Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2022. Április 25. 13:5152101.

    Mintha elfelejtenéd, hogy az utánfutód, nőklapjapóttag jött ide, és közölte, hogy te micsoda budai úrninő vagy és jogász. 


    Nos, neki köszönheted, ha erről írunk, itt van a topikban, visszaolvashatod. 


    Hogy ezzel többet ártott neked, mint használt? Az már a ti pechetek.  

    idézet:
    pannacotta2 (52087)
    2022-04-25 09:10:49

    Első jelentkezésekor ezt írta:


    "Igazad van. Az ellenzékiek szerint MINDENKI hülye, tanulatlan, tájékozatlan stb.


    Nos én 1998. óta vagyok FIDESZ szavazó, az ember nem cserélgeti a "pártját" úgy mint a fehérneműjét. Mellesleg Buda elit környéjén élek, a férjemme mindketten vezető beosztásban, jól keresünk, jogász diplomával, 3 gyerekünk is van, igaz a CSOK-ot nem vettük fel. Ja és még olvasni is szoktunk, sőt még a politikai összefüggéseket is értjük, az ATV-t nézem saját szórkoztatásomra és az ellenzéki weboldalakat. Most akkor mi is van?


    1-2 alkalommal néztem be ebbe a topikba, fröcsögtek az Orbán gyűlölettől, iszonyat volt. Most kicsit jól esik olvasni a vergődésüket:-)"


    Tény, hogy én budai házat írtam, a villát viszont te fantáziáltad. Hogy pontosan milyen ingatlanban él, azt valóban nem tudhatjuk. A többi viszont stimmel. Nekem fentiekből azt jött le, hogy ő jogász. És erre a hozzászólására írta az emigráns, hogy hülye. Engem pedig megütött a kifejezés, és azért írtam, amit írtam, mert azért én nem hülyézek le senkit, hová szavaz, pláne nem egy idegent, másrészt sikeresebbnek tűnik az élete, mint azé, aki lehülyézte.


    Én viszont semmiféle "lapja" nem vagyok, sem utánfutó. Meg kell tanulni olvasni.


    Szerintem kimerítettük a témát.


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (52087)
    2022-04-25  09:10
  2. 2022. Április 25. 11:0152100.

    Erre példa nem is egy helyről, hogy valamely község kapott valamiféle kormányzati támogatást (pl. laptopokat az iskoláknak, de más példák is vannak, rengeteg) és vajon ki adta át azokat, mint a helyi országgyűlési képviselő? Persze, a Fidesz nevében.


    Noha nem a Fidesz forrásaiból történt a támogatás, hanem a kormányéból, amely teljes mértékben az összes adófizető pénze, azoké is, akik nem a Fideszre szavaznak. 


    Így orozták el a kampányban a kormányzati támogatásokat is, úgy tüntetve fel, mintha azt a Fidesznek köszönhetnék az emberek. 


     

    előzmény:
    pannacotta2 (52099)
    2022-04-25  10:58
  3. 2022. Április 25. 10:5852099.

    Azt nem mondanám, hogy találomra, sőt. Már a szavazás előtt tudni lehetett (volna, ha valaki megkérdezte volna), hogy az egész falu egyemberként a Fideszre fog szavazni, mert azt mondta a polgármester, meg a pap a szószékről a templomban, meg a ki tudja, kicsoda, valami falusi vállalkozó, aki a Fideszből él. És azt is tudta mindenki, hogy a falu nem fog pénzt kapni, ha nem a Fideszre szavaznak (erre bizonyíték is van, hiszen elvonták az ipa felét az ellenzéki önkormányzatoktól is, majd csak fideszeseknek adták vissza). De a Fidesz gondoskodott is róla, hogy ez tudatosítva is legyen az ottlakókban, naná. 


    Igen, ez zsarolás, de a Fidesznek ez nem esik nehezére, nagyjából így működnek már 12 éve. 


    Emellett az eltelt kb. 2 év során (az önkormányzati választástól számítva, aminek az eredménye még a Fideszt is meglepte) öntötte a kormány (nem a Fidesz, hanem a kormány) a pénzt a községekbe, mindenféle rendezvényeket, falunapokat, stb. szerveztek, az adófizetők pénzéből, azért, hogy aztán a Fideszre szavazzanak ott. 


    Minden pénz, paripa, fegyver a Fidesz rendelkezésére állt, teljesen összefolyt a kampányfinanszírozás a párt és a kormány részéről. Ez az, ami elvben tilos lenne, de a feudális, elmaradott viszonyok között ezt ki is kérhetné számon a Fideszen. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52095)
    2022-04-25  09:51
  4. 2022. Április 25. 10:5052098.

    A jelölt nem asszisztens, bár a jelöltnek sincs jó dolga, de nem azért, amit írsz: ő napi 14 órát robotolhat, rohangálhat a földhivatalba, a különböző egyéb hivatalokba, a bíróságra az iratokért (bár ezen az elektronikus eljárás részben segített), ide-oda, és igen, kávét is főzhet. 


    De van asszisztens is (nem jogász) és gyakornok is az ügyvédi irodákban, utóbbi általában joghallgató. Ők lehet, hogy lábtörlőt is kell pucoljanak, bár én még nem láttam olyat. Ők azok, akikkel "alantas" munkákat szoktak végeztetni. 


    A jelölt már végzett jogász (régen ügyvédbojtárnak hívták), de még nincs képviseleti joga, mert a szakvizsgát még nem tette le. Ezért képzésre köteles járni a munkája mellett, és még további sok és nehéz vizsgát kell letennie, hogy ügyvéd lehessen. De azért egyes ügyekben már eljárhat, általában az undok és nemszeretem ügyekben bízzák rájuk a képviseletet. 


    És nem kell műszaki diploma, ki tudja, milyen iroda kereshetett ilyet.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52096)
    2022-04-25  10:09
  5. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 10:1552097.

    De egyébként általános iskolában is előfordult, hogy a tanítónőnek kellett felmosni a gyerek hányását - ki tudja, hol volt akkor a takarítónő? Az én időmben mindig volt legalább két takarító egyidejűleg az iskolában, és lehetett őket ugrasztani, ha baleset történt. A tanító dolga az osztály felügyelete, nem  a hányástakarítás. Ja, hogy manapság már takarításra is alig van pénz az iskolákban! Családbarát, persze...


    Ja, és ezt ne tévesszük össze a japán módszerrel, ahol a tanulók suvickolják ki a sulit rendszeresen. Egyrészt: az egy nagyon más kultúra. Másrészt: minden máson nagyon nem spórolnak a sulikban, attól tartok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52096)
    2022-04-25  10:09
  6. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 10:0952096.

    Azt láttam álláshirdetésben, hogy kb. műszaki diploma kell  a jogi mellé, hogy megfőzhesd a kávét az ügyvéd uraknak/asszonyoknak... Meg az egyik hirdetésben még azt is kiemelték, hogy mindemellett készülj fel arra is, hogy a lábtörlőt neked kell tisztán tartanod esős-sáros időben!Mit ne mondjak, nem vonzó a jogászsegédek élete! Akkor már menjen az ember inkább takarítónőnek, ott legalább egyértelmű, hogy mit fed le a munkaköre! Nem is akarok belegondolni, hogy a kis ceruzaszoknyácskákban a lábtörlőt suvickoló, hajolgató lányok mit kell még elviseljenek a főnöküktől, és netán az éppen belépő ügyfelek is mit gondolhatnak az egészről, hogy az asszisztenssel nyalatják fel a padlót... Én egyszer kellett, hogy takarítsak egy (nem-takarító munkakörben betöltött) munkahelyen (nem sokat, csak egy kis portörlést), de meg is volt a véleményem, és el is jöttem onnan hamar - bár nem emiatt, de más dolgok sem voltak ott rendben! Persze a nagytakarítás után végül rájöttek, hogy igazából kell ide egy takarítógép, mert hiába mossa fel a rendes takarítónőjük a padlót, az valami olyan vacak felület volt (hiába viszonylag új), hogy rajtaragadt a kosz! Na mindegy, a lényeg, hogy bizonyos munkakörökben nem elegáns olyasmit kérni, hogy te takarítsd ki az irodát. Nyilván előfordul, hogy egy-két dolgot helyreteszel, letörölgeted a monitort, elmosod magad után a bögrét, de könyörgöm, milyen kicsinyes dolog spórolni a takarításon, miközben az asszisztensednek az a dolga, hogy nett és kiegyensúlyozott legyen, és ne a földről tápászkodjon már fel, mielőtt az ügyfélnek kávét főz! Anyám borogass! Milyen ország ez?!

    előzmény:
    pannacotta2 (52086)
    2022-04-25  09:08
  7. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:5152095.

    Sajnos ez van. Ez a magyar valóság.


    A másik, amit a szavazatszámláló biztosok is megtapasztalhattak, és nem csak vidéken!, hogy az emberek kb. egyötöde teljesen random módon szavaz. Tudja, hogy fontos a szavazás, de fogalma nincs az egészről, és odamegy, és találomra behúz két ikszet - sokszor még olyan is előfordul, hogy egyiket "jobbra", másikat "balra". Látszik rajtuk, hogy nem értik a rendszert. Sok meg egyenesen funkcionális analfabéta, vagy csak olyan rossz állapotban van már, annyira leépült a nagy "békességben", hogy fizikailag nem képes elolvasni a szavazólapot. Ezek az emberek vegetálnak, hálni jár beléjük a lélek! De Orbán és bandája vígan él belőlük!

    előzmény:
    pannacotta2 (52091)
    2022-04-25  09:40
  8. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:4352094.

    Hát vadmacsot sem mi hoztuk, meg a prókátort sem!

    előzmény:
    pannacotta2 (52092)
    2022-04-25  09:40
  9. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:4252093.

    A falvakban és a kisebb városokban eddig annyi történt, hogy kiszúrták a szemüket játszótérrel, meg iskolák energetikai korszerűsítésével - uniós pénzből persze. Pl. Mohács esete - ha már "nekik Mohács kell", ahogy írod is - úgy alakult, hogy az égető szükségű Duna-híd helyett kaptak játszóteret. Nyilván nem említhető egy lapon a kettő, mert játszóteret pár százezerből, míg Duna-hidat párszáz milliárdból lehet építeni (de az is lehet, hogy ezermilliárdra is rúgna, ha most kezdenék, a nálunk hagyománnyá vált drágulások miatt). És akkor az állami médiában ott kell örömködniük az anyukáknak, hogy de jó, hogy megépült a játszótér, mekkora dolog! Csak azt nem mondhatják bele a kamerába, hogy csak az a kár, hogy a férjnek meg kerülni kell egy nagyot, hogy eljusson a munkahelyére, vagy tökölni kell a kompolással még az áruszállítóknak is stb.

    előzmény:
    pannacotta2 (52088)
    2022-04-25  09:17
  10. 2022. Április 25. 09:4052092.

    A foglalkozási kérdést nem mi hoztuk ide, hanem az ő kéretlen prókátoruk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52090)
    2022-04-25  09:32
  11. 2022. Április 25. 09:4052091.

    A Fidesz úgy alkotta meg a szerintem is érvénytelen (de azért hatályos) alaptörvényt, hogy már jó 10 éve nem kell népszavazás sem belépéshez, sem kilépéshez, bőven elegendő a parlamenti kétharmad. Azt meg megint elérték és nem egy, hanem ennek több oka is van. 


    Az egyik fő ok a kampányhadsereg, amit a Fidesz 12 éve felépített és ami hihetetlen fegyelmezettséggel - és persze, az adófizetők pénzéből erre költött százmilliárdokból - működik. Merthogy Magyarországon teljesen összefolyik a kormányzati és a pártkampány (ami persze, tilos egy jogállamban, de ez nem jogállam). 


    Erről egy nagyon jó cikk a 444-en, Rényi Pál Dánieltől (mellesleg Pulitzer-emlékdíjas újságíró): https://444.hu/tldr/2022/04/25/legyozhetetlen- orban-viktor-partallami-kampanygepezete


    Egy idézet innen, ami megmutatja, hogy is működik az egész:


    "Liberálisnak kell címkézni az ellenfelet és elhitetni a kevésbé tanult rétegekkel, hogy adóemelésre készülnek, bevándorlóknak adnának munkát a helyiek helyett...." (ez még a migránsidőszakból való, de azóta is így működik a Fidesz kampányapparátusa).


    "Elő kellett idézni a szorongást, hogy aztán gyógyszert kínálhassanak rá" (emlékszünk, olyan alaptalan állítások voltak a migránsidőszakban, hogy az ember csak kapkodta a fejét, de a jónép elhitte Orbánéknak) Azóta is így szólnak a Fidesz kampányai, most a háború volt soron. 


    "A hirdetésekben használj egyszerű szavakat és Armageddon-szerű kifejezéseket, hogy növeld a jelöltek között lévő ideológiai szakadékot. Figyelmeztess arra a káoszra, amit az ellenfél kormányzása eredményezhetne. Szüntelenül ismételd a szlogeneket minden csatornán".


    Most is ugyanez történt és az ilyen egyszerű hívószavakra, hazugságokra ennek a népnek egy része igencsak kapható, ami az ő szellemi nívójukról állít ki bizonyítványt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52089)
    2022-04-25  09:21
  12. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:3252090.

    Abszolúte nem érdekel amúgy, hogy mi a foglalkozása, csak azt próbálom kifigurázni, hogy ekkora felhajtás után a filmekben egy nagy plot twist szokott következni, egy jó nagy fordulat, szóval kerülhetne akár a pulpitusról a pipsóba is... de abszolúte mindegy lenne az is...

    előzmény:
    pannacotta2 (52085)
    2022-04-25  09:02
  13. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:2152089.

    Hát nyilván a fidesz szavazókat nem zavarja, hogy egészségügy helyett külföldi politizálásra mentek el a milliók/milliárdok - nekik jut magánegészségügyi ellátás, meg magániskola (mert mint tudjuk, ők a társadalom krémje), meg magán minden is, szóval őket ez nem érinti.


    Én mondjuk megütköztem rajta, de megnyugtatott, hogy már folyik ellenük az eljárás, remélem, lesz is eredménye!


    Hogy mi lesz azután, hogy nem kapunk uniós pénzeket? Hát ahogy azt már eddig is tudtuk, Orbán kiléptet minket az unióból - természetesen mindenféle népszavazás nélkül, majd felvesz még néhány ezermilliárd forintnyi kínai hitelt, 50 évre titkosítva - mert nehogymár ne tudja finanszírozni a látszatjólétet - kell még némi díszlet, hogy legyen mivel elkápráztatni a keleti "barátait"...


    A fideszesek persze arról álmodoznak, hogy Magyarországból valami nyugat-ázsiai kistigris lesz, de ehhez ugyebár az egészségügybe, az oktatásba, és hasonló Orbán által másképp értékelt ("addig értékes, amíg kiszipolyozhatom és felhasználhatom a propagandám terjesztésére") területekre kéne tolni a zsetont - namármost nem tudom, észrevették-e, de Orbán 12 éve szárazkenyéren és vízen, de inkább csak morzsán és a saját bűzös-párás-gyűlöletbeszédes leheletén tartja ezeket az ágazatokat, ezért nemhogy kistigris, de balkáni kismacska sem lesz az országból! A teljes  eladósodás miatt kínai gyarmat, az lesz! De a lényeg, hogy a fideszesek gyermeki naivitása ne sérüljön! 

    előzmény:
    pannacotta2 (52076)
    2022-04-24  20:25
  14. 2022. Április 25. 09:1752088.

    Olvasom, hogy meginterjúvoltak embereket a francia választásról. Volt, aki kijelentette, hogy nem a szíve csücske Macron és nem is kedveli, de annak érdekében, hogy a demokrácia fennmaradhasson, és - így, bizony - ne legyen Magyarország és Oroszország Franciaországból, mégis oda voksolt. Csak a demokrácia érdekében.


    Nos, ezt kellene minden száját húzó, finnyás magyarnak is meghallgatnia, akik nem voksoltak az ellenzékre, ezért vagy azért, pedig az volt az egyetlen lehetőség, hogy a demokrácia visszaálljon (nem is fennmaradjon, hanem újra érvényesülhessen) Magyarországon. 


    És persze, az is tanulság a történetből, hogy már a franciák is folyton Magyarországgal mint elrettentő példával indokolják a szavazatukat. Szégyen. 


    Most, hogy két országban is a normális emberek nyertek és nem a populista, hazug erők, még nagyobb szégyen, ami itt történt. Azzal együtt, hogy mára már minden egyes kutatás megállapítja, hogy a falusiak vitték el ezt a választást, ahol a legteljesebb mértékben középkori feudális viszonyok dívnak. 


    De azért szégyen, az is, hogy a falvak ilyen intellektuális szinten állnak, és ebben semminemű haladás nem képzelhető el, hiszen a Fidesznek nem érdeke - pláne ezek után - normális oktatást bevezetni. 

    előzmény:
    LANIAKEA (52079)
    2022-04-25  06:47
  15. 2022. Április 25. 09:1052087.

    Mintha elfelejtenéd, hogy az utánfutód, nőklapjapóttag jött ide, és közölte, hogy te micsoda budai úrninő vagy és jogász. 


    Nos, neki köszönheted, ha erről írunk, itt van a topikban, visszaolvashatod. 


    Hogy ezzel többet ártott neked, mint használt? Az már a ti pechetek.  

    előzmény:
    vadmacs (52081)
    2022-04-25  08:42
  16. 2022. Április 25. 09:0852086.

    Az tény, hogy az utóbbi időben - ráadásul amióta számtalan jogi képzés van Magyarországon, és főleg az ún. "vallásos" egyetemeken - hihetetlenül felhigult a jogi képzés. Annyi tehetségtelen jogászt a föld még nem hordott a hátán, mint ami itt van.


    Pláne a közigazgatásban, de kezdhetjük akár a miniszterasszonnyal is, aki nem a jogi szaktudása miatt került oda, ahol van, és ez minden egyes megszólalásakor kiderül. Más erényei vannak a hölgynek :) 


    Na meg persze, a párthűség, csak az számít, nem a szakmai tudás. Ez lemérhető a jogszabályalkotáson is, az is világ szégyene az utóbbi 10 évben. 


    Az egyik vallásos jogi egyetem arról híres, hogy az ott végzetteket budapesti ügyvédi iroda még jelöltnek sem veszi fel. Ennyit erről. 


    De az egész közigazgatás ilyen a Fidesz-rezsimben, nemcsak a jogászokat illetően, az sem véletlen, hogy az évek alatt többször akkorára duzzadt a létszám (soha ennyien nem dolgoztak közigazgatásban Magyarországon, mint most), hiszen több ember kell arra, hogy egy munkáját elvégezzék, annyira nem megy nekik.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52084)
    2022-04-25  08:59
  17. 2022. Április 25. 09:0252085.

    Ugyan már, Vadmacs olyasmire büszke, amit készen kapott, igaz, a jogi diplomáért biztosan megdolgozott (mint én is), de azért nem diplomákkal mérik normális helyen az embereket. Az csak azt mutatja, hogy valaki mennyire volt szorgalmas az egyetemen. 


    Ráadásul pont a mi szakmánkban - mármint ha Vadmacsnak ez tényleg szakmája egyáltalán - nagyon sokat számít, hogy valaki mennyire rugalmas gondolkodású, milyen gyors a reakciókészsége és hogyan igazodik ki a jogszabályok útvesztőjében, bár ha Vadmacs tényleg nem ebben a szakmában dolgozik, akkor erről fogalma sem lehet. 


    Egyébként nem tökmindegy, hogy kinek milyen foglalkozása van az ide írók közül? Nem is mi hoztuk ezt fel, hanem a korlátolt nőklapjapóttag, aki rögtön hasra esett más jogi diplomája előtt, noha nekem is van olyan, elég közismerten. Ráadásul pont nekem írta, de röhejes :) 


    Itt elsősorban emberek vagyunk és nem verjük a mellünket diplomákkal és budai villákkal, akiknek ez számít, azok mind Fideszesek, mindig csak a felszínt súrolgatják, sohasem értik meg a lényeget.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52082)
    2022-04-25  08:51
  18. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 08:5952084.

    Ehh, csak nagyzol a csaj, semmi nincs mögötte! Foglalkozzunk fontos dolgokkal inkább:


    Telex: Hogyan lesz egy lejárató kampány áldozata egy újságíró, aki a munkáját végzi?


    Itt van pl. hogyan akarták tönkretenni Parászka Borókát már az erdélyi fideszesek is. Hát, szép történet - az a baj, hogy nem lepődtem meg. Mert annyi ilyen volt már!

    előzmény:
    pannacotta2 (52083)
    2022-04-25  08:54
  19. 2022. Április 25. 08:5452083.

    Látom, folytatod és nem hagyod abba, de nem tudod kimagyarázni, hogy csak ezért jöttél ide és igen, bunkó és alpári voltál.


    Te budai úrinő :) Akit azzal mérnek, hogy mekkora budai háza van :) Legalábbis a pártszimpátiád szerint (lásd: Lázár) és az itteni sameszod szerint. 


    Ez önmagában is sokat elmond rólad, felesleges a továbbiakban újabb jellemrajzokat bemutatnod magadról. 


    Az összes többihez pedig semmi, de semmi közöd nincs, ráadásul - csak szólok - magam is jogásznő vagyok. Mellesleg. Úgyhogy semmiféle fölényben nem vagy, felesleges képzelődnöd, de azért az is jellemző rád, hogy azt hiszed, az ilyesmi jelent intellektuális fölényt :) 


    Jaj, de szánalmas és nevetséges vagy.  


     

    előzmény:
    vadmacs (52081)
    2022-04-25  08:42
  20. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 08:5152082.


    Nehogy kiderüljön, hogy pornószínésznő vagy, mert akkor kérek egy új szmájlit az nlc-től!

    előzmény:
    vadmacs (52081)
    2022-04-25  08:42
  21. 2022. Április 25. 08:4252081.

    Légy szíves felejtsd már el. Nem voltam sem bunkó, sem alpári. Nem használtam csúnya szavakat, Ti voltatok, aki lekezelő, felsőbbrendű szöveget nyomattatok, amikor olyat írtam, ami nem tetszett. Azonnal támadásba lendültetek, minősítegettetek, érvek vagy értelmes gondolatok nélkül, jogásznő, meg budai villa.... nincs villám és senki nem hív jogásznőnek, nem is kifejezetten jogi területen dolgozok, de úgy látom ezek fájtak Nektek a legjobban, az általatok beleképzelt egzisztenciális fölény. Nyugodtan beszélgessetek, nem fogok zavarni, az intellektuális fölényem nem engedi

    előzmény:
    pannacotta2 (52062)
    2022-04-21  20:14
  22. 2022. Április 25. 07:5252080.
    Ahol az államból a szart is ki lehet perelni.
    A tegnapi szlovéniai választásokon főleg a felvilágosult városlakók és a fiatalok körében begyűjtött szavazatokkal elsöprő győzelmet aratott egy Szabadság! nevű, eddig tök noname, pár hónapos balközép alakulat. Kábé annyi derült ki, hogy a szlovén választók nem kérnek a kormánypárti populizmusból és a jogállam aláásásából, normális, átlagos európai ország szeretnének maradni, nem kérnek a nem létező ellenségekkel való állandó riogatásból meg a sajtószabadság megkurtításából, civilek vegzálásából. Van ilyen. Unalmas európai jogállam. Egy kopasz helyett választottak egy nagyhajút. Az élet megy tovább, kit érdekel, ki a miniszterelnök, fogyó eszköz.
    Arról, hogy Szlovénia miért jogállam, és hogy miért fontos a jogállamiság, van egy emblematikus történet, legalább egyszer már szó volt róla, de nem lehet elégszer, mert mélyenszántó tanulságai vannak. 2018-ban népszavazást tartottak egy megaprojektről, az kormány 1 milliárd euróért akart 27 km vasutat építeni az olasz határ és Koper között. Nem túl olcsón. A népszavazás az akkori balközép kormánynak kedvező lett, nyert az igen, építsük meg, trallala. Erre jött egy, "Az adófizetők nem adják fel" nevű civilszervezet, amely bíróságon megtámadta az eredményt, mert szerinte az állam megengedhetetlenül kampányolt az igenek mellett, ezért a népszavazás nem volt tiszta és fair.
    Nos, a szlovén legfelsőbb bíróság helyt adott a keresetnek és nemes egyszerűséggel megsemmisítette a népszavazás eredményét, mert az állam bizonyítottan 95 000 eurót elköltött az igenek népszerűsítésére kihelyezett plakátkampányon keresztül. Mégegyszer: vacak 95 000 eurós állami kampányköltés miatt megsemmisítettek egy teljes országos népszavazást egy 2 000 000 000 eurós projektről. Az akkori balos kormányfő azonnal le is mondott.
    Érthető, micsoda egy jogállam és hogy miért alapvető a független igazságszolgáltatás, mint külön hatalmi ág? Miért szükséges a végrehajtó hatalom kordában tartására? Ha olyanom van, és úgy látom, hogy adófizetőként méltatlan veszteség ért és hazug plakátozással csalt a kormány, tök mindegy, hogy balos vagy jobbos éppen, ráadásul a csalással el akarja bugázni az adófizetők pénzét egy irdatlan és túlárazott megaberuházással, elmegyek a bíróságra és a szart is kiperelem az államból, mert én vagyok az adófizető, én fizetem a zenét és belőlem élnek, és győzni is tudok, ha igazam van, mert a bíróság független. Na ez a fontos, nem a választás eredménye.
  23. 2022. Április 25. 06:4752079.
    Miközben már mindenki tudja,hogy nagy fölénnyel nyer Macron, akkor az Origon:
    "Elképesztő fordulat: Marine Le Pen óriási fölénnyel vezet a tengerentúli területeken"...
    Ugyanott:
    "Balközép párt nyert Szlovéniában, de nem tud önállóan kormányt alakítani"
    előzmény:
    pannacotta2 (52078)
    2022-04-24  22:07
  24. 2022. Április 24. 22:0752078.

    Milyen finoman fejezi ki magát az az újságíró, aki azt írta, hogy itthon nem vevők az emberek az intellektuális érvelésre, mint Franciaországban (a jelöltek vitája érveléseken alapult és Macron ezen fölényesen győzött). 


    Hát igen, méghogy intellektuális érvelés? Kiknek, miknek? Talán mi itt, Budapesten megértjük és némely nagyobb városokban is, aztán slussz. 


    Magyarország nem érdemli meg a demokráciát, nekik még mindig Mohács kell. 

  25. 2022. Április 24. 20:3052077.

    Gondolom, a falusi zsenik nem hozzák össze a két dolgot: azt, hogy számolatlanul öntötték Orbánék a pénzt más országok választásába, támogatásként, míg itthon árplafont kellett bevezetni a csirkefarhátra. 


    De az utóbbi legalább sikeres volt, biztos ez is befolyásolta azt a sok tanult, intelligens, írni-olvasni alig tudó falusit a választáson. 

  26. 2022. Április 24. 20:2552076.

    Most akartam beírni! Macron nyert, juhé :) 


    Nem mindenütt élnek olyan genetikai alattvalók, mint itthon. 


    Milyen pénzünkkel? Szlovéniába öltük a pénzünket, ott csináltak saját médiát Habonyék (szerinted a saját pénzükből? frászt, a miénkból). 


    LePent hol Putyin támogatta pénzzel, hol Mészáros Lőrinc (legutóbb). De csak nyugodtan támogasson ilyeneket a jövőben is, legalább fogy a tőlünk ebül szerzett pénze (mármint ha az övé egyáltalán). 


    Orbán mára teljesen, a legteljesebb mértékben elszigetelődött. Kiváncsi vagyok, mi lesz ezután, a nemzetközi életben épp csak ki nem köpnek, ha arra jár. 

    előzmény:
    LANIAKEA (52075)
    2022-04-24  20:21
  27. 2022. Április 24. 20:2152075.

    Macron nyert, nagy fölénnyel! Exit poll. A pénzünkkel mi van, amit a fasisztának toltunk?!

    előzmény:
    pannacotta2 (52074)
    2022-04-24  20:17
  28. 2022. Április 24. 20:1752074.

    Elbukta a választásokat Orbán szövetségese, a szlovén Jansa! Pedig a módszerek hasonlók voltak: az ellenzékiek gyalázása és hazudozás a közmédiában, lejárató kampányok és alaptalan állítások, szóval, a recept teljesen orbáni volt. 


    De az azonosság nem véletlen. Az orbáni recept szerint gyalulták le a közmédiát, azaz teljesen kormányzati ellenőrzés alá került és az ellenzékieket onnan szintén kirekesztették, mint itthon is. 


    És mégis, ezek szerint Szlovéniában sokkal értelmesebb emberek laknak, mert mindezek ellenére egy zöld-liberális párt alkot majd kormányt ott. 


    Ezek szerint a szlovének kevésbé fogékonyak a kormányzati hazudozásra. Bár lehet, hogy ott azért még nem tudták teljesen végigvinni azt, ami itt van a falvakban, azaz a feudális állapotokat: csak az kap közmunkát és segélyt, aki nem lóg ki a sorból, a pap a szószékről prédikál a Fidesz mellett és ha esetleg hajlanának is rá az emberek, nem tudnak-mernek kilépni a zárt közösség által közvetítettekből. Mert ott kinéznék és kiutálnák azt, aki másképp cselekedne, ez ugyanígy volt 200 éve is falun, most is így van. 


    Orbán nemrégiben többször is volt Szlovéniában, látható, milyen sikerrel! 


    Egyébként Orbánhoz közelálló emberek - pl. Habony - jó sok pénzt költöttek odaát Jansa támogatására, olyan médiumokat finanszíroztak, amiből dőlt a kormánypropaganda, és ezeket a nem kis összegű anyagi támogatásokat már az ottani nemzeti nyomozó iroda is vizsgálta. Mert ha valami valóban választási befolyásolásnak minősül, akkor ez az. 


    De minden hiába volt, mert a szlovének intelligenciája messze meghaladja a magyarokét. 


    Gratulálok!    

  29. 2022. Április 23. 23:3252073.

    Szerintem te is tudod, hogy "ezek" (mert más szó nincs rájuk) csak azért jönnek ide, hogy itt jót gyalázkodhassanak. Lásd a budai úrinőt is, akiből kitört a kocsis, jól demonstrálva, hogy nem a budai ház és a diploma tesz valakit, azok önmagukban semmit sem jelentenek ilyenek (gyalázkodók, ráadásul alpári módon gyalázkodók) esetében.


    Nekik az a szórakozás, hogy itt lehet másokat ekézni, de soha nem a témához szólnak hozzá, ahhoz ugyanis nem tudnak, kevés hozzá a muníció. 


    Ezért ne dühöngj, az ilyenek nem számítanak (embernek sem amúgy). 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52071)
    2022-04-23  20:15
  30. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 23. 20:3252072.

    *kizárólag a feltételezett fideszes viselkedés (titkos jelszó használata) alapján a kapcsolódó tudnivalók leírására szorítkoztam (melyek, mint jeleztem, a Wikipédiáról valók, és ezért én elég megbízhatónak tartom őket, de nyilván egy részlet egy Wikipédia szócikkből nem írhat le teljesen egy országot, én nem vagyok balga, hogy ilyesmit várjak el egy szövegtől - de az adott kontextusban az információ mennyisége bőven elég volt)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52071)
    2022-04-23  20:15
  31. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 23. 20:1552071.

    Nos, ide írom, mert a fideszesek nem maradnak nyugton, undorító, amit művelnek, szóval: engem nem érdekel, hogy itt a fórumon ki honnan jött, kizárólag az érdekel, hogy ne támogassa a fideszt és ne legyen hazaáruló! Nem olvastam semmilyen kérdést, mert nincs időm minden böffentést elolvasni (pláne amelyikekben nettó gyűlöletkeltés megy, és pláne amelyeket olyan emberek írtak, akik engem rögtön az elején ignoráltak, bármit is írtam nekik) - egy koordinátát fejtettem meg, és saját magát okolja, aki feltette, mert nagy hülyeség volt részéről minden szempontból. Én sosem kötöttem össze az adott város nevét egyetlen fórumozó személyes adataival sem, kizárólag a feltételezett fideszes viselkedés (titkos jelszó használata) leírására szorítkoztam. Arról én nem tehetek, hogy egy vadidegen idejön, és az én objektív tényösszefoglalómhoz ír egy tirádát arról, hogy ez őt személyesen érinti, mert ő az adott ország szülötte. Meg is írtam, hogy ez engem nem érdekel, ez egyébként különben sem befolyásolja az adott országról szóló Wikipédia szócikk tartalmát!!! - erre még van pofája átmenni a másik topikba, és ott sírni, mint egy...(magyar kifejezés) És még én vagyok a szemét, aki megsérti valaki személyiségi jogait! Hát menjen a büdös francba mindegyik fideszes náci, mert azt képzelik, hogy csak nekik lehet szavuk ebben az országban! Ennek egész biztosan súlyos következményei lesznek, és igazából már vannak is, mert az ellenzéki szavazók is emberek, akik nem tűrik el, hogy folyamatosan lekezeljék őket, szóval ezen sürgősen változtatniuk kéne a fideszeseknek, ha egy békés országban akarnak élni, ahogy eddig állították magukról!


    Akinek pedig annyira kevés köze van Magyarországhoz, mint annak az illetőnek, aki ezt az infót is feleslegesen ,de önként osztotta meg saját magáról, az nem is értem, milyen jogon formál véleményt, és milyen jogon ítélkezik az ellenzék tábora felett, miközben ajnározza a fideszeseket. Ő itt egy idegen, és amennyire rajtam múlik, ezek után örökre az is marad. Végezetül - és részemről ezt a témát is örökre lezártnak tekintem - ismételten kihangsúlyozom, hogy nem érdekelnek senkinek a személyes adatai, kizárólag a politika érdekel, és minden poltopikos hsz-em ennek szellemében született - még a magyar topiklakókkal is pont annyit személyeskedtem, amennyit ők velem, mindenféle konkrét adatok hiányában!

  32. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 23. 19:3652070.

    SZia! Nem, nem igazán spóroltunk - majd jövőre mi is fával fűtünk, és akkor fulladjon meg mindenki más is a füsttől, ne csak én nyeljem másokét!

    előzmény:
    LANIAKEA (52054)
    2022-04-21  16:47
  33. 2022. Április 23. 10:1652069.

    Nemhogy a legtöbb menekültet mi fogadtuk be, de tény, hogy a létező legkevesebben itt kértek menedékes státuszt közülük (még akkor is, ha a Romániából átjötteket is beleszámoljuk). Mondhatni: az összes befogadó ország közül a legeslegkevesebben itt kértek. 


    Ez jó fokmérője a magyar menekültügynek. Lehet mindenféle propagandát zengeni (ahogy szokták is, lám, te is ezeket idézted be), de a tények attól még tények maradnak, hogy a Fidesz megint ordas hazugságokkal eteti az erre alkalmasakat. 


    Mint ahogy az is mutatja a Fidesz családbarátságát, hogy soha még nem született annyira kevés gyerek, mint az idén, Magyarországon. Ilyen visszaesés a születésekben még soha nem volt. 


    Az a pechje a Fidesznek, hogy a tényekkel nem képesek vitatkozni, hiszen azok egyértelműen bizonyítják, hogy hazudoznak-e, és igen, épp ezt bizonyítják be. 


    De a híveknek bőven elég az is, amivel a Fideszék etetik őket, nekik nem fontos az igazság és soha nem is volt az. A vallási hevületbe a tények nem férnek bele.  

    előzmény:
    LANIAKEA (52068)
    2022-04-23  09:14
  34. 2022. Április 23. 09:1452068.
    Bolgár György:

    A befogadás hete


    Azt állította Orbán Viktor (miután a Vatikánban magánkihallgatáson fogadta őt Ferenc pápa), hogy népességarányosan Magyarország fogadta be a legtöbb – 640 ezer – menekültet Ukrajnából.


    Ezzel szemben a tény az, hogy Lengyelország abszolút számokban és népességarányosan is jóval több ukrán menekültet fogadott be, mint Magyarország. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának április 20-i adatai szerint a lengyelekhez 2 millió 847 ezer ember menekült, míg hozzánk nem 640, hanem 476 ezer (feltehetően azért, mert a Románián keresztül érkezett ukránok már továbbutazónak számítanak). Ettől függetlenül nemcsak a lengyeleknél, hanem a szlovákoknál is több (lakosságarányosan) az ukrán menekült, mivel északi szomszédunkhoz 346 ezren érkeztek, sőt a 2 és félmilliós Moldova határát is 428 ezer ukrán lépte át. De akármennyien voltak is (mindenképp sokan), nem a befogadás a helyes kifejezés, hanem a belépés, hiszen a menekültek 85 százaléka Magyarországról tovább utazott máshová, és egyelőre 17 ezren kértek menedéket nálunk, miközben Lengyelországban a többségük ott maradt. Ha már a pápánál szerénykedik büszkén a miniszterelnök…


    Azt állította Varga Mihály pénzügyminiszter (Facebook oldalán), hogy Magyarország eddig 40 milliárd forintot fordított az ukrán menekültválság kezelésére, de az Európai Unió hozzájárulása a költségeknek csupán a két százalékát fedezi.


    Ezzel szemben a tény az, hogy az unió nem előre szokta kifizetni a költségeket, ennek ellenére a napokban az Európai Bizottság úgy döntött, hogy sürgősséggel mintegy 100 milliárd forintot utal Magyarországnak az ukrán menekültek ellátására. Mintha ez több lenne a 40 milliárd két százalékánál.


    Azt állította Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter (a kormány üléséről tartott tájékoztatóján), hogy „a szélsőbaltól a szélsőjobbig összefogó” ellenzéki listára kevesebb, mint két millióan szavaztak.


    Ezzel szemben a tény az, hogy a közös ellenzéki listán nem volt szélsőbal és szélsőjobb, mivel ők külön indultak. A szélsőjobboldali Mi Hazánk Mozgalom be is jutott a parlamentbe 332 ezer szavazattal, a szélsőbalos Munkáspárt és az ISZOMM viszont akart, de nem tudott országos listát állítani. Igaz, a Fidesz ezeket a pártokat soha nem nevezi szélsőségesnek: mintha kiesnének a látóteréből, amivel célszerű lenne szemorvoshoz fordulni. Ahogy azt egyébként Orbán Viktor lengyel barátja, Jaroslaw Kaczynski is ajánlotta a közelmúltban.


    Azt állította továbbá Gulyás (ugyanott), hogy a baloldal nem demokratákból áll, ugyanis a demokrácia alapja, hogy a választások eredményét mindenki elfogadja.


    Ezzel szemben a tény az, hogy a baloldal még ennek a szempontnak az alapján is csupa demokratából áll, hiszen elfogadja a választási eredményt. Csupán a választás körülményeit és tisztességét vitatja, csakúgy, mint a nemzetközi megfigyelők jelentése, amely szerint a választáson nagyon nem voltak egyenlők a feltételek. De hát ezek szerint az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet tagállamai és kormányai sem demokraták. Mi lesz így szegény Fidesszel egyedüli demokrataként?


    2022. 04. 23. Forrás: Népszava

    előzmény:
    pannacotta2 (52067)
    2022-04-23  08:56
  35. 2022. Április 23. 08:5652067.

    A kérdés inkább az, miért akart annyira Orbán a demens vénemberhez elmenni? Hiszen szerintük a pápa az. Bayer jól kigúnyolta a pápát korábban és mint tudjuk, Bayer a Fidesz álláspontját írja le, a Fidesz tudtával. 


    Hm, tehát Orbán már arra is rászorul, hogy demens vénemberek meglátogatását kezdeményezze. 


    Más már nem is áll vele szóban a világon, maradt neki a kigúnyolt, lealázott pápa.   

    előzmény:
    LANIAKEA (52066)
    2022-04-22  20:27
  36. 2022. Április 22. 20:2752066.

    MIÉRT KELL MINDIG HAZUDNI?


    „-A pápa meghívta Orbán Viktort” - MTI április 16. 


    "-Orbán Viktor miniszterelnök április 21-én, csütörtökön hivatalos látogatást tesz a Vatikánban, – közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője április 20-án 


    EZZEL SZEMBEN:


     "A magánkihallgatást kérvényezni kell, a pápa pedig dönt, hogy fogadja-e vagy sem az illetőt, és ha igen, mikor.”


    ÉS MOST IS EZ TÖRTÉNT!


    Zentai Péter: Ezt úgy hívják: intézményesített hírhamisítás. (a hülye is tudja, hogy magánaudiencia mindig magán kérésre jön létre, nincs pápai meghívás. Ez történt például Michael Jordan és sok más esetében. Soha senki nem merte állítani eddig, hogy "hivatalos látogatáson volt pápai meghívásra magánkihallgatáson, privát audiencián". 


    Ez történelmi hírhamisítás!


    MIÉRT KELL MINDIG MINDENKIT HÜLYÉNEK NÉZNI?

  37. 2022. Április 22. 19:0952065.

    Semmi sem minősíti jobban a magyar kormány menekültügyi teljesítményét, mint az, hogy mennyi menedékes kérelmet adtak be a menekültek. 


    Ebben Magyarország az utolsó helyen áll, mindösszesen 16.254 menedékes-státusz iránti kérelmet nyújtottak be, Lengyelországban viszont 846.000-et, Csehországban 304.039-et, de még Dániában és Finnországban is többet, mint itt. Még a háborútól messze lévő Spanyolországban is több kérelem született. 


    A kormány az ideérkezett menekültek számával kampányolgat, és hozzáadják azokat is, akik Románia felől jönnek át ide, csak elfelejtik hozzátenni, hogy ezek 90 %-a máris továbbállt, vagy azt tervezi.  Persze, ez a duma azt a célt szolgálja, hogy az EU adjon pénzt, szinte az asztalt csapkodják Orbánék, hogy pénzt ide, de azonnal, annak ellenére, hogy a menekültek ellátásában itt továbbra is az önkormányzatok, valamint az egyházi és civil szervezetek viszik a prímet, az első pillanattól fogva. 


    Így ha megkapják a pénzt, érdemes lesz megfigyelni, mire is költik Orbánék, merthogy biztosan nem a menekültekre, azok ugyanis úgy lépnek le innen, hogy vissza sem néznek. 


     


     

  38. 2022. Április 22. 14:1352064.

    Így hatott a Fidesz hazug propagandája: https://www.facebook.com/nyomtassteis/photo s/a.365959280494052/1401064620316841/


    A Fidesz-szavazók nagyon döntő többsége elhitte, hogy MZP tényleg háborúba vinné az országot. 


    És még azt is, hogy privatizálná az egészségügyet (noha éppen fordítva: az állami egészségügyet terjesztette volna ki a magánegészségügyre is, hogy ne legyen annyi várólista, tiszteltetem L.Simon Lászlót is, aki most szembesült a dolgokkal), vagy megszüntetné a rezsicsökkentést (amit hamarosan maga a Fidesz fog felülbírálni). 


    Nem véletlen, hogy a városokban nyert az ellenzék, pl. Budapesten (az az egy választókerület a XVII. kerületben a Jobbikos jelölt miatt bukott meg, hiszen a Jobbik sehol nem nyert egyéniben), vagy 2 olyan vidéki választókerületben, ahol nem volt hozzácsapva falu. 


    És még sok-sok helyen, pl. Tapolcán, Hódmezővásárhelyen, Tiszaújvárosban, ezek ugyanis mind-mind választókerületi központok, városok, amelyekhez rengeteg falut csaptak hozzá a körzetek megrajzolásakor, és a falvak vitték el az eredményt a Fidesz felé. 


    A Fidesz állítólagos eredményével büszkélkedők nemcsak szánalmasak, de nevetségesek is: a durva, ordas hazugságok állították melléjük az iskolázatlan falusi lakosságot.


    Erre aztán nagyon büszkének lehet lenni, nem mondom. 


    Az ország hátrafelé megy és nem előre. 

  39. 2022. Április 21. 20:1652063.

    Szerintetek mennyi esély van arra, hogy egyszerre őrül meg két orosz gáziparban jártas oligarcha és kiirtják a családjukat, majd öngyilkosak lesznek? Egyszerre, mondom. 


    https://444.hu/2022/04/21/egymas-utan-meszaroljak-le-a-c saladjaikat-az-orosz-gazipar-vezetoi


    Lehet, hogy többen lennének, ha a titkosszolgálat mindenkit otthon talált volna? 


    Érdekes, mert az oroszoknál úgy szokás mostanság "öngyilkosnak" lenni, hogy kiesnek az ablakon, persze, véletlenül. 

  40. 2022. Április 21. 20:1452062.

    Azért neki sem áll jogában idejönni és undorító, alpári kifejezésekkel gyalázkodni, ahogy tette eddig is. 


    Mindenesetre szépen bemutatkozott a budai úrinő, a jogásznő, no, ha ez igaz, akkor látható, hogy nem ez teszi az embert. Nagyon nem. 

    előzmény:
    LANIAKEA (52060)
    2022-04-21  19:19
  41. 2022. Április 21. 19:2052061.

    Nem kell egészségügyi minisztérium! Ennyit ér EZEKnek az egészséged! De nem baj, pusztuljon az összes!

  42. 2022. Április 21. 19:1952060.

    Hagyd! Úgysem érti! És komolyan elhiszi, hogy nem lehet rájönni ki ő!

    előzmény:
    pannacotta2 (52059)
    2022-04-21  18:29
  43. 2022. Április 21. 18:2952059.

    Szerintem is elszomorító, hogy idejössz gyalázkodni, másokat mindenfélének  elnevezni, előbb nézz tükörbe, aztán gyere ide.


    Hogy mi minek indult valamikor, azon már ezerszer túlvagyunk. 


    Van praxisnak másik topikja, ott biztosan tárt karokkal fogadnak, kár ezért itt megjátszanod magad. 


    A gyűlölködést te hozod ide, már nem először, pedig erre itt senki sem kiváncsi. Látható, hogy a budai villád (?) sem szab gátat annak, hogy csak egy közönséges gyűlölködő legyél, másoknak beszólogató, másokat gyalázó. Pedig ez vagy te, ez az igazi éned. 


    Éppenséggel te vagy az alpári bunkó, aki ilyesmiket megenged itt magának, mások nevében is kikérem magamnak és a társaimnak a te frusztrált és ellenséges jelzőidet. Látom, nem nagyon akarózik neked a hasonszőrűek között lenni, folyamatosan ide esz téged a görcs, noha senki sem volt eddig sem kiváncsi rád. 


    Javaslom praxis topikját, ott egészen biztosan örülnek az ilyen beszólogatós, másokat ekéző magatartásúaknak, hiszen maguk is olyanok. Az a te igazi közeged.  

    előzmény:
    vadmacs (52051)
    2022-04-21  09:26
  44. 2022. Április 21. 18:2352058.

    A kormány ugratta be pedig az egészbe Persányit és úgy, hogy még a fővárosi önkormányzatnak se nagyon lehetett köze hozzá (nem mintha védeni kívánnám a Tarlós-féle közgyűlést, de ez az igazság). 


    Kiemelt beruházássá nyilvánította a kormány, mégpedig azért, mert a Városliget-projekt részének gondolták, és mint tudjuk, az egész Városligetet lenyúlta a kormány, 99 évre kapta ingyen (!) tartós bérletbe (ez is megérne egy misét, mi az, hogy a közgyűlés odaajándékozza a használati jogot 99 évre, ez a fővárosiak számára egyértelmű vagyonvesztést jelent). 


    Nem véletlenül akarta a főváros odaajándékozni az államnak, amit főztek, egyék meg. De nem kérték, nem is értem :) 


    Ha valaha is teljesen felépülne és berendeznék - szerintem olyan soha nem lesz -, akkor is hihetetlenül veszteséges a működtetése.


    A kormány (és Baán László projektbiztos, vagy minek is nevezzem), valamint Persányi László, aki a kezükből evett, mertek nagyot álmodni és most így jártak.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52053)
    2022-04-21  13:10
  45. 2022. Április 21. 18:1652057.

    Tudtuk, hogy így lesz, biztosra lehetett tudni, hogy a rezsicsöki ebben a formában nem maradhat, ilyen energiahordozói árak mellett.


    A Fidesz akkor, amikor azt állították, hogy a rezsicsökit az ellenzék akarja megszüntetni, de ők nem, á, nem, ők védik ezt, akkor is simán hazudott (ez a századik ilyen volt a kampányban). 


    Hát persze, hogy emelni fogják a gáz és az áram árát, ez annyira biztos volt, hogy úrinők már nem is fogadtak volna rá. 


    De a hívek erre szavaztak, tehát egyrészt arra, hogy az arcukba hazudozzanak, szemrebbenés nélkül, másrészt arra, hogy emeljék a hatósági gáz és áram árát. 


    Igaz, ők még ezt összehozták az orosz földgázzal is, csak tudnám, hogyan, merthogy semmi, de semmi összefüggés nincs a rezsicsöki és az orosz földgáz között (már hivatalos adat, a KSH oldalán megtekinthető, hogy ugyanazt a piaci árat fizetjük érte, mintha katari vagy norvég földgáz lenne). 


    Az orosz földgáz tehát nekünk nem olcsóbb. 


    Ez a kormány 12 évet ült azon, hogy az energiaátállást elszabotálja, minden európai ország jóval előrébb tart megújulókban, mint mi. Emlékezzetek: pár éve még büntetőadót is kivetettek a napelemekre, merthogy majd a Paks2 , az lesz az igazi (a titkosított és tender nélküli szerződésével).  És amely Paks2-ben még egy kapavágás sem történt, merthogy nincs is környezetvédelmi engedélye, ugyanis annak az oroszok nem feleltek meg. 


    Hogy Bayert idézzem, csak a hülyék nem tudták, hogy így lesz. 


    Egyébként meg a Fidesz szavazóbázisa amúgysem részesül a rezsicsökiben, merthogy fával fűtenek, amit szociális alapon kapnak (vagy olcsón vehetnek), szóval, nekik ez is mindegy volt. Igazán köszönjük meg nekik. 

    előzmény:
    LANIAKEA (52054)
    2022-04-21  16:47
  46. 2022. Április 21. 17:0252056.

    "A tavaly felállított uniós Helyreállítási Alapból továbbra sem hívhat le pénzeket a magyar kormány." - köszönjük Orbán Viktornak!

  47. 2022. Április 21. 16:5552055.

    Megszorítás szó csak a szavazás előtt volt gyakori, az is abban az értelemben, hogy NEM LESZ!


    Mától különadó a neve! Tessenek szokni! Lehet szopni fidesses bagázs! Hajrá! 


    https://hvg.hu/kkv/20220421_Gulyas_kulonadok?fbclid=IwAR 1gMPsxbRgNqbIUUUubU6SQoOYRV1DygGB7ISDXczoNXXCtplV9peMKc-A

  48. 2022. Április 21. 16:4752054.

    https://www.youtube.com/watch?v=Oej9J0WIF8U


     


    P.s.: Remélem spóroltál, mert minnyá eltörlik a nagyágyút, a rizsacsökkentést! Merazaszemétbaloldal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52053)
    2022-04-21  13:10
  49. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 21. 13:1052053.

    Kicsit részletesebb cikk, a kb. aktuális állapotról készült fotókkal:


    Befejezhetetlen biodóm: Mégsem kell a kormánynak a városligeti buborék (nepszava.hu)


     


    Készült egy komplett jelentés is a főváros (Karácsonyék) kérésére, amit a hvg szemlézett is még 2020 végén, és ebben konkrétabb javaslatok is szerepelnek, hogy hogyan lehet menteni a menthetőt - csakhogy a világjárvány is keresztbehúzta közben a számításokat:


    Vállalkozás: Megszereztük a jelentést a Biodóm pénzügyi helyzetéről - a helyzet jobb, mint mindenki hitte | hvg.hu


    A teljes jelentés pedig itt olvasható: 2020-09-18 PannonPark_Biodom_jelentes.pdf (budapest.hu)


    Szóval végülis pár milliárdon megy a vita, de hát már megszokhattuk a kormáyntól, hogy üres stadionokra van több százmilliárd, Velencei tóra meg 40 sincs, Biodómra meg se 20, se 6, se semennyi! Talán még Facebook kampányra is többet költöttek tavaly...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52052)
    2022-04-21  12:59
  50. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 21. 12:5952052.

    Gulyás a mai kormányinfón (felesleges sajtóeseményen) azt találta mondani, hogy ők már hűdemennyit segítettek a fővárosnak - és vagy azért nem szakadt rá a mennyezet, mert sötét erők tartották meg nagy nehezen, vagy azért, mert ő még az előző fővárosra gondolt, amit a Tarlós vezetett, de hát az már kb. három éve nincs, azóta legalább ugyanennyit anti-segítettek nekünk.


    Ennek kapcsán egy hamarosan ismét, ámde folyamatában is aktuális projektet emelnék ki: a Biodómot.


    Turisztikai látványosságként blamálja Magyarországot a biodóm - Napi.hu


     "A Pannon Park eredetileg Persányi Miklós állatkert-igazgató álma volt, amelyhez részben Tarlós István akkori főpolgármester megkerülésével szerezte meg az Orbán-kormány támogatását.


    ...


    A fővárosnak nincs mozgástere az ügyben. Befejezni nincs miből, másra használni nem lehet, hiszen erre a funkcióra építették. De még ha lehetne, akkor sem dönthet erről a főváros, hiszen köti az Orbán-kormánnyal kötött támogatási szerződés - éppen ezért elbontani sem lehet. A kontraktus tavaly lejárt volna, de a veszélyhelyzet miatt a határidő kitolódott 2022. június végére. Ha a létesítményt addig sem sikerül befejezni, márpedig erre gyakorlatilag semmi esély sincs és a kormány továbbra sem válaszol arra a kérésre, hogy Budapest átadná a kormánynak a beruházást, akkor az új kormány jogosan követelheti vissza a támogatás összegét."


    Az szuper lesz, főleg mert annó emiatt a beruházás miatt bontották le családbarát módon a Vidámparkot (bár kétségtelen, hogy egy átlag magyar családnak úgysincs pénze vidámparkozni, meg Állatkertbe járni, egy másik jelentős részének meg évente egyszer, ha spórol az egynapos programra) - de  a legjobb persze az állatoknak lesz, akik végre egy kicsit nagyobb kifutót kaptak volna, de azok meg még annyit sem számítanak a kormánynak, mint a vidéki kisember, akinek csak a szavazata kell. Szóval akárhogy nézem, mindenki jól jár, és ezt is a kormánynak köszönhetjük, no meg persze Tarlósnak és főleg Persányinak! És majd magyarázhatjuk a külföldi turistáknak... és bosszankodhatunk, ahányszor csak arra járunk...

  51. 2022. Április 21. 09:2652051.

    MIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,


     és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 


     ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:


     minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;


     akárha nyaralnék.


     - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;


     - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;


     - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 


    - Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 


    - Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  


    Szóval, jó kedvem van.  


    Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    


     


    Ez volt a topik indítója, szerintem ez egy jobboldali topiknak indult, ahová beférkőztek "ellentmondani" anno a  balosok és végül átvette az uralmat itt ez a két mocskosszájú. alpári módon sértegető, érvtelen, arrogáns nőszemély. Tényleg elszomorító, hogy ilyen stílust engedtek meg magatoknak, bár név nélkül gondolom nagyobb a kísértés, hogy így adjátok ki a frusztrációtokat, de azért mégis..... Ennek ellenére nem gondolom, hogy minden baloldali szavazó alpári bunkó, mint Ti, csak azt gondolom, hogy egyrészük nem ismeri a valóságot Bp-en kívül, a másik része sajnos tényleg Hozzátok hasonló, elvakítja őket az Orbán gyűlölet, csak nehogy belebetegedjetek!


     


     


    Hát sok boldogságot, éljetek a saját valóságotokban és hergeljétek egymást, én tuti szuperül élek így is, hogy egy diploma nélküli nyighaj lett a kerületi képviselő, kit érdekel? A polgármesteren múlik a kerület és az jobb oldali.


     

    előzmény:
    pannacotta2 (52031)
    2022-04-20  17:24
  52. 2022. Április 20. 21:2852050.

    Említetted ma Lázárt, róla meg eszembe jutott, hogy nem fog nyugodni, amíg el nem üldözi innen a multikat. Persze, a falusi Fidesz-híveket ez nem zavarja majd, mert ők úgysem vásárolnak multinál, azok csak (nagyobb) városokban vannak. 


    Ezek az eszementek azt hiszik, hogy ha adminisztratív módszerekkel élnek, majd megint rohanunk a CBA-ba, ahol romlott és újracsomagolt cuccokat kaphatunk kétszeres áron. 


    De  csakis azért, hogy a hazai termelést támogassák. Hát tessék másféle környezetet teremteni, van egy csomó más intézkedés, de megint inkább a komcsi módszerekhez folyamodnak.


    Lesz majd ebből balhé és ez már a Pest megyeieket is érinteni fogja. Pont ilyen volt a vasárnapi boltzár, ami csak Fideszéknek volt jó (meg a KDNP nevű, mérhetetlen támogatottságú pártnak), mindenki más egyaránt utálta és meg is kellett szüntetni.


    De ha kiutálják a multikat, akkor azok már nem fognak visszajönni, Orbánék meg minden vacsoránál csuklani fognak. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52049)
    2022-04-20  21:16
  53. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 21:1652049.

    Családbarát Magyarország 3.0


    Hibák az országos iskolai kompetenciamérés alatt - nlc.hu - Úgy látszik, nem sikerült a Gattyánnal egyeztetni, legalábbis az ellenzéki szavazatok elcapcarászásán túl nincs fejlődés...


    Index - Belföld - Üdvözölték a magyar valóságban a háziorvosi ellátáson kiakadó L. Simon Lászlót - Szerintem amúgy tudatos provokáció volt ez a volt múzeumigazgató részéről, de meg is érdemelte, amit kapott, a telex.hu-n idézett reakciók közt voltak sokkal durvábbak is!


    Egyre idősebb emberek válnak hajléktalanná, majdnem minden második 60 fölötti beteg, munkaképtelen (444.hu) - ez mutatja a társadalom roppant sikerét és színvonalát - és a póttag még kérdezgeti a másik topikban, hogy tényleg nincs-e pénze az embereknek egy kiló sonkára. Hát, valszeg meg fogja kapni a választ, amit hallani akar: hogy ugyan már, persze, hogy van! És nyilván megint én vagyok a hülye, mert mi sem vettünk idén sonkát - mert egyszerűen drága volt az a kevés, amit kiraktak. Helyette vettünk persze mást, ami olcsó volt, leértékelve. Finom volt? Igen. A bolt jóindulatán múlott? Igen? Nemzetközi láncban vettük, amiket a kormány most készül kigolyózni? Igen. Eredeti áron azt sem vennénk meg. De tudom, hülye vagyok, és minek él az ilyen. Hát nem is tervezek itt élni tovább - ez a cél, nem? Hogy legyen több hely a betelepülő külföldieknek!

  54. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 20:5052048.

    Nah, a titkosítás titkosításáról nem is szólva!

    előzmény:
    pannacotta2 (52044)
    2022-04-20  20:33
  55. 2022. Április 20. 20:3852047.

    Teneked fogalmad sem lehet az én szintemről, mert nem érsz fel oda, hatalmas távolságra vagy attól. Úgyhogy vagdalkozz csak nyugodtan, legalább jókat nevetünk, ha már itt vagyunk kénytelenek téged tűrni. 

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52033)
    2022-04-20  18:14
  56. 2022. Április 20. 20:3752046.

    Nyilván dögunalmas az a nagy fene egymás vállát veregetés, elhiszem. Azonos korlátoltság, azonos következtetések, én is csak ásítanék, ha benéznék abba a topikba. Megértem, ha unják. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52034)
    2022-04-20  18:22
  57. 2022. Április 20. 20:3652045.

    Pont ugyanígy tűrünk mi is téged és te is sokkal rosszabb vagy egy kullancsnál. Ráadásul még át mondanivalód nincs, innen másolgatsz oda, gratulálok a rengeteg IQ-dhoz. 


    Szóval, ami a türelem erényét illeti, mi is gyakoroljuk pont miattad, zsenike. 

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52035)
    2022-04-20  18:23
  58. 2022. Április 20. 20:3352044.

    EU-s energiahatékonysági pályázat magyar módra! Nem is így, nem is annyi, szóval, megette a fene az ilyesmit.


    Az ellenzék programja szerint teljesen önrész nélkül - azaz no feltétel, nem kellett volna semmiféle bürokratikus izének megfelelni, merthogy ez alanyi jogon járt volna - kapta volna meg mindenki a házszigetelést (társasházak is, magánházak is), tökmindegy, hogy az illető tulajdonos milyen és mennyit adózik (ez egy példa volt). 


    Dehát nem kellett, mert minek is kellene a jó dolog, főleg azoknak, akik fával fűtenek és ezért nem részesülnek a rezsicsökkentésből (csak az áram tekintetében), így annyira megijedtek, hogy nem lesz rezsicsöki, hogy odaszavaztak. Szóval, érted. 


    Igaz, hogy a Fidesz médiatúlsúlya miatt nem is értesültek pont azok, akik rászorulnának erről a programpontról (sem). 


    Ami az atomot illeti, sose fogjuk megtudni, hogy van-e kedvezőbb, környezetbarátabb atomerőmű, amit a Roszatom - a titkosított szerződésével - akarna nekünk megépíteni. Úgy sejtem, van, de mint tudjuk, a Roszatomot mindennemű tender nélkül "választották ki" (egyet az egyből), ami amúgyis világbotrány, hiszen ezzel a Fidesz a saját közbeszerzési szabályait is felrúgta. Aztán meg titkosították az egészet, így mindenki gondoljon, amit akar. Úgy vélem, ha minden annyira rendben lenne, nem kellett volna titkosítani, tehát nincs rendben.  


    A franciák járnak egyébként a leginkább élen az atomerőmű-kérdésekben, dehát őket sem vonták be.     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52041)
    2022-04-20  19:00
  59. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 19:1152043.

    Rosszul írtam, szóval az azbesztes hullámpala bontható, de csak erre alkalmas szakember által, és nem vágható-szerelhető, szóval a porral járó munkálatok végzésére alkalmatlan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52041)
    2022-04-20  19:00
  60. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 19:0752042.

    Azért, mert én vagyok a hülye, nyilván:


    Orosz szó fordítása | nlc


    2022 januári topik...

  61. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 19:0052041.

    Hű, hát én amúgy atompárti vagyok, de azt nem hiszem, hogy csak Oroszországgal lehet az atomot megvalósítani. Szerintem az atomnál zöldebb energia nem nagyon van - a napelemeket is le kell cserélni 10-20 évente, és akkor bizony valamit majd kell velük kezdeni!


    Attól még bizonyos megújuló energiákat érdemes fejleszteni - és erre amúgy pont volt is pályázat, amin mi pl. nem tudtunk indulni, mert a tetőnk nem megfelelő minőségű (régi hullámpala, ami amúgy szerintem a legszuperebb tetők egyike, még soha nem esett le belőle egy darab sem, nem úgy mint pl. barátnőméknél a hiper-szuper cseréptető, de környezetvédelmi szempontból nem bontható-szerelhető, szóval azért bukta). Szóval tavaly decemberben írták ki ennek a pályázatnak (tetőre napelem szerelése, illetve fűtéskorszerűsítés) az első körét, és akkor egy hónap alatt az egész országban mindenkinek azonnal ugrani kellett volna, hogy le ne maradjon róla, mert a következő kör csak jövő évben lett volna. Egy csomó feltételnek meg kellett volna felelni, meg a leendő vállalkozóval is előre le kellett volna szerződni stb. Na, aki jelentkezett, az most év elején szembesült vele állítólag, hogy a pályázatkezelő megváltoztatta a szabályokat, nem is kell megfelelni annyi feltételnek, és inkább kiosztják az egész EU-s keretet (ezt még úgy látszik, hogy megkapták) most gyorsan. Így azok szívnak, akik a szigorú feltételek miatt nem merték beadni a pályázatot, de ami a fő, hogy így a vállalkozóknak sem normális ütemben kell elvégezni a munkálatokat, hanem feleannyi idő alatt kéne, miközben megdrágult, illetve hiány van alapanyagokból és szakmunkából. Szóval még az is lehet, hogy nem tudnak időre végezni, meg az is, hogy a pályázaton nyert összegek - amiből eredetileg a teljes projektet 100%-ban finanszírozták volna - csak a munkálatok 60-80%-át fedezik majd, és a hiányzó manit természetesen a pályázó háztartásoknak kell majd kipótolni - amit nyilván nem tud mindenki megtenni, mert nem véletlenül ugrottak a 100% finanszírozásra! Szóval én még örülhetek, mert egy régi azbesztpala tetőnk van... és tudod mit? Örülök is!

    előzmény:
    pannacotta2 (52032)
    2022-04-20  18:03
  62. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 18:3952040.

    Sajnálom, hogy irigykedsz, amiért nem te kaptad a terpeszt, de hát ez van, nem tetszhetsz mindenkinek, a szingapúri lányok bizonyára jobban kedvelnek.


    Nem zavartatom magam senki miatt, a horoszkópunkban benne van a válasz, hogy miért nem kedvel engem johnny - meg kell mondjam, hogy azért nem vagyok nagyon elájulva a férfiaktól, az a tapasztalatom, hogy sokkal kényelmesebb és egyszerűbb az élet nélkülük. Johnny-t bírom, mert tök okos, de lehet, hogy ha ténylegesen ismernénk egymást, simán elmennénk egymás mellett. És hát közel négymilliárd pasiból válogathatok, ha kell - speciel most a profilomba nem is annyira illik bele a johnny, csak szórakoztatnak a témák, amikről beszélgetünk már régóta...

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52035)
    2022-04-20  18:23
  63. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 18:3152039.

    Akkor ebbe törődj bele, és takarodj!

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52036)
    2022-04-20  18:25
  64. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 18:3052038.

    Semmi közöd hozzá, hogy én, aki magyar vagyok, egy magyar fórumnak melyik topikjába írok. Te viszont, aki isten tudja, honnan származol, és különben sem érdekel senkit, végképp húzd meg magad picire, mert még a végén kitalálom, hogy merre van előre, és a bedobok egy levelet a megfelelő helyre! Remélem, értve vagyok!

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52035)
    2022-04-20  18:23
  65. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 18:2752037.

    Befejezted végre? Nem érdekelsz senkit, sem te, sem a véleményed! Dögunalom minden hsz-ed, és még csak nem is vagy idevalósi! Írogassál szingapúri fórumokra, ha akkora hazád az a Szingapúr!


    Nem emlékszem egyébként, hogy írtad volna, minek vagy itt, de valószínűleg azért nem, mert sosem érdekelt. Most is csak az érdekel, hogy tűnj el! De láthatólag nem bírsz itthagyni minket, mert érdekesebbek vagyunk számodra, mint a másik topik. Miért nem mész oda inkább? Egy csomó téma van, szóljál hozzá, nagyokos!

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52033)
    2022-04-20  18:14
  66. 2022. Április 20. 18:2552036.

    Istenem, te tényleg nem vagy normális.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52034)
    2022-04-20  18:22
  67. 2022. Április 20. 18:2352035.

    Miért nem tűnnek már el innen? Talán unalmas nekik a Dórika? 

    idézet:
    Müge (52025)
    2022-04-20 15:42:28

    Te miért nem pusztultál már ki Dóra topikjából? Időről-időre odajársz a legordenárébb módon üríteni. Múltkor még szó szerint is ez történt. (És nem szólnak rád, hogy takarodj végre onnan. Tűrnek, pedig rosszabb vagy egy kullancsnál. És buta, mint a tök, semmit sem értesz meg.) Ezek után hol van alapod arra, hogy másokat számonkérj, hogy miért vagyunk itt... és hogy tűnjünk el? Persze nyugodtan legyetek itt kettesben, megérdemlitek egymást, sajnos az angol emigráns sem repült rád, hiába vártad a kettőtöknek indított topikban olyan virtuális terpesszel, hogy én szégyelltem magam a felkínálkozásod miatt.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52025)
    2022-04-20  15:42
  68. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 18:2252034.

    Nem idegeskedem, igazából szórakoztat, mert ez tényleg nagy gondokat sejtet ott, azon az oldalon. Most vagy az van, hogy ők annyira unják a másik topikot, hogy inkább idejönnek velünk foglalkozni, vagy az van, hogy hiába élveznék a másik topikot, de a topiknyitó nem hajlandó leereszkedni hozzájuk, a csapat nem veszi be őket... Még az is lehet, hogy nincs elég melójuk a munkahelyen - én pl. munkahelyről sosem nlc-zek - nekem érdekes módon munka közben nincs időm rá. 


    Arra meg nem is tudom, mit mondjak, hogy idejön valaki, akinek köze nincs az országunkhoz, és elkezdi nekem magyarázgatni, hogy én nem tudok eleget az ő országáról. Hát ki akart tudni egyáltalán bármit is arról az országról? Személy szerint engem egészen más országok érdekelnek - mondjuk olyanok, amelyeknek beszélem a nyelvét. Én nem tehetek arról, hogy magukat nagymagyarnak képzelő akárkik egy isten háta mögötti országot választanak titkos jelszónak, és aztán úgy tesznek, mintha csak arról az országról beszélgetnének, de érdekes módon mindenhol máshol is feltűnik a jelszavuk, meg vadidegenek feleslegesen beírják az ország koordinátáit a fórumba (most komolyan: ki nem tudja a Gugli drive-ból megnézni a koordinátákat, ha arra van szüksége? Egyébként meg miért lenne rá szükség? Nagyon átlátszó!) - ez őket maximálisan minősíti, és lehet, hogy valami titkosszolgálati szervre tartozik - bár ott is akkora a káosz manapság, hogy az ember nem tud kiigazodni rajtuk (még az Áder sem, mert annak a szerencsétlennek is összevissza kavarták a személyes védelmét)! Ezt is Orbánéknak köszönhetjük - nincs olyan terület szinte, amit ne tettek volna még tönkre.

    előzmény:
    pannacotta2 (52029)
    2022-04-20  17:17
  69. 2022. Április 20. 18:1452033.

    Elfelejtettél elnézést kérni ezért:


    "Hogy Müge egy délután alatt lesüllyesztett volna  egy topikot? Na, ne kacagtass. És ezt írták róla? Ugyan már, kik?"


    Ugyanis megint te hazudtál, nem én, mint világosan látszik Müge saját maga által írt hozzászólásának idézéséből. De ne fáradj, te képtelen vagy elnézést kérni. Kacagj csak azon, hogy olyan portékával érzed itt jól magad, aki ész nélkül lekurváz valakit, mert az a saját topikjában mer hozzászólásokat írni. Nyilván ez a szinted neked is.


    Másrészt, miután folyamatosan hánytorgatod: te írtál itt hozzászólást egy másik topikban írt véleményre, és nem egy állítását cáfoltad a másiknak. Miután ő nem látogat ide (nagyon okosan), gondolom, megkérdezem a véleményét. Nem kellett nevet írnom, mert mindenki tudja, hogy te kötözködsz folyamatosan, még úgy is, ha mások annyira undorodnak tőled, hogy már nem járnak ide. De te szemlézed itt az ő hozzászólásaikat. És sokszor valótlanságokat írsz. (Nem mellesleg akkor szándékosan hazudtál is egyet, mert Calogeronak tulajdonítottad Nagy hozzászólását.) Csak mert neked mindenképpen ki kell oktatni másokat. Csakhogy úgy látszik, mások képzettebbek, okosabbak, igényesebbek és jobban informáltak nálad. Akkor is beégtél, de nagyon. Nem csoda, hogy nem bocsátod meg azt az egyetlen esetet.


    A többi meg bla-bla-bla a köbön, nyammogj még rajta napokig, ismételd még ötször óránként, attól nem lesz igazad.


    A hihetetlen nagyképű vagy. Csakhogy nincs mire.

    előzmény:
    pannacotta2 (52028)
    2022-04-20  17:16
  70. 2022. Április 20. 18:0352032.

    A magyarok 78 %-a egyetért abban, hogy le kell számolni az energiafüggőséggel a külföldtől és itthon kell megtermelni a szükséges energiát. Ezen belül a válaszadók 69 %-a értett egyet azzal, hogy csökkentenünk kell az orosz földgáztól való függőségünket. 


    Na de milyen energiát? Természetesen a megújulókból kell az energiatermelést megvalósítani, ezzel  a válaszadók 80 %-a értett egyet. 


    A válaszadók 58 %-a szeretné, hogy az állam aktívan támogassa az energiahatékonysági és -takarékossági beruházásokat.


    Észreveszi valaki, hogy ez pont az ellenzék programja lett volna?


    Hiszen ők akarták - írásban is elolvasható -, hogy az összes lakóház energiahatékonysági beruházáson essen át 5 éven belül (elsősorban úniós pénzből, erre az EU bőven adott volna már korábban is,  most meg pláne), és hogy megújulókból származzon az ország energiaszükséglete. 


    Ez a hajó elment,  a Fidesz ezt nem fogja megcsinálni, hiszen még akkor sem csinálta meg, amikor még adott az EU pénzt (és erre akár többet is adott volna), nem véletlenül vagyunk Európában lemaradva a megújuló beruházásokkal (nagyon).


    És persze, a Fidesz elintézte azt is, hogy már nincs és nem lesz EU-s pénz. 


    Ez is egy olyan programpont volt, ami fontos lett volna valamennyiünknek, de az iskolázatlan falusi tömegek meghiúsították. Igazán köszönjük nekik. 


    Tegnap olvastam interjút Jaksity Györggyel, aki többek között ezt mondta: "Megyünk tovább ezen az úton, egy csökkenő, öregedő, rossz egészségi állapotban lévő, gyenge képzettségű népességgel, alacsony szinten növekvő vagy stagnáló gazdasággal, amit semmi más nem tart életben, csakis az Európai Únió forrásai és piaca".


    Ezek miatt az emberek miatt, akikről Jaksity is szól, tartunk itt és semmiféle progresszióra nem lesz itt remény. Ilyen a  történelmünk is, most megint újrajátsszuk azt, ami az ország vesztét okozta már nem is egyszer.   

  71. 2022. Április 20. 17:2452031.

    Nem mi szenvedünk itt, hanem te. Gondolom, nem is véletlen, hogy pont most akarsz ide beszivárogni. 


    Csak eltévesztetted a topikot: ez nem az, ahol a Fideszt kell fényezni, és minden egyes cselekményét magyarázgatni, az a szomszéd topik, oda lett volna való az első hozzászólásod is, amiben az ellenzéket gyalázgattad, annak ellenére, hogy az derült ki, pont ellenzéki képviselőd lett. Puff. Neked ez biztos annyira kellemetlen, hogy azonnal siettél ide az ellenzéket kárhoztatni. 


    Hát legyen neked, bár odaát jobban örülnének a vonalas nézeteidnek.  

    előzmény:
    vadmacs (52014)
    2022-04-20  13:42
  72. 2022. Április 20. 17:2052030.

    No, látom, idejönnek a vaskalapos fidesznyikek, másokat gyalázgatni. Minek, ha úgyis ti nyertetek hatalmas fölénnyel (állítólag)? 


    Kellemes gyalázkodást a jövőre nézve is, itt már van, akit átugrik az ember, most kettővel többen vagytok, nem baj, van az egéren görgetőgomb. 


    De azt megsúgom, hogy továbbra sem számít, amit írtok, így kár fárasztanotok magatokat.  

    előzmény:
    vadmacs (52020)
    2022-04-20  14:35
  73. 2022. Április 20. 17:1752029.

    Ne idegeskedj, direkt van itt ez a póttag is, mert azt hiszi, hogy ahogy őt, bennünket is érdekel mások véleménye.


    Nos, téved. Tőlem ezért nyugodtan írhat, láthatod, saját magáról von le egymás után következtetéseket, amelyekre én nem lennék büszke a helyében. 


      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52025)
    2022-04-20  15:42
  74. 2022. Április 20. 17:1652028.

    Lehülyézni, lek...ni nagyon durva dolog, és általában semmilyen fórumon se tűrik meg, nem véletlenül. De az sem véletlen, hogy neked pont ezt jut az eszedbe. 


    Az ekézés azt jelenti, amit te csinálsz, ezek nélkül a jelzők nélkül örökösen minősítesz másokat, akiket nem is ismersz. Magadból kikelve gyakorlatilag alázod Mügét, Johnnyt, és engem is azzal, hogy átvitted - nicknév nélkül is - a hozzászólásomat más topikba, ami olyan sértés, hogy nem lesz neked elfeledve. Mert ha akarnék, oda is írhatnék, de mivel nem oda írtam, így a te ügybuzgóságod, farokcsóválásod az ottaniak felé csak nevetséges lett. 


    Az anyagiakra te, és csak te utaltál, te hoztad fel Vadmacs anyagi hátterét, miközben elfelejtetted, hogy ő pont olyan helyen lakik, ahol nem a Fidesz nyert, tehát teljesen felesleges a Fideszt ott fényeznie és az ellenzéket ekéznie, merthogy ő van ott kisebbségben.


    De neked bőven elég volt, hogy ő egy budai villában (?) lakik, míg Johnny nem így él, ezt a kettőt te hasonlítottad össze, te írtál itt ilyenekről, úgyhogy jobb lenne, ha önkritikát gyakorolnál. Vagy mindegy is, már tudjuk ezekből a hozzászólásokból, hogy ki vagy te. 


    A véleményed meg nem érdekel, csak szólok, tőlem írhatod egész nap, de még az se érdekel, hogy Mügére mit mondanak egy másik topikban (ezt is te hoztad ide, téged érdekel tehát, elég rossz lehet neked, hogy ennyire mások véleményétől függesz, másokat tartasz irányadónak saját magadra nézve is), de tőlem írhatod még ezer oldalon is, nyugodtan, csak rajta. 


    Nagyjából érdektelen vagy, de azért igencsak jól bemutatkoztál itt, pont az vagy, akivel a normális ember nem akar még fórumos kapcsolatot sem tartani, mert minek. 


    A budai választási eredmény ott jön be, hogy Vadmacs elkezdte a Fideszt fényezni, az ellenzéket gyalázgatni, annak ellenére, hogy az ő lakóhelyén nem így alakultak a választási eredmények. Ezt te kikérted magadnak az ő nevében is és hozzáírtad, hogy ő hol birtokol házat (villát?), és ettől még ez a helyzet továbbra is ugyanolyan maradt : Vadmacs a te asszisztálásod mellett is a lakóhelye választási eredményétől eltérő gúnyolódást ejtett itt meg, tehát ő ott egy "kisebbségi" véleményt képvisel. Ennyi. 


    A tiszteletet pedig ki kell érdemelni, szó sincs arról, hogy az bárkinek is járna, te viszont még az alaphelyzetedet (az ismeretlen fórumozót megillető türelmet) is eljátszottad mára, pont te ne akarj tiszteletet.


    Ja igen, aki pozicióért, vagyonért, budai villákért, stb. tisztel valakit, az nem az a kategória, akivel én szívesen váltanék szót.    

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52026)
    2022-04-20  15:52
  75. 2022. Április 20. 15:5552027.

    Már megírtam, mi járatban vagyok. Nem olvastad, vagy elfelejtetted. Nem tudom, mit sejtesz, de nagy butaságokat írtál a hazámról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52024)
    2022-04-20  15:35
  76. 2022. Április 20. 15:5252026.

    Az ekézel nem tudom, pontosan mit jelent, ha azt, hogy a mi kultúránkban nem hülyézünk és kurvázunk le embereket, csak úgy, ez nekem nem tetszik, és akkor ekézem érte őt is meg a másikat is.


    Felőlem bárki mehet, ahová akar, de ismétlem, aki nagyon jól érzi ott magát, az nem írja azt, hogy a geci angolok.


    Nekem az anyagiak nem számítanak, mert a világomban az a természetes, hogy nincsenek anyagi gondjaink.


    Egyszer idéztem egy hozzászólásodat (talán nem kellene neked sem egy másik topikban írtakra reflektálni butaságokat), akkor rendre cáfolták az állításaidat. Ha ez fáj, akkor gyakorolj önkritikát. Bár ez neked nem megy.


    Az összes többire nincs mondanivalóm, mert nem hiszem, hogy nem értetted volna, mire gondoltam. Veszekedni nem fogok veled, többször kiderült már, hogy nagyon tévedtél, ezért mindenki mást hibáztatsz. Végtelenített sorozat hozzászólásokat írsz, mint most is és kensz mindent jobbra-balra. Nem vagyok rá vevő, ha nem érted, amit írtam, akkor sajnállak, ha eljátszod, hogy nem érted, akkor még jobban, mert hazug ember vagy.


    Nem értem, mit akarsz a budai választási eredményével, ebben az esetben nem arról volt szó, hanem arról, hogy az a férfi lehülyézett egy ismeretlen (feltehetőleg) nőt, aki annyit írt, hogy régen a Fideszre szavaz. Semmi tisztelet nincs bennetek. Olvastam Müge hozzászólásait is. Aki meg védi őt, az ugyanolyan közönséges.

    előzmény:
    pannacotta2 (52013)
    2022-04-20  12:06
  77. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 15:4252025.

    Miért nem tűnnek már el innen? Talán unalmas nekik a Dórika? 

  78. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 15:3552024.

    És akkor mi van? Nem tiltja a fórumszabályzat.


    Menjél vissza Szingapúrba inkább - nem is merem megkérdezni, hogy valójában mi járatban vagy Magyarországon, mert sajnos sejtem  a választ...

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52021)
    2022-04-20  15:29
  79. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 15:3152023.

    Köszi, hogy emlékeztetsz, hogy a ti áldemokráciátokban felesleges másképp gondolkodni és másképp érezni! Ezért nem csak, hogy előnye nem lesz a baloldalnak, de baloldal sem lesz, sőt, baloldali érzelmű emberek sem lesznek már Magyarországon, mert mindenki menekültként fog innen távozni. És ezt mind nektek köszönhetjük! Így fogunk rólatok megemlékezni a migrációban élők számára kiadott történelemkönyveinkben is.


    Menjél inkább a másik topikban kérj valami kenőcsöt a magándokiktól, mert látszik, hogy nagyon viszketsz, és ettől ki fog hullani a bundád, aztán murisan fogsz kinézni! Ha nem viszketne annyira, ide sem jöttél volna! Vegyél példát a Dórikáról, na, azt aztán tényleg nem érdekli más önmagán kívül, csak a saját vagyonára koncentrál! Ha ott akarsz maradni, ahol ő van, akkor jobb, ha innen lelépsz, és szorgosan sütögeted a drága sonkát, amiből az átlag magyarnak már nem jut. Bőven elég lesz majd meglepődnötök, amikor feltámad a tenger - addig ne foglalkozzatok mással, csak a führerrel, meg az orosz katonák kiszolgálásával! Sok sikert hozzá!

    előzmény:
    vadmacs (52020)
    2022-04-20  14:35
  80. 2022. Április 20. 15:3052022.

    ... mármint Mügét.

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52021)
    2022-04-20  15:29
  81. 2022. Április 20. 15:2952021.

    Müge maga írta, pontosan ezzel a szóval, november 28-án, délután, a Távolban című topikjában.


    "Csak egy másikat süllyesztek... "


    "Gyorsan kéne dolgozni, mert a kis kurva szennyezi nagyon a környezetet... lehet, visszajövök inkább később..."


    Dóra69 írt többet akkor délután - ő is a saját topikjában. Müge pedig az összes politikai topikba írt hozzászólást, úgy 20-25-be, hogy minél lejjebb nyomja Dóra topikját. (Mellesleg én soha nem láttam, hogy őt bárki lekurvázta volna.)


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (52011)
    2022-04-20  11:50
  82. 2022. Április 20. 14:3552020.

    Jajj, de vicces... a Müge tényleg sokkal jobb név


    2005 óta ez a felhasználó nevem, nem mondanám új állatfajnak magam.


    Sugárzik Belőled a gyűlölet és az erős tévedésen alapuló felsőbbrendűség tudat.


    Komolyan, miért kínlódsz ennyire, miért veszed ennyire személyesre ezt a dolgot? Az élet megy tovább, gondolod jobb lenne az élet egy MZP kormányzás mellett? Mi fáj legjobban? Tisztára mint egy 2 éves hisztije. Nuygodtan mondhatod, hogy primitív vagyok és tudatlan, nos nem vagyok az, ahogy sok FIDESZ szavazó sem, és ez fáj a legjobban, hogy megdőlni látszik az elméletetek. Mellesleg Bp-en sincs már akkora előnye a baloldalnak, 4 év múlva ennyi sem lesz, na szép napot!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52016)
    2022-04-20  14:07
  83. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 14:1052019.

    Én sajnos nem kívánhatom ugyanezt neked.

    előzmény:
    vadmacs (52017)
    2022-04-20  14:08
  84. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 14:0952018.

    Figyi, johnny, rohadtul erős bennem a gyanú, hogy nincs igazad! Nem is vagyok jó lelkű. Már csak az a kérdés, hogy zavar-e ez itt valakit? Naugyehogynem. Szerintem te sem gondoltad ezt komolyan...

    előzmény:
    johnny23 (51997)
    2022-04-15  18:22
  85. 2022. Április 20. 14:0852017.

    Esköszöm, Te beteg vagy...


    Jobbulást

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52015)
    2022-04-20  14:05
  86. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 14:0752016.


    Istenem, áldott légy, mert nagy a te állatkerted! Mindig találni egy újabb beazonosítatlan "vadmacskafajt" benne...


    Látjátok? Nem kell itt anyázni!

    előzmény:
    vadmacs (52014)
    2022-04-20  13:42
  87. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 20. 14:0552015.

    1. Úgy látom, a fideszesek nem bírnak belenyugodni a győzelmükbe, ide járnak vakarózni, ahelyett, hogy a békemenetelést gyakorolnák a másik topikban - ez igazán komoly gondokat jelez szerintem a rohadó narancs tekintetében.Szerintem nyugodjanak meg, még ha Orbánnak valami baja lesz is (már legalább olyan öregnek néz ki, mint Putyin, aki pedig rákos, mint köztudott), majd a Lázár Jani átveszi a stafétát, és levezényli a védekezést az oroszok ellen, meg biztosan ad majd a magánvagyonából, hogy ne haljon éhen az a sok százezer ember, aki ennek hiányában biztosan nekimenne a kormánynak. Szóval ne aggódjatok, minden rendben lesz, addig is Orbi holnap a pápához megy - biztosan kap feloldozást néhány milliárd miatyánkért cserébe, és akkor Mária országának ismét bűntelen államfője lehet (másnap reggelig)!


    2. A politikai topikok tetején fel vannak sorolva a speciális szabályok - tehát aki ezeket nem képes tudomásul venni, az takarodjon a topikból! És leginkább NE IS NYISSON!!! politikai topikot!


    3. Úgy érzem, már eddig is túl sokat tudtam meg Szingapúrról - eddig semmi érdekeset nem látok benne. Ami a hazaárulást illeti, a Szingapúr jelszó, azt gondolom, csak kismiska ahhoz képest, ami valójában van mögötte. Miért pont Szingapúr? - ez az, ami igazán érdekes. Tudjuk ugye, hogy ezermilliárdok vándoroltak külföldre hongatyáink jóvoltából... Mire is kéne ebből következtetnem?

  88. 2022. Április 20. 13:4252014.

    Szerintem meg, Te vagy hülye.


    Undorító, amit itt irogattok szenvedve. A demokrácia ilyen, az nyer, akire többen szavaznak, nem kellene azért egy bizonyos szint alá süllyednetek, prolizni, sértegetni.


    Nem hinném, hogy magyaráznom kell kire szavaztam. Sejtésem alapján mind egzisztenciálisan, mind intellektusban magasan feletted pozícionálhatom magam, a vergődésed pedig szánalmas.

    előzmény:
    johnny23 (51995)
    2022-04-15  17:30
  89. 2022. Április 20. 12:0652013.

    No, még egyet: még ahhoz sincs elég IQ-d, hogy lásd: te magad vagy az, aki az embereket vagyonnal méri. Hiszen te ágáltál itt valaki mellett, akinek budai lakása vagy háza van, húha, micsoda érdem. De éppen te voltál, aki ezt hangsúlyoztad, tehát tipikus példája vagy a lázári "amennyid van, annyit érsz" szemléletmódnak.


    Itt van alant a hozzászólásod, pont nem tudod letagadni. 


    Ráadásul olyan budai villákkal büszkélkedtél itt - valaki más helyett -, ahol az ellenzék nyert. Puff.


    De azért a kartársnőd, akit annyira feldícsértél az anyagi javai miatt (merthogy a te szemedben láthatóan ez az erény),  mégsem volt rest lealázni azokat, akik aztán nyerő pozicióba kerültek a saját lakóhelyén. A "kisebbségi hölgy" (hiszen más nyert, nem az őáltala annyira méltatott Fidesz) védelmére te keltél, az anyagiak kidomborításával, úgyhogy jobb, ha hallgatsz.


    Eközben pedig ekézel valakit, akinek volt bátorsága kimenni külföldre és a nulláról kezdeni mindent, a saját erejéből - nem, nem ült be esetlegesen örökölt budai villákba -, szóval, előbb nézz a tükörbe, aztán eressz el itt a saját korábbi mondandóddal ellentétes állításokat másokra.    

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52009)
    2022-04-20  10:25
  90. 2022. Április 20. 11:5952012.

    Az Iránytű Intézet felmérése szerint a válaszadók 75 %-a mondta azt, hogy több esélye lenne az ellenzéknek, ha Gyurcsány visszavonulna. És meglepő módon még a DK-sok 42 %-a is helyesli ezt, mert állítólag tudatában vannak annak, hogy Gyurcsány személye sok választót taszít. 


    Nos, én nem tudom és nem is vagyok gyurcsányista, viszont sok mindent mintha nem vennének figyelembe:


    - Gyurcsány gyakorlatilag visszavonult, nem az ellenzék vezére, nem befolyásol ő semmit (a butaságokat hagyjuk meg a fideszesek legendáriumának), egy ellenzéki párt vezére, semmi több és ez a párt sem tud önmagában semmit sem tenni, mivelhogy az összes párthoz képest is, de még az ellenzéki táborhoz képest is kisebbségben van, 


    - nagyjából 2-3 milliárdot bőven elég lenne arra fordítania a Fidesznek - és ott van bőven pénz, számolatlanul, a mi adónkból -, hogy bárkit kinevezzenek egy új mumusnak, emlékezzünk csak a 90x éves Sorosra, aki nem csinált semmit, de éveken keresztül gyalázták, plakátokra tették, főbűnösként szerepeltették úgy, hogy eközben semmit sem tudtak ráfogni (csak megint a fideszes legendáriumba tartozó ún. "történeteket", amik soha nem történtek meg), tehát kérdés, hogy megérné-e mumust cserélni (mert mumusra a Fidesznek nagy szüksége van, anélkül nem tudja az embereket hülyíteni, ellenségkép kell nekik, ezen áll vagy bukik a Fidesz hatalma),


    - a DK nincs meg Gyurcsány nélkül (merthogy az az ő pártja) és az ellenzék nincs meg DK nélkül. Hacsak ketté nem válnak, amire szerintem hamarosan sor is fog kerülni, úgy vélem. 


    Nektek mi a véleményetek erről? 


    Elég sajátos helyzet, hogy én is úgy gondolom, Gyurcsány jó lenne, ha nem lenne a palettán, de mostanra már - túl sok idő telt el és túl sokáig hülyítették vele az embereket (jelzem: a szavazatszámlálók tapasztalata szerint falvak sokaságában még mindig úgy hiszik az emberek, hogy Gyurcsány volt az ellenzék miniszterelnökjelöltje, na, ennyit erről) - nem biztos, hogy ez nyerő poziciót eredményezne.


    Bár elmehetne az EP-be, én javasolnám is neki.    


     


     

  91. 2022. Április 20. 11:5052011.

    Hogy Müge egy délután alatt lesüllyesztett volna  egy topikot? Na, ne kacagtass. És ezt írták róla? Ugyan már, kik? 


    A vaskalapos agymosottak? És te hiszel nekik, ráadásul ide-oda hordod a dolgokat, még annyi becsület sincs benned, hogy nem szokás mások mondandóját - ráadásul a nickneve nélkül - más topikokban hosszan beidézni?


    Nem tökmindegy, hogy ott mit írnak Mügéről? Ha téged ez annyira érdekel és annyira iránymutatónak tartod, akkor fórumozgass ott, itt biztos nem fogsz hiányozni.  


    Vajon miért kéne ezek után rád másként reagálni? Hiszen már bőven bemutatkoztál. 

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52009)
    2022-04-20  10:25
  92. 2022. Április 20. 10:3252010.

    Nem vagyok XII. kerületi, jelenleg szállodában élek. Tanultam Angliában és tudom, milyenek az angolok. Egy gépkocsivezető biztosan jobban keres, mint itt, de meglehetősen lenézett és bevándorlókkal végeztetett munka. Amit nem is volt nehéz megszerezni, mert a járvány miatt hazament a sok vendégmunkás, aki eddig dolgozott nekik sofőrként.


    Amit összehordtál Szingapúrról, az nagyon felületes. És akkor nem fogalmaztam igazán kritikusan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52003)
    2022-04-17  22:18
  93. 2022. Április 20. 10:2552009.

    Múgéről írták, hogy egy délutánt szánt rá, hogy lesüllyesszen egy másik topikot, azt néztem meg, és akkor olvastam az emigránsról.


    Aki pedig nem tűnik túl boldognak. Ehhez képest lehülyéz mást, aki elégedett az életével. (A jól él, csak nálatok jelenti azt, hogy gazdag. Pedig a jó életminőség messze túlmutat az anyagiakon, abban biztonság, társadalmi elismertség, kapcsolatok, stabilitás, egészség, stb. is benne van.) Lehet, hogy nem jól fejezem ki magam, de nekem úgy tűnt, a másik ember jól van, míg aki lehülyézte, nincs igazán jól. Csak ennyit akartam írni. Nekem nagyon furcsa, hogy ti úgy kezdtek reagálni valakire, hogy hülyének nevezitek.

    előzmény:
    pannacotta2 (52001)
    2022-04-16  20:27
  94. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 19. 22:2852008.

    Török Gábor: A majdani ellenzék lehetősége a Fidesz-modell | Magyar Hang | A túlélő magazin


    Hát, eddig nem gondoltam, hogy új ellenzék kell, de lehet, hogy tényleg kéne...Akkora melót kéne véghezvinni, olyan karakterre lenne szükség, ami tényleg nincs jelenleg az ellenzékben. Mert csak egy igazi államférfi/nő/ember/lény(respect aliens) lehet megdöntője egy olyan ízig-vérig politikusnak, mint Orbán. Orbán tényleg csak egy politikus, viszont annak tökéletes! Ettől olyan ronda, hogy boááá!

  95. 2022. Április 18. 11:1552007.

    Aktuális: Karinthy Frigyes: Barabbás


     


    Nem, nem a véletlen műve az esetleges egyezés a mostani történetekkel. 

  96. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 17. 23:4152006.

    Érdekes régi cikkek a húsvétról (az újságoldalakra kattintva olvashatók):


    Találatok (Húsvét) (hungaricana.hu)


    Nekem most leginkább a napsütést, az esőt és a friss levegőt jelenti a húsvét - ezekből mindig legyen elegendő!

  97. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 17. 22:5552005.


    És már látszik, hogy a propaganda szerinti kedvezményezettek, a fiatal párok is micsoda rizikónak tették ki magukat, ha bedőltek a csábításnak:


    Index - Gazdaság - Emelkedik az új babaváró hitelesek büntetőkamata


    Lehet mondani, hogy a háborúról nem a fidesz tehet, meg hogy a párok így max. a piaci feltételek szerint fizetik majd vissza a hitelt - de nem hiszem, hogy ez a párokat érdekelni fogja majd, a megélhetés szintén emelkedő költségei mellett. Ehhez jönnek még a válások, meg a meddőség, a központosított meddőségi klinikákkal. De jó ez a családbarát Mo.!

    előzmény:
    pannacotta2 (51999)
    2022-04-16  09:04
  98. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 17. 22:3552004.

    Hát, ha már ilyen közel állok a szívedhez johnny, mint 10 év óta még soha... akkor esetleg olvasd el, amit a Távolban topikban írtam neked - jó lenne, ha nem csak a fideszesek olvasnák!

    előzmény:
    johnny23 (51997)
    2022-04-15  18:22
  99. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 17. 22:1852003.

    Mondjuk nem ártana, ha megtanulnál értőn olvasni, mert ezt eléggé benézted!


    És nem gondolod, hogy valaki élvezi, hogy kint lehet? Mondjuk szeret más kultúrákkal ismerkedni, vagy töke tele volt már a hazai "lehetőségekkel" - ez simán összejön közép/felsővezetőként is! Magyarország egy kis piac, és nem igazán kedvez a környezet az innovatív elgondolásoknak sem, még nagy cégeknél sem!Egyszerűen nem éri meg itt tötymörögni az embernek, és kész.


    És én nem lennék büszke az értelmiségi létemre jogászként, miközben a fejem fölött éppen rendeletekkel kormányoznak! Kész röhej, hogy erre veritek a melleteket! De legyen nektek bódottá, amiért a 12. kerületben ballibsik között élhettek - de a kínai elit is bőven bevásárolt arrafelé ingatlanból, szóval legalább van mivel/kivel vigasztalódnotok!


     

    előzmény:
    nőkapjapóttag (52000)
    2022-04-16  12:42
  100. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 17. 21:4352002.

    Nos, muszáj volt visszajönnöm.


    Remélem, Laniakea is jól van, rég láttuk... asszem, túllihegtük ezt a Szingapúr dolgot, valószínűleg csak kispályás fidesz-hívők kábítására szolgál az egész - nyilván Orbán a titkos kampányában ezt osztotta meg velük, mintha beavatná őket valamibe. És most minden hülye azt hiszi, kapott valamit! Azóta érdekes módon mindenki "oda akar menni", vagy "a lánya járt arra", szóval mintha csak egy turista látványosság lenne...


    Szingapúr a kínai oligarchák "titkos" bukszája, de meg kell csak nézni a róla szóló Wikipédia szócikket, természetesen elég csak az Államszervezet és közigazgatás részt, és máris tiszta lesz minden.


    További jó elemzést nyújtó cikkeket találtam:


    A ’22-es csapdái – akkor nyerne nagyot a Fidesz, ha veszítene? – Válasz Online (valaszonline.hu)


    Mi Szingapúr sikerének titka? | Mandiner


    Nos, mi, ellenzékiek pontosan tudjuk, hogy mit másol Szingapúrból Orbán, és miben különbözik tőle. Hát a pirit is szépen csillog, mint köztudott, osztán mégsem ajánlott beleharapni!


    Az utolsó cikkből még kiemelem ezt a részt - nem tudom, a fideszeseknek leesik-e, de segítek: mi a malájokat játszanánk a képletben - szerintem ezzel engem nem győztek meg, továbbra is menjenek a picsába! "Magasházi találóan írja le, milyen szerepet tölt be a szingapúri gazdaságban a három államalkotó etnikum: a kínaiak fegyelmezett, magasan képzett vállalati vezetők, az indiaiak kockázatvállalásra hajlandó vállalkozók a startupok világában, a malájok pedig, akiknek felzárkóztatásában rengeteget segített az iskolai teljesítmény alapján szegregáló, célzottan fejlesztő oktatási rendszer, a jó munkamorálú, optimista munkaerőt adják."


    Felőlem a fiú50 beállhat malájnak, ha annyira szeretné!

Címlap

top