Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 6. 16:15278676.

    Szép ünneplést a nap hátralévő részében minenkinek....anyukáknak, nagyiknak , dédiknek!


    Most mentek el a vendégek.....kicsit fáradt vagyok, talán inkább attól, hogy nem igazán vagyok még jól..


    Elöljáróban annyit, hogy a ballagás nagyon szép volt, az azt követő ebéd is jól sikerült, bővebben majd ha kicsit összekapom magam a diófa alatt.....kicsit megkönnyeztem....és a mai anyák napi köszöntéseket is...

  2. 2018. május 6. 14:26278675.

    Remélem ez az


     


    Azt hiszem itt a film feliratosan.

  3. 2018. május 6. 14:17278674.

    420-as urak


     


    eddig ezt találtam. Én is ezt láttam. Tényleg volt benne egy fülbemászó szám.


    Nagyon szerettem. Úgy látszik, már kisebb koromban is szerettem a "másmilyen"  filmeket. 


    El is szoktuk játszani a filmben látott szerepet. Valami plédszerűt tekertünk körbe magunkon és futkostunk körbe, énekelve a  zeneszámot.   Saját kreált szöveggel. Még a zene a fülemben van. 

  4. 2018. május 6. 12:55278673.

    Ez az ....Annuska ...a világért nem jutott eszembe a 420-ar urak  címe....pedig többször is láttam mindkét filmet.A Radzs Kapurba meg mindannyian szerelmesek voltunk.A múltkor látott indiai film szereplője kicsit hasonlít rá.


    El tudom képzelni mennyire érzed a "Kishaver" hiányát.


    Sacit én is nagyon várom.

    előzmény:
    Nusimama (278671)
    2018-05-06  12:01
  5. 2018. május 6. 12:52278672.

    Sziasztok!


    Szép ünneplést mindenkinek!


     


     


    Ildikém ez a vers nagyon meghatott....ráadásul még középiskolás éveimben  ismertem meg az íróját....a könyvtárból.Nagyon különleges nő volt.Már akkoriban is voltak irodalmi estjei .Csodálattal néztük, hallgattuk minden alkalommal.


    Megjöttem a mamától ....ma estére már haza ér mindenki.


    Készülök Tómalomra .....ünneplem magam ....elültetem a palántákat .

    előzmény:
    franci47 (278664)
    2018-05-06  08:15
  6. 2018. május 6. 12:01278671.

    Szervusztok


     Szép , vidám és nagyon boldog napot kivánok Mindenkinek.


     Ildike, a zokni dolog nálam is jelentkezett, de megoldni nem udtam. Milyen jó, hogy Bence ilyen ezermester és tud segiteni. Érdekes az indiai filmre én is emlékszem. Ha igaz a "Csavargó" és a "420-as urak" volt a cimük. Nem tudom jól irom e, de Radzs Kapur volt az első film föszereplője és volt  egy fülbe mászó dal is benne


    Sajnos a kis haver már  eladásra vár. A szemem miat nem vezethetek és ez  nagy érvágás a számomra a fájos lábam miatt.


    Pötyike, sajnálom Alexát. Tudom mit jelent egy kocsi hiánya. Lajosnak jobbulást kivánok.


    Magdika jó Boscózást és pihenést. "Tényleg ráérsz?" A kérdés jogos, a választ nem mindig tudom.


     Julika, sikerült megmenteni a palántákat? Érezzétek jól magatokat.


    Borsika, akkor most Teca jókedvében volt. Sikerült megvenni a kenöcsőt?


    Marika, biztos  fontos elfoglaltságod van.


    Erika, jó nyaralást.


    Sacika, túl a vendégségen és a ballagáson. Ugye majd mesélsz? Most pihiz egy kicsit.


    Anikó ne eröltesd magad. Jó frizut csináltas.


     Itt is nagy meleg volt még tegnap is. Most egy kis hüvősebb szél enyhiti a levegőt.


    Mindennel kész vagyok várom a. gyerekeket. Igaz a virágot már pénteken meghozták. Két gyönyörű orchideát Egy fehér és egy lilás. Nem a hagyományos. Ha sikerül majd lefotozóm.


    Nagyon szép napot kivánok.

    előzmény:
    Nusimama (278670)
    2018-05-06  11:19
  7. 2018. május 6. 11:19278670.

      


    Minden  Dédinek, Nagyinak, Mamának sok szeretettel


    A világon van sok millió ember,
    S van sok ezer, ki téged szeret,
    De hogyha baj van, már egyik sem ismer,
    S nem törődik senki sem veled.
    Csak egy van, aki melletted áll mindig,
    Jó szellemként követ, vigyázva rád -
    Ha rossz is vagy, ő mindig jónak lát:
    A te drága, édes, édes, édes jó anyád!


    Lakner Artúr

    előzmény:
    BORS (278669)
    2018-05-06  10:49
  8. 2018. május 6. 10:49278669.

    MINDEN ANYUKÁNAK, NAGYMAMÁNAK BOLDOG ANYÁK NAPJÁT KÍVÁNOK!!!

    előzmény:
    erry (278665)
    2018-05-06  09:45
  9. 2018. május 6. 09:56278668.

    Sziasztok!


    Jó ünneplést a családdal minden anyukának, mamának..boldog anyák napját!


    Én is vettem epret, sütök valamilyen epres sütit, biztos átjön a lányom és Dalmáék..más nincs itthon.


    Gondolom ma kevesen leszünk napközben, de majd estére pihenésképpen itt találkozunk.


    Gondoltam Sacira...gondolom lezajlott a vendégeskedés és minden jól sikerült.

  10. 2018. május 6. 09:50278667.

    SZERVUSZTOK!


    ÖRÖMTELI, BOLDOG ANYÁK NAPJÁT KÍVÁNOK!

  11. 2018. május 6. 09:49278666.

    Szervusztok!


    Eddig nyüzsögtem, pakoltam, palacsintát sütöttem, boltban voltam, virágot szedtem. Most várakozok, mikor ér ide Kriszti Virággal. Timi állandón telefonál, még ezt vigyem ki, még azt vigyem ki...


    Köszönöm a jókívánságot a mai napra..nagyon remélem, hogy kellemes lesz. 


    Zsuzsi reggel indult a barátaival és Marika még ott maradt a házában tett vett, és észre vette, hogy Zsuzsi egy nagyon fontos táskát otthon hagyott. gyors telefon, milyen jó a mobil..és Békésről vissza fordultak. 


    majd csak este tudok jelentkezni de gondolom mindenki el van foglalva, "ünnepli magát"este meg holtfáradtan, az ünnepléstől zuhan az ágyba. de olyan jó, hogy jönnek, együtt leszünk..lesztek. Én is minden jót és szépet kívánok erre napra...és persze a következőkre is

  12. 2018. május 6. 09:45278665.

    Boldog anyák napját innen a telekről. Az idő csodás, a munka sok. De örülök, mert van netem. A sok szúnyognak kevésbé. 


    Legyen szép napotok!

  13. 2018. május 6. 08:15278664.

    SZÉP ANYÁK NAPJÁT AZ ÉV MINDEN NAPJÁRA.


     


    Anyák napjára:


    Mikor születtél, pici csomagként
    féltőn mindig magammal vittelek.
    Csak addig voltál egészen az enyém
    míg megtetted az első lépteket.

    Oly hamar megnőttél, vállamig érsz,
    belém karolsz ha melletted megyek.
    De egyre kevesebbet vagy velem,
    már elvisznek tőlem a reggelek.

    Iskolás vagy, "olyan sok a gondod".
    Esténként, ha visszatérsz karomba,
    s beszélgetünk, fontoskodva mondod:
    "holnap irás, énekkar meg torna,

    és képzeld el, tízpercben mi történt:
    találtunk egy törtszárnyú verebet,
    és elcseréltem az uzsonna körtém
    szalvétáért. Szép? Odadom neked."

    Beszélsz beszélsz. Nézlek, gondolkodom,
    úgy megfognám a röppenő Időt.
    Hová lett már a csöpp pólyásbaba?
    De rég kinőtted első kiscipőd.

    Tegnap még engem dajkált Nagyanyád,
    ma én vezetlek az úttesten át
    Holnap féltőn tán Te ölelsz körül,
    s ringatod - mint gyermeket - megfáradt anyád.

    Moretti Gemma


  14. 2018. május 5. 20:56278663.

    Nagyon szép hétvégét és Anyák Napját kivánok Mindenkinek!

  15. 2018. május 5. 20:53278662.

  16. 2018. május 5. 16:39278661.

    Sziasztok!


    Itt is hőség van! Délelőtt elmentem egy kárpitos boltba, jó messzire van..busszal mentem, de visszafelé gondoltam nem árt egy kis gyaloglás. Na, ezt nem kellett volna..majd hőgutát kaptam, pedig lengén voltam öltözve. Közbe-közbe bementem minden boltba lehűlni egy kicsit.


    Ráadásul olyan pepecs ebédünk volt..nem szeretem csinálni..rántott gomba, rántott zeller, cukkini, karfiol egy kis petrezselymes krumpli. De túl vagyunk az ebéden..nem maradt semmi..felfaltuk!


    Olyan egyedül vagyunk..a lányom valami továbbképzésen van Dalmáék ballagáson (Balázs egyik öccse ballag) utána a vacsorán is, Zsuzsi nem jött haza.

  17. 2018. május 5. 16:22278660.

    Lányok!


    Itt kánikula van!!!!!nem is indulok el a temetőbe, majd Krisztivel holnap. Én már 20 évesen "néni" voltam, megszoktam. Még az idősebb nagymamák is Julika néniztek...és ez nem a kornak szólt. Most, hogy "kinőttem" az óv ónéniből, elkezdtek Julikáznak. Ez ugye csak ide, Megyerre vonatkozikMarikának szokott "rosszul " esni, hogy Zsuzsit  a lányának nézik. Zsuzsi a koránál sokkal fiatalabbnak néz ki, 7 év van köztük. A múltkor is jöttek hozzánk, ment volna egy ember valamiért Zsuzsihoz és kérdezte, a mami itthon lesz? Marikát nézte mamának. 

  18. 2018. május 5. 16:05278659.

    Pötyike, nagyon jókat írtál, nem győztem visszaolvasni.  A legeslegjobb a papi-mami volt!!!!. Hallod! Ezt megérni!!!. Az ember úgy is szinte naponta szembesül a a múló idő tényeivel, ..de ez már sok lehetett. Még jó, hogy nem kaptál "sokkot"  !! Jó volt a ballagási meséd is. Micsoda kalandos egy ballagás volt!  Itt is ballagtak a sulikban, szépek és üdék voltak még ebben a hőségben is. Vitték a látogatók a kókadozó csokrokat.


    Sacika, szia, ...tegnap, vagy ma ballagtok? Sokat gondolok Rátok. 


    Most is meleg van. Elővettem egy régesrégi  strand ruhámat, most már rám jön. Jó hogy nem dobtam ki. Nem főztem, káposztát melegítettem ki a hűtőből. 


    Marika de jó, hogy jöttél, majd írj sokat. Merre jártál, ..mi dolgod volt. Nézegettem a csapat fotóinkat, egyik szebb mint a másik. A Tiédet nem lelem. Lehet, hogy kitöröltem véletlenül? Tőlem kitelik. 


    Magdika, nagyon tetszett nekem is az idézet, amit hoztál. Nagyon elgondolkodtató a mondani valója. 


    Julika, jó családozást kívánok, legyen jó az


     idő, hogy tudjatok fürödni is.Már némelyik strand is megnyitott, azt olvastam.


    Erika, gondolok Rátok is, biztos gyakran álltok a kerti zuhanyozó alá. 


    Anikóra is gondolok ám, mivel telik a délutánja, van-e ideje pihenni, rajzolgatni.


    Meséltem Rólatok Tecának. Látom a fején, hogy nem igazán érti, hogy működünk,  de nagyon lelkes. És pozitíven "írígykedik" is egy kicsit,  szerintem! ...Mondom tanulja meg a szám.gépezést,  aztán majd megpróbálom ide közénk beajánlani,  ha jól viselkedik. Már úgy is ismeritek, annyit meséltem róla nektek.Majd frászt kapott. Dehogy is akar ő már tanulni ebben a korban. Dehogy merne ő bárhova is írni,  ...de azt gondolja, hogy jó lehet egy ilyen közösséghez tartozni. Jár/járt - amig jók voltak a lábai - táncos ny.díjas klubba,  de már nem hiányzik neki. 


    Na, jó sokat fecsegtem, ..de még most sem kérdeztem meg, hogy  mi is van Annuska "Kis Haver" nevű autójával?  Annuska ebben a hőségben ne vezess, ok?  Én újabban nézem az autóversenyeket is, nem csak a nagy foci meccseket.. Nagyon büszke voltam, mert az egyik fontos versenyen magyarok is voltak, és pl. mi vittük el a 3. helyezést. 


    A lábamnál gyülekezik   3-4 hangya. Biztos fel akarnak rám mászni. Hó-hóó! ..megyek, lefújom őket. 


     

    előzmény:
    potymama (278651)
    2018-05-04  22:12
  19. 2018. május 5. 14:57278658.

    Szervusztok!


    Kicsit rumliban vagyok, majd ha tudok jövök.


    Mindenkinek jó szórakozást, szép élményekkel teli napot kívánok.

  20. 2018. május 5. 10:24278657.

    Szervusztok.


    Jó hogy tegnap lenyírtam a füvet, most nem idegesít, hogy vizes minden. Egy kis porszívózás volt, megtámadtak a hangyák, biztos érzik az esőt. Most már előbújik néha a napocska.


    Nem főzök, csak hurkát sütök, és saláta lesz mellé. 2 órára megyek fodrászhoz, talán nem is lesz más tervem, mert a derekam is rendetlenkedik. Gondolkodom délután egy temetői meneten, az anyák napi virágot fel kellene vinni.


    Ildi, ez a film már volt forgalomba egyszer, nagyon tetszett, gyönyörű a zenéje.


    Pötyi, sajnálom Alexáékat, mindig kell valaminek történni, sajnos a biztosítók sehol sem arról híresek, hogy bőkezűek lennének. A tojásos eset, hát gondolom nem repestél az örömtől.


    Borsika, örülök, hogy Tecával jól telt az együtt töltött idő.


    Annuska, nincs meg a kishaver, vagy csak nem akarsz már vezetni? Nekem rettentően hiányzik az autóm a bevásárlásoknál, de ezért nem éri meg a nagy fenntartási költség.

  21. 2018. május 5. 08:19278656.

    Szervusztok!


    Itt még ragyogó az idő, füvet nyírok itthon, Timi most ment ki, ő kint teszi rendbe a kertet, ugye vendégei lesznek, Kriszti, Virág és én...és a polc és a létra  ha sikerül a kocsiba passzírozni "őket". Legyen holnap bármilyen idő, kimegyünk, a cuccot ki kell vinni. A kaja is kiment, este bepácolta a csirke combokat.  A szokásos sütiket megsütöttem. Amíg nincs nagy meleg elvacakolok a kerttel. Nagy bosszúság ért..a szomszéd cicák küzdőtérnek használták a paradicsom ültetvényt, egy szép palántát teljesen kidöntöttek, 3 palánta megsínylette, próbáltam elsősegélyt adni nekik, remélem feltámadnak. 


    Gondolok Sacira, megy a drukk ezerrel. Biztosan szép lesz a ballagás. 

  22. 2018. május 5. 08:07278655.

    Igen Magdi, nagyon szép és jó gondolat. 


    Azt hisszük, hogy ráérünk, és elmarad, vagy  okafogyottá is válhat már a dolog, késő lesz, és nincs értelme. 


    Sietni sem midig nagyon előnyös..... gondolunk rá, hogy magától is megoldódik a dolog.


    Egyéni az egész. 


     


    Magdikám, valami nagyon régi indiai filmre emlékszem,fekete-fehér volt,  azt hiszem volt benne egy táncosnő is, és egy csavargó férfi, aki  beleszeretett egy lányba, azt hiszem a nő olyan szári szerű ruhában volt. Még nagyon fiatal voltam, talán 13 év körüli, amikor láttam. Mély nyomot hagyott bennem  egy jelenet. 


     


    Tegnap talált szép gondolatom ma is érvényes Rita fordításában a  Woman of dignityből.


    "Hálával tartozunk minden reggelért...Mindent élvezettel fogadok, amit a világ kínál nekem."


    "A boldogság egy virág, mely a szívünkből hajt ki váratlanul. Félek, hogy egy nap  nem fogok tisztán visszaemlékezni a mai boldogságra."


     

    előzmény:
    harangvirag08 (278652)
    2018-05-05  07:20
  23. 2018. május 5. 07:29278654.

    Jó reggelt. Itt aztán elromlott az idő. Hideg lett. Az éjjel valamikor esett az eső.  Fúj a szél,  nem tudom mi történhetett a kiültetett palántákkal. 


    Na azért ezt az időt sem szeretem igazán, amikor fenekestül felforgatja a megszokottat. 


    Sacikám, biztos boldog vagy a  sikeres ballagás miatt. 


    Julika,milyen idő van nálatok?  Tudsz-e menni Szanba? Ne bánkódj a palánták miatt,  azt hiszem már késő salátát palántálni. 


    Pötyi, nem nekem  nénizett a telefonáló, hanem Beának mondta el, valamikor a szem műtétnél megadtam a legközelebbi hozzátartozós telefonszámát ezért őt hívta fel,mert engem nem ért el. Valószínű a régi tel.szám volt nála. 


    Én is a postán fizetem be a tel.számlát, de én a többivel együtt nem direkt annál az ablaknál.Gábor szokta ott fizetni. Oda kell kód? 


    Mit főztök ma? 


    Bea nudlit akar. 


    Tegnap küldtem egy filmlinket.


    Megcsinálta Bence a telefonomat. 


    Szép napot, ma majdnem fázunk.


     


    Ezt a szép kutyaképet most találtam. Mintha a miénket látnám.


     


     

  24. 2018. május 5. 07:22278653.

    Ez egy jó gondolat az ilyen "nagy halogatóknak"mint én vagyok.

    előzmény:
    harangvirag08 (278652)
    2018-05-05  07:20
  25. 2018. május 5. 07:20278652.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Nálunk volt egy pár perces csendes eső....annyi....minden vizes....de legalább a levegő lehűlt egy kicsit.


    Remélem Kanizsát elkerüli az eső...és nagyon szép lesz a ballagás. Még az este olvastam Pötyi történetét....hát nem semmi...


    Korán ébredtem...most itt vagyok Boscónál...majd megyek a mamához.A piaci járatom valószínű elmarad.


    Ildikém ...köszönöm a filmet.A múltkori indiai is nagyon jó volt.Emlékeztek még ezer évvel ezelőtt a Csavargó c.filmre?Volt még egy nagyon szép indiai film akkoriban ...csak már nem emlékszem a címére.


    Legyen szép a napotok!

Címlap

top