Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyás agykontrollal

Torolt_felhasznalo_166744
Torolt_felhasznalo_166744
Létrehozva: 2004. október 31. 08:23
Abban szeretném kérni az agykontrollosok segítségét, hogy ki milyen technikát, ill. képet képzelt el, hogy segítse a fogyását, nem vagyok éhes, de ehetnékem van , onnan foggyak ahonnan szeretném, stb. Tervezem, hogy a jelentkezők egy megbeszélt időpontban egyszerre programozzunk egymás sikeréért. Várom a segítségeteket, hogy segíthessünk egymáson.
  1. Torolt_felhasznalo_166744
    Torolt_felhasznalo_166744
    2004. november 4. 09:5551.
    Sziasztok!
    Ne írjátok, hogy utáltok fogyózni, még ha igaz is, mert negatív, és akkor nem is megy. Nézzük meg, mi a jó a fogyóban, én pl. -ul szeretem, hogy nincs úgy tele a hasam, több az energiám, ha tartom, akkor büszke vagyok magamra, ha meg fogyok, akkor repkedni tudok az örömtől. Sokkal több salátát , gyümit eszek, tehát egészségesebb vagyok, nem mérgezem magam a cukorral és fehérlisszttel. Ezek a dolgok nincsenek meg, ha hülyére eszem magam, addig persze jó amíg eszel, de utána sokkal tovább tart a bűntudat és az önutálat, hogy mennyire gyenge vagyok. Összességében sokkal rosszabb. Fogd úgy fel a fogyókúrát, mint a munka amit be kell fektetni az eredményhez. Ha azt akarod, hogy tiszta legyen a lakás, takarítani kell, ezt is csinálhatod utálattal, vagy örömmel, hogy milyen jó lesz utána, és ez lebeg előtted, akkor sokkal könnyebb. Arról nem is beszélve, hogy az az 1-2 hónap amit befektetünk ebbe, nem olyan nagy idő, utána viszont sokáig jól érezhetjük magunkat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932432 (49)
     
  2. 2004. november 3. 22:4850.
    Dr. Doreen Virtue Yo yo diéta szindróma című könyvéről van szó? Csak hogy nehogy rosszat szerezzek be:-)
    Napest, hetente szoktam mérezkedni (leszoktam a napi mázsálásról, és még szokáskontroll se kellett hozzá:), 30 napig nem bírnám, megölne a kíváncsiság. Ma szigorúan update szerint kajáltam, reggel olyan dühös voltam a hízás miatt, hogy csak rántottát, papdicsomot és mozzarellát ettem, meg egy kis szőlőt, hogy ne essen le a vércukrom. Most pedig jön az esti programozás. Visszatérve a mérlegelésre, most egy hétig kihagyom, mert csak elkedvetlenít, de azt programozom, hogy jövő szerdán csak 73 leszek. Ez hihető és motiváló. Utána jöhet e többi kiló szépen sorban, egészen 64ig:)
    Jó éjszakát mindenkinek! Egyre karcsúbban!:)
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. november 3. 22:4449.
    Én is utálok fogyózni!! Mégis mindig ezt teszem!!! Szerintem mindenki így van ezzel. De azt elhatároztam, hogy koplalni nem fogok, mert az állandóan rosszat szül. ( kikoplalás, majd bezabálás)
    Agyilag kezdek rendbejönni. :-)
    cs
    előzmény:
    Napest (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. november 3. 22:3848.
    Én utálok fogyózni:)

    De most is éhes vagyok és most először életemben tök jó kedvem van tőle:)
    Hiszen ha éhes vagyok, akkor tüzelőanyag kéne:)az meg van. . . a fenekemen meg a karomon:)))

    haha, ezt a trükköt:)remélem beválik:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932432 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. november 3. 22:2947.
    Én most olvasom ezt a yo-yo könyvet, nagyon jó!!! Ilyen jellegű fogyiskönyvvel még nem találkoztam.
    Nagyon jó ez a hájevés elképzelése! Köszi.
    előzmény:
    Napest (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. november 3. 22:1346.
    Egy trükk, amit a yo-yo diéta című könyvben olvastam:

    ha ennél valami olyat, amit inkább nem kéne, akkor képzeld el, milyen undorító:pl hogy kukacok eszik, vagy hogy beledaráltak egy patkányt, vagy hogy meztelencsigák mászkáltak rajta , mielőtt becsomagolták.

    ha meg mindenképpen enni akarsz valami tiltott dolgot, akkor azt tedd meg:de ne legyen lelkifurdalásod miatta, a létező legfinomabbat edd meg belőle(pl a legfinomabb csokit, ne valami vacakot)és élvezd ki minden pillanatát.

    ja, én meg ma azt hajtogattam, mikor éhes lettem, hogy
    jaj de jó, imádok éhes lenni, mert ez azt jelenti, hogy most a hájamat eszi meg a szervezetem, és így olvadnak le rólam a kilók. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. november 3. 22:0745.
    Katy,
    Norbi up-date alapszabály:30 napig ne méredzkedj.

    2 kiló plusz:az lehet pl sós ételtől és máris vizet tart vissza szervezeted, te beparázol és csakazértis enni kezdesz, mert már nem hiszel a fogyásban, köben meg csak sósat ettél.

    Lányok!!nem szabad mindennap méredzkedni!
    hetente, talán.
    a legjobb, ha most egy hónapig fogyókúra van-mérleg nélkül.
    előzmény:
    katy27 (42)
     
  8. 2004. november 3. 19:5144.
    Hááát, nem nagyon szeretem, ha csóválnak, de megesik néha. . . :) A sok eredménytelen próbálkozás alaposan megtépázta a hitemet, de a vágy és az elvárás stimmel. Amint lesz egy nyugodt negyed órám, gondolatnagytakarítok egyet a témában. Szerinted érdemes olyasmit programozni, hogy pl. minden egyes korty víztől fogyok, amit megiszom, vagy hasonlók? Egyszer olvastam, hogy valaki azt programozta, hogy minden egyes pislogástól élesebb lesz a látása, és működött. Csak nehéz legyőzni a racionális (negatív) gondolkodásomat. Tudom, hogy az agyam azt hajtja végre, amit programozok neki, tapasztaltam, de sajnos a negatív gondolatokat időnként képtelen vagyok pozitívakra cserélni, csupán bűntudatom van, hogy most éppen valami rosszat programozok. Ha rossz kedvem van, még heti 1 kilós fogyást se tudok elhinni, ha jó, akkor akár 2 kiló is sikerül, persze azért bétában is tenni kell.
    Katy
    előzmény:
    9bohoka (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_166744
    Torolt_felhasznalo_166744
    2004. november 3. 19:3743.
    Sziasztok! Katy!
    Ha már sok sikeres programozáson túl vagy, akkor akkor is fogynál, ha bétában nem tennél semmit. Ha ez nincs így, akkor sajna bétában is tenni kell, hogy az agyad elhiggye, hogy működik, mert ha nem hiszed, akkor nem is fog. A sütik ellen, meg az egyéb nem kiívánatos dolgok ellen úgy kell programozni, hogy elképzeled, hogy kínálgatnak mindenféle finom étellel, és a nemkívánatos ételeket egy nagy fekete X-el áthúzod, és arra gondolsz, hogy ezeket nem is kívánod, helyette sokkal jobban esik valamilyen egészséges étel, mert pl. nincs tele tőle a gyomrod. Vagy tűzz ki valamilyen mozgást , elég napi 10 percet, akkor a tudatalattiban ott van, hogy ez fogyaszt, s mindjárt jobban hihetsz az eredményben.
    Én próbáltam a Norbit, nekem azért nem jött be, mert ha délelőtt eszek normálisat, utána egész nap ennem kell, nem tudok este fogyósokat enni.
    Én kalóriaszámlálós vagyok, azzal már sok ment le, de utána másfél hónapig egy deka se, és persze abbahagytam, de ahogy abbahagytam, persze zabahegyek, és vissza 5 kiló.
    Most újranekiálltam, és szeretném, ha most uezzel a fogyival több menne le, 2 már lement, úgyhogy lelkes vagyok, bár egyik nap tornáztam is egy kicsit, 15 percet.
    A másik fontos, amire most jöttem rá, én már annyiszor fogytam, és visszahíztam, hogy a buszon beugrott, hülye vagyok én, hogy uazt a munkát többször végzem el? Ha egy tányért elmosogatok, azt nem mosom el újra még 10x, ez a kép ugrott be, vagyis az agyam figyelmeztetett, hogy a tartós eredményt is programozzam. Hát ezen elgondolkodtam, hogy hogyan kéne, merthogy kell találni egy képet vagy szöveget, ami nekem bejön. Eszembe jutott, hogy amikor eltörtem a lábam, mindenki ijesztgetett, hogy az már nem lesz uaz, időjárásváltozásnál fájni fog, stb. Agykontrollos révén, mikor lekerült a gipsz, és mindenki kérdezte, hogy hogy van a lábam, mindíg azt mondtam " jobb mint újkorában", és egy perszet sem programoztam ezért, és még is így van.
    Így próbálkozom azzal a szöveggel magamban, hogy az alakom jobb mint újkorában, meglátjuk, hogy válik be.
    Alkalmas szövegnek tűnik az "Én akármit csinálok, . . . . . a súlyom", . . . . helyére az ideális súlyodat mondogasd. Biztos találkoztál már emberrel, aki ilyet mondott, mert így is volt nála.
    Ne add fel, mert az agyad ellenkezik a változás ellen, ki az erősebb, vagy a farok csóválja a kutyát?
    előzmény:
    katy27 (42)
     
  10. 2004. november 3. 17:1342.
    Sziasztok!
    Pár napja lelkesen programozom alfában-bátában, hogy hét végére 72 kiló leszek, ez 1 kiló fogyást jelentett volna. Ma reggel döbbenten tapasztaltam, hogy majdnem 75 vagyok:( Nem az agykontroll a hibás, hanem hogy sokat ettem az elmúlt 1-másfél hétben, de akkor is. . . Már nem tudok hinni a fogyásban, se alfában, se bétában :( Hogy lehet olyan környezetben betartani bármilyen diétát (még 1 olyan egyszerűt is, mint az update), ahol 3-4 féle sütivel kínálgatnak rendszeresen, és rajtam kívül mindenki egy csomót eszik??? Segítsetek!
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. november 2. 22:3941.
    igen, azt mondta a Domján Laci pl az ultrán,
    hogy ha nincs időd 15 percig programozni a vizet, akkor programozd fél percre, de programozd, mert a rendszeresség a lényeg, az a legfontosabb és csak utána az, hogy időben meddig tart egy programozás.

    Szóval ha 1 perc alfán belül, akkor 1 perc, de rendszeresen kell programozni az elme tükrét.
    előzmény:
    katy27 (38)
     
  12. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. november 2. 22:3640.
    Szia csidli!

    updatezek , de nem túl szigorúan, tehát pl mi egy körül ebédelünk a bébivel, úgyhogy update 3-as az 1-ig mehet.
    több az energiám, mióta eszerint a rendszer szerint eszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932432 (35)
     
  13. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. november 2. 20:4539.
    Köszi, igazad van. . .
    Hová tűntek a többiek? Biztosan a programozás nem engedi ide Őket! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. november 2. 20:1138.
    Az igazi szakértők majd lehet, hogy lehurrognak, de szerintem tényleg elég pár perc 1 célra. Ha sok célod van, sokszor 5 perc, de azt se muszáj egyben. 3szor 5 percet sokkal könnyebb szakítani, mint negyed órát egyszerre :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932432 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. november 1. 21:1837.
    Az 5 perc programozás bármire elég? Ez nagyon jó! Napközben annyit el-elcsíphetek. De jó, akkor nincs gond.
    Azért az esti alvás előtti bizonyára még hatékonyabb.
    A 3x15 percet kicsit soknak gondolom, bár nem vagyok igazán szakértő. Ehhez nagy gyakorlat is kell, mert ennyi idő alatt már tényleg egyszerű elaludni.
    Köszi!
    cs
    előzmény:
    katy27 (36)
     
  16. 2004. november 1. 21:0536.
    Ez szinte minden agykontrollosnak probléma, ha ragaszkodsz az esti relaxáláshoz, ne fekve csináld, hanem ülve. De kipróbálhatsz más időpontot is, amikor még nem vagy fáradt. Ha 3 perced van, relaxálj 3 percet, de 5 perc bármilyen cél programozásához elég. Lehet, hogy napi 3x15 perc az ideális, de szerintem nem szerencsés, ha az ember ezt hajszolja, ha egyszer nincs rá ideje. a kevesebb is lehet nagyon hatékony, a semminél pedig milliószor jobb.
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932432 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. november 1. 20:4835.
    Jó estét Lányok!
    Kérdésem: Ha este, mire ágyba kerülök (hulla fáradtan), épp csak elaludni van erőm, akkor hogyan programozzak?
    Ui. most tekertem le a gyerkőcökön a hangerőszabályzót, fáradt vagyok. Kicsit benézek ide, hogy felpörögjek, aztán tanulok még pár órát. Amíg bírom. Utána zuhanok, de nem alfába. . .
    Kajailag jobb vagyok, mint korábban, de még van mit csiszolgatni.
    Különben ez az én bajom. Totál tisztában vagyok a hibáimmal. Az étkezési eltévelyedéseimmel. De lassan javulok!! És remélem, hogy a javulás egyenlő a fogyással!

    Napest! Updateztek, Vagy félreértettem?

    Szió, cs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. november 1. 18:5034.
    Sziasztok!
    7 eve vegeztem az Agykontroll tanfolyamot. Közvetlenül utana szorgalmasan gyakoroltam is es szep sikereket könyvelhettem el :) Többek között sikerült is fogynom. Azota tartom a sulyomat, csakhogy ez meg mindig több olyan 4-5 kiloval, mint amit el szeretnek erni. Idö közben pedig sajnos nagyon kijöttem a gyakorlatbol. Most, hogy olvastam ezt a topikot, megint motivalva erzem magam es szeretnem hanganyag segitsegevel ujra elkezdeni a programozast. Külföldön vagyok, ezert nagyon jo lenne nekem, ha az otthon kaphato kazettakat valahogy az Internetröl le lehetne tölteni. Tud rola valaki, hogy van-e ilyen? Köszi a segitseget es mindenkinek sok sikert kivanok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_166744
    Torolt_felhasznalo_166744
    2004. november 1. 18:0133.
    Van egy oldal, www. esettanulmanyok. hu az is nagyon jó, jó olvasni mások sikerét, mert egyből kedvet kap az ember a programozáshoz. Innen jött az ötlet a pohár víz technikával kérdeztem, hogy hogyan fogyhatnék, mi segítené a fogyásomat, és másnap jutott eszembe , hogy nyissak egy topicot, így rengeteg ötletet kaptam Tőletek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985262 (31)
     
  20. 2004. november 1. 17:5732.
    2 hasznos honlap a kezdőknek: www. agykontroll. hu és www. esettanulmanyok. hu. Jó böngészést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_985262
    Torolt_felhasznalo_985262
    2004. november 1. 17:5031.
    szia :) körülnéztem én is az interneten agykontroll-ügyben, nagyon sok érdekeset találtam és töltöttem is le. de mijaza BCDC??? írd le légy szi' a pontos címet? előre is köszi :)
    előzmény:
    9bohoka (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_166744
    Torolt_felhasznalo_166744
    2004. november 1. 17:4630.
    Szia!
    Megnéztem a képeidet, nagyon ari kutyád van, a cica is, na meg persze a lurkó is.
    előzmény:
    Napest (28)
     
  23. Torolt_felhasznalo_166744
    Torolt_felhasznalo_166744
    2004. november 1. 17:4329.
    Szia!
    BCDC-ről töltöttük le.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743037 (27)
     
  24. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. november 1. 15:5928.
    Na jó, ha már mindenki ilyen nyilvánosan leírta:)
    Kb 60-62 kiló vagyok és 52 kilósan éreztem magamat a legjobban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_743037
    Torolt_felhasznalo_743037
    2004. november 1. 15:5527.
    Nagyon köszönöm Neked, hogy leírtad a lényeget. Meg fogom próbálni. Persze a tanfolyam is tervbe van véve, de idén valószínűleg már nem lesz rá időm, lehetőségem. De addig is gyakorlom, amit leírtál.

    Azt meg tudod mondani, hogy az említett alapgyakorlatot honnan tudnám letölteni?

    Ami a kilóimat illeti, 65 kg-ig szeretnék lemenni. . . . (a jelenlegit meg sem merem írni. . . . ).

    Sok sikert Mindenkinek!!!

    Z.
    előzmény:
    9bohoka (24)
     

Címlap

top