Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 16:3943801.

    Ha objektív vagy, akkor a kormánypárti véleményező miért tud plusz egy dolgot felsorolni hozzám képest? Ha objektív lennél, akkor ezt előbb meg kéne számolnod. Ja, tudom, igazából nem számat, amit leírtam, nem számít az emberek szenvedése, a stadion különben is egyenrangú egy kórházzal/iskolával, tehát mit rinyálunk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43789)
    2019-06-16  10:17
  2. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 16:1143800.

    Egyébként képzeld el, hogy a gyerekemnek pl. fogszabályzásra lenne szüksége, és ezt sem fizeti itthon az állam, a készülék kb. 40.000 Ft, az állítgatás alkalmanként 5000 Ft.


    Egy protézis, amit szintén nem fizet az állam, többszázezer Ft, és elég nagy számú azoknak az időseknek a száma, akiknek szüksége lenne rá, de inkább a fogatlanságot "választják".


    De pl. én is azért nem megyek el fogászatra, mert miután az állami doki elb@szta a fogamat, egy magándoki tette rendbe, szerencsére elég jól, de most nincs minimum 20.000 Ft-om rá, hogy odatoljam a képem, és lehet, hogy az még csak a kezdet lenne...


    Bőrgyógyászat: amire ugye mondtam, hogy mennyit kell várni, és ráadásul kétes a diagnózis is (pl. én is aggódom, hogy amit múltkor mondott nekem a bőrgyógyi, hogy csak öregedés, az igazából bőrrák, mert másvalakit hasonló tünetekkel végül arra diagnosztizáltak, miután előtte őt is csak elhajtották), szóval bőrgyógyi konzultáció 15.000 Ft volt pár évvel ezelőtt, amikor egy barátnőm ment oda, onnan tudom.


    A kórházakban rendre halnak meg a betegek kórházi fertőzés miatt, mert rendszeresen elfogy a gumikesztyű, a fertőtlenítőszer, és hasonló alapfelszerelések, szóval a nővérek többször használják ugyanazt, előfordul, hogy az egyszerhasználatos felszerelést próbálják minél tovább "életben tartani", hogy legyen mivel dolgozniuk.

    előzmény:
    unger1 (43796)
    2019-06-16  15:03
  3. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 16:0043799.

    Nos, akkor talán ott Svédországban kéne reklamálnod, ha nem tetszik valami. Mégis, mit kezdjünk azzal, hogy te itt összehasonlítgatsz minket a svédekkel, akiknek ötször akkora fizetésük van, és ne is haragudj, de minden statisztika szerint ők viszik a prímet jólét dolgában?! Ha annyira jó szerinted itt Magyarországon, miért mentél el? És most, hogy még szuperebb lett, miért nem jössz vissza? Itt emberek döglenek meg a tisztelt Fidesz kormány miatt, nem képletesen, hanem direktben. És az emberéletek nem számítanak a kormánynak, és nektek sem, neked sem. Hadd pusztuljunk, majd jön az utánpótlás Erdélyből, meg Ukrajnából, ugye? Meg persze jönnek a kínaiak, meg az oroszok, majd ők lesznek az újmagyarok, akik lelkesen ápolják a magyar hagyományokat! Hát milyen agyalágyult hiszi ezt el?

    előzmény:
    unger1 (43796)
    2019-06-16  15:03
  4. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 15:5043798.

    Sajnálattal közlöm veled, hogy ez bizony egy ún. politikai topik. Ha nem politikai jellegű véleményed van, az nagyon szép, csakhogy ebben az esetben mi a helyünkön vagyunk, te meg idekontárkodsz. Ez, gondolom, logikus.


    Másrészt ismételten nagyon szép, hogy te nem minősíted, meg objektív, meg unikornis, színes majmok, szivárvány, csakhogy vannak, akiknek ez a bőrére megy. Neked nem - köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk, élvezd tovább az életet, és ha látsz egy koldust, fordítsd el a fejed, ahogy eddig is tetted! Megjegyzem: az mióta objektív, amikor valaki csak az érem egyik oldalát nézi?


    Én nem tagadom, hogy ez a kormány tesz pozitív dolgokat, bár kétségtelenül mindig a saját zsebére játszva (ami egyáltalán nem "objektív" részükről), csak az a baj, hogy az emberek igényeit hagyja figyelmen kívül. Senki nem mondta ugyanis nekik, hogy építsenek stadionokat, ez nem szerepelt egyik választási programjukban sem. Ezt ugyebár még nemzeti konzultációban sem kérdezték meg tőlünk.


    De akkor tényleg hagyjuk is a kormányt, és foglalkozzunk csak veled, és a módszereiddel - megjegyzem, erre elég nagy igényed van, hogy a te egyedi módszeredet mások tolerálják! Ahogyan te gondolkozol, azt sznobizmusnak hívják. Az élettől elrugaszkodottan, elefántcsonttornyodból, mindenféle beleélés és empátia nélkül elmélkedsz, mint valami filozófus, aki nem a valóság modelljét próbálja megalkotni és valós problémákra megoldást találni, hanem minél több lehetséges univerzumot felvázolni egy egymegoldásos egyenletből. Ha x=3, akkor te ez alapján elképzelhetőnek tartod, hogy az x=mínusz végtelentől plusz végtelenig, de csak az elmélet kedvéért, csak hogy legyen még néhány oldalnyi szöveg az nlc-n. Láthatólag nem érint téged érzelmileg a világ, kivéve talán azt, amikor valaki megpróbálja felnyitni a szemedet, hogy mégiscsak 3=x, na, ez számodra sértő. Az érzelmek effajta hiányára a magyarnak van is egy jó szava: halvérű. Nem azért, hogy sértegesselek, csak visszajelzésként, hogy a hsz-eid alapján ezt látom belőled. Emiatt nem ír senki a topikodba, amit nemrég a politikai topikok között nyitottál, mert az is elvont, sehová nem vezető, erőltetett témát hozott fel, bár témának sem nagyon lehet nevezni. Egy megfoghatatlan izé, amire rajtad kívül senkinek nincs igénye. De vajon neked miért van? Hiszen neked úgyis tökmindegy, elvagy, mint a befőtt, szerintem azt sem fogod megérezni, ha egyszer meghalsz, minthogy nyilván a születésed is olyan volt, mintha egy szellem egyszercsak a fal túloldalán teremne, észrevétlenül. Ez van, ezt gondolom, politikamentesen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43795)
    2019-06-16  13:41
  5. 2019. június 16. 15:0843797.

    Félreérthetö...


    Az az 5 Ezer az forint otthon a fogdokinál...ami vagy 120 sv korona...ha amikor fáj a fogam repülövel elmegyek akkor is olcsobb mintha itt csinálnák...na ezt én megtehetem, mert tudom hogyan müxik..de a svéd kisnyuigdijas aki annyit tud magyarországrol hogy ott egy rasszista min.elnök van és rá kell kényszeriteni az országot hogy fogadjanak be migriceket..na az nemtud odamenni.

    előzmény:
    unger1 (43796)
    2019-06-16  15:03
  6. 2019. június 16. 15:0343796.

    Nsagyon rossz lehet nektek ott ilyen egészségüggyel…..De hogy vigasztalodj kicsit mondok egy példát a mai svédországi helyzetröl..


    Itt ha orvoshoz akarsz menni idöt kérsz ami lehet hogy 1 hét mulva lesz..nem a vároteremben ülsz hanem otthon.A vizitdij 150 sv korona a szakorvosnál 300.....elözö 4500 ft a szakorvos 12 Ezer ft.


    De pl a fogorvos….ami nektek ingyenes a huzás itt 35 Ezer ft nak megfelelö összeg...de ha a fogorvos nem akarja kihuzni akkor elküld a szájsebészetre ahol majd hivnak..9 honap után hivnak és elöre megirják hogy kb 240-ezer (ft) ba fog kerülni...ez 8  Ezer svéd korona..a kisnyugdijas legalább kettö honapig él ennyi pénzböl...hoggyan a fenébe fizetné ki ??


    A fogorvos a saját tapasztalatom anélkül hogy mentem volna a szájsebészetre mert az idö alatt otthon voltam ás az eu-kártyámra 5 ezerért kihuzták…..


    Lehet összehasonlitani….


    Persze a migránsokat ez nem érinti mert ök csak 50 koronár fizetnek a kezeléstöl függetlenül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43791)
    2019-06-16  11:32
  7. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 16. 13:4143795.

    Azt hiszem kommunikációs zavar van közöttünk. Te és pannacotta2 arról írtok, hogy ez a kormány milyen rosszul teszi a dolgát, mennyi bajt okozott, milyen problémákkal küzd az ország. Hírekkel, példákkal és adatokkal támasztjátok ezt alá. Én a kormány munkáját semmilyen módon nem értékeltem, vagy minősítettem. Egyes területekről talán mondtam véleményt, de összességében nem minősítettem. Sem pozitívan, sem negatívan, és ez így is fog maradni.


    Csupán értelmezni próbálom a politikai és társadalmi helyzetet, magyarázatokat keresek. Igyekszem minél objektívebb maradni, mert az igazsághoz csak így lehet közel jutni. Ez a meggyőződésem.


    "Gondolom, te Nyugat-Magyarországot ismered max. szóval abból ítélsz, és természetesen nem érdekel a többi rész, hát, lehet így is élni, vagy csak így... "


    "Hát így valahogy, de nyilván a sok adat mind csak hazugság..."


    "Igen, a te meglátásod szerint nyilván a "sikertörténet" a helyes kifejezés erre is. "


    "Azok az emberek, akikre te szavazol, Adagio, nem a te értékrendedet képviselik."


    Mondd meg, de őszintén! Mit lehet az ilyen mondatokkal kezdeni? Rosszul gondolod, mert minden rész érdekel, aztán nem mind hazugság, és nem sikertörténet, és...


    ...Honnan tudod te, hogy én kire szavazok? Még a nejem is csak annyit tud, hogy elmegyek szavazni, de fogalma sincs arról, hogy hová teszem az X-et.


    Nehéz így...


    Még egyszer leírom: Meggyőződésem, hogy nincsenek ördögök és angyalok. Ez a kormány tett (és tesz) jó dolgokat is, rosszakat is, (persze ezek relatív tartalommal felruházható fogalmak), és az előző kormányokra ugyanez igaz. Az arányokon lehet vitatkozni, de ebben a vitában nem vagyok partner.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43790)
    2019-06-16  11:25
  8. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 11:5043794.

    De egyébként még Nyugat-Magyarországról is átjárnak dolgozni Ausztriába az emberek. Ez miért van, nekik nem kell a magyarországi jobb életszínvonal? Pedig amúgy néztem, az osztrákok is keveset fizetnek szerintem a takarításért pl., én legalábbis nem tartottam meggyőzőnek a fizut, pláne, hogy még utazni is kell érte nem keveset... :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43790)
    2019-06-16  11:25
  9. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 11:4843793.

    Igen, a te meglátásod szerint nyilván a "sikertörténet" a helyes kifejezés erre is. Mindeközben Vietnámban magyar pénzből épül kórház, Mexikóban meg templom...


    Tudod, nem is csak az a baj, hogy az út szélén hagyják az embereket, ahogy nem ígérték... a baj az, hogy még mindennek örülnünk is kell, mert hát ez sikertörténet! A baj az, hogy ha felemeled bármi ellen a szavadat, akkor csőcselék vagy, és a képedbe röhögnek. Azok az emberek, akikre te szavazol, Adagio, nem a te értékrendedet képviselik. Ők nem érveket hoznak fel, és sosem hallgatnának meg téged, ha neked valami nem tetszene. Vagy jó, lehet, meghallgatnának, arra tekintettel, hogy rájuk szavaztál és elfáradtál a rendezvényükre, de meg nem hallanának! Mosolyogva azt mondanák, hogy "köszönjük Adagio bácsi, hogy el tetszett ezt mondani, tessék szépen hazamenni, ugye miyen jó volt az Erzsébet utalvány, hát minden rendben lesz", aztán átszólnának a Gundel menzára a telefonjukon, hogy Józsikám, ma a bélszínt kicsit kevésbé véresen, vagy Ráchelkét hívnák, hogy ugye a távol-keleti luxusnyaraláson lesz műholdas tv, hogy fociközvetítést lehessen nézni?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43792)
    2019-06-16  11:37
  10. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 11:3743792.

    https://hvg.hu/itthon/20180221_Korhazudvaron_parkolo_kamio nban_CTzik_a_betegeket


    Hát így valahogy, de nyilván a sok adat mind csak hazugság...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43791)
    2019-06-16  11:32
  11. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 11:3243791.

    Kórházra én is tudok érdekes módon jó példát: ahol szültem 2002-ben, az a kórház már akkor szép volt, vagyis a szülőszobák szépek voltak, mondjuk a mosdó kevésbé, azóta nem jártam ott, tehát lehet, hogy a mosdót is felújították... Tudod, ez az a kórház, amelyikben a VIP részlegben leszakadt az álmennyezet, és egy fontos diagnosztikához használt gépnek nem volt hely, csak az udvaron, valami hevenyészett tető alatt...


    Egyébként meg, ha a bőrgyógyásznak meg akarom mutatni kontrollvizsgálaton két perc alatt az anyajegyeimet, akkor 4 órát kell várakozni a rendelőben, és a 80 éves bácsika is ki kell várja a sort.


    Gyereknek szemvizsgálat a kerületben nincs, a legközelebbi gyerekszemészet a belváros szélén, de oda több hónapnyi a várakozási idő. Még szerencse, hogy ez nem sürgős, csak a szemüvegviseléshez kell, és mint kiderült, már a szemüvegboltban is van szemvizsgálat, igaz, az sem kifejezetten gyerekszemészet, de úgy voltunk vele, hogy jó lesz az nekünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43789)
    2019-06-16  10:17
  12. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 11:2543790.

    Az az út, amin én járok, olyan kátyús volt már, hogy konkrétan féltem minden utazásnál, hogy nem nyársalja-e fel a gerincem az agyvelőmet, vagy valami hasonló. Pedig a mi környékünkről (nem vidék, hanem Bp.) ez az egyetlen út, ami tömegközlekedéssel a belvárosba visz. Most felújítják, emiatt csak félpályán haladhatnak az autók, és a busznak negyed óra plusz a kerülő útvonala, tehát most fél óra helyett háromnegyed óra, mire a belváros széléről hazaérünk (tehát munkahelyről másfél óra is lehet csak a hazaút). Úgyhogy nekünk most ezzel emelkedett a mindennapi életszínvonalunk. Csak remélni merem, hogy a felújítás után sokáig használható lesz majd az út, bár elég rossz minőségben szokás manapság felújítani az utakat.


    Gondolom, te Nyugat-Magyarországot ismered max. szóval abból ítélsz, és természetesen nem érdekel a többi rész, hát, lehet így is élni, vagy csak így... Végülis a trianoni területeket szeretné a kormány visszaszerezni -a retorikája legalábbis erről szól (én mondjuk tudom, hogy ez csak retorika részükről, ami csak kárt okoz)-, de ahogy én látom, közben az anyaországi rész felét elveszítjük, mind emberi erőforrásban, mind infrastruktúrában. De biztosan megéri...


    Azért azokat a videókat láttad, hogy kis falvakban kik szavaznak a Fideszre? Az nem hazugság, az a tömény nyomorúságos valóság, az a szégyen-gyalázat, az az, ami miatt elsüllyedsz a föld alá, hogy úristen, ez ma Magyarország!


    https://www.youtube.com/watch?v=5X3hKKwArxs


    https://www.youtube.com/watch?v=atMMysP90Ko


    Mondhatnád, hogy ó, ezek csak kisebbségek, néhány ilyen település van...


    Azt tudtad, hogy Észak-magyarországi romák már az autonómiáért kampányolnak a Facebookon, azzal a felkiáltással, hogy ők értelmiségiek? Mondtam nekik, hogy számoljanak már utána az értelmmiségiükkel, mert most még csak 30% az arányuk a lakosságban, szóval annyira ne akarjanak autonómiát. De végülis 20 év múlva már lesz realitása, ha a szaporodási rátájukat nézzük...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43789)
    2019-06-16  10:17
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 16. 10:1743789.

    Nem elképzelek, hanem látok és tapasztalok. Ezt látom, és ezt tapasztalom. Faluról származom, rendre hazajárok, ismerem a falusaik életét, és városban lakom, ahol - részben - a munkámból kifolyólag kiterjedt ismeretségi köröm van. Ezen túl nyitott szemmel járok az országban. (Utakon, áruházakban, iskolákban, kórházakban, stb.)


    Ha mást tapasztalok, készséggel megváltoztatom a véleményemet... illetve változni fog az majd magától!


    Az általad leírtakat nem vitatom, de fogadjunk, hogy egy kormánypárti véleményező legalább ennyi pozitívumot fog felsorolni (+egyet), és mindegyik ilyen hatásos, ilyen meggyőző lesz!


    Én az alapján formálok véleményt, amit látok, amit tapasztalok. Közben persze nem vitatom, hogy az is létezik, amit nem látok, csakhogy ma már nem lehet semmit elhinni. A média attól függően szépít vagy dramatizál, hogy melyik oldalt képviseli.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43785)
    2019-06-16  08:07
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 16. 10:0343788.

    Rengeteg csúsztatás van a válaszaidban. Ez vagy szándékos, vagy figyelmetlenségből fakad.


    "A vitathatatlan tény az, hogy a Fidesz szavazóbázisa a legszegényebbek között növekszik, így megborul az általad korábban írt tétel, miszerint azért szavaznak a Fideszre, mert jobban élnek."


    Én nem ezt írtam, így nem borul meg semmi. A mondatod elején leírtakkal egyetértettem és úgy fogalmaztam, hogy azért IS szavaznak oda. Ez elkerülte a figyelmedet, vagy szándékosan kerülted meg.


    Az életszínvonalnak szerinted ehhez semmi köze, szerintem meg van köze hozzá.


    Vitatod, hogy lehet olyan, aki saját hibájából került nehéz anyagi helyzetbe? Ismerek olyant, aki a kocsmában a játékgépbe dobálta be minden pénzét, adósodott el, és a családja így vált földönfutóvá. Na az Ő életszínvonaluk nem emelkedett... ha csak nem a gépbe dobálható pénz mennyiségét nézzük.


    A rokkantnyugdíjason nem saját hibájukból, hanem személyes tragédiájuk miatt kerültek nehéz helyzetbe. A valódi sérültek sajnos annak a levét isszák, amit alapvetően másoknak, illetve a rossz társadalmi gyakorlatnak köszönhetnek. Némi túlzással a fél ország már rokkant volt, miközben otthon majd megszakadtak, annyit dolgoztak. Egy rokkantnyugdíjas például nemzetközi ironman versenyeken indult. Ennek vetett véget a kormány, sajnos elkövetve azt a hibát, amit rendre elkövetünk. Átestünk a ló túloldalára, és olyan szigorításokat vezettünk be, ami a valódi rokkantakat is sújtja. Mindazon által nem állítom, hogy a valódi rokkantaknak nőtt az életszínvonala. Rájuk is utaltam korábban, és felesleges azt sugallni vagy feltételezni, hogy a helyzetükért őket hibáztatom!


    A nyugdíjasok életszínvonala - azok ellenére, amiket leírtál - szerintem nőt. Még ha csak csekély mértékben is... persze vannak olyanok, akiknek nem is kicsit.


    Az elégedettség szót én sehol nem írtam le. Kevés az elégedett ember, de az életszínvonal miatt nincs igazi kormányváltó hangulat az országban. Ha nem is kizárólag, de döntően ebben látom ennek okát. Nem kívánom, de megnézhetnéd mi lenne itt, ha egy újabb gazdasági világválság érezhetően visszavetné a gazdaságunkat! A megszorításokba belebukna ez a kormány - agymosás ide, agymosás oda.


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (43784)
    2019-06-15  23:52
  15. 2019. június 16. 09:0343787.

    Nemcsak a munkarendjük, a fizetett szabadságuk is kevesebb lett, és a fizetésemelésekről ne is beszéljünk a közszférában. De csak azért, mert jobban élnek. 


    Csakhogy az egy szakma, amit évekig tanulnak, miként a rendőröké is, azért mindenki nem hagyhatja csak úgy ott évek munkáját és eredményét. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43786)
    2019-06-16  08:25
  16. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 08:2543786.

    Azok a rendőrök, akik most csak a nyári munkapólójukat nem kapták meg, de egyébként olyan kevés a fizujuk, hogy sokan másodállásban dolgoznak mondjuk pizzafutárként, illetve van olyan is, aki amiatt hagyja el a szakmát, mert pizzafutárként/biztonsági őrként jobban keres. Volt egy helyes rendőrségi szóvivő srác, na, az azóta felmondott! Amúgy rendőrségi ügyintéző nőismerősöm több is van: nekik annyi jutott az elmúlt évek gazdasági dübörgéséből, hogy egyre kevesebben vannak ugyanarra a melóra, szóval családanyaként rendszeresen túlórázhatnak, a fizu meg nem lett több.


    Az ugye megvan, hogy idén márciustól minden közalkalmazottnak megváltozott a munkarendje, és kicsit sem előnyösen?Nyilván a családok évében valahogy el kell érni, hogy ne legyen idejük otthon veszekedni a gyerekkel...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43782)
    2019-06-15  20:58
  17. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. június 16. 08:0743785.

    "a legszegényebbeknek is nőtt az életszínvonala"


    nos, ezt honnan veszed? Felkerested a legszegényebbeket, és láttad, hogy nő az életszínvonaluk? Vagy a kormánypárti sajtó azt mondta neked?


    Mert ha utóbbi, akkor nyugodtan felejtsd el!


    Szerintem próbálj konkrét embereket elképzelni, és képzeld el az életüket is, és akkor próbáld meg megválaszolni magadnak, hogy azok alapján, amit tudsz a magyar törvényekről, gazdasági intézkedésekről stb. hogyan nőtt pontosan az életszínvonaluk!


    Pl. vidéken élő nyugdíjas, akinek a falujában a többségbe került kisebbség azzal múlatja az időt, hogy amit talál ellop, esetleg 6000 Ft-ért még meg is gyilkol a saját kényelmes kis hálószobádban, illetve utánad kiabálja a buszmegállóban, ha véletlenül munkaképesként még lenne munkád is, hogy "menj dolgozni hülye magyar, abból lesz nekünk a segély" és hasonlók... Na, ilyen faluból a keleti régiókban van sok (pl. ismerősöm nagynénje lakott ott, míg meg nem halt)


    vidéken élő gyerek, aki az iskolai előrehaladását (a béka segge alól való kikerülését) elősegítendő ún. tanodába járt délutánonként, amit jó darabig az EU finanszírozott, most decembertől, mikor az EU finánc megszűnt, pedig a kormány írt ki pályázatot, amit esetleg a tanoda meg is nyert, ámde hiába szólt úgy a pályázat, hogy januártól finanszíroz az állam, a tanoda mind a mai napig egy büdös petákot nem kapott, a bővítésre gyűjtött pénzt kellett felhasználniuk a fenntartás kifizetésére (a tanárok már így is ingyen dolgoztak pár hónapja), és most pont ott vannak, hogy akkor meg kell szüntetniük a tanodát...


    az a számtalan iskolás gyerek Budapest nívós gimnáziumaiban, akik kénytelenek 40 évvel ezelőtti kopott padokon-székeken ülni (voltam benn szülőin ugye, és el sem tudtam képzelni, hogy hogy fér el a padban egy lakli tinisrác, és a táskámat sem tudtam hova tenni, mert nemcsak az akasztó, de a pad fiókja is hiányzott már), továbbá mikor versenyre mentek egy másik gimibe és készítettek egy fotót a csapatról a folyosón, akkor kiderült, hogy ott meg nem "csak" a beázással küzdenek, de a vakolat is vállalhatatlan állapotban van a fotó hátterében, sőt, a kitört ablak ki tudja mióta valami neylonnal és ragasztószalaggal van összetákolva... a nívós gimiben, hát mit lehet erre mondani?!


    A Széchenyi Könyvtár, az MTA, a Magyar Természettudományi Múzeum dolgozói, akik feje felett hosszú hónapok óta Damoklész kardja lebeg... a nemzeti kincseinkről szót se ejtsünk, hiszen azok "csak tárgyak", amiket lehet ide-oda dobálni, nem igaz?


    Azok a civil szervezetek, akiket az "állambácsi" évek óta pocskondiáz, miközben ők próbálják óriási erőfeszítések árán betömködni a szociális háló, meg mindenféle háló hiányosságait/nemlétét - ugyebár manapság ételt osztani sem lehet anélkül, hogy ne vallottad volna meg politikai hovatartozásod, de én konkrétan egy autistákat gondozó helyen dolgoztam tavaly. Tudod mit? Ide is írom a fizetésem, hogy lásd, milyen jól lehet abból élni: tehát Budapesten, én csak 4 órás részmunkaidőben voltam, 80.000 Ft-ot vittem haza nettóban. A több éve ott dolgozó teljes munkaidős titkárnőnek (aki két gyereket nevel, amivel ugyebár még csak valami családkezdeménynek számít manapság...) pedig pont akkor emelték a fizuját bruttó 200-ra. Budapesten! Nem tudom, ismered-e az albérletárakat errefelé?


    Vagy pl. egy budapesti kórházba a Facebookon kerestek (nem hivatalos álláshirdetésben, hanem egy posztban könyörögve!) irodai ügyintézőt, merthogy aki oda meri tolni az orrocskáját, az általában egy hétig!!! bírja a kiképzést, annyira jó lehet ott a fizetés/elvégzendő meló aránya!


    Ja, a Facebook egyik totál nem ilyen témában nyílt csoportjában egy anyuka könyörgött, hogy lájkolgassunk neki valami festékgyártó weboldalát, mert lehet pénzt nyerni a suli kifestésére. Hát igen, ez az egyetlen esélyük rá... (nyilván jópár iskola volt még a lájkolgatók között)


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43782)
    2019-06-15  20:58
  18. 2019. június 15. 23:5243784.

    A vitathatatlan tény az, hogy a Fidesz szavazóbázisa a legszegényebbek között növekszik, így megborul az általad korábban írt tétel, miszerint azért szavaznak a Fideszre, mert jobban élnek. Nem, éppenséggel azért szavaznak, mert beetették őket durva hazugságokkal, amiket a TV, a rádió, és a nekik járó újságok 0-24-ben nyomatnak, évek óta (ja, és még "nemzetileg" konzultálnak is velük). Nem igazán az összefüggésekről van itt szó, hanem az agymosásról. 


    Az életminőség és az iskolai képzettség összefügg, persze, nemcsak a megélhetés szintjén, de ott IS. 


    Tehát nem, nem azért szavaznak, mert nőtt az életszínvonaluk, ehhez annak semmi köze.


    Amit te írtál: "Nem állítom, hogy egyesek nem élnek rosszabbul, mint korábban, de az Ő helyzetük saját hibájukra, életmódjukra, vagy valami egyedi szerencsétlenségre, katasztrófára vezethető vissza. (A devizahiteleseket ide sorolom.)" 


    Hová sorolod pl. a rokkantnyugdíjasokat? Saját hibájuk okozta? Olyan az életmódjuk, hogy rokkantnyugdíjasnak képzelték el magukat? Egyedi szerencsétlenség? Nos, nem, egyszerűen így jártak. 


    Ők sokkal-sokkal rosszabbul élnek ez alatt  a rezsim alatt és ne gondold, hogy olyan kevesen vannak.  Mint tudod, első dolga volt Orbánéknak, hogy megváltoztatták a bírálati szempontokat és emiatt rengeteg ember kiesett az ellátásból (csak 8-9 év múlva orvosolta a dolgot az Alkotmánybíróság, de azóta sem rendezték az anyagi kérdéseket, pláne nem visszamenőleg).


    Ez csak egy példa. De felhozhatom a nyugdíjasokat is (vagy netán azt mondod, hogy nekik is nőtt az életszínvonaluk?), akik jóval kevesebb nyugdíjemelést kapnak, mint ami a törvényben elő lenne írva (a gazdasági növekedéshez képest, aminek a számaival roppant dicsekszünk, holott nemcsak nem dolgoztunk meg érte, mert zömmel az EU-tól származik, hanem még sereghajtók is vagyunk vele a régióban). Igen, hangoztatják a hatalmas növekedést, de a nyugdíjasok nyugdíját mégsem rendezik eszerint. Vagy ők is saját hibájukból nyugdíjasok? Esetleg egyedi szerencsétlenség, hogy azok? A nyugdíjasok életszínvonala tehát évről évre csökken, mert a Fidesz a saját törvényét sem tartja be ezügyben. Ráadásul az infláció is jobban sújtja őket, hiszen az évi kb. 2 %-os emelést többszörösen elviszi (most 4 % felett van az infla). Olvass utána, tele van vele az internet. 


    Most akkor ne is beszéljek arról, hogy a minimálnyugdíj még ma is havi 28.500 Ft, mint 10 éve volt. Aki minimálnyugdíjat kapott valamiért, az saját hibájából kapja, vagy ez egy egyedi szerencsétlenség szerinted?  


    Csak pár példát hozok fel, Adagio, ezek még nem is képezik a jéghegy csúcsát sem, ami úgy hirtelen eszembe jutott az írásodról. 


    Természetesen, nem a beetetett, agymosott réteg a "bűnös", nyilvánvalóan, nem is a megzsarolt közmunkás, valamint nem a pénzért ideutazott megélhetési szavazó. 


    Azonban mindenki, aki mégsem annyira elégedett, ahogy te gondolod, az ő szavazatuk miatt kénytelen eltűrni ezt a tolvaj, korrupt, hazug vezetést az országban.    


            


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43782)
    2019-06-15  20:58
  19. 2019. június 15. 21:3443783.

    Amit leírsz, azzal nem értek egyet.


     


    Ezt már megszoktuk mert te néha még sajátmagaddal sem értesz egyet…..dehát nem is várunk el mást egy sötétparaszt elsögenerácios ,urbánus-értelmiségi zugügyvédtöl….

    előzmény:
    pannacotta2 (43781)
    2019-06-15  20:36
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 15. 20:5843782.

    Nem értesz egyet. Ezzel semmi baj.


    Az hogy valaki kerülhet önhibájából problémás helyzetbe, tény. Hol van ebben hibáztatás? Tagadjuk le ezt a tényt?


    Milyen ténynek mond ellent? Azt írtam, hogy szerintem a legszegényebbeknek is nőtt az életszínvonala.


    A többivel egyetértek. A legszegényebbek gondolkodnak legkevésbé összefüggésekben, ez IS hozzájárul a támogatói gyakorlatukhoz.


    (Csak zárójelben: Ők remélem nem tartoznak nálad a "bűnösök" körébe! Tehet arról valaki, hogy milyen intellektussal van megáldva?)

    előzmény:
    pannacotta2 (43781)
    2019-06-15  20:36
  21. 2019. június 15. 20:3643781.

    Amit leírsz, azzal nem értek egyet. Nem, messze nem mindenkinek emelkedett az életszínvonala, sőt, és legtöbb esetben saját hibájukon kívül.


    Elég könnyű és kényelmes dolog az áldozathibáztatás. 


    Ráadásul tényellenes az írásod, merthogy pont  a legszegényebb környékeken támogatják a Fideszt leginkább. Ez nyilvánvalóan összefügg az alacsony képzettséggel is. 


    Mintha ezt az összefüggést felismernéd... :) Igen, a legalacsonyabb képzettségű embereket (akik többnyire a legszegényebbek is) lehet a legjobban megetetni az alaptalan mesékkel.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43780)
    2019-06-15  12:40
  22. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 15. 12:4043780.

    Még egyszer leírom: Az életszínvonal emelkedése mindenkire vonatkozik. Nincs átlag, pontosabban átlagot számítani itt értelmetlen. Kinek kicsit, kinek nagyot nőtt az életszínvonala, de mindenkié emelkedett. Ez a véleményem.


    Nem állítom, hogy egyesek nem élnek rosszabbul, mint korábban, de az Ő helyzetük saját hibájukra, életmódjukra, vagy valami egyedi szerencsétlenségre, katasztrófára vezethető vissza. (A devizahiteleseket ide sorolom.)


    Az, hogy Budapesten gyengébb a FIDESZ, mint vidéken, teljesen érthető és logikus. Ott többen vannak olyanok, akik nem a "többség" (országos többség) kategóriájába tartoznak, vagyis ott relatíve magasabb azok száma, akik "összefüggésekben gondolkodnak". Ez egyébként a nagyvárosokra is igaz.

    előzmény:
    pannacotta2 (43779)
    2019-06-15  11:25
  23. 2019. június 15. 11:2543779.

    Ki az a többség? Ne felejtsük el, hogy a "jobban élünk" összefüggésében tárgyaljuk a témát.


    Nem vonom kétségbe, hogy bizonyos környéken, bizonyos környezetben sokan jobban élnek, de az tény, hogy mások, más környezetben rosszabbul. Akkor mi is az átlag? 


    Egyébként az is cáfolja az általad leírtakat, hogy éppen Budapesten, ahol köztudottan magasabb az életszínvonal, kevésbé szavaznak a Fideszre (arányaiban), míg a legszegényebb környékeken sokkal többen. Ez annyira tény, hogy már minden közvéleménykutató kimutatta. 


    A Fidesz fő szavazóbázisa vidéki (és nem elsősorban városi, hanem falusi), alacsonyan képzett, idős és cseppet sem a magas életszínvonaláról híres.  


    Talán akkor mégsem a "jobban élünk" határozza meg a szavazást.  


    Amit leírtál tehát erről, mint olyanról, ami befolyásolja a szavazást, nemcsak tévedés, de pont az ellenkezője igaz. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43776)
    2019-06-15  08:45
  24. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 15. 09:0343778.

    Ígérem, ezt a szót többet nem használom! Eltöröljük, mint Döbrögi a Mátyás nevet! Helyette a Márton, Menyhért... akarom mondani "az emberek többsége" kifejezés használtatik! 


     

    előzmény:
    pannacotta2 (43775)
    2019-06-15  00:20
  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 15. 08:5843777.

    Lelked rajta!

    előzmény:
    pannacotta2 (43774)
    2019-06-15  00:18

Címlap

top