Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tapasztalatok a Stahl könyvvel

Torolt_felhasznalo_193515
Torolt_felhasznalo_193515
Létrehozva: 2003. január 20. 15:36
Sziasztok. Nektek milyen élményeket szerzett Stahl Judit szakácskönyve?
Én a hétvégén próbálkoztam a Világ legjobb sült csirkéjével és jól be is faragtam vele, már ami a sütési technikát illeti. Nekem ugyanis nincs ilyen spéci tepsim, így fóliával kibéleltem én naiv a sütő alját , ráraktam a rácsra a dögöt, és az egész 5 perc múlva elkezdett füstölni. Az egész lakás ködös és büdös lett a szétfröccsenő vajtól. Nem tudom a szerző esetleg kemencében süti ezt a dolgot?! Szóval vigyázzatok a sütéssel!!!! Kinek milyen tapasztalatai vannak?
  1. 2003. január 22. 14:0451.
    Ezzel abszolut én is így vagyok. Már mint elsőre sikerül, aztán mikor másodjára újra ugyanúgy megcsinálom. . . . ?!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654981 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_654981
    Torolt_felhasznalo_654981
    2003. január 22. 13:5550.
    Én úgy érzéssel szoktam főzni belőle:o)Vagyis elolvasom a receptet, elképzelem milyen lehet és a hozzávalókat csak úgy "érzéssel" elkezdem sütni-főzni addig amíg olyan "pont jó" nem lesz. :o)Persze azért alap dolgokkal tisztában kell lenni és párszor el kell rontani minden kaját, hogy legyen miből tanulni:o)))Nekem minden elsőre szokott sikerülni!!!Aztán másodszorra már nem. :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. január 22. 13:4649.
    bocsesz:
    ejben= fejben
    előzmény:
    hörrrrrrr (48)
     
  4. 2003. január 22. 13:4548.
    Sziasztok!

    Én is megkaptam a könyvet! nagyon szuper! Bár eddig még csak ejben főztem. . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2003. január 22. 13:4247.
    Egyre jobban kívánom a könyvet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. január 22. 13:4246.
    Szia Judit!

    Ennek nagyon örülök, hogy te is a forumhoz csatlakoztál, végül is könyvedről van szó. De legalább akkor igy is lehet tanácsot kérni. Nos, én főzni mint irtam nem igazán tudok, ezis baj volt. De viszont a sűtőn nálam nincsenek számok. A receptet amit el szerettem volna készíteni ma is megvan. Ez a mogyorós-mézes müzli, mivel imádom a müzlit. Na nem füszer porosan ugyebár. Tervbe vettem, hogy még egyszer megpróbálom elkészíteni. Mivel, itt leszel a forumon, akkor majd kérek segiteséget.

    Tényleg, el fog indulni a főzőiskolád?

    Üdv,
    előzmény:
    stahl (39)
     
  7. 2003. január 22. 13:4145.
    Sziasztok!

    Én megkaptam a könyvet, nagyon tetszik. Eddig a fahéjas csigával, a kenyérrel és a trüfflivel próbálkoztam, nagyon jól sikerültek.
    És voltam egy egynapos tanfolyamon is, szuper a hangulat, és isteni finom fánkot, kalácsot és kuglófot sütöttünk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Yo
    Yo
    2003. január 22. 13:1744.
    Sziasztok! Most mit is írhatnék szebbet: yo a könyv))). ( ilyenkor mindig meghatódom) A múlt héten vette meg a volt menyasszonyom, legfőképp a kenyerek miatt. Egy kicsit belebolondultunk a kenyérsütésbe. Még nem volt időm részletesebben tanulmányozni, de ígéretes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_654981
    Torolt_felhasznalo_654981
    2003. január 22. 13:1143.
    Kedves Judit!Én nagyon nagyon szeretem a receptjeidet. A könyv gyönyörű!Imádom olvasgatni is csak úgy, igazi minőségi kiadvány. Mi nagyon szeretjük a tésztákat így én sok receptet kipróbáltam már. Csak így tovább, gratula!Alkakul a weboldalad is:o)))Egy fan-od már tutira van:o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. január 22. 13:0842.
    Szia gemelos!
    Be tudnad irni ide a Sztroganoff csirke receptjet? Sajnos mivel kulfoldon elek, csak ritkan jutok Nok Lapja ujsaghoz, es a konyvben nincs benne. Elore is koszi, nagyon kivancsi vagyok ra. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (29)
     
  11. 2003. január 22. 13:0141.
    Szia Judit!
    Szerintem nagyon szep a konyved. Es ez most szo szerint ertendo, most kaptam meg karacsonyra a baratomtol, es atlapozgattam. Valahanyszor belenezek, osszefut a szamban a nyal, es nagyon megehezem. :-)Nagyon izlesesen lett kiadva, es a nyelvezete is tetszik. Eddig meg csak a trufflit probaltam ki belole, de az osztatlan sikert aratott. Imadtuk! Mast is ki fogok probalni, csak sajnos egyelore meg hianyoznak hozza konyhai alkatreszeim. :-)
    előzmény:
    stahl (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2003. január 22. 12:5940.
    Tanfolyam??
    előzmény:
    stahl (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_259313
    Torolt_felhasznalo_259313
    2003. január 22. 12:5639.
    Kedves Roxanna 13! Miért gondolod, hogy amerikai sütőkhöz valók a receptjeim. Tök átlag villanysütőm van otthon, aminek a tekerentyűjén lehet látni a hőfokokat. De különben semmi flanc. (Minek?) És azért írom le pontosan, hogy hány fokon kell sütni valamit -vagy hanyas fokozaton, ha gázról van szó-, mert én utalom, amikor azt írják pl. "középmeleg". Hiszen kinek mi a középmeleg meg a forró meg a langyos, az szerintem teljesen szubjektív.
    előzmény:
    roxanna13 (25)
     
  14. Torolt_felhasznalo_259313
    Torolt_felhasznalo_259313
    2003. január 22. 12:5338.
    Kedves Chouette! Sajna, nem vagyok Medici Katalin guru. De annyi hasonlóság lehet -ha márkaja a téma-, hogy én is nagyon szeretem a palacsintát, ugyanis valahol olvastam, hogy ő imádta. Na mindegy, azért köszi, hogy nem Lucrezia Borgia jutott eszedbe rólam.
    előzmény:
    chouette (35)
     
  15. Torolt_felhasznalo_259313
    Torolt_felhasznalo_259313
    2003. január 22. 12:5137.
    Kedves Vyvett és mindannyian, akik füstbombát csináltatok a lakásotokból! Egyrészt, nagyon-nagyon sajnálom dolgot. Másrészt, én egy szóval sem írtam, hogy tepsi nélkül tegye valaki a csirkét arra a rácsra, amelyet a sütőhöz adnak. Próbáltam leírni, milyen az a "rácsos tepsi", amelybe pontosan illezskedik a sütőrács, sőt, azt is leírtam, hogy én az IKEAban lőttem, de már láttam más konyhai ketyerer boltban. Úgyhogy, nagyon sajnálom, mert tényleg nagy különbség van, ha az ember vajjal megkenegetve süti a csirkét. DE TEPSIBEN, RÁCSRA FEKTETVE!!!
    előzmény:
    vyvett (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_193515
    Torolt_felhasznalo_193515
    2003. január 21. 09:4836.
    Sziasztok lányok. Bocs ha fiú is tévedt erre. Köszönöm a sok választ, feldobtatok! Vasárnap délelőtt a hajam téptem hogy hogy lehetek ilyen két balkéz, amint látom nem velem volt a baj. A nővérem csak annyit mondott hogy épp ideje meghívni magához a Stahlt ha jó sült csirkét akar enni. :-)
    Tényleg mi is kiadhatnánk szakácskönyvet, csak nekünk nincs ilyen jól csillogó nevünk. A tanfolyamokról tud valaki valamit?
    Köszönöm a receptet is a fokhagymáról.
    Ha tudom hogy ilyen jó kedvem lesz előbb kerestelek volna meg benneteket. :-)
    előzmény:
    chouette (35)
     
  17. 2003. január 21. 02:0535.
    en teljesen nem vagyok a kepben , de benneteket olvasva vmi Medici Katalin guru kisert a konyveivel ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. január 20. 22:0034.
    MOGYORÓKRÉMES CSIRKE FRISS KORIANDERREL
    Ez a gyorsan elkészíthető fogás nemcsak azért kerül gyakran a tányérunkra, mert ideális hétközbeni vacsora - különben nagyon jól illik hozzá az olyan főtt rizs, amelynek a főzővizébe beledobunk egy-két fahéjrudat-, hanem azért is, mert összetett íze sok utazás gasztronómiai emlékét eleveníti fel bennünk. Van benne amerikai mogyorókrém, ázsiai eredetű gyömbér, mexikói ízvilágot idéző korianderzöld meg persze -"mindenhol jó, de legjobb itthon" felkiáltással- Lehel piaci csirkemell.


    Hozzávalók:

    1 csirkemellfilé
    só és frissen őrölt fekete bors
    1 evőkanál liszt
    2 evőkanál olaj
    1 evőkanál vaj
    1 csokor újhagyma
    2 gerezd fokhagyma
    1 darab 6 centis, friss gyömbér
    2 evőkanál curry-por
    5 evőkanál földimogyorókrém
    1 deci víz
    1 evőkanál szójaszósz
    1 evőkanál barna cukor
    1 zöldcitrom
    1 csupor friss koriander


    Először felkockázom jó kétcentisre a bőrétől megfosztott csirkemellfilét, aztán megsózom, megborsozom és összekeverem egy kanál liszttel, hogy sülés közben ne ragaszkodjanak majd a húskockák annyira egymáshoz.
    Aztán serpenyőben felforrósítok kanálnyi olajat kanálnyi vajjal -nem tudom a magyarázatát, miért jó olaj és vaj keverékében sütni a húst, de hogy így izesebb, az biztos- és puhára pirítom benne a csirkedarabkákat.
    Előveszek egy másik serpenyőt és kanálnyi olajon megpárolom benne az apróra vágott újhagymát, aztán hozzákeverem az összezúzott fokhagymát és belereszelem a megpucolt gyömbért is. Utána lehúzom a tűzről a serpenyőt és a gyömbéres hagymához keverem a curry-port meg földimogyorókrémet. A mártást felhigítom a vízzel, összekeverem a szójaszósszal és barna cukorral, majd belefacsarom a zöldcitrom levét is.
    Visszateszem a mártást a tűzre és néhány perc alatt összeforralom. Végül belekeverem a megpirított csirkekockákat, ezekkel együtt is összerottyantom még az egészet, aztán a mogyorómártásos csirkét megszórom apróra vágott firss korianderzölddel.



    előzmény:
    kisnyusz (31)
     
  19. 2003. január 20. 21:4733.
    A Fatál az új váci utcában
    előzmény:
    sziru (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_801681
    Torolt_felhasznalo_801681
    2003. január 20. 21:3332.
    Nem tudnátok ajánlani egy jó pesti, belvárosi éttermet?
    előzmény:
    sziru (30)
     
  21. 2003. január 20. 21:3131.
    Ha megtenné nekem valaki hogy a mogyoróvajas csirke receptjét bemásolná ide azt nagyon megköszönném. Amikor még megvolt az újság akkor megcsináltam és nagyon fini volt, de én az újságokat nem szoktam megcsonkítani és kitépni a receptet hanem odaadom olyan ismerősnek aki nem tudja megvenni hetente, és nagyon örül neki:-)) Szóval a mogyoróvajas csirkét kérem szépen. . . !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_801681
    Torolt_felhasznalo_801681
    2003. január 20. 21:3030.
    A címe: . . . És egyszerűen csak főzz
    Igaz drága(4900ft), De jó vastag is. Szerintem szuper!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112775 (24)
     
  23. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. január 20. 20:3029.
    Sziasztok!Az elején található két penne egyszerűen remek, régi sütőm van, igaz, rácsos tepsim is, és a csirke pompás lett, nem füstölt, csak szerintem a comb bőre alá is lehetne citromot dugni, mert csak a mellében lehetett érezni, az olajbogyós kenyér:hmmm, a fokhagymás csiga, ajjaj, a muffin isteni, a szója szószban pácolt csirke a rácsos tepsiben parázs nélkül a sütőben is finom lett. A spagetti erdeigomba szósszal jó, és a könyvben nem, hanem az ujságban megjelent Sztroganoff csirke a család kedvence lett, még a fiamat is főzésre serkentette, aki megfőzte a barátainak. . . amihez meg nincs kéznél hozzávaló vagy elnapolom, vagy ha macerás utánajárni, hát hagyom a csudába. Olvasni jó volt, nekem bejött. . .
    előzmény:
    Gyöngy1961 (28)
     
  24. 2003. január 20. 20:1828.
    Szerintem nagyon jók a receptek, én sokat megcsináltam már. Mindennap főzök, így nem mindegy mennyi ideig tart. A világ "legjobb" sültcsirkéje viszont nagy csalódás volt nekem is. Azontúl, hogy tök átlagos íze lett, füstölt a sütőm rendesen, pedig nekem volt hozzávaló sütőm. A fokhagyma annál finomabb volt. Aszalt paradicsomot, Én a határ közelében élek) Ausztriában bárhol lehet kapni, és nem is drága.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (26)
     
  25. 2003. január 20. 20:1827.
    Szerintem nagyon jók a receptek, én sokat megcsináltam már. Mindennap főzök, így nem mindegy mennyi ideig tart. A világ "legjobb" sültcsirkéje viszont nagy csalódás volt nekem is. Azontúl, hogy tök átlagos íze lett, füstölt a sütőm rendesen, pedig nekem volt hozzávaló sütőm. A fokhagyma annál finomabb volt. Aszalt paradicsomot, Én a határ közelében élek) Ausztriában bárhol lehet kapni, és nem is drága.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (26)
     

Címlap

top