könyörgöm ez a korral is jár.
    Nagyon igyekszem fényezni folyamatosan. Ez a karbantartás arról szól , hogy nem használok-ha nem muszály- naptárt, jegyzetet. Így rákényszeritem magam, hogy ne felejtsek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (152)
     
  24. 2004. március 12. 13:46153.
    Kár hogy még nem láttál mert akkor biztos engem is:-)))).
    Én nem ismerek Kosokat:-). Tényleg nem.
    Ti vagytok az eső Kos ismerőseim.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115152 (151)
     
  25. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. március 12. 12:47152.
    Sziasztok!
    Fabi: ismerős a helyzet. Én még írom is az elmélkedéseimet. Van egy naptáram, mindig nálam van és jó előre bele írom, mikor mit fogok csinálni. Pedig amúgy nem vagyok túl elfoglalt. Csak kell, hogy le legyen írva, mert elfelejtem. . .

    Ti nem vagytok feledékenyek?

    Bobecs:1980. 04. 03-án, 11:50-kor, Budapesten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top