Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2020. május 17. 00:0144254.

    bubcsi


    semmikepp nem  akarom a falat befuttatni, csak mindig elfelejtem visszavagni, marpedig azt csak akkor tudom, ha a ferjem nincs otthon, mert o meg utal barmit levagni novenyrol, ha o metsz valamit, az kb. 5 cm:-)))


    nagyon szep lesz a kerted, teljen sok oromed benne


    borcsamama


    itt sajna nincsenek nyitva a fodraszok, pedig de szeretnek menni


    jaj, azok a retesek nagyon finomak lehetnek



    fodrasz helyett kerteszetbe mentunk, vettunk arnyek liliomot, meg rendeset is, bimbosat, levendulat es fuszer novenyeket


    es a posta is meghozta a 3 to afonyamat, ketto viragzik is, nagyon drukkolok, hogy legalabb par szem gyumolcsunk legyen


    az elesztot kiprobaltam barna liszttel is, megint pizzas csigat sutottem, ugy is jol mukodik, pedig az nehez teszta

  2. 2020. május 15. 16:5544253.

    Sziasztok!


    Bubcsi, jól belehúztál a kertészkedésbe, nagyon szép lesz majd a kertetek.  Nálunk is van egy sarok a kertben, ami eléggé sok vizet is kap és eléggé árnyékos is, most azt a részt szeretném én is beültetni évelőkkel, legkésőbb ősszel.  A hortenziát viszont valamelyik nap kiültetjük, szintén oda, azzal nem akarok várni, hogy őszre jól meggyökeresedjen.  Nagyon örülök neki, mert végre idén tele van kicsi bimbókezdeményekkel, így talán most fog virágozni is. 


    Most, hogy tettél fel képeket, kedvet kaptam a hajnalkához is, és lenne is helye, az erkélyen van egy rács amire fel lehetne futtatni. Utána kell néznem, hogy lehet-e ládába ültetni, és mennyire bírja a napot, mert ott egész nap érné a nap. 


    Te is jókat főztél, és eszembe juttattad az abbahagyhatatlan csirkét, nagyon régen nem csináltam már, pedig nagyon szeretjük.  Na, előbb-utóbb sorra kerítem azt is. Ma csak sütöttem, főzni nem kellett, de teszek fel képet a spenótról, az volt ma az ebéd tükörtojással.  


    Mikor a húzott rétest csináltam, biztonság kedvéért vettem réteslapokat is, hátha nem jön össze a másik.  Most azokkal is kezdeni kellett valamit, így csináltam belőle két félét, tejberizses-málnás és tejberizses-csokis rétest.  Mindkettő nagyon finom lett.  Van még két csomag réteslapom, azokat holnap meg fogom sütni úgy, hogy 10-10-es négyzetekre vágom, megolajozom  a rétegeket és felcsavarom azokra a fém csövekre, amivel a habrolót lehet sütni, aztán majd megtöltöm valamivel.  Fém dobozban töltés nélkül sokáig elállnak, legalábbis ezt olvastam valahol. 


    Ma én is elmerészkedtem a fodrászhoz -  március közepe óta sehol nem voltam kint- , már nagyon hosszú volt a hajam.  A festés is elmaradt, már annyira lenőtt, hogy most a vágás után éppen csak egy pici látszik a régi vörösből.  Amúgy is színt akartam váltani, de most egyre inkább azon gondolkozom, hogy nem is fogom már festeni, marad így őszen.  Egyenlőre szokom, aztán a következő vágás után majd eldöntöm.


    Na, eldugulok, már így is regényt írtam.

    előzmény:
    Bubcsi28 (44252)
    2020-05-14  17:10
  3. 2020. május 14. 17:1044252.

    Sziasztok, 


    Én is főzök...  Mostanában volt rántott sajt, fűszerezett sült csirkecomb, lecsó, túrósbatyu (nehogy lejárjon a vajas tészta), "nem lehet abbahagyni" római tálas csirke, túrós tészta, csirkeragu leves, és sütöttem kakaós kalácsot. 


    Most itt ülök a fodrásznál, mindenki beöltözve mint a műtőben... Csak maszkban lehet bejönni, nincs kísérő, nincs újság, gyerekhajat nem vágnak. Én bevállaltam, január óta nem voltam, mert egy alkalom kimaradt márciusban, és már nagyon ciki látni magam a kamerában megbeszéléskor. Most lehet hogy gonosz leszek:  3 mami van még itt, ismerem őket, mindegyik 80 feletti.  No comment.


    Ma olvastam a hírekben, lehet kB 200 fős lagzi tartani. Két mondattal lejjebb: zárt térben maszk kötelező. Megint lejjebb: evéskor ivŕskor zŕrt térben levehető. Na most én elképzeltem így egy lagzit, hát mókás. Másik, evés közben nem fertőz? Hm.. Na mindegy.


    Ezt lehet hogy már írtam, most már évelőket kezdek venni. Most vettem árnyékliliomot, szívvirágot és liliomot. Ezek mind voltak nekünk régen otthon. A liliom kinyílt, sárga, az alsó szirmai pedig sötétlila- fehér cirmosak. És végigültettem az utcai bejárattól felfelé a lépcsō mellett büdöskével. Kevés lett a 40 db, még minimum annyi kellene. 


    Londonka, én javasolnám hogy ne futtasd be a falat, főleg ne borostyánnal (az imádja az árnyékot) mert a jó isten se tudja majd kiirtani. Szerintem olyan jó az a fal, és Borcsamama tök jókat írt. Van viszont egy Hajnalka nevű, amit rŕcsra lehet felfuttatni és nem kell neki tűző nap, és olyan kis szellős, próbálok képet betenni.


    Na most befejezem, teszek megint képeket.


    Maradjatok egészségesek! 

  4. 2020. május 14. 13:4644251.

    Ladyzso, én is valami ilyesmire gondoltam. 


    Mai menű :


    2020.05.14.    Tárkonyos raguleves sajtgaluskával


                                  Sült pulykacomb hagymás törtkrumplival és párolt káposztával


    Készült még  paradicsomos káposzta, mivel a másik felét is fel kellett használni valamire, és spenót, mert tegnap leszedtem a kertben, és azt is meg kellett csinálni.  Így aztán most pár napig biztos nem kell főznöm, még lecsó is maradt tegnap. 


    Szép hét végét mindenkinek!

  5. 2020. május 13. 07:1044250.

    Hali!


    Főtt-sült krumpli. A krumplit kb. felkockázom, megfőzöm, és utána kevés olajon átpirítom.

  6. 2020. május 12. 22:2244249.

    Londonka, ha beírod a keresőbe akkor  több mindent is megtudhatsz róluk, és a nevüket is, bár azok talán inkább latin nevek mint angol, ezt most nem néztem meg.  Remélem találsz olyat ami megtetszik.


    Havastáj, az epret én is nagyon várom, rengeteg van rajta, de nálunk mindig később érik mint máshol, mert északi oldalon van. Még mindig rengeteg virág van rajta, de eper is millió.  Remélem nem éri semmi, és be is érik majd.


    A cseresznye nekem valamiért nem annyira kedvencem,  a meggyet sokkal jobban szeretem.


    Jó hogy a gyerekek ilyen mindenevők és nem válogatnak.  Nálunk Dóri sajnos alig eszik meg valamit, és főleg a zöldségeket nem szereti.  Remélem azért valamikor változik majd az ízlése. 


    Jó éjszakát mindenkinek,   vigyázzatok magatokra. 

    előzmény:
    LondonEye (44248)
    2020-05-12  21:49
  7. 2020. május 12. 21:4944248.

    oooo, koszonom szepen, nem is remeltem, hogy ennyit irsz, megkeresem mindegyiknek az angol nevet

    előzmény:
    borcsamama (44246)
    2020-05-12  19:31
  8. 2020. május 12. 21:3944247.

    Sziasztok!


    LondonEye szep a kis udvarotok/kertetek akarmitek. Olyan klassz hangulata van. Az elesztore az jutott eszembe, hogy en esetleg fagyottan nagylyuku reszelon probalbek leszelni belole, amennyire szukseg van. De ha nagyon hulye otlet, akkor bocsi erte. 


    Borcsamama, Ladyzso ez a fott-sult krumpli nekem is megutotte a szemem, en is ra akartam kerdezni. Gondolom elofozod es aztan megsutod? Talan sutoben? Nem tudom. :)


     


    Nalunk most szekelykapszta volt, meg gombaleves meg nudli (utobbi modnjuk mirelitbol, de teljesen megfelelt). Holnap meg csirkemajat szeretnek sutni, meg tokfozelek lesz porondon es hazi hamburger az elkovetkezendo napokban. 


    Volt meg fank, amit tejmentesrn keszitettem, de teljesen jo lett igyis. Meg babgulyas, meg "tejfolos" krumplileves hazi kolbaszcsipszel.


     


    Napok ota alig varom, hogy erjen a cseresznye. Marmint nekunk nincs, csak egy kis facsemetenk, de ha elkezd erni, akkor tomenytelen mennyiseget fogok venni. Most a gyerekeim az epret faljak ugy, mintha sose kapnanak semmit enni. Orulok neki, hogy egyikuk sem valogatos, szivesen esznek mindenfele zoldseget, gyumolcsot. Bar tartok tole, hogy ha Nori megkezdi az ovit, akkor elviszik rossz iranyba....


    Magika, sajnalom a bosszusagot a mosogep kapcsan. A fo, hogy sikerult megoldani. 


    Mindenki jol van? En ma nem voltam a toppon, gondolom a front viselt meg....

  9. 2020. május 12. 19:3144246.

    Sziasztok!


    Londonka, nem tudom hogy a fagyott élesztőt hogyan lehetne feldarabolni. Én azt találtam ki, hogy egy kicsit vastagabb cérnaszállal vágtam fel az egészet, azzal sokkal könnyebben és szebben lehetett mint késsel, mert azzal töredezett, morzsálódott.  Persze az enyém nem volt fagyott.


    Árnyéktűrő virágok:  Begónia  - egynyári,cserépben  , virágládában is tartható


    Páfrányok, pl. erdei pajzsika vagy janpán hölgypáfrány,  ezek évelők.


    Torénia - egynyári, ládába is   ültethető.


    Díszcsalán -évelő, nagyon sok fajtája van.


    Árnyékliliom - ennek is sok fajtája van, azt nem tudom hogy ládába vagy cserépbe ültethető-e.  Ez is évelő.


    Nebáncsvirág /Pistike/ - egynyári, cserépbe is ültethető.


    Szívvirág - évelő, fehér vagy rózsaszín


    Májusi gyöngyvirág - évelő, nagyon jó illata van.


    Óriás bőrlevél - úgy tudom ez is évelő.


    Remélem valamennyit tudtam segíteni.  


    Ladyzso, többször említetted már a főtt-sült krumplit, az milyen?


    Nálunk ma maradék volt, nem kellett főznöm, viszont zsemlét sütöttem megint, mert elfogyott  a kenyerünk.


    Végére értem a hatalmas könyvemnek, a végén már alig birtam letenni. Nekem nagyon tetszett. Az első részét sajnos nem olvastam, de a kettő egymástól függetlenül is élvezhető.  Az első rész a Katedrális, valószínű azt fogom elolvasni legközelebb. 


    Most egy kis szünet, aztán megint filmezni fogok egy darabig. 

    előzmény:
    LondonEye (44245)
    2020-05-12  12:51
  10. 2020. május 12. 12:5144245.

    finomakat suttok-foztok lanyok


    en, ha dolgozom, a fagyasztobol veszek ki valamit, vagy elore fozok, es a ferjem is


    borcsamama


    nem nagyon akarnam, hogy a zold befussa a falat, mert az igy is nagyon gyenge a sok gyokertol


    sajna az elesztot eleve fagyottan kaptam egy tombben, igy csak le tudok nyiszalni-forgacsolni belole nagy kinnal, de orulok, hogy legalabb ez van


    sutottem pizzas csigat, kicsit megemelte a tesztat,nekem mar ez is jo


    mondasz nekem arnyek kedvelo novenyeket lecci?

  11. 2020. május 11. 15:1344244.

    Szaisztok!


    Halászlé, főtt-sült krumpli, halrudacska, uborka, pizza


    Kissé borús az idő, de meleg van.


    Estére lesz eperpuding.

  12. 2020. május 10. 11:4444243.

    Szaisztok!


    Ebéd: húsleves, főtt sült krumpli, sült aprizer, túrógombóc


    Hétgáról süt a nap, csicseregnek a madarak. Felénk nincs semmi extra.


    Délután fogok sütni kefires kiflit, sajtos, és sonkás-sajtos kivitelben.

  13. 2020. május 9. 21:2644242.

    Nah, akkor majd máskor.


    Hagymaültetvény: csak tejfölös bödönbe raktam földet, 5 hagyma lett belerakva, locsolgatom, és esszük a zöldjét, ahogy nő.


    Húúú, de finom  ebédetek volt.

    előzmény:
    borcsamama (44241)
    2020-05-09  14:45
  14. 2020. május 9. 14:4544241.

    Küldeném, ha el nem fogyott volna.  


    Mekkora a hagymaültetvényetek a konyhában?  Ott legalább kéznél van, nem kell a kertbe menni érte. 


    Mindjárt mutatom a képeket, bár most elég vacakul sikerültek.  


    Mai menű: 


    2020.05.09.      Tegnapi borsóleves maradék


                                    Egy csomó grillezett /tárcsán sütött/ mindenféle finomság:  fokhagymásan-zöldfűszeresen pácolt csirke        comb,,mell és szárny, hagyományos és édes krumpli, cukkini, gomba, hagyma, kaliforniai paprika, bacon szalonna csíkok, alma és ananász szeletek.   


                                      Jégsaláta volt még hozzá. 


    Annyi lett, hogy holnap semmit nem kell főzni csak melegíteni.


    Nagyon meleg van ma egész nap, pedig nem is igazán süt a nap, inkább kicsit borongós, felhős az ég.  Jó lenne ha esne már egy kis eső, minden agyon van száradva.  


    Szép hétvégét Mindenkinek!

    előzmény:
    ladyzso (44238)
    2020-05-08  21:18
  15. 2020. május 9. 12:3944240.

    Szaisztok!


    Ebéd: paradicsomleves, hagymás törtkrumpli, fasirt, csemege uborka


    Sütöttem még kefires kiflit.


    A madarak csicseregnek, kissé borús az idő.


  16. 2020. május 8. 21:1944239.

    Én meg nem igazán értek a növényekhez, nekünk hagymaültetvény van a konyhában. :-)

    előzmény:
    borcsamama (44228)
    2020-05-06  19:30
  17. 2020. május 8. 21:1844238.

    Húúú, ez nagyon guszta, kérek :-)


    Miket fogtok grillezni?

    előzmény:
    borcsamama (44229)
    2020-05-07  21:17
  18. 2020. május 8. 21:1544237.

    Szuper, hogy sikerült megjavítani a mosógépet.


    Finomakat főztél, te is.


    MAszk: szuper, ügyes vagy.


    A csicserifasirt nem semmi, tök jó, hogy gyerkőc így ette.


    Este almáspitét sütöttem, ebédre zöldborsófőzelék volt, azt kért a gyerkőc.


    Én még fánkot nem sütöttem.


    Hummuszt nem ismerem.


    Végre itt a hétvége.

    előzmény:
    Mágika (44230)
    2020-05-07  23:13
  19. 2020. május 8. 21:0844236.

    Köszi a képet.

    előzmény:
    LondonEye (44231)
    2020-05-08  08:38
  20. 2020. május 8. 21:0844235.

    Érdekes dolog ez az élesztő: mi rendelni szoktunk mindent, nem járunk boltba: és a rendes élesztő jön, nem a tömbös, érdekes. De más is mesélte már, hogy tömböset kap. Lehet, hogy a boldotkba most azokat rakják ki, a kicsit meg csak rendelni lehet?


    A por jobban látszik, hogyha fixen otthon van az ember. Érdekes dolgok ezek.

    előzmény:
    borcsamama (44232)
    2020-05-08  09:57
  21. 2020. május 8. 21:0044234.

    Sziasztok!


    Anyu be szokta rakni a fagyasztóba az élesztőt. Szokott működni. Kb. 1 óra alatt olvad ki. Ő mondjuk elosztja darabkákra, berakja zacskóba és úgy a fagyasztóba.


     

    előzmény:
    LondonEye (44231)
    2020-05-08  08:38
  22. 2020. május 8. 13:2744233.

    Borcsamama!


    Én kiültetném most, őszig lenne ideje jól meggyökeresedni. Lehetőleg olyan helyre ültesd, ahol nem éri majd tűző nap. Őszig egy kis locsoláson kívül más igénye nincs.


    Londonka!


    Én is szoktam fagyasztott élesztőt használni. A szokásostól kicsit melegebb tejbe teszem, de nem forróba, s ugyanúgy működik, mintha friss lenne.


    Marika

    előzmény:
    borcsamama (44228)
    2020-05-06  19:30
  23. 2020. május 8. 09:5744232.

    Londonka, jó sok cserepes növénykéd van már. Az a zöld a falon  lefelé is fog futni?   Tök  szép lenne szerintem ha befutná azt a tégla falat.  A raklap nagyon jó ötlet.  Az a kis kapu a bejárat a lakáshoz?  Jó kis zug az ott nektek, még ha betonos is, de nagyon barátságos a sok növénnyel, virággal.  Vannak kifejezetten árnyék kedvelő növények, azok ott is szépek lennének. 


    Mióta be vagyunk zárva, én folyamatosan fagyasztott élesztőt használok, én is csak olyan tömbösítettet kaptam. Feldaraboltam kb. 5 dekás darabokra, folpackba csomagoltam és egy dobozba tettem, úgy fagyasztottam.  Hatása ugyan az, az állaga picit más lesz, de nekem így is bevált. Ahogy kiveszem a fagyasztóból, mindjárt a hűtőbe teszem, ott enged ki.


    Mágika, köszönjük a köszöntést, szépen csendben kettesben ünnepeltünk.  Holnap mi is grillezésre készülünk.  Idén még nem ettünk a teraszon, de holnap felavatjuk.  Nem nagyon volt még olyan idő, hogy kedvünk lett volna kipakolni és huzamosabb ideig ott üldögélni.


    Még szerencse hogy a mosógéppel ilyen könnyen megúsztad és nem volt nagyobb baja.  Az előbb én is útnak indítottam egy adagot, van jó néhány kisebb fehér rongyszőnyegem, már nem birtam nézni hogy milyen szürkék.  Én nem tudom az esőhiány vagy mi az oka, de állandóan olyan por van, hogy hihetetlen, és persze ahogy mászkálunk, meglátszik rajtuk egykettőre.  


    Szájmaszkos puszi mindenkinek!

  24. 2020. május 8. 08:3844231.

    Sziasztok, valaki kert kepet a kertrol, ugyhogy mutatom


    meg tovabbi raklapok szetfureszelesevel probalunk majd lepcsoket kialakitani a jobb oldalon is


    magika: igen minden dezsaban van


    csak arra a reszre sut be a nap delutan


    probalt mar valki fagyasztott elesztovel dolgozni? a magyar boltbol ugyanis csak egy kilos tombot kaptam, tegnap levagtam belole egy darabot, haaaat jobb, mint a semmi kategoria

  25. 2020. május 7. 23:1344230.

    Sziasztok!


    Borcsamama


    Itt vagyok én is, délután óta írom a hsz-t, csak valami mindig eltérített. 


    Többek között a mosógép szivatott meg és jelentett plusz munkát, de szerencsére megoldódott a promléma.  Gondoltam délután kimosom a plédeket a szél meg jól kifújja és estére meg is száradnak. Az első adag már majdnem lejárt amikor egy piros lámpa kigyullad, ami azt jelzi, hogy nem kap vizet.  Nem értettem miért lehet, elzártam és ki nyitottam a csapot aztán működött tovább.  Majd a következő adagnál újra jelentkezett a hiba, végül kiderül, hogy a csapnál lévő szűrő volt teljesen eltömődve ezért nem tudott vízet szívni.  Szerencsére a fiam segített megoldani,  csak tiszta víz lett minden. Most olyan jó illatuk van a plédeknek.


    Utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok a Borcsapapának! 


    Nagyon guszta volt a rétes, biztos finom is volt, most szívesen bekapnék belőle egy kicsit. 


    Nagyon megható ajándékot kaptál az unokáktól, látszik rajta a szeretet.  


    Büszke is lehetsz rájuk, mert nagyon ügyesek  mindenben! 


    A fánkhoz én is kedvet kaptam,  igaz én túrófánkot szoktam sütni.  Lehet szombaton húsleves helyett bogrács gulyás lesz fánkkal, bár grillezés terveztem, na majd kitalálom még addig. 


    Ladyzso


    A virágoskert inkább csak egy kis ágyás, de azért szeretem.  Maszk semmi extra, sima egyszerű az orvosi max fazonjára varrtam fehér lepedőből két rétegben.


    Végül csirke pörkölt lett tésztával, nokedlivel terveztem, csak nem volt hozzá kedvem. 


     


    Londonka 


    Áfonyás süti nyami.  Nagyon szeretem, egyik évben, amikor olcsón tudtam venni még néhány pici üveg lekvár is készült belőle. 


    Egrs, ribizli azokat is imádom, kíváncsi vagyok milyen lesz nálatok, ezek is dézsába kerülnek?


    Bubcsi


    Nagyon boldog névnapot kívánok neked is, kicsit megkésve ugyan, de nagy szeretettel. 


    Nem semmi kis madárház van nálatok.  Jó lehet bennük gyönyörködni. Nem nagyon hangosak?


     Canna virágot ismerem, nagyon szép, de nem értek hozzá, szerintem várj még egy kicsit vele. Nekem gömb virágom van két különböző helyen, az egyik már tök szépen megbokrosodott, a másikat  meg hiába lestem már hetek óta semmi jelét nem láttam, de azért rendületlenül locsolgattam és láss csodát ma már láttam, hogy egész szépen hajt az is.  Szóval még ne add fel.


     


    Havastáj


    Jó is egy kis bográcsozás, jól tettétek, én csak az ablakból köszöntöttem fel anyut,  mivel ő a veszélyeztetett a kora, betegség miatt is, de remélem nem sokáig tart már ez a helyzet. 


    Csicseri fasírt,  köszi a receptet, kicsit keresgéltem neten is,  végül is ez a falafel, olyat egyszer ettem és nem igazán jött be, ezért úgy készítettem, mintha simán fasírt lenne í, csak hús helyett a csicseriborsóból. Amikor készült jött kíváncsiskodik a gyerek, hogy mi lesz a vacsi, mondtam krumplifőzelék, sült virslivel és fasírttal.  Úgy falra a fasírtot is, észre sem vette, hogy nem húsból van, még nem árulta el neki mit evett. 


    Párom is megkóstolta, ő egyből megkérdezte ez miből van, de ízlett neki.   A humusz ismeritek?   Eredetileg azt szerettem volna belőle készítettem, de majd legközelebb. 


    Ezenkívül szilvás gombóc,  csirkepörkölt, tésztával, paradicsomos káposzta, paradicsomleves volt mostanában. 


    Jó éjszakát, szép álmokat!  


     Holnap már péntek, mindjárt itt a hétvége!  


     

    előzmény:
    borcsamama (44229)
    2020-05-07  21:17

Címlap

top