Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. február 7. 19:4873776.

    A hunyor nagyon kerülget engem. Állandóan jönnek velem szemben a csodálatos képek róla.


    Az általam készített fánk a videó és egyéb információk szerint legalább öt hibát tartalmazott. Hozzáteszem, itt is érvényesült az "ahány ház, annyi szokás".


    Zsuzsóka, doktornéni mit mond az elhúzódó betegségedről? Nem mondta, hogy ki kell feküdni? Azt sem, hogy könnyű séta kell a friss levegőn és nem fizikai munka?


    Anyukám a borsót és a fehér répát (petrezselymet) vetette februárban, ha a fagy kiengedett. Azt mondta, addig úgysem kel ki, míg nem elég meleg a földje a csírázáshoz. A mag pedig türelmesen megvárja ezt, károsodás nélkül. Pünkösdre általában  volt zöldborsónk.

  2. 2019. február 7. 10:4573775.

    Sikeres, hasznos, ragyogó napot Mindenkinek!


    Bentről tavaszinak tűnik, tegnap is így láttam. Amikor útra keltem, éreztem, ez a Nap csodálatos ereje, mert árnyékban erős- csípős szél hűtötte le a jókedvemet. 


    Zsuzsám, én mindig biocitromot veszek, valóban hamar megpenészedik, s darabra nem árulják. Frissen lereszelem és kristálycukorban elteszem a héját, a "pucér" citromokat pedig beteszem a mélyhűtőbe, darabonként fóliázva. Folyamatosan onnan használom el limonádéba, teába. 


    Örülök a kis facsarómnak, minden nap 1-1 narancs, citrom, grape fruit  levét kevés vízzel hígítva eliszogatom. Jól kifacsarja és sokkal könnyebb tisztítani, mint a gyümölcs centrifugát.


    Hazai almát valamelyik közeli üzletben mindig tudok akciósan venni- persze válogatni kell, mert némelyik kicsit ütődött. 3-4 darabnál többet nem veszek egyszerre, legalább minden napra jut "kimenős" feladat. Nagyon hiányzik a kicsit hűvösebb tároló lehetőség. Az erkély sem alkalmas, mert amint odatűz a nap, akár 20 fok is lehet. Őszi árvácskáim gyönyörűen virágoznak. 


    Szabadba még nem érdemes veteményezni, éjszaka jöhet fagy, idebenn nincs semmi helyem. Most is ajándékozom folyamatosan a szobanövényeim szaporulatát. Kedves fiatal pár költözött mellém, néha sütit is viszek kóstolóba. Most volt a kis hölgy születésnapja, hozott át a tortájából, így tudtam meg az eseményt, gyorsan kapott egy törpe Sansaverát.


    Ismerőseim körében is elég makacs ez a nátha- köhögés. Olgim sem jött legutóbb hangversenyre. A pici Dédibaba szépen fejlődik, már sétál vele anyukája a Tisza partján.


    Gyógyulást kívánok Zsuzsám!

    előzmény:
    szizsuzsóka (73774)
    2019-02-07  06:20
  3. 2019. február 7. 06:2073774.

    Nem túlzottan sikerült a kis növények átültetése, kidobtam mindet, Vetettem újat palántás dobozkákba , majd ritkítom , nem "pikirozom ". Retket pedig vetek a fóliába1-2 sorral,Most nem fagy , remélem tudok valamit matatni. Ma be kell mennem a jogosítványért , és akkor elintézzük a heti bevásárlást is. Át kell válogatnom az almákat. Főzök kompótot, és csinálok szörpöt is. Citromhéjjal, fahéjjal ízesítem, teszek bele C vitamin port, mézet és édesítőszert. Nem elállós, de pár hétig bírja. Kár lenne sok almát kidobn. Vettem már kétszer vegyszermentes héjú citromot. Drágább és nem áll el, de a héja jól használható. 


    Még kertbe nem mentünk ki. Még mindig köhögök, náthás is vagyok. Már nagyon unom és usnom saját magamat nyavalyáimmal. Nem tudom mi lenne, ha tényleg beteg lennék.

    előzmény:
    klára13 (73773)
    2019-02-06  14:40
  4. 2019. február 6. 14:4073773.

      Köszönöm a tájékoztatást.
      Amint látom, a tavaszias verőfényben mindegyikünk elért a tavaszba.
      Éppen csak világosodott, amikor ma felébredtem. "Most nem ellovagolunk az alkonyatban, hanem kiügetünk a pirkadatba." Mondtam Zsuzsunak. Piros volt az ég alja. Elővettem egy nagy zacskó kávékapszulát, és kibeleztem őket. Mára átültetést terveztem, kellett a kávézacc.
       Egymás mellé raktam öt amarilliszre emlékeztető hagymát, úgy három éve nevelgetem őket, körömnyi méretben érkeztek Kínából. Talán idén virágoznak. Mert nagyok és erősek,  némelyiknek fia van. Jó sok zaccot kevertem a földbe, kissé savanyítja, és kitűnő táptalaj.
       Örömmel láttam, hogy a teraszon a hunyornak három bimbója van a nyíló virág mellett, ha nem is lesz olyan szép, mint Jara-Marika képén a fészbukon, de azért mutatós. Nézegettem kis balkonfácskáimat. A körtefán, ugy nézem, gyönyörű virágrügyek vannak. A többiben nem vagyok biztos.
      A nappaliban szépen átteleltek a verbénák. Kiszedtem egy sereg hagymáját az apró liliomnak, most mindjárt elültetem őket friss földbe. Sok örömet szereztek tavaly, megérdemlik a törődést.

  5. 2019. február 6. 13:2573772.

    Nagyon régi lehet ez a custard,mert már a középkorban is ismerték,por formájában amiben nincs tojás/folyadék,meg ahogyan mi használjuk is.


    Talán a Francia konyhában volt nagyon ismert,az Angol nemesség/uralkodó osztály alkalmazott Francia szakácsokat,hogy változatosságot vigyenek az ő étkezésükbe.


    Szerintem ízlés dolga alapon ki mit szeret.Ha valaki otthon készíti,akkor olyant csinál amit ők szeretnek,ha pedig készen vesszük,akkor nagy választék van.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73770)
    2019-02-06  05:59
  6. 2019. február 6. 09:3273771.

    Klára amit kérdeztél, úgy látom az a sodó. A fánkot amit vettél, az is finom lehetett frissen, bármilyen könnyű, a fánknak az a tulajdonsága, na meg minden kelt tésztának, hogy frissen a legjobb.

    előzmény:
    klára13 (73767)
    2019-02-05  22:01
  7. 2019. február 6. 05:5973770.

    https://www.nosalty.hu/recept/custard . Megtaláltam a magyar változatot. Nem tudom az eredetivel egyezik-e. Nem tudom megnézni, mert vírusirtóm nem engedi.

    előzmény:
    Sheriff-2 (73768)
    2019-02-05  22:50
  8. 2019. február 6. 05:5573769.

    Pénteken hazajön Lilla Pécsről , sütök neki valamit, amit magával vihet . Jó az új tűzhelyem, de a sütőt még meg kell ismernem. Mindent tud , amit a régi tudott, csak sokkal igénytelenebb . Olyan Trabant , megy és nincs benne semmi luxus, A régi Siemens volt. Mutatta az időt , késleltetni tudtam a beindítást, több sütési mód volt benne ., Legtöbbet nem használtam . A légkeverés romlott el benne, ami nagyon hasznos volt a lekvárok besűrítésénél. Nagyon drága lett volna a ventillátor cseréje, ezért vettem ezt . Ebben is időbeállító. Mechanikus, olyan hangja van, hogy az alvó felriadna. Legalább én is jól meghallom.


    Okosa  vetettem retket és salátát is, már szép nagyok, kinn a fóliában pedig jó hideg van . Így most széttűzdelem , utána palántázom ki . Hát nem valami bölcs dolog volt. A paprikák és szépen bújnak és a korai paradicsom is.

  9. 2019. február 5. 22:5073768.

    A custard egy aránylag elég híg crém,de főzéssel lehet sűriteni.Főzni csak nagyon óvatosan lehet.Sokféle van,de alapjában van benne tej,tojás sárgája,kis cukor,pici só,ízesítve pedig vanillia és nutmeg van benne.Fel kell verni habverővel,óvatosan.


    Talán belinkelek párat,ahol vannak képek.


               Custard - Wikipedia


                   Egg Custard Recipe - Allrecipes.com


                       Baked Custard Recipe {Easy Old Fashioned Amish Recipe}


                            Classic Custard Recipe | MyRecipes

    előzmény:
    klára13 (73767)
    2019-02-05  22:01
  10. 2019. február 5. 22:0173767.

      Itthon is lehet fánkot kapni, sőt a Belvárosban nyílt egy fánkozó. A tulajdonos nő úgy reklámozta, hogy pucéran fekszik egy fánkokkal teli fürdőkádban, intim testrészeit fánkok takarják. Ha vásárolnék ott fánkot, amit nem teszek, arra gondolnék, vajon ez is ott volt a kádban?
      Bevásárlóközpontban vettem nemrég fánkot, finom volt, de azért sűrűbb, nehezebb, mint a házi szokott lenni.
      Mi a custard?

    előzmény:
    Sheriff-2 (73761)
    2019-02-05  03:36
  11. 2019. február 5. 17:0973766.

    Náthás vagyok, köhögök., de nincs lázam. Tegnap be kellett mennünk a Flóriánba, ma takarítottam .Reggel finnországi osztálytársnőmnek írtam . Náluk .40 fok volt, nagy hó, egyedül él a nyaralóhelyen férje meghalt 3 évvel ezelőtt. Sokat küszködik   szegény, havat hány, fát hord be , mert nem elég a villanyfűtés , jó a cserépkályha.

    előzmény:
    Zsumi45 (73763)
    2019-02-05  10:44
  12. 2019. február 5. 17:0273765.

    Szép, bölcs vers . Az ember sokszor utólag látja , hogy milyen szép volt az éltének egy hosszabb- rövidebb szakasza. Ha nem is jön vissza, de az emlék andalít.

    előzmény:
    Zsumi45 (73764)
    2019-02-05  12:52
  13. 2019. február 5. 12:5273764.

    A mesebeli madarat
    elfogjuk olykor, hogy utána
    úgy dönthessünk: legyen szabad.
    S szorosan az ablakhoz állva
    eresztjük el a messzi ég
    felé, mely húzza ismerősen -
    s akkor a madár színe kék.
    Csak akkor. Mindig eltűnőben.
    Nincs más, csak ez a pillanat,
    mely tollait kékkel befújja,
    hiszen pihéin átszalad
    a sugárzó mennybolt azúrja
    és hiteti, hogy élni szép:
    van Kék Madár, mely visszaszállhat!
    S engedek én is kicsikét
    az illúzió igazának,
    hisz ez a szárnyalás visz el
    a boldogsághoz, mert iránya
    cikcakkos, tört íveivel
    ráröpteti szemünk a fákra,
    s meglátjuk végre a csodát,
    mit addig is kínált az ablak:
    zöldellnek, zöldellnek a fák!



    S ez hihetőbb örömet adhat.


    #BaranyiFerenc: Kék madár Zöld fák - Kassai Franciskának


  14. 2019. február 5. 10:4473763.

    Zsuzsánk, remélem nem vagy-vagytok- betegek! Említetted, pár nappal ezelőtt... 


    Megszoktuk, hogy a gép bekapcsolásakor kedves írásoddal találkozunk. Hiányzol! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (73749)
    2019-02-04  05:46
  15. 2019. február 5. 03:4073762.

    Itt vannak képek is róluk.Krispy Kreme - Doughnuts | Types of Doughnuts

    előzmény:
    Sheriff-2 (73761)
    2019-02-05  03:36
  16. 2019. február 5. 03:3673761.

    Tulajdonképpen Január-Február,és itt a nyár.


    Nálunk fánkokat lehet készen is venni,vannak nagyon finomak,pl.ezek...Krispy Kreme - Doughnuts, Coffee & Drinks


    Vagy ez....Menu | Dunkin' Donuts


    Én pedig szeretek szakácskodni,nagyon sokszor megtöltöm a fánkokat mindenfélével,pl.custard,az a fontos a lekvároknál hogy ne legyen nagyon sűrű/kemény.


    Ezeket a kütyüket használom hozzá....8 Best Cookie Presses 2018 - YouTube

    előzmény:
    klára13 (73760)
    2019-02-05  00:02
  17. 2019. február 5. 00:0273760.

       Nagyon finom falat a fánk. Anyám hol forgácsfánkot, hol egérfánkot készített, nagyon ízlett mindenkinek. Valahogy másképpen sütötte, rádlival vágott csíkokat, így készítette. Hajdan én is nagy lelkesedéssel sütöttem a szalagosat, lehetetlen elrontani.
        Hihetetlen, hogy már csak három hétig van február. Tényleg úgy van, ahogy Zsuzsika szép verse mondja.

  18. 2019. február 4. 18:2273759.

    Csodálatos "jégcsapok"!50-60 fokos hirtelen melegedésnél életveszélyes helyzetek alakulhatnak ki. Mint ahogy a figyelmeztetésben is olvasható. 


    Köszönjük a hiteles tájékoztatást, kedves Sheriff!

    előzmény:
    Sheriff-2 (73758)
    2019-02-04  17:45
  19. 2019. február 4. 17:4573758.

    Azt mondják egy kép egyenlő ezer szóval,a Wall Street Journal egy nagyon jó/komoly ujság,ezt a képet abból az ujságból vették ki.Valahol a közelemben készűlt,szerintem a Niagara vízesésnél.


                  Rapid Warm-Up Puts Midwest on High Alert - News Summed Up

    előzmény:
    Zsumi45 (73756)
    2019-02-04  16:48
  20. 2019. február 4. 16:5773757.

    Véletlen? válaszul, hogy milyennek vallja magát Marcsi, itt egy beszélgetés vele. Nekem mindig természetesnek tűnt, láttam már más tipusú műsorokban, más környezetben is. Alkalomhoz illő volt. Első férje vásárhelyi fiú volt, talán még az esküvőjüket is ott tartották. Akkor kezdődött a városokat bemutató sorozata, a Főtér. Talán még a múlt században.


    https://gasztroklub.blogspot.com/2019/02/borbas-marcsi-ga sztroangyal.html?fbclid=IwAR0kPuE7dMd5BKk_AiWMXn5AbNQZiF2DoH zszdZyB605FEhsnIe50ZC-gio


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73748)
    2019-02-04  05:39
  21. 2019. február 4. 16:4873756.

    Hűha! Épp most olvastam erről a hatalmas hőingadozásról a Föld túlsó oldalán. Itt is jönnek-mennek a frontok, de csak úgy "magyar módra" (?). Megérezzük mi is,  a viselkedésünk is. Lehet, hogy korai a tavaszvárás, de az imént nézegettem örvendezve, hogy fél 5 elmúlt és még látni a Napot. A napokig tartó erős szél is lecsitult, hátha mégis jön!

    előzmény:
    Sheriff-2 (73755)
    2019-02-04  11:40
  22. 2019. február 4. 11:4073755.

    Itt nálunk Tavasz ugyan még nincs,csak Tavaszias bolond időjárás.4 nappal ezelőtt új rekord hideg,térdig érő hó esett,néha blizzard-nak is lehetett nevezni.Bezárták az iskolákat,napokig nem jött a postás,mondhatom sok helyen megállt az élet.


    3 nappal később,szinte nincs hó,éjjel-nappal folyamatosan olvadt.Az alacsonyabb helyeken árvizek vannak,mert a talaj menvan fagyva,nem tudja beszívni az elolvadt hóból a vizet.Renkívűli meleg.


    Hmmm....ez tulajdonképpen olyan mint az időjárás.Néha olyanok az emberek is,mint az időjárás.Legyek én az első aki beismerem,hogy néha én is olyan vagyok mint az időjárás.

    előzmény:
    Zsumi45 (73754)
    2019-02-04  11:19
  23. 2019. február 4. 11:1973754.

    Áprily Lajos:
    MENNÉK ELÉD


    Mennék eléd, mert itt vagy már közel.
    A déli oldalon leselkedel.
    Gyökerek hallják könnyű léptedet,
    átküldesz egy-egy halk leheletet,
    mely szűzies még és illattalan,
    de sejtető, jó langyossága van.
    Csak arcom érzi még, nem sejti más,
    varázs van benne, keltető varázs.
    Ahol jársz, néma éberség fogad,
    keresed a rügyes sombokrokat,
    hogy langyosságoddal rájuk lehelj
    s kipattanjon a sárga kis kehely.
    Feljössz az élre, melyet hó erez,
    íj válladon, a hátadon tegez,
    benne az arany nyílakat hozod,
    melyekkel a telet megnyilazod.
    Mennék eléd, s mint fényváró anyám,
    még utoljára elkiáltanám
    nevedet, melyből napfény sugaraz:
    Tavasz, tavasz! Tavasz, tavasz, tavasz!

  24. 2019. február 4. 10:4473753.

    Lehet hogy itt van jó tanács.(?)


               A tökéletes szalagos fánk titka - tv2.hu/fem3cafe - YouTube

  25. 2019. február 4. 10:3773752.

    Nagyon érdekes dolog ez a fánk.Nekünk van egy barát(nőnk) aki nagyon ért hozzá,az övé mindíg szalagos,én jobban szeretem amelyik nem.Néha szoktam figyelni sütés közben,nekem úgy néz ki,hogy amelyik magasabb,az lesz szalagos.A magassága pedig a keléstől függ,sütés közben úszik az olaj tetején,ha nincs az olajban benne félig,attól lesz a szalag,ami tulajdon képpen azon a részen kevésbé sült.


    Gondolom ha megvan jobban kelve,akkor kicsit könnyeb,tehát nem merűl el olyan mélyen.


    Az alacsonyabb/vékonyabb benne van az olajban félig,átfordítás után a másik fele is,tehát teljes magasságban barna,azaz szalag nélkülire sikerűl.


    Kuszával értek egyet nagyon,abban hogy mikor hogy sikerűl.A mult héten főztem az egyik barátom szerint a legfinomabb pörköltet az életemben,amit sok évtizede csinálok.


    Hát nem tudtam én eddig főzni?


    Irgum-burgum,hát ha az alapanyagok változnak,akkor mindegy hogyan/mit csinálok én,természetes hogy a végeredmény is változó lesz.

    előzmény:
    jara (73747)
    2019-02-03  20:10

Címlap

top