Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. Torolt_felhasznalo_790132
    Torolt_felhasznalo_790132
    2002. november 6. 20:17176.
    Szia baxo,

    csak most olvastam soraid. hŕt szoval elozetesnek annyit, hogy chat-en ismerkedtunk meg tudom vicces :)
    sose hittem volna. . .
    de nem is direkt volt , igy esett
    o 29 most toltotte be egy hete, čn pedig 23 leszek februarban eddig ketszer talalkoztunk, eloszor en voltam kinnt nala 10 napot, most o volt itt egy hetvegere. minden szupi ha egyutt vagyunk, de nem tudjuk mi lesz, ay o čletfelfogasa jelen pillanatban a kovetkezo:elek, es nem nyuglodom a holnapon. . .
    ezert eddig nem beszeltunk a jovorol, csak arrol hogy amikor tudunk talalkoyunk es szeretjuk egymast. . . hat ennyi a sztori. csak neha nehez a magany marmint baratok, baratnok vannak, csak mikor ugy odabujnal valakihez az tud kemeny lenni. . . . ennyit elozetesnek

    pa lanyok. . . talizzunk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790132 (171)
     
  2. Torolt_felhasznalo_790132
    Torolt_felhasznalo_790132
    2002. november 6. 14:21175.
    Sziasztok Lányok,

    Tehát én tartom, hogy egész héten 18. 00-22. 00 ig dolgozom akávézóban. . . Szombaton déltől este tizenegy-ig. Ugyhogy vagy bejöttök oda dumcsizni, mondjuk szombat kora du. 4-5 körül, akkor úgysincs senki, vagy a jövő héten talizunk, de azt még nem tudom most hogy fogok akkor ráérni. Jelezzetek vissza. Üdv mindenkinek.
    előzmény:
    bördi2 (173)
     
  3. 2002. november 6. 10:21174.
    nekem mindegy, holnap raerek mondjuk hettol, penteken szinten, vagy a jovo heten barmikor este 6- fel hettol. Tobbiek?
    előzmény:
    bördi2 (173)
     
  4. 2002. november 6. 09:56173.
    Gáz van lányok!!!
    A ma nem jó nekem. Tudom, hogy Én javasoltam, de közbe szóltak az intelligens ügyfeleim.
    Azt hiszem, hogy ha nállam van a kezdeményezés, akkor az rossz ómen. Így javaslom valaki más terjesszen fel új időpontot, akkor nem lesz negatív előszele részemről. Várom szives egyetértéseteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790132 (172)
     
  5. Torolt_felhasznalo_790132
    Torolt_felhasznalo_790132
    2002. november 5. 11:17172.
    Szióka, biztos olvastad az "invito"-t, ugyhogy gyere el ha tudsz. Szívesen beszélgetnék Veled. . . Lenne közös téma :)

    A cím Bródy Sándor u. (Nemzeti Múzeum mellett)
    előzmény:
    évövöévk (169)
     
  6. Torolt_felhasznalo_790132
    Torolt_felhasznalo_790132
    2002. november 5. 11:15171.
    Szia Bördi2,

    Kösz a szívélyes fogadtatást Neked is meg évövöévk-nek is. Az ötlet jó, de a héten meló után meg pluszban dolgozom az olasz intézet melletti kávézóban. . . A tiramisunk nem túl jó, de minden más igen, gyertek el ha van kedvetek. ha nem egy másik időpontban szívesen jövök én. . . Amúgy kösz a hétvégére vonatkozó jókívánságot-ITT VOLT!!! Ugyhogy valóban jól telt, szárnyalok a föld fellett vagy 50 cm-re.

    puszi mindenkinek
    előzmény:
    bördi2 (168)
     
  7. 2002. október 31. 19:18170.
    a karolyi palotaban? ok
    jo hetveget!
    előzmény:
    bördi2 (168)
     
  8. 2002. október 31. 16:29169.
    Sziasztok, lányok! hát én is. . . . én olaszt (szia, Gatta). Három éve. Sokszor nagyon nehéz. Ráadásul ez a 2. nekifutás mindkettőnknek: a negyedik X-hez közel, én innen, ő onnan. Két (egy-egy) kamaszodó gyerekkel. Én beszélek olaszul, így kommunikálunk. Havonta 1-2 alkalommal találkozunk, szerencsére a munkánkból kifolyólag is. Hogy mi lesz ebből?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. október 31. 15:22168.
    Szia Gatta!
    Üdv körünkben. Szinte mindenki egy rövid beszámolóval kezde itteni ténykedését. Tudod így könnyeben tudunk tanácsot adni. :-)

    Mi lenne, ha szerdán találkoznánk a Károlyi Kávéházban. Fantasztikusan jó a turamisujuk!!

    Mindenkinek jó hétvégét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790132 (165)
     
  10. 2002. október 31. 13:31167.
    folytatom, az elobb elrangattak, szoval Zoe, szerintem a herceget tetlenul varo kiralykisasszonyok ideje lejart, bizonyos esetekben nem szabad buszkenek lenni, hanem a noknek is lepni kell, veszteni valod ugysincs, es legalabb megtudod, hogy mi volt az oka a szakitasnak. Plane, ha olyan bensoseges volt a viszony, en nem nyugodnek bele, hogy minden indoklas nelkul vege. De mindegy, te tudod, mit teszel. (persze tanacsokat adni en is jol tudok, csak a magam ugyeit nem vagyok kepes normalisan intezni. :-)
    Gatta, irhatnal kicsit bovebben, hol ismerkedtetek meg, miota tart, hany evesek vagytok, mit terveztek, ilyesmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (163)
     
  11. 2002. október 31. 12:56166.
    orulok, hogy lehiggadtal! :-)
    nekem is jo minden nap 6 utan.
    előzmény:
    bördi2 (164)
     
  12. Torolt_felhasznalo_790132
    Torolt_felhasznalo_790132
    2002. október 31. 11:16165.
    Sziasztok, most vagyok itt először. Nem ismerek még senkit, de idehozott a közös "kereszt". Az én kedvesem olasz, Milánói én pedig itt élek. . . . hát ez van. Szívesen meghallgatnám a tanácsaitokat, hogy Ti hogy hidaljátok át a távolságokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. október 31. 10:21164.
    Sziasztok!
    elismerem egy kicsit heves voltam, de az efféle dolgok nagyon kihoznak a sodromból. Azért jó látni, hogy ilyen emelt fővel viseled a dolgokat.

    Nekem jövőhét szerdától bármelyik nap jó. 6-tól már ráérek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (163)
     
  14. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. október 30. 20:44163.
    Sziasztok! Kedvesek vagytok, hogy segíteni próbáltok, de itt tényleg nincs mit tenni. . . Nyilván mindenkinek megvan a maga véleménye a dologról pro és kontra is. Azt, hogy ő mit gondol, csak ő tudja. . . azt, hogy miért szakított, azt is csak ő tudja. . . Hogy hol van, nem tudom. Maradt-e vagy már elment, nem tudom. . . Én egyet mondhatok. . . Remélem, hogy ismert annyira, hogy tudja, soha az életben nem hazudtam volna neki, és soha nem tettem volna semmit, amit ő esetleg ne akart volna. Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy sokaknak az fordul meg elsőként a fejében, hogy biztos "direkt" lettem terhes. . . Erre azt tudom mondani, hogy ennyire aljas nem vagyok és ezt sem tettem volna meg vele. Történt, ami történt, ezen én nem tudok változtatni. És ő sem. Én is tettem azt, amit akkor helyesnek gondoltam és gondolom, ő is azt tette. . . Fáj, amit tett, de megítélni nem fogom. Minden éremnek két oldala van és nyilván neki is megvan a maga véleménye az egészről. Hívni nem hívtam. . . én úgy gondolom, hogy én írtam neki az utolsó e-mailt, ő erre nem reagált, kérdése nem volt, tehát ez világosan jelzi, hogy nem akar semmit. . . ráadásul több, mint 2 hónap hallgatás után már nem sok értelme vana dolognak. Ha akar valamit, akkor megtalál. Egy biztos: az én lelkiismeretem nyugodt, mert semmit szégyellnivalót nem tettem. Vannak dolgok, amik bántanak, de szerintem neki rosszabb lehet. Gondolom, hogy lehetnek kérdései, olyan kérdések, amikre csak én tudom a válaszokat. De ha nem keres, én nem hívhatom fel, hogy megmagyarázzam. Kérdéseim nekem is lennének, de én keresni nem fogom. Rosszat soha nem kívántam neki, most sem kívánok. Bárhol is van, remélem jól van és minden rendben van vele. Én pedig, ahogy Baxo is tanácsolta, élem az életemet. Arra nem számítok, hogy megkéri a kezemet, ezen már túl vagyok. Ha hívna mennék, de ha nem, én nem keresem, ez biztos. Megkeseredni nem fogok, márcsak azért sem, mert imádom a munkámat és boldog vagyok, hogy azt csinálhatom, amit szerettem volna. Egyszer Jómadár mondta nekem, hogy ők soha semmi rosszat nem mondtak egymásról. . . Ehhez tartom magamat én is. Bármi történt, szerettem (és szeretem) épp ezért nem mondok semmi rosszat róla. A tényeket nem tudom megváltoztatni, nem török pálcát felette, mert kicsit úgy érzem, hogy azzal saját magamat is szembeköpném. . . Majd lesz valahogy. Meséljetek Ti is, hogy mi van veletek? Mit csináltok mostanában? A találkozóban én is benne vagyok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. október 30. 13:23162.
    Nanana, ne ilyen hevesen!Szerintem nagy felelotlenseg bevallalni egy babat ugy, hogy nem is tisztazott, ki mit akar a kapcsolatbol. Es a nonek nincsen joga ebben a kerdesben egyedul donteni es aztan kesz helyzet ele allitani a pasit.
    Persze, lehet utalni a pasit, hogy szakitott meg minden, ki tudja, mi befolyasolta ebben a dontesben, lehet, hogy talalkozott valaki massal, aki kozelebb volt, vagy a szulei beszeltek le, vagy nem latta, hogyan lehetne megoldani a jovot, vagy egyszeruen csak a tavolsag elhomalyositotta az erzeseket. Ugy volt, hogy elutazik valahova messzi kulfoldre, nem? Nem ment vegul?
    Zoe, nem probaltad felhivni, es megkerdezni, mi tortent? En biztos megtettem volna, marcsak onmagam megnyugtatasara is, mert levelben lehet hamukalni, meg diplomatikusan irogatni, de eloszoban azert csak kibukik az igazsag. Meg az is lehet, hogy a hangod hallatan megvaltozik a velemenye. Az is lehet, hogy egy-ket honap mulva egyszercsak jelentkezik, hogy elvesz felesegul. Hallottunk mar ilyet, pont ezen a forumon. Mondjuk en nem biznek ebben annyira, hanem inkabb megprobalnam nelkule szervezni az eletemet, persze tudom, ez nehez, de muszaj.
    Mikor talalkozunk? Mar ha engem is hivtok. . . :-)
    előzmény:
    bördi2 (161)
     
  16. 2002. október 30. 09:18161.
    Szia Zoé!
    Neharagudj, hogy ezt írom, de ez a fickó rendkívül undorítóan viselkedett!!!! Pláne azok után, hogy elmesélted mi történt veled. Azt gondolom ott hibáztad el a dolgot, hogy nem mondtad neki el már az első alkalommal - amikor már sejtetted - a babát. Akkor ott lett volna alkalma tisztázni azt, hogy voltaképp mi is az, amit szeretne. Ehelyett kapott még egy lehetőséget, hogy halogasson egy nagyon fontos döntést. Ennek pedig Te ittad meg a levét. A pasi meg a földkerekség leggyávább alakja.
    Tudom, hogy könnyű mondani, de felejtsd el, mert Ő - már csak a háborgó lelkiismerete miatt is - nem fog vissza jönni. Ahhoz valami óriási csodának kell történnie. Az ilyen tipusú pasik nem vállalják fel soha a hibás döntéseiket. Ahhoz pedig, hogy felhívjon bocsánatot kellene kérni, amit - szerintem - nem fog.
    Pláne akkor nem, ha esetleg van egy-két jóindulatú barátja, akikkel jól megbeszéli micsoda óriási szerencséje volt neki, hogy egy ilyen számító kelet-európai nő hálójából ilyen könnyedén kiszabadult.
    Ne haragudj, ha fröcsög az indulat az írásomból, de az ilyen pasikat le kellene lőni, mert mást nem érdemelnek.
    Azért ha van kedved találkozni velünk, akkor személyesen is beszélgethetünk.

    Mikor találkozzunk lányok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (160)
     
  17. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. október 29. 19:04160.
    Sziasztok! Hogy mi történt. . . nem tudom, tényleg :( Én hazajöttem Párizsból július 25-én, ott úgy váltunk el, hogy azt mondta, ha nem tud jönni, akkor menjek én ki minél hamarabb. . . A babát sejtettem már Fro-ban is, de nem akartam semmit mondani neki addig, amíg nem biztos a dolog. Itthon aztán kiderült, hogy mégis jó volt a megérzésem, és babám lesz. Fogalmam sem volt, hogy mondjam el neki, és megkérdeztem, hogy hogyan képzeli el a jövőt. . . tettem ezt azok után, hogy mondta, nem tud jönni augusztusban. . . Szó szót követett, és mondta, hogy majd decemberben lesz 1 hét szabadsága. . . Aztán innentől kezdve elindult az egész. A babáról nem szóltam neki, nem akartam, hogy úgy érezze, esetleg zsarolnám vele. Két hétre elutazott a családjával és úgy váltunk el, hogy utána beszélünk a dologról. Aug. 16-án írt, hogy visszajöttek Normandiából és kérdezte, hogy mi van velem. Addigra én elveszítettem a babát, ugyanis volt egy balesetünk. Nem akartam semmit sem mondani neki, így megírtam, hogy hogy alakult az életem, hol fogok tanítani. Bíztam abban, hogy csak meggondolta magát. nem tette, helyette 2 nap múlva írta, hogy minden jót kíván nekem az életben. Ez hihetetlenül bántott és megírtam neki mindent a babáról is és arról is, hogy hogyan érzek. Erre már nem válaszolt és azóta nem tudom, hogy mi van vele, hol van. . . Azt sem tudom, hogy mit gondol vagy egyáltalán hogyan érez. Már azt sem tudom, hogy szeretett-e egyáltalán. Én viszont még mindig szeretem, függetlenül attól ami történt. A napok iszonyú gyorsan telnek és rettenetes hiányzik. Nem is hittem volna, hogy ennyire hiányozna valaki is valaha. A munkámat imádom és ha tehetném napi 24 órát töltenék ott. csak ne kelljen hazajönni. Minden nap azzal a reménnyel ülök le a gép elé, hátha ma írt. de persze soha nem jelentkezik. Minden nap gondolok rá, hogy talán nekem kéne írnom neki. de azt hiszem, nem lenne helyes. És tul. képpen nem is tudnék neki mit írni azon kívül, hogy nagyon szeretem és hiányzik. Egyszerűen még mindig nem tudom felfogni, ami történt, noha már hónapok teltek el. És iszonyú, hogy tudom, ha akarna valamit, meg tudna keresni. . . De nem keres, tehát nem akar semmit. . . Minden nap arra gondolok, hogy már nem is gondol rám, lehet, hogy már el is felejtett, és nekem még mindig ő a minden. . . és tényleg itthagynék mindent, ha hívna. . . mert nélküle tényleg csak fél ember vagyok. . . Folyamatosan mondom magamnak, hogy el kell felejteni, túl kell lépni rajta, de valahogy nem megy. . . A francia nyelvleckéim ráadásul folytatódnak, mert nem lehetett lemondani. Utálom magamat, hogy nem vagyok képes elszakadni a reménytől, hogy talán visszajön még. Mást mond az eszem és mást a szívem. . . és sajnos az utóbbi az erősebb :(( Az iskolában a gyerekeimmel persze más vagyok, nem érdemelnek meg egy depressziós tanító nénit. . . Az iskola kapujában meg úgyis leteszem ezt az egészet, mert senkire nem tartozik ez a dolog. . . Segíteni nem tud senki, hisz senki nem érti, hogy hogyan alakult ez így. . . legkevésbé én. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. október 29. 14:24159.
    hello, zoe, en tobbszor is irtam erre a topikra, hogy mi van veletek, azt hittem, vegul kimentel, azert nem valaszolsz. Hogyhogy nem tudod, mi tortent? egyszeruen eltunt es nem ir, nem telefonal? Szornyu!
    Nagyon sajnalom, ami veled tortent, de azert fel a fejjel! Lesz ez meg sokkal jobb!
    Ja es en is szivesen talakoznek veletek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (157)
     
  19. 2002. október 29. 08:58158.
    Jaj Zoé!!! Nagyon sajnálom, ami a babáddal történt!!! Nem is említetted, hogy bébit vársz. És mi történt köztetek, hogy már két hónapja nem beszéltek? Nagyon-nagyon szomorú az írásod. Ehez nem vagyok hozzá szokva tőled!!!
    Milyenek az elsősök? Hogy bírod velük?
    Bármikor akarsz beszélgetni akár a privát címemre is írhatsz!!!!

    Viszont arra gondoltam, - ha másoknak is van kedve - esetleg találkozhatnán egyszer személyesen is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (157)
     
  20. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. október 28. 19:58157.
    Sziasztok, emlékeztek még rám? Én is franciát szerettem. . . illetve még mindig. . . igaz, aug. 18-tól nincs hírem róla. . . És hiányzik, minden nap, minden percben. . . Pont most írtam egy másik topicban (Úgy érzem, egyedül maradok. . . ), és ott tul. képpen leírtam mindent. . . A kisbabámat elvesztettem, de van 26 édes pici elsősöm. Próbálom pozitívan nézni a dolgokat és talán sikerül. Csak jelentkezni akartam, hírt adni magamról, hisz valaha én is "közétek" tartoztam. . . Bármi is történt, még mindig vallom, nem a távolság teszi tönkre a kapcsolatot. . . és nem is a közös nyelv hiánya. . . Hogy a miénk miért szakadt meg, továbbra sem tudom. . . csak azt tudom, hogy bárhonnan is hívna, még mindig felszállnék akár a pokol vonatára is. Mindenkinek sok sikert, türelmet, szerelmet és kitartást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. október 28. 18:54156.
    jaja, nem rossz, bar eloben talan megis jobb lenne! :-)
    most lattam, hogy ezen a heten olcsobb a jegy Parizsban, es en meg nem megyek. :-( ti mivel mentek egyebkent?
    előzmény:
    bördi2 (155)
     
  22. 2002. október 28. 09:43155.
    Az szerintem nagyon jó dolog. Legalábbis olyan Tom Hanks-es. :-) (És ne felejtkezzünk el Meg Ryan-ről sem. ) Épp a hétvégén néztem meg nem tudom hányadszorra ezt a filmet. (Szerelem hálójában. ) Lehet, hogytudat alatt így edzek karácsonyra? Minden létező karácsonyi filmet meg szoktam nézni ilyenkor.
    Egyébként mi a helyzet?
    előzmény:
    baxo (154)
     
  23. 2002. október 25. 10:45154.
    :-))) huha, most ramijesztettel, hetvegen belehuzok!
    egyebkent miutan a multkor irtam, sikerult vegre gep elott kapnunk egymast, ugyhogy par orat chateltunk.
    előzmény:
    bördi2 (153)
     
  24. 2002. október 25. 09:20153.
    Szia!
    Munka mellett keresgél. Bár nem viszi túlzásba. Elhatároztam, hogy nem fogok idegeskedni emiatt. Ha Ő nem dühöng én miért tegyem?
    A mostani írásod is megerősített abban, hogy Én nemtudnám azt csinálni amit Te. Az, hogy két hónapig nem látjátok egymást az állatira embert próbáló. Minden elismerésem a tiéd, hogy méh ilyen jól birod.
    Már alig várom az utazást. Be vagyok sózva teljesen.
    Most aztán már húzzál bele ebbe a festésbe, mert a Mikulástól nem fogsz a csizmácskádba ajándékot kapni, ha egy kupleráj kellős közepébe pottyan a kéményből. :-)
    előzmény:
    baxo (152)
     
  25. 2002. október 22. 18:49152.
    hello, hat nalunk semmi, oszi depi, en is hajtok itt a meloban, aztan meg otthon, o is elvan ott ahol van, pangas. most penzem sincsen, hogy kimenjek, neki meg szabadsaga hogy jojjon, egyebkent meg mar olyan regen lattuk egymast, ket honapja, hogy kezdem elfelejteni, milyen jo is az, ugyhogy mar nem is hianyzik. najo, ez tulzas, de efele tendal a dolog.
    es a tied? mar otthagyta a melojat, azert aggodsz? vagy munka mellett keresgel? jo nektek, hogy mentek szabira, plane ilyen sokaig. . . en meg mindig festek, never ending story. . .
    előzmény:
    bördi2 (151)
     

Címlap

top