Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2013. december 11. 12:09651.

    Megerősítem az infót- 2 hétre előre minimum kell telefonon foglalni időpontot. Mi mindketten házasodunk a barátnőmmel jövőre és együtt kezdünk most ruhákat próbálni Bp-en. 

    Most szombatra foglaltunk egy órát az Almássy szalonba, utána pedig egy-egy órát az Angélába.

    Mindegyik a Teréz körúton van, kb 15 másikkal együtt.

    Amit érdemes előtte megtenni, hogy végignézed a ruhákat a honlapjukon és kiírod a számát annak amelyiket szeretnéd megpróbálni, sok időt lehet spórolni vele. 

    előzmény:
    marsitimi (650)
    2013-12-11  11:46
  2. 2013. december 11. 11:46650.
    Szerintem jobban jársz, ha telefonálsz. Novemberben 2-3 héttel későbbi szombatra lehetett időpontot kapni. Ott is mondjuk 2 időpont volt még üres, azok közül választhattam. Mire lelevelezitek, lehet, hogy valaki más elviszi a kért időpontot...
    előzmény:
    zimbo (648)
    2013-12-10  21:29
  3. 2013. december 10. 21:33649.

    Akini! Te melyik szalonokban probaltal? Mi volt a tapasztalatod?

    Probalom eldonteni, hogy hova menjek, mivel nagyon limitalt az idom... 

    előzmény:
    Akini (619)
    2013-12-02  16:04
  4. 2013. december 10. 21:29648.
    E-mailben be lehet jelentkezni a szalonokba vagy csak telefonon??? Mi a tapasztalatotok?
  5. 2013. december 10. 16:50647.

    Rád biztos egy friss 2014-es álomruha vár! :) 

    Ne aggódj! :)

     

     

    előzmény:
    Kvakki (646)
    2013-12-10  14:15
  6. 2013. december 10. 14:15646.
    Ebben bízom én is!   Reméljük a legjobbakat.
    előzmény:
    zsebordog (644)
    2013-12-10  13:30
  7. 2013. december 10. 13:40645.

    grimkata!

     

    Elküldenéd nekem a videósotokat? Jelenleg épp azt vadászok, de még nem találtam meg a megfelelőt, sokan csak horror árban vállalják! :( 

     

    Mivel kültéri lesz a polgári szertartás így nálunk is homoköntés lesz, félek hogy a gyertyákat elfújná a szél. Így marad a homok, bár a gyertya meghittebb, de nem akarom hogy esetleg szél tönkretegye!

     

    Én ruhát próbálni 28án és 4én megyek, naponként 3-3 szalonba! Mivel én nagyon szeretek vásárolni, nem félek attól, hogy ez sok lesz! Már alig várom! :) Minden stílusból szeretnék majd próbálni, bár van konkrét elképzelésem! De sosem lehet tudni...;)

     

    Hétvégén megyünk a paphoz bejelentkezni, lassan nagyjából összeáll az egész aznapi menetrend!  :)

    Az anyakönyvvezetőhöz már nov. 4-én bejelentkeztünk! :)

    előzmény:
    grimkata (642)
    2013-12-10  12:00
  8. 2013. december 10. 13:30644.
    Ha nincs meg az álomruha, amit mindenképp szeretnél lefoglalni, akkor szerintem se siesd el, mert utána csak bosszankodnál az elbukott foglalón. Lesz még akció, ezen kár aggódni. :) Sőt, sok kiállítás csak január-február környékén lesz, még akkor is várható egy akció-hullám a szalonok részéről.
    előzmény:
    Kvakki (643)
    2013-12-10  12:53
  9. 2013. december 10. 12:53643.

    Minden képp küldöm Most kicsit beparűztam ,hogy késő lesz a vőlegényem is nyaggat hogy most vannak akciók foglalózzam le, max nem hozom el. De mondtam akkro bukom a foglalót, ami nem 10-20.000, -Ft.. De van olyan szalon, ahol láttam lesz januárban is. Csak nem nyúlok mellé.

     

     Persze hogy küldök képet!

     

    Az eddigi kiválasztott ruhák is midn gyönyörűek! 

    előzmény:
    grimkata (642)
    2013-12-10  12:00
  10. 2013. december 10. 12:00642.

    Sziasztok!

     

    Végre hivatalosan is bejelentkeztünk az anyakönyvezetőhöz! :)

     

    Nálunk pörögnek az események. A fotósunk már a kezdetektől megvolt és a zenészeink is!

    Most kértem árajánlatot videózásra a vendégvárástól éjjel 2-ig,  szépen megvágva, legjobb pillanatokból kisvideó, nyomtatott dvd lemezen dísz tartóban 70 000 ft!  

     

    Vőfélyünk Leiner Norbert lesz, ő 45 000 ft-ért vállalja!

    Szerintem ezek jó árak!

     

    Polgári szertartáson nekünk is homoköntés lesz, saját szettel! Amit innét rendelek  http://www.uniquemoments.hu/  Nem olcsó, de nekem eddig ez tetszik a legjobban.

     

    @marsitimi:

    Zenék: Én úgy tudom,hogy csak insrtumentális zenék lehetnek! Nálunk ezek lesznek, a sorrend még nincs eldöntve:

     

    1.  http://www.youtube.com/watch?v=c6E4Vo944sQ Moulin Rouge Come wath me

     

    2. http://www.youtube.com/watch?v=mlLjdh1nM5I Da na Glover It is you (Schrek zene)

     

    3.  http://www.youtube.com/watch?v=bOvuwNyhcqI Forrest Gump 

     

    4.  http://www.youtube.com/watch?v=fhW4IE09lJk  Enya Only time

     

    5.  http://www.youtube.com/watch?v=58T0NlhNweA Love is in the Air 

     

     Nálunk a polgárin semmiért nem kell fizetni, viszont nekünk kell vinni a pezsgőt, és a virágcsokrot az asztalra! 

     

    @marsitimi priviben elküldöd a ruhád képét? 

     

     

    @kvakki  lehet Te csinálod jól, hogy kivárod a januárt, talán akkor nagyobb kedvezménnyel odaadják a tavalyi ruhákat,hogy beférjenek az újak! Azt meg már tudod,hogy melyik fazon áll jól, így már nem kell felvenni azokat amik a szalonos szerint állna jól! :) Sok sikert hozzá és persze ha megvan az álom ruha kérjük a képet! 

     

     

     

    előzmény:
    marsitimi (641)
    2013-12-10  11:01
  11. 2013. december 10. 11:01641.

    Nekünk Budapesten lesz a polgári szertartás. Egy olyan anyakönyvi hivatalnál, ahol azért nem az anagyon durva futószalag van. Az önkormányzatnak van szerződött rendezvényszervező cége, velük kell mindent egyeztetni. Az alap szertartás 7-8(!) perc. Haha.

     

    Extrákat lehet kérni ezrekért. Például versmondó színész 7000 Ft, zeneszolgáltatás választott zenékből 7000 Ft, szülőköszöntés x Ft, gyertya- vagy homokceremónia x Ft. Így szép lassan kijön a 15-20 perc... Kicsit lehangoló, de majd kitalálunk valamit, hogy mégis szép legyen...

     

    @grimkata: Milyen zenéket írtál össze? :)

     

    Nálunk most a DJ kiválasztása az aktuális mini projekt :)

     

     

    előzmény:
    grimkata (639)
    2013-12-06  12:32
  12. 2013. december 6. 20:58640.

    Konkrét darabot nem néztem ki. Lehet ezért nem parázok még

    Csak a fazont találtam ki meg hogy a díszítés miylen legyen, de azért tudok kompromisszumokat kötni, mivel eddig még nincs meg az ÁLOM! ruhám.

    előzmény:
    marsitimi (636)
    2013-12-06  11:13
  13. 2013. december 6. 12:32639.

    Köszi csajok a dícséretet, eddig csak pozítiv vélemény volt, akik látták a ruhát! :) Ami engem még jobban megerősít és boldoggá tesz! 

     

    Nálunk is most jön a videós, CM választás, szerintem a hétvégén el is küldöm az emailjeimet nekik. Remélem ebben is sikerrel járunk és még szabadok lesznek a mi hétvégénken.

     

    A lagzi helyszínére is el kell látogatnom és lefoglalni, nagyvonalakban megbeszélni az igényeinket.

     

    Dekort mi csináljuk, nagyon nem szeretném túlzásba vinni. Ehhez mindent a netről rendelek, asztali futó, szalvéta, szaténszalag, stb.

     

    Polgári szertartás kinél milyen lesz? Mert van a 15 perces, akarod-akarom. és van az ünnepibb, mikor zene szól, valaki verset mond, stb.

     

    Én szeretném,ha azok a zenék szólnának amiket én választok, (már a lista kész :)  )    és  mi nem a gyertyagyújtást szeretnénk,hanem a homoköntést. Nálunk a faluban nem sok esküvő van, de ha van is az a 15 perces történet, így szerintem feladom a leckét a hölgynek aki majd összead minket.

     

    Januárban megvesszük a három koszorúslánykámnak az anyagot, hogy a tesóm neki tudjon állni a varrásnak. :)   

    Februárban a virágoshoz is el akarok menni, nagyvonalakban lefixálni , hogy miket szeretnénk.  

    És ami még egy nagy feladat lesz találni itt egy olyan cukrászt aki vállalja a minitorta megvalósítását.  

    előzmény:
    Bettie (638)
    2013-12-06  11:31
  14. 2013. december 6. 11:31638.

    Gratula!! Szépséges leszel benne, mint egy hercegnő!

     

    A ruha témához hozzászólva, én is a LaMariee-ben voltam. Nincs hasonlítási alapom, mert ott mindjárt ki is pipáltam a kérdést, az első ruhánál, amit kinéztem a neten. Igaz, nem az eladók befolyásoltak a döntésben.

    Minden tiszteletem Akininek és Marsitiminek, hogy sok helyre elmentetek és megosztottátok a tapasztalatotokat!

     

    Mi nem haladtunk sokat a szervezéssel, zenekar és vőfély keresés lenne a következő kérdés.

    előzmény:
    grimkata (632)
    2013-12-04  22:38
  15. 2013. december 6. 11:13637.
    Szia, sajnos nem látszik a link :(
    előzmény:
    Tzilla (635)
    2013-12-05  23:12
  16. 2013. december 6. 11:13636.

    @Kvakki: rengeteg szalon van és rengeteg ruha, biztosan fogsz találni tavasszal is. Csak akkor lehet gond, ha előre kinéztél magadnak egy márka egy konkrét modelljét, amiből mondjuk csak az egyik szalonban van egy darab - és ahhoz ragaszkodnál. De ha rugalmas vagy és nyitott, fogsz találni. :)

     

    Bizonyos szalonok csinálnak kiárusításokat, amikor a kifutó modelleket kölcsönzési ár alatt lehet megvenni. Kell nekik ugyanis a hely a 2014-es kollekciókhoz. Ha jól láttam, 2013-ban január-februárban is volt ilyen, szóval érdemes követni a szalonokat a Facebookon vagy időnként ránézni a honlapjukra. :)

    előzmény:
    Kvakki (633)
    2013-12-05  14:00
  17. 2013. december 5. 23:12635.

    Sziasztok!

     

    Érdekességképpen ezt a blogbejegyzést találtam. Tekerjetek oda, ahol az esküvői fotózásról van szó. Érdemes belelapozni, hogy az ár/érték aránnyal tisztába legyünk. :D

  18. 2013. december 5. 17:06634.

    @grimkata, gratula, hogy megvan a ruha. Ez tényleg gyönyörű darab!!! :)

     

    Én is felpróbáltam, de a szalonban csak nagyméretű volt belőle, ezért nem igazán tudtam elképzelni, milyen lesz, ha jó lesz rám, ezért végül egy másikat választottam, pedig erősen gondolkodtam rajta. :)

     

     

    előzmény:
    grimkata (632)
    2013-12-04  22:38
  19. 2013. december 5. 14:00633.

    Hát nekem jelenleg nagyon nincs időm a szalonokba járni ,ezrét ezzel nyugtatom magam, hogy ráér. Igazán úgy vagyok vele, annyi szalon van cska nem 1 ruha lehet az ami tetszik és jól áll.

    Én a varrónő válaszára várok és az jnuárban kérkezik meg, mert lehet nem tudja családi dolgok miatt vállaln i,de ez akkor derül ki, ezért most napolom. A kép megvan, hogy miben szeretnék lenni, voltma is hasonlót próbálni szalonban, így tudom jól állna. 

    Ha nekem varrónő varja, anyagot együtt vesszük, vannak iylen anyagboltok elvileg. Szóval én most kicist kivárok, remélem nem bánom meg a dolgot.

     

    Nem voltam még kiállításon, így nem tudom hogy megy ez van -e kedvezmény vagybármi ,de szeritne január 16 után is lesznek rucik. Ismerőseim a júniusi esküvőkre is márciusban kezdtek el találni. Szóval szerintem kínálat van, én legalábbis ebbe bízok.

    előzmény:
    Akini (630)
    2013-12-04  13:30
  20. 2013. december 4. 22:38632.
    Sziasztok csajok!

    Ma voltam próbálni! :)
    Első szalon, tutti siker nálam.
    6 ruha képével érkeztem, és kapásból már csak 3 volt szabad. Így azt mondom igenis itt az ideje a ruhák lefoglalasanak.

    Felprobaltam a 3 nekem tetsző ruhákat, a madodiknal, jött is az IGEN érzés :)
    Aztán meg felprobaltam még 3 másikat, hogy lassam a különbséget és hátha van meg nagyobb IGEN, de nem... maradtam a masodiknal, így újra felvehettem, próbáltunk hozzá fátylat, hosszút :)
    Nagyon szép :)
    A vválasztott szalon Győr Mademaiselle szalon, két fiatal hölgy, nagyon kedvesek, nem tukmalosak, tiszta szép üzlet. Első probam volt, nem csalódtam, sőt, nagyon még vagyok elégedve. Említettem a szalonos hölgyeknek,h én messzebbről érkeztem, és felajánlották, hogy az esküvő héten szerdán reggel megyek a végső próbára, ha kell az igazítást megcsinálják 1-2 óra alatt es elhozhatom a ruhát, így nem kell duplán elutaznom. Szerintem ez baromi rendes tőlük, nekem 200 kmel kevesebb :)

    Na és essen szó a ruharol is. :)
    A nyerő blue by enzoani Floro :) :) :)
    Csodálatos a ruha és nagyon szep alakot csinal. A felvállas megoldás nagyon szép, nyaklanc már nem is kelk, mert gyönyörűen van diszitve :)

    Marsitimi, neked melyik ruha lett a nyerő?

    Én semmiképp nem akartam kettőnél több szalonba menni, mert ahogy itt is olvadom nagyon összezavarha az erzeseket.

  21. 2013. december 4. 15:24631.

    @Akini: az Igen szalonban (Podmaniczky u.) úgy kaptam 25% kedvezményt, hogy 2 napon belül kellett rábólintanom. Szombaton voltam, hétfőn visszaszaladtam, megint próbáltam és döntöttem. Először kicsit kiakadtam ezen a rövid határidőn, de aztán úgy voltam vele, hogy úgysem találtam jobbat, ezer helyen voltam, már nagyon elfáradtam, akkor legyen ez. A második (hétfői) próbánál pedig megnyugodtam, hogy jól van, jó lesz ez, egyikben sem volt ilyen karcsú a derekam.

     

    A Ravia Couture-nél december 20-ig történő foglalásra van 20% kedvezmény a készleten lévő rucikra.

     

     

    Igen, ez a ruhapróba-mizéria borzasztó nyűg, fárasztó, én egyáltalán nem élveztem, max az első két alkalommal volt kicsit izgi, mivel sosem volt rajtam hasonló ruha. A fűző csodákra képes.

    előzmény:
    Akini (630)
    2013-12-04  13:30
  22. 2013. december 4. 13:30630.

    @Marstimi: nagyon jó dolgokat írtál le. Én alapvetően a taftot elutasítottam, emrt nekem nem volt tetszetős, így jött az organza és a tüll. De a végén kiderül, hogy pont ebben lesz melegem? Pedig nekem ez is nagyon fontos szempont.

    Az nem kis pofátlanság, hogy a próbáért elkérjenek pénzt. Tény, hogy sokat időzünk ott úgy, hogy a végén simán nemnáluk választunk ruhát, de a C&A-ban sem kér pénzt az eladó, amikor segít…

    Én is ezekre a kedvezményekre akartam rámenni, de bárhol jártam, sehol nem volt ilyen kedvezmény, mindössze a Diamondsban, ahol amúgy nagyon aranyos volt az eladó lány, csak nem volt ott tetszetős ruha nekem. Lehet nem jó helyne jártam? Mert nyílván nekik is érdekük lenne ezzel engem motiválni, vagyis ha lett volna, csak mondják, nem? Melyik szalonokbna tapasztaltál ilyen kedvezményeket? Végül Te hol bérelsz?

    Köszi az ötletet arra vonatkozóan, hogy én lehessek az első ruha használó. Bár azt hiszem aug. végivel max megvehetném a a rucit, ha ilyen igényeim lennének J

     

    @Zimbo: nem tudom, Te kédezted-e a szalont, mert megbolondult az oldal és nem mutatja az üzenetedet (ill. visszakeresni sem enged).

                    Fehér szalonban voltam és igazság szerit én is azt tapasztaltam, hogy nem ajánlottak, nem éreztek rá arra amit akarok, minden jó volt, semmi sem volt: huh de jo, vagyis rá akarom beszélni a vevőt. Azaz nem voltak segítség, mig akár máshol pontosan ráéreztek mi állhat jól mit “tukmáljanak rám”, még ha nem is akarom (és persze  a végén én csodálkoztam rá, hogy mennyire érdemes volt rájuk hallgatni).

     

    @Kvakki: jól értem, hogy Te is nekiestél most a ruhaválogatásnak, mégis kivárod a kiállítást? Én attól félek, mi van, ha addig elviszik a rucit és a végén két szék közül a pad alá esek? Bár több ruha van, ami tetszene, de a befutókat mégsem hagynám   szívesen veszni.  Már le akarnám zárni az ügyet úgy, hogy igazából “csak” 5szalonban volt, habár  a listán több volt. Viszont én ezt újra nem szívesen csinálnám. Bazi fárasztó, ill. munkával összeegyeztethetetlen. Lehet csak én élem meg kicsit  nyűgnek. Most is foglalni akartam időpontokat és csak 2hét múlvára sikerült. Csak lestem. Mi lehet az, ami pluszt ad a kiállítás? Mert kedvezmény szerintem nem lesz. Olyan olcsó nem lesz, hogy megvehessük. Mit gondolsz? (magamat próbálom csak meggyőzetni általad J)

    Vajon, ha varrónő csinálja, az bérlési ár közelében lehet? Ezt nem tudod? Ill. annak az anyaga milyen lehet? Azért érdeklődöm, mert semi elképzelésem nincs és szívem szerint varratnám, hogy tuti oylan legyen,a milyet akartam, azaz én hordjam elsőként és ne legyen aug végére széthordva.  De közben láttam már “lehordott2 darabot is és nem volt vészes. Ellenben egyik szalonban volt teljesen új darab és tavalyi és: Ég és Föld volt a kettő!

  23. 2013. december 3. 22:47629.

    Igazából nincs olyan, akit kizárnék, csak jó ha tudja az ember, mit várhat.

     

    Voltam a LaMariee-ban, ők egy új szalon, egy halom csipkecsoda Pronovias ruha van, exkluzív környezet, nagyon készségesek a hölgyek, de a fura az volt, hogy ott is állítólag minden "csodásan állt" rajtam.... Hát persze. :)

     

    A Fehér szalonban sok szép ruha van, normális a környezet, bár a hölgyek annyira nem ajánlgattak tudatosan, nem terelgettek, hogy az alakomhoz mi passzolna. Ide nem elsőre mennék, hanem akkor, amikor már próbáltam pár ruhát és kialakult, mi az irány.

     

    Az Igen szalonban viszont úgy éreztem, hogy sok pluszt kaptam (tanácsok, tapasztalatok, javaslat az alkathoz, tévhitek eloszlatása, milyen melltartó/fehérnemű, stb.), szóval a kellemes környezet mellett tényleg velem foglalkoztak. Itt vannak extra kedvezmények is.

     

    A RaviaCouture egy divattervező testvérpár szalonja, őket is nagyon ajánlom, szintén sok pluszt adtak. Náluk lehet varratni is, ha valaki vásárolna, bár elég borsos. A kölcsönzési áraik okék, de. 20. előtti foglalásnál 20% kedvezményt adnak.

     

    Halász Évánál is voltam, ő is tervező, de kölcsönöz is. Róluk csak jót mondhatok. Náluk külön szoknyák és míderek vannak, össze lehet válogatni, bár a nagy cicis lányokra ők sem gondoltak. :) :(

     

    A körúton voltam két lepukkantabb helyen: Angéla szalon és Milady. Szerintem ők inkább a szalagavatós kínálatra szakosodtak. Sok régi ruhájuk van, nagyon márkás modelleket nem találtok. A Miladyben furán éreztem magam, nem volt túl nagy tisztaság, na és persze itt is minden remekül állt rajtam a hölgy szerint. Ezeken a helyeken viszont simán varrtak volna levehető spagettipántota ruhára, bevállalósabbak, ha át kell alakítani (gombos helyett fűzősre, stb.).

     

    Az Ananászt és az Organzát ajánlották még nekem, illetve az Almássy Éva szalont, de ott az első próbáért is pénzt kérnek.

     

     

    előzmény:
    zimbo (628)
    2013-12-03  21:27
  24. 2013. december 3. 21:27628.

    Van olyan szalon amit ajanlanal? Ahol profik voltak es erdemes elmenni probalni?

     

    Illetve ahova semmikeppen nem erdemes menni...? 

    előzmény:
    marsitimi (613)
    2013-11-30  21:57
  25. 2013. december 3. 21:26627.

    Szerintem ráérsz még akkor is keresgélni. Én is körbenézek majd a kiállításon. Szerinjtem ráérünk akár majd márciusban ruhát keresni, ha addig nem találunk, mert nagyon sok hely van és sokféle ruha.

    Nekem majd januérba derül ki a varrónőó megtudja-e oldalni. Most én elnapoltam a ruhakérdést így.

    előzmény:
    Akini (620)
    2013-12-02  19:09
  26. 2013. december 3. 21:26626.

    Nagyon szep ez a ruha!!!

     

    Egyebkent is azt gondoltam, hogy csak pantos johet szoba, aztan elkezdtem probalni...es megsem! :)

    Tenyleg erdemes mindent felprobalni, amit ajanlanak! 

    előzmény:
    grimkata (612)
    2013-11-29  22:42
  27. 2013. december 3. 21:24625.

    Akini!

     

    A Feher Szalonba en is tervezek menni...Legyszi ird meg a tapasztalataidat! 

    előzmény:
    Akini (609)
    2013-11-29  21:16
  28. 2013. december 3. 20:43624.
    Szuper, hajrá
    előzmény:
    marsitimi (623)
    2013-12-03  15:10
  29. 2013. december 3. 15:10623.
    Kvakki, köszi a tippeket! Végül én raktam össze egy megállapodás szöveget, ma alá is írtuk a helyszínen az üzletvezetővel. :)
    előzmény:
    Kvakki (615)
    2013-12-01  11:50
  30. 2013. december 3. 15:06622.
    Akini, egy barátnőm azt mesélte, hogy ő néhány évvel ezelőtti esküvőjénél friss modellt választott és külön felárat fizetett azért, hogy másnak ne adják ki a ruhát, azaz ő viselhesse először. Mondjuk neki május végén volt az esküvője, nem tudom, hogy egy augusztusi lagzi esetében vállalnak-e ilyesmit a szalonok... Azért érdemes rákérdezned.
    előzmény:
    Akini (620)
    2013-12-02  19:09
  31. 2013. december 3. 14:27621.

    Sziasztok!

     

    Tovább "okosodtam" ruha ügyben. Egyrészt mert voltak szalonok, ahol nagyon hasznos dolgokat meséltek az eladók, másrészt meg voltam borzasztó lepukkant szalonban is, ahol az 50+-os eladónő bármit rámbeszélt volna, mert mindegyik "csodálatosan állt". szerinte :) haha... Nem vagyok sznob, de azért nagyon nem mindegy, melyik szalonban próbálsz.

     

    Az is tanulság, hogy a lepukkant szalonban sem olcsóbb a bérlés, sőt.

     

    Amire érdemes figyelni, ha nyáron van az esküvő: legyen természetes anyag is a ruhában, mert akkor jól fog szellőzni. A selyemmel kevert taft például állítólag jól szellőzik, míg a vékonyabbnak tűnő organzába fél óra alatt bele lehet izzadni.

     

    Nem muszály nagy abroncsban gondolkodni, de a pici "lépéskönnyítő" abroncsot mindenképp javasolják, különben nem tudunk a ruhában lépkedni. Emiatt is necces a varratás, mert akkor ilyen szerkezetet is szerezned kell.

     

    A fűzős megoldás előnye, hogy a vacsi/buli idejére lehet picit lazábbra venni, míg a szertartásra lehet "darázsderekat" varázsolni. :)

     

    Próbák ára: Van olyan hely, ahol már az első próbáért is elkérnek 5000 Ft-ot. Szerintem ez pofátlanság. (Persze ha tőlük bérelsz, akkor jóváírják a ruha árából.) Én nem tudtam volna egy próba alapján eldönteni... 

     

    Méretre igazítás: ha szombaton van az esküvő, akkor azon a héten kedden kell menni próbálni, majd a pénteki elvitelnél újra fel kell próbálni, mert azon a héten is történhetnek még le/fel csodák. Állítólag sok menyasszony nasizik az izgalmak miatt, szóval last minute igazításra is szükség lehet.  :)

     

    Árak: nyilván a 2014-es modellek drágábbak. Ha kiválasztottál egy modellt, de annyira nagy/kicsi, hogy rendelniük kell más méretet belőle, akkor kb. 2x annyit fizetsz a bérlésért, mintha 2013-as modellt választottál volna.

    Több szalon 15-20% kedvezményt ad, ha idén december közepéig foglalsz. Most hétvégén megtaláltam a ruhát. :) Olyan ajánlatot kaptam, hogy ha 48 órán belül döntök, akkor még nagyobb kedvezményt adnak. Ez egyigényes szalonban történt,  de például a legelső helyen majdnem dupla ennyi lett volna egy hasonló modell, ott szó sme volt kedvezményről... Ezért érdemes több helyen tájékozódni, mert nagyon nem mindegy.

     

     

    előzmény:
    Akini (619)
    2013-12-02  16:04
  32. 2013. december 2. 19:09620.

    Javasolták nekem, hogy esküvő kiállításon nézzek ruhát, mert  a verseny miatt az árak nem elszálltak. Mit gondoltok erről?

     

    Véleményem szerint ott nem az olcsó cégek jelennek meg. De nem voltam még ilyenen, ezt csak feltétlezem, pl. abból, hogy ez belépős ramazuri. 

     

    Meg, hogy ne siessem el, hanem várjak a bérléssel, mert elhordott lesza  ruha mire én is bérlek (lévén, hogy aug. végi esküvőnk lesz).

    Ez a sok vélemény megőrjít. Végre elhatároztam magam, hogy fogllakozzak a témával, erre "lebeszélnek".  

     

    Szerintetek? 

  33. 2013. december 2. 16:04619.

    Aranyosak vagytok a ruhát illetően. 

    Úgy képzeljétek el, hogy én is félvállas ruhákat néztem ki, ugyanis a Pronoviasnak gyönyörű darabjai vannak szerintem. 

    Elmentem próbáéni és fél pillanat alatt meggyőztek, hogy nekem érdemesebb a pánt nélkülit választani. 

    Amit ajánlotok az szerintem egy hagyományos forma, de mégis különleges, mig a cicivillantós verzó...na az poz. csalódás volt! Pontosan ezért kell felpróbálni bármit, amit csak ajánlanak! Ugyanis én ilyen ruciban NEM gondolkodtam, így nagybetűkkel :) Sőt, én ezt az ennyire testre simulót ki is zártam. De amúgy ezután cska kiváncsiságból felpróbáltam egy rendes sellőt..na, ha vmiben nem lehet mozogni, az az! Mintha fóliával betekertek volna és akkor maradj igy egész nap. De a cicivillantós ruci kényelmes, és nagyon csinos. Nem rémlik, hogy le akart volna csúszni, de tény, hogy pontosan emiatt én is aggódnom kicsit.

     

    Én mindössze 5 szalonba mentem, többe nem vagyok hajlandó, ugyanis csak idegesebb lettem tőle. Olyan szempontból volt megnyugtató, hogy rájö9ttem, több szalonban is van ruha, ami tetszik, tehát ha véletlen,a mig döntök, elvinnék az egyik szalonból, akkor tudok menni a másikba. :) Ill. sok dolgot tudtam meg, tapasztaltam. És persze az elképzelésekhez köze nincs a befutó ruháknak.

     

    Kinai másolat: elsősorban nem is kinaiban gondolkodnék, habár az emberen kivűl, mindent Kínában gyártanak:D
    Igazából a ruhákat felvéve, látva, azt mondom, hogy az igazi rucik gyönyörű anyagból, kialakitással készülnek. Pont ezért, én próbáltam utánajárni az eredeti gyártónál, hogy mennyibe kerülne a ruci, de 1.5* annyi volt, mintha  a szalonban megvenném. Az meg szintén nem volt olcsó. De egy próbát megért :)
    Szóval fájó kiadni egy napra ennyit, de az eredeti az eredeti...tény, hogy a mi aug. végi esküvőnkre lehet már "rongyot" fogok csak megkapni :-/  De optimista vagyok. 

     

    Varrónőn is gondolkodtam. De azon szerintem mindneki gondolkodik, de tényszerűen még sneki nem mondta, hogy az lesz és jó. És ez elgondolkodtató.

     

    @Kvakki: igeeen, szeretnék videós listát! Elküldöd nekem kérlek privátban? Köszi!

     

     

  34. 2013. december 2. 15:09618.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakoznék a 2014-ben házasulandókhoz, nekünk júniusban lesz az esküvőnk. a helyszín viszonylag gyorsan eldőlt, Ráckevén lesz a Savoyai-kastélyban. Szépen haladunk előre, bár Titeket olvasva azért lemaradásban is érezhetném magunkat...:)

     

    Ami most nagy dilemmát okoz: a zenekar. Jópárat felhívtunk már akik tetszenek, de mind foglalt sajnos. Szeretnénk, ha lenne női vokálos a csapatban, 3-4 fő elég lenne, tudjanak azért jócskán mulatóst is, de örükzöld slágereket, mai feldolgozásokat is. Tudtok esetleg javasolni ezek alapján bevált, jó hangulatot teremtő bandát? Nagyot szeretnénk bulizni, ehhez pedig egy jó zenekar elengedhetetlen...:)

     

    Netről én sem rendelnék egyébként ruhát. Az álomruhámra én is rákerestem neten, vagy 20 helyen árulják meglepően jutányos áron, de persze a márka eredeti kampányfotóival. Számos blogon lehet arról olvasni, mit rendelt az illető, amikor kézhez vette, akkor pedig kétségbeesetten keresett új ruhát közben keseregve a kibobott pénz miatt... Akkor már inkább megvarratnám a kinézett ruhát itthon, ahol látom, milyen anyagokkal dolgoznak és ha kell, 5 igazitásra is el tudok menni.

     

    Jó készülődést nekünk:)  

  35. 2013. december 2. 09:02617.

    Kvakki!

     

    Én is videóst keresek,  el tudnád nekem küldeni az elérhetőségeket?! Hátha köztük van a nyerő! :)

    Köszönöm!

     

     Akini!

     

    Nekem is az Angelique tetszik jobban, és nem csak azért mert biztos bent maradnak a cicik! :) Nekem nem tetszenek azok a ruhák amik fenék alatt bővülnek, szerintem abban nem lehet olyan szabadon mozogni, táncolni. De ez csak az én véleményem, bár még nem volt rajtam ilyen ruha!

     

    A kínai utángyártott ruhát én biztos nem próbálnám meg, szerintem nem tudják annyira pontosan és szépen lekoppintani mint az eredeti. Ráadásul mivel sokkal olcsóbb is, az anyagok is olcsó anyagból vannak, nem minőségiből! De aztán lehet hogy van olyan is, amelyik jó minőségű, csak nem az az elterjedtebb... 

    előzmény:
    Kvakki (616)
    2013-12-01  11:52
  36. 2013. december 1. 11:52616.

    Szépek a ruhák, nekem mondjuk az Angeliqe tetszik jobban.

    Szeritnem bérled, a megvételtől más oldalon én óckodnék, de lehet csak beszari vagyok.

    De igaz amit írtak, hogy sokat fogyhatsz az esküvő előtt és fontos lesz a rád igazítás. Ha van a közelben varrónő akkor okés, de ez is fontos szempont lehet. 

     

    Mi kaptunk sok videós ajánlatot, ha kel lküldök elérhetőségeket, de le egyiket se ellenőriztük, mert nálunk végül nem lesz.

    előzmény:
    Akini (608)
    2013-11-29  21:11
  37. 2013. december 1. 11:50615.

    Szia,

     

    Üdv itt

     

    Szeritnem minden képpen írjato kvalami papírt. Mi most írtuk alá a hellyel ,de előtte voltak gondok ,mert volt ugyan szerződés de eléggé hiányos (mia számunkra legalábbis) sajna a manapság az a biztos ami le van írva sőt néha az sem. Szerintem a legfontosabb dolgokat írjáűtok le, ha ő nekik nem gond hogy aláírnak akkor meg plána.

    pl: időpont, menő, italcsomag, felszolgálók, foglaló mértéke.

    előzmény:
    marsitimi (607)
    2013-11-29  20:44
  38. 2013. november 30. 22:09614.

    Én félnék a kínai rendelősditől. Több okból is. Pedig 1-2 napra én is elgondolkodtam rajta.

     

    A szalonban itthon mérnek le az esküvőd hetének elején, akkor igazítják véglegesen RÁD, az aktuális méretedre. Mit csinálsz egy Kínából most megrendelt ruhával, ha az esküvő előtti hetekben az izgalmak miatt ledobsz néhány kilót? Vagy éppen felszedsz. :)

     

    A másik, hogy a próbák során láttam, hogy ezekben az eredeti márkás ruhákban mennyire sok és minőségi anyag van, puha csipke, gyöngyök, stb. Csak itthon divat bérelni, Londonban vagy New Yorkban a lányok megveszik a rucikat. Egy-egy Pronovias ruha eredeti új ára 1500-1800 EUR-tól indul, ezek ugye minimum félmillió forintos rucik. A kínai oldalak ellopják az eredeti szalonok képeit, de nyilván 200-300 euróért nem fogod ugyanazt kapni. Lehet szerencséd, de biztosan nem ugyanaz az anyag lesz, stb. Ha ez nem szempont, akkor lehet próbálkozni, de az eBayen keress rá a kínai oldal vásárlói értékeléseire, az jó szűrő.

    A Vaterán egyébként láttam már több olyan hirdetést, ahol új ruhákat kínálnak 60-80-90 ezer forint körül, szerintem ezek is ugyanilyen kínai varrodákból jönnek. 

     

     

    előzmény:
    Akini (608)
    2013-11-29  21:11
  39. 2013. november 30. 21:57613.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm szépen a tippeket az étteremmel, illetve a biztatást a ruhával.

     

    grimkata, a félvállpántos Enzoani ruha valóban gyönyörű! :) Az Igen szalonban van is ilyen, már voltam is ott próbálni, de akkor valahogy nem került az utamba ez a ruha. Oda egyébként még szeretnék visszamenni, mert van ott egy ruha, ami birizgálja a fantáziámat, csak elsőre más stílus volt, mint amit eredetileg kerestem. A hölgyek ott nagyon kedvesek és szerintem eléggé profik, a környezet is kulturált.

     

    Én már 5 különböző szalonban voltam próbálni, mostanra kezdek elfáradni. :) Ugyanakkor volt értelme, mert most már tudom, mi előnyös, mit kerüljek, stb. Hiába néztem ki egy-egy ruhát a gyönyörű modelleken, az én arányaim mások, alacsony vagyok, stb, így nyilván nem úgy állnak ezek a csodák, mint a 180 centis 50 kilós lányokon. :)

     

    És hogy ne csak kérjek... :) íme az én tapasztalataim:

     

    Helyszín, költségek:

    Ha találtok olyan helyszínt, ami önmagában gusztusos, kellemes belsőépítészeti megoldásokkal, szépek a bútorok, székek, akkor márcsak minimális virágdekorációra van szükség, ezen rengeteget lehet spórolni. Mondjuk én úgy indultam a helyszínkeresésnek, hogy csak a székszoknyáktól kíméljenek meg. :)

     

    Elég sok budapesti helyszínről kértem be árakat, a tapasztalat pedig az volt, hogy még az esetleg drágább éttermek is jobb ajánlatot adtak, mint a kitelepülős cateriges helyszínek. Az éttermek nagy része nem kér terembérleti díjat, az ételt akár többször is le tudjátok előtte tesztelni, frissen készül minden, stb. 

     

    Fotós:

    Nagyon sok időt töltöttem fotósok portfólióinak nézegetésével, egy idő után az ember szeme valahogy rááll arra, hogy meglássa a minőségi különbségeket, még akkor is, ha korábban erre sosem gondolt. Menet közben jöttem rá, hogy mennyire szeretném, ha valóban minőségi fotóink születnének majd. Ahogy a szép zenénél libabőrös tudok lenni, úgy volt néhány olyan fotósorozat, amit szinte megkönnyeztem, annyira átjöttek a szép érzelmek. Számomra vadidegen párok képei voltak. :)

    Az árak viszont horrorak. Az igazán keresett esküvőfotósok nem vállalnak főszezonban 4 órás csomagot, tehát az nem játszik, hogy csak a szertartást fényképezzék és a kreatív fotókat készítsék el ők, a buliba meg hívjunk olcsóbb kollégát. Májustól szeptemberig minimum 8 órára jönnek el. 

    Én a PillanArt fotós szövetség tagjainál láttam nagyon gyönyörű munkákat. Ők reformálták meg anno az esküvőfotózást, hogy ne fa mögül kileskelődő vagy féltérdre ereszkedő giccses jelenetekről szóljon ez a dolog. Kb. 15 független esküvőfotós tagja van ennek a szövetségnek, érdemes nézelődni, ha erre hajlandóak vagytok pénzt áldozni.

    előzmény:
    grimkata (612)
    2013-11-29  22:42
  40. 2013. november 29. 22:42612.

    Szia! 

     

    Üdv közöttünk!

     

    Én is inkább pántos ruhát képzelek el, még nem voltam próbálni, majd ott kiderül mennyire marad fennt a pánt nélküli, viszont én találtam egy nagyon szép ruhát és van egy pántja! Linkelem nézd meg,hátha tettszik!  

     http://bluebyenzoani.com/Blue/Floro.html

     

    Nekem a blue by enzoani és a pronovias ruhák tetszenek, de most hogy egyre közeledik a próba, inkább a bluebyenzoanikhoz húz a szívem. Majd ott kiderül melyik is lesz a befutó.

     

    Olvasom,hogy mindenki milyen sok szalonba megy, hát én nem szeretnék. Egy szalont néztem ki, sokáig variáltam,melyikbe menjek, és hát ez lett a nyerő, úgy érzem itt megtalálom az ÉN ruhámat, nem szeretnék teljes zavart a fejemben, hogy több szalonban próbálgatok. 

     

    : 

    előzmény:
    marsitimi (607)
    2013-11-29  20:44
  41. 2013. november 29. 22:30611.

    szia Akini!

     

    Gyönyörű mind két ruha, nekem az angelique tettszik igazán! Szerintem kényelmesebb lenne!  A másik is csodás, de látszik rajta,hogy a cici majd kiugrik belőle, na ez tánc közben.......  :)

     

    Én szerdán megyek próbálni, de én is folyamatosan nézegetem ebayen és hasonló oldalakon az utángyártott ruhákat, de nem is tudom.... , mindig arra a következtetésre jutok,hogy nem érdemes kockáztatni :)

     

     

    előzmény:
    Akini (608)
    2013-11-29  21:11
  42. 2013. november 29. 21:41610.

    Helyszínnél érdemes arra is rákérdezni, vannak-e fix szolgáltatóik. Hallottam már olyanról is ugyanis, ahol ún. lelépési díjat kértek a helyszín fix szolgáltatói, amiért nem őket bízta meg a pár. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha nem azt a dekorost kéred föl, akkor fizetsz neki 50 ezer forint vígaszdíjat, hogy más dekoros odamehessen.

     

    előzmény:
    Akini (609)
    2013-11-29  21:16
  43. 2013. november 29. 21:16609.

    Nekem azt mondták, hogy nagyon kevés pántos ruha van, mivel keveseknek áll jól.

    szerintem nézz meg nagyobb szalonokat, honlapjukon meg tudod nézni a választékot. Max tel-ban rákérdezel, hogy mennyire vannak olyan ruháik.

     

    Én is pántosat szerettem volna, de mondták, hogy nemigen van, mert többnyire a pántnélküli az, amit visznek a fentírtak miatt.

     

    Én még talán a Fehér szalonban futotam bele több pántosba, bár ott az eladók nem voltak oylan nagyon hozzáértőek. Aranyosak voltak, d enem értettek az értékesítéshez, így nem tudtak irányt mutatni se nekem.  

     

    Étterem: talán menü összetétele, italok, árak, kedvezmény gyerekre és szolgáltatóra; mi kötelező (pl. székszoknyát tőlük "venni"), melyik terem a tiétek;hányig van benne az árban, hány után feláras (sok helyen 2után fizetni kell felárat); terembérleti díj. Szerintem ilyesmiket. Mi csak foglalóztunk, így magam sem tudom mi lesz benne. 

    előzmény:
    marsitimi (607)
    2013-11-29  20:44
  44. 2013. november 29. 21:11608.

    Ruhákkal még mindig gondban vagyok. Már múltkor is "meséltem" és akkor msot elküldöm, hátha segítetek :)

     

    Ezek tetszenek (eléggé ellentmondásos a két stilus: egyik szép esküvői, másik dögös, ahogy az eladó lány fogalmazott):

    http://eddyk.com/portfolio-items/ak103/?po rtfolioID=107

    http://www.hervemariage.com/hervemariag e2/angelique

     

    Megérdeklődtem mindegyiknél mennyi lenne újonnan. Persze elég drága, nem is vártam csodát.

    Viszont az egyik rucit megtaláltam egy oldalon, ahol utángyártanak és persze jóval olcsóbb:

     http://www.bigdaydress.net/edk-ak103-inspired- by-eddy-k-2014-bouquet-wedding-dress-ak103.html

     

    Ti bele mernétek vágni egy ilyen oldalon keresztüli rendelésbe?

     

    Tudtok videóst, aki kreatív és jó?

  45. 2013. november 29. 20:44607.

    Sziasztok, új vagyok itt, szeretnék csatlakozni. Május 31-én lesz az esküvőnk Budapesten.

     

    Nagyon hasznos volt végigolvasni a sok okosságot, jótanácsot.

     

    Első körben 2 témában szeretnék segítséget kérni:

     

    1) Megtaláltuk a helyszínt (Mezzo Music Restaurant),viszem nekik a foglalót, amiről adnak elismervényt, de nem szoktak szerződést kötni, nincs is semmi szerződés formulájuk. Mondták, hogy persze, aláírják, ha én szeretném, de segítsek abban, hogy mit fogalmazzunk bele. Tudna esteleg valaki ilyet küldeni, aki már szerződött helyszínnel? Persze nagyjából tudom, mit tennék bele, de mégsem vagyok jogász. :)

     

    2) Gondban vagyok a ruhával. 38-as a méretem, de (sajnos) nagyok a cicik. Emiatt szóba sem jöhet pántnélküli. Voltam már 4 helyne próbálni, de elég elkeserítő a felhozatal, alig van pántos ruha. Ami meg pántos, az mélyen dekoltált. Én pedig maradnék a szolidabb, letisztultabb vonalnál. Van ötletetek, merre keressem "a ruhát"?

     

    Előre is köszi!

  46. 2013. november 27. 22:59606.

    Én Veresegyházon a Gombai cukrászdát választottam. www.gombaicukraszda.hu

    A 2013-as esküvői fórumon volt más is, aki őket választotta, nem csalódtunk, nagyon finom tortát készítettek!
    :-) A szintek különböző ízűek voltak: fekete erdő, tejszínes málna és amerikai csoki. Alig maradt belőle valami, pedig 100 fős esküvőre 130 szeletes tortát rendeltem. A tollakat én vittem, a torta pedig 50e ft-ba került. Tőlük rendeltem minden más süteményt az esküvőre is, így költség mentes volt a kiszállítás.

     

    előzmény:
    mogyoró (600)
    2013-11-27  09:40
  47. 2013. november 27. 16:13605.

    Mi sem pénzt. Mi vagy a sorsjegyen gondolkozunk, vagy apróbb "felajánlásokon" és a végén kihúzun ka kalapból 2-őt és azoknak kel lcska teljesíteni.

    Pl: vacsorameghívás 

    előzmény:
    Jeccsinho (604)
    2013-11-27  13:11
  48. 2013. november 27. 13:11604.
    Nálunk menyasszonytánc lesz, kb. 11, éjfél körül tervezzük. Nem pénzt kérünk, hanem kaparós sorsjegyet. A tánc után megyünk átöltözni.
    előzmény:
    mogyoró (601)
    2013-11-27  09:43
  49. 2013. november 27. 12:12603.

    Mi menyasszonytáncot tervezünk, mert én azt az esküvői ruciban szeretném.

     

     

    előzmény:
    mogyoró (601)
    2013-11-27  09:43
  50. 2013. november 27. 12:10602.

    Mi már néztünk pár cukit, a Vanilinben nekün kaz volt a furi, hogy két külön nap kértük ki uygan azokat a tortaszeleteket és más volt az ízük. Vagy mi velünk történt valami, az fix a mi ízlésünknek furi volt hogy 5 fajta tortából csak 1 jön be.

     

    A Czinel édesebbez tény, de mi eddgi arra voksolunk vagy a Daubnerra. 

    Azt mondják még jó az Emil, bár azt nem kóstoltuk még. 

     

    A torta szelet árak 400 tól fölfelé vannak ,ah én jól érdeklődtem.

     

    előzmény:
    mogyoró (600)
    2013-11-27  09:40

Címlap

top