Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért kell megszülni ,,az ilyet"?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 8. 10:37
Tapasztalataim szerint a fogyatékkal élő gyerekek anyukái egyáltalán nem olyan mimózalelkek, mint ahogyan gyakran gondolják róluk. Nem omlanak össze zokogva, ha valaki megkérdezi tőlük, mi a baja a gyereknek, miért nem tud járni, miért viselkedik furcsán. Ám van egy téma, ami kivétel nélkül mindegyiket felháborítja. Ha valaki odaveti nekik, mindez az ő hibájuk: miért is kellett bevállalniuk ezt a gyereket.

Nők Lapja Café: Miért kell megszülni ,,az ilyet"?
  1. 2014. szeptember 11. 08:37151.
    Most például egy egyszeres végtaghiánynál még tényleg adott a lehetőség, hogy segédeszközzel ugyan, de normális életet éljen. Ugyanezt többszörös végtaghiánnyal már nem gondolnám. Vagy pl mint amiről volt egy dokufilm is, az úgynevezett sellőlánynál ( összenőtt lábak ), ahol egyáltalán azt sorozatos műtétekkel oldották hogy valahogy tudjon ürülni a széklete/vizelete és végig a családjára volt utalva közlekedésben, tisztálkodásban stb ( ha jól emlékszem összesen 9 évet élt ), ezeket már nem gondolnám a vállalható kategóriának.
    előzmény:
    lady1986 (150)
    2014-09-11  08:23
  2. 2014. szeptember 11. 08:23150.
    Kb így gondolom én is. Olyan gyereket teljesen felesleges vállalni, akit ezzel szenvedésre ítélnek. Ismétlem: az ha enyhe fokon sérült és fejleszthető, a család meg is tudja oldani a fejlesztését minden tekintetben és úgy dönt, vállalja, azt egy teljesen más tésztának tartom. 
    Az meg hogy valaki külföldről írja, hogy ott milyen nekik a helyzetük, azt nem tartom mérvadónak. Itt teljesen más, sokkal siralmasabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (148)
    2014-09-11  08:19
  3. 2014. szeptember 11. 08:21149.
    Van aki egészséges gyermekében csak a pelenkát látja.
    A beteg gyermeket nevelő családban is rálelhetünk örömforrásra.Ez már életszemlélet, magasabb rendű tudás, amit nem könnyű elsajátítani.
     
  4. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 11. 08:19148.
    És ezzel erősen összefügg, hogy nálunk mennyire gyérek a lehetőségek egy sérült gyerek nevelésére. Számtalan példáról tudok Anglia, Svédország, csak hogy kettőt említsek, ahol nem érzi úgy egy ilyen család, hogy a sorsára van hagyva.
    Engem többek között ez is riasztana ilyen esetben.

    Az utcában van a Down-alapítványnak egy telephelye, minden reggel látom őket, van, akivel köszönünk is, mosolygunk, helyesek. De persze nem mindegyik ilyen, vannak jobbak-rosszabbak (állapotra). Nincs kétségem afelől, hogy sok boldogságot adhatnak ők is. És hogy boldog család lehet velük is (ahogy boldogtalan egészségesen is).

    És semmire sincs garancia az életben. Arra viszont majdnem teljes, hogy ha súlyos rendellenességet állapítanak meg már a korai hetekben, abból már nem lesz önállóan élő gyerek. Én nem ítélnék senkit ilyen életre.

    A családban volt terhesség, ahol először csak azt mondták az anyának, nincs karja a gyereknek, ekkor még nem jutott eszükbe, hogy elvetetik, aztán kiderült, nagyon súlyos vese- és egyéb rendellenességek is vannak. Megszakították (már elég nagy volt). Már akkor volt 3 gyerek, azóta még kettő született. Nehéz döntés volt, de bizonyosan helyes. Szerintem is.

    Én messze nem gondolom azt, hogy rossz, hogy nem születik meg minden gyerek. Már a természet is gondoskodik arról, hogy nagyon sok ne szülessen meg. Mivel nem hiszek mesebeli istenekben, ezért az istent játszani szöveg sem hat meg. 

    előzmény:
    lady1986 (147)
    2014-09-11  08:02
  5. 2014. szeptember 11. 08:02147.
    Azért azt pont te magad fogalmaztad meg, számodra mik is a fokozatok.
    Van sérült ember, aki képes a teljes életre és van, aki nem. 
    Akinél előre tudható, hogy nem fog másból állni az élete, mint ágyhoz kötöttségből és kínlódásból, ott tényleg megállja a helyét, hogy önző dög az az anya, aki megszüli. 
    Akinél meg a sérültsége ellenére adott az esély egy többé-kevésbé normális életformára, ott meg mindenkinek az egyéni döntése. De pl egy nehézkes anyagi helyzetben lévő családban mondjuk felvállalni szintén eléggé önző dolog, főleg ha van egészséges gyerek. Mert ott tényleg annak a rovására mehet ( rágjon egész gyerekkorában zsíroskenyeret, soha egy tábor, egy kirándulás stb) mondjuk a sérült testvér fejlesztésének a megoldása. Arról nem beszélve, ahol egyke gyerekként se tudják állni a sérült gyerek fejlesztésével járó költségeket, az oké, hogy megszületik, de az esetleges segédeszközök/fejlesztések nélkül erősen röghöz kötött lesz, szintén esélye se marad relatív normális életre. Szóval a fejleszthető fokon sérült gyerekek vállalásánál nagyon nem mindegy, mennyire stabil a család ( mondjuk hadra fogható nagyszülők, stabil kapcsolat az apával ) és mennyire állnak stabilan anyagilag.
    előzmény:
    Babyface83 (142)
    2014-09-10  22:37
  6. 2014. szeptember 11. 07:25146.
    Én elhiszem, hogy van ilyen aki szeretetből, szívességből segít a sérült, közeli hozzátartozójának.

    De mondd már meg nekem, a mai világban, ahol a dolgozó felnőttek a saját haldokló szüleiket nem tudják ápolni, mert akkor elveszítik a munkahelyüket, akkor mégis ki engedhet meg magának ilyen önzetlenséget? Mert max. az aki nyugdíjas, vagy olyan akit eltartanak, és gondja nincs az életben.
    előzmény:
    Babyface83 (136)
    2014-09-10  21:17
  7. 2014. szeptember 11. 07:07145.
    Így már érthető, hogy miért nincs vele gond, heti gyógytorna és évente 2 x szemész, az valóban nem több gond mint egy átlag gyerek, és lehet is mellette napi 8 órában dolgozni.

    Az én gyerekeim a hét minden napján járták valamilyen terápiára, úszásra vagy fejlesztésre és akikkel együtt voltak ezeken a csoportos terápiákon azok is.
    Őket pl. tömeg közlekedéssel nem is lehetett szállítani, folyamatos felügyeletet, ápolást igényeltek mellettük az egyik szülőnek fel kellett adnia a munkáját, mert nem volt más választás. Én szerencsés voltam, mert saját vállalkozásomban dolgozhattam, nem kellett másokhoz alkalmazkodnom. De így lényegesen kevesebb profitot tudtam termelni.
    A mindennapi terápiák mellett évente 2-3 / gyerek műtétük volt és folyamatosan fennálló asztmájuk ami szintén sok kórházban töltött idővel járt. És az a 20-25 sérült gyermek is hasonlóan szorult műtétekre, kórházi beavatkozásokra, ha nem sűrűbben mint az én gyerekeim.
    A családok csökkent bevételei, megnövekedett sőt egyes esetekben extra kiadásaik, (gyógyszerek, segédeszközök és rengeteg pénz benzinre, amit csak részben támogat a tb.) fizikailag túlterhelt mindennapok évek alatt bizony felőrölték a kapcsolatokat, házasságokat.
    Az említett több mint 20 családból volt olyan, ahol a 10 év alatt SOHA nem láttuk az apukát, pedig évente 2 alkalommal 3 napos családi kirándulásokon is részt vehetettünk. A 10. év végére jó ha 4-5 anyuka élt már csak a férjével, a többi szépen csendben elvált és nagy részük vissza kényszerült költözni a saját szüleihez. A férjek pedig új családot alapítottak, ahol vállaltak 1-2 új gyereket, így nagyon kevés tartásdíjat fizettek a hátra hagyott gyerekek után. 
    Egy anyuka megözvegyült és ő volt az egyetlen, akinek sikerült újra férjhez menni és új babát vállalni.

    előzmény:
    renovo (140)
    2014-09-10  22:28
  8. 2014. szeptember 10. 22:58144.
    Nekem van egy jó férjem, két szép gyerekem, segítőkész nagyszülők, egy munkahelyem, ahol nem is kérdés a sérültek elfogadása, egy kedves óvónéni, aki problémamentesen bevezette a fiamat az oviba. Vannak gondjaink is, mint mindenki másnak. Pl. az, hogy lehet, hogy keményen kell harcoljak azért, hogy a fiam integráltan tanulhasson, vagy akár családostól elköltöznünk messzire, ha a speciális iskola lesz a legmegfelelőbb neki. De kibírjuk. Állítólag egyesek a háborút is túlélik, akkor ejsze mi is.
    előzmény:
    Babyface83 (142)
    2014-09-10  22:37
  9. 2014. szeptember 10. 22:49143.
    És akkor még nem beszéltem arról, hogy milyen értelmes, figyelmes, hogy elég megzörrenjen a játék, máris tudja, melyik autóba botlottam bele éppen. Vagy ha dugiban megeszek egy kocka csokit, és éppen odajön, ha megszólalok, azonnal megérzi mit ettem. Vagy hogy másfél éves korától tisztán, beszédhiba nélkül beszél. Vagy hogy mindenki elolvad a mosolyától, meg az ezüstszőke hajától, pedig látszik a szemein, hogy baj van velük. És hogy milyen nagy öröm volt, mikor szintén másfél évesen járni kezdett, mikor a látássérültek köztudottan lényegesen később indulnak el, mint ép társaik. Olyan apróságok sem magától értetődőek a látássérülteknél, hogy megérjenek arra, hogy fel merjenek ugrani a levegőbe, elrugaszkodjanak a biztos talajtól. És milyen büszkék vagyunk rá, mikor végre először megteszi.
    A sérült gyerekek talán másfajta örömet adnak, de semmiképp sem kevesebbet.
  10. 2014. szeptember 10. 22:37142.
    Igen, eldöntötték, hogy egy sérült ember és a környezete élete csak borzalmas szenvedés lehet. Mert igenis mindenki gondolkodjon úgy, ahogy ők, igenis mindenki fanyalogjon, szánakozzon egy sérült ember láttán, csak a rosszat merészelje észrevenni, és egy beteg ember, vagy annak hozzátartozója nehogymár azt merészelje mondani, hogy ő boldog, mert nem lehet az, mert ők ezt nem tudják elképzelni, tehát ilyen nem létezik!
    Egy másik topicban pár hónapja már lejátszottam ugyanezeket a meccseket. Ott megkaptam, hogy ne merészeljek olyat írni, hogy boldog vagyok, mert az én életem igenis üres, minden fontos dologból kimaradok, így nem lehet teljes életet élni. Ok, ők jobban tudják, hogy én milyennek látom a saját életem, és hogy mennyire vagyok boldog :)
    előzmény:
    renovo (140)
    2014-09-10  22:28
  11. 2014. szeptember 10. 22:31141.
    Nem festek én rokképeket, a saját életünkről írok, amit én ismerek a legjobban. Idillikus? Közel sem. Gyakran elszakad a cérnánk nekünk is. Mert rohanni kell, pénzt keresni, és közben még a gyerekekkel is foglalkozni. Igen, vannak olyan gondjaink, amik másnak nem. Pl. a fiam még 5 évesen sem tudja egyedül bekanalazni a levest, segítenünk kell, hogy ne locsogjon ki, és míg ekkorára felnőtt, megszámlálhatatlan sokszor borította fel a vízzel teli poharat. Viszont sokkal kevesebb baleset éri, mint az átlaggyermeket, mert eleve sokkal óvatosabb. Hetente jár gyógytornára, hogy fejlődjön az egyensúlyérzéke, és hogy pótolja a lassúságából adódó mozgáshiányt. Évente kétszer visszük szemészeti vizsgálatra, amihez oda-vissza 14oo km-t autózunk. Ezek kisebb kirándulásoknak számítanak nagy bevásárlókörutakkal egybekötve. Megszoktuk, az életünk része, nem éljük meg nehézségként. A fiam csodásan bírja a vizsgálatot. A gyerekeket alapból maszkos altatásban vizsgálják, de őt már ébren is lehet. Mozdulatlanul tűri, ahogy a szemgolyójára teszik a mérőműszert. Én nem tudnám így végigcsinálni, az biztos. De az altatásokat is mindig jól viselte, soha nem sírt, mikor beadtam a műtőbe, és csak egy komolyabb, hosszadalmasabb altatás után kaptam vissza úgy, hogy sírós volt. Akkor viszont műtötték is, fájhatott a szeme utána. A plusz nehézségek mellé mindig vannak könnyebbségek is. Én ilyen könnyebbségnek élem meg azt, hogy nem sírt, ha a műtőbe vitték, hogy csak max. pisilni szál ki az autósülésből a 1o órás út alatt.
    De kár is minden szóért. Eldöntöttétek, hogy fogyatékos gyerekkel csak kín lehet az élet, és nem hisztek annak sem, aki ebben él. Azt mondjátok, önigazolunk. Legyen így. Sajnálom, hogy nem tudunk megfelelni a sztereotípiáknak, amelyek makacsul élnek bennetek.
    És ha már megint előjött, hogy a férjünk biztos elhagy: ha egy férfi nem tud megbírkózni azzal, hogy a gyereke nem tökéletes, és nem hajlandó segítséget sem kérni ahhoz, hogy el tudja fogadni, az menjen is el, és fizesse szépen a tartásdíjat. Arról nem is beszélve, hogy végig csak az anyát okoljátok, hogy miért vállalta, meg sem fordul a fejetekben, hogy esetleg közös döntés is lehetett.
    Az orvosos példa meg egyszerűen nem mérvadó. Rengeteg embertelen orvossal találkoztam már.
    idézet:
    renovo (140)
    2014-09-10 22:28:12
    Bocs, elírtam. Helyesen: nem festek én képeket.
    előzmény:
    renovo (140)
    2014-09-10  22:28
  12. 2014. szeptember 10. 22:28140.
    Nem festek én rokképeket, a saját életünkről írok, amit én ismerek a legjobban. Idillikus? Közel sem. Gyakran elszakad a cérnánk nekünk is. Mert rohanni kell, pénzt keresni, és közben még a gyerekekkel is foglalkozni. Igen, vannak olyan gondjaink, amik másnak nem. Pl. a fiam még 5 évesen sem tudja egyedül bekanalazni a levest, segítenünk kell, hogy ne locsogjon ki, és míg ekkorára felnőtt, megszámlálhatatlan sokszor borította fel a vízzel teli poharat. Viszont sokkal kevesebb baleset éri, mint az átlaggyermeket, mert eleve sokkal óvatosabb. Hetente jár gyógytornára, hogy fejlődjön az egyensúlyérzéke, és hogy pótolja a lassúságából adódó mozgáshiányt. Évente kétszer visszük szemészeti vizsgálatra, amihez oda-vissza 14oo km-t autózunk. Ezek kisebb kirándulásoknak számítanak nagy bevásárlókörutakkal egybekötve. Megszoktuk, az életünk része, nem éljük meg nehézségként. A fiam csodásan bírja a vizsgálatot. A gyerekeket alapból maszkos altatásban vizsgálják, de őt már ébren is lehet. Mozdulatlanul tűri, ahogy a szemgolyójára teszik a mérőműszert. Én nem tudnám így végigcsinálni, az biztos. De az altatásokat is mindig jól viselte, soha nem sírt, mikor beadtam a műtőbe, és csak egy komolyabb, hosszadalmasabb altatás után kaptam vissza úgy, hogy sírós volt. Akkor viszont műtötték is, fájhatott a szeme utána. A plusz nehézségek mellé mindig vannak könnyebbségek is. Én ilyen könnyebbségnek élem meg azt, hogy nem sírt, ha a műtőbe vitték, hogy csak max. pisilni szál ki az autósülésből a 1o órás út alatt.
    De kár is minden szóért. Eldöntöttétek, hogy fogyatékos gyerekkel csak kín lehet az élet, és nem hisztek annak sem, aki ebben él. Azt mondjátok, önigazolunk. Legyen így. Sajnálom, hogy nem tudunk megfelelni a sztereotípiáknak, amelyek makacsul élnek bennetek.
    És ha már megint előjött, hogy a férjünk biztos elhagy: ha egy férfi nem tud megbírkózni azzal, hogy a gyereke nem tökéletes, és nem hajlandó segítséget sem kérni ahhoz, hogy el tudja fogadni, az menjen is el, és fizesse szépen a tartásdíjat. Arról nem is beszélve, hogy végig csak az anyát okoljátok, hogy miért vállalta, meg sem fordul a fejetekben, hogy esetleg közös döntés is lehetett.
    Az orvosos példa meg egyszerűen nem mérvadó. Rengeteg embertelen orvossal találkoztam már.
    előzmény:
    KN18 (136)
    2014-09-10  19:14
  13. 2014. szeptember 10. 22:20139.
    Bocs, de tényleg nem értelek. Azt írod, hogy senki nem mert válaszolni a kérdésedre, mi a határ, amíg megtartanák a babát. Akkor szerinted lehet egyértelműen dönteni?
    Szerintem ilyenkor vagy felvállalod és becsülettel felneveled, vagy "eldobod a problémát" magadtól, bár nem 100%-os infó alapján hozod a döntést.
    Érdekes.


    Csak, hogy teljes legyen az infó, ha ilyen helyzetbe kerülnék, nem tudom, mit döntenék, de remélem, hogy felvállalnám a babát így is. Jelenleg ezt csak remélem, de ha az ember igyekszik minden eshetőségre felkészülni, talán jobb döntést tud hozni. Nehéz döntés természetesen. És csak remélni merem, hogy megtartanám. Azért remélem, nem kerülök ilyen helyzetbe.

    Mondjuk a környezetemben van sérült gyermeket nevelő család és boldog a család is, a sérült gyerek is.
    előzmény:
    cabron (128)
    2014-09-10  15:48
  14. 2014. szeptember 10. 21:56138.
    De ez te vagy. Ha valaki ebben különbözik tőled, esetleg szívesen nézi a gyereke mosolyát, akármilyen "bárgyú" is, ha igenis boldog így (és a gyerek is az), akkor te miért tartod önző, egoista állatnak? Te kevesebbet bírsz, kevésbé vagy optimista, erős, vagy nevezzük akárhogy, nincs ezzel semmi baj, nem vagyunk egyformák, de miért nem tudod elfogadni, hogy más többet bír, mint te? Ja, nyafognak az anyukák, hogy milyen nehéz az egészséges babával is, mert el sem tudják képzelni, hogy mennyivel nehezebb is lehetne, mert nem is tudják, milyen hatalmas szerencséjük van.
    Senki nem ítélkezett azok felett, akik elvetetnék a beteg magzatot. Ti viszont mindenféle ocsmány jelzőkkel illetitek azt, aki így is elfogadná, szeretné a gyerekét. Önző, egoista állatnak nevezitek őket, holott pont az ellenkezője igaz. 
    előzmény:
    ladybird65 (137)
    2014-09-10  19:46
  15. 2014. szeptember 10. 21:40137.
    "Többeket is kérdeztem, hogy vajon számukra mi a határ, amire azt mondanák, hogy már nem vállalják be, de senki nem mert válaszolni."

    Akkor én válaszolnék. Én akkor vetetném el biztosan a beteg magzatot, ha BIZTOS, hogy olyan súlyos rendellenessége van, amivel csak fájdalmakkal teli, vegetáló életet élhet, tehát ha semmi esélye nem lenne arra, hogy bármi öröme legyen az életében. Számomra csak ebben az esetben lehet az az indok, hogy az ő érdeke, hogy ne szülessen meg.
    Ha egyéb súlyos rendellenessége lenne, ami tényleg nagyon megnehezítené, ellehetetlenítené az egész családunk életét, nem tudom mit tennék, remélem soha nem kerülök ilyen döntéshelyzetbe. De az biztos, hogy ha elvetetném, nem lenne könnyű utána elszámolni a lelkiismeretemmel, mert én nem tudnám magam azzal a kifogással megnyugtatni, hogy az ő érdekében teszem, amit teszek, mert nem tudhatom, hogy ha megszületne, valóban úgy érezné-e, hogy bárcsak sose jött volna a világra.
    Olyan fogyatékosság esetén, amely ugyan egy kicsit megnehezíti az életet, de (szerintem) jó eséllyel lehet boldog életet élni azzal együtt is (pl. mozgáskorlátozottság, látás-, hallássérülés, enyhe értelmi fogyatékosság, allergia stb), szóba sem jöhetne az abortusz nálam. 
    előzmény:
    cabron (128)
    2014-09-10  15:48
  16. 2014. szeptember 10. 21:17136.
    "a hatar szerintem (SZERINTEM) ott van, hogy tud-e magarol gondoskodni. vak/gyenge latasu, siket, jarashibas, stb. nem jelentenek problemat, teljes eletet lehet elni, nehezsegekkel ugyan, de jo szervezessel nem okoz tul nagy gondot. de egy agyhoz kotott, allando apolasra szorulo, vagy allando felugyeletet, gondoskodast igenylo (felnottkorban is) gyereknel talan (irom;talan) arra kene gondolni, hogy az vajon jo neki, ha "eletre (vegetaciora) itelem"?"

    A kettő közt azért van néhány átmenet. És neked nincs jogod eldönteni, hogy ki él teljes és boldog életet. Mert akár hiszed, akár nem, az, hogy valaki segítségre szorul akár egész életében, még nem jelenti azt, hogy az élete semmit nem ér. Attól még, hogy egy sérültet segít egy közeli hozzátartozója, optimális esetben szívesen és szeretetből teszi ezt, nem pedig muszájból, nos attól még az illető élhet boldog, teljes életet, és az őt segítő hozzátartozója is. Attól még, hogy te valamit nem tudsz elképzelni, (ami teljesen érthető, ha nem voltál ilyen helyzetben, vagy nem láttál ilyet közelről) attól még létezhet.
    előzmény:
    saschamora (122)
    2014-09-10  13:58
  17. 2014. szeptember 10. 21:11135.
    Minden szavaddal egyetértek, nagyon jól megfogalmaztad a lényeget. Ha a társadalom egy részének a hozzáállásával van a baj, akkor nem az a megoldás, hogy száműzzük azokat, akik egyeseknek nem tetszenek, hanem az, hogy igyekszünk megváltoztatni ezt a hozzáállást.
    előzmény:
    renovo (111)
    2014-09-10  12:08
  18. 2014. szeptember 10. 20:53134.
    Mint említettem én 10 évig hordtam rehabra az ikreimet, csak ott volt megfelelően képzett fejlesztő szakember, akiért nem kellett egy vagyont fizetni, mert tb támogatottak a terápiák.

    "

    Ott még abban sem bízhatnak, hogy majd felnő és önálló lesz."
     


    Pont erről vannak az első szív szorító emlékeim. Kislányom 1 évesen nemhogy nem tudott járni, még ülni sem. 3 hónap alatt a csoportos terápián a szuper tudású konduktor simán megtanította járni. Nyilván ő fejleszthető volt. A többi gyerek meg már oda járt x ideje eredmény nélkül. Az egyik anyuka meg elsírta magát amikor az én lányom egy foglakozáson egyszerűen felpattant és az elguruló labda után futott.

    Nem az esetek döntő többségében nemhogy jobb nem lesz, inkább a kamaszkori hormon változások után még romlik is a helyzet.

    Hogyan bírják az anyák?
    Lehet egy enyhe szellemi fogyatékos, de testileg egészséges gyermek anyukája mellett kitart a férje, de azok az anyák akik halmozottan sérült gyermekeket nevelnek, 10-ből, 9 esetben egyedül maradnak. Nincs az a csúcs szuper nő aki évtizedeken keresztül bírná a fokozott fizikai, lelki és sok esetben anyagi terheket is egyszerre.





     
    előzmény:
    ladybird65 (137)
    2014-09-10  19:46
  19. 2014. szeptember 10. 19:46137.
    Pacibillét idillikus. De muszáj önigazolni. Pont az ilyen családokból szoktak a legelőbb lelépni a pasik is. Én ha magamból indulok ki, vállalok mindenféle negatív jelzőt. De ha tudom előre, hogy fogyatékos lesz a gyerek, akkor ki van zárva, hogy megszülöm. Én biztos nem nézem egy életen át a bárgyú mosolyát. Nekem hiába bizonygatják, én el nem tudom hinni, hogy így egy boldog családi életet lehet élni. Nekem legalábbis nem sikerülne. Én nagyjából egészséges vagyok, apróbb - de élhető - nyavalyákkal. Ebből indulok ki. De még néha ezek is úgy de úgy meg tudják keseríteni az életemet, hogy néha azt is bánom, hogy a világra jöttem. Pedig ezek olyan problémák, amelyek előbb-utóbb szinte mindenkinek lesznek. Nekem kicsit korábban kezdődtek... Mit tudok csinálni? Semmit. De rengeteget szenvedek velük, sok éjszakám rámegy. De hogy egy teljes ellátásra szoruló ember ápolásában mi a boldogság, nem tudom. Sokan panaszkodnak, hogy milyen nehéz az első 2-3 éve egy egészséges kisbaba esetében is, mert 24 órás hivatást igényel. Én még azt is totál meg tudom érteni, hogy sokan kikészülnek a GYES egyhangúságától és alig várják, hogy dolgozhassanak, új ingerek, sikerek, élmények érjék őket. De a fogyatékos gyereknél ez élethosszig tart. Ott még abban sem bízhatnak, hogy majd felnő és önálló lesz.
    előzmény:
    KN18 (136)
    2014-09-10  19:14
  20. 2014. szeptember 10. 19:14136.
    Ez egy nagyon idillikus kép amit te egy olyan családról festesz le ahol sérült gyermek van.
    Bár kétség kívül megvalósítható, ha van egy apa aki biztosít a család számára tisztes megélhetést.
    De ahol igenis hiányzik a normál életvitelhez az anya fizetése, ott nincs ám ilyen álomvilág. 
    előzmény:
    renovo (111)
    2014-09-10  12:08
  21. 2014. szeptember 10. 18:52135.
    "Azon háborodok fel, mikor azt mondjátok, ez önzőség, felelőtlenség, sőt nem is jó anya az olyan. Na meg a kettős mérce, hogy aki nem tudta, és neveli, azt tiszteljük, aki tudta, és neveli, azt ilyen jelzőkkel illetjük. Mintha nem ugyanolyan nehéz lenne mindkettőnek."

    hol van a kettos merce? szerinted nincs eg-, es fold kulonbseg a ket helyzet kozott? mar elnezest kerek, de milyen szulo az, aki a sajat szuksege (hite, miazma-ja') miatt szul, tudva tudvan, hogy a gyerekenek soha nem lehet resze "normalis eletben"? ertem ezalatt a szokasos etapokat; kisgyerekkor, kamaszkor, fiatal felnott kor, lassu elszakadas a szuloi felugyelet alol, sajat elet kialakitasa, stb...
    aki bevallal egy beteg gyereket, igy akar host csinalni magabol, ezen modon ad ertelmet a sajat letenek, vagy mi? mert o aztan vallalja a nehezseget, es micsoda nagyszeruseg is o? es a gyerekre ki gondol? hogy neki minden "normalitas" kimarad az eletebol? hogy lehet tisztelni egy ilyen embert? tudta hogy mit csinal, tudta hogy mennyire kicsesszent' a gyerekkel, es megis bevallta? 
    na neeeem, nagyon nem ugyanaz, mint amikor "problemasra sikerul".


    előzmény:
    renovo (129)
    2014-09-10  16:23
  22. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 10. 18:39134.
    A valláskárosultak egy más tészta. 
    Én ha muszáj lenne egy istent elképzelnem, sokkal barátságosabbat találnék ki magamnak. 
    Emberekből is:-))
    előzmény:
    moodory (131)
    2014-09-10  17:39
  23. 2014. szeptember 10. 17:55133.
    Talán azért meri önzőnek nevezni, mert tisztában van a következményekkel.
    előzmény:
    moodory (131)
    2014-09-10  17:39
  24. 2014. szeptember 10. 17:54132.
    Ugyanolyan nehéz.
    De aki nem tudta előre, vagy később került bele ebbe a helyzetbe az tiszteletet érdemel.
    Aki tudta előre, hogy egy súlyosan beteg, önálló életvitelre segítség nélkül képtelen gyereket hoz a világra, az nem.
    Az ilyet önzőnek és felelőtlennek tartom.
    előzmény:
    renovo (129)
    2014-09-10  16:23
  25. 2014. szeptember 10. 17:39131.
    Az a doktornő bizonyára nem hallott önzetlen szeretetről, hivatástudatról.(Mengele is orvos volt) Hogy mer valaki önzönek nevezni egy édesanyát, aki megszüli a gyermekét azért mert az nem egészséges.
    Csak az tud üdvözülni aki megszületik.
    előzmény:
    ladybird65 (130)
    2014-09-10  17:13

Címlap

top