Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2012. október 16. 21:401701.

    :)))) elragadtak az emlékek:)

    Lányom 28, fiam 24, régóta külföldön élnek, több mint 1000-1200 km távolságra....ritkán tudnak haza jönni.

     

    A legszebb karácsonyok azok voltak amikor ez a két kis szaros még itthon volt, kicsik voltak, igaz egyedül neveltem fel őket, és olyan baromi csórók voltunk, hogy el sem tudom mondani, DE olyan szépek voltak a karácsonyok!  Papírmaséból voltak a díszek-mert még egy szalma koszorú alapot sem tudtam kiszorítani a költségvetésből- temperával voltak festve az ablakok, krepp papírból voltak a girlandok stb,stb, stb,.... 

    És igen, éjszakánként varrtam az ajándékokat, felhőkkel teli csillagos takartót, kiskabátot, blúzt stb,stb,

     

    és már évek óta nincs közös karácsony:(((((( annyira hiányoznak, hogy fizikailag fáj!!!! na erről ennyit, bocs, csak elrepültem kicsit. 

    Remélem, hogy ők is viszik magukkal mindazt amit én hoztam otthonról, ami széppé tette az ünnepeket (is) és amit én is megpróbáltam hozzá tenni.

     

    vidámabb: Kamasz fiam 16 volt amikor beállítottuk a fát a nappaliba -még nem volt rajta dísz-

    Anya! ez a fa sokkal kisebb, mint a tavalyi!!!!! nézi, méregeti kerülgeti..

    Fiam kizárt, mert ugyanakkora, az is plafonig ért, ez is. 

    De nem anya, ez SOKKAL kisebb! tavaly úgy kellett rá felnéznem, most meg egyenesen tartott fejjel is látom a tetejét! 

    Fiam 16 centit nőttél 1 év alatt! hozzá kell szoknod, hogy benne van az egész fa a látóteredben!:))) 

    szomorúan tudomásul vette a tényt, hogy közel 180 centi... és becsukodótt a  szobájába, mert neki ugye kell a meglepetés.... 

     

    Kandalló, igan, én csinálom, jelen pillanatban ott tartok, hogy mozdulni sem tudok a hungarocel alapanyagtól a rumli szobában, végeztem próba festést, ragasztást, és még mindíg nem tudom, hogy milyen lesz. 

    Egyik ötletem az lett volna, hogy a márvány utánzat eléréséhez dekopálom az egész felületet márvány mintás szalvétával, vagy csomagoló papírral, DE ezt nem lehet kapni, mert nem létezik!! Csakis öntapadós tapétában van olyan mint ami nekem kell, úgyhogy vélhetően festve lesz....

    De szerncsére van még időm, bár jóval advent első vasárnapja előtt el szeretném készíteni, mert baromi mocsokkal jár, jelentős a hely igénye, és hát ugye más dolgokat is szeretnék még készíteni és azokhoz is hely kell. 

     

    előzmény:
    Écus (1696)
    2012-10-16  21:20
  2. 2012. október 16. 21:381700.
    Ööö...izé....mármint a megajándékozandó nevével
    előzmény:
    buburuza (1699)
    2012-10-16  21:36
  3. 2012. október 16. 21:361699.

    Nagy szia és hatalmas ölelés!!

     

    Kétség nem fér hozzá, hogy november végén már újult erővel Veled ugyan itt

    Addig is, sok erőt, kitarást, jókedvet kívánok.

     

    És figyeld ám a telefonod csütörtökön, mert megy a név a megajándékozó nevével, hogy még hétvégéig se kelljen várnod

     

    És ez a három angyalka!!!!!!!!!Kész vagyok, beléjük szerettem totálisan és menthetetlenül

    előzmény:
    borcsamama (1693)
    2012-10-16  21:01
  4. 2012. október 16. 21:361698.
    Jah és 10 év után, idén először sétáltam egy igazán nagyot az erdőben!!!
  5. 2012. október 16. 21:341697.

    Kedves!

     

     

    Hát ...kitartást,türelmet és bízz a testedben,lelkedben.

     

     

    Én 10 éve amikor benn időztem a kórok házában,csak azt mondogattam magamnak:"újra sétálni fogok az erdőben " és a másik:"én otthon karácsonyozom"

    Haza is vittek dec.21.-én, igaz még légágyban,de OTTHON karácsonyoztam.(Finomkodók ezt ne olvassák!Az más kérdés,hogy azóta is arról a Karácsonyról,mindig az jut eszünkbe nagy röhögések közepette,hogy itt ez a gyönyörű karácsonyfa,kár,hogy az illata nem az igazi,inkább a sz@rra emlékeztet ,akkor még ágytálaztakjobb híjján)

     

    Találd meg Te is a mantrád:lehetne pl. "várnak a lányok a topikon,mennem kell írni nekik"!

     

    Várunk a gyönyörű csodáiddal mihamarab vissza!

    előzmény:
    borcsamama (1693)
    2012-10-16  21:01
  6. 2012. október 16. 21:201696.

    ...és ez annyira jó,és ezért megéri az éjszakázás,a sütés-főzés,a titkolózás,a tervezgetés,a beszerzés stb....

     

    Ez lesz később a családi mondakör része,ami összetart,ami melenget!

    Abban bízom,hogy a gyermekemmel ez is tovább él majd, a tradíció,mindegy,ha a formája más lesz,csak a tartalma ne változzon!

     

    Annyira jó volt olvasni,végig vigyorogtam,mint egy vadalma ,nagyon vizuális vagyok!

     

    Igen,én is gyerek voltam abban a korban,de nálunk az oviban,suliban Télapó  Mikulás helyett, az csak a legkisebb gázos dolog volt,miután Nagyapám ült feketevágásért,na és mivel jártam hittanra,nem is vittek el Zánkára,hiába voltam kitűnő.

     

     

    Most jut eszembe,hogy Te szeretnéd a kandallót,ugye?

     

    Na,ezen én is fellelkesedtem,férjuramnak és barátjának kiadtam itt advent első vasárnapjára álkandalló lesz .Én állandót szeretnék,eltakarni ezt a ronda gázkonvektort.Sima fehér,teteje antikolt fa a teteje és elé kovácsoltvas "szikrafogót". Gondolom ytongból könnyen össze lehet hozni,énvállalom a vakolást,gipszelést,festést,a fiúknak "csak" fel kell építeni!

    előzmény:
    banyoc@ (1691)
    2012-10-16  20:55
  7. 2012. október 16. 21:101695.

    Écus: én ezt az egész ajándékozósdit úgy oldottam meg, hogy a Jézuska a gyerekeknek hoz ajándékot a felnőtteket mi lepjük meg szeretetből, hogy mindenkinek legyen öröme az ajándékbontásban:) Amúgy a gyerekek ám ezen nem törik még a fejüket, a 7 éves lányom még elhiszi, hogy ők a Jézuskától kapják az ajándékot, de azért készít a hugának is valamit és nagy boldogan adja oda, hogy karácsonyra csinálta. De amúgy meg az oviban is készítettek mindent karácsonyra, szóval szerintem az ő agyukban ez egy totális katyvasz, de elhiszik a Jézuska dolgot:)

     

    Karácsonyi menü: nálunk egy családi ebéd-vacsora szerintem kész kabaré.

    A párom nem eszik disznóhúst, én nem eszem halat, apósom nővére nem eszik szárnyas állatot, anyukám és az apósom ja meg a nővére cukorbeteg ergo nem esznek tésztát, a fiúk csak pampognak, hogy legyen sokféle zöldség, de leginkább egyiket sem eszik meg, ja és apósom nővérének a lánya vegetáriánus éppen. Ja és apósom nem ehet tejfölt. Azt hiszem ezen kívül mindenki mindent megeszik

    Amúgy meg minden évben ugyan ahhoz ragaszkodnak így nem is kell túl sokat gondolkodnom:

    Hagymaleves, ránott csirkecomb, rántott hal, általában szoktam sült oldalast is csinálni, majonézes krumpli, majonézes kukorica, sütik amiket anyukám csinál:)

    előzmény:
    Écus (1676)
    2012-10-16  19:38
  8. 2012. október 16. 21:071694.

    Kedves Borcsamama!

     

    Gyógyúlj, gyógyúlj, gyógyúlj!!! Ezernyi ölelést és energiát küldök Neked, és nagyon nagyon várlak vissza, hogy hétvégéken beköszönj, ránk nézz, és kápráztass el néhány csodálatos munkád fényképével!

     

    Puszi

    Banyoc@ 

     

     

    előzmény:
    borcsamama (1693)
    2012-10-16  21:01
  9. 2012. október 16. 21:011693.

    Sziasztok kedves Karácsonyvárók!

     

    régiek, és az újonan érkezők is, akikkel sajnos már nem volt időm megismerkedni.

     Eljött a pillanat, amikor el kell búcsúznom Tőletek.

    Fáj a szívem nagyon , jó lett volna végig veletek készülődni, de most van ami mindennél fontosabb. Hétvégenként majd beköszönök, próbálom behozni a lemaradást is, aztán ha minden jól megy, akkor november végére megint itt leszek.

    Kívánok nektek örömteli közös készülődést, sok szép és jó ötletet, finom recepteket, szép meséket, ........

     

    Az  ajándékom pedig  a helyzettől függetlenül készülni fog, várom nagyon a nekem sorsolt nevet.

     

    Nagy ölelés Mindenkinek szeretettel    Borcsa

     

    Búcsúzóul néhány kép  a "barbi" és a "trampli" angyalkáimról,  az álommanómról., és a bolondos hóemberemről.

  10. 2012. október 16. 20:561692.

    Sajnálom:(((( remélem, hogy nem súlyos a betegséged, és jól tudod kezelni. Biztos vagyok benne, hogy találsz diabetikus szaloncukor recepteket a neten.

     

     

    előzmény:
    hortobagyiana (1675)
    2012-10-16  19:36
  11. 2012. október 16. 20:551691.

    Verzio 1

    Nálatok otthon beteszed a fa alá becsomagolva, névvel ellátva mindenkinek az ajándékát. Amikor  hozzátok jön a Jézuska, tele van ugye a fa alja a csomagokkal, Szépen együtt megnézitek a címkéket, és amelyik nem a Tiétek azt értelem szerűen nem bontjátok fel, hanem félre teszed azzal: ezt a Papa kapja, ide hozta a Jézuska, nem baj, mert holnap úgy is megyünk hozzájuk és elvisszük neki. 

     

    Verzio 2.

    Ez kissé macerás; hogy minden családtagnak akikkel később találkoztok előző napokban becsomagolva eljuttatod az ajándékokat, és megbeszélitek, hogy csak akkor bontják ki amikor Ti is ott lesztek. 

     

    Verzio 3. 

    Megpróbálod titokban magatokkal vinni, de hatalmas a lebukás veszélye! és ha a leánykád rákérdez: Anya hogy kerül abba a nagy szatyorba az a csomag???, mi az???? miért itt van???? stb,stb akkor ott fogsz állni leforrázva...... 

     

    LÁnyom másodikos volt amikor így jött haza a suliból: Anya ezek (mármint az osztálytársai) tiszta hülyék!!! azt hiszik, hogy be tudnak csapni, mert azt mondják, hogy nincs is jézuska!!!! PEdig én tudom, hogy van!!!!!!!:))))

     

    Szóval nálunk sokáig megvolt a csoda:) Soha nem díszítettünk együtt fát, csak akkor amikor már tudták a gyerekek az igazat. Sőt! Nem is nagyon akartak a fa díszítésben részt venni még kamasz korban sem, mert aztmondták: nekem kell a meglepetés,  a rácsodálkozás, kell az a pillanat amikor kinyílik a szoba ajata, kiárad a fenyő illata, és még a lélegzetem is eláll a karácsonyfától! 17 éves volt a fiam!

     

    KArácsonyi monda résztvevői:

    Mikulás:))) aki rénszarvas szánon jön, piros a kabátja, fekete a csizmája, és minden gyereknek visz ajándékot! MINDEN kisgyereknek! .

    Persze még senki sem látta, DE  volt nyoma annak, hogy járt nálunk:)))

    (gyerekek fél éjszaka ültek az ágyon, susmusoltak, várták a Mikulást. Én már majdnem feldőltem amásik szobában, vártam, hogy elaludjanak.... Elaludtunk!:) Hajnalban riadtam fel:) lányom féltörökülésben aludt a falnak dőlve, fiam térdelve az ablak előtt félig a radiátoron; gyorsan megtöltöttem a kiscsizmázkat, a konyha ablakon elfordítottam a kilincset, és az ablak és a csizmácskák között elszórtam pár szem szaloncukrot, mert ugye a Mikulás a nagy puttonyával alig fért be az ablakon, Hatalmas volt a meglepetés)

    Mikulást az manók segítik egész évben, a krampuszok is figyelik a gyerekeket, hogy ki ne kapjon ajándékot, de soha nem találnak rossz gyereket! 

     

    Jézuska: Ő hozza az ajándékokat, a karácsonyfát (gyerekkorom legnagyobb dilemmája: hogy tudja fél kézzel behozni aazt a hatalmas karácsonyfát a jézuska az erkélyajtón?????????????)

    Angyalok a segítői mindenben. Angyalok vigyáznak ránk, a gyerekekre stb,stb

     

    Télapó: nem tudom ki ó... merthogy nem értettem gyerek fejjel, hogy a suliban miért csak télapó ünnepség van, és miért Ő hozza a csokit, meg karácsonykor a fát???? Apukám azt mondta: ne gondolkozz ezen, ha ezt mondják, hát ezt mondják; nálunk itthon Mikulás, Manók, Jézuska, Angyalok vannak, -khm de ezt nem nagyon mondd el a suliban, legyen a mi titkunk- 

    Hiába, ez régen volt.........

     

    Bocs, hosszú lettem 

     

     

    előzmény:
    Écus (1676)
    2012-10-16  19:38
  12. 2012. október 16. 20:551690.

    nálunk a mikulás az mikulás

    szerepe és jogköre: 

    egész évben figyelni az embereket, kicsiket és nagyokat 

    aztán 5-én éjjel a kipucolt cipőbe, csizmába ajándék elrejtése kinek-kinek megérdemletsége alapján (virgács vagy ajándék)

     

    a krampusz pedig a mikulás mellett rosszalkodik, de figyel és ha nagyon rossz vagy, a vasvillájával megböki a feneked 

     

    a jézuska az jézuska

    24-én este jön, ajándékot hoz, de csak akkor, ha előtte jó volt az illető és az adventi időben kivette a részét a készülődésben (misére menés, koncerteken részt vétel, lakás díszítés, takarítás, levélírás stb.)

     

    az angyalok meg angyalok 

    ők úgy csak vannak az égben, énekelnek, őrködnek, figyelnek

    előzmény:
    Écus (1681)
    2012-10-16  20:13
  13. 2012. október 16. 20:551689.

    Nézzétek mit találtam:

     

    Vannak már trendek 2012-re!!!!!

     

     http://viragokrolminden.blogspot.hu/2012/ 10/2012-es-karacsonyi-dekoracio-trend.html

  14. 2012. október 16. 20:531688.

    Egyébként is annyira kis huncut!

    előzmény:
    fórumozok (1687)
    2012-10-16  20:40
  15. 2012. október 16. 20:401687.
    és nehogy eláruld, hogy mi van a csomagban ... extra gyerekbiztos ajándékot csomagolj ... jobban fogja érdekelni, mint a sajátját ... pláne, ha egy kicsit teszed is alá a lovat ... gyanítom még aznap este fel kell hívni a nagypapát és úgy leadja neki a drótot, hogy öröm lesz nézni ... szószerint öröm lesz nézni
    előzmény:
    Écus (1686)
    2012-10-16  20:36
  16. 2012. október 16. 20:361686.

    Igen,igen!

    Nagyon jó!

    előzmény:
    fórumozok (1684)
    2012-10-16  20:33
  17. 2012. október 16. 20:341685.

    Ha már adventi manók,akkor itt az adventi naptárunk,drága anyósom keresztszemezte mind a 24 zsákocskát hozzá.

    Először egy kapanyélre tekertünk műfenyőgirlandot ,és maradék szalagokkal kötöztük rá őket.

    Következő évben találtam a Teszen egy ügyeskezű házaspárt,aki megcsinálta nekem ezt a fenyőfát és elpostázta,ezt az ötletet is loptam a Pottery Barnból :

     

    http://www.potterybarn.com/shop/holiday-decor/?cm_ty pe=gnav

     

    érdemes náluk is szétnézni !

     

    Azóta minden adventi időszakban felkerül a kép helyére a falra(,ott nem éri el egyedül ),ésreggelente bontunk és örömködünk az ágyban.

     

    Első évben,amikor kicsi volt egy-egy kis figura volt benne:a Macskaarisztokraták szereplői,dínók,Teletubbiek stb.

    Következő évben egy golyópálya darabjai és 24.-én felépítettük,majd csoki-apróságok,tetkók,csatt,cukorrúzs,mindenféle Mülleres mütyűr.

    Idénre terveztem a már említett meséket,jó lenne,ha lenne annyi időm,hogy képregényt is rajzolhassak mellé!

     

  18. 2012. október 16. 20:331684.
    egyszerű ... ugyanúgy, ahogy eddig minden évben Jézuska lepakolja az ajándékokat ... majd nagy csodálkozva észreveszitek, hogy nézd, a nagypapi ajándékát is ide hozta a Jézuska, biztos azért, mert eddig mindig itt voltak, de most nincsenek, nem baj, holnap elvisszük nekik
    előzmény:
    Écus (1676)
    2012-10-16  19:38
  19. 2012. október 16. 20:201683.

    Szegény Jézuska,hogy megkavarodott,hiszen mennyi dolga van!

     

    Nagyon jó ötlet ,köszönöm!

    előzmény:
    Bági57 (1682)
    2012-10-16  20:17
  20. 2012. október 16. 20:171682.
    Szerintem rakd be a fa alá nálatok és mond azt,hogy a Jézuska véletlenül hozzátok vitte mert eddig minden évbenviszitek nekik. ott voltak és másnap majd el
    idézet:
    Bági57 (1680)
    2012-10-16 20:13:38

    na ez nem sikerült

     mert eddig minden évben nálatok voltak és majd ha mentek elviszitek.

    előzmény:
    Bági57 (1680)
    2012-10-16  20:13
  21. 2012. október 16. 20:131681.

    Köszönöm.

     

    ...és nem volt nyomozós-kérdezősködés? Vagy még kicsik hozzá?

     

    Az enyém már az új törvények szerint jövőre iskolába megy,de próbáljuk őrizni a csodát számára.

    Vajon mikor jön el a kérdések ideje:ma már képnézegetés közben pedzegette,hogy a 2 évvel ezelőtti képeken ez a Mikulás bácsi, nem Apa volt beöltözve?

    De ilyet nem csináltunk,az a város által fizettett hivatalos Miku volt

    .Nálunk ő hagyományosan 5.-én éjjel jön,és 6.-án reggelre ott van a csizmában a csomi,de még egyikőnk se látta,csak halottunk valami gyanús hangokat...

     

    Ja,és mivel amikor kisebb volt nem volt közelben segítségünk,ezért mi együtt díszítjük a fát,hogy ő is ünneplőbe öltözzön Jézuska tiszteletére...

    Ne tudd meg,milyen kínos volt,amikor hallottam,hogy az ovis társa magyarázza neki,hogy náluk az angyalok hozzák a fát.

     

    Viszont nálunk meg az adventi naptárat az icipici adventi manók töltik meg,akik a Mikulás,ja és a Jézuska meg az angyalok segítői

     

    Kíváncsi vagyok máshol kik a "karácsonyi mondakör" szereplői?Mi a szerepük,jogkörük stb.?

    előzmény:
    TSE (1679)
    2012-10-16  19:56
  22. 2012. október 16. 20:131680.
    Szerintem rakd be a fa alá nálatok és mond azt,hogy a Jézuska véletlenül hozzátok vitte mert eddig minden évbenviszitek nekik. ott voltak és másnap majd el
    előzmény:
    Écus (1676)
    2012-10-16  19:38
  23. TSE
    TSE
    2012. október 16. 19:561679.

    Gondolom, az a kérdés, hogy a lányodnak mit mondjál. Én tavaly is azt mondtam neki, akkor 3 éves volt, hogy hozzánk hozta a Jézuska, hogy vigyük el a Mamáéknak, keresztszülőknek, stb-nek.

    Oda meg neki is vitt ajándékot, amit megkap, ha ott leszünk. 

     

    Más ötletem nem volt/nincs egyelőre, de hátha van valakinek jobb is. 

    előzmény:
    Écus (1676)
    2012-10-16  19:38
  24. 2012. október 16. 19:521678.

    Jaj,ez elég kellemetlen,amennyiben édesszájú vagy...

     

    Nagyapám anno,és most apósom is hasonló helyzetben nem zavartatta magát Karácsonykor,na ezzel nem lázítani akarlak.

     

    Ellenpéldaként nagynéném mindet megsüt magának,még a bejglit is diabéteszesen,plusz a családjának is mindent simán.

     

     

     

    előzmény:
    hortobagyiana (1675)
    2012-10-16  19:36
  25. 2012. október 16. 19:431677.

    Ó,amennyiben édesszájú vagy ez kellemetlen...

     

    Mondjuk Nagyapám és most a lányom Nagyapja is cukros,nem igen zavartatták magukat Karácsonykor.

     

    Na, ezzel nem lázítani akarlak, a nagynéném is az és a bejglitől kezdve mindent megsüt diabéteszes módon is,és a családnak is mindent simán.

     

     

     

     

    előzmény:
    hortobagyiana (1675)
    2012-10-16  19:36
  26. 2012. október 16. 19:381676.

    Jaj,de jó,hogy  újra nincs tévénk,végre nem tudom miről beszéltek!

     

    Pedig tavaly,csak azt hallottam októbertől kezdve Karácsonyig tévénézés közben a lányomtól:"-na ,Anya,pont ilyet akarok a Jézuskától!"

    -"na,meg ilyet,na meg ilyet"... és a többi...

     

    Most meg annyira  nincs ötletem,hogy lassan megírjuk azt a levelet a Jézuskának vagy szorgalmasan olvassuk a topikot!

     

    Tényleg,ehhez kapcsolódna egy kérdésem mindekihez:

     

    Eddig mindenki nálunk Karácsonyozott 24.-én(nagyszülők,párom nagy gyerekei,öcsémék,unokatesóm stb.).Vagyis mindenkinek hozzánk jött a Jézuska.

    Ám most hármasban fogjuk, a szűk család lányom(5),férjem és én,tölteni a Szentestét.

    Majd 25-26.-án megyünk körbe a rokonságon.

     

    Adjatok ,légy szíves ötleteket,hogyan oldjam meg,az ajándék dolgokat:

    -vigyem becsomagolva suttyomba  magammal és lopjam be a fa alá Nagyiéknak,na, nem attól félek,hogy a Papi rájön így 70 körül,hogy nem a Jézuska hozza(magyarázgassam,hogy ide később ért a Jézuka?)

    -vagy  készítsünk együtt már az idén a többieknek és azt csomagolva vigyük el,és kommentáljam úgy,hogy ők már tegnap szintén megkapták,ezt most mi visszük,mert vendégségbe érkezünk és illik????

     

    Kérelek,segítsetek!

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    eszterlili (1659)
    2012-10-16  16:23
  27. 2012. október 16. 19:361675.

    Tavaly az ünnepek előtt derült ki,hogy cukorbeteg vagyok :(

    Már belerázódtam a helyzetbe,idén diabetikus szaloncukrokat szeretnék gyártani :))) 

    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  28. 2012. október 16. 19:341674.
    Ezek nagyon édesek!Köszi :)))
    előzmény:
    Sil78 (1668)
    2012-10-16  19:29
  29. TSE
    TSE
    2012. október 16. 19:311673.

    Nagyon köszönöm, így már rémlik, hogy nagyon jó ez a kaja, ki fogom próbálni.

     

    Démétér, a te menüd is szuper, a karácsonyi falu meg nagyon jó. Gratulálok az ügyességedhez és a kreativitásodhoz!

    előzmény:
    gemike (1662)
    2012-10-16  16:43
  30. 2012. október 16. 19:301672.
    Bizony ám!!:) úgy is fincsi!:))))
    előzmény:
    nonamona (1638)
    2012-10-16  14:18
  31. 2012. október 16. 19:301671.

    Szerintem sok lesz a sajt!

     

    leves is, szósz is...  én igazából a rizs mellé csináltm a sajtszószt (igaz mindenki evett belőle, ízlett is.) 

     

    Vagy másik szósz, vagy másik leves kellenne.

     

    szilveszter...

    Szent gallen-i csirkemáj, sajttal töltött virsli, 

    Nálunk ez mindíg egyben volt, merthogy a Szent galleni-i csirkemáj  azt jelenti, hogy a megmosott csirkemájat megszórod borssal, majorannával, áttekered egy szelet beaconnal tepsibe teszed, berúgod a süté és kb 15-20 per calatt kész!!!! Mivel nem mindenki szerti  a családból a májat, ehhez jött a sajttal töltött virsli ami egy normál virsli hosszában bevágva, egy csíj sajt a vágatba, és szintén körbetekerni beaconnal. Mehet a tepsibe a csirkemáj mellé! Egyszerre készül el! 

    Köret bármi lehet, rizs, krumpli bármilyen formában, de még a párolt zöldség is jó mellé. 

     

    előzmény:
    gemike (1641)
    2012-10-16  14:26
  32. 2012. október 16. 19:301670.

    Üdv a klubban:))))))))))))))))))

    Müllerben én is voltam tegnap, és hoppp egy icipici szánkócska beugrott a kosaramba:)))))

    előzmény:
    tisztati (1642)
    2012-10-16  14:28
  33. 2012. október 16. 19:301669.

    Régen volt, de 24-én délelőtt a lányom belázasodott, feldagadt a fél feje...

    Rohanunk ügyeletre: mumpsz Hurrá

    Mamáék  lefújva, mert mumpszos  gyerekkel nem lehet a városban csavarogni,  betlehemet nézni amig díszítódik otthon a fa, készül az ünnepi vacsi...

    Én átmentem a gyerekszobába megpróbáltam lekötni a srácokat (8  és 4 év körül voltak) amíg az apjuk próbált valami karácsonyfa szerűt alkotni.....

     

    Este 5-6 között megjönnek Mamáék is segíteni, családi kupaktanács, hogy mi legyen. Fiam megoldotta a kérdést: elkezdett üvölteni, lázas lett és mint egy lufi dagadt a feje.. Mamáék futás ügyeletre mumpsz..

     

    Totál kész voltam  

    előzmény:
    hugi-83 (1649)
    2012-10-16  14:55
  34. 2012. október 16. 19:291668.
  35. 2012. október 16. 19:161667.

    Köszönöm!

     

    Igen,már kiszálltam a kerekesszékből,már csak,amikor lehetőségeimhez képest sokat mozogtam,akkor szükségesek a botok.

    A lelkem pedig mindig is nagyjából rendben volt bármit hozott is az élet,és bárhogy is éreztem magam néha,az élniakarásom példás.Nem véletlenül éltem túl:egy csoda vagyok magam is !

     

    Nálam azóta változott a helyzet:az én ízlésem egyszerűsödött,de a csillogás azért nagyon tetszik,abban a sötét decemberi hónapban,a férjemé csicsásodott,nem véletlenül ez a beceneve:Csicsa!

     

     

    Majd látod a későbbi éveken,hogyan lett a szín kevesebb,de a csillogás maradt:)) Nálam is a  végén 2 szín maradt...ilyenkor kezdem törni a fejem,hogy melyik legyen az idén ez a kettő,ami köré az összes deko épül.

     

    Nálatok?

     

    Nagyon szerettem az artvirág honlapján megnézni mindig a trendeket karácsony ügyben,aztán a Kika elkészített fáit és mindig lopkodtam az ötleteket és beépítettem a saját elképzelésembe.

     

    Most pedig itt van nekem ez a topik.

    előzmény:
    hugi-83 (1655)
    2012-10-16  15:29
  36. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. október 16. 18:581666.

    georgina112,köszönöm szépen a mintákat!

     

    Zumika12, szép dolgokat tettél fel, de legjobben a gyöngyös hópelyhek tetszenek!Egész családot elláttad asztaldísszel vagy mindet magatoknak csináltad?

     

    eszterlili,szépek a filcdíszeid!Nálunk is egész nap esett az eső.

     

    Claire31,szépek a díszek!Tavaly adventkor voltam a Néprajzi múzeumban és az első díszt ott megtaniíották elkészíteni,akkor is nagyon tetszett.

     

    Démétér, klaszz a menüd!A falud is tetszik, tavaly időnként beleolvastam a karácsonyi topikba. Nálunk  kb 11-en leszünk Szenteste, de még nem tudom  mi lesz a kaja.Én még 22-én is dolgozom, sajnos.

     

    hugi-83,köszi a csirkemell tortát, le is írtam!Jó kis karácsonyotok lehetett, rendes férjed van! 

     

    Écus, neked sem lehetett könnyű, de fő, hogy most tudsz készülni karácsonyra. 

     

    Sajnos még most se jutottam el filcet venni, pedig a négynapos szünetben talán lenne időm valamit alkotni. 

    előzmény:
    georgina112 (1577)
    2012-10-15  20:14
  37. 2012. október 16. 17:501664.

    Ezt találtam az interneten, bár angol nyelvű, azért érthető.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=4jHwCpiPols

  38. 2012. október 16. 17:031663.
    Többszörösen kipróbált recept
    idézet:
    Bági57 (1644)
    2012-10-16 14:35:54
    Nagyon munkaigénye de nagyon finombiztos,hogy van egyszerübb recept is a Gesztenyével töltött pulykára de 1 évben 1 szer ki lehet bírni.
    előzmény:
    Bági57 (1644)
    2012-10-16  14:35
  39. 2012. október 16. 16:431662.

    szia !

     

    Bevallom még fejből nem tudom mert most csinálok elösször .

    a www.mindmegette.hu .-n találtam , üsd be a keresőbe ,hogy

    Pulyka wellington módra , nekem elég egyszerűnek tünt azért merek rá vállalkozni,

    nagy részletekben: az 1,20 dkg .-os pulykát baconba burkolom és fokhagymával megtüzdelem  és 1,5 órára beteszem a sütőbe , fóliával lefedve. 

    a leveles tésztát kinyújtom, a hagymát meg dinsztelem majd rá a gomba

    ezzel is párolom, füszerezem,

    ezt a masszát rákenem a tésztára, középre teszem a pulykahusit, betakargatom és a tetejét megkenem tojással és vissza teszem még 35 percre a sütőbe .   

     

    üdv

    gémike

    előzmény:
    TSE (1656)
    2012-10-16  15:44
  40. 2012. október 16. 16:401661.
    szerintem sem kell hozzá feltétlen épített műköröm, bár nem vagyok szakértő. Szerintem egy nagyon ügyes körmös ilyen "mini, natur" körömre is meg tudná esteni:-))) Én is kacérkodom a gondolattal, hogy kipróbálom, de csak a sajátomra:-) A gyereknek biztos tetszene a színes piros hóemberke
    előzmény:
    Doti (1632)
    2012-10-16  13:42
  41. 2012. október 16. 16:371660.
    nekem is csak innen a távolból tetszenek a körmök, de szerintem is nagyon jópofák:-))
    előzmény:
    Démétér (1628)
    2012-10-16  13:29
  42. 2012. október 16. 16:231659.
    Kösz a párnás beszerzést, utána nézek annak is. Csak mentegetem a jobbnál jobb ötleteket, közben du.-án négykor jutott eszembe, hogy ma reggel 8-ra nem mentem a fogorvoshoz, hogy állandó tömést tegyen bele. Most égek, és várhatok az új időpontra....Egyébként az egyik ünnepen családilag volt tüszös mandulánk, csak a nagy lány úszta meg.Az sem volt semmi.Mentünk is az ügyeletre.Az iiistteeenes, karácsonykor, meg szünetben, ünnepeken ott lenni...A Férjem elment táppénzre, nem sokkal később az unokatestvérem is, egy helyen vannak.Akkor voltak nálunk először...
  43. 2012. október 16. 15:581658.
    Óóóó Istenkém!

    Kell ez a recept. Légyszi-légyszi!
    előzmény:
    Écus (1640)
    2012-10-16  14:22
  44. TSE
    TSE
    2012. október 16. 15:511657.
    Eszterlili, az én lányomnak a mamáék vettek a rajzfilmcsatornán reklámozott kutyás párnát a Gulliver játékboltban. Azt sajnos nem tudom, hogy mibe került, de gondolom nem volt olcsó.
    előzmény:
    eszterlili (1633)
    2012-10-16  13:43
  45. TSE
    TSE
    2012. október 16. 15:441656.

    Sziasztok,

     

    Nehéz lépést tartani veletek, annyi szép-finom dolgot osztotok itt meg!

     

    Gemike, leírnád nekem, hogy a Wellington pulykát hogyan készíted? Köszönöm.

    előzmény:
    gemike (1641)
    2012-10-16  14:26
  46. 2012. október 16. 15:291655.

    Szerintem nem is gyerekesek, nagyon vidámak és szépek és az a fő, hogy örömöd leled benne :)!

     

    Remélem azóta már jobban vagy, mind testileg mind lelkileg. Én is a csicsás karácsonyfát szeretem a legjobban, de a párom ragaszkodik a két színvilághoz, így a kompromisszum után: én döntöm el melyik két színből legyen a dekoráció 

    előzmény:
    Écus (1653)
    2012-10-16  15:08
  47. 2012. október 16. 15:101654.

    Jajj annyi finomságot írtatok,hogy kipakoltam a hűtőszekrényt

     

    Nálunk hal szokott lenni, szerencsére kettesben töltjük a szentestét (idén már hármasban) így nem olyan gáz főzőcskézni. 

    A tavalyi menü ez volt:

    borleves

    pisztráng hagymás-ecetes krumplisalátával

    süteménynek áfonyás-mascarponés gesztenyetortát terveztem, de nem kaptam áfonyát a párom meg kiakadt, amikor mondtam, hogy gesztenyés süti lesz, úgyhogy átvariáltam a receptet:

    csokis piskótát már addigra megsütöttem, forró rumos szilvalekárral kentem meg, majd miután beszívta sima vaníliás mascarpone krémet kentem rá. Nagyon fincsi lett, azóta már többször is sütöttem

  48. 2012. október 16. 15:081653.

     Lányok!

     

     

    Akkor belevágok:

     

    Olyan boldog vagyok,hogy nem csak én vagyok egyedül  "karácsonybolondja"...

     

    Mennyit kapok én ezért a környezetemtől,de a végeredményt mindig mindenki élvezi,bár én úgy elfáradok,de legbelül ott az a megnyugtató,elégedett érzés,ami nekem a legszebb karácsonyi ajándék!

     

    Az én karácsonyi őrületem 2004-ben kezdődött:

    2002-ben volt egy csúnya balesetem,és 2004-re lettem annyira jól,hogy igaz,hogy kerekesszékből,de megcsináltam életem első általam szervezett Karácsonyát.

     

    Valahogy a baleset után nem bírtam elviselni a fekete színt és az egyszínű dolgokat,lehet,hogy akkor újjászülettem,mert ekkor csak színesben,csillogósban bírtam gondolkodni,mint egy (2 éves)gyerek .

    (Bátran ajánlom minél színesebbre,tiritarkára és giccsesre az ünnepet,ahol gyerek van,azt is lehet ízlésesen szerintem...és nagyon tetszett akkori szívemnek)

    Még a muffinjaim is gyerekesek lettek ,pedig akkor még Panna Víta  lányom tervben sem volt...

     

    Íme a képek 2004-ből:

     

    Folyt. köv.

  49. 2012. október 16. 15:021652.
    Megkeresem este a receptet....én csináltam, gyorsan megvan, isteni finom az íze és az illata is....
    előzmény:
    gemike (1635)
    2012-10-16  13:54
  50. 2012. október 16. 15:011651.
    Szia! Már korábban írtam be egy sajtgolyós receptet (kb egy hete). De van egy csomó féle. Én is kíváncsi lennék ki hogy csinálja. Elvileg amiben sajt van az rossz nem lehet...
    előzmény:
    gemike (1643)
    2012-10-16  14:31
  51. 2012. október 16. 14:591650.
    Ilyet hol lehet beszerezni?? Nagyon jó!!!!! :)
    előzmény:
    imagine (78)
    2012-09-24  15:32
  52. 2012. október 16. 14:551649.

    Igen, nálunk is a katicás párna a menő most, meg az icuri picuri állatkák. Én is mostanában vettem elő a réges régi receptes újságaimat és teljesen egyetértek veled én is ezért nem veszem meg sokszor az friss újságot, mert látom, hogy ez a recept is megvan már.....

     

    Ne is mond betegség karácsonykor? Hát képzeljétek el, hogy velem mi történt 2 vagy 3 évvel ezelőtt 23-án este 11-kor karácsonyfa díszítés közben megbillent alattam a kis szék amin áltam (kb. 5 dísz volt felrakva), leestem róla és kifordult a térdem amit aztán még vissza is kellett raknom.... na mondhatom a párom fejezett be mindent... riasztotta anyukámat, hogy készüljön mert ugyan nálunk lesz a szent estés muri, de neki kell befejezni az ételeket amiket elkezdtem..... Bakker belegondolok, hogy mennyire úszott a lakás, szegény férjem vagy hajnali 3ig robotolt, mire rendbe rakta a kéglit....

     

     

    Déméter!

     Nálunk most pont sárgaborsó krémleves a hami .

    előzmény:
    eszterlili (1645)
    2012-10-16  14:37
  53. 2012. október 16. 14:501648.

    ma voltam a Kikben, és már az is tele van a karácsonyi díszekkel! Én is inkább a csináld magad híve vagyok, de azért beszereztem egy 1500 Ft-os, piros kockás kis adventi naptárt! Gondoltam megosztom, hátha valakjinek nincs rá ideje, hogy készítsen! 

    A kajákon én még nem törtem a fejem, én inkább sütni szeretek, de azt mnden mennyiségben! :) 

    előzmény:
    tisztati (1642)
    2012-10-16  14:28
  54. 2012. október 16. 14:451647.

    Gemike!

     

    Én ezt a verziót szoktam elkészíteni:

    Hozzávalók:

    2 gerezd fokhagyma

    20 dkg gouda/ trappista

    20 dkg füstölt sajt

    20 dkg krémsajt

    2 ek snidling

    só, bors 

    + amiben majd megforgatod pl. dió, szezámmag, lenmag, petrezselyem...

     

    A fokagymát áttöröd összekevered a reszelt sajtokkal, a krémsajttal, a snidlinggel pici sóval borssal. Kb. 25-30 perccig pihentetjük a hűtőben, majd kicsi, "egyfalatos" golyókat formálsz belőle és meghempergeted a magokban vagy egyéb általad választott "kabátkát adsz rá".

     

    Igen az a püspökkenyér én még kis csokival és pisztáciával szoktam megbolondítani  

     

    előzmény:
    gemike (1643)
    2012-10-16  14:31
  55. 2012. október 16. 14:401646.
    szia gemike! Üdv! Elárulom, nálunk azuram szakács, szívesen és jól főz.Én inkább sütni szoktam.Ő pillanatok alatt összvág nagyon jó kajákat.Nehéz is a kedvére főzbni bármit is.Most megyek, majd később benézek.
  56. 2012. október 16. 14:371645.

    Sziasztok!

    Hugi83: Igen.Nem én gondolok rá, csak a gyerkők. Lehet, beszélek a Mamával is, úgyis minden évben gondban van, mit vegyen. Most a sárkányosnál, kutyusosnál, katicásnál tartunk.De ahogy hallom, a szomszéd kislánynak is ez a szíve vágya, ott is fogjáa a fejét az Anyuka, hogy és hol szerzi be. Ja, ott a muffin baba is szóba kerül.Én azért szerencsés vagyok, mert megértik, ha nem tellik mindenfélére, sokszor viszonylag egyszerű ajándékoknak is örülnek. Én is rájöttem, hogy kiadunk sokmindenért felesleges összegeket,  utána meg nem tud vele mit mit kezdeni.Akkor meg csak sajnáljuk, ha töredékéért tudjuk eladni, vagy azért sem.De hozzáteszem, ami normális játék, legyen az több évvel ezelőtti, azzal két gyerek is boldogan játszott, sőt még ma is használják.

    Nálun idén hideg tál lesz. Az egyik évben megcsináltuk a mester konyha karácsonyi levesét, most is fáj utána a fogam.Nagyon pályáznék a kinder buenós szeletre mégegyszer, és a mézes sült almás köret nálam viszi a pálmát karácsonykor. De nincs nagyobb méreg, mikor az ember épp karácsonykor beteg, az orr eldugulva, nemérzel ízeket, illatokat, a sültalma meg illatozik a sütőben.Már voltam ilyen helyzetben.

    Az idén adventkor tuti csinálok dominós sütit, és kupósat is. Ezeket még sose csináltam.Ha lenne dió, diós barackmag lenne a favorit. Tavaly volt gesztenyés szív, pillanatok alatt elfogyott. Idén sportszelet torta, vagy fehércsokis torta a terv egyenlőre.Jó lenne egyszer marcipánosnak is nekiállni, de a családban nem túl sokan szeretik.Ne tudjátok meg, milyen régről vannak megőrízve karácsonyi újságok...Sokszor már azért nem veszem őket, mert néha sok az ismétles.De már alig várom a praktikás különszámot.

     

    eszterlili 

  57. 2012. október 16. 14:351644.
    Többszörösen kipróbált recept
    előzmény:
    fovenyessy.petra (1620)
    2012-10-16  12:48
  58. 2012. október 16. 14:311643.

    szia Eszterlili

     

    én tavaly csináltam és tv.-ből loptam a receptet a vacsoracsatában

    Bay Éva készítette pulykatorta volt a neve ,istenien sikerült !!!  

    a fűszeres sajtgolyó hogy készül??

     

    gémike

     

    a püspökkenyér az amikor szárított gyümölcsök vannak a tésztájában ??

    azt imádom !!

    előzmény:
    hugi-83 (1639)
    2012-10-16  14:19
  59. 2012. október 16. 14:281642.
    Sziasztok!! Szeretnék hozzátok csatlakozni! :) Régebben nagy fórumos voltam, de kimaradt egy pár év, mióta megszületett a lányom. Imádom a karácsonyt, és a Müllerben járva, már vágyom is rá, hogy itt legyen!! :)  Ezért s jártam utána, hogy van-e már ilyen topic, mivel még csak október van, de úgy látom, ez nem gond! ;)
    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  60. 2012. október 16. 14:261641.

    szia

     

    hmmm köszi ez mennyei lesz !!!már látom magam előtt !!

    Bár a menüm akkor így néz ki

    Füstölt sajtkrémleves piritott zsemlekockával

    Wellington Pulyka , füszeres sajtos krumplipürével  

    sajt szósszal

    nem lesz kicsit sok a sajtból ??

     

    sebaj

     

    szilveszterre mit ajánlasz ??

    most itthon vagyok a 10 hónapos gyerkőccel ,

    valószínúleg nem megyünk sehová, lefektetjük és a párommal

    kettecskén " bulizunk "

    de azért gondoltam csinálok valami finomat , ami gyorsan összedobható

     

    üdv

    gémike  

    előzmény:
    banyoc@ (1637)
    2012-10-16  14:12
  61. 2012. október 16. 14:221640.

    Szia Petra!

     

    Én próbálkoztam vele évekkel ezelőtt,egy egész bébipulykát töltöttem meg(nagy volt a karácsonyi banda),és mennyit vadásztam anno natúr gesztenyemasszára,most már biztos bármelyik hipernél lehet kapni,de nekem nem lett a kedvencem...

     

    Azt hiszem,ha találsz és kapsz megfelelő receptet itt,próbáld ki kicsiben,combbal,vagy mellel,és dönts Te...

     

    Amennyiben érdekel,megkeresem és éjjel bemásolom a receptjét,egy kép róla ízelítőnek, párolt rizs, vele sült alma,párolt vöröskáposzta és  krumpli volt a köret hozzá és baconnal tekertem b,hogy ne száradjon ki(ez volt a legfinomabb).

    előzmény:
    fovenyessy.petra (1620)
    2012-10-16  12:48
  62. 2012. október 16. 14:191639.

    Szia! Arra a párnára gondolsz amiből óriás plüss állatka lesz? Mert én pont mostanság nézegettem, ugyanis a kislányomnak baromira tetszik és most októberben névnapja lesz. Le is mondtam róla karácsonyig (5600-8000 láttam a netes játékboltokban az árát házhozszállítási díj nélkül!) hátha valamelyik hiper-szuper beakciózza.

     

    Nálunk is elkészült a menü majdnem teljesen (90%-os):

    leves:??? 

    előétel, csipegetni való: fűszeres sajtgolyók

    főétel: csirkemell torta ennek beírom a receptjét, hátha valaki kedvet kap hozzá, szerintem isteni finom, hidegen, melegen:

     

    Hozzávalók :

    1 nagy csomag bacon

    kb. fél kg csirkemellfilé

    kb.1/2 l tej

    2-3 gerezd fokhagyma

     

    Töltelék:

    10 dkg trappista sajt

    10 dkg füstölt sajt(pl.karaván)

    1 tojás

    pici só,bors,petrezselyem,vegeta

    1 evőkanál liszt

     

    Elkészítés:

    Előző nap érdemes a csíkokra vágott csirkemellet fokhagymás tejbe beáztatni.

    Jól kinyomkodjuk a húst,és a baconnal kibélelt gerincformába beletesszük az egyik felét.Ezután beletesszük a sajtos tölteléket,majd a hús másik felét.

    Ráhajtogatjuk a kilógó Bacont.Fóliával letekerjük és kb.30-40 percig sütjük.Ezután leöntjük alóla a levet amit engedett,és fólia nélkül szép pirosra sütjük.Kihűlés után kiöntjük a formából,és szépen szeletelhető lesz. 

    szabolcsi töltött káposzta, baconos máj 

     

     

    köret: majonézes, hagymás krumpli saláta 

     

    desszert: fahéjas mandula, mézeskalács, püspök kenyér, két sajtos muffin, és még valami ami "?"

    előzmény:
    eszterlili (1633)
    2012-10-16  13:43
  63. 2012. október 16. 14:181638.

    Én is így szoktam a krumplipürét, sok-sok reszelt sajttal. Illetve kockára vágom a sajtot, és ha a forró krumpliba belekeverem, ilyen finom olvadós részeket kapunk. 

    előzmény:
    banyoc@ (1637)
    2012-10-16  14:12
  64. 2012. október 16. 14:121637.

    meze krumplipüré (főtt krumpli só, bors, szerecsndió, lehelletnyi őrölt gyömbér, vaj) a fűszer mennyiség ízlés kérdése. Némi reszelt sajt, trappista, és valami picike füstölt. A forró krumpliba elkeverve.   a pürét tálba teszed, vagy ha szépen akarod tálalni akkor személyenként kis tálkákba, nem spórolva megszórod a tetejét reszelt sajttal (majdnem a fele legyen füstölt) és rápirítod a tetejére:) Ropogós, fínom aranyszínű sajatocska.

     

    Aki krumplival ette a húst az nem nagyon akart sajtszószt, az inkább a rizseseknek készült, persze mindneki azt evett, amit akart:)))))

    előzmény:
    gemike (1636)
    2012-10-16  13:56
  65. 2012. október 16. 13:561636.

    szia

     

    jaj de jó hogy írtad ,én imádom a sajtszószt !!!

    a füszeres sajtos krumplipüré az hogy néz ki ?? milyen ??

    üdv

    gémike

    előzmény:
    banyoc@ (1634)
    2012-10-16  13:53
  66. 2012. október 16. 13:541635.

    szia Sityike!

     

    HUU vörösboros lilahagymalekvár !! ezt vetted vagy te készítetted ??

    a multkor voltam a spárba és láttam hogy a kaldenecker györgynek kaphatók a lekvárjai ,chutney.-i (lehet hogy nem jól írtam bocsi )

    megnéztem a barna mártást közben ,nem macerás ?? meg az jobban megy a bélszínhez , de én pulykából fogom készíteni .

     

    a sárgaborsókrémleveshez szerinted még mit adjak ?? utánna te/ti  mit

    szoktatok készíteni .

    a szilveszteri menü mi nállatok ?? malacsült ??

    hidegtálak ??

     

    üdv

    gémike

     

    még időben vagyunk

     

     

     

    előzmény:
    Sityike (1630)
    2012-10-16  13:37
  67. 2012. október 16. 13:531634.

    Én tavaly Pulyka wellingtont készítettem és ha jól emlékszem akkor nagyonf ínom fűszeres-sajto krumplipüré volt az egyik köret.

    A másik talán valamilyen rizs?? az ttudom, hogy volt sajtszósz... ez volt a család kívánsága.

     

    Újévre mindíg valami lecsne van.... mindegy, hogy milyen formában...

    előzmény:
    gemike (1624)
    2012-10-16  13:18
  68. 2012. október 16. 13:431633.

    Sziasztok!

     

    Felétek is szakad az eső reggel óta?Nem épp barátságos idő. Még az áram is elment az előbb. Hát a díszekhez annyit: Ez korántsem annyi, amennyi tervem még lenne belőle.Tegnap este elkészültem az egyik poharassal.Azuram szerint harang,mondta, miért nem fordítom fel, de szerintem, és a gyerekek szerint is porhár.Akkor is így marad, a mintán is így volt.Harang egész másképp lesz.Még tervezem az általatok mutatott csillámporos gömbket, mindamennyiben lesz hozzá minden, legfőképp anyagiak.Azok a díszek nagyon megtetszettek. Ha valaki még idénre tervez filcdíszeket, ne halogassa, mert fogy az idő.Még egyszerűbb díszekhez valóban elég az adventi időszak is, ezekkel azért lassabban lehet haladni, és több a munka. Főleg, ha részletes. Költői kérdés: Van még közöletek valaki, akinél az aprónépek a rajzfilmcsatornás kedvenc párnákat rendelték meg ajándéknak? Nálunk a 6 éves és a 10 éves is ezt kért. Beütöttem az oldalt, de én nem találtam meg.Nagyon megköszönném, ha valaki pontosan tudná.Esetleg azt, hogy Bp.-en van-e üzlet, ahol meg lehetne venni? Hol olcsóbb? Személyesen, vagy neten? Pesten a tesvérem megoldaná.

     

    eszterlili 

  69. 2012. október 16. 13:421632.
    Tutusatu, tok jok a kormok! Es szerintem sime kromre is meg lehet csinalni.... Lehet, hogy a hoembereset ki is fogom probalni (bar a ferjem nincs oda a festee kromokert, hatha ez tetszeni fog neki :)) mukormom sose volt, azt nem is birnam...
  70. 2012. október 16. 13:381631.
    Oh, Dém, tudom, hogy biztos mindenki tudja.. De lencseleves receptet irnal nekem? Az anyosom isteni finomat csinalt, de nem kertem el tole idoben :((( es azota sem sikerult finomat talalnom sehol.. De ha a lekvarbol indulok ki, te vagy az en emberem :)
    előzmény:
    Démétér (1625)
    2012-10-16  13:21
  71. 2012. október 16. 13:371630.

    Szia Gemike, jó, hogy csatlakoztál!

    A wellington pulykához én lilahagymás krumplisalátát, krumplipürét, vegyes zöldségköretet szoktam készíteni, esetleg egy kis rizst. Mivel tartármártás imádó vagyok, nekem az is jöhet. Még nem próbáltam, de a kenyérmártást lehet, hogy bevetem- bár az is, meg a hús is "nehéz", nem tudom, mennyire jó ötlet. Ja, és tavaly volt még hozzá vörösboros lilahagyma lekvár.

     

    Ha pedig marad hús- ami tényleg száraz, én is hússalátát csinálok. A nevét nem tudom, zöldség nincs benne, csak ami éppen eszembe jut, a csemege uborka elmaradhatatlan.

     

    Újévre nálunk lencse van...én nem szeretem, de a férjemnek ízlik. Én a szilveszteri maradékokat eszem, hátha a malac újév napján is túr még egy kis szerencsét. A kicsi pedig válogat...

    Ti hisztek a babonákban? Tavaly mi a szomszédba voltunk hivatalosak. Előtte otthon a szüleimmel vacsoráztunk, a nálunk hagyományos menüt: bőrös malacsült, hagymás krumpli, párolt káposzta. De mint kiderült, bár erről előtte nem volt szó és későn is mentünk, a szomszéd lány is vacsorával várt...hát ő nem babonás, mini csirkecombokat sütött. Nagyon ciki volt, egy darabot valahogy legyűrtem, közben végig azt szuggeráltam, hogy ez nem is igazi vacsora...nem jött be, pocsék lett ez az év, a szó legszorosabb értelmében

     

    Mondtam már, hogy sehol sem tartok? Reggelente a villamoson hímzek, ezen kívül még mindig ötletgyűjtés fázisban vagyok...na jó, filcet már vettem...és van 69 napunk!Hozok majd keresztszemeseket, van egy csomó, amit megosztanék veletek.

     

     

    előzmény:
    gemike (1624)
    2012-10-16  13:18
  72. 2012. október 16. 13:351629.

    Dém, nagyon orulok, hogy talalkozunk. En egy tok masik topikon kaptam meg a narancsos almalekvarodat, ami miatt egy evig foglaltak aranyba a nevem a megajandekozottak :)) koszonom szepen :) 

  73. 2012. október 16. 13:291628.

    Úristen, imádom a sárgaborsókrémlevest, füstölthússal meg depláne. Jaj, most erre fogok gondolni, amíg hozzájutok.

    Szerintem jó ötlet!

     

    Tutusatu, most néztem meg a körmöket, isteniek :)) Kár, hogy a világból szaladnék ki, ha ilyet kellene hordanom, csak a saját körmömet bírom az ujjaim végén elviselni, de nagyon helyesek!

    előzmény:
    gemike (1627)
    2012-10-16  13:26
  74. 2012. október 16. 13:261627.

    szia Déméter !

     

    köszi a gyors választ , megnézem a barnamártást és kipróbálom.

    a lencseleves helyett és sárgaborsókrém levesben gondolkozom füstölthússal.  de még kellene mellé valami ??

     

    üdv

    gémike  

     

    ja és a lazacot kipróbálom !!!!

    előzmény:
    Démétér (1625)
    2012-10-16  13:21
  75. 2012. október 16. 13:261626.

    Köszi Démétér, akkor kutatok tovább, hátha:)

     

    A citromos kuglóf viszont nekem is megütötte a fülemet :)

    előzmény:
    Démétér (1621)
    2012-10-16  12:55
  76. 2012. október 16. 13:211625.

    Szia Gemike!

     

    Én a lazacmousse-ért nem aggódnék túlsággal, semmi sem túl hamar romlandó benne, pár napot biztosan elél. Egy hétnél tovább viszont nem forszíroznám, mert a krémsajt elveszti az állagát.

     

    A Wellington isteni. Barnamártást vagy vörösboros mártást lehet hozzá csinálni szerintem, de még akár zsemlemártást is. Krumplit és vagy borsót (borsópürét) szoktak hozzá kínálni emlékeim szerint.

     

    Én újévkor kötelezően lencselevest (kolbászost!!!), malacsültet és pirított krumplit készítek, ebből nem enged a családom.

     

    előzmény:
    gemike (1624)
    2012-10-16  13:18
  77. 2012. október 16. 13:181624.

    sziasztok Lányok !

     

    én is új vagyok még a fórumon de élvezettel olvasom a soraitokat.

    Déméter a lazac mousse meddig áll el ??

    Ill.,egy kérdés , már  én is kitaláltam a karácsonyi menüt ,

     pulyka wellington módra, szerintetek ehhez milyen köret illik??

    kell hozzá valamilyen szósz ?? nem lesz túl száraz ??

    új év elsőnapjára ti mit főztök ?  nekem a lencse nem szokott sikerülni azért kérdezem hátha kapok valami jó ötletet .

     

    üdv

    szép napot mindenkinek

     

    ja és lidl .-ben már kapható szaloncukor , dobozos és kimért is , mikulás csomagok   

    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  78. 2012. október 16. 13:061623.
    Nekem ez az egyik kedvencem. A tanító néni ajándéka volt a gyerekeknek. A teste nem látszik teljesen, az egy egész dióból van. Ragasztópisztollyal van összeragasztgatva. Szerintem gyerekeknek is kivitelezhető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1569)
    2012-10-15  18:41
  79. 2012. október 16. 13:061622.

    Szia!

    Beszélj a gyerekekkel, ki mit tudna otthonról hozni, maradék dolgokat, illetve keresetek tobozokat, magokat, terméseket. Aztán a meglévő anyagokból már könnyen lehet keresni és ötleteket kérni.

    Süsetek só liszt gyúrma formákat magokkal fűszerekkel díszítve, Ezek sütésnél kissé megbarnulnak, mitha igazi mézesek lennének. óvatosan azért, hamar megéghet!

    Papírokból, mintás anyagokból egyszerű díszeket kivágni, varrni, ragasztani.Lásd: eszterlili hsz 1586,1589,

    Itt is nézzetek körül: 

    https://picasaweb.google.com/gerenyi.brigitta1

    http://kreativ.ucoz.hu/index/picasa_kepeim/0-29

    htt ps://picasaweb.google.com/fuitzs/Dekotraume

    htt ps://picasaweb.google.com/fuitzs/TILDASDEINVIERNO

    https: / /picasaweb.google.com/fuitzs/Mecses

    https://picasaweb.g oo gle.com/fuitzs/CountryChristmasVielseidig

    https://picas aweb.google.com/szelike33/SabrinaSpecialKarac sonyiOtletek2008

    https://picasaweb.google.com/szelike33 /B urda1992

    https://picasaweb.google.com/szelike33/SzinesO tl etekKaracsonyiKertiEsLakasdiszek

    https://picasaweb.goog le .com/szelike33/SzinesOtletekVarazslatosDiszekKaracsonyra

    https://picasaweb.google.com/szelike33/Goma

    https://p icasaweb.google.com/szelike33/Mezeskal acs

    hátha találtok még egyszerűbb dolgokat és jó ötleteket.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1569)
    2012-10-15  18:41
  80. 2012. október 16. 12:551621.

    Van egy privis jelentkezőm a citromos kuglós receptjére, este felteszem.

    És hát akkor itt jelezném is rögtön, hogy nagyon szívesen hozok mindenféle receptet, amit csak tudok, de csak nyilvánosba teszem ki. Eltöltöttem néhány évet a privátokba másolgatott millió recepttel, és megfogadtam, hogy soha többet. Lusta vagyok, meg millió egyéb dolgom van, a topikon pedig mindenki olvashatja, így nem kell egyesével kérni. Ezt amúgy másoknak is javaslom :) Illetve ha valakinek van bármilyen karácsonyos vagy kajás blogja, nyugodtan felteheti őket, nem zavar, még a nevemre sem kell hivatkozni, nem vagyok egy hiú lény. Lényeg, hogy elérhetően legyenek a receptek minél több érdeklődő számára.

     

    Petra, gesztenyés pulykám meg történetesen nincs, valahogy mindenki annyira leszólta, aki kóstolta valahol, hogy sosem mertem megpróbálni az elkészítését. Pedig amúgy engem érdekelne...

  81. 2012. október 16. 12:481620.

    Sziasztok!

     

    Új vagyok még itt, de szintén nagy karácsony "rajongó":)

     

    Mivel a párommal most költöztünk össze, ez lesz az első, hogy én csinálom a karácsonyi menüt. Ez egyben csodálatos és ijesztő is:) Első gondolatom a gesztenyés pulyka volt. Van valakinek egy bevált receptje hozzá esetleg?

     

    Puszi mindenkinek

  82. 2012. október 16. 12:361619.

    A menü állat jól hangzik, én is tudom, ami részint azért van, mert prózaian egyszerű ételeknek is szeretek procc nevet adni (sznob vagyok, mint egy múlt századi nevelőnő), részint meg sokfélének tűnik. Holott ez egy energiaspórolós menüsor, mert annyira nem vagyok egészséges, mint szeretnék, így összevonom a munkafolyamatokat.

     

    A húslevesben főtt hús, zöldség és krumpli apróra vágva kap egy nagy halom finom petrezselymet, sok-sok apró kockás csemegeuborkát, megfürösztöm majonézben és íme: orosz hússaláta. A pöpec hangzású lazacmousse konkrétan úgy készül, hogy a darálóba tépkedek két szelet füstölt lazacot, kap egy teáskanál tormát, fél citrom levét és héját, meg egy tégely krémsajtot - ha jól állunk, mascarponét. Szerintem én ebbe is petrezselymet teszek, mert sajnálattal utálom a kaprot, pedig az illene hozzá. Megy rá a daráló teteje, és hadd szóljon. Majd rákenem pirítósra. Őrült elegánsan hangzik, és van vagy harminchét másodpernyi munka vele :) A bejglit a nővérem csinálja, és félek, hogy a tortát meg rendelem... Legalább az egyiket.

  83. 2012. október 16. 12:271618.

    Szia Dém,

     

    örülök, hogy idén is előkerültél

    Ez a menü mennyeien hangzik. Ha nem gond, akkor kölcsönveszek pár ötletet. Húú, így ebéd tájban a nyál is összefutott a számban:-))

     

    Jó készülődést neked is

     

     

    előzmény:
    Démétér (1614)
    2012-10-16  12:00
  84. 2012. október 16. 12:261617.

    ÉCUS igen, irány a KIk, merthogy tegnap is voltam, és bizony bővűl a karácsonyi választék!!4 sikerült 10 égós mini égősort vennem 290,- Ft-ért! Volt színes is meg "fehér" égős is...

     

     

    Tutusatu : tetszenek ezek a körmök... ilyenkor sajnálom, hogy soha nem használok műkörmöket..... 

     

     

    DÉÉÉÉM!!!! De örülök Neked!!!!:))))) (ugrál örömében hangulatjel):)))

     

    és megint valami mennyei menüsort hoztál!:) nekem idő kell amíg feldolgozom az információkat!:)

     

    Igen nagyon sokat emlegetünk, "aranyba" foglaljuk a neved sok sok fínom recept kapcsán!:) Úgyhogy tessék ittt lenni, igen, itt a helyed!:)))

     

    Tudom, hogy már tavaly írtad, mi is a falucskád alapja??? milyen anyag?

    Idén asszem én is bővíteni fogok.....  (tegnap vettem egy mini szánkót):)))

     

     

    Szerintem Zacher Gábor anyagdús tanulmányt írhatna rólunk:)) mármint ami akarácsonyi függőséget illeti:)))))) de nem baj!!!:)))))))))))

  85. 2012. október 16. 12:241616.

    Sima bélésanyag, vatelin, de nem jó, idén lecserélem... Gusztán néz ki, de nagyon vastag és habos, így billegnek rajta a könnyű házacskák, a fenyőfák és kandelláberek meg végképp részegnek tűnnek. Ennek a tetejére fújtam némi műhót, és hát a végeredmény látványos, de izé. Még nem tudom, hogy idén mit találok ki.

     

    Nem tudom megállni, hozok még képeket :)

    előzmény:
    Bxbra (1615)
    2012-10-16  12:19
  86. 2012. október 16. 12:191615.

    Szia,

    Jajjj ez a falucska írtóóó hangulatos!!! A hó miből van???

    előzmény:
    Démétér (1614)
    2012-10-16  12:00
  87. 2012. október 16. 12:001614.

    Sziasztok!

     

    Látom, hogy bár idei a topik, gyorsan összeszokott baráti társaság alakult ki - hát, a karácsonyi téma már csak ilyen :) Elnézést, beleszemtelenkedhetek? Láttam magam emlegetni korábban, ezért gondoltam, veszem a bátorságot. Szóval ha szabad... (szeretek a karácsoyról beszélgetni, sok egyéb mellett :)))

     

    Két dolgot hoztam - egyelőre, ha van érdeklődés, akkor persze szívesen hozok bármi mást is.

     

    Az egyik a menüm, amit most, szégyenszemre a munkahelyemen, munkaidőben véglegesítettem, és most örülök neki, mint majom a farkának. Ha valaki nem ismerne: nem átfogó és folytonos elmebetegségem folytán készítek hetvenkét fogást négy hadseregnyi embernek, hanem hát nálunk sokan és sokfélét esznek, tizenpáran vagyunk mindig Szenteste, sokféle ízléssel. Én pedig egyik ételből sem készítek túl sokat, de szeretem, ha a vendégek válogathatnak az ízlésüknek megfelelőt. És most elég az előzetes bocsánatkérésekből, tehát a menü, amit Szentestére terveztem:

    Előétel: lazacmousse citrommal, pirítóson
    Ünnepi tyúkhúsleves tejszínnel és mandulával
    Endíviahajók orosz hússalátával

    Főétel: lazac György király módon, sáfrányos-mázsolás rizs
    Almaboros pulykacombok és diós bundában sült pulykamell francia rakott krumplival

    Desszert: házi Raffaello, rumtekercs, töltött mézescsók, diós és gesztenyés bejgli, narancstorta mandulával, citromos kuglóf

    Italok: karácsonyi pálinka, angol puncs, osztrák puncs, tojáslikőr, Snow Ball koktél

    A másik pedig - nem exkluzív - mániám, a karácsonyi falucska. Az enyém nem olyan bájos, mint Csitaré, nem olyan gazdag, mint Nonamonáé, és még sokakat sorolhatnék, ellenben imádom :) Nem tudom, mit csinálok idén a három darab kölyökállat mián, akik miatt nem pakolhatom a szokott helyére a falucskát, de valahogy megoldom, mert ez a szívem csücske. Mindenkit bíztatok, hogy kezdjen el falucskához elemeket gyűjteni, iszonyú aranyos a végeredmény :) Íme:

  88. 2012. október 16. 11:581613.

    Sziasztok!

     

    69 nap Karácsonyig 

    Marti-na engem érdekelnek a bonbon receptek  (nem olvastam még teljesen vissza lehet már megosztottad velünk, akkor bocsi)

     

     

    előzmény:
    Marti-na (1374)
    2012-10-11  18:40
  89. 2012. október 16. 11:411612.

    egy ajándék ötlet....

    képeslapokból könyvecske. Lehetne bele írni pl. idézeteket, verseket, stb.

    Még adventi naptárat is el tudnék belőle képzelni. 

     

     

  90. 2012. október 16. 11:391611.
    cukorkából sosem elég:-)))
  91. 2012. október 16. 11:341610.

    nézzétek mit találtam

     

  92. 2012. október 16. 11:271609.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

    Mindig öröm ide belépni a rengeteg csodálatos dolog láttán:-)

     

    Merc: ezek a dobozkák nagyon szépek és milyen egyszerűnek tűnik. Én is használtam már kontúrmatricát. A kisfiam keresztelőjén galamb matricát ragasztottam a selyem szalvétagyűrűre. 

    Claire: ezek a csomagolások szuperek

     

  93. 2012. október 16. 11:211608.

    Igen,Igen,Igen!

     

    Sikerült!

     

    ( Bevettem a Lexarom tablettát,és a sarokba toltam a vasalóállványt a ruhákkal)

     

    Végigolvastam eddig!

     

    Mindenkinek gratulálok és köszönöm a sok szép ötletet!

     

    Egyszerűen imádom a Karácsonyt!

     

     

    Már alig van üres tárhelyem,annyit mentettem!

     

    Innentől  ígérem mindennap képben leszek,és küldök ötleteket,saját gyártmányokat,na és kérdezek!

     

    Szép napot Mindenkinek!

     

     

  94. 2012. október 16. 11:021607.

    Jaj,de jó!

     

    Irány a KIK!

     

    Köszi!

    előzmény:
    banyoc@ (1483)
    2012-10-13  23:05
  95. 2012. október 16. 10:511606.

    Szia!

     

    Küldtem Neked mailt.

    Elvileg

    előzmény:
    ljanka (1602)
    2012-10-16  09:47
  96. 2012. október 16. 10:311605.
  97. 2012. október 16. 10:171604.

    Jó reggelt!

    Úgy tűnik ma nyugisabb napunk lesz, úgyhogy elkezdtem visszaolvasni. Köszönöm a tippeket a fogzáshoz,  ma útba is veszünk egy patikát séta közben.

     

    eszterlili nagyon szépek lettek a filcdíszeid

     

    zumike02 jó ötlet a gyöngyhópehely, nagyon szépek. Van hozzá sablonod, vagy magad találtad ki a mintákat?

     

    Tegnap nézelődtem az origo karácsonyi oldalán, hoztam pár képet is. A Baglyos csomagolásba beleszerettem  

     

    És ha valakit érdekelne a szappanfőzés, vagy házi kozmetikum ajándékba, itt érdemes körülnézni: http://creativiky.hu/

  98. 2012. október 16. 10:141603.

    Jaj,ez nagyon szép  mese!

     

    Köszönöm,hogy megosztottad!

     

    Szuper lesz az egyik adventi zsákocskába,a kislányom(5)nevével !

    Pont ilyeneket kerestem,mert nagyon megtetszett a "mindennapra egy mese " adventre ötlete!(na meg egy karácsonyi gumicukor)

     

    Még arra is gondoltam,hogy csinálok hozzá "képregényt ",aztán Karácsony után,amikor máraz összeset felbontottam,lefűzetem Neki!

     

    előzmény:
    georgina112 (1466)
    2012-10-13  16:47
  99. 2012. október 16. 09:471602.

    Hát én nem értem, sehol sem vagy , barátok között sincs semmi felhívás, hogy valaki annak jelölt, meg üzenetek között se érkezett semmi, de semmi...

    (nem értem, mert más felhasználó tudott gond nélkül privit küldeni nekem....)

     

    No mindegy, akkor  én hanyagolnám ezt a nlc-s priviküldést (vagy vki elárulhatná, hogy miért nem működik...). Erre a címemre tudsz rendes emailt küldeni és akkor ott lebeszélhetjük: csija kukac freemail.hu 

    előzmény:
    buburuza (1598)
    2012-10-16  09:01

Címlap

top