Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi ebédek

Laura-1
Létrehozva: 2009. december 17. 07:17

Lehet, hogy csak nekem jelent gondot a mindennapi főzés, de bizony mindannap fejtörést okoz, hogy mi is kerüljön az asztalra.

Olyan társakat keresek, akik szívesen megosszák velem egyszerű, gyors, és változatos receptjeiket.

Így kora reggel, hogy esetleg még aznap elkészíthető legyen.

Mondhatnátok, hogy vegyek elő egy szakácskönyvet, de az nem olyan, mintha "személyesen" megdumcsiznánk.

Tegnap például rakottkáposztát készítettem, amit sikerült alaposan elsózni, (tán szerelmes a szakácsné )

Így mára ki kell találnom valami mást.

 

Szép napot kívánok mindenkinek

 

Laura

 

 

 

  1. 2013. január 17. 00:2923451.

    Sziasztok,

     

    megcsináltam a fiúknak a tócsni, nagyon izlet nekik:)

    Köszönöm az ötletet:)

     

    egy baj volt vele, hogy kevésnek bizonyult 1 kg krumpliból csináltam.

    A férjem kérte ha legközelebb csinálok akkor dupla adagból készítsem:)

     

    Ha legközelebb csinálok, szólok a vacsi miatt:)

     

    Szombaton pizzát készítenék, valakinek esetleg egy gyors egyszerű receptje van?

     

    jó éjszakát

    Angelika

     

     

    előzmény:
    PNE-KATA (23447)
    2013-01-16  14:42
  2. 2013. január 17. 00:2023450.

    Sziasztok,

     

    megcsináltam ma a fiúknak a tócsnit, nagyon izlet nekik csak egy kicsit kevésnek bizonyult 1 kg krumpliból, a férjem megkért ha legközelebb csinálok dupla adagot készítsek.

    Szóval köszönöm az ötletet:)

    Ha legközelebb csinálok szólok, hogy gyere vacsizni:)

    Neked hogy sikerült a paprikás krumpli?

     

    szombaton gondoltam pizzát sütök, van esetleg jó, bevált receptetek?

     

    jó éjt

    Angelika

     

    előzmény:
    PNE-KATA (23447)
    2013-01-16  14:42
  3. 2013. január 17. 00:1423449.
    Sziasztok
    előzmény:
    PNE-KATA (23447)
    2013-01-16  14:42
  4. 2013. január 16. 17:3223448.

    A betegeknek jobbulást, a "félőknek" meg biztatást küldök! 

     

    Ma maradék frankfurti leves volt, és borsostokány tésztával. Ebből maradt is egy kicsi, de holnapra jó lesz.

     

    Megyek holnap a nyugdíjam intézni, a párom meg az orvoshoz. Visszafelé kell venni egy telefont neki, mert megadta magát, pedig még csak egy éves. Állítólag az aksija van felpúposodva?! 

     

    Jön hétvégén a hideg, már a csontjaimon érzem sajnos. Gondolom anyuval is lesz gondom, mert ő is megérzi.  

     

    Ma a két fiú előadáson volt, - mezőgazdasági termékek ismertetője - de elég későn értek haza. Én papírmunkát csináltam, a párom is, remélem a hó végére készen leszünk. Bár januártól ismét kitaláltak valami ujat amivel rengeteg munka van, meg rengeteg fizetni való. 

     

    Most intézzük az öntözéshez is a papírokat, mert ebben az évben jár le, április közepén, akkor meg már itt a fólia, meg a kinti munka. Jobb túl lenni azon is.

     

    Holnapra főzök egy kis füstölt oldalast, anyu meg csinál majd paprikáskrumplit, nokedlivel. Azért ha hazajövünk mi is tudjunk valamit enni. A tokányból nem hiszem, hogy marad.  

    Mindenkinek nyugodt hetet kívánok, jó egészséget.  

  5. 2013. január 16. 14:4223447.

    Üdvözöllek közöttünk!

     

    Megyek hozzátok vacsorára!!

    előzmény:
    Angelika81 (23444)
    2013-01-16  13:01
  6. 2013. január 16. 14:4123446.

    Szia!

     

    Jó, hogy itt vagy. Azért a gipszért nem irigyellek, nehéz és kényelmetlen lehet, meg gondolom fáj is. 

    Mielőbbi javulást és jó étvágyat a finom kajákhoz!

    előzmény:
    Bubakert (23437)
    2013-01-15  10:17
  7. 2013. január 16. 14:3823445.

    Szia!

    Köszi a bíztatást. Mindenesetre szeretnék már egy héttel idősebb lenni.

     

    Mi rizseshúst ettünk.

     

    Ma egész kellemes idő van, de amivel riogatnak, az nem igazán tetszik.

    előzmény:
    csitar (23438)
    2013-01-15  10:52
  8. 2013. január 16. 13:0123444.

    Szia,

     

    én Tocsninak ismerem:)

    ez jó ötlet ezt megcsinálom estére szeretik a fiúk és nem is olyan nehéz.

    köszönöm az ötletet.

    gondoltam csinálom még egy kevés tojás levest hozzá, azt is szeretik.

     

    jó főzést neked is.

     

    előzmény:
    csitar (23443)
    2013-01-16  11:24
  9. 2013. január 16. 11:2423443.

     

     Szia !

     

     

     

    Ezer receptet találsz a googliban, nekem ez van, bár elrontani nem lehet, de én még csak ettem, de nem készítettem soha.

     

                       Tócsni /lapcsánka /

    Hozzávalók 4 személyre:

    - 1 kg burgonya

    - 2 tojás

    - 2-3 evőkanál liszt

    - olaj a sütéshez

    Elkészítés:

    A burgonyát nyersen megtisztítjuk, megmossuk, lecsepegtetjük, és lereszeljük.

    A reszelt burgonyához adjuk a tojásokat, a lisztet, megsózzuk, borsozzuk, és jól összekeverjük. Serpenyőben olajat forrósítunk. A burgonyamasszát evőkanál segítségével az olajba tesszük, a kanál hátával lepényekké simítjuk. Mindkét oldalát kb. 5-5 percig szép arany barnára sütjük. Papírszalvétára szedjük, hogy a felesleges zsiradékot leitassuk. Forrón tálaljuk, mert csak így igazán finom.
    Megkenhetjük fokhagymával, vagy adhatunk mellé tejfölt, vagy akár mindkettőt, ha valaki szereti.

     

    ma paprikás krumplit fogok főzni, mert van kb 30 dkg házi füstölt kolbászom, aminek a héja már itt-ott fehér pettyes, fel kell  használnom.

    előzmény:
    Angelika81 (23442)
    2013-01-16  10:36
  10. 2013. január 16. 10:3623442.

    Szia,

     

    köszönöm az ötleteket a lapcsánka az tetszene, de nem tudok hozzá receptet.

    neked van esetleg?

     

    te főzől ma és mit?

     

    szép napot

    előzmény:
    csitar (23441)
    2013-01-15  16:57
  11. 2013. január 15. 16:5723441.

    Szia!

     

     

    Gyere! itt minden jószándéku embert szívesen látunk!

     

     

    Válasz: lapcsánka, sajtos - tejfölös - tojásos krumpli sütőben sütve, paprikáskrumpli, krumplifőzelék,  héjában sült egész krumpli, krumplis tészta, szalonnás vagy sonkás vagy hagymás krumpli.

    előzmény:
    Angelika81 (23440)
    2013-01-15  11:09
  12. 2013. január 15. 11:0923440.

    Sziasztok,

     

    szeretnék hozzátok csatlakozni, mert olyan jó dolgokat írtok én is bajba vagyok mindig a főzzéssel és az az igazság nem is vagyok benne profi, de azért főzök.:)

    De finom szokott lenni:)

     

    holnap valamit főznöm kellene van itthon krumplim esetleg van valakinek ötlete, mit lehetne belőle gyorsan csinálni holnap vacsira???

     

    köszönettel

    szép napot

  13. 2013. január 15. 10:5623439.

     

    Jó, hogy otthon vagy, vigyázz magadra!  Gyorsan eltelik az idő, és leveszik a gipszet, azért még utána is kell egy kis idő a regenerálódáshoz!

    előzmény:
    Bubakert (23437)
    2013-01-15  10:17
  14. 2013. január 15. 10:5223438.

    Sziasztok!

     

     

     

    Amikor túl leszel rajta, mosolyogni fogsz az aggodalmaidon!  Minden rendben lesz!

    előzmény:
    PNE-KATA (23436)
    2013-01-14  21:57
  15. 2013. január 15. 10:1723437.

    SZiasztok!

     

    ELőször is boldog új évet kívánok mindenkinek, egészséget, szeretetet! Végre itthon vagyok, megműtöttek, így most van vagy 5kg gipsz a lábamon. Még 5 hétig így is marad, ezért főzni nem tudok.

     

    Anyukám itt volt egy hétig, megfőzött, mosott, vasalt...most nagyon hiányzik, de megvár a tennivaló. Van hurkánk nekünk is sütve, babgulyásunk ipari mennyiségben, csülökpörkölt nokedlivel...nem mertem vitázni, hogy ezek nem túl könnyű kaják, örülök, hogy van és kész. Majd ha tudok két lábon közlekedni, akkor diétázunk.

     

     

  16. 2013. január 14. 21:5723436.

    Szia! Sziasztok!

     

    Nálunk is jó sok hó esett, és még most is esik. Napközben volt, hogy havasesőre váltott, de most megint a hó az "úr".

    Jól összezavart ez az idő mindent, ahogy olvasom.

     

    Nem igazán a vizsgálat eredményétől tartok – bár attól is –, de maga a tény, hogy be kell abba a "koporsóba" feküdnöm, bizony nagyon aggaszt. Már előre rémálmaim vannak. Volt már benn részem, de már vagy 15 éve, akkor még nem is sok helyen volt ilyen vizsgálat. Akkor a csípőmet nézték. Most viszont hasi, úgyhogy vasárnap már nem ehetek…

     

    Tegnap orjaleves volt daragombóccal, paprikáscsirke nokedlival, uborkasaláta.  Ma is azt ettük, és még maradt is. Desszertnek krémes levelestésztából.

     

     

    előzmény:
    csitar (23432)
    2013-01-11  10:36
  17. 2013. január 14. 16:1423435.

    Sziasztok!

     

     

    Képzeljétek nem tudtam elmenni a temetésre! Még reggel 7-kor azt gondoltam sikerülni fog busszal elmenni, bár a férjem nagyon ideges volt miatta, a gyerekek is telefonáltak, hogy el ne merjek indulni, de én nem láttam olyan vészesnek. 8-kor aztán bemondták a hírekben, hogy leállt a budai magasabb részeken a közlekedés, a mi buszunk sem jár.

     

    Járhatatlanok voltak a hegyi utak.  Takarítatlan főút, keresztbefordult autók!

     

    Az unokaöcsénk reggel 5- kor indult kocsival Debrecenből, 7.30-kor Gödöllőnél  lelassult, 11 előtt pár perccel ért a Klinikák melletti utcába, ahol a szertartás volt. A gyerekek is lecsuszkáltak autóval a metróig és azzal mentek tovább. 

     

    Már nem esik, de hideg van és fagy.  

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (23434)
    2013-01-14  15:52
  18. 2013. január 14. 15:5223434.

    Sziasztok 

     

    Nagyon kellemes hetet kívánok mindenkinek, erőbe egészségbe és boldogságba. 

     

    Itt az éjjel esett a hó, jó 10 cm, de már olvadóba.

    Délelőtt papírmunka volt, délután a párom ment az uszodába, a fiam a házánál motyog, anyu fekszik, én meg itt ülök és írok nektek! 

     

    Ma maradék zöldborsó leves volt csipetkével, és rántott csirke, kukoricás rizzsel, lekváros havasi kifli - tegnapi maradék - ma viszont sütöttem hurkát, amit azt hiszem meg is eszünk ma.  

     

    Holnapra anyu kért frankfurti levest virslivel. Ahogy néztem a hűtőt van benne tokánynak való hús, az a nagy fiam kedvence, tehát borsos tokány lesz. No mivel tegnap is rizs volt, lehet most metélttésztát gyúrok hozzá.

     

    Sütni pedig juhtúrós pogácsát szeretnék. 

     

    Áldott hetet kívánok nektek!  

  19. 2013. január 11. 17:5323433.

    Szép estét! 

     

    Nálunk ma elfogyott az összes maradék. Még egy pici bableves van tálkába, de azt az éjjeli körjárat eltakarítja. 

     

    Holnapra lecsót kért a fiam, tarhonyával, anyu is rábólintott. Levest nem tervezek. Télen mindig ilyen levesbajom van? Nem tudom soha milyen leves legyen? 

     

    Vasárnapra rántott csirke lesz, holnap pucolják és én meggyszószt szeretnék mellé, a fiúknak meg vagy rizs vagy petrezselymes krumpli lesz mellé. Ja és zöldborsólevest kértek, vajgaluskával.  

     

    Sütni nem tudom még mi lesz, de nézelődöm valami ötlet után. A tepertős pogácsa elfogyott, a palacsintából még 1 db van, az is az éjjeli őrjáraté.

     

    Ma mostam, vasaltam egy kicsit, csipetkét csináltam. Mérgelődtem, utaltam a szennyvízre a FUNDAMENTÁT, így ez is le van tudva egész évre. A biztosításokhoz a jövő  héten még várok pár csekket. Ha mind itt lesz feladom egybe. 

     

    Mindenkinek legyen szép hétvégéje. Itt se eső, se hó sajnos!  

  20. 2013. január 11. 10:3623432.

    Sziasztok!

     

     

    Ezt  a levest gyakran csinálom, mi is nagyon szeretjük, a férjem a tökfőzeléket is.

     

    Tényleg villámgyorsan kaptál időpontot, itt is hónapokat kell várni.ezek szerint még nem feküdtél ilyen gépben, ha félsz vagy az eredménytől tartasz?  A gép egy ágy felé tett " kb, 1 m széles boltozat, ami mmént csuszik előre és fényképez, kb. 20 perc egy képdiagnosztika.  Igen ha régi a készülék akkor hangosan zakatol, ill. kattog, mint a fényképezőgép.  Fájdalommal egyáltalán nem jár, de a mozdulatlanság - számomra legalább is - mindig megerőltető, ha megmozdulnál, ismételni kell az eljárást.

     

    Nálunk tegnap is szitált egy kicsit a hó, szép minden, de hideg van és ropog a kocsik kerekei alatt, a jégkaparó is sercegett.

     

    Mi ma lecsót reggeliztünk, nekem maradt délre, gyümölcslevessel , a férjem meg kapja a bablevest mákostésztával. Holnapra lesz a paradicsomleves a bakonyival, így nem főzöm meg a túróscsuszát.

     

    Most mosok, de bennt fogok teregetni, mert olyan szitálósnak tünik a felhő.

     

    Átíródott a vasárnapi menüm, jönnek a gyerekek, leves marad ragu a felnőtteknek, a  lányoknak húsleves, ezenkívül Dubary szeletet kértek vagy   " anya csirkét ". Ez utóbbi csak sózott, borsozott picit párolt, majd zsírjára sütött csirke lábosban. Mindkettőt megcsinálom.  A kishercegnők még almáspitét is rendeltek.  Köretnek rizi-bizit és sütőben sült krumplit terveztem.  Savanyúság: cékla, káposztasaláta vagy piros káposztával töltött paprika. 

    előzmény:
    PNE-KATA (23428)
    2013-01-10  22:14
  21. 2013. január 11. 07:5723431.

    Sziasztok.

    Hó itt sincs, DE JÓ.

    Hamarosan írok a gépről + a többiről. 

    előzmény:
    Sarapod2 (23426)
    2013-01-10  17:56
  22. 2013. január 10. 23:0723430.

    Szia 

     

    Itt sincs hó sehol, viszont olyan köd van, hogy a nagy orrom hegyét se látom.

     

    Anyuval mi is beszéltünk már egy kis tökfőzelékről, a fiúk nem nagy örömérre. De csinálni fogok szombaton talán.

     

    Ma szárazbableves volt csipetkével és sonkával. A sonkából maradt, főztem hozzá tojást az lesz a reggeli, tormával-mustárral.

     

    A bablevesből is maradt, csak friss tészta kell mellé, és palacsintát sütöttem, valamint tepertős pogácsát. No utóbbiból 1-2 db ha van. A palacsintából talán 8-10, de nem is sütöttem sokat. A párom vett nekem akkora palacsintasütőt, hogy elég megemelni. Ha abból 1-2-tőt megeszel, tuti jóllaksz.  

     

    Akkor tényleg nagyon hamar kaptál MRI-re időpontot, lehet csak nálunk őröl ilyen lassan a fogaskerék az egészségügybe? Ne félj, nem fog fájni, olyan kolompolást fogsz hallana, de semmi egyéb.

     

    Hétvégén még én se tudom mit csinálok, a múlt hét végén tyúkhús leves volt, és marhából rostályos. Szóval most valami mást kell alkotni.

     

    A fiam csinált valamelyik nap sonkás melegszendvicset, én meg holnap akarok gombásat csinálni. Úgy el fogyott amit csinált, hogy mi alig ettünk belőle, pedig finom volt. Gondoltam most még egy gombás azért elmegy.

     

    Kitalálni nehéz, hogy mit eszünk reggelire meg vacsorára. Nem mondják, és hol kenyér nincs elég, hol meg túl sok van. Nem tudjuk az arany középutat kiszámolni.

     

    Szép estét kívánok mindenkinek.  

    előzmény:
    PNE-KATA (23428)
    2013-01-10  22:14
  23. 2013. január 10. 22:2123429.

    Javítás: A tökfőzeléket én még este le is meóztam... (Nagyon finom lett!)

     

    Ja kérem, nem csak írni  kell, de el is kellene olvasni!!

    előzmény:
    PNE-KATA (23428)
    2013-01-10  22:14
  24. 2013. január 10. 22:1423428.

    Sziasztok!

     

    Ma végülis tökfőzeléket ettünk pörkölttel. Mikor tegnap megérkeztünk, akkor készítettem. (Én még este is lemeóztam…)

    Nem volt vészes az útunk, nagyobb hóra számítottam.

     

    A doktoromhoz is időben bekerültem. Viszont kaptam egy újabb időpontot, ami MRI. 21-én kell mennem. Csodálkoztam is, hogy ilyen hamar. Aztán itthon esett le, hogy én biza' fóbiás vagyok. Már előre f.....ok, hogy mi is lesz.

     

    Van maradékunk is, de csináltam jó kis köményes, fokhagymás, tojásos, babérleves rántott levest, meg sütöttem palacsintát, sima lekvárosat meg diós lekvárosat. Úgyhogy holnap lehet válogatni.

     

    A hétvégi menű még képlékeny. Talán paprikás csirke nokedlival… De még akár mi is lehet.

  25. 2013. január 10. 18:0223427.

    Nálunk ma szárazbab leves volt, csipetkével. Palacsinta, ki mivel kérte. Sütöttem tepertős pogácsát. A múltkor kaptam a zsírsütőbe olyat, ahogy alig kellett darálni, olyan volt mint mikor sütjük a zsírt és a bogrács alján marad. De nem volt zsíros. 

     

    Anyunak ma kezdtem adagolni a cseppeket, és a páromnak is hoztam, mert míg ezt szedte soha nem volt beteg az arca-orra-füle. Ezt a cseppeket szokták vinni a "frissen beíratkozó ovisoknak is" hogy ne dőljenek már ki az első héten. Most aztán figyelhetem rendesen a gyógyszeradagolást, mert 3 fő 15 félét szed, 25 féle időpontba!  

    No itt nem lesz gond, de ha anyu hazamegy, azt hiszem ő b@cik beszedeni.  

     

    Holnapra maradt még levesünk, főtt sonka, a sonka lébe főztem tojást, ezt lesz a reggeli, tormával-mustárral. Délbe meg a leves mellé csinálok valami könnyű másodikat. Fél kg lisztből meg dagasztok kifliket, mert nem hagy békén a szilvalekváros kiflikkel a párom.  

  26. 2013. január 10. 17:5623426.
    Akkor várom/várjuk a fejleményeket! 
    előzmény:
    oldalas (23425)
    2013-01-10  10:36
  27. 2013. január 10. 10:3623425.

    Nincs titok. Fogok írni ismertetőt. Tudom neked tuti tetszeni fog.

    Az egészséget nem lehet pénzben mérni.

    Főleg hogy így sok gyógyszer elhagyható. 

    Megvallom elfelejtettem.  

    előzmény:
    Sarapod2 (23422)
    2013-01-09  22:29
  28. 2013. január 10. 10:3323424.

     Sziasztok.

    Nálunk maradék húsleves, és csinálunk lecsót, lapcsánkát.

    előzmény:
    csitar (23420)
    2013-01-09  19:34
  29. 2013. január 10. 10:3223423.

    Sziasztok!

     

     

    Szép napra virradtunk, legalábbis abból a szempontból, hogy nem esett az ólmos eső.  Havazik, apró, sürű, köd van.

     

    Ma olaszos paradicsomlevest kaptunk, az " olaszos ",  a parmezán sajtot jelenti, mellé borsos tokány van galuskával.

     

    Elméletben összeállítottam a jövő heti kaját az itthon lévő alapanyagokból:  gombapörkölt, rántott hal rudak, paradicsomos káposzta fasírttal, krumplis tészta, csirkepörkölt nokedlival, majd rizzsel és rakott krumpli.

     

    Leves. borsó- tojás- köménymagos- ezek min. két napra főzöttek.

     

     

  30. 2013. január 9. 22:2923422.

    Nekem nem maradt semmi, mert minimálisat sütöttem. Olyan minimálisat, hogy 4 rúd bejgli, amit 3 nap múlva meg kellett ismételni, mert az elsőből nem jutott nekem.

     

    Az aprósütemények meg elfogytak. Anyu sütött már azóta rétest, de az is csak olyan két napot bírt ki. Tudod itt a férfi nép édes szájú, csak azt nem tudom mégis miért én vagyok cukros?

     

    Nem írsz a melódról? Nem írsz arról amit vettél magadnak és megkönnyítette az életed? Mi ez a nagy titkolózás?  

     

     

    előzmény:
    oldalas (23419)
    2013-01-09  17:49
  31. 2013. január 9. 22:2523421.

    Szia 

     

    No ma megjártam a fülészetet, az audiológiát, azt mondták idegi halláskárosodás. Szóval ilyen alkalmi süket vagyok! 

     

    De mindjárt mondta a doktor, hogy allergiás vagyok. Adott is rögtön septibe 3 féle gyógyszert, nehogy a gyógyszergyár tönkre menjen!

     

    Mondtam oké doki, ezt beszedem, de többet nem kell írni. Azt mondta, ha elfogyott a gyógyszer, rá 15 napra menjek vissza és akkor csinál tesztet, és megpróbálja kinyomozni mire vagyok allergiás, netán megszüntetni. No mondtam neki ez a beszéd. Igazi kis aranyos idősebb úriember volt a doki, szóval minden oké volt. 

     

    Nagyon sok mindent elintéztem, bár az irha kabátja a páromnak még mindig nincs kész a patyolatba. Nagyon mérges vagyok, mert novemberbe bevittem. Megkérdeztem, hogy meg van-e még? 

    Szegény anyukám csak ült a kocsiba, én meg ide - oda szaladgáltam, ki - be ugráltam. Láttam már nagyon unja. 

    Végül bent ebédeltünk, ő gombalevest evett, másodiknak pedig majorannás pulykatokányt kértünk. Finom volt. A nagy fiam mire hazajöttünk csinált melegszendvicskrémet, jól belaktunk belőle.  

     

    Holnapra meg főtt a sonka, ázik a bab, tolódik az étlap, de nem baj. Lesz tepertős pogácsa és még palacsinta is mellé. 

    A gesztenyés kifli valami fantasztikus volt, be vittem az egyik ismerősnek Kalocsára, mert tett nekem egy szivességet és tudom, hogy imádja a sütiket, így fifti-fifti alapom el van intézve a dolog.

     

    Az óráshoz beadtam a kinti faliórát, ami a "hosimindűlőnél" van, mert leállt, és a mutatója csámpás, két hét múlva lesz kész.  

     

    No jól kiírtam magam, megyek és fekszem le azt hiszem. Korán lesz reggel. Most jól érzem nagyon magam, ilyenkor mindig meg akarom váltani a világot!  

    előzmény:
    csitar (23418)
    2013-01-09  10:27
  32. 2013. január 9. 19:3423420.

    Szia!

     

    Ez jó ötlet, köszönöm!

     

    Túl vagyok a bevásárláson, mindig pánikba esem a sorozatos rossz idő hallatára és azt szeretem, ha ilyenkor minden van itthon, hogy ki se kelljen dugni az orrom, nemhogy kocsiba ülni és üzletekbe menni.

     

    Jövő hétre nem rendelek ebédet, a mai is megmaradt, mert végül hoztam pizzát.

     

     

    előzmény:
    oldalas (23419)
    2013-01-09  17:49
  33. 2013. január 9. 17:4923419.

    Szép jó estét.

    Látom másnál is sok a süti maradék.  Én leöntöm pudingal. Felpuhul, és belepátolom.

     

     

    előzmény:
    csitar (23418)
    2013-01-09  10:27
  34. 2013. január 9. 10:2723418.

    Sziasztok!

     

     

    Itt már nem esik, kezd csöpögni az eresz.  olyan 5-6 cm esett. a szomszédom Most tisztitotta le a havat a kocsinkról, nagyon örültem neki, így ha elmegy a doktornő már azzal sem kell időt veszítenem.

     

    A káposztáskockát én is sóval, borssal eszem. Elvileg nekünk ma krumplileves lesz, tejfölös fehérbabfőzelékkel és pörkölttel, de lehet hozok pizzát és akkor ez megmarad.

     

    3-án voltam a bőrklinikán időpontra, amit viszonylag hamar kaptam, de 2 óra késéssel kerültem be.  A szemészetre itt is rengeteget kell várni, de már évek óta nem járunk, mert itt az optikába- 3 van a városban - rendel szemész és ingyenes a vizsgálat, ha ott veszed a szemüveged, az pedig megközelítő áron van mindenütt.

     

    szombatra rendeltem én is csülkös bablevest, majd csinálok hozzá túróscsuszát.

     

    Nálam rengeteg vaniliáskifli maradt, fémdobozban van, lehet kitart húsvétig.

     

    Kata megfogtál a gulyásleveseddel, lehet csinálok egy jó ragut vasárnapra, hagymás csirkemájat terveztem aznapra, de levesem nem volt.  Igy nem csinálom meg a májat, hanem több túrósat készítek szombaton és elég is lesz együtt.

     

     

     

  35. 2013. január 8. 23:2223417.

    Szia 

     

    Itt nem akadozik a net, de van egy gomb, - nem tudom még melyik - amit ha véletlenül megnyomok, tűnik minden. Még nem tudtam rájönni, melyik az! 

    Begyúrtam a kiflit, gesztenye kivéve a hűtőből, reggel csak kis tejszinnel, rummal krémszerűvé keverem. Nyújtom a tésztát, rá a gesztenyekrém, és már megy is sütőbe. Ennek még a tetejét se szoktam lekenni tojással.

     

    Én sajnos tényleg süket vagyok, ha szól a rádió és valaki szól hozzám nem hallom. Pedig nem hangosan szól a rádió. No majd holnap kiderül, hogy mi a gond. 

     

    No az orvosi időpontokról jobb nem beszélni. Én májusba kért endokrinológiai időpontom szerintük augusztus 27 lett volna.Természetesen mentem maszek úton. De a szemészetre is úgy megyünk szombaton. Egyedül holnap a fülészetre megyek a rendelőbe, és a hallásvizsgálatra, mert abból nincs maszek rendelés. Remélem, hogy még megismernek, mivel 22 évet húztam le ott a kórházba. Ha nem akkor majd teszek róla, hogy emlékezzenek rám!  

     

    Kicsit még esik a hó, de remélem el is olvad. Az én automon még téli gumi sincs.  

    előzmény:
    PNE-KATA (23416)
    2013-01-08  22:45
  36. 2013. január 8. 22:4523416.

    Szia!

     

    Úgy vettem észre, ma egész nap akadozik az Internet. Este szoktunk skypolni a gyerekekkel, de ma nem ment olyan egyszerűen.

    A gesztenyés kiflidre én is vevő lennék. Lehet be is iktatom valamikor.

     

    Apropó süketség: a párom szokta mondani, hogy szelektív a hallásom, azt hallok meg, amit akarok. De tényleg nem hallok már olyan jól, mint 20 éves koromban.

     

    Különben ezek az orvosi időpontok már az agyamra mennek. Mire az ember oda kerül, ahova szeretne, már rég nem az a baja, mint amikor az időpontot kérte.

    előzmény:
    Sarapod2 (23414)
    2013-01-08  21:21
  37. 2013. január 8. 22:3923415.

    Szia!

     

    Az én irományom is eltűnt.

     

    Röviden: mi pedig rántottát vacsoráztunk, én egy kis sajtot reszeltem a tetejére.

    Hogy holnap mit főzök…? Valami főzelék-félét ennék.

     

    Mikor a gyerekek kicsik voltak, a napköziben szokott ilyen kispórolt káposztás tészta lenni. Mindig azt monták, cukros tésztát kaptak. Én meg nem tudnám enni cukorral. Jó sok káposztával és borssal szeretem.

    előzmény:
    csitar (23412)
    2013-01-08  19:26
  38. 2013. január 8. 21:2123414.

    Szia Kata

     

    Itt is esik egy kicsit a hó,  de mivel nincs hideg remélem elolvad reggelre. Én is orvoshoz megyek, viszem anyut is egy természet gyógyászhoz. A páromnak meg hozok cseppeket tőle, mert ha nem szedi állandó arcüreg gyulladása van. 

     

    Én meg a fülészetre kaptam időpontot, mivel lassan teljesen süket leszek. Kezdődik a jó házasság, a nő süket a férfi vak. 

     

    Szombaton pedig a szemészetre megyünk anyuval, mert állítólag a szemüvegén nem lát. No meg nekem is 13 éves a régi szemüvegem, új állja már helyét. Igaz a látásom annyira javult, hogy már közelre - ez max. 3 méter - nem kell szemüveg, sőt zavar ha rajtam van. 

     

    Most gyúrtam be egy gesztenyés kiflit, reggel csak megtöltöm és gyorsan kisütöm mielőtt indulunk. Bableves lett volna mellé, sonkával, de nem hiszem, hogy időbe hazaérünk. Így mindenki eszik amit akar.  

    előzmény:
    PNE-KATA (23411)
    2013-01-08  18:17
  39. 2013. január 8. 21:1223413.

     Írtam egy hosszút és eltünt. 

     

    No akkor csak annyit, privibe megírom a nevét amit anyu szed.  

    előzmény:
    csitar (23409)
    2013-01-08  09:59
  40. 2013. január 8. 19:2623412.

     

     

    Kata!   köszönöm!

     

     

    Itt is esik a hó, én sem vagyok túl boldog tőle. Nagyon hideg van, biztos fagyni fog reggelre. Délelőtt is szinte azonnal megfagyott a kiteregett ruha, most még hidegebb van. Holnap jön a doktornő a szokásos vizitre, kell mennem a gyógyszertárba, és ha már kimozdulok egyuttal be is vásárolok, jó hosszú listám van.

     

    Decemberben azt gondoltam, januárban szinte semmit nem kell vennem, annyi dolgot felhalmoztam, hát jócskán tévedtem. A mélyhűtőm ugyan dugig, de liszt, cukor, mosószer, stb. kifogyóban.

     

    nekem ma nem volt kedvem az ebédhez,- rántottát ebédeltem -  a férjem kb. 20 dkg cukrot zudított a káposztáskockára,  jól " összeválogatott " ebédet hoztak ma.  A tésztán alig volt káposzta, sajnáltam, hogy nem néztem meg, mert a fej káposztából jutott volna dinsztelni is, így kevesebbet gyártottam volna a mélyhűtőnek.

    előzmény:
    PNE-KATA (23410)
    2013-01-08  18:11
  41. 2013. január 8. 18:1723411.

    Sziasztok!

     

    Molly – Sarapod! Én is abba a táborba tartozom darás tészta terén, mint Ti. Nem szeretem édesen, savanyúsággal eszem.

     

    Nálunk esik a hó. Nem igazán örülök neki, holnap orvoshoz kell mennem. Jó egy órás út busszal a Bakonyon keresztül. Remélem addigra elolvad annyira, hogy nem lesz probléma. Még október végén kaptam az időpontot, válogatni nem lehet, de miért ne pont most legyen ilyen az idő.

     

    Ma maradékot ettünk. Volt még gulyásleves is. Én rizibizit ettem rántott hűssal. 

  42. 2013. január 8. 18:1123410.

    Csitar!

     

    Fogadd öszinte részvétemet. Tudja az ember, hogy ez az élet rendje, de mégis borzalmas elveszíteni valakit. És pláne, ha ez a valaki egy olyan jóságos, kedves ember volt, mint írtad. Űrt hagy maga után! 

     

    előzmény:
    csitar (23389)
    2013-01-06  10:04
  43. 2013. január 8. 09:5923409.

    Sziasztok!

     

    Csodaszép napra ébredtünk, süt a nap, szikrázik a hó és nincs túl hideg.

     

    Már kiteregettem egy adag ágyneműt, most mosom a másodikat és majd a fehéreket. Az erkélyre teregetek, jól kifagy és kb 3 óra felé behozom.

     

    Mindig csodálkozom, hogy a régiek milyen bölcsek voltak, otthon is kifagyasztottuk a ruhát azzal, hogy fertőtlenít, mint a nap. Amikor ide költöztünk és kinnt voltak a ruhák az első télen vagy amikor kiraktam napokon át a szekrények tartalmát nyáron, nem győztek csodálkozni a szomszédaim, hogy miért teszem. Azóta számos követőm lett.

     

    Ráadásul mi olyan helyen lakunk, ahol nincs füst, met 40 éve nem lehet olyan fütés, ami kormot eredményez, mert itt van a tüdő - és más szanatóriumok. Kristálytiszta a levegő, eltekintve az autók kipofogó gázától, de ez a mi utcánkban minimális, az is a reggeli és az esti időben van inkább.

     

     

    Ma lencselevest és káposztás tésztát ebédelünk.  Én készítek még egy lecsót, és van egy maradék fej édeskáposztám, főzök belőle paradicsomos káposztát és salátát. Majd jó lesz valamikor.

     

    Sarapod: nem válaszoltál a kérdésemre!

     

     

  44. 2013. január 7. 21:0523408.
     Igen, egyről beszélünk. Csak azt sajnálom, hogy már csak 1 üveg kovászos uborkám van a spejzba. Mert tudod, hogy van téli kovászos is ugye? 
    előzmény:
    kanyuka (23404)
    2013-01-07  20:02
  45. 2013. január 7. 21:0223407.

    Drága Máriám,  igen nagyon ismered ezt az ügyintézést és a Magyar Postát, de sorolhatnám itt a többi közüzemeket is. De akár a hivatalokat és egyébb intézményeket, ahová előbb eljutsz kocsival, mint beszéltsz ügyintézővel. 

    Sajnos ez van, nem tudunk rajta változtatni. Sokszor mérgelődök, és kívánom,  hogy nekik is annyi bosszúságuk legyen, mint amennyit okoznak ők nekünk. 

     

    Nem féltem a világ végétől, amit beharangoztak, mert tudtam mi 50 évvel le vagyunk maradva, így hozzánk majd később ér ide!  

     

    Pont jókat írtál, szóval gyere máskor is.  

    előzmény:
    Maja Sager (23403)
    2013-01-07  17:11
  46. 2013. január 7. 20:5323406.

    Szia csitár 

     

    Finomat ettetek. Nálunk még maradék volt.

     

    Holnap sütünk tepertős pogácsát és a barátnőm ma éjszakás, ha felébred meghívtam egy kis tejszínes-rákos tésztára. Épp most beszéltük le az FB-n.

     

    Ma sok mindent intéztem, de ezek a telefonálgatások az idegeimre mennek. Beethowen mind a IX. szimfóniáját lassan el tudom sklázni, meg a 80-as évek összes slágerét tudom kívülről.  Épp mondtam a biztosítós csajnak, hogy nem sokat kértem a Jézuskától, csak azt, hogy ha hivatalos ügyekbe telefonálok ne kelljen fél órákat várnom a kapcsolásra. Sajnos ezt se kaptam meg, mert ugyan úgy mint te, hosszú perceket töltünk feleslegesen a kapcsolásra. 

     

    Itt nagyon szép napos idő volt, nem fújt a szél. Bár keveset voltam kint. 

    előzmény:
    csitar (23402)
    2013-01-07  17:08
  47. 2013. január 7. 20:4623405.

    Mollykám, fel vagy véve az öregek napközi otthonába!

     

    Holnap tészta nap lesz, de sütünk is még valamit, talán tepertős pogácsát. Sok kenyér maradt, így lesz gombás melegszendvics belőle. 

     

    Írtam levelet, de a biztonság kedvéért írattam a bróker céggel is, akinél minden évbe megújítjuk a biztosításokat.  

     

    Ennyi  hülye egy ilyen társaságnál sokkkkkkkkkkk. 

     

     

     

    előzmény:
    molly49 (23401)
    2013-01-07  16:56
  48. 2013. január 7. 20:0223404.

    Szia!

    Örülök, hogy egyet értünk, grízes tésztáról beszélünk, de csak sósan.

    A nyári változat, kovi ubival, csak hab a tortán, igazi élvezet!

    Puszillak. Kanyuka

    előzmény:
    Sarapod2 (23388)
    2013-01-05  23:04
  49. 2013. január 7. 17:1123403.

    Editkém tartson ki egész évben ez a fajtaidegbaj, méghogy kóchengeres pékfasza!!!!!! No nemtudom a kóc hogy jut a pékhez, de marhára jól elvoltam ezzel az egy mondattal.....A többi meg már olyan magyar módi hogy fel se kell vedd(Te aki ott élsz) 85 éves nagybácsim már  6o éve él ugyanott ahonnan visszaküldta a magyar posta a karácsonyi lapot hogy  ilyen cim nics.!!!Ha telefonálok akkor ilyen előfizető nincs és láss csodát kb. este 7-től van ám.Ezek meg már olyan  öregesek betegesek, ki se mozdulnak tehát telefon is , postaláda is van, de hát egyszerübb viszaküldeni.??!!!!

     

    No mentem, mert van egy olyan érzésem hogy nem úgy irtam ahogy akartam de midegy. Úgyis tudod  ki vagyok.....

    Puszi~~~~mária

     

    előzmény:
    Sarapod2 (23400)
    2013-01-07  14:56
  50. 2013. január 7. 17:0823402.

    Sziasztok!

     

     

    Köszönöm!

     

    Akkor nagy családi ebéd volt. Anyukád mit szedett a térdére?

     

     

    Ezt a fajta ügyintézést én sem fogom már megérteni.  Fel nem foghatom, hogy lehet ennyire nem törődni egyrészt az ügyféllel, másrészt a cég imagevel, hiszen az a munkahelyük, onnan kapnak fizetést. Kötelességük lenne jelezni minden olyan dolgot, ami változtatható a könnyebb, gyorsabb ügintézés érdekében, nem utolsó sorban az ügyfelek megtartása érdekében is, ha ez megcsappan, létszámleépítés a következménye.

     

    A főnököket  még kevésbé értem, ott kellene legyen a szeme mindenen- már a kisfőnököknek -, nekem úgy tünik mindkét fél maga alatt vágja a fát. Egyszerűen nincs szakmai büszkeség, hogy amit csinálok, az a legjobb legyen. Persze szakmaiság sem, így többnyire nincs is mire büszkének lenniük.

     

    Ma már másodszor hívom a telefontársaságot, 5 perc mire eljutok ezer kapcsoláson át a kívánt helyre, majd közlik, hogy a várakozási idő 7 perc. Az első alkalommal 38 perc után adtam fel, és most is a 21. percnél tartok, míg írok ide.

     

    Újból hozatjuk az ebédet, ma zöldséges grízgaluska leves és rakott tojásos krumpli volt.

     

    Nálunk még van hó a földön, de már jeges, vasárnap álomszép, mesebeli volt a táj, de a fákról már leolvadt a napsütésben.

    előzmény:
    Sarapod2 (23400)
    2013-01-07  14:56

Címlap

top