Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Átkozott szomszéd

nyuszizsu
Létrehozva: 2010. augusztus 30. 21:00
Olyanokat keresek, akinek a felső szomszédja egyszerűen "bunkó". A dologhoz tartozik, hogy iszonyat rossz a lakás hangszigetelése, de amit ezek csinálnak felettünk, az elviselhetetlen.
Már többször szóltunk nekik, de még ők vannak felháborodva.
Arra kelünk 7végén, hogy a gyerekük vonyít és ordít, mint valami hülye. Napközben ugyanez, rohangálással, székhúzogatással fűszerezve.
Persze a legdurvább az éjszaka: tök mindegy, hogy itthon vannak-e normál időben vagy sem, a parasztja éjfél előtt nem kezd el zuhanyozni, ami legalább egy fél óra. Iszonyat hangja van a víz eresztésének, emellé jön a zuhanyrózsa folyamatos kádhoz, falhoz stb. ütögetése.
Az önkormányzat sem csinál semmit, mondván, ez a lakók ügye.

Adjatok tanácsot, mert ez nem állapot, hogy 4-5 órákat alszunk; az 5 éves lányunk is rendszeresen felkel erre a zajra.

  1. 2011. március 15. 23:25113.
    Gondolkodtam, nem volt-e túl erős minősítés a 110-ben.Ha igen, nyugodtan töröljék.Nehéz indulatok nélkül beszélni , írni arról az időszakról, amit ott átéltünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. március 15. 21:37112.
    Nem tökéletes megoldás, de mi ezt választottuk a sok vita után:készen kapható hungarocell mennyezeti lapokat ragasztottunk fel. Még dekoratív is.
    előzmény:
    nyuszizsu (1)
    2010-08-30  21:00
  3. 2011. március 15. 21:04111.
    Nem akartam ilyen erős minősítés írni senkire, bocsánat, de ha rágondolok erre a 13 évre, akkor több minden eszembe jut.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. március 15. 16:53110.

    Sziasztok!

     

    Jól eldugták ezt a topicot is, pedig működik ez magától, megérni folytatni, úgy, hogy többen olvassák. Én 13 év tapasztalatából írom, hogy idióta állatoktól legjobb mielőbb elköltözni. Most (kop,kop) senkivel nincs probléma.Remélem öt év múlva is így lesz.Félünk, az egyik szomszéd árulná a házat, menne a nagyfaluja mellé, de még itt vannak.Talán normálisék jönnek.Vannak szomszédok, akik megtehetnék ugyan, hogy családiba mennének, de hát az a világvége, ott kit bosszantanának? Az ilyeneknek kifogyhatatlan a tárházuk, reménytelen ellenük a védekezés.Ha maradunk ott, most az idiótáéknak 3 lakás van a tulajdonukba.Teljhatalom.Igaz, most nagy beosztással élünk, fizetünk hitelt, mint a katonatiszt, de megéri, higgyjétek el.Ja, és a figyelem csak addig tart részükről, amíg nincs egy betörés, probléma,akkor nem láttak, nem hallottak. Minden ilyen helyen töltött nap az egészség fokozatos rovására megy.Akarva-akaratlanul.Higgyjétek el.

     

    eszterlili 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2010. november 24. 19:27109.

    Sziasztok!

     Mi tavaly költöztünk ide, minden szép és jó volt egészen december közepéig. Amikor azt vettük észre, hogy valami folyton pattog, dübörög felettünk.Egyik szombat reggel, mikor 6.30kor ordibálásra, dübörgésre ébredtünk, már nem ment tovább és felmentem szólni. Gyanús kellett volna, hogy legyen hogy 3-szor kellett csöngetnem mire meghallottak - miközben én hallottam kintről, hogy jó a csengő, csakhát közben azt is, hogy a gyerek benn üvöltve rohangál,anyuka meg hasolóan üvölt utána, hogy micsoda viselkedés ez Pistike.. Végre meghallottak, elmondtam mi járatban vagyok. Közben láttam, hogy az egész lakásuk,még a szoba is járólappal van lerakva, semmi szőnyeg. Apuka válaszul a panaszo,mra közölte, hogy őket meg a tőlünk hozzájuk beáramló dohányfüst zavarja..Húha mondom, ez nem egyszerű eset lesz..De azt nem gondoltam, hogy a következő néhány napban még ő jön le állandóan reklamálni, hogyan is képzeli a férjem, hogy a nappaliban dohányzik, mert az a füst mind hozzájuk megy be..Én eleinte próbáltam úgy hozzáállni a dologhoz, hogy az ember legyen jóban a szomszédjával..De rájöttem, ezt nem mindenkivel lehet. Arra a felvetésre, hogy normális-e, hogy a két gyerek üvöltve rohangál a lakásban(volt, mikor este 21.30kor is még) s a járólapra dobálja az építőkockáka, az volt a válasz, hogy a kertes házban,ahol az év nagy részét töltik még bicikliznek is benn, itt pedig az nem engedik meg..A végsőcsepp az volt,mikor néhány napra elutaztunk, majd alig fél órával azután, hogy hazaértünk, férjem még nem hogy rá se gyújtott,de még a csomagokat kerülgettük, kedvenc szomszédunk lejött és azzal a hangsúlylal, hogy "meddig kell neki ezt még elviselnie, hogy a füst hozzá bemegy" be akart jönni hozzánk. Férjem kidobta és közölte vele, takarodjon a saját lakásába. Utána már nem láttunk 3 hónapig, amíg még ebben a lakásban voltak. Mert ők csak a telet szokták itt tölteni, a többit a már említett családi házban. Akkor azt mondták, hamarosan eladják a lakást. Sajna ez nem így lett, a héten is hallottam, hogy látogatóban itt jártak. Előre félek, hogy megint viosszajönnek néhány hónapra. A közös képviselő normális, megbeszéltem vele a dohányzás dolgot,nincs semmilyenszabályozás erről a házban, mindenki dohányozhat hol akar, csak a lépcsőházban nem. CSakhát ez ugye a pattogó, dübörgő, ordibáló, rohangálós problémán nem segít. Én világ életembven panelben laktam, laktak alattunk és fölöttünk is, de soha ilyen problémám nem volt sehol. Azzal is tisztában vagyok, hogy a gyerek nem fog vigyázzállásban állni otthon egész nap, de azért van egy határ szerintem..

    előzmény:
    nyuszizsu (1)
    2010-08-30  21:00
  6. 2010. november 9. 08:32108.
    Az a baj, hogy ezek a szomszédok éjjel-nappal otthon vannak..Legalábbis közülük valaki..A házaspár éjjel kártyázni jár, a nö sokáig alszik..Ritkán van rendelése, de olyan díjjal dolgozik ott, hogy így is böségesen van pénzük, meg örököltek is, na meg a kártya is pénzt hoz nekik ezek szerint..A férfi vállalkozó és óránként jön-megy..Persze ilyenkor mindig becsapják az ajtajukat, amit állandóan hallok a lakásunkban ..Szemét, gátlástalan népség, akik azt hiszik övéké a világ..és csak az övéké..
    előzmény:
    Wmelone (107)
    2010-11-09  08:27
  7. 2010. november 9. 08:27107.
    Már az Igazságügyi Minisztériumban is voltam..Nagyon sajnáltak az összes házbéli dolgot ismerve, de reménytelen ügy sajnos..A jogásznö még a magántel. számát is megadta a minisztériumban és 1 órán át foglalkozott a lelkivilágommal az ingyenes jogi tanácsadáson is..Pl. a hangos cipöben járkálás éjjel eleve zaklatásnak számít, de sokmindent nehéz jogi úton betartattni..A lépcsöház ( télikertszerüség) közös és ö is tulajdonos..Az együttélésnek megvannak a szabályai, mégis nehéz betartattni ezeket..Mivel a ház tulajdonosa 52 %-ban az önkormányzat, a másik 2 lakó kisebbségben van..A szomszéd képviselö volt az önkormányzatnál és az önkormányzat a szövetségese, meg az alattunk lévö helyiség bérlöje is, mert az önkormányzat területének bérlöje az is..Tehát hárman vannak eggyel szemben..Anyu lakik csak ott állandóan, ö meg nem tudja megvédeni magát..Söt a betegségei miatt össze is kuszálja a dolgokat.. ( a lakásunkban anyu is résztulajdonos és özvegyi joga is van..)A helyi jegyzö elfogultság miatt nem megfelelö. Tehát ki kellene jelölni nekem mást, egy másik önkormányzattól..Ök pedig szintén összetartanak egymással..Tehát veszett ügy..Láttál Te már olyat, hogy valaki a közös elötérböl, télikertböl mosókonyhát csinál? Kitette a gépét és a magas lépcsöházban a bejárati ajtónkkal szemben centrifugál a gép úgy, hogy szétmegy az ember agya még a lakásban is..A sok kiterített bugyitól, tangától, gatyától nem lehet néha megközelíteni rendesen az ajtót..5-en vannak és beszereztek egy kiskutyát is, aki örömében odapisil lépten nyomon a lépcsöre, ajtónkba, a lakásban a szönyegünkre, ha berohan hozzánk..Az ajtajuk elé kitet szemetes zacskót cincálja szét a  közös térben, utána meg békésen ráfekszik a búvárruha, meg egyéb rongykupacra a lépcsöházban, vagy éppen sír, mert nem engedik be.. Az a szerencséjük, hogy szeretem az állatokat...Azt mondták ök ilyenek, öket nem áltoztatjuk meg..Különben is az a céljuk, hogy elmenjünk onnan, mert ök odaköltöztek és az megy amit ök akarnak..Ha nemet mondok valamire, ami öket is érint, akkor közlik hogy húzzunk el onnan minél hamarabb, mert mi rugalmatlan emberek vagyunk..Ök rugalmasan , kiakasztva nyitva tartják a lépcsöház ajtót a belvárosban, a kaput, kertajtót és Te leszel a hülye, mert azt szeretnéd, hogy be legyen csukva..Lakberendezö rendezte be a lakásukat nagyon ízlésesen, de nem tervezték bele a mosógépet..Az nem fér el..mondják ök..A szemetet meg majd eltakarítja a bejárónöjük, ha jön 1 hét múlva..Addig meg a vendégeink csak lesnek, hogy milyen szép tangák lógnak a kitett futógépen az ajtónk elött, hiszen a 2-3 ruhaszárítóra az már nem fért fel..Ha leül  alányuk az ajtónkban lévö székünkre és anyu kéri ne tegye, akkor nem érti, hogy ö miért ne ülhetne ott? A kertipadom széthasad az általuk rádobált vizes búvárcuccok miatt és szét kellett szerelni, el kellett vinni onnan.. Most éppen bör és nemibeteg gondozót hoznak be az udvarunkba..Az önkormányzat megengedte nekik, hiszen nekik ez érdekük, bérleti díjat kapnak érte..Nem ök fogdosnak egy kilincset a nemi- és börbetegekkel a házajtóban..Az önkormányzatnak  döntéseibe a törvény nem avatkozik bele..Helyhatósági tv-ek érvényesek..A jogászok se akarnak újat húzni önkormányzattal, így még azt se vihetem segítségül, ha el akarok érni valamit..Most pedig felújítás jön a háznál, ami még müemlékvédelem alatt is áll..Most lett aztán igazán kavarás nálunk...Csak az a kérdés mikor adjuk fel és mikor menekülünk el onnan? egyelöre nem akarok, mert mi a garancia hogy máshol jobb lesz? hogy nem költözik oda is egy ilyen jópofa új szomszéd? Egy jobb helyhez meg legtöbbször több pénz is kellene..Ami tetszene kétszer annyiba kerülne mint a mi lakásunk és a lakások között azért nem volt annyival nagyobb a különbség, csak az önálló ház volt, ami nagy dolog...Soha többé nem költöznék társas házba..
    előzmény:
    chris72 (106)
    2010-11-08  18:21
  8. 2010. november 8. 18:21106.
    Ez nagyon gáz. Már én is láttam lelki szemeim előtt válogatott középkori kínzásokat a szomszéddal kapcsolatban. És Isten bocsássa meg, élvezem :-)  Figyelj, szerintem fordulj hatósághoz. Létezik olyan, hogy birtokvédelem. Zaj, szemét, túlépítés, "túl rád telepszem" miatt . A jegyzőhöz kell menni. Egyébként az a tapasztalatom, hogy az ilyen embernek csak addig nagy az arca, amíg egyszer úgy be nem durransz, hogy tényleg megfenyegeted egy hatósággal. Legalábbis nálam ez egyelőre működött, mert beígértem már nekik feljelentést birtokháborításért a következő alkalomra, mikor olyanra vetemedik, hogy lebontja a közös kerítést és tán át is jön, illetve már azt is, hogy a köv. húzásánál elkezd majd zavarni a terasznál lévő határra rátolt engedély nélkül felhúzott faházikója. Esküszöm, megfogadtam, ha szarakodik, akkor hatósággal fogom legközelebb érvényesíteni a jogaimat, ha a szép szóból nem ért. Nyáron már közöltem vele (mert ne tudd meg, milyen hisztiket le tud nyomni, ha NEKI nem tetszi valami), hogy én itt befejeztem a jó fejséget, nem érdekel, hogy mit gondol rólam. Ennyi volt, kész. Nem értem egyébként, hogy ezek a fajták a szép szóból miért nem értenek, miért nem veszik tudomásul, hogy más is lakik ott rajtuk kívül, és miért van szükség, az ember idegrendszerének tönkre tétélére és gyomoridegre ahhoz, hogy az ember velük kommunikálni tudjon, márha ezt kommunikációnak nevezhetjük. Egyébként egyre rájöttem: az ilyen embert úgy hívják , hogy rohadtul nagyon önző vagyok és leszarok másokat, én meg élem a világom. Többször gondolkoztuk mi is a ház eladásán, de egyrészt sajnálom a befektetett pénzt és energiát, másrészt bocs a kifejezésért de anyátok, nehogy már mi menjünk onnan, mert ők olyanok, amilyenek. Úgyhogy most nevelni próbálok, fenyegetéssel, néha anyádozással hangosan, hogy odaát hallják, direkt, gondoljon amit akar. Végső esetben iszonyat zenék bőgetése a falnál lévő tévé atom hangerőre kapcsolásával, ha zajosan a drágák.(ja, volt nálunk is ütvefúrás este negyed 10-kor, illetve kaparászó hangok a fürdőszoba csempén. 2 m fal közös, ott a fürdőszobája, nem tudom , mi a francot lehet ott kapirgálni a csempén. Mi nem szoktunk, nálunk tiszta, nem kell kaparni :-) Aztán k..ja be, ha nem tetszik. Nem én kezdtem.
    előzmény:
    Wmelone (105)
    2010-11-05  17:49
  9. 2010. november 5. 17:49105.
    Az én egyetlen,  velem egy lépcsöházban lakó szomszédom még mindig ilyen.. Nem igaz miket kívánok neki.. Mi régi építésü házban lakunk és mellettünk laknak, de minden éjjel kártyázni járnak és 3-4-kor érnek haza..Anyunak a hálószobája az övéké mellett van és a nö magassarkú cipöben ide-oda jár a parkettán..Anyu nem tud töle aludni..A kutyájuk nagyon örül nekünk, ha meglátja valamelyikönket..Mindenhova odapisil örömében..A lépcsöházat mosó és szárítókonyhának nevezték ki és szennyeshalmokat halmoznak az ajtónk elött..Bugyihegyek, tangák és gatyák száradnak az ajtómban, hogy alíg tudok bejárni a lakásba..A lépcsöfeljáró végében óriási újságkupac, rothadt szölö, kutya által széttépett szemetes zacskó fogad bennünket és a vendégeimet..Szétmegy még a lakásban is az agyam, ha a lépcsöházba kitett mosógépük centrifugáz..A lépcsöház ajtót nem teszik be, tárva nyitva, de a kapu is..Minden területet elfoglalnak és önkényeskednek..Anyut lehülyézik mindenki elött és a gyerekeik folyton hozzánk csengetnek be, ha mégis zárva a lépcsöházajtó..Úgy lezárták a vizet a házban, hogy nem szóltak elötte, vigyázz, vegyél vizet WC öblítésre..Diplomás emberek, orvos-mérnök család és szövetségeseik is vannak, a házból egy tulajdonostárs és annak a bérlöje..A tulajdonostárs maga az önkormányzat...Kéritek szomszédnak??? Ráadásul ha a jogaim miatt szót emelek azt ígérik, hogy úgyis betartanak nekem és húzzak el onnan..Ök költöztek nemrég, nem én..Én nem választhattam meg ki jön mellém, de ök igen, hogy hova, ki mellé költöznek..Mióta öket ismerem, nem szeretem az embereket..
    előzmény:
    nyuszizsu (1)
    2010-08-30  21:00
  10. 2010. november 5. 10:22104.

     

    Drága szomszédunk kitalálta, hogy akkor ő a kábeltévét egy parabolára. Állítólag a jel pont onnan jön, ahol ugye ami házunk oldala van, ezért azt mondja, hogy a mi házunk elé lógó tetőrészre kell felszerelni az antennát. Egy két lakásos házban (ilyen "iker") lakunk. A két házrész nem teljesen egymás mellé van építve, hanem eltolva, így csak kevesebb, mint egy fél falunk közös. A telek egy helyrajzi számon van, de van használati megosztásunk az adásvételi mellett. Az ikerszomszédunk háza van elöbbre (kb 2,5-3 m), ráadásul mindkét ház kb. 15 fokkal el van forgatva a telken.

    Mindkét házrész tetőtere is be van építve, így a hálószobánk nagy ablakából olyan a kilátás, hogy az ő tetője egy része amúgy is bele nyúlik picit, ha nem csak előre nézek, hanem oldalra is. Amúgy gyönyörű kilátásunk van, domb legfelső telke, ellátunk egész Óbudáig. Szóval most ide óhajtja rakni ezt a nagy szerkezetet. Nekem meg nincs kedvem azt nézni. Úgy vettük a házat, hogy azt tudomásul vettü, hogy ha oldalra nézünk, ott a tető (az ő hátsó szobájánál meg a miénk...), de arról nem volt szó, hogy mindenféle még rá lesz szerelve, amit néznem kell, mert akkor nem ezt a házat vettem volna.Azt kétlem, hogy ha abból az irányból is jön a jel, akkor nem lehet egy ilyen rúdra felszerelni a másik oldalon az antennát, hogy átlógjon a sátortető tetején ugye. Nem, neki ez egyszerűbb, hogy megint velünk szemétkedjen. Nem ez volt az első húzása, volt, hogy kibontotta a közös kerítésünket anélkül, hogy szólt volna, illetve rátolt hátul egy faházat (engedélye nincs, pedig kéne rá nálunk) a hátsó, terasz melletti drótkerítésre, a teteje széle 20 centire átlógott, meg ilyenek.Elegem van, de nagyon.

     

    Úgy tudom, mivel egy helyrajzi számon vagyunk, elvileg meg kéne kérdeznie, hova rakja ugye. Meg bármiről másról is, amit csinál. de ő tojik mindenkire. Szerintetek ha oda rakja akkor leszedethetem onnan? 20 millióért nem ezt a kilátást szeretném a ház elején lévő fenti ablakból.

    SOS segítség, valaki van itt, aki jogász? Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  11. 2010. szeptember 1. 11:04103.

    Sziasztok!

     

    Ha valaki erősen gondolkodik a költözésen és meg is teheti, annak tudom ajánlani , hogy gondolkozzon el a könnyűszerkezetes házakon.Nekünk olyan van, júniusban elkezdték építeni, szeptemberben bent laktunk, szerencsére normális vállalkozók voltak.Nem kellett embereket hívni, etetni-itatni, és nem kell hálásnak lenni senkinek se.Igaz, 60000ft-ot min.törlesztünk havonta, nagy beosztással élünk, de megéri mert jó hazamennii.És elégedettek vagyunka házzal.

     

    Eszterlili 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. szeptember 1. 01:38102.

    Fejlettebb nyugati demokráciákban (pl Svájc, Ausztria), nem zuhanyozhatsz társasházban este 10 után, mert igen komoly szankciókkal jár.

     

    Még az 50-es években alkottäk meg ezen törvényt, ha mäsképp nem rendelkezik a bérbeado, akkor érvényes is. - ha tudnak valamit tenni ellene.

    Sväjc elég sokäig "rendörällam" volt, a sok "jöttment" miatt vannak akik visszasirjäk / követelik ezeket az  éveket.

    Én viszonylag toleräns vagyok, de néha nälam is kiverik a biztositékot.

    Mi többek között azért is költöztünk, mert a fölöttünk lako középkoru pär nem volt hajlando tärsashäzi viselkedésre. Mivel én éjszaka dolgozom és nappal alszom igy nekem nehezebb, de sosem reklamältam. Mär megtették elöttem egy päran és sem a normälis beszéd, sem az orditozäs nem hasznält. Näluk ugy indult a nap, hogy a nö kikelt az ägyäbol és fölhuzta a magassarku cipöjét, majd fél orän keresztül järt-kelt a lakäsban (parketta linoleum kombo). Még szerencse, hogy én ekkor még ébren voltam, mert ezt ältaläban 5ora magassägäban müvelte. Miutän kikopogta magät, ugy döntött elhagyja a lakäst, és ugy bevägta a bejärati ajtot, hogy a falak beleremegtek. Ez nem  csak neki volt szokäsa a häzban, viszont nem értettem soha hogy miért, mert kivülröl is volt kilincs. Na ezekutän ha jo napom volt, akkor az ember halkabb volt, valamint csak du jöttek haza. Ha rosszabb napom volt, akkor az ember otthon dolgozott. Ja, hogy még nem emlitettem? Vas disztärgyakat készitettek, szämomra ismeretlen okokbol otthon, mert a raktär az kb. 500m-re volt a häztol. Nem egyszer kellett ugy elaludnom, hogy flexelt a fejem fölött. Este amikor hazaértek, akkor a nö kopogott a cipöjével, a faszi meg ha kicsit fölöntött a garatra, akkor énekelt. De legaläbb jo hangja volt. Az i-re az tette föl a pontot, amikor egyszer szabadnapomon hajnal fél 3-kor fölszoltunk, hogy ugyan hagyjäk mär abba a furäst, mert igaz még nem szeretnénk aludni, de TV-zni igen. Ez Sväjcban történt, és nem tehettünk semmit, mert nem tudtuk bizonyitani, mert az ingatlanos nem fog kijönni pont akkor amikor a szomszéd lärmäzik, amikor meg kijön lehet, hogy a szomszéd nem lärmäzik.

    Tehät költöztünk, zäroszinten lakunk és mär csak a szembeszomszéd hülyeségeire kapom föl néha a vizet. :-) Az alattam lakok nagyot hallanak, igy néha mi is élvezzük a TV müsort, valamint valami életmentö készülékük lehet, mert szabälytalan idöközönként besipol. Mi is aktiv(abb)an élünk éjszakai életet, de még nem szolt senki, pedig kérdeztük mär a szomszédokat, hogy hallanak-e minket. :-)

    Ezek utän az én mottom az az, hogy ha valaki alszik, akkor alszik és nem arra figyel, hogy mit csinäl a szomszédja.

    előzmény:
    jailhouse (62)
    2010-08-31  09:12

Címlap

top