Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A férjem beleszeretett

didad
Létrehozva: 2005. augusztus 6. 17:48
egy másik nőbe....
Gyanítom nem egyedi eset...De nem találtam meg a topicot és szükségem lene a bátorító szóra.

Szóval ki hogyan élte meg, hogyan élte át és túl?

Én ma elzavartam (eddig elvileg próbáltuk rendbehozni de ma rájöttem pár olyan hazugságra ami nálam végképp betette a kaput)
Sajnos a lelkem mélyén azonban reménykedem, hogy ha vége ennek az őrületnek visszatalál hozzánk (sajnos kisgyerek is van a történetben).

Visszatalált valakihez a párja így? Sikerült ezt túlélniük?

Most megpróbálok enni valamit mert csont és bőr vagyok, mire visszajövök talán valaki lelket önt belém:)
  1. 2005. augusztus 23. 13:13476.
    Ha nem tudod, majd megtudod.
    előzmény:
    Detti0811 (474)
    2005-08-23  13:09
  2. 2005. augusztus 23. 13:13475.
    icetea, ez nem erõsség kérdése, talán így jön le, de nem az.
    egyszerûen NEM TUDOK máshogy élni.... nem gyõzöm eleget hangsúlyozni. tényleg bekattannék akkor... ez ugyanolyan, minthogy nem vagyok képes arra sem, h egy szál fehérnemûben fussak egy kört a ház körül. ilyen. elviselni nem bírom.
    előzmény:
    icetea35 (473)
    2005-08-23  13:03
  3. 2005. augusztus 23. 13:09474.

    Egyébként már tudom, hogy minden ff megcsalja a feleségét, nincs kivétel

    Bocsi,de ez erõs túlzás. Soha ne általánosíts!

    Egyébként honnan is tudod ennyire pontosan? 

    előzmény:
    icetea35 (471)
    2005-08-23  12:58
  4. 2005. augusztus 23. 13:03473.

    Örülök, hogy ilyen erõs vagy.

    Van egy mondás: Ami nem öl meg az megerõsít. ( talán igaz)

    előzmény:
    KisNap (470)
    2005-08-23  12:56
  5. 2005. augusztus 23. 12:59472.
    ja, a másik.... nem keresek társat. soha nem is kerestem eddig. mert majd jön, ha jönnie kell, ha pedig nem, hát az szar ügy.... teljes ember vagyok egyedül is, nyílván szeretném megosztani az életemet valakivel, de nem KERESEK. hanem remélem, h rátalálok arra, aki szeret és én is õt.
    előzmény:
    icetea35 (466)
    2005-08-23  12:45
  6. 2005. augusztus 23. 12:58471.

    Nagyon sötéten látod a mi házasságunkat, pedig nem annyira az.Egyikünk sem akar elválni, s most még a bizalomépítés idõszakát éljük, de nagyon nehéz.

    Szerintem fontosak az anyagi dolgok is, hiszen a gyerekeket valakinek fel kellene nevelni, amira az én pénzem igencsak kevés.No meg nem a nélkülözéshez vannak ám szokva.

    A másik dolog: kis városban élünk, ahol nem igazán kapkodnak a férfiak a 2 gyerekes anyukák után. Itt társat találni szinte lehetetlen, nincs is rá lehetõség.Olyan partnerek,akik pl. a neten lennének nelem bizony nem kellenek.Én ARRA nem vagyok alkalmas.Lehet, hogy ez is betegség, de nem bírnám ki ha egy másik ff hozzám érne.

    Egyébként már tudom, hogy minden ff megcsalja a feleségét, nincs kivétel!

    előzmény:
    livilla (469)
    2005-08-23  12:49
  7. 2005. augusztus 23. 12:56470.
    a férjem tõlem válna, és nem a gyerekektõl. ez az alap szerintem, remélem, annyi eszem van, h ilyenhez megyek hozzá, akire a gyerekek számíthatnak:-))) másrészt, nyugodtan elhihetetd, h gyógyszereken élnék, ha úgy kéne együtt élni a férjemmel, h õ csak azért van velem, mert kényelmes. tényleg nem büszkeség, de én ezt nem bírom elviselni, nagyon sajnálom. bármi mást, de azt, h nem szeretnek eléggé, vagy másba szerelmesek mellettem, köszönöm szépen, de az akkor se kell, ha a férjem legyõzi magát és nem dug félre. Én így szeretném élni az életemet, mert én így TUDOM élni.
    és még mindig nem értem, miért kéne harcolni? h szánalomból ott maradjon és tovább fõzhessek rá??? vagy miért? h anyagilag jobban álljak?? na nem, én nem.
    eZ AZ én véleményem és az én életem, és többé-kevésbé tisztábvan vagyok a határaimmal. Én így élek, ennyi. nem követendõ, akinek nem tetszik, és nem kell velem egyet érteni. de hidd el, ha a férjem pasim akárkim csomagol, mert más szeret, kinyitom az ajtót. Mert másnak nem látom értelmét. Az, h én utána mit kezdek a saját kis nyomorommal, mert elhagytak, az meg egyedül csak és kizárólag rám tartozik. A fárjem vagy akármim max rontani tud a helyzeten, akár kedves, akár bunkó, úgyjhogy igyekeznék egyedül megoldani.
    előzmény:
    icetea35 (466)
    2005-08-23  12:45
  8. 2005. augusztus 23. 12:49469.

    Iceatea, ti ezek szerint úgy maradtatok együtt, hogy nem is sikerült megoldani a problémáitokat? Ajjaj!

    Látod, ez, amit itt irsz: Hogyan tartod el õket 80 000 -es fizetésbõl, s hogyan találsz magadnak társat? Szerintem sehogy" ez nekem nem tetszik. Ez úgy hangzik, mintha a magánytól való félelem és a pénzügyi nehézségek miatt akarnál a pároddal maradni. Szerintem viszont egyik sem ok arra, hogy az ember benne maradjon egy rossz házasságban. Ezt akartam tulajdonképp mondani Didadnak. Nála ugyanezen motivációkat érzem, a sértett hiúságon felül: olyan, mint egy elkényeztetett kislány, akinek elvették a játékszerét.

    előzmény:
    icetea35 (466)
    2005-08-23  12:45
  9. 2005. augusztus 23. 12:46468.

    "Ez a nõ nem állt meg a férjem pedig nem tudta, hogy hogyan mondja meg anélkül, hogy megbántaná" Ez is csak 1 határig érthetõ. Érthetõ, ha nem tudja visszautasitani pl., hogy elvigye kocsival.

    De az már nem, ha visszacsókolja a nõt, "mert nem meri megsérteni, amikor megcsókolja, azzal, hogy visszautasitja", v. ugyanezen okból lefekszik vele.... Pardon, "hagyja, hogy megerõszakolja", nehogy megbántsa....   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456715 (462)
    2005-08-23  11:56
  10. 2005. augusztus 23. 12:46467.
    Ebben egyetértek veled livilla.
    előzmény:
    livilla (465)
    2005-08-23  12:43
  11. 2005. augusztus 23. 12:45466.

    Szerintem beállnál az ajtóba és harcolnál, pláne ha ott sündörögnének a gyerekek körülötted.Itt ugyanis családokról van szó, tehát gyerekekrõl is.

    Csak úgy gondolj bele : magadra maradsz 2 vagy több gyerekkel.Hogyan tartod el õket 80 000 -es fizetésbõl, s hogyan találsz magadnak társat? Szerintem sehogy. 

    előzmény:
    KisNap (452)
    2005-08-23  09:43
  12. 2005. augusztus 23. 12:43465.

    "És  igen  lehet egyszerre, két embert szeretni még ha erkölcstelen, elfogadhatatan is." Látod, ezzel én abszolút egyetértek, lehet kettõt szeretni, de mindkettõt másképp.

    De ugyanakkor az is biztos, hogy SZERELEMMEL szeretni csak egyet lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456715 (461)
    2005-08-23  11:50
  13. 2005. augusztus 23. 12:13464.
    Most olvastam vissza a hozzászólásokat.Nem voltam ilyen helyzetben,remélem nem is kerülök.De bíztos én se hagynám,hogy elvegyék tõlem a férjemet,és sûrgõsen menteném a menthetõt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456715 (462)
    2005-08-23  11:56
  14. Torolt_felhasznalo_223176
    Torolt_felhasznalo_223176
    2005. augusztus 23. 12:09463.

    Sziasztok!

     

    Szavaznátok nekem erre a 2 képre

    http://www.vendegvaro.hu/fotopalyazat/displayi mage.php?pos=-207

    http://www.vendegvaro.hu/fotopalyaza t/displ ayimage.php?pos=-220

    Alul 5 PIROS  csillagra kell csak rányomni

    elõre is köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 11:56462.

    Lapozz vissza  leírtam !

    Egyébbként az is jellem kérdése, hogy valaki elküld-e valakit. Az én férjem  nem bántana meg a világ  kincséért senkit aki barátságosan  közeledik  hozzá. Aztán vannak akik az õ barátságosságát másképpen is érthetik és vannak akik megállnak a határnál. Ez a nõ nem állt meg a férjem pedig nem tudta, hogy hogyan mondja meg anélkül, hogy megbántaná/ vagy lehet hogy észre sem vette, csak  mikor  belegabalyodott. Nõi  praktikákra gondolj: De késõ  van már/ milyen soká  érek  haza/ munka  végén/ mire a férjem elvihetlek egy darabig, beszélgetés kapcsán felmerült valami könyv" hú nekem  meg van , kicsit elõbb  bejövök  valamikor és  elhozom  neked. Találkozhatunk valamikor, valahol,mert kellene a  könyv amit oda adtam  stb

    előzmény:
    livilla (460)
    2005-08-23  11:41
  16. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 11:50461.

    Na ez naivitás amit a nõ leállításáról írsz!

    Ott is kettõn állt a vásár. Hidd el nem képes az ember tisztán látni, Nem képes a jó dolgot eltolni magától. Ott is kialakultak érzelmek, amit nem lehet csak úgy felrugni. Nehéz mérlegelni melyik kapcsolat ér többet.Mindegyik értékes a maga  módján. És  igen  lehet egyszerre, két embert szeretni még ha erkölcstelen, elfogadhatatan is.NA MOST MEGINT OLYAT ÍRTAM AMIÉRT A FEJEMET VEHETITEK.

    előzmény:
    livilla (460)
    2005-08-23  11:41
  17. 2005. augusztus 23. 11:41460.

    Érdekes, amit irsz! Tehát ezek szerint sikerült rendbehozni a dolgokat. (Ami fontos tényezõ, hogy MINDKETTEN akartátok, csak igy sikerülhetett). A tiéd akkor egy pozitiv ellenpélda.

    Mire érted, hogy naivitás, amit irtam?

    Az a módszer, ahogy a vetélytársnõt "eltávolitottad", mindazonáltal számomra ezzel együtt sem elfogadható. Ez nagyon durva volt, pláne, hogy nem is tudod, mi volt ott tulajdonképp. Én ugyanis ugy látom, hogy annak a nõnek a leállitása a férjed feladata lett volna. Õ kezdett vele, neki kellett volna befejezni is, én biztos ezt a páromtól vártam volna el. (Velünk is történt hasonló, hogy 1 erõszakos, közönséges nõ rányomult a páromra. Én akkor közöltem vele, hogy ha nem állitja le azonnal, akkor velem lesznek problémái. És õ gondolkodás nélkül leállitotta, már másnap.) Szóval én nem csak arra vagyok kész, hogy harcoljak a páromért adott esetben, hanem UGYANEZT elvárom tõle is. Ha fontos vagyok, igenis legyen képes õ is küzdeni. Ha nem képes rá, mit ér az egész?

    Ezt irod: "mióta én is voltam hasonló szituban már tudom, hogy mindez miért van így és nem ítéltem jellem hibának a hazudozást" Ezt hogy érted? Megirnád kicsit részletesebben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456715 (458)
    2005-08-23  11:01
  18. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 11:17459.

    Van abban igazság amit írsz. Azért kell szerintem felülemelkedni,mert nem látok tisztán tõle.Csak haragot érzek, és elfedi azt az érzést, hogy van-e még közös jövönk. Tudom-e még szeretni. Akarom -e õt,vagy csak azért akarok harcolni érte,mert a büszkeségem nem engedi, hogy ami az" enyém volt "azt elvegyék. A miért kereséssel kapcsolatban én is úgy látom, talán  le is írtam,lehet, hogy nem volt érthetõ.Írtam, hogy nem fogod tudni a választ, és a párod sem fogja elmondani  miért.

    Nálunk  kicsit más volt a helyzet ,mert az hogy valaki nem érzi jól magát nem feltétlenül egymásban keresendõ /nálunk van ez a gond, amit nem tudtunk megoldani/ezen  mindketten rágódtunk, örlõdtünk és ezek persze okoztak feszültségeket,meg másképpen viselkedtünk mindketten,de jelét adtuk azért a másiknak,hogy veled vagyok,de nem volt ez elég.A férfiak a talán a férfiasságuk megroppanását érzik egy ilyen gondnál és azt egy másik nõnél keresik, vagy mivel nekem is gondjaim voltak már nem tudtam neki annyit átadni ezért olyan jeleket küldött kifelé, hogy "szeretet hiányom van", amire többen vevõk voltak.Aztán hárított hárított de volt egy, aki közelebb került mégis. Vagy.... ezer dolgot tudnék felhozni, nem tudom, de már nem is lényeg mi volt.

    előzmény:
    KisNap (456)
    2005-08-23  10:09
  19. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 11:01458.

    .A férjem persze elöször tagadta, hogy lenne valaki a képben/ mióta én is voltam hasonló szituban már tudom, hogy mindez miért van így és nem ítéltem jellem hibának a hazudozást/ LEHET EZÉRT ELITÉLNI,de én is teljesen másképpen állok már ezekhez a problémákhoz  mióta átéltem õket. Aztán elismerte hogy valami volt,de nem úgy ahogyan én gondolom.És csak én számítok neki! Ezért vettem a bátorságot és a fel a kesztyût és lehet hogy nem én vagyok a legnagyobb úrinõ ,de felhívtam a nõt és elmondtam neki, hogy mi a szitu. Gondoltam él a nõi szolidalitás, - nõs ,családos emberrel nem kezdek- és szépen tovább lép. Amikor ez volt megpróbáltuk otthon,újra építeni az életet és szépen haladtunk elõre de piszok nehéz volt újra  bizalmat építeni,átlépni a sérelmeken, nem is mindig sikerült tehát nem szilárdult meg egyik napról a másikra újra a házasság. Azért dolgozni  kell..Aztán a nõ újra kezdeményezett/ vagy valahogyan újra éledt a dolog / már megéltem ezt is, és tudom hogy van ez/ akkor éreztem , hogy nem elég csak felhívni.Tenni kell valami olyat, hogy érezze pofánvágták õt is,de nem fizikailag -mégha uninteligens  bunkónak tünök is ez távol áll tõlem-.Egyébbként fura,de nem haragudtam a nõre,amikor beszéltünk az jutott eszembe, hogy ha nem azért hívtam volna fel amiért, akár még barátok is lehettünk volna.Csak az utamban állt, ahhoz, hogy visszakapjam a férjemet. Évek teltek el és megéltük mindketten mindkét oldalt,most már évek óta  együtt egymással építgetjük a jövõt és most szépen alakul az egymáshoz fûzõdõ viszony is, meg a háttérben kialakult probléma is.

    előzmény:
    livilla (445)
    2005-08-22  16:07
  20. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 11:01457.

    Nem õríztem  bunkósbottal a férjemet!!!

    Amikor nálunk kiderültek a dolgok,olyan volt mintha pofánvágtak volna teljes erõböl, váratlanul az utcán.Boldogan éltünk, nem voltak veszekesések,voltak nevetések,programok,ölelések.Volt a háttérben egy dolog/ nem a topikra tartozik/ ami rányomta/ja  a bélyegét az életünkre ami szinte rajtunk függetlenül alakult ki,súlyos gondokat,streszt okozva a családnak amibõl nem találtuk/juk  a kiutat. 6 éve tart ez is és a családi mélypont is akkor keletkezett. Ezt a gondot mindketten másképpen próbáltuk feldolgozni. Nekem depresszióm  lett,neki barátnõje. Na ennyire tisztán csak az elmúlt idõkben látok ,akkor egy nagy zûrzavar és káosz volt az élet. Közben eltelt 5 év és most értem el arra a szintre amit az elõbb írtam, hogy már felülrõl tudom nézni az akkori gondokat,már nem fájnak azok a sérelmek amik akkor értek

    előzmény:
    livilla (443)
    2005-08-22  14:11
  21. 2005. augusztus 23. 10:09456.
    titkosé, mért kéne felülemelkedni a sértettségen? érzõ ember vagyok basszus, nyílván szarul érezném magam.... egyszerûen csak szembe kell nézni vele, sértett vagyok és kész.... (szerintem amúgy is, ha kimond magának az ember dolgokat, sokkal hamarabb túl lehet lenni rajtuk. )

    Másrészt sztem, én pont ezt a miértet nem szeretném keresni soha. senki nem fogja megadni a választ, vagy azért, mert maga sem tudja igazán, vagy azért mert nem akar megbántani a válasszal. soha nincs ezekre válasz - és amint van, három másik miért megy a helyére.

    Én nem hiszem mondjuk, h emiatt naiív lennék, csak egész egyszerûen figyelek az érzéseimre, kimondom õket, és kész. Más meg máshogy csinálja, nincs ezzel semmi baj.

    ami a problémák észrevételét illeti, én hiszem, h mindenki látja õket - csak nem akarja tudni, nem akarja látni, nem képes látni inkább. de számomra elképzelhetetlen, h úgy legyek frankón jól egy kapcsolatban, h a másik nincs jól rendesen.Azt el tudom képzelni, h annyira nem vagyok hajlandó tudomásul venni, h csak a válóperen kapok észbe, de ez már más dolog. amikor mondjuk a válóper után 10 évvl viszanéz az ember, akkor biztosan tudja, meg tudja fogalmazni is, hogy mi az, amit nem vett észre. ha a másik nincs teljesen jól velem, akkor én mitõl érzem jól magam? ezt ma már megfogalmaztam vhol, a tettek nagyon sokat számítanak. Ha valaki mostantól külön szobában néz tévét, ez csak egy hülye példa, akkor egy kicsi valami van. Egy kicsit, amikor rögzött szokások változnak, arra akarok ezzel kilyukadni... mert amikor az ember elégedetlen és nincs teljesen jól, változik egy-két dolog....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456715 (454)
    2005-08-23  09:54
  22. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 09:55455.

    III. Az  emberek az évek során változnak egyáltalán  nem biztos, hogy a 15 évvel ezelõtt egy  hullámhosszon  lévõ  emberek egyirányban tudnak haladni  tovább. Ezt most arra is értem, hogy kinyilik az ollón a rés és a kapcsolati problémákat talán  mind a ketten máskor máshogyan  veszitek észre, máshogyan értékelitek. Elõfordul, hogy te még jól érzed magad a kapcsolatban, mire  a másik már elégedetlen.Ha nem veszed észre akkor a a rés tágul. de az is elõfordulhat, hogy bizonyos  idõ után már te is elérsz arra a szintre és érted már a problémát de nem csak hogy érted, hanem miután megértél a helyzetre már egyszinten vagy a pároddal és tenni tudsz érte/ addig amíg nem vagy ott ,nem fogsz tudni tenni érte,mert önmagad feladásának élnéd meg/ akkor a rés összezárul. 

    előzmény:
    icetea35 (448)
    2005-08-22  17:53
  23. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 09:54454.
    II.Elõször  is  fogalmad  sem  lenne, mit  rontottál  el,  és  a  párod sem  tudná  neked  megmondani/ hát ha csak nem valami gerenda nagyságú probléma van a háttérben azokon meg általában nem tudsz javítani/. Az  érzelmeiddel  nem tudnál  tisztába  jönni,,mert  úgy  éreznéd hogy átvertek ,megaláztak és pillanatnyilag ezek sokkal  erõsebb  érzelemek  lennének amik felülkerekednének  minden addigi érzelmen. Ha  mégis felültudnál emelkedni a sértettségeden /eltelik  közben 4-5-6- hónap  addig az élet  folyik  tovább és az addig  szimpátián történõ  kapcsolatból  mélyebb  dolog  lehet/ valamint  olyan  lelkiállapotban  lennél -egyébbként  mind a  ketten- hogy egyik  percben magadhoz húznád megölelnéd, aztán  meg  képes  lennél kivágni az  ajtón. A  folyamotos / na  most ezt  kibeszéljük  pedig inkább veszekedést gerjeszt mint a problémák  tisztázását/ Benned viszont ezer  kérdés  merülne fel ,amire  nem kapsz választ, és  körbe  körbe  forognál  mint  a macska  a farka  körül.
    előzmény:
    livilla (447)
    2005-08-22  16:38
  24. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 09:51453.

    I.

    Ha végég olvastad a topikot én vagyok az egyik akinek  sikerült  kilábalni a gondokból.Azt  hiszed  az az  objektivitás  amit  te  leírsz?  Én  naivitásnak  hívnám!!! de  nagyon

    előzmény:
    livilla (445)
    2005-08-22  16:07
  25. 2005. augusztus 23. 09:43452.
    Én azt tartom érdekesnek, h ha tegyük fel, férjem felszedi a kolléganõ, én meg kezdek gyanakodni, akkor majdnem tutira mindent ki fog tudni magyarázni nekem a pasi. éjszakai smst meg mindenfélét. mert akkor elhiszem a szavait, nem pedig a tetteit nézem, h mennyivel nõtt a túlórák száma.
    de ha a fárjem azt mondja, nem szeret, akkor a tetteinek hiszek, hiába mond az bármit.... nincs ebben ellentmondás???

    különben én értem, amit livilla ír, én se állnék az ajtóba, ha a pasim lépne. És kurvára nem büszkeségbõl meg elvek miatt--- de ha érzelmi kapcsolata mással van már, nem velem, akkor harcolhatok én bármivel: nem látom értelmét. mást szeret, kész. és nem arról van szó, h az ember könnyen veszi, hanem arról, h az életben meg kell különböztetni a megváltoztathatót és a megváltoztathatatlant....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217982 (449)
    2005-08-23  00:00

Címlap

top