Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyitott házasság

Torolt_felhasznalo_114002
Torolt_felhasznalo_114002
Létrehozva: 2003. február 2. 07:49
Sziasztok! Borzasztóan keveset tudok erről a témáról, pedig nagyon érdekelne. Talán ez lehetne nálunk is a megoldás. . . Ha valaki tudja (esetleg tapasztalatból), hogy működik az ilyen, mi benne a jó/rossz, örülnék, ha felvilágosítana. Köszi.
  1. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 15. 12:211501.
    Kedves Soul2!
    Javaslom keress rá DPisti hozzászólásaira. Ő is arról ír, milyen a jó nyitott házasság.
    Ha figyeltél én éppen azt írtam, hogy a nyitott házasság nem egyoldalú. Mindkét fél, a NŐ IS ugyanúgy, ugyanolyan "jogokkal" rendelkezik mint a férfi. Ha nem így van akkor nem nyitott hanem kihasználásra épülő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220575 (1498)
     
  2. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 15. 12:151500.
    Szia DPisti!
    Beleolvastam néhány régebbi hozzászólásodba és csaknem szószerint egyetértek azokkal amiket írtál. Jó tudni, hogy nem csak én vagyok egyedül "hülye". :-)))
    előzmény:
    DPisti (1443)
     
  3. 2004. Április 15. 12:091499.
    Mi is a Te saját igazságod?
    előzmény:
    Lacika7 (1497)
     
  4. Torolt_felhasznalo_220575
    Torolt_felhasznalo_220575
    2004. Április 15. 12:071498.
    Hát Lacika hozzászólásán kívül senki sem mondja, hogy milyen jó is a nyitott házasság. Véleményem szerint ezzel csak egy baj lehet, hogy a férfiak egyik oldalról nyitnak. És ők azt teljesen legálisnak tekintik, de a feleség. . . . az csak főzzön, mosson, stb. Nemrégiben történt, hogy az egyik ismerős házaspár férfi tagja szerelmes lett. Nagyon. Kiderült. A feleség vagány csaj révén, az első kiborulás után felajánlotta, hogy éljenek nyitott házasságban, akkor megmaradhat a nagy szerelem. . . . Hallottátok volna, hogy a férj hogy kiborult. . .
    Hogy képzeli a felesége ezt? Hogy ő is!!???
    Hát ez itt a baj, azonkívül, hogy szerintem nem egy egészséges intézmény több szempontból sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 15. 11:591497.
    Igen, már én is rájöttem, hogy ez egy "halott" topic. :-(
    Vitatkozni viszont nem érdemes szerintem, cica-mókus esete. Szerintem nem az a cél, hogy meggyőzzük egymást a saját igazunkról, hanem, hogy segítsük egymást a saját igazságban való kiteljesedésben.
    előzmény:
    deluxy (1496)
     
  6. 2004. Április 15. 11:471496.
    Kedves Lacika akkor azt hiszem egyedül maradsz, mert ez a topik kb attól élt eddig, hogy Dpisti és az ellentábor vitatkoztak, néh-néha megjelent egy-két toleranciát hírdető. Jó szórakozást, esetleg keresd meg Pistit, bár mint írtuk ő már nem érintett.
    előzmény:
    Lacika7 (1495)
     
  7. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 15. 11:451495.
    Szerintem, de szólatok ha tévedek, egy "nyitott házasság" topicnak aról kell(ene) szólni, hogy "milyen a jó nyitott házasság" és nem arról, hogy "jó-e a nyitott házasság". Bár elismerem, mindkettő belefér. :-)

    Ugyanolyan ez mint pl. egy "vegetáriánus" topic. Ott is az a téma, hogy miként legyél vegetáriánus és nem az, hogy legyél-e vegetáriánus. Nem?

    Vagy túl kategórikus vagyok? Lehet. Ez esetben sorry. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 15. 11:391494.
    Kedves Jyl!

    Úgy látom, hogy sajnos félreértesz. Két, különböző dologról beszélünk.

    Amit a veszélyekről írsz: az általad leírt veszélyek akkor is fentállnak, ha titokban tartják a "megcsalásokat". De, hiszen ezt már leírtam, bizonyára nem figyeltél. . . Nem attól veszélyes, hogy nyitott, hanem attól, hogy megtörténik. Ha viszont megtörténik, akkor már jobb ha nyitott. szerintem.

    A másik: szerintem NEM ROSSZ a monogámia. Nem tudom, ezt honnan vetted? Ott vagyunk, mikor a cica meg a mókus vitatkozik, a tej vagy a mogyoró-e a jó.
    Akinek a monogámia a jó, az legyen monogám. Akinek a több partner a jó, annak legyen több partnere.

    A téma az, hogy HA VAN több partner, akkor az titokban legyen vagy nyíltan.

    Ha egy cica nyit egy topicot, hogy az ételt "forralva vagy nyersen", érhető ha a mókus nem érti, hogy lehet ez vitatéma. Az étel megtörve jó. :-)))
    előzmény:
    Jyll (1493)
     
  9. 2004. Április 15. 11:201493.
    Üdv!

    Az én véleményem pedig az, hogy nem arra kell/ene buzdítani a férjeket/feleségeket, hogy ha már csalnak, tegyék azt nyiltan, hanem arra, hogy ne tegyék, hanem helyette munkálkodjanak azon, hogy ismét egymásra tudjanak találni úgy, hogy nem kell más partnerrel pótolni azt, amiről úgy érzik hiányzik az állandó társ mellett. Hogy miért gondolom így? Azért, mert igenis valós veszéllyei vannak annak, ha másokkal is nemi kapcsolatot tartanak fent. Mellesleg pedig az óvszer sem véd meg attól, hogy egy pl. szájon át, nyálcserével fertőző nyavaját elragasszanak a társuknak, gyermekeik anyjának, apjának akár titokban teszik, akár nyiltan. A hűséggel ezt is ki lehet mint az köztudott védeni.

    Kár, hogy eleve egy helytelen dologból indulsz ki. Abból történetesen, hogy a monogámia rossz. A monogám kapcsolatot el lehet hűtlenkedéssel (is) rontani, de helyre is lehet hozni. Egy darabig ugyanis van visszaút. Nem nevezném visszaútnak azt, hogyha a helytelen cselekedet beismerése annak céljából történik, hogy kényelmetlenségek nélkül lehessen másokkal ágybabújni. Ez a fajta "őszinteség" önbecsapás véleményem szerint. Ha rossz dolgot tesz valaki, attól az nem válik jóvá, hogy beismeri és folytatja tovább. Hogy miért gondolom, hogy rossz, arról már ugye írtam pár dolgot. Ha ezekhez még hozzávesszük azt, hogy a családban felnövő gyermekeknek biztonságra van szüksége, arra, hogy anya és apa érzelmi-testi kapcsolatában ne vegyenek részt idegen nénik és bácsik, amelytől a házaspár kevesebb időt tud érdemben eltölteni egymással és a gyermekekkel, talán érthetőbb lesz a véleményem, és az is hogy igenis a nyitott házasság témához szólok hozzá, felhívva valós veszélyeire a figyelmet.

    Nyilván kellemesebb lenne helyettem sorstársakra akadnod itt, akikkel egymást biztosíthatjátok a felől, hogy nem is rossz nyitott házasságban élni, viszont, mint minden más témában, hát ebben is akad más, eltérő vélemény a tiédtől, akár tetszik ez, akár nem.

    Amiért pedig először ide benéztem - jó régen volt már -, elárulom neked, azért történt, mert a nyitott házasság szókapcsolat annyira üti egymást, hogy felkeltette az érdeklődésemet, milyen csevej is folyik itt. Ha olyan téma indulna pl. , hogy lopok, nyilván ott is hozzászólnék, bár szintén nem veregetném virtuálisan a hátukat a tolvajoknak, hogy ez egy milyen nagyszerű dolog. . . .
    előzmény:
    Lacika7 (1491)
     
  10. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 15. 10:301492.
    Kedves Deluxy! Neked nehéz válaszolnom, mert annyira távol áll egymástól a felfogásunk, hogy olyan lenne mintha idegen nyelveken beszélnénk. . .
    Újra csak leírom. A nyitott házasság UGYANOLYAN mint a zárt, csak nincs benne titkolózás. Minden ugyanúgy töténik. Miért ne lehetne házasság és nem "csak" élettársi kapcsolat? A hozzászólásodból kítűnik, hogy Neked eleve az egyenrangúsággal van gondod. Miért lenne a feleség feladata a fözés, mosás, takarítás. Ha a feleség éppen a barátjával van, természetes, hogy a férj mos, főz takarít, viszi iskolába a gyereket. A feleség ugyanúgy évezi az "extrákat" mint a férj. Valószínűleg Neked ilyen "kihasználtság" tapasztalatod van. A nyitott házasságban sokkal egyenrtangúbbak a felek mint sok zátban.
    Az is fontos, mert felmerült már hozzászólásképpen, hogy ez esetben mindkettő félnek félre "kell" lépnie, meg mi van ha az egyiknek van barátja a másiknak meg nincs.
    A nyitott házasság lényege nem az, hogy meg KELL csalni a másikat, hanem az, hogy meg LEHET. Érted a különbséget? A nyitott házasságban is vannak hónapok, esetleg évek amikor egyik félnek sincs más kapcsolata, mert a külső kapcsolat nem "kötelező". De jön az idő amikor az egyik szerelmes lesz valakiba, egy harmadikba. A lényeg, hogy ezt, akkor nyugodtan elmondhatja és nem kell titokban randiznia. És ettől a másik fél még nem fog "direkt" szintén keresni egy újabb partnert saját maga számára.
    A zárt kapcsolatokban van, hogy "ha megcsalsz én is megcsallak". Ez nevetséges. A nyitottban akkor "csalom" meg a társamat ha az nekem jó és nem akkor ha ez válasz a társam viselkedésére.
    A nyitott házasságban nyugodtan mutatom be a házastársamnak a szeretőmet, nem kell vigyáznom, nehogy összefussanak.

    Olyan egyszerű ez mint az 1x1. . . :-)))

    Házasságban élek. Van barátom/barátnőm akivel teniszezni megyek, van akivel horgászni és van akivel szexelek. De ettől még a feleségemmel is teniszezhetek, horgászhatok, szexelhetek.
    előzmény:
    deluxy (1490)
     
  11. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 15. 10:141491.
    Kedves Jyll!
    Szerintem félreérted a topic témáját. Itt nem az a kérdés, hogy helyes-e ha a házasságban van harmadik, negyedik partner is, hanem az, hogy ezt titkoljuk-e vagy sem. Az egy külön téma, egy másik topic témája lehetne, hogy jó-e a "megcsalás". A nyitott házasság eleve alapból arra épül, hogy VAN megcsalás. Ezt itt megvitatni felesleges szerintem. Itt az a téma, hogy ez nyitott legyen-e vagy sem, illetve milyen ha nyitott.
    Érdekes egyébként, én több fórumot és levelezési listát is működtetek és gyakori jelenség, hogy olyanok szólnak hozzá egy-egy témához akik nem is a témához szólnak hozzá. . :-)))

    Az, hogy "betegséget" visznek a házasságba az nem csak a nyitott házasságban fordulhat elő, hanem a zártban is. Vagyis a bevitt betegségnek az oka nem a nyitottság hanam a felelőtlenség. Ez pedig a zártban még jobban megvan. . .

    A nyitott házasságban egyik fél sem találja meg "újra" a párját. Éppen ez az egyik fő lényege. Ettől megbízható.

    Azt megértem, hogy elitéled a nyitott házasságot, a Te dolgod. Ez esetben azonban nem értem, hogy "mit keresel" itt. :-)) Ha elitéled a betörést, azért még bekukkantasz és hozzászólsz a betörők fórumához?
    Én sem "okoskodom" a fogorvosok topicjában, ha nem értek hozzá. . .

    Persze ez csak az én véleményem.
    előzmény:
    Jyll (1489)
     
  12. 2004. Április 15. 09:381490.
    Maximálisan egyetértek veled, és azt hiszem szerencsére, még mindig nem az a többség, amit Lacika hangoztat. Csak azt nem értem, aki nyitott házasságot akar, az miért nem él élettársi kapcsolatban, a házasság lényege éppen nem a nyitottság. A nyitott házasság értelmezhetetlen, mert az már nem házasság, hanem max vagyonközösség, vagy megszokás miatti együttélés. Lacika is szeretne egy állandót, aki kvázi feleségként funkcionál, főz, mos takarít, mindig rendelkezésre áll, plusz ezen felül az extrák. A mindennél is többet akar, aztán csak egyedül marad:-(
    előzmény:
    Jyll (1489)
     
  13. 2004. Április 15. 08:361489.
    Szia!

    Jövő héten viszem egy ismerősömet a nőgyógyászomhoz. HPV vírusa van. Ez okozza a méhnyakrákot 20%-ban. Akinek meg méhnyakrákja van 80%-ban fertőzött ezzel a vírussal. Egyébiránt nemi úton terjed. Kétségbe van esve, ő ugyanis nem csalta meg a férjét. . . Számomra mellesleg az illegálisan vagy legálisan nyitott házasság egyaránt felelőtlenség, a fent leírtak miatt is. Testi és lelki egészségét veszélyezteti a másiknak az, aki nem a házasságát igyekszik olyanná tenni, hogy abból ne kelljen elkalandozni, avagy pontot tenni a végére, ha már minden kötél szakad, hanem a szabadságot - amelyet manapság annyira divatos emlegeti miközben az ember baromságokat csinál - összetéveszti a szabadossággal.

    Egybként pedig a nyitott házasság avagy a "köztudottá" tett félreizélése csak addig "működik", amíg valamelyik fél nem érzi úgy, hogy ismét megtalálta élete párját. . . Akkor aztán borul az egész.

    Persze mindenki úgy rontja el a saját életét (sajnos ezzel sok esetben másét is), ahogy akarja.

    Hogy nincs személyes tapasztalatom a nyitott házasságot illetően, aztán mégis véleményt merek róla formálni? Nos, a lopásból, gyilkosságból stb. -ből sincs, aztán mégis úgy vélem, hogy azok is igencsak elítélendők.

    Az a baj ám, hogy a mai világban egy csomó ember megzavarodott. Nem képes jó és rossz között különbséget tenni, azt hiszi, ha más önző, felelőtlen módon viselkedik, csak a mának él, és magasról tesz arra, hogy milyen következményekkel, vagy még meg is ideológizálja azt, ami helytelen, akkor szabad a vásár. Hogy a boldogsághoz vezető út az önzésen keresztül visz. Hogy nem lehet teljes életet élni csak úgy, ha pl. több szexuális partnerrel tart fent az ember viszonyt. Hogy lemarad valamiről, ha a családi élet mellett lemond más nőkről vagy férfiakról. Jó lenne megrázni a vállát az ilyen embereknek, hogy ébredjen már végre fel, az élet nem egy főpróba, a tetteknek pedig következményei vannak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288322 (1488)
     
  14. Torolt_felhasznalo_288322
    Torolt_felhasznalo_288322
    2004. Április 14. 22:371488.
    Tetszik amit írsz, talán még annyit, hogy ez csak akor működik, ha az alapok nagyon stabilak, nagyon "ember" tud lenni mindkét fél, illetve talán a legfontosabb, hogy mindketten TUDJÁK azt, hogy lehet bármi és bárki, ők összetartoznak, és ezt nem boríthatja fel semmi. Azzal talán vitatkoznék, hogyha már van szerető akkor legyen ez hazugságtól mentes. Én úgy gondolom, csak úgy lehet harmadik, ha ezt nem utólag kell "bevallani". Persze ez azért ütközik ilyen véleményekbe, mert sokan összetévesztik a nyitott házasságot a félrekeféléssel.
    De aki nem így gondolkodik az úgysem érti, nem azért mert buta-senkit sem akarok megsérteni-csak egyszerűen nem értheti, mert nem így él, gondolkodik.

    Meg aztán ott a sok rossz példa, lásd fentebb félrekefélünk és akkor már nyitott a házasságunk, és a megélt életeket pedig nem ismerjük, mert nem nagyon mondja el senki, mert elítélik.
    előzmény:
    Lacika7 (1487)
     
  15. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 14. 22:241487.
    Gyakran felmerül, hogy "akkor miért élnek együtt". Ilyet csak az kérdez aki nem érti, vagy fogalma sincs a lényegről. Azért élnek együtt mert szeretik egymást, mert együtt építik a közös Otthont, nevelik a Gyermekeket. Azért, mert az élet nem mindig csak heppy és jó ha van egy Társ, aki nemcsak az örömben hanem a bánatban is oztozik. Amikor az egyik fél beteg, szomorú, és általában a hétköznapokban a Szeretőkre nem mindig lehet számítani, mert éppen a házastársukkal vannak, vagy éppen nincsenek, vagy mert csak. De ilyenkor is ott van az Otthon, a Házastárssal. A szeretők jönnek és mennek az évek alatt, de a Társ az marad. A jó nyitott házasság alapfeltétele a kölcsönös szeretetet, egymás iránti fellelőségérzet, segítőkészség, feltétlen bizalom. A nyitott házasság akkor jó, ha biztosak lehetnek a felek, hogy bármi történik, ha másra nem is, de a párjára számíthat. Sajnos ez sok zárt házasságban nincs meg.

    Ugyanez ismert például a naturizmusban is. A naturista partnerek sokkal jobban szeretik -általában- egymást mint a textilesek. A nyitott házasságban sokkal nagyobb az egymás iránti szeretet mint sok zártban, hiszen sok zárt házasságot egymás kölcsönös kijátszása, hazugságok és aljasságok tartanak össze. A nyitottban ez helyett a becsületesség és őszinteség a domináló.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 14. 22:071486.
    Olvasom a régi hozzászólásokat, de úgylátom itt legtöbben azok "vitatkoznak", mondanak véleményt, akiknek nem sok fogalmuk van, de legalábbis tapasztalatuk semmi, a nyitott házasságról. Olyan ez mint amikor a tv előtt ülve arról vitatkoznak, nagy sörpocakkal, hogyan is kellene jól focizni. :-)))

    Mi is a nyitott házasság? Nagyon egyszerű. . .

    Ismert az alaphelyzet, házaspár éli a normál házaséletét. Dolgoznak, nevelik a gyermeküket, moziba járnak, szeretkeznek, stb.
    Az egyik félnek, vagy mindkettőnek van titkos kapcsolata is. Az most lényegtelen, hogy miért van, maradjunk annál, hogy van és kész. Ez tény. Sok ilyen van. Így telnek el évek, évtizedek. Élik a házaséletet és persze rendszeresen szexelnek is egymással és mellette van szeretőjük. Ez szinte mindennapos eset.

    Hogyan lessz ebből nyitott házasság? Úgy, hogy minden marad így, csak éppen nem titkolják egymás előtt. Nem bujkálnak, hazudoznak, nem csapják be egymást, nincs lelkiismeretfurdalásuk. Sőt építkeznek a saját kapcsolaton belül, egymás élményeiből.

    Vagyis a nyitott házasság ugyanaz mint a zárt, csak hazugságoktól, képmutatásoktól mentesen, egymás kölcsönös tisztelete és megbecsülése mellett.

    Persze vannak olyanok akiknek nincs szeretőjük, titkos kapcsolatuk, nekik a nyitott házasság sem mond semmit. De ha már van szerető, szerintem jobb becsületesen és őszintén, nyíltan, mint hazugságban élve.

    Felmerül, hogy a nyitott házasságban ki szexel kivel. Úgyanúgy van, mint a zárt házasságban, csak titkolózás nélkül. Aki titokban csalja meg a házastársát pl. délután 4 órakor, az mit tesz, ha este 10. kor a házastársa élni szeretne a házastársi "jogaival". Ugyanazt történik a nyitottban is csak hazudság nélkül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_220575
    Torolt_felhasznalo_220575
    2004. Április 14. 21:321485.
    Úgy tudom, egy valaki rázta itt magát keményen és osztotta az észt, hogy neki működik a nyitott házasság intézménye. De kiderült ám, hogy mégsem, mert hiba csúszott a számításba és már neki sem. Mint tudjuk az utóbbi hetek történéseiből. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (1480)
     
  18. 2004. Április 14. 15:361484.
    Ajánlom az elment a kedves topikot. Ha minden igaz királyjánnyal lépett le ( ez pletyka, de lehet, hogy igaz, királyfijú szerint, igaz)
    előzmény:
    Whippy (1479)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. Április 14. 15:311483.
    Tisztára úgy nézel ki a képen, mint Csiszár Jenő.
    előzmény:
    Lacika7 (1482)
     
  20. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 14. 15:251482.
    Tegnap felvetettem az elveimet a "Szeretem mégis megcsalom" topicban, hát lett is nagy felbolydulás. Majdnem "lehülyéztek", persze nem rosszindulatból. . .
    Gondolom idevaló lett volna a téma. No Ti sem maradtok ki belőle, érdekelne a véleményetek, de már csak majd este. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_460288
    Torolt_felhasznalo_460288
    2004. Április 14. 15:201481.
    Ez nem lehet igaz. . . már csaknem 5 napja bóklászom itt az nlc oldalakon és csak most találtam Rátok. Ugyan még azt sem olvastam el, hogy miket írtatok, de maga az, hogy van ilyen topic már nagyon jó. A nyitott házasság elkötelezett híve vagyok, de sajnos csak egyoldalú gyakorlója, illetve jelenleg (házas)Társkereső. No olvaslak Benneteket, de aztán mennem is kell, de remélem itt tudok hasonlóan gonolkodókkal véleményt cserélni. Sziasztok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. Április 14. 15:191480.
    Látom, ez a topik több, mint egy éves. Nincs energiám végigolvasni, csak az elejét olvasgattam, ezért nem is tudom, hogy volt-e végül is valaki, akinek működött ez a nyitott házasság dolog? Pedig engem tényleg nagyon érdekelne! Arra gondolok, hogy mi van akkor, ha ugyan mind a ketten belefáradtak már a kapcsolatba, de van közös feladat, amit el kellene még végezni, és különben sincs más a láthatáron, csak esetleg jöhet. . . De ahhoz mindenképpen jobb lenne, ha már nem 2szoros elszámolásban" működne a kapcsolat. . .
    Végül is van erről tapasztalat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. Április 14. 15:071479.
    Nagy csalódás lenne ez nekem. :-((
    Remélem nem igaz. . .
    előzmény:
    deluxy (1478)
     
  24. 2004. Április 14. 14:511478.
    Ha jól tudom, már nincs nyitott házasság, házasság sincs. Pisti lelépett. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. Április 14. 10:281477.
    Ma előkaptam az ásómat. . . . nem szeretném, ha a kedvenceim elsüllyednének. . . . ;-)))
    előzmény:
    misibea (1476)
     

Címlap

top