Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajtó helyett mi?

Torolt_felhasznalo_741718
Torolt_felhasznalo_741718
Létrehozva: 2010. január 23. 17:26

Sziasztok,

 

segítséget/tanácsot szeretnék kérni ajtóügyben.

 

Kicsi a lakás, ezért a konyha bejáratáról anno levettük az ajtót, mert rossz felé nyílt, és sok helyet elfogott. Az ajtófélfa és a küszöb maradt.

 

Eddig nem okozott gondot, hogy nincs a konyhán ajtó, ha kellett, a szobaajtókat zártuk. Most viszont felmerült az igény, hogy mégiscsak kéne valami elválasztó.

 

A probléma ott van, hogy mivel oldjuk ezt meg. 

 

Gondolkodtunk harmonikaajtón, de szüleimnél az van, és tapasztalatom szerint azt szinte lehetetlen csöndesen bezárni.

 

Valamiféle "függő" is eszembe jutott (valami rojtos vagy fából vagy font), de azt meg a párom nem akarja, merthogy ő abba mindig bele fog gabalyodni.

 

Mivel nem vagyok egy nagy házitündér, nem igazán jut eszembe semmi frappáns.

 

Nagyon hálás lennék, ha mondanátok ötleteket. Illetve pontosabban bármilyen tanácsért hálás lennék. :)

Köszi!

Bubi.

 

PS: Két asztalost is megkérdeztem, de csak a fejüket vakargatták meg a vállukat vonogatták...

  1. Torolt_felhasznalo_129543
    Torolt_felhasznalo_129543
    2010. január 29. 00:2527.

    helló

     

    nálunk pont ugyanez a probléma, most le van véve az ajtó, de a szagok miatt vissza fogjuk tenni ( a szobán nincs ajtó) . Én is tolóajtót akartam eredetileg, bár ez nekem új, hogy egy drapéria szagot fogna...lehet, hogy kipróbáljuk.   A tolóajtóról már a macera és a költségek miatt lemondtam, elegem van a lakásfelújításból...

    Ha találtál vmi jó megoldást, akkor írd meg.  A harmonikaajtóra is gondoltam, de ezeket meg ocsmánynak tartom és nem hinném, hogy szigetelnek csukva sem. Igazából nekünk egy olyan megoldás kellene, amit a fôzés idejére becsukhatok, amúgy lehet állandóan nyitva is, csak a rendes ajtó a helyszűke miatt útban van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (26)
    2010-01-25  14:45

Címlap

top