Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagymama konyhája

Bettus0214
Létrehozva: 2006. január 10. 13:39

Sziasztok!

Olyan embereket (lányokat, fiúkat, nőket, férfiakat) keresek, akikben még él a "nagymama konyhája" hangulat, akiknek nem ciki órákat vacakolni egy-egy vacsorával, minden vasárnapra sütit sütni, kézzel gyúrni a krumplistésztának valót. Akiknek mennyei boldogság a kézzeldagasztás, aki szeretne (vagy már szeret is ) pipit, kacsát, libát tartani, mégis "modern" embernek tartja magát.

Ugye vagytok???!!!

  1. 2013. január 2. 15:0632301.

    Sziasztok

     

    Delinke annyira jó képeket hoztál, mindig szivesen nézegetem a családodat. Matykó olyan igazi nagyfius már. Nagyon aranyos. Delinke akartam is kérdezni, hogy miket kötöttél. Tavaly rengeteg táska stb. készitettél ajándékba.

    A Mici néni két életét néztük meg. Szenzációs volt. Igaz milliószor láttuk már, de szerintem nem lehet megunni.

    Ági naggggyon jól néznek ki a pálinkák.

    Piroskának annyira, de annyira örültem, hogy benézett. Sajnálom, hogy nem jön.

    Végülis igaza van Zsunak, senkit nem lehet kényszeriteni. Emlékeztek még Majára, olyan fincsi menüsorai voltak. Imádtam nézegetni a sok gyermeket nagy fiukat kicsi lányokat.

    Azért nagyon sajnálom, hogy főleg Bettus és Anikó még karácsonykor sem jelzett felénk.

    Én azért jövök, örülök, hogy sokat ismerek közületek, igérem nem fogok hiányolni senkit sem.

  2. 2013. január 2. 08:1032300.
    Még néhány...
    előzmény:
    Feather (32299)
    2013-01-02  08:07
  3. 2013. január 2. 08:0732299.

    De jó Ági, hogy Téged is látni! És mindenki mást is. :)

    Aranyosak a kutyák. Kár, hogy Nina mellett nem látszanak a tyúkok. Sajnos az én Szalámim nagy tyúkgyűlölő. De mostanra nagyon megöregedett szegény. Régebben játékos volt, sokat futkosnak, ugrándoztak Gombival, de mostanában inkább elhajtja Gombit, amikor az játszani szeretne. Karácsonykor itt volt Opti (Szalámi és Gombi kölyke, aki most Pepééknél lakik). Fura volt neki hogy kerti kutya lett pár napra, de nagyon élvezték Gombival a játszást.

    Tegnap bent voltam a szüleimnél. Édesanya főzött egy hatalmas adag töltöttkáposztát. Jöttek a hugomék is, de ők hamar elmentek, mert álmosak voltak. Előtte hajnalig buliztak. Én még lementem Delcsivel és Matyival biziklizni, sétálgattunk egy órát. Utána még visszamentem a szüleimhez. 6.20kor jött haza a buszom. Kicsit pakolásztam, vacsiztam és kötögettem, filmet néztem elalvásig. Jaaaaaaaaaaaaaaaaj de nincs kedvem elkezdeni dolgozni!!!!! Annyi mindent tudnék én itthon is dolgozni!!!

    Ági, lehet Tőled olyan különleges pálinkát venni? Édesapának februárban lesz a szülinapja, szívesen meglepném vele.

    Teszek fel karácsonyi képeket.

    Ja, képzeljétek, valószínűleg szerencsés évem lesz, mert az első lépésem az évben kakiba tettem. Floki cica úgy döntött, hogy nem a macska wc-t használja, hanem a WC előtti szőnyeget. Én meg a sötétben nem vettem észre, belegyalogoltam. Repült a papucs és a szőnyeg is a kukába.  

    előzmény:
    Gox (32298)
    2013-01-01  18:21
  4. Gox
    Gox
    2013. január 1. 18:2132298.

    Kutyák a pusztában. Úgy örülnek amikor megyünk. Talán nem vemhes Nina.

    Tegnap meglepődtem. Amikor bementem a tyúkudvarba, megjelent bent az itthoni, most 6 hónapos rottweiler. Nem bántotta a tyúkokat, szépen el volt közöttük. Aztán láttam, hogy lebontotta a dróthálót a sarkon, ott járt be. A kerítést kijavítottam, közben ellopta a fogót .Még játékos.

    Ma már én engedtem be az állatok közé, nehogy leszokjon erről a jó tulajdonságáról, hogy társ állatnak tartja őket.

    Eddig még csak az fordult elő, hogy a kutyáim kiírtották az állományt,végre van egy jóra való ebem is!Kopp.kopp.kopp.

    Még egy jó kutya volt, igaz, hogy csak udvarolni jött, egy kuvasz üldögélt egyszer a tyúkok között, és leste a kennelbe zárt rottweilert. Akkor én gondolkodtam, hogy bemenjek-e? Végül is bementem, beszéltem hozzá, és nem bántott.

    előzmény:
    Gox (32297)
    2013-01-01  18:01
  5. Gox
    Gox
    2013. január 1. 18:0132297.

    Sziasztok!

    Márta, nagyon szép idézeteket választottál! Gondoltam Ausztráliára, mikor ma délután kimentem a pusztába, jól fölöltözve, usankában a fejemen. Mivel csak kötött kesztyű volt nálam, majd lefagytak az újjaim negyed óra alatt. Csak úgy süvített kint a szél!

    Zsú, köszönöm szépen a gyönyörű karácsonyi üdvözletet! Fiam is rákérdezett, hogy "Ki küldte azt a szépet?"

    Giza, jó szórakozást kívánok!

    Delinke, kedvet kaptam én is a kötögetésre. Még anyutól kaptam fonalat 4 éve karácsonyra, abból kezdtem el valamit, most felbontottam, és neki álltam egy rövid újjú meleg pulóvernek, úgy nézem, hogy ahhoz elég a fonal.

    előzmény:
    martabottyan (32295)
    2013-01-01  02:51
  6. Gox
    Gox
    2013. január 1. 17:4432296.
    BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK MINDNYÁJATOKNAK!
  7. 2013. január 1. 02:5132295.

    oldog Uj Evet Kivanok mindenkinek

    Marta

  8. 2013. január 1. 01:4932294.

    Nagyon boldog új esztendőt kívánok egészségben, vidámságban, szeretetben a Törzsgárdának és az idelátogatóknak!

     

    Zsumi  

    előzmény:
    giza55 (32293)
    2012-12-31  18:51
  9. 2012. december 31. 18:5132293.

    Sziasztok Lányok, köszöntelek BENNETEKET

     

    Mielőtt lefekszel tárd ki ablakod,

    elküldöm Hozzád az én angyalom.

    Egy pillanatra kérlek figyelj reá,

    mert a nevembe BOLDOG UJ ÉVET KIVÁN.

     

    Nagyon szép hálaadás misén voltam délután, most pedig készülődünk a helyi vendéglőbe barátokkal. 43-an leszünk.

     

    szeretettel giza

  10. 2012. december 31. 07:3732292.

    Mit néztetek, Giza? A szombathelyi színház is fantasztikusan jó. Szerencsések vagyunk, mert emlékszem, amikor ide oda utazgattunk, ha egy jó darabot akartunk látni.

    Tegnap spenótot főztem. Gyúrtam tésztát, ma azt eszem mangoldos szósszal. (nyáron tettem el, csak fel kellett olvasztani)Sokat kötöttem, filmeket néztem, és újraolvasom Gárdonyitól A láthatatlan embert. Delcsitől és Zsóficától e-book olvasót kaptam, most azzal játszom. Bár én alapvetően valódi könyv mániás vagyok, ez a kis ketyere nagyon praktikus. Sokat utazgatok, és így 10 dekában egy egész könyvtárt vihetek magammal.

    Mi lesz a mai programotok? Én itthon leszek, szegény kutyaim nagyon félnek a petárdától és a tüzijáték durrogtatástól. Beengedem és nyugtatgatom őket. Holnap megyek édesanyáékhoz. Itt 4kor lesz a hálaadási mise. 

    BUÉK!!! 

    előzmény:
    giza55 (32291)
    2012-12-30  11:17
  11. 2012. december 30. 11:1732291.

    Sziasztok

     

    Lányok még mindig a tegnapi előadás mámorába vagyok, fergeteges volt, amit Esztergályos és Bodrogi alakitott. Ha van lehetőségetek nézzétek meg a darabot. József Attila szinházba csalódtam, nagyon lepukkant.

    Most jöttem haza miséről, az uj templomunk / l éves/ 200 férőhelyes és  mindig megtelik, ma is nagyon sokan voltak. Holnap délután lesz a hálaadás. Megyünk Kittivel ebédelni, Melindáék Ikeába mentek a barátokkal. Estére jönnek vacsira és most sütök egybe  tarját jó nagyot.

    Kivánok nagyon szép vasárnapot.

  12. 2012. december 29. 22:5432290.

    Sziasztok lányok!

    Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok! 

  13. 2012. december 29. 10:5932289.

    Sziasztok

     

    Készülök a szinházba, mindjárt indulok. Nálunk is ma járt egy nagyon nagyon gyönyörüséges angyalka. Tiszta szivből köszönöm Zsu. Nagyon szép munka.

    Majd jövök a beszámolóval.

    Legyen nagyon szép napotok.

  14. 2012. december 29. 00:0832288.

    Sziasztok Kozeledik az uj ev igy Boldog Uj Evet Kivanok nektek, szebbet, jobbat mint ez volt

    Marta

    előzmény:
    tozsu2 (32286)
    2012-12-28  18:01
  15. 2012. december 28. 22:3632287.

    Szia, szia mindenkinek ezzel a gyönyörűséges dallal, kivánok nagyon boldog őjesztendőt http://www.youtube.com/watch?v=sZoZwdesumY

  16. 2012. december 28. 18:0132286.

    Sziasztok!

     

    Ma nagyon laza napot tartottam, szinte csak a mosógépet indítottam el. De  máskor úgysem tudok így lazítani. De  legalább elolvastam a leveleimet, megnéztem mindent a neten,  ami érdekelt. Ebédre volt még maradék gyöngytyúk leves,  a főtt húst és zöldségeket belecsíkoztam, így jó tartalmas Újházi tyúkhúsleves lett. Szintén maradt még túrós csusza,  ami a harcsához készült, arra tettem még túrót, tejfölt, jól összepirítottam, az volt a második. A hűtőben volt  egy csomag vajas-leveles tészta,  amit karácsonykor olvasztottam  fel,  de már nem csináltam meg, így   kinyújtottam,  tejföllel  megkentem, reszelt füslt sajttal megszórtam, nagyon fincsi kis  tekercseket csináltam  belőle. Gondoltam, vacsorára tejjel, kakaóval jó lesz. De ahogy elnézem,  és Ákos mindig "tudósít" a tepsi állapotáról,  nem sok van már belőle...

    Holnapra krumplilevest terveztem füstölt hús kockákkal, ha lesz kedvem, főzök  hozzá külön buggyantott tojást is. Másodiknak barackos gombócot  gondoltam, még nem is használtam a lefagyasztott gombócokból.

     

    Szilveszterkor a szokásos itthonlét lesz szerintem, a kutyák miatt nem nagyon lehet elmenni itthonról. Ráadásul nem tudjuk még,  hogy a "kis"kutya hogy reagál a zajokra,  nem lenne jó,  ha elmenekülne valahogy. Svéd húsgombócokat csinálok Hasselbach krumplival,  van még egy kis lilahagyma  lekvár hozzá, aztán szerintem csinálok tatár bifszteket is, az pirítóssal bármikor jó lesz,  akár reggelire is. Egy sós sütit csinálok, kis malacfejeket.

    Elsején vendégek jönnek, a  terv kolbászos-virslis-zöldséges  lencseleves, töltött káposzta sütőben (most abszolút a szabolcsi verzió, édes káposztában,  paradicsomosan). Lesz még kocsonya,  valamelyik nap megcsinálom. Utána a sós süti, maradék karácsonyi édesek, és lehet, hogy megint csokimousse, mert karácsonykor nagyon  ízlett.  Ákos  most  evett először, és reggelire-ebédre-vacsorára is meg tudta enni.

     

    Ti mivel  készültök,  hol  lesztek szilveszterkor?

     

    Remélem, Ágival minden rendben van, ő mostanában nem  maradt el ennyire. Még karácsonykor se nézett be. És vajon milyen  volt  Zsebiéknél az első karácsony két gyerekkel? A  többieket már nem  is  sorolom...

    Na mindegy, azt hiszem,  én utoljára hiányoltam bárkit is innen,  ha valaki nem gondolja úgy, hogy  ez fontos, és szán rá/ránk  néhány percet, ha  nem  is gyakran, akkor hiába mondjuk.

     

    Ha már nem jönnék, mindenkinek  jó szilveszterzést, ki milyet  szeretne, csendeset v.  nyüzsgőset,  és nagyon boldog, békés új évet  kívánok!

    előzmény:
    giza55 (32284)
    2012-12-28  09:01
  17. 2012. december 28. 17:4932285.

    Képzeljétek, erre járt egy kisangyal. Hozott egy gyönyörű piros szivecske mintás képeslapot!!! Millió pussssssssssz és ölelés az angyalnak!!!!

    Mindenki másnak is pussssssz. Kötögetek. Legyetek jók. (picit) 

    előzmény:
    giza55 (32283)
    2012-12-27  12:15
  18. 2012. december 28. 09:0132284.
    Sziasztok, csak benéztem
  19. 2012. december 27. 12:1532283.

    Sziasztok

     

    Ugye milyen gyorsan vége lett ennek a pár napnak, amit annyira vártunk és készültünk rá.

    Már voltam ügyeket intézni és mosok is. Most nézem, hogy le is kell törülni a komódot stb, mert ugye a kandalló hamuzása azért meglátszik. Délután a könyvelést is szeretném rendbe tenni és holnap a könyvelőhöz eljuttatni.

    Holnap temetésre megyek, megrendeltem a koszrut egy távoli rokon néni halt meg 88 éves volt, már régóta betegeskedett. Több mint 40 évet tanitott sérült gyerekeket. Nem volt könnyü .

    Kivánok nagyon szép napokat  mindnyájatoknak.

    Remélni merem, hogy Anikó és Bettus benéz és elmeséli hogyan teltek az ünnepek. Hiányoznak

    Piroskának nagyon örültem és imádtam olvasni a napi menüjét, sokat használtam belőle.

  20. 2012. december 26. 11:3532282.

    Perselyes kép lemaradt, a templomihoz tette be, na mindegy.

    puszilok mindenkit giza

  21. 2012. december 26. 11:3132281.

    Sziasztok

     

    Ó,de jó, hogy ilyen sokan benéztetek. Piroska mi van veletek, nagyon hiányzol. Zsumi remélem felgyógyultál az elesésből. Vigyázz magadra.

    Márta pihenjél egy kicsit.

    Mi nagyon lazán vagyunk Gabival. Melinda sokat vállalt, állandóan náluk voltunk.Kitti is mint egy nagy gyerek nagyon örült az ajándékoknak. Különösen Gabi ajándékának ami egy persely volt, amit egész évben rakosgatott  aprópénzzel. Izgatottan bontotta fel és számolta többször is. Jókat mulattunk rajta. Nagyon jó ötlet volt.

    Ma főzöm a töltöttkáposztát sütőbe és saját eltett káposztából és még a káposztafejet egyben is mi készitettük. Remélem finom lesz, még sütőbe sosem készitettem. Ma ketten leszünk és nem megyünk és nem is jön senki.

    Kivánom, hogy pihenjetek sokat, játszatok, legyetek együtt a gyerekekkel.

    Hoztam a pásztorjátékról a képeket, nagyon szép volt.

  22. 2012. december 26. 08:4032280.

    Sziasztok Lányok!

     

    Piroska, Zsumi, de jó, hogy bejelentkeztetek! Meg hogy eszetekbe jutottunk mi is... Miért nem jöttök gyakrabban? Most jó esélyetek lenne rá,hogy felpörgessétek kicsit a fórumot! Meg  aztán kíváncsiak lennénk, mi van veletek!

     

    Nekünk ma szerencsére nyugis napunk lesz,  csak hárman leszünk. Csak egy húslevest főzök,  minden más van bőségesen. Sajnos nekem  nem a legjobban telt a 24-e, valószínűleg Ákos valamilyen vírust haza hozott az óvodából, egész nap fájt a gyomrom és nagyon rossz volt a közérzetem, de hát csinálnom kellett a dolgokat. Alig ettem valamit,  de éjszaka még azt is viszont láttam. Mostmár jobb, csak a torkom fáj, úgy gondolom, összefügg a kettő.  De még mindig inkább a torokfájás, mint az előző.

     

    Egyébként jól telik az ünnep, Ákos  nagyon jó ajándékokat kapott, annyira örült mindennek, jó volt  látni! Én főleg illatszereket, parfümöt, bizsukat kapam, de nekem is jól jött mindegyik.

     

    További jó ünneplést még mára, pihenjetek, töltődjetek fel!

    előzmény:
    Pillangó67 (32276)
    2012-12-24  12:54
  23. 2012. december 26. 07:4232279.

    Sziasztok, Kellemes unnepeket nektek a hatralevo unnepekehez, mi is haza ertunk az unnepek utan majd jovok Marta

  24. 2012. december 25. 13:3732278.

    Én is mindenkinek. :)

    Gyermekeim alszanak, miután bepakolták a karácsonyi ebédet. Olyan jót beszélgettünk!!!

    Mikor felébrednek, elmegyünk a szüleimhez, után a hugomékhoz. Talán még Delcsihez is fel tudunk ugrani.

    Olyan jók ezek a napok!!!! 

    előzmény:
    Zsumi45 (32277)
    2012-12-24  22:27
  25. 2012. december 24. 22:2732277.
    Az ünnep minden napjára békés, boldog ünneplést kívánok mindenkinek! szeretettel Zsumi
    előzmény:
    Bettus0214 (1)
    2006-01-10  13:39
  26. 2012. december 24. 12:5432276.

    Áldott, békés karácsonyt kívánok mindannyiótoknak.

    Sok szeretettel: Piroska

  27. 2012. december 24. 12:3232275.
    Áldott karácsonyt kivánok nagy szeretettel giza
  28. 2012. december 23. 18:4632274.

    Sziasztok!

     

    Hát igen,mindig rohanósra sikerülnek ezek a napok,  pedig mi se  vagyunk sokan... Holnap este apósom jön át,  illetve már délelőtt, hogy Ákost elvigye kicsit,  míg feldiszítjük a fát. Sajnos az én családom nem tudott jönni, pedig nagyon szerettük volna.

    Karácsony első napján megyünk az itteni tesómékhoz, második napon csak hárman leszünk,  most úgy  tűnik.

    Aprósütiket sütöttem egész héten folyamatosan,mert a munkahelyemre is vittem  kolléganőknek. Csokis és citromos kekszet, svéd gyömbéres-mézes sütit,  diós kifliket, zserbógolyót, mandulás kétszersültet, lekváros linzereket sütöttem.  Mi inkább kalácsosak vagyunk,mint bejglisek, ezért kalácsot sütöttem, most sült ki. Mákos, diós és almás.

    Holnap este előételt tervezek,  almás kacsamájtornyot, a második harcsapaprikás lesz túrós csuszával, ill.  konfitált (magyarul zsírban, hosszú ideig sütött) kacsacomb lesz valamilyen  krumplival és lilahagyma lekvárral. A desszert csokimousse lesz csokipohárkákban. Második nap csak gyöngytyúklevest főzök  már, kacsa biztos marad még elég.

    Ma cseresznyelevest és pizzát ettünk.

     

    Én is meghitt, békés, boldog karácsonyt kívánok  mindnyájatoknak és családotoknak sok szeretettel!

    előzmény:
    giza55 (32273)
    2012-12-23  16:07
  29. 2012. december 23. 16:0732273.

    Sziasztok

     

    Biztos vagyok benne, hogy mindenki nagyon nagyon készülődik.

    Mi már lazábban vagyunk, ketten Gabival. Tegnap reggel elment a fiam Lettihez, majd 30-án jön vissza. Keseregtem is egész nap. Feldiszitettem a fát, Kitti meg is lepődött, mert kisebb mint tavaly.

    Becsomagoltuk a mézespuszikat holnapra a pásztorjátékra, amit viszünk a templomba. Kitti is szerepelni fog.Melindáékhoz megyünk szinte minden nap, ebédre, vacsorára.Csak egy zserbót  sütöttem.

    Reggelre behavaztuk, most nagyon hideg van lefagyott. Gabi és Kitti külső égődiszitést raknak fel.

    Kivánom, hogy teljen békességben a karácsony mindenkinek.

    Bettus köszönöm a képeslapot és Borcsa édes fényképét.

  30. 2012. december 21. 09:0632272.
    Jó reggelt
  31. 2012. december 19. 21:3132271.

    Sziasztok Lányok!

     

    Márta nagyon sajnálom Mihály testvérét. Kivánom, sikerüljön minél kellemesebben átvészelni a karácsonyt.

    Tegnap megvolt a karácsonyi ünnepély a templomba közel 200-am voltunk. Jutott mindenkinek csoki és narancs. Számitottam a nagy létszámra. Ma disznót vágtunk, volt segitségünk. Sokat dolgoztunk elegem van.

    Holnap délután még papirmunkát végzek, be kell mennem a városházára. Valószinü, hogy Gabival ketten megyünk, igy megejtjük a forraltborozást is a vásárba.

    Zsumi hogy felejthettelek el, ho0iem mindig szivesen olvastam dédikéről is a beszámolót, sajnálom hogy elment. Megszoktál már a dédi lakásába.Sajnálom, hogy elestél, nagyon vigyázz magadra.

    Nagyon hiányzik mindenki, aki nem jön, Piroskát nagyon szerettem, fantasztikus jó ételsort tudott hozni.

    Tudom sok a munka, de olyan jó, amikor irtok, főleg most, hogy mivel készültök karácsonyra. Nagyon keveset jönnek a régiek, főleg Bettus.

    Jövök képekkel is, a templomból, de most hulla vagyok.

    pussssssssz mindenkinek giza

  32. 2012. december 18. 23:0632270.

    Sziasztok Lanyok Latom ti nagyon keszultok az unnepekre en egyaltalan nem, pentekig dolgozom. A hetvegen oda voltunk Misieknel a 10 eves unokam szulinapjan, mire hazajottunk csak nagyon rosz hireket kaptunk, ugy hogy a mi karacsonyunknak vege Mihaly huga haldoklik otthol  2 hete tudtak meg hogy hasnyalmirigy rakja van es napjai hatra,  es Margaret is meghalt szombat hajnalba, tudjatok aki a tudo atultetesre vart es mi etetuk mar evek ota a joszagjait is, temetes hogy mikor lesz nem tudom, mert penze nem volt es a gyerekei meg azzal torodnek hogy a hazat adjak el minel elobb, a fiat meg az elmult 10 evbe  miota Margaretet ismerem nem latam, meg mikor beteg let sem jott le meglatogatni Sydneybol, de most jon a hetvegen hogy piara dobja a hazat, mert o kolcsont nem vesz fel a temetesre, neki penz kel, szep csalad ugye, kivancsi leszek ha megtudjak, hogy Margaret az unokajara hagyta a farmot es el nem adhatjak mig az nem lesz 21 eves ( legalab is Margaret mindig ezt mondta nekem, remelem nem valtoztata meg  a gondolatat es van neki vegrendelet)

     Na elmentem dolgozni, mert minden kavarog a fejembe, napok ota mar aludni sem birok nagyon bant ahogy latom Mihalyt szenvedni, de nem tudok segiteni rajta, kuldtem volna haza, de mire a jegyeket megkapnank es a 30 ora repules mar keso nem akar menni azt mondja szeretne ugy emlekezni ra ahogy utoljara lattuk  egeszsegesen  tele elettel, meg  november elejen sem volt semmi baja, hirtelen jott mint tiszta egbol a villam csapas.

    Kellemes unnepeket ha nem tudnek joni.

    Marta

    előzmény:
    giza55 (32268)
    2012-12-17  15:59
  33. 2012. december 18. 17:1532269.

    Drága Gizám!

     

    Te még emlékszel ránk? Igazán szégyelem magam ,hogy nem szoktam írni, néha pedig belépek olvasgatni!

     

    Nem is tudom, írtam-e, hogy felújíttattam azt a lakást, ahol drága Mamuka lakott, s átköltöztem. Épp elég volt lelkileg is a válogatás, hogy mit őrizzek 

    meg még a nagyszüleimtől is?

     

    Aztán az összes rokonomat meghívtam- részletekben . Ekkor már jött a borongós tél, s rámszakadt az egyedüllét.

    Leánykámék Szegedről jönnek, ha baj van, segítségre van szükségem. Mint most is, mert nagyot estem a múlt héten- arc zúzódás, enyhe agyrázkódás...

     

    Lila-zöld sminkem kissé túlságosra sikeredett, nózimat egy bohóc megirígyelhetné.

    Ma már nekiveselkedtem, 3 féle alaplinzerből sütöttem aprósütiket.

    Citromos, diós, kakaós : majd holnap díszítem mázzal, csokival.

     

    Olvasom, hogy megfáztál? 

    Nem kéne kicsit lassítani? Tudom, Te még fiatal vagy, de örökmozgó!

    Vigyázz magadra! Ha kevesebbet teljasítesz is a terveidből, akkor is szép lesz a Karácsony!

     

    Kívánok MINDŐTÖKNEK nagyon boldog , meghitt ünneplést! Áldott Karácsonyt!

     

     

    előzmény:
    giza55 (32264)
    2012-12-13  10:58
  34. 2012. december 17. 15:5932268.

    Sziasztok

     

    Nem jól érzem magam, fáj a torkom, köhögök. Egész délelőtt ügyeket intéztem, könyvelő, eon stb., de volt reggel a doktornő és azt mondta, hogy jobb lenne feküdnöm. Hogyan feküdnék, mikor rengeteg munkám van még a hétre, mint mindenkinek.

    Holnap lesz a templomi ünnepély az iskolásoknak, bepakoltuk a rengeteg narancsot és a csokit az autóba.

     Kittiék évvégi teadélutánt szerveztek az oszifővel és sütit kell vinni. Meglepetésként szeretnék sütni az osztálynak.

    Gabi ipartestületi összejövetelre megy, hivták vacsorára, valamilyen kitüntetést kap.

    Jó készülődést mindenkinek.

  35. 2012. december 16. 14:2232267.

    Merre vagytok? Most én beszélek itt magamban, ahogy sokszor Giza szokta. Készen vannak a mézesek, nagy doboz hókifli, és néhány nyamvatag habkarika, vagy inkább paca. Olyan chokito típus, ronda, de finom. Karácsonykor ez az egyk kedvencem. Kell még valami sós is, és assszem zserbó.

    pusssssssz, hajat kell festenem. 

    előzmény:
    Feather (32266)
    2012-12-16  07:18
  36. 2012. december 16. 07:1832266.

    Szép jó reggelt!

    Végre kialudtam magam. Azt hiszem. Tegnap már 9kor aludtam, és ma 6kor ébredtem. Már nagyon kellett. És Ti?

    Itt esik az eső és köd van.

    Mára azt tervezem, hogy megírom a mézeseket, sütök valami kekszet, meg talán habkarikát is. És meg akarom varrni Pepe ajándékát, egy babzsákfotelt.

    Tegnap főzöcskéztem, gombás tojást sütöttem, és főztem gombás krumplifőzeléket, meg almakompótot. Elkészült a füstölt pirospaprikám. Szétosztogattam üvegekbe. Olyan illatok voltak a konyhámban!!! Ja, és kenyeret meg kalácsot is sütöttem.

    Gizám, Matyival sokat játszottunk. Kb 10ig aludt, addig összepakoltam náluk, tettem vettem, amit tudtam megcsináltam Delcsinek. (leszedtem a megszáradt ruhákat, takarítgattam a konyhában és a fürdőben). Aztán Matyi reggelizett, mosakodott, fogat mosott (én nem tudtam, hogy kell a rezgős fogkeféjét bekapcsolni, "Nadi, to" mutatta a piros gombot) Aztán felkerekedtünk, kimentünk az állomásra. A buszig volt még időnk, megnéztük a vonatokat. Hazabuszoztunk Nemesbődre. Itt kutyáztunk, hajtotta a cicákat, biciklizett, és nehezményezte, hogy télen nem lehet locsolni. Mászkáltunk az árokban is, ott még viszonylag sok hó maradt. Visszafelé elaludt a buszon, majd megszakadtam, mire hazacipeltem. Mikor ágyba próbáltam fektetni, felébredt, és negyed 12ig viribült Delcsinek. Nagyon édes lett a szobája, kék és zöld lett a fal, Delcsi új bútorokat is csináltatott, sok polc, és egy kicsi íróasztal kicsi székkel. Delcsi fáradtan jött haza, de feldobva, mert nagyon jól sikerült az előadása, mindenkinek tetszettek az ötletei, és neki is álltak a megvalósításnak.

    pussssssssz, megyek reggelizni, mert hamarosan mise. 

    előzmény:
    Gox (32265)
    2012-12-14  06:58
  37. Gox
    Gox
    2012. december 14. 06:5832265.

    Jó reggelt!

     

    Giza, hogy bírsz ennyi mindent? Persze a jó közösség húzza szinte az embert, nem hagyja elülni, ugye?

    Delinke, már várom a beszámolót a Matykós napról! Lilikével egyik délután barkobáztunk, míg az anyja továbbképzésen volt.

     

    Ma korán keltem megint, mert reggel főzök. Babfőzelék, maradék csirkepörkölt és dara-smarni baracklekvárral lesz az ebéd.

    Délelőtt megyünk pálinkás üvegeket venni. Aztán este öntögtek, töltögetek! A cimkék is készen vanak már. Sokkal több pálinka lett, mint amit vártunk. 

    Készen van a takarítás. Ennek nagyon tudok örülni!

    Papa jól van. Piroska falujából származik, gondolhatjátok, hogy milyen jól tud főzni!  Jól kijönnek egymással is.

     

    előzmény:
    giza55 (32264)
    2012-12-13  10:58
  38. 2012. december 13. 10:5832264.

    Sziasztok

     

    Delinke majd irjál, hogy sikerült Matykóval a napod. Szerintem sikerült sütögetni és élvezte biztos. Unokokkál lenni élmény, én nagyon imádom. Kittire várok, hogy a jövő héten együtt készitsük el a mézeseket, amit a templomba viszünk.

    Márta nagyon sokat dolgozól, talán tudsz egy kicsit pihenni karácsonykor. Tudom nálatok más, nekem is fircsa volt, hogy már december elején feldiszitik a fát.

    Mihály remélem jobban van. Most nekem is fáj a torkom. Szerintem azért, mert este van a mise és csak padfütés van a templomba, a levegő hideg és ugye énekelünk.Ági jól vagytok?Papa?

    Reggel majnem - 9 fok volt, nagyon hideg, de most süt a nap.

    Vigyázzatok magatokra, és hiányzik főleg Bettus,Anikó,Zsu, Zsebi.

    Emlékeztek még Lótifutira, Hugira, Eperre, Zsumira meg a többiekre?

  39. 2012. december 12. 04:0332263.

    Sziasztok De jo neked Delinke most jol kiunokazhatod magadat. Te adjal Matyinak egy kis  darab tesztat es egy szaggatoat meglatod hogy eljatszik vele es meg meg is suthetyed neki, en mindig azt csinaltam az enyemelel. Micsoda orom volt nekik.

     Rengeteg a minkam , meg mindig nem fejlyeztem be  a leltarozastmbde mar nagyon unom.

     Giza szep utat es jo pihenest neked erezd nagyon jol magadat. Lanyok majd csak lejebb megy mar itt is a munka es talan tobet tudok joni Szep napot nektek, Nalunk ma csirkeszarnyat sutok sutobe, mert Mihaly nincsjol bekapot valami bacit es igy a kaposzta a fagyasztoba kerult, megyunk dietazni.

    Marta

    előzmény:
    Feather (32262)
    2012-12-11  06:19
  40. 2012. december 11. 06:1932262.

    Szép jó reggelt!!!

    Ma egész nap Matyival leszek. Delcsi épp most hívott, sírdogált, mert még sosem voltak egy napig távol egymástól. "Mi lesz, ha Matyi elszalad, autó elé ugrik, túlságosan elfárad, ..." Remélem, sikerült megnyugtatnom. Kis csibém. Hát persze, hogy aggódik. Ezt is meg kell szokni. Pedig mennyivel jobb lenne, ha nem kellene. Ha nem kényszerülne az ember arra, hogy dolgozzon, amikor még a gyerekével lenne.

    Tegnap olyan aranyos sütit sütöttem! A blikk adventi számában volt, úgy néznek ki, mint az igazi almaszeletkék. A tészta síma linzer, hengert kell csinálni, pirossal befesteni kívül, felszeletelni, csokidarából magokat rakni rá, majd szívkiszúró csücskével fent és lent kicsippenteni egy kis darabot, hogy alma formája legyen. kb 15 percig kell sütni közepes lángon. (nekem 200 fok volt)

    Összegyúrtam a mézest is. Meglátom, hogy Matyi hagy-e sütni. Jó lenne együtt megcsinálni.

    Sárgarépafőzelék lesz ma, sajttal. Leves helyett paradicsomlét adok Matyinak.Olyat persze, amit én tettem el.

    Legyen szép a napotok!!! Kelnem kell. 

     

    előzmény:
    giza55 (32261)
    2012-12-10  11:50
  41. 2012. december 10. 11:5032261.
    krumplisütő tepsi lemaradt.
  42. 2012. december 10. 10:3732260.

    Sziasztok

     

    Márta annyira sokat dolgozól, most még azt sem irhatom, hogy lazitsál, hiszen itt a tél. Tudod mi is nyáron rakunk el mindent. Annyira jól néz ki a cseresznye és a dinnye. Jó lenne belőle enni frissen. Nagyon szépek a zöldségek, gondolom finom is a napsütéstől más izü.

    Reggel szállingózott a hó, de kisütött a nap és nyoma sincs. Éjjel nagyon hideg volt, még éjfélkor is raktam a kandallóba, mert nem tudtam aludni.

    Delinke nagyon szuper téli képeket hoztál, megfagyva, aranyos vagy.

    Szombaton a településnek is megvolt a mikulás nap, 150 csomagot osztottunk el a gyerekeknek,felnőtteknek, mindenkinek. Fogyott a forraltbor és a zsiroskenyér. A maradék csomagokat még az időseknek elhordom, ami még marad, azt a hittanosok kapják meg.

    Majd 18-án a templomba lesz a karácsonyi ünnepély, oda már csak a narancsot és a csokit viszem. A héten lazitok, csak apróságokat rendezgetek, mert minden ablak stb. kész. Asztaldiszeket később készitek,frissen fenyőből.

    Pénteken elmegyek a barátnőmhöz, majd szombaton jön ki értem Gabi D.szerdahelyre.

    Halászlevet készitettem tegnap, meg kaptunk 2 szomszédtól kostolót, hurka kolbászt megsütöm frissen, meg rántott tarja lesz ma.

    Könyvelésbe is sokat kell a héten dolgoznom, bérek,selejtezés, 20-án szeretnénk leállni.

    Még pár dolgot vennem is kellene.

    Jaj annyira akartam kérdezni, hogy ismeritek ezt a krumplisütőt. Lehet nem mondok ujat, de a Melinda nyáron vette és most láttam krokettet sütött benne, 8 perc alatt fagyosan isteni finom volt.

    Legyen szép napotok.

    Hogy álltok a karácsonnyal?

  43. 2012. december 10. 04:2232259.

    Foltatas a mai vacsorankal a  es a tegnapi dinnyevel aminek a felet ma eszi meg Mihaly, mert mar a felet tegnap megette

     Cseresznyebol mostmar 36x 750dkg  doboz lett lefagyasztva neki , de mostmar csak megg johet nincs tovabb cseresznye

     Szep hetet nektek

    Marta

    előzmény:
    martabottyan (32258)
    2012-12-10  04:11
  44. 2012. december 10. 04:1132258.

    Sziasztok Lanyok, hat megint nagyon elmaradtam, de annyi a munkam es olyan dog melegek vanak, hogy semmihez sincsen mar kedvem.

     Giza bisztos nagyon jo volt az unneples es jol ereztetek magatokat, tudjatok itt ilyesmi nincsen es hat a kKaracsony itt nem is Karacsony mar, de nekem ilyenkor eleg nagy a honvagyam az otthoni meghitt  esteli  csaladi mesekre amiket gyerekkorunkba otthol a lampafeny melett meselgetek a szuleink azokat sirom most vissza, nem a gazdagsagot vagy a fenes karacsony fat.

     Ti otthol lapatoljatok a havat , mi meg itt a port mindonknek van boven mit lapatolni.

    Tegnap eleg sokat dolgozgadtam, mert hat ugye  penteken megint szedtunk 10 kg cseresznyet, de szombaton meg Mudgeeba voltunk vasarolni es az is tegnapra maradt, meg hat a mosas, takaritas es a fozicskezes i, a heten meg meg szeretnem a tortat is megsutni amit szombaton viszunk, csak bajba vagyok a torta formaval , mert nekem csk 1 van es 3 kulonbozo meretet szeretnek csinlni es egyema tetejere rakni,  ma kertem  a lanyokat hogy ha van knekik holnap hozzanak mar be , mert sehol nem kapok.

     Kulonben a tegnapi kajak kezdem a  elejevel es majd folytatom

     

  45. 2012. december 9. 06:5132257.

    Szép jó reggelt!

    Giza, megint szép ünnepet szerveztél. Köszi, hogy hívtál Matyival de sajnos ebben az évben nekem az egyetem minden hétvégémet felborítja. Majd jövőre.

    Tegnap színházban voltunk. (reggel a 7.31-sel felmentem Budapestre, 11.15-től 13.30-ig voltam órán, na, ezt most tényleg felejthetjük, annyira felesleges volt, a 14.10-sel jöttem haza) Egy bugyuta kis francia darabot néztünk meg. Kézből kézbe a címe. Nagyon jók az itteni színészek, sokat nevettünk. Olyan igazi, szórakoztató, üres kis darabocska. Beszélgettünk a szünetben,meg még a színház előtt is, mert 7-kor kezdődött, és én 5 körül a szüleimnél voltam. Összeszerveztük a Karácsonyt. Kocsival jöttem haza, hát, az út az szörnyű. Hóátfúvásoktól sok helyen alig lehetett látni.De hazaértem. Pedig jó lenne ma bemenni, ha már itt a kocsi, és kicsit bevásárolni. De szörnyen fúj a szél most is. Moszkvában volt -20 fok is, de nem volt ennyire hidegérzetem, mert állt a levegő. Itt meg a szél bebújik még a trikóm alá is. brrrrrrrrrrrrr

    Megvettem a blikk receptes újságját, nagyon jó tippek vannak benne. Nézzétek meg!

    Egy kis orosz tél és emlékek. 

    előzmény:
    giza55 (32256)
    2012-12-07  16:26
  46. 2012. december 7. 16:2632256.
    Képek lemaradtak
  47. 2012. december 7. 13:5432255.

    Sziasztok

    Köszönöm a köszöntést mindenkinek.

     

    Itt vagyok Lányok, csak össze-vissza futkározok.

    Holnap lesz a helyi  gyerekeknek és felnőtteknek a télapó ünnepély és 20 l bort 20 kg kenyeret vettem.Kacsazsir és disznózsirt összegyüjtöttem, hagymát egyik nyugdijasom megvágja és készen hozza. 200 csomag remélem elég lesz, tavaly még a templomba is adtunk kb. 20 csomagot.

    Olyan jó olvasni,amiket terveztek főzni,sütni. Zsu tényleg jó ötletet adtál. Ki fogom próbálni én is. Ági jól néz ki az összeállitásod.

    Tegnap voltak a gyerekek, mikulásoztunk, Kitti nagyon aranyos volt,imádom.Saját savanyu káposztánk van ám, nagyon finom lett és esszük,esszük egész nap. Tegnap rakott káposzta volt és rakott karfiol.Sütöttem lottó szeletet, finom lett. Ma is maradt ebédre.

    Mi Melindáékhoz megyünk 24-én pezsgős reggelire és a vacsorához is ragaszkodnak, hogy hozzájuk menjünk. Fiam ugy néz ki indul a kislányhoz 22-én, ha az idő is engedi. Tyúkhúsleves biztos lesz,meg amit már elterveztem, egészbe csontosan sütök tarját.

    Zserbó mindenképpen, a többi még változik minden nap.

    Nagyon nagy havazást jósolnap hétvégén. Vigyázzatok magatokra, legyen nagyon jó hétvégétek.

    Nyugdijasokkal mikulásoztunk, hoztam pár képet. Jól sikerült, még boroztak is, és nagyot jót beszélgettünk. Ez volt az utolsó klubnapunk ebben az évben.

  48. Gox
    Gox
    2012. december 7. 07:3132254.

    Jó reggelt!

    Mai is dolgozol Delinke? Főztél krumplifőzeléket? Mi is szeretjük, tejföllel habartan, borssal, majorannával. Magamnak szoktam paradicsomosan is főzni néha.

    Múltkor kérdezted, hogy mi volt a nagyon egyszerű ebéd? Most jutott eszembe, hogy kérdezted!Tejbedara a lányoknak, maradék sültcsirke krumplipürével a fiúnak!

     

    Nem lett a hóból semmi sem, csak pici hó van itt-ott a fű tetején.

     

    Tegnap beszereztem két nyuszikát, konyhakészen. Délután vágták le.

    Ma megsütöm a májakat sok hagymával, ha akarja Miki.  A többit elosztom zacskóba, illetve pácolok be belőle. Ebédre még van maradék is.

    Giza, Márta, hová lettetek? És a többiek?

    előzmény:
    Feather (32253)
    2012-12-07  05:55
  49. 2012. december 7. 05:5532253.
    Jó reggelt!!!!
    előzmény:
    Gox (32252)
    2012-12-06  18:42
  50. Gox
    Gox
    2012. december 6. 18:4232252.

    Sziasztok!

    Akkor mára jól kijutott neked Delinke! A vásárlás nekem is probléma.

    Anno, a férjem szeretett vásárolni, így nekem csak a női dolgokat kellett megvennem. (mosószerek, tisztálkodási szerek, sütéshez valók) Most is megoldom, mert a gyerekeim csak az itthoni ebédet akarják megenni. Haza járnak ebédelni.

    Ma dícséretet kaptam a fokhagymakrémlevesért és a római tálas húsért.

    Nagyon finomra sikerült mindegyik. A rakott húsba tettem pár karika füstölt kolbászt, csodálatos aromát adott. Köszönöm az ötletet mégegyszer Zsuzsa! Egyel nem számoltam, hogy ebben az edényben lassabban készül el az étel. Kb. + fél óra.

    Veteményezés is sikerült. Kb. 10 percig tartott. Mire begereblyéztem, már sűrün esett is a hó. Így már nem kapartam elő hagymákat nézegetni.

     

    A kocsonyafőzésről jut eszembe, hogy amikor még főztem nagy mennyiségben, késő este szoktuk föltenni főni, hogy csak éppen forrdogáljon. Reggel pedig leszűrtük.

     

    Szép estét mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Feather (32251)
    2012-12-06  16:59

Címlap

top