Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyni vágyók ide :):)

Torolt_felhasznalo_668628
Torolt_felhasznalo_668628
Létrehozva: 2011. január 25. 19:34
Ezt a topic-ot a http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdese k__1491221 oldalon válaszolóknak nyitottam :)
  1. 2011. augusztus 26. 23:122301.

    Sziasztok!

    Én is csatlakozni szeretnék. Nekem "csak" 5 kg-t kellene leadnom - de az is nehezen megy. Részben mert alacsony vagyok, és 5 kg is soknak tűnik, részben meg mert nagyon szeretek enni... Csokit nem, az nem hoz kísértésbe, de húst, krumplival vagy zöldséggel többet mint más.

    Szívesen fogadnék tanácsokat nem kifejezetten éhezős, gyomorégős fogyókúrához.

    Mozogni is kell tudom, de az, hogy fél óra kerékpározással egy zsömle kalóriáit égetem el, kevés. Többre meg nehéz időt szakítani.

     

    Ti hogy csináljátok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668628 (1)
    2011-01-25  19:34
  2. 2011. augusztus 26. 13:412300.

    Sziasztok!

     

    Lehet csatlakozni?

    Szeretnék 10 kilót fogyni, és aztán azt meg is tartani. Többszörös nekifutó vagyok, jojó efektussal.

    Most ebben a percben jött el az idő, hogy változtatni kell, mert nagyon gáz már amit a tükörben látok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. augusztus 26. 11:542299.
    Szia!

    Válasz az étrendkiegészítős kérdésedre: én omega-3-at szedek, volt mellé vitamin+ásványianyag tartalmú bogyó, de ezt abbahagytam (pedig jó volt), helyette inkább az izületeimre gyúrok. Igaz, ebben is van a glukozamin változatok mellett C-vitamin, E-vitamin, cink, réz, fehér fűzfakéreg kivonat, kurkuma gyökér kivonat, rutin (rutén és kvercetin).


    Más. Tegnap családi csobbanás volt a Balcsin, ettem amit kaptam. Vagyis palacsintát. Lecsúszott kb. 10-11 darab, javarészt túrós, 2-3 volt lekváros formátumú. Egy pillanatig sem éreztem, hogy "bűnözök", jól esett (mivel nem volt túlédesítve a töltelék). :)

    A bringám újra üzemképes, (váltóbowden-szakadás volt), délelőtt teszteltem. Holnap Füredre megyünk a borfesztiválra (vonattal), de szeptemberben is lesz valami nagyobbacska tekerés. Nagyon jó kikapcsolódás! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-25  18:14
  4. 2011. augusztus 26. 08:172298.
    Hú, ez szép eredmény! Akkor ezt a Lifetilt-es diétát csak meg kéne nekem is próbálnom! Majd szeptember vége felé inkább. Mert az ilyeneknek csak akkor van értelme sztem, ha maximálisan betartod, ha már melléeszegetsz, akkor felesleges kínozni magad. Egyik barátnőm csinálja  a Dukan diétát, de már az 1. héten melléevett. Na ennek nincs értelme.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668628 (2297)
    2011-08-25  14:46
  5. Torolt_felhasznalo_668628
    Torolt_felhasznalo_668628
    2011. augusztus 25. 14:462297.

    Hát, ebben a kánikulában nekem se sok kedvem van szaladgálni, a múltkor este 10kor is 31 fok volt, mikor futottam, ráadásul akkora szmog volt a városban, hogy alig kaptam levegőt... :( Én van úgy, hogy késő este is ráveszem magam a tornára, de csak mostanában, mikor szigorúan betartom az étrendet. 

     

    A Lifetiltes diétát csinálom 6 napja (ugye milyen régőta? :D:D), de már érzem a hatását :) A kajálást betartani egyre könnyebb, mozgás közben viszont kicsit morcos vagyok :D

     

    A térdem jól van, a műtét után 1 hétig nagyon kíméltem. Most már futok, ami szerencsére teljesen jól megy a térdvédővel, viszont oldalralépős sportokat még nem csinálhatok 2 hétig. Egyedül a tornázásban akadályoz, mikor combra akarnék dolgozni, a kitörésnél szokott fájni és bizonytalan lenni, mert még nem nőtt vissza a porc és nincs elég támaszték. De rohamosan javul :) 

     

    Lemértem magam 5 nappal a diéta kezdése után, még nem számítottam semmi eredményre, de a számok magukért beszélnek :)

     

    Mell: 90 cm (-2 cm sajnos)

    Derék: 71 cm (-3 cm)

    Has: 90 cm (-3 cm)

    Fenék: 105 cm (-2 cm)

    Comb: 60 cm (-2 cm)

     

    ezazzz :) 

    előzmény:
    rosiene (2296)
    2011-08-25  08:15
  6. 2011. augusztus 25. 08:152296.

    De, fogyizok. Vagyis próbálok. De nyáron ez elég macerás. Én nyáron szinte mindig csak híztam a sok gyümölcs, fagyi, ilyesmi miatt.

    Most nincs sajnos annyi időm magamra, mint szeretném. 2 hete újra belvetettem magam a rendszeres mozgásba, de tartott egy hétig. Persze mondhatják sokan, hogy ez csak kifogás, hogy nincs időm, de pl én este 10 után már neki nem állok tornázni. Akkor már örülök, ha fürdőt veszek és ágyat fogok, nemhogy még tornázzak. De érzem is magamon. Nem jó a hangulatom, nincs meg a rendszeres mozgás, így annak jótékony hatása sem. Most meg még mensizek is, és így csak azt látom a mérlegen, hogy felfelé halad. Na jó kb 1 kg-val voltam ma reggel több, mint aug. 1-jén, és tudom, hogy ez köszönhető a vízvisszatartásnak is, de azért akkor is zavar kicsit. Mert azért kajában is lazábbra vettem kicsit a figurát, a mozgás is necces. Ha ez a kánikula lemegy, megpróbálok újra nekiállni...

     

    Térdeddel mizu? És milyen diétát folytatsz most? Vagy semmi különöset?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668628 (2294)
    2011-08-24  12:05
  7. 2011. augusztus 24. 13:172295.

    Sziasztok!

     

    Anaoo én is megkukkantottam az adatlapod, csini vagy! Komoly betegséged volt?   Én azt látom az öcsémen (meg sok más pasin is) hogy sokkal gyorsabban meglátszik rajtuk az edzés, látványosabb mint pl. rajtam. 

    Hugi de jó reggelid volt! És hogyan bírod, vannak még rossz álmok? 

    Sárgabarack, nyammi :)))

    Ma reggel 59.7 voltam, azaz ugyanannyi mint múlt héten. Holnaptól pedig Balcsin leszek 4 napig, így már annak is örülni fogok ha vasárnapig meg tudom tartani ezt a súlyt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_668628
    Torolt_felhasznalo_668628
    2011. augusztus 24. 12:052294.
    Hát a fogyi! Azt ne mondd, hogy te se fogyizol, mert én úgy emlékeztem, hogy igen :D ha nem így van, megyek, íratok fel magamnak kavintont... :)
    előzmény:
    rosiene (2293)
    2011-08-24  08:18
  9. 2011. augusztus 24. 08:182293.
    Bocsi, de nem vagyok képben. Mi hogy halad??????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668628 (2291)
    2011-08-23  14:24
  10. 2011. augusztus 23. 20:142292.
    Tudjátok milyen jó ilyenkor a fagyasztóból kivett, jeges sárgabarack-püré? Legjobb!!! :D

    Megvolt a balatoni tekergés, izzadtunk rendesen, de ettől függetlenül remek volt! Füredről mentünk Keszthelyen át Zamárdiig. Marcsi: igen, szabadságon vagyok (ma van az utolsó nap).
    Ma is aszaltam magam tóparton, de a halak nem nagyon értékelték. Úgy nyeltem a vizet, mint a szivacs, lement 3 liter, pisilés nem volt, izzadás annál inkább...

    A fogyitablettához kapcsolódóan: én nem vagyok annyira ellene.
    Ami lényeges: minden fogyni vágyó vizsgálja meg elsősorban az étkezési szokásait, ha kell, bírálja felül, változtasson rajta. A rendszeres mozgás valamilyen formában szintén szükséges, és ez nem csak a fogyizókra vonatkozik. Egyszerűen kell a szervezetnek, a normális működéshez. Csakúgy, mint a pihentető, regeneráló alvás.
    Ha valaki ezek ellenére sem tud fogyni, akkor... legyen. Nem néztem utána, hogy milyen lehetőségek vannak, de én ilyet keresnék: természetes összetevők, nulla hormontartalom, semmi mellékhatás, biztonságos, tanulmányokkal alátámasztott, publikus eredmények. Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

    Tegnap este hazafelé kipurcant a bringán a hátsó váltó, szerencsére már itthon, nem messze a lakhelyemtől. Óriási mázli, hogy nem pár órával korábban adta meg magát, a déli parti hajrában.

    Elfogyott a sárgabarack-fagyi. Nyamm...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_668628
    Torolt_felhasznalo_668628
    2011. augusztus 23. 14:242291.

    Szerintem ugyanolyan egészséges, és kcalszegényebb a hiányzó olaj miatt. Nem mellesleg időtakarékos is. Beleütöd a rekeszekbe a tojást, lehet bele tenni mindenfélét (sonka, sajt, hagyma, fűszerek), aztán lefeded, mert van, amikor lokálisan nagyon megnő benne a hőmérséklet és elkezd pukkantgatni :D akkor jó, hogy van rajta fedő. Az esetleges gőz eltávozik a 2 lyukon a fedőn. Kb. 1-2 percig szoktam melegíteni max teljesítményen, utána bekukkantok a fedő alá és megrázom picit az egészet, ha lötyög még, visszateszem, ha nem, késsel kiszedem a tojásszeleteket (mint a tortát) és lehet enni :)

    Egyébként hogy halad a dolog? :) 

    Anaoo: bocsi, hogy nem emlékeztem a dologra Azt hiszem, pont akkor nem olvastam annyira a bejegyzéseket, de megnéztem a képeid és hát hűhaaa énis valami ilyen alakot szeretnék elérni :) Lefogytál előzőleg, vagy ilyen szerencsés alakod volt mindig?

    előzmény:
    rosiene (2290)
    2011-08-23  08:33
  12. 2011. augusztus 23. 08:332290.

    Hugi: És ez a mikrós edény tényleg jó? Én kicsit ódzkodom az ilyen jellegű műanyag edényektől, pláne a mikróban használatosaktól. Biztos, hogy egészségesebb lesz a kaja ebben, mintha egy kevéske olajat teszel alá? 

    Egyébként hogy működik? Beletöröd a tojást a kis rekeszekbe, és bedobod a mikróba? És csak melegíted? Vagy más funkcióval használod? Mennyi ideig kell mikrózni? 

     

    Annaao: én is emlékszem rád, gyere sűrűbben! 

     

    Angyalka: ne riasszunk el, gyere bátran és meséld el, hogy hogyan képzeled el az életmódváltást? Mióta csinálod vagy még csak most kezded? Ne legyél mérges a többiekre, de valóban elítélünk minden mesterséges fogyás segítőt, mert már mindannyian (vagy csak ismerősünk) túl vagyunk ilyen szereken, és hosszú távon nem jött be senkinek. De ha szeretnéd kiegészíteni az életmódváltásodat, és jókat olvastál róla, akkor megpróbálhatod, de az én javaslatom is az, hogy felesleges ilyet szedned, ha odafigyelsz magadra. Lehet, hogy lassabban, de az eredmény meglesz. A teljesen tudatos életmódváltást már leírta Lib (igen, ő fiú, és vannak még rajta kívül ketten, fura volt nekem is először egy NŐK Lapja Cafén ), de azt hiszem, hogy olyan szintű odafigyelésre, hogy GI-t számoljunk, meg napi szükségletet, arra csak a nagyon elhivítottak képesek. Én sem vagyok rá képes... De megy nekem is, csak lassabban....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668628 (2285)
    2011-08-22  23:11
  13. 2011. augusztus 23. 07:512289.
    ja igen, a tesóm fiú, de ez gondolom leesett 
    előzmény:
    anaoo2 (2288)
    2011-08-23  07:49
  14. 2011. augusztus 23. 07:492288.

    jaj Lib 

    amúgy köszi, jól esik, hogy emlékeztek rám. 

    erről a tömegelésről eszembe jut a tesóm, aki marhára akaratgyenge. most fősulis és amíg tart a szemeszter tud járni kondizni. elhatározta, hogy addig ő is tömegelni fog, felszed pár kilót és a nyáron majd jól leszálkásít diétával meg aerobbal. na a tömegelés meglett, kb 10 kilót szedett fel, ami azóta is rajta van. mert ugye szálkásítani nem lehet úgy ha az ember uzsira benyom egy fél tepsi süteményt  

    előzmény:
    Liberty1 (2284)
    2011-08-22  23:08
  15. 2011. augusztus 23. 07:452287.

    szia!

     

    írtam régebben is, lehet nem emlékeztek rá(ez persze az én hibám, mert nem jöttem ), hogy nem akarok fogyni, csak egyszerűen ilyen az életmódom. sok sport és ha lehet figyelek a kajára. amúgy egészségügyi dolgok miatt nem jöttem, de ezzel nem szeretném szétoffolni a topicot. örülök, hogy jobban a van a térded! biztos nagy megkönnyebbülés 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668628 (2278)
    2011-08-22  22:58
  16. 2011. augusztus 23. 07:422286.
    azt hiszem a többiek már megmondták helyettem is a tutit 
    előzmény:
    angyalka40 (2275)
    2011-08-22  22:51
  17. Torolt_felhasznalo_668628
    Torolt_felhasznalo_668628
    2011. augusztus 22. 23:112285.

    Ejj de szemtelen vagy :D mégis mosolygok rajta Nah, rakok ki egy képet a reggelimről, bár Oldalas remekműveihez fel sem ér, amit csináltam, de finomnak finom volt :) 

    Pufirizs, rajta salátalevél, azon tükörtojás belesütve sonka, a tetején oregánó (mikróban sült, olaj nélkül ilyennel), köretnek retek és paprika :) 

    előzmény:
    Liberty1 (2283)
    2011-08-22  23:06
  18. 2011. augusztus 22. 23:082284.

    Azon kevesek egyike vagy, aki sokáig megmaradt az amúgy szita agyamban anélkül, hogy aktív lennél, mert olllyan szép vagy a képeiden. :D

    Minek akarsz Te fogyni.....? :)

    előzmény:
    anaoo2 (2274)
    2011-08-22  21:21
  19. 2011. augusztus 22. 23:062283.

    Kedves Hugi,

     

    a heJesírás nem az erősségem, így marad auguszuts. :)

    Tömegelek, és hízom mellé. De vége van a nyárnak, uh marhára nem érdekel. :D

     

    Heti 1-2 alkalommal lehet, hogy be tudlak vállalni alvás ügyben. Mégis csak jobb, ha van ott valaki, nem igaz......? :D

     

    Lib

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668628 (2280)
    2011-08-22  23:01
  20. 2011. augusztus 22. 23:052282.

    Ez nem orvos által felírt készítmény!AZT NEM !!!!!!!!!

    Chilli paprika kivonat.

    kösz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668628 (2277)
    2011-08-22  22:57
  21. 2011. augusztus 22. 23:022281.

    Ha okoskodásnak veszed a hsz-emet, akkor bocsánatot kérek előre is. :)

    Ha nekem valaki így megmondta volna a tutit, mikor elkezdtem, akkor hálás lettem volna neki. Remélem, Te is inkább hálás, mintsem hogy mérges leszel. :)

     

    Peace!!

     

    Lib

    előzmény:
    angyalka40 (2275)
    2011-08-22  22:51
  22. Torolt_felhasznalo_668628
    Torolt_felhasznalo_668628
    2011. augusztus 22. 23:012280.
    beírtam magam a grafikonba :( szipszip... baromi rondán néz ki egyébként Lib tudsz róla, hogy "AUGUSZUTS" van kiírva augusztus helyett? :) tök ari 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. augusztus 22. 22:592279.

    Szia!

     

    Ha lenne fogyasztótabletta, akkor már nem lennének kövér emberek.

     

    Van, ami segít. Pl. vannak thermogenikus zsírégetők, meg miegyéb. De a hangsúly az életmódváltáson van, ahogyan mondod.

    Elmondom, hogy ez kb. mivel jár:

    Ha nem is pontosan, de nagyjából ki kell számolnod, hogy mennyi szénhidrátra, fehérjére, és zsírra van szükséged. Ha nem is pontosan, de nagyjából összeállítod ez alapján a kajádat. Lemoondassz az egyszerű szénhidrátokról, mint a csoki, cukros üdítő, meg fehérlisztből készült termékek. Ez egy nagy erőpróba, de ha hozzászoksz, már magától menni fog.

    Utánajársz, hogy milyen ételekkel tudod pótolni azt, amit mégis enni akarsz. Pl. teljes kiőrlésű kenyér, édesítő, stb.

     

    Jön a fehérje...

    A fehérje drága, és kevés olyan kaja van, ami jó fehérjeforrás, mert nincs mellette sok rossz szénhidrát. Meg kell barátkoznod az egészséges, de rossz ízű ételekkel. Pl. a zabpehely (nem a csillivilli csokis, hanem az ízetlen sima :D) mondjuk jó. Persze azt is kimérve, hogy mennyit tolhatsz le aznap.

    Fehérhúsok, mint pl. csirke. Zöldség a rizs mellé, stb...

     

    Kulcsfontosságú kifejezés: glikémiás index

     

    Aztán jön a mozgás:

    Fogyni nem lehet a fotelban ülve úgy, hogy magadra raksz valamit, és rázatod magad árammal. Aerob mozgást kell végezned, napi minimum 45 percig. Ez alacsony intenzitású, monoton mozgás.

    Ha ezt ki akarod egészíteni, akkor végezz hozzá megterhelő, úgynevezett anaerob mozgást is, heti néhány alkalommal! Ez fog segíteni abban, hogy ráveszi a szervezetedet, hogy ne a zsírraktárba szállítsa ezután a tápanyagot. De a fontosabb az aerob.

     

    Ez egy kicsit drasztikusan hangzik, de a fogyás ebből áll.

    Nem csak "szebb" leszel tőle, de egészségesebb is. Mint ha kicseréltek volna! Én legalább is így érzem.

    Mindemellett az önfegyelem, a kitartás, meg minden ami ehhez kell, egy kicsit a jellemet is acélozza. Összességében tehát a "civilizált ember" mérgeiről meg sz.rjairól való lemondásnak rengeteg előnye van.

     

    Nagyon sok sikert kívánok, és sok türelmet! Olvasd el a body.builder oldalon az alapismereteket, mert kiindulásnak nagyon jó. (A google megmutatja, hogy hol van.)

     

    Lib, aki nem lány

    előzmény:
    angyalka40 (2273)
    2011-08-22  20:35
  24. Torolt_felhasznalo_668628
    Torolt_felhasznalo_668628
    2011. augusztus 22. 22:582278.
    hogy megy a fogyás? Mennyi van még hátra? :)
    előzmény:
    anaoo2 (2274)
    2011-08-22  21:21
  25. Torolt_felhasznalo_668628
    Torolt_felhasznalo_668628
    2011. augusztus 22. 22:572277.
    akkor ne haragudj, de itt rossz helyen keresed azokat az embereket. Mi elsősorban egészségesen szeretnénk étkezni, másodsorban ettől várjuk a fogyást is. Nekünk az egészséges életmódba nem fér bele a tablettázgatás (azt hiszem jogosan írom ezt mindannyiunk nevében). Nem okoskodni akartam, csak szóltam, hogy itt nem találsz olyat, aki vitaminon és fehérjeturmixon kívül mást szedne. 
    előzmény:
    angyalka40 (2275)
    2011-08-22  22:51

Címlap

top