Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 9. 13:23
Elolvastuk a (Heti) Válasz Pánikriadóját. A frappáns címadás után következő cikk egy ökölbe szorított kéz, érződik az elkeseredett düh a sorok mögött. Az ezúttal kifejezetten durva és fenyegető nőnyomasztás nem is újságcikk, hanem kiáltvány, hogy mindenki azonnal essen teherbe.

Nők Lapja Café: Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!
  1. 2014. augusztus 10. 07:50101.
    Azért egy ilyen hosszú kapcsolatban, ahol van megfelelő komunikáció, arról azért lehet beszélni, hogy ki, mit vár el a másiktól. Ha az egyik családot és gyermeket szeretne, de már évek óta csak kifogásokat hall, hogy miért nem, ott nem szabad csodára várni, a harmadikig megjelenésééig aki végképp szembesíti azzal a valósággal, amit ő nem akart meglátni, meg főleg nem.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281021 (100)
    2014-08-09  22:42
  2. Torolt_felhasznalo_281021
    Torolt_felhasznalo_281021
    2014. augusztus 9. 22:42100.
    Nézd, nekem a legtöbb ismerősöm nem házasodott 30 előtt. Együttéltek, megvoltak, nem hiányzott a papír, és többnyire éppen azért, mert lassan aktuálissá vált a gyerekvállalás, és abban sok minden egyszerűbb házasságban, tartottak 30 körül, vagy kicsit afelett kézfogót az egyébként akár 5-10 éve meglővő partnerrel. 
    előzmény:
    KN18 (94)
    2014-08-09  11:32
  3. Torolt_felhasznalo_281021
    Torolt_felhasznalo_281021
    2014. augusztus 9. 22:3999.
    Nézd, én sem akartam gyereket huszonévesen. Nem egyáltalán, hanem akkor nem. De nem voltak kétségeim arról, hogy majd szeretnék, 30 és 40 között valamikor, lehetőleg nem kicentizve a 40-hez, mert mi van, ha közbejön valami. A 24-28 éves koromig tartó időszak talán a legcsodálatosabb volt az életemben, és abba, ami akkor volt, nehezen fért volna bele egy gyerek. 
    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (93)
    2014-06-10  23:21
  4. Torolt_felhasznalo_281021
    Torolt_felhasznalo_281021
    2014. augusztus 9. 21:4298.
    "ha nem látja, hogy a gyermektelenség leggyakoribb oka a létbizonytalanság és az alacsony bérek.

     


    Hülyeség, gondolj csak a fejlődő országokra, + bizonyított tény hogy a fejlett országokban születik világ viszonylatban a kevesebb gyerek. "


     


    Igen, de ott nincs születésszabályozás, nincs választás. Van gyermekéhezés, magas gyermekhalandóság, iskolázatlanság... 


     


    Mivel én a fejlett világban élek, igenis elgondolkozom rajta, hogy mennyi gyereknek tudom megadni, egyáltalán meg tudom-e adni azt az életszínvonalat, ami szerintem normális. (Tehét nem kell 14 évesen 100 ezres IPhone, nem csak márkás ruhák vannak, és nem szakad bele a szívem, ha az egyetemi tanulányai mellett dolgoznia is kell majd egy kicsit. De soha, soha nem akarom azt, amit 20 évesen láttam egy családnál, ahol baromira kellett a három gyerek, hogy az anya a fiával veszekszik, hogy túl vastag szeletet vágott a tapistából, mert fizetésig nem tudnak újat venni, és így mi marad a testvéreinek...Nem szeretném, ha azért nem sportolhatna, zenélhetne, nem mehetne kirándulni a barátaival, mert nincs rá pénz... Nem szeretném, ha azért nem tudna nyelveket, vagy azért nem vennék fel az egyetemre, mert nincs nyelvvizsgája, és a nyelvben én pont nem tudok segíteni, és nincs pénz magántanárra...)

    előzmény:
    rola@ (14)
    2014-06-09  14:16
  5. 2014. augusztus 9. 19:1697.
    Köszönöm az nlc-nek, hogy rátaláltam erre a cikkre - na nem arra, amit kreáltak hirtelen, hanem az eredetire-, mert aki írta, általános iskolai osztálytársam volt, és ráadásul egy tök jól megírt, értelmes cikk!


    Ellenben a reagálás... mintha nem is olvasták volna, mire fröcsögnek ilyen hevesen. Sikerült megint égniük egyet! 


    Tudjátok fórumozó társaim, azon mindenesetre nagyon csodálkozom, hogy itt hogy dolgozhatnak arra alkalmatlan emberek? Miért nem vesznek fel olyat, aki normálisan végzi a munkáját? Elvégre nagyon sokan vannak munka nélkül, biztosan lehetne mazsolázni.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  6. 2014. augusztus 9. 12:2695.

    Csatlakozom. Többször elolvastam az EREDETI cikket, de puszta tényközlésen és statisztikai elemzéseken kívül baromira nem találtam semmi olyan fenyegetést, ami ezt a tömeghisztériát kiválthatta volna. Úgy tűnik, tényleg komoly gondok vannak manapság a szövegértéssel. Sebaj, tudjuk be a hőségnek.

     

     

    idézet:
    szittyacica (90)
    2014-06-10 15:35:14
    előzmény:
    szittyacica (87)
    2014-06-10  15:35
  7. 2014. augusztus 9. 11:3294.
    "stabil partner hiánya"
    Azt írod egyetemi szerelem, az azt jelenti, hogy 18 és 23 éves korod között ismerted meg és vártál legalább 9 évet, 32 éves korodig mire észbekaptál, hogy nem vesz el?
    Háát, ennyit várni............
    Ott voltak a sok szép éveid amit saját döntésedből pazaroltál el.
    előzmény:
    Arancia (91)
    2014-06-10  16:49
  8. 2014. június 10. 23:2193.

    Nem hiszem, hogy az eredeti cikk csupán a nők felelősségévé teszi azt, hogy nem szülnek 35 év előtt.

     

    A fiúk jó része nem igazán akar huszonévesen, vagy a harmincas évei elején gyereket, csupán élni szeretnének szabadon. És a nők nagy része  pont ezeket az alfahímeket keresi. Gyerek meg nem születik.

     

    Aztán, akárhogy is mondják az ellenkezőjét, a kor elteltével bizony kompromisszumokba is belemennek a stabil pár kiválasztását illetően.

     

    Ha jön valaki, hogy ő bizony nem kötött kompromisszumot, már most megadom magam, de én a közvetlen környezetemben több hasonlót is láttam. Meg olyat is, aki elérte a 40-et, gyerek és pár nélkül. 

     

     

    előzmény:
    Arancia (91)
    2014-06-10  16:49
  9. 2014. június 10. 21:3292.

    De, gondoltam erre.

    Viszont a kérdést arra reflektálva tettem fel, hogy állítólag itt a pénz hiánya miatt nem születik sok gyerek. Nos akkor miért nem születik sok gyerek a fejlett országokba, ahol mint tudjuk kolbászból van a kerítés, hiszen minden magyar oda vágyik? ( egyesek szerint)

    előzmény:
    ladybird65 (26)
    2014-06-09  16:19
  10. 2014. június 10. 16:4991.

    Én nem látom rossznak a cikket. Sőt! Éppen ellenkezőleg. Nálam az volt a gond, hogy az egyetemi nagy szerelmem azt mondta, majd összeházasodunk  akkor ha lesz stabil állás és egy kicsit talpra állunk. 32 évesen még mindig nem vett el, sőt bevallotta, hogy már más lánnyal kavar.

     

    Pár év múlva összejöttem valakivel, ő el is vett 37 évesen. 39 évesen mondtuk a dokinak, hogy talán fel kellene hagyni a normál módszer+ vtaminok+ spermamix a hüvelybe ovulációkor módszerrel. Elmentünk meddőségi centrumban, ahol még jó 2 évig vizsgáltak, hogy ennyit fogyjak, ennyit hízzak, plusz a cukromat tegyük rendbe (enyhe cukoremelkedésem volt), nem sorolom. Mire nekifeküdtek volna, 41 lettem, kiderült már szinte teljesen kimerültek a petesejtjeim. Amikor rákérdeztem miért nem szedtek le akkor amikor pár évvel előbb mondtam, kioktattak, hogy nem értek hozzá.

     

    Szerintem sokszor ők sem, és aszalják a nőket feleslegesen.

     

    Mindegy, szóval a stabil partner hiánya igen is probléma. Nem erőszakolhatom meg a férfit akit szeretek, hogy csináljon nekem gyereket, ha nem akar. És nem olyan könnyű "leakasztani" valakit, aki erre megfelelne.

     

    És igen, hiába írnak a 48 évesen szülő nőkről, sokan elhallgatják, hogy az donor petesejtből van. És láttam én zokogó 32 évest is, aki ott tudta meg a meddőségi centrumban, hogy nincs több petesejtje, saját gyereke sohasem lesz, hacsak nem donor petesejtből.

     

    És mondhatja nekem az orvos, hogy szüljek 35 éves korom előtt, ha nincs kitől. Én meg sohasem akartam leányanya lenni. nem is lettem. de anya sem.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  11. 2014. június 10. 16:1490.
    Csak a rend kedvéért egy idézet 1981-ből:
    "Családommal igazolom a statisztikát, amely szerint hazánkban megállíthatatlanul csökken a születések, másfelől nő a bomló házasságok száma és az iskolai végzettség."

    Lassan 35 éve sírnak, hogy kihal az ország... igen nem lett több gyerek, meg nem lett több munkahely, meg nem lett... sok minden nem lett. A kevés újszülött okozat, gazdasági, társadalmi.
  12. 2014. június 10. 15:5789.

    Három közeli barátnőm van 35-40 év között, akik még nem szültek. Mindháromnak egyetem óta jól fizető állása, saját lakása van, szeretnének is gyereket, csak épp évek óta nem találnak partnert hozzá, egyikük már akár egyedül, mesterségesen is nekivágna. Aztán van két olyan is, akinél azért nem lesz, egyelőre legalábbis, 2., mert az 1. születése után nem sokkal szétmentek az apával. Úgyhogy annyira talán azért mégsem hülye, aki a párkapcsolati problémákat is beveszi az okok közé. Én meg olyanról nem tudok az ismeretségi körben, aki anyagi okokból nem vállalt gyereket, és nem cigánysoron lakom, de nem is a Rózsadomb tetején. Ettől függetlenül a probléma nyilván létezik, bár magyar viszonylatban nagy jólétben élő, velem egykorú olasz ismerőseim között pl. alig van gyerekes. 

    előzmény:
    eda-1952 (8)
    2014-06-09  13:46
  13. 2014. június 10. 15:4988.

    Szerintem inkább a hajlandósággal van a gond, hogy elolvassák az eredeti cikket.

    Hosszú hétvége után le akartak csapni, mint a vércsék valamire, amin anyázni lehet.

    NLC firkászai ezt jól tudták, úgyhogy megkapták.

    előzmény:
    szittyacica (87)
    2014-06-10  15:35
  14. 2014. június 10. 15:3587.

    Csatlakozom. Többször elolvastam az EREDETI cikket, de puszta tényközlésen és statisztikai elemzéseken kívül baromira nem találtam semmi olyan fenyegetést, ami ezt a tömeghisztériát kiválthatta volna. Úgy tűnik, tényleg komoly gondok vannak manapság a szövegértéssel. Sebaj, tudjuk be a hőségnek.

     

     

    előzmény:
    lilla123 (69)
    2014-06-09  23:50
  15. 2014. június 10. 14:2386.

    rola@:
    És arra mi a magyarázatod hogy a fejlett országokban egyre kevesebb gyerek születik?

     

    Például, mert a fejlett országokban a gyerek családban betöltött helye megváltozott - míg a fejlődő országokban munkaerő, aki segít a ház körül vagy a földeken, addig a fejlett országokban fogyasztó - aki már a születésétől kezdve tetemes költséget jelent - pl. az USÁ-ban eü biztosítás, oktatás, egyre magasabb színvonalon  - nem elég nekik a betüvetést megtanulni az állami iskolában, meg a számokat nagyjából, aztán mehet rizst szedni, hanem főiskola, egyetem, aminek tetemes tandíja van. 

     

     

    Például, mert a fejlődő országokban a fogamzásgátlás gyerekcipőben jár.

    Mert sok ember életét a hagyomány, szokások irányítják, és fel sem merül, hogy ne a szüleitől tanult mintát vigye tovább, vagy ha igen, nem lehet megvalósítani.

     

    és még lehetne sorolni


     

    előzmény:
    rola@ (20)
    2014-06-09  15:15
  16. 2014. június 10. 14:1885.
    Akkor mi nem egy országban éltünk. A fiamnak kb. akkoriban volt szüksége fogszabályzóra, sima éjszakai kellett neki  - és nem emlékszem pontosan az árra de - nem sokkal volt 10 ezer alatt. Sztk-ra a Szentkirályi utcában. Ennél olcsóbb hol volt?
    előzmény:
    nyugger (82)
    2014-06-10  13:23
  17. 2014. június 10. 14:0784.

    Hol volt olcsó?

     

    17 éves volt a nagyfiam előtte kb. másfél évvel fejeztük be a fogszabályozását, és egyáltalán nem az általad emlíített összegbe került.

    előzmény:
    nyugger (82)
    2014-06-10  13:23
  18. 2014. június 10. 13:4783.

    Elég undorító politikai provokáció ez az írás. A sok gyűlölködő meg bedől neki, mint maci a málnásba. 

    Gondolkodjatok már... 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  19. 2014. június 10. 13:2382.
    Ja, most jut eszembe, utánaszámoltam. Még 1999-ben is  ilyen olcsó volt a fogszabályzás, tehát jóval a rendszerváltás után.
    előzmény:
    eda-1952 (65)
    2014-06-09  22:04
  20. 2014. június 10. 13:0581.

    Igaz egy csomo problema, de nem minden... En most ezt ugy ertelmezem, mint a koteles reszt, azaz ha nincs gyereked az anyosra szall a vagyon egy resze, akkor is, ha van vegrendelet. De lehet, hogy tevedekm s nem jol ertelmezem.. 

    Amugy evek ota ki vagyok akadva rajta, hogy nem rendelkezhetem teljeskoruen a vagyonommal halalom esetere  vegrendelettel sem... (koteles resz, vagy akandekozasnal is, ha 10 even belul volt....)

     

    előzmény:
    asztanaviszta (80)
    2014-06-10  12:23
  21. 2014. június 10. 12:2380.
    Végrendeletet kell írni, ezzel egy csomó probléma kiküszöbölhető.
    előzmény:
    ezanick* (75)
    2014-06-10  11:42
  22. 2014. június 10. 12:0579.

    "Ráadásul szokás pl. a nő nevére iratni a házat már eleve..."

     

    Hol van ilyen szokas? S akkor mi vedi a ferfit?

    Amugy nyugodt vagyok, vannak gyerekeim  :-) Csak szoget utott a gondolat a fejemben, hogy akinek nincs milyen erzes lehet ez...

     

  23. 2014. június 10. 11:5978.

    Hmm, tenyleg semmi koze egymashoz a ket cikknek....

    De mondjuk van, mindketto arrol szol, hogy gyerekvallalas es a kor kitolodasa...

    előzmény:
    kivi39 (72)
    2014-06-10  08:11
  24. 2014. június 10. 11:5277.

    Na igen, ha mar mindketten elmentek, egye fene,  de jelen esetben, akar meg a tulelo ozvegy eleteben is a sogor/no elvezheti a gyumolcsot... 

     

     

Címlap

top