Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. Torolt_felhasznalo_472596
    Torolt_felhasznalo_472596
    2012. február 12. 14:5815501.
    Nagyon igazad van!!!!!!!!!!!!Nem értem azokat a lányokat akik 20 évig nagyon jól elvoltak a Korán nélkül sőt nem is hallottak róla élték abszolut normális életüket.Disco,fiuk,mini ruha ,smink,aztán megismerkednek életük nagy szerelmével és fordulat mert rá vannak kényszeritve a kendő,a mindent takaró ruha,sőt a nikab ,számukra teljesen ismeretlen vallás gyakorlása és mindent vállalnak a békesség kedvéért.Sőt később gyerekeikre is rákényszeritik pedig a szivük mélyén nem úgy akarják nevelni őket.különössen akik európába laknak.NEM EGY ISMERŐSÖM VAN AKINEK LÁNYAI VANNAK ÉS AZ ITTENI GIMIBE KENDŐBE, HOSSZÚ RUHÁBAkell járniuk nem vehetnek részt a tornaórán, úszni nem járhatnak,egy normális osztálykirándulásra nem mehetnek,a  barátnőkkel moziba és még sorolhatnám.Nem egy lányt ismerek aki megszökött otthonról mert elviselhetetlen volt az életük.
    előzmény:
    Ambercat (15500)
    2012-02-12  09:43
  2. 2012. február 12. 09:4315500.

    Sehol nem írtam, h a Korán teremtett, vagy h van olyan aki a másik felett állna.

    Mielőtt folytatnád a beképzelt hangvételű kioktatást tanulj meg olvasni. Ez alap. Elemi első, 6 éveseknek.

     

    Nem attól leszel jó ember, okos, intelligens...stb..., h ismered a Koránt, és másoknak osztod az igét.

     

    Érdekes, h ilyet csak tőletek, muszlimá vált nőktől láttam, senki mástől.

     

     

    hagyjuk, t nem bírjátok elviselni, ha valakivel nem egyezik a véleményetek, pedig ez alap lenne.

    előzmény:
    Sabirah (15495)
    2012-02-11  04:08
  3. Torolt_felhasznalo_472596
    Torolt_felhasznalo_472596
    2012. február 11. 20:4015499.
    éltem kint is most hál istennek itthon
    előzmény:
    Magdicica (15498)
    2012-02-11  19:52
  4. 2012. február 11. 19:5215498.
    Mert te hol élsz?és az osszes muszlimot ismered ott,igy allapitottad meg ezt a 90 szazalékot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472596 (15496)
    2012-02-11  18:18
  5. Torolt_felhasznalo_472596
    Torolt_felhasznalo_472596
    2012. február 11. 18:2915497.
    sajnos még ez sem elég ahoz hogy életed végéig boldogan élj.a kapcsolat elején minden szép és jó és egyszer csak 360fokos fordulat mintha soha nem ismerted volna ezt az embert.tapasztalatból beszélek és nagyon sok hasonló helyzetet ismerek.közel 40 év után.Ha mégegyszer kezdhetném messze elkerülném őket.
    előzmény:
    Lora8 (15492)
    2012-02-06  20:37
  6. Torolt_felhasznalo_472596
    Torolt_felhasznalo_472596
    2012. február 11. 18:1815496.
    jaj lányok olvasni is rossz amit össze irtok,muszlim korán stb.érdekes a korán tiltja az alkoholt,drogot,kamatra kölcsönadni stb.az itt élő muszlimok 90% ezt csinálja.lop,csal,hazudik!!!!!!!!!!!Tisztelet a kivételnek de ez nagyon kevés van.
    előzmény:
    Sabirah (15495)
    2012-02-11  04:08
  7. 2012. február 11. 04:0815495.

    1) a Qur'aan Allaah kinyilatkoztatása és nem teremtett!

     

    2) az iszlámban a muszlimok között egyik rassz vagy nemzet sem áll a másik felett.

    a hívők között csak a taqwán (istenfélelmen) belül van eltérés, ennek ismerete pedig Allaahnál van.

     

    tehát egy született muszlim és egy revert között nem lehet olyan általánosítást felhúzni, mint amit te írtál ambercat. 

     

    azt tanácsolom hogy ismerkedj meg az iszlámmal és a Qur'aan-nal is, mert amiket írtál azok nem voltak korrekt kijelentések.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. február 10. 08:5615494.

    Sziasztok!

     

     

    A megbántás legapróbb szándéka nélkül azt bírom azokban akik "felvették" az iszlám vallást, azaz nem született muszlimok, h sokkal szigorúbban ragaszkodnak minden szóhoz amit a Korán leírt. Az igazi muszlimok-legalábbis akiket én ismerek és azok pedig jó emberek és mélyen vallásosak-nem arra használják a Koránban  tanultakat, h másokat kioktassanak, elrettentsenek, másoknál okosabbaknak, "hívőbbek"nek tűnjenek. Hanem arra, h szeretettel és türelemmel vezessék az Iszlám  felé a többi embert.

     

    És azt se felejtsétek el lányok, h a Korán szavai hány éve íródtak. Célzok ezzel arra, h szép-szép, de nem biztos, h mindent be lehet úgy tartani, mint ~1400 éve...nemigaz?

     

    A vallás szép dolog, de lehet finomabban is közelíteni a témát.

     

     

    + amit Valen mondott ez arab férfi és nem vallási topik. szerintem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. február 6. 21:1615493.

    én muszlimaként senkit sem fogok hotelezésre bíztatni.

    amennyire én tudom, a könyv népéből való lányoknak sem szabad házasság előtt férfiakkal érintkezniük.

    mennyire félős vagy szemérmes az, aki a fél világot átutazva egyedül kiutazik egy ismeretlen pasihoz egy ismeretlen területre hogy ott szobát béreljen és ott randizgassanak?

     

    csak Allaah tudja.

     

     

    ezeknek a lányoknak nincsen wakiljuk, nincsen walijuk, van aki nem kap jegyajándékot sem, van akinek nincsen tanúja...

    van aki azt sem tudja mit ír alá. 

    van olyan lány aki nem is házasodhatna muszlim férfival jelenleg, még ha az előbb említettek meg is lennének, mivel se nem muszlimák se nem keresztények, se nem zsidó lányok.

     

    másrészt, aki érvénytelenül házasodik és muszlima lesz közben, az továbbra is paráználkodik, csak már muszlimaként, tehát nem mindegy hogy ki hogyan házasodik és hogy érvényes-e egyáltalán a nikah.

     

    ha valaki megtéveszti a mecset személyzetét és letagadja hogy volt már köze a leendő házastárshoz, vagy hazudik a hitéről és így házasodnak össze és így kapnak házassági levelet, akkor ez sem érvényes így...

     

    azt nem értem hogy ha mindenképpen házasodni akarnak, akkor miért nem a megengedett módon?

    Allaahu a'lam. 

    előzmény:
    Lora8 (15492)
    2012-02-06  20:37
  10. 2012. február 6. 20:3715492.

    Értelek Sabirah! 

    Sajnos nagyon sok lány nem tájékozódik. Azt nem értem, hogyha valaki összeköti az életét egy férfival, aki mondjuk máshonnan származik, vagy más vallást gyakorol (ráadásul olyat, amely a mindennapokban jelen van), akkor nincs rá igénye, hogy minnél többet megtudjon róla, a vallásról, a kultúráról? Persze, ez csak költői kérdés. Sajnos a tapasztalatok azt bizonyítják, hogy nem. 

    Én nagyon sajnálom azokat a lányokat, akik bajba kerülnek.

    Valentina bemásolása nagyon jó arra, ha már egy lányt visszafordít és nem utazik ki a habibijéhez sehová, főleg nem egyedül. Sajnos vannak ilyen történetek, szép számmal. Szokták mondani, hogy az okos ember más hibájából tanul. Ha a lányok mégis belevágnak, akkor számolniuk kell a következményekkel, akár mi legyen is az. Ezért is írtam, hogy akkor legalább valakivel menjenek és szállodába. Ha nem lehet lebeszélni őket, akkor legalább legyenek elővigyázatosak! És tájékozódni, tanulni a másikat, másik környezetét, életét! És sok-sok kérdést feltenni! 

     

     

    előzmény:
    Sabirah (15491)
    2012-02-06  19:56
  11. 2012. február 6. 19:5615491.

    ami még érdekes:

     

    több lánnyal beszéltem innen és más fórumról is és nem tudták elmondani hogy mi is történt velük, mit írtak alá, volt-e wakil vagy wali, mi volt a jegyajándék, milyen kikötéseik voltak a házasságkötéskor, vagy a férfinek voltak-e kikötései, kik voltak a tanúk, ki adta őket össze... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. február 6. 19:5415490.

    sok lány bajba kerül, azért is a weboldal ahonnan valentina másolgat.

    ha tudnád milyen sztorik vannak ott...

    bemásolt már onnan ide egy-kettőt.

     

    nemcsak az a baj hogy ezek a lányok kimennek egyiptomba vagy bárhová, de amikor az adófizetők pénzén kell őket hazamenekíteni, akkor ez néha bekerül a fókuszba, aktívba, híradóba.

     

    ezekkel a lányokkal nem foglalkozom.

    aki tanácsot kér az kap, in shaa' Allaah.

    de én senkit sem fogok erőltetni semmire, mivel az nem az én életem.

     

    van olyan lány vagy nő, aki tévesen könyv népéből valónak (zsidó, keresztény) tartja magát miközben nem az, ugyanakkor nem is muszlima.

    erre is oda kellene figyelni. 

    nincs jegyajándék, ismeretlen szövegű papírt írnak alá, tanúk nincsenek vagy esetleg nem megfelelőek, azt sem tudják ki a wakil vagy a wali, vagy hogy milyen jogaik vannak feleségként.

     

    van egy előadás, megmutatnám, de angolul van.

    a beszélő már-már emelt hangon mondja angolul (amerikai imám és khateeb) hogy hozzá ne menjenek új muszlimával hogy adja össze ezeket a lányokat muszlim férfiakkal.

    egy feltétellel vállalná, ha a lányok már vagy fél éve muszlimák és pár másik muszlima leteszteli a tudásukat, hogy a hit alapjait megismerték-e ezalatt a fél év alatt.

     

    nagyon tanulságos előadás és szívesen elküldöm annak aki beszéli vagy érti az angolt.

     

    szóval ez a fiatal lányoknak való dáwázás (iszlámra hívás) amerikában is előfordul, hogy egyszer csak megjelennek férfiak tinédzser új muszlimákkal, hogy adják őket össze és a fiatal muszlimák közül az egyik, akit példának említettek, három hónap után azt sem tudta hogy ki Muhammad Próféta (szallallaahu 'alayhi wa szallam), Allaah küldötte. 

     

    előzmény:
    Lora8 (15489)
    2012-02-06  18:51
  13. 2012. február 6. 18:5115489.

    Sabirah!

     

    Azért lehet, hogy nem hiszik el, amit mondasz és inkább hallgatnak a pasira, mert azok sokszor a saját szájuk íze szerint értelmezik a Koránt. Astagfirullah!

    Sajnos ezeket a lányokat nem tudod meggyőzni, hogy nem így van. Nem látnak tovább a szép fekete/barna szemektől. Amelyik lány viszont meg akarja ismerni az iszlámot, az megtalálja a módját! Sajnos a többiekért nem sokat lehet tenni. :(

    InchaAllah, egyszer be fogják látni, hogy tévedtek és nem kerülnek nagy bajba.

    Azt egyébként én sem szeretem, hogy az ilyen bezárós, megverős történetekből egyből azt következtetik az emberek, hogy iszlám, muszlim, mind ilyen. Sajnos nagyon sok ember nem veszi a fáradságot, hogy megismerje az igaz iszlámot, akkor megértené, hogy ezekben a sztorikban az emberi jellemek a hibásak és nem az iszlám. :(

    A bemásolt cikkben sincs leírva, hogy egyiptomi muszlim, de mindenki arra gondol. :( 

     

    előzmény:
    Sabirah (15488)
    2012-02-06  17:12
  14. 2012. február 6. 17:1215488.
    tisztázás: nem hitetlenezek le senkit, de a tiszta iszlám és szunna - illetve egyes pasik hitének a megélése között eltérések lehetnek, de Allaahu a'lam.
    előzmény:
    Sabirah (15487)
    2012-02-06  17:11
  15. 2012. február 6. 17:1115487.

    úgy értettem, de lehet nem voltam elég egyértelmű, hogy attól félek, amikor egyesek ezeket a cikkeket összemossák az iszlámmal úgy általánosságban, mintha nálunk muszlimoknál okés lenne ez a viselkedés vagy lazulás, pedig nem.

     

    a vallástudósok is figyelmeztetnek erre, lásd a lentebbi cikket.

     

    rengeteg konzul, konzuli weboldal is figyelmeztet.

    de hiába nyitogatnak a konzul weboldalán külön aloldalakat 'vigyázz a netes vagy animátor fiúkkal' címen, még mindig sokan kimennek ezek ellenére, majd az adófizetők pénzén kell a lánykákat hazahozni.

     

    van egy másik fórum, de már egy ideje nem mentem rá.

    ott a lányok egymásnak írták hogy ki melyik hotelbe ment hemperegni és hogy a lepedő foltos volt, csótányok mászkáltak a padlón.

     

    persze ők utaztak ki a pasihoz háztól-házig...

     

    aki ennyire kevésra tartja magát az nagyon szomorú. 

     

    a másik pedig, van hogy a lányok keresnek meg.

    feltesznek egy kérdést de nem azt a választ kapja tőlem amit elvár és nem akarja elfogadni és közli hogy a pasija mást mond...

     

    az sem mindegy hogy valaki a tiszta iszlámot és szunnát követi, vagy a pasija hitét ahogyan a pasi megéli...

    előzmény:
    Valentina28 (15486)
    2012-02-06  16:34
  16. 2012. február 6. 16:3415486.

    Lehet hogy nem sok értelme van, de már az is valami, ha a lányok bizalmatlanabbak lesznek a fiúval, és nem hiszik el az összes mézes mázas beetetö szöveget.Pl. mikor látatlanban megkérik valaki kezét, mert hogy ö álmai asszonya, mindig is ilyen nöre vágyott stb...

     

    Mint ahogy a konzul is nyilatkozta, tudomásuk van arról , hogy újabban már tanfolyamokon tanítják az ottani fiúknak, milyen szavakkal, lehet az europai lányokat becserkészni!

    Szerintem nem baj az, ha a lányok látják a negatív dolgokat is ezzel kapcsolatban, nem csak a rózsaszín köd lebeg a szemük elött!

    előzmény:
    Sabirah (15483)
    2012-02-06  16:09
  17. 2012. február 6. 16:1815485.

    Sabirah!

     

    Hidd el, a magyar muszlimák nem így ismerkednek (felteszem) - hiszen Ők már ismerik a helyes utat, tudják, hogy ez nem helyes (haram). A muszlim fiúk, akik pedig kint élnek más országban hidd el, sajnos nem mindig tartják a vallásuk által elvártakat. Az európai lányokkal pedig - akik úgy mennek ki, hogy semmit nem tudnak a vallásról - sok mindent el tudnak hitetni.

    Hidd el, én sem támogatom és bíztatom ezeket a lányokat, hogy menjenek ki és így ismerkedjenek, de ha már megteszik, akkor legyenek egy kicsit elővigyázatosak (menjenek valakivel és szállodába).

    Minden igaz, amit leírsz a muszlimok közötti házasságról, de ez nem igaz a muszlim-keresztény/zsidó között. Főleg ha a fiú eleve nem tartja a vallását. Aki pedig igen, az úgyis figyel arra, hogy milyen a lány és tanítja Őt az iszlámra és aszerint fognak élni (mégha rendhagyó is a megismerkedés). Azt nem értem, hogy miért kell feltételezni, hogy minden lány egyből be is ugrik a fiú ágyába és ezt a fiú is elvárja (van ilyen is, de azért tisztelet a kivételnek).

    Az pedig hidd el, túl nagy feladat számodra, hogy az összes muszlim fiút és nem muszlim lányt, aki így viselkedik, a helyes útra tereld. 

     

    Jól tudod, a keresztényeknél is tilos a házasság előtti együttlét. És a keresztény nők is hordanak kendőt (hijab), igaz manapság már csak az idősödő és idős korosztály. 

    Én azért nem keverném ebbe a kereszténységet, mert azt hiszem mindketten tudjuk, hogy az iszlám teljesen más. Az egész élet területére ad útmutatást, sokkal inkább jelen van a mindennapokban, mint pl. a kereszténység.

     

    előzmény:
    Sabirah (15480)
    2012-02-06  15:54
  18. 2012. február 6. 16:1715484.

    Ja és még mielött rám lesz fogva hogy arab vagy muszlim ellenes vagyok, elmondom hogy arab-muszlim férjem van, immáron 6. éve vagyunk együtt, és a vallással is egyre jobban ismerkedek, tanulmányozom, igaz még nem vagyok muszlima!

     

    En csak segíteni akarok az ide irogató lányoknak.
    Azzal hogy ha 1 lány is a cikk hatására már meggondolja hogy kiutazzon egy vad idegen férfihoz egy vadidegen országba, már segiteni tudtam.
    Persze nem az összes találkozásból lesz bezárás és fogvatartás.
    Lehet talákozni egy semleges országban is, ahova nem kell egyik félnek sem vízum, és a fiúnak sem lesz az hazai pálya, ahol azért könnyebb az ilyen bezárásos dolgokat véghezvinni!

    előzmény:
    Lora8 (15475)
    2012-02-06  09:43
  19. 2012. február 6. 16:0915483.

    látom hogy segíteni próbálsz ezeknek a lányoknak, de úgy gondolom hogy nincsen sok értelme, és írom ezt most saját magamnak is.

     

     

    ugyanakkor én nagyon rosszul érzem magamat olyankor, amikor azt olvasom hogy egyes muszlimok és muszlimák is így ismerkednek, és/vagy amikor egyesek megpróbálják ezt a fajta ismerkedést összemosni az iszlám nikah-val (házassági szerződéssel).

     

    úgy gondolom hogy a szobára menés itt eu-ban is olcsóságot jelent, de Allaahu a'lam.

     

    ugyanakkor, amennyire én tudom, de javítsatok ki nyugodtan: a zsidó és keresztény nőknek sem lenne szabad paráználkodni. 

    előzmény:
    Valentina28 (15479)
    2012-02-06  15:49
  20. 2012. február 6. 16:0415482.

    Igen, nem volt szó róla hogy muszlim vagy katolikus volt e a fiú!Mivel nem is az a lényeg!Ez a cikk nem a muszlimok ellen irányult, nem is értem miért gondoljátok, ha egy ilyen cikk megjelenik az az iszlám ellen van!!
    Amúgy meg ez egy arab férfiak-ról szóló topik.Nem pedig vallási!
    Nem is értem miért keveritek mindig ide a vallást.

     

    A cikk lényege az, ahogy azt a konzul is nyilatkozza, és ahogy te is írtad, hogy mielött a lányok kiutaznak, érdemes tanulmányozni az ottani vallást és kultúrát.

     

    Igen, ilyen magyarországon is elöfordulhat, de az hazai pálya, ott ismered a nyelvet, tudsz kommunikálni, nem vehetik el töled az útleveledet...stb

     

     

    "Mielőtt kapcsoljuk az iszlámhoz ezen el kellene gondolkodni! "

     

    Már bocs, de én egy szóval sem kapcsoltam ezt a cikket az iszlámhoz!!

     

     

    Ez a cikk egy arab férfiról szól, és nem a vallásáról!
    Olvasd el mégegyszer!

    előzmény:
    Lora8 (15475)
    2012-02-06  09:43
  21. 2012. február 6. 15:5715481.

    Nem szeretnék senkivel sem veszekedni, veled sem.

     

    Nem tudom mikor ítélkeztem, mivel csak leírtam hogy az ismerkedés au iszlámban nem így megy.

    Ráadásul nem én vagyok az egyetlen aki így tesz.

     

    Gondolok itt valentinára, aki szintén figyelmeztet lányokat, de ő nem is muszlima.

     

    Nem az én problémám hogy ezek a lányok minden ismeret nélkül csetelve ismerkednek.

    Az hogy az iszlám könnyíti az emberek életét (ami így van), az nem jelenti azt hogy okés olyanokat írni amiket te leírtál: ilyen meg olyan szállodába foglaljanak a lányok szobát.

     

    Ez vallásilag helytelen, és ilyet én egy nem-muszlim lánynak sem fogok leírni, mert neki sem megengedett hogy szobára menjen fiúkkal, akkor sem ha a fiú kopt.

     

    Az hogy sokan nem tartják be a vallást, ez szintén nem az én hibám és problémám, és ettől még a szobára menés vagy a csetes ismerkedés még mindig tilos.

     

    Azt kellene megérteni, hogy a wakil, a wali és a jegyajéndék nem csupán a muszlim országokban kötelező, hanem bárhol ahol muszlim férfi köt házasságot muszlim, zsidó vagy keresztény nővel (vagy muszlim nő muszlim férfival).

     

    én csak és kizárólag az ismerkedés menetét és a házassági szerződés menetét szoktam ide leírni.

    pont azért mert ez egy nem-muszlim fórum és ide a lányok szinte csak ebben a két támában szoktak beírni.

     

    Lehet hogy te ráhagyod másokra a bűnözést - Allaahu a'lam -, de én nem szeretem, amikor ezt a fajta parázna és bűnös ismerkedést mossák össze az iszlám házassággal. 

     

    Én nem tartoztam azok közé az emberek közé, akik mindent ráhagynak másokra, mondván: ha szólunk neki arról hogy ez helytelen, akkor ez vagy az történhet, de Allaahu a'lam.

     

    vannak olyan emberek akik megengedetté tesznek tilalmas dolgokat az iszlámban abban a reményben, hogy ezáltal tesznek mások felé könnyítéseket és más emberek emiatt nagyobb kedvet éreznek majd.

    csak hogy ez nem korrekt.

     

    nem azt mondom hogy az érdeklődőre vagy új  muszlimokra mindenért rá kell ugrani, mert nem erről van szó.

    de vannak olyanok, akik szinte mindent ráhagynak másra, és az sem helyes.

     

    úgy gondolom, és ezt nem először írtam már le ide, hogy mind a muszlim mind a nem-muszlim lányoknak meg kell ismerkedniük az iszlámmal.

    nem azért mert én azt mondom, hanem mert ismeretlenül nem szabad cselekedni.

    ráadásul az iszlám tanúságtételének az egyik aspektusa is az őszinteség.

    de másokra ráhagyni a bűnt, végignézni hogy valaki érvénytelen házasságot köt, mindezt azért hogy 'ne érezze magát rosszul a másik' - ez őszinte? 

     

    én nem adhatok ezeknek a lányoknak hitet és nem menthetem meg őket.

    mindkettőre csak Allaah képes.

     

    de nem tolerálom az ilyen kapcsolatokat.

    másrészt szobára egy keresztény és zsidó nőnek sem kellene mennie, de javítson ki valaki ha tévednék. 

    előzmény:
    Lora8 (15478)
    2012-02-06  15:25
  22. 2012. február 6. 15:5415480.

    látom hogy segíteni próbálsz ezeknek a lányoknak, de úgy gondolom hogy nincsen sok értelme, és írom ezt most saját magamnak is.

     

     

    ugyanakkor én nagyon rosszul érzem magamat olyankor, amikor azt olvasom hogy egyes muszlimok és muszlimák is így ismerkednek, és/vagy amikor egyesek megpróbálják ezt a fajta ismerkedést összemosni az iszlám nikah-val (házassági szerződéssel).

     

    úgy gondolom hogy a szobára menés itt eu-ban is olcsóságot jelent, de Allaahu a'lam.

     

    ugyanakkor, amennyire én tudom, de javítsatok ki nyugodtan: a zsidó és keresztény nőknek sem lenne szabad paráználkodni. 

    előzmény:
    Valentina28 (15479)
    2012-02-06  15:49
  23. 2012. február 6. 15:4915479.

    Nem csak a negatívum jelenik meg!De pont aktuális, mivel ez az egész pár napja történt!

    Azért is írtam oda hogy "azért nem árt az óvatosság"

    Hogy azok a lányok, akik most készülnek kimenni egy arab fiúhoz, akit még nem is láttak elötte max neten, hogy legyenek óvatosak, és hogy mire vigyázzanak!
    Te is olvasod ezt a fórumot és láthatod, hogy az ide iró lányok 90 %-a a kiutazáshoz, és a házassághoz kér tanácsot, és a legtöbb még nem is találkozott a fiúval elötte.

     

    Es ahogy az egyiptomi-magyar nagykövet is nyilatkozta, sajnos növekvö tendenciát mutat, az európai lányok kihasználása ilyen olyan szándékkal, és nem csak egyiptomban!!!

     

    Szóval nem negatívumnak szántam, hanem segítségnek!

     

    előzmény:
    Sabirah (15472)
    2012-02-06  01:03
  24. 2012. február 6. 15:2515478.

    Sabirah!

     

    Természetesen soha, egyetlen lányt sem bíztattál arra, hogy egyedül menjen ki bármilyen fiatalemberhez is, bármilyen szállodába, stb. Ezennel bocsánatot kérek!
    Egy dolgot viszont ne felejts el! Az ide író lányok nagy része nem muszlima és nem feltétlenül ismeri a vallás szabályait. Amit írsz az iszlámmal kapcsolatban az sokak számára túl tömény és nem emészthető. Tudod, az iszlám könnyítésként jött, nem nehezíteni.

    Minden, amit írsz igaz az arab és egyéb országokban élő muszlimok kapcsolataira, a wali, a jegyajándék, a nem randevúzgatás, a stb., stb. 

    Az ide író lányok általában az interneten vagy nyaraláson találkoznak ezekkel a fiúkkal és bármennyire is sajnálatos sok esetben ezek a született muszlimok sem veszik figyelembe a vallás intéseit. Ezért ne légy szigorú ezekkel a lányokkal. Sokszor, sokan leírták már Neked, hogy próbáld más stílusban megismertetni a lányokkal az iszlám vallást, mert ez így túl sok.

    Én például szívesen olvasnék olyan dolgat, amelyek a Próféta életével (SAW), a szunnával kapcsolatos, vagy a mindennapokat is áthátó iszlámról. De amit Te csinálsz az számomra is sok és döbbenetes. Én elhiszem, hogy jó muszlima akarsz lenni, de ez a fórum nem arról szól, hogy ismertesd a lányokkal, hogy egy muszlim és egy muszlima hogyan házasodhat. Itt egyszerű lányokról van szó, akik megismernek egy más országot, egy embert, akivel utána esetleg kapcsolatot alakítanak ki. Azt majd Allah eldönti, hogy helyesen vagy sem! Nem a Te dolgod ítélkezni. A leírásod, ami inkább dorgálás, megállja a helyét, ha egy lány úgy kezdi, hogy magyar muszlima vagyok és nyaralás alatt megismertem habibit. Igen, mondd el neki, hogy nem a helyes úton jár, de normális stílusba. És még egyszer! Ezen a fórumon szinte senki nem muszlima! Eszerint próbálj reagálni! És próbáld ezt a gyönyörű vallást úgy megismertetni az emberekkel, hogy az ne riasztó legyen, hanem vonzó. Tudom, hogy mint muszlima, feladatod, hogy tanítsd az embereket, de szerinted, ha valaki ugyanilyen vehemenciával szeretne Téged bármire is megtanítani, mit szólnál? Nem váltana ki ellenérzést? Nem a Te dolgod, hogy mindenkit a helyes útra terelj! Akinek akarja Allah megnyitja a szívét az iszlámra. Mindent Ő rendez el! Ezt ne felejtsd el! 

     

    előzmény:
    Sabirah (15476)
    2012-02-06  14:08
  25. 2012. február 6. 15:1915477.

    Shaykh Ubayd al-Jaabiree spoke against those Muslim men and women who use the internet to find a partner. He said there are amongst some men in whose hearts there is a disease and who are cursed by Allaah such that they enter amongst forums specific for women with female names and start chatting with sisters and even if it is for da'wah for they deceive the people around them and then ask them for marriage etc.

    The Prophet sallallaahu 'alaihi wa sallam said "Whoever comes to you and you are pleased with their deen and mannerism... " Saheehah (1022)

    Here the shayhk said a Muslim man who wants to get married should go to the wali (her guardian) and not through the internet so they can see the mannerism and deen of the one proposing. How can the deen and mannerism be ascertained from the internet? The hadeeth says "comes to you". Sisters and brothers he said be warned since these brothers and also some sisters have no shame in what they do and sometimes they break marriages as they maybe speak to someone who is already married and chat with them until the divorce has occurred. And he said he has received numerous complaints about this.

    Abdulilah Lahmami


    HTTP://www.markazmuaadh.com/ main_page. asp?catid= 6&subcatid= 90 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top