Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 19. 16:24851.
    zsuzska!

    Hallottam már olyat, hogy egypetéjű babaák közül a szülők csak egyet fürdettek meg. . . . de azt kétszer!:))

    zsuzsi!

    Hozzánk kijár a doki néni. Nem szeretném a nőket rendelőbe hurcibálni, elég neki a saját nyavalyájuk, minek szedjenek össze mást is?:)
    Szoptatás: nekem nem volt méltányolható mennyiségű tejem, de a szomszédasszonyom egyszerre szoptatta az ikerbabáit. Nekem is mutattak a kórházban olyan tartás, amiben lehet 2 babát etetni, csak szabad kezed nem marad és a friss csecsemők még hajlamosak elengedni a cicit és ilyenkor van vége a történetnek, mert nincs 3. kezed visszasegíteni a szájába. . . .

    Kogaledo!

    Bécs: szóóóóval. . . . mindenképp jól jön egy plusz segítség, akiben megvan a lelkesedés a szaros pelenkák iránt is! A lányok egyébiránt jól viselték az utat, egyszer kellett megállnunk etetni, a szállóban az éjszakákat is átaludták, de néha nyűgösek voltak, met nem játszhattak egész nap a csörgőkkel a járókában, hanem bebugyolálva utaztak a kocsijukban vagy hordozóban ülve (hordkendő) cipelődtek keresztül főúri lakosztályokon.
    Pelenka: nem vittem, mert a Bipa-ban remek Pampers active elnevezésű, rugalmas oldalú példányokra lelte.
    Babakaja: nem vittem, mert a Hippből minden van (sokkal több mint itthon)
    Tápszer: vittem, bár a Bipa-ban azt is lehet kapni (Beba HA startot is, ami itthon szigorúan csak receptre. . . . )
    Forralt víz: Nem vittem vízforralót, csak 3 üveg óbudai babavizet, de azt is feleslegesen, mert a Vöslauernek van babywassere. . . .
    Etetés: éttermekben. . . bárhol:))) az Avent gyárt olyan tápszertartó dobozkát, amibe 3 adagot lehet előre kimérni és amikor kell az ember csak beborítja a kellő mennyiséget, vizet tesz, elegyít, majd bájos mosollyal odaadja a pincérnek/benzinkutasnak/pultoslánynak, hogy ugyanmár melegítse meg. Mindenütt nagy odafigyeléssel langyították :))
    Ruha: magunknak a 3 napra 4-4 pólót csomagoltam. el is fogyott. Időnként le lettünk hányva. :))
    Csajoknak vittem több bodyt, de Anna végülis a pizsomáját hányta telibe, még szerencse, hogy volt egy H&M a szomszéd sarkon. . . .

    Este időben fektettünk, majd otthygtuk őket és a barátnőm lakosztályában darvadoztunk amíg a nők végleg be nem ájultak.

    Tanulság: Kultúrprogramra nem szerencsés 2 4 hónapossal menni, de szerintem a március végi zakopanei túrát jobban fogják díjazni, mert ott inkább pihenés lesz. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (844)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 19. 16:14850.
    Szia!

    Hát. . . valóban nagy ez a Zsófi lány! Emma 88-90 cm és hozzá 10 kiló. A lába meg 21/22es.

    De ne parázz, szerintem nagyon nagyok ilyenkor már a különbségek. Ti (szülők) magasak vagytok?

    Nálunk az Apa nagyon magas, 195 cm, de én alacsony és elég vékony csontú vagyok, és Emma alkatilag inkább rám hasonlít.
    előzmény:
    cicem (842)
     
  3. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 19. 16:06849.
    zsuzska!

    Súly: rácsapom majd a nőket ma a mérlegre. Köll is, mert holnap kezdjük a babanapló 5. !!!!!!!! hónapját és zárásként mindig beírom a súlyt és a hosszt. Ergo holnap tuti friss adataim lesznek:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (838)
     
  4. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 19. 16:02848.
    :))))milyen ismerős:)))
    nekem az volt a mániám, hogy a végefelé már nem az epillátort használtam, csak borotvát, mondván szegény lányoknak ne kelljen azt a berregést hallgatni:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (835)
     
  5. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. január 19. 15:18847.
    Sziasztok!

    Most takarítottam végig az egész lakást és egy kicsit kivagyok. Mi lesz velem egy hónap múlva!
    Gyakorló anyukák!
    Ti egyszerre szoptattátok az ikreket vagy külön? Egy csomó helyen olvastam, hogy az ikreket egyszerre szoptatják, de én egyenlőre elképzelhetetlennek tartom. Ti hogy csináltátok?
    A picikkel ti mentetk az orvoshoz vagy házhoz jön?

    Az ikres kérdezősködésekkel kapcsolatban csak annyit, hogy már akkor is elkezdődik amikor még a pocakban vannak és mindenki úgy reagál mintha sorscsapás lenne az ikres terhesség. Tőlünk mindenki azt kérdezi, hogy "Jézusom, mit fogtok csinálni velük, ha sírnak, stb, stb". Jó lenne ha már előre tudnám, hogy mit fogok csinálni, de hát ez nem így megy.

    Ma léptem a 30. hétbe!!!

    Puszi

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 19. 14:51846.
    Kogaledo!
    Megnéztem a csajok oldalát. Nagyon ügyes vagy és jó sokat dolgoztál vele. :) Kinga és Csenge pedig győnyörűek. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 19. 14:19845.
    Zsuzska!
    Emlékszem. Mesemo apuka volt ugye? Jót röhögtem. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 19. 13:20844.
    Cicem, még ide kapcsolódik a kedvenc történetem. Az indexes ikres topikon egyszer egy nem ikres hozzászóló megkérdezte, hogyan tudják az egypetéjű ikrek szülei megkülönböztetni a gyerekeiket.
    Egy vicces ikres apuka válasza: "Én a mieinket is keverem, pedig különböző neműek. ":))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 19. 13:14843.
    Cicem, jó, hogy írtál és örülök, hogy olvasol minket. Reagálnék, mert én írtam az utolsó ilyen hsz. -t.
    Nekem nem az a bajom, hogy megnéznek minket, a kérdések sem zavaróak, csak nem igazán érdemi dolgokat kérdez a többség.

    Érdemi kérdésként tőlem sok egygyerekes anyuka kérdezi, hogyhogy ilyen nyugodt vagyok és miért vannak ilyen jól el egyedül a gyerekeink.
    Szóval erre mondom azt, hogy másképp nevel az ember ikreket. Ha tudom, hogy a srácaimnak nincs semmi komoly bajuk, akkor nem zavar, hogy sírnak. Illetve bizonyos esetekben elkerülhetetlen, hogy várniuk kell valamire és ezért sírnak. Főleg mostanában egyszerre ébrednek, egyszerre akarnak enni, nekem meg csak két kezem van. :)))) Ilyenkor nem zavar, hogy sírnak, de igyekszem hamar kielégíteni a 2. baba igényeit is.
    Másrészt szerintem az ikres anyukák nem szaladnak rögtön felvenni a babákat, nem szoktatják arra őket, hogy állandóan igényeljék az anya jelenlétét. Nem is tudnánk ezt megtenni, főleg azok, akiknek az ikrek mellett is vannak még gyerekeik. De a babák kezdettől ezt megszokják és boldogan élnek. Nem hiszem, hogy ettől kevésbé szeretnének a gyerekeim vagy boldogtalanok lennének.

    Másik kérdésedre a válasz: nézd meg a fiaimat, ők egyáltalán nem hasonlítanak. Az egypetéjűek azok szerintem szinte megkülönböztethetetlenek, főleg külső szemlélőnek.
    A mieinknek külön burkuk, de fúzionált méhlepényük volt. Egyéb orvosi választ sajnos én sem tudok adni.

    Linato, akkor tényleg nem semmi!:))))))
    előzmény:
    cicem (842)
     
  10. 2005. január 19. 12:12842.
    Sziasztok! Én csak kívülállóként olvasgatlak titeket, nekünk egy lánykánk van, szeretnénk még gyereket, nagy esélyünk nincs ikrekre (nem nagyon volt egyikünk családjában sem), és kimondottan nem is szeretnénk ikreket - egyelőre ez az egy is leköti minden időnket. Ennek ellenére - ha nem bánjátok, szívesen olvasgatom a fórumotokat. Azért írok most, mert elég sokat írtok arról, hogy sokan megnéznek mindenütt, és bugyuta kérdéseket tesznek fel. Az emberi szervezet tényleg egy gyerekre lett feltalálva (egyszerre), ezért is ritka a többszörös öröm, és ez vonzza annyira az embereket. Mi felnőttek is egy kicsit olyanok vagyunk, mint a gyerekek, minden érdekel minket, ami különleges. Én nem szoktam feltűnően bámulni az ikres szülőket, és megállítani őket, hogy kérdezgessek, de szívesen megtenném. Nektek mindennapos, hogy hogyan szoptassatok két babát, hogyan alszanak, és mit lehet velük/mellettük csinálni, nekünk viszont elképzelhetetlen. (Főleg nekem, az örökmozgó banyámmal. ) Tudom, hogy rossz lehet állandóan a figyelem középpontjában lenni, de legyetek egy kicsit türelmesebbek velünk, nagy gyerekekkel, és örüljetek, hogy mi is örülünk a "nagy szerencséteknek". Ha már itt vagyok, feltennék egy bugyuta kérdést. Honnan lehet tudni két egynemű babáról, hacsak nem egy burokban vannak, hogy egy- vagy kétpetéjű ikrek? Szakértőtől még nem kérdeztem (amikor az orvosomnál járok, soha nem jut eszembe), viszont már régóta szeretném tudni, és még senki nem tudott kielégítő választ adni.
    Jaj, még egyet szeretnék kérdezni. Redhot - a lánykáink között 1 nap különbség van (Zsófi 2003. január 11-én született) A mi környékünkön nincsenek vele egyidős lányok, sőt, fiúk is csak idősebbek. Jó lesz a Zsófinak, egyeduralkodó:) Emma mekkora? Mi tegnap mázsáltunk, és egy kicsit megijedtem. 95 centi magas, 18 kiló és 26-os lába van. Szerintem egy kicsit nagy. Mindenki azzal vígasztal, hogy nyáron majd leszaladja, és ha netán beteg lesz, lesz miből leadnia, de azért én szeretném tudni, hogy a hasonló korú lányok mekkorák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. január 19. 12:07841.
    Sziasztok!

    Hát alig győzök visszaolvasni (bevallom, még nem is tettem meg, mert felhalmozódtak a dolgaink. . . )

    Üdv az újaknak, amint visszaolvastam a hozzászólásokat, reagálok is majd rájuk. No meg megalkotom végre a táblázatot és szétküldöm a héten.

    Megcsináltam a kiscsajok honlapját www. gemini2004. fw. hu - ezzel is elment három napom és még mindig kéne frissíteni a fotókat. :)

    Mirelle, ha jól láttam, nem meséltél Bécsről, hogyan boldogultatok?

    Mit szólnátok egy februári talihoz? Próbálok én is helyiség után kutatni, de törjétek ti is a fejeteket!

    Na, jövök még, csak most elmegyek végre fürdeni(hihetetlenül el tudom cseszni a napokat!)

    Koga
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 19. 09:10840.
    Zsuzska! kb. 80cm volt előtte abból lett 140. :)

    Az oltásnál csak akkor sírtak amikor szúrták. Estére belázasodtak, nem mértem csak éreztem adtam nekik germicid -c kúpot azóta semmi bajuk. És homeós szert ami direkt a diperte oltás kivezető szere az a neve: DPT D30 Ebből három bogyó a nyelvük alá oltás előtt és utána meg másnap. Nagyon pici, és gyorsan elolvad.

    Enyém gyerekek most jobban híznak, mint eddig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 19. 08:15839.
    Laffi, a pocid nem vészesen nagy, azt meg nem is értem, miért írtad teltkarcsúnak magad.

    Linato, milyen hatása volt a 4 hós oltásnak?
    Nálunk főleg Fercsi nevet hangosan, tele szájjal, ilyenkor mindig azt mondja, hogy "öööööööööö". Most felfedezték a kezüket, Fercsi egész nap a kezével játszik, mindkettő a hüvelykujját szopja, Peti pedig már próbálja a kedvenc macis csörgőjét megfogni. Már néha sikerül is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 19. 08:09838.
    Jó reggelt mindenkinek!

    Zsuzsi, Redhot!
    Tényleg jó visszagondolni a pocakosságra. :))) A mi nagy pociméreteink ne rettentsenek meg. Nekem a szülőszobán 128 centit mértek, de én azt se tudom, mikor volt 90 centis a derekam. Talán gimiben. . . :)))) A csúcsot itt Linato tartja valami 140 centivel, nem tudom, ő mennyiről indult, de szerintem ti kevesebbről kezditek (így a képek láttán).

    Tényleg minden nap számít, míg bent vannak a babák, még ha a kismamának nehéz is. De mindenképpen elviselhetőbb, mint ha korababák lennének és szegényeket mindig orvoshoz kéne hurcolni.

    Először én is zokon vettem, hogy két fiunk lesz, de most már nagyon élvezem. Nagyon kis édesek! A kisfiúk ovis kor körül olyan kis vagányak tudnak lenni. A fiúkhoz én sem értek, de majd beletanulok.

    Tényleg, ki tudja, mivel lehet a kisfiúkat lekötni? Játékként lézerkardról, puskáról hallani sem akarok. .

    Linato, Mirelle,
    gyerkőcök mennyit híznak mostanában? Nálunk a srácok most csak 12 dekát híztak egy hét alatt. Így is ducik, 6 kilón felül vannak és olyan 58 centisek. Mostanában keveset is esznek.

    Brunlin,
    az Ikrek könyve szerint vegyes ikerpároknál a lányok a dominánsak, ők anyáskodnak az öcsi felett. Gondolom azért a fiad nem babázik? Vagy az is kell neki?

    Vasárnap kint sétáltunk a tatai tóparton. Kint voltak a gyerek-és kutyasétáltatók, a biciklisek és persze a szerelmespárok. Egész addig látványosságnak számítottunk, míg be nem kanyarodott pont elénk egy hármasikres család. Nem lett volna pofám megszólítani őket, de amikor előztünk, akkor az apuka ránkköszönt. Beszélgetni kezdtünk. A lányaik 10 hónaposak, az anya elmondta, hogy a terhessége egyáltalán nem volt nehéz, kihúzták a 34. hétig. Az életük egyáltalán nem szörnyű. Segítsége néha van, de jobb, ha nincs, mert mindig besegítéskor történik valami zűr. (Ugye ismerős a szitu, Koga?)
    Az emberek reakcióját talán elképzelitek. Mindenki megbámulta őket, odakiáltották, hogy „jaj, hármasikrek, uramistem”, meg „Jó egészséget, sok boldogságot!”, mindenki sugdosott, mutogatott vagy szörnyűlködött, sajnálkozott. No meg látni akarták a gyerekeket.
    Szörnyű, kb. egy filmsztár keltett volna ekkora feltűnést. Még szerencse, hogy a szülőknek kellő humorérzékük és türelmük van a sok hülyeséghez.
    Mert bár mindannyiunknak a saját gyereke a legszebb, de valljuk be, az ikrek is pont olyan kisbabák, mint a többi millió. Csak ők ketten-hárman vannak. Ezért nem értem, mi a fenét nézeget az ikreken mindenki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 19. 06:43837.
    Zsuzsi! Nincs saját hordozó a babakocsihoz. Van két másik ami még megmaradta lányoktól és azt használom. Ha autóval megyünk és bárhová be kell menni, átrakom őket a babakocsiba.

    Redhot! Én a lábamat sem láttam:))

    Tegnapelőtt voltunk 4 hós oltáson. Ruben 61cm és 6000g, Lorena 60cm és 6740gramm. (ma négy hónapos és hat naposak. ) Hangosan nevetnek, már néha megfognak ezt-azt. Fókáznak és gagyarásznak egész nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 19. 05:43836.
    Sziasztok!!
    Hogy méritek a haskörfogatot.
    Az én mérésem 100cm a 21. héten. A szalag vízszintes, és a legkiemelkedőbb ponton mérem, kb a köldöknél.
    Így sajna a csípőmet mérem bele, ami nem piskóta.
    Deréknál én is kevesebb vagyok.
    Kilók!
    62-ről 68-ra sikerült iperednem, a 12. héttől idáig. Azelőtt semmi változás nem volt.
    A fazont én sem látom csak tükörből.
    Megnézhettek!
    Laffi
    20+6
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 18. 22:49835.
    Én már nem tudok fazont igazítani, mert nem látom, mi van lent :)))
    Pedig még van 10 hetem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_824893 (834)
     
  18. Torolt_felhasznalo_824893
    Torolt_felhasznalo_824893
    2005. január 18. 22:28834.
    Mirelle26!

    Kb. 30 hetes voltam az ikrekkel, és Kincső (aki 6 és fél éves volt akkor) beállt a hasam alá és én fentről nem láttam őt. Képzeld el akkor, hogy mekkora voltam. . . Az ikrek is nagyok voltak. Nóra 3100 g 52 cm és Robi 2700g 51cm. Most is Nóra magasabb egy fél fejjel és nehezebb vagy 2 kg. val. Mi lessz késöbb? Most csak 2 és fél évesek. . . .
    előzmény:
    Mirelle26 (829)
     
  19. Torolt_felhasznalo_824893
    Torolt_felhasznalo_824893
    2005. január 18. 21:58833.
    zsuzska75!

    A legbékésebbek amikor egyforma játékot kapnak. Akkor minden O. K. De! Ha mindenki mást kap, akkor előbb szorítja magához, eltelik 1-2 óra, és már annyira kíváncsi a másikéra, hogy muszáj oda adja cserébe az övét. Nem szoktak veszekedni. A fiu legtöbször enged. A lány pedig anyáskodik a fiu felett. Már két és fél évesen tudják, hogy ők egy csapat. Ha az egyik hiányzik egy fél órát is, amikor haza jön, úgy örülnek egymásnak, mindha egy éve lennének külön. És amikor valami kaját adok pl. Nórának, akkor automatikusan, nem is gondolkodik elötte, kér Robi számára is. Ezt én nem tanítottam nekik, az biztos! Ez ikerkapcsolat! Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (816)
     
  20. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 18. 21:54832.
    a weboldalukon jártál?:))
    Nőnek, mint a gomba. . . már nagyon érik egy súlymérés:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (831)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 18. 21:40831.
    Most néztem meg a lapotokat, hogy mennyit "kupálódtak" ezek a csajok! Őrület! Kis szépségek. . .
    előzmény:
    Mirelle26 (829)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 18. 21:21830.
    És most hogy néz ki a hasad? Visszament a bőr legalább????

    Én az áprilisi babák fórumban szoktam csevegni a lányokkal, és ott hüledeznek a hasam láttán. Nézdd már meg te is lszi :)))) Hatalmas? A 29. héthez képest.

    A lányaid meg zabálnivalóak, nem győzöm elégszer mondani :)
    előzmény:
    Mirelle26 (829)
     
  23. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 18. 21:16829.
    Has: a vége felé nekem egyszerre nagyon megugrott és akkor a világ legmárkásabb striakrémei sem használtak, de azért tessék lelkiismeretesen kenni, mert a végefelé brutál méreteket ölt.

    Furcsa, én nem is éreztem magam bálnának, pedig szintén csak hasra híztam azt a 12 kilót, de a lányok kijövetele után visszanézett videótól megrendültem, akkor vágott mellbe, hogy jézusom, ekkora hasam volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (826)
     
  24. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 18. 21:13828.
    Nálunk is a pasas megrettent elsőre, de aztán nagyon boldogan várta a lányait:))
    Én hamar elfogadtam , hogy 2 aprócska valami lakik bent a standard 1 helyett. . . . és egy idő után mindenkit kijavítgattam, hogy nem babát, hanem babáKAT várok!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (824)
     
  25. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 18. 21:07827.
    Redhot!

    Jaja! Már lassan feledésbe merül az a klassz 39 hét:))) pedig olyan jó volt. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (819)
     

Címlap

top