Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2007. november 5. 19:3819101.

    Zsóka! 

    Nagyon szép muzsát küldtél  
                                Hallgatom remélem Ti  is.  

    Sokat fáj a füle a kicsinek állítólag azért mert nem tudja rendesen kífújni az orrát.  Úgy igyekszik pedig                                

                                                  de szájjal jobban megy 

    Nem lázas és jó a kedve, de még teljesen megnem gyógyul nem mehet oviba. Megyünk ha szükség van ránk
                                Szép ez is. 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=3_8v9SEmjtg   Halvány őszi rózsa

    előzmény:
    Kopciherci (19097)
    2007-11-05  19:20
  2. 2007. november 5. 19:3219100.

    Szia Anikó! 

    De jó, hogy sikerült kilábalnod az influból  nagyon rossz lehetett már hogy így elhúzódott a gyógyulásod. Látod mégiscsak a lányod hozta meg a gyógyulást  , milyen jó, hogy odafigyelnek ránk.

    Az enyém sajnos majd csak decemberben jön haza legközelebb, nagyon hosszú lesz még ez a kb egy hónap. Nagyon jó,hogy legalább a fiamék haza tudnak jönni minden hétvégén.  

     

    Körtével egybesütött csirkecombok. 

    Hozzávalók: 3 db csirkecomb , 4-5 db kemény körte, 4-5 db burgonya, 3-4 evőkanál margarin, só, bors, 1 csokor kakukkfű, 1 csokor zsálya

    A csirkecombokat kettévágjuk, sóval, borssal, kukkfűvel fűszerezzük. A körtéket vágjuk négy felé, magházát vegyük ki.
    Tegyük a csirkecombokat egy nagy tálba, adjuk hozzá a körte darabokat, az alaposan megmosott és kettévágott burgonyákat (nem kell meghámozni). Sózzunk, borsozzuk, tegyünk bele kakukkfű- és zsályaágakat. Csorgassuk meg olvasztott margarinnal, keverjük jól össze, majd az egészet öntsük egy nagy tepsibe. Alufóliával takarjuk be, forró, 160-170 fokos sütőben süsük 40-50 percig. Távolítsuk el a fóliát, majd még 10 percig süssük, hogy szép piros, ropogós legyen a pecsenyénk

    előzmény:
    mimoza1oo (19079)
    2007-11-05  07:53
  3. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. november 5. 19:3119099.
    Sziasztok Nagyikák! Mindnyájatoknak kívánok szép álmokat, nyugodalmas jóéjszakét. Aludjatok jól. szeretettel ILI.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. november 5. 19:2919098.

    Szia Zsóka! 

    Én is így vagyok vele, és a kistündéreim  is nagyon szeretik. 

    Úgy emlékszem ezt a recit Boritól  kaptuk.  Rég járt Nálunk                     HIÁNYZIK 

    Csokigombóc     (ajándéknak is jó  

    Hozzávalók:  20 dkg étcsokoládé
                          1,5 dl tejszín
                          1 cs vaníliás cukor
                          5 dkg vaj
                          kakaópor,
                 dió vagy kókuszreszelék

    Elkészítés:

          A csokoládét gőz felett felolvasztjuk, a rejszínnel és a vaníliás cukorral felforraljuk. Hűtőben jól kihűtjük. (kb 20 perc)

         Ezután a csokoládémasszából dió nagyságú gombócokat formálunk és kakaóporba, dióba vagy kókuszreszelékbe forgatjuk. Papírkosárkákba elhelyezve kínáljuk vagy díszdobozba rakva ajándékozzuk.
    A masszát ízesíthetjük reszelt narancshéjjal vagy manduladarabokkal, de tölthetjük 1-1 megyszemmel is. 

    -------->>>> Narancsos linzer süti is isteni jó. 

     

         

    előzmény:
    Kopciherci (19096)
    2007-11-05  19:02
  5. 2007. november 5. 19:2019097.

    Magdika!  

    Nagyon örülök, hogy sok szép élménnyel gazdagodva tértetek haza az színházi előadásról.  Bizony jó ha néha kimozdul az ember az otthona falai közül és eljut egy színházba, koncertre vagy egy kiállításra. Utána sokáig tud táplálkozni belőle. 

    Sajnálom hogy Ákoska betegeskedik, a nagyi szeretete és gondoskodása majd előrébb hozza a gyógyulást.

    Novemberben nálunk is egymást érik az ünnepek. 

     

    Én is hoztam Nektek szép muzsikát. 

    http://uk.youtube.com/watch?v=9ulc51ZOGQk

    K itaro - The Silk Road

    előzmény:
    anutyi (19085)
    2007-11-05  17:44
  6. 2007. november 5. 19:0219096.

    Sziasztok!  Szép estét Mindenkinek! 

    Szia Magdika! 

    Nagyon finom lehet a puncsgolyó is,  elmentettem. 

    Én is gyűjteményezem most a golyórecepteket, úgy vagyok vele, mint nyáron a muffinokkal. Szeretném őket egyenként kipróbálni. Már előre tervezgetem mi mindennel készülök karácsonyra. 

     

    Porcukros hógolyók  

    Hozzávalók: 1 pohár liszt, 0,5 pohár vaj (ne használjunk margarint!), 1 evőkanál porcukor, 1 csipet só, 1 pohár durvára darált dió, 1 csomag vaníliás cukor

    A szobahőmérsékletű vajat tegyük egy keverőedénybe, elektromos habverővel addig keverjük, míg könnyű, habos nem lesz. Adjuk hozzá a porcukrot, sót, vaníliás cukrot, kis adagokban a lisztet, majd végezetül a darált diót. Dolgozzuk jól össze.

    Egy sütőlapra tegyünk sütőpapírt, majd kezünkkel formáljunk a masszából diónyi golyókat. Tegyük egymástól legalább 3 centiméteres távolságra.
    Forró sütőben 160 fokon süssük 15-20 percig. Még forrón forgassuk bele porcukorba

    előzmény:
    anutyi (19095)
    2007-11-05  18:53
  7. 2007. november 5. 18:5319095.

    Szia Zsuzsikám! 

    Minden jót  és szép napokat  kívánok Nektek!

    A héten golyókat is fogok készíteni! 

    Puncsgolyók 

    Hozzávalók:

     egy csomag babapiskóta (vagy 250 g piskótamorzsalék)
    10 dkg cukor
    5 evőkanál rum
    5 dkg mazsola
    4 evőkanál málnaszörp
    3 evőkanál puha vaj
    1 evőkanál kakaó
    5 dkg darált dió
    Reszelt csokoládé a bevonathoz.
    Elkészítés:
    A cukorból és 1 dl vízből főzz sűrű szirupot.
    A piskótát daráld le, a mazsolát áztasd be a rumba.
    Keverd össze a piskótamorzsát a rumos mazsolával, a málnaszörppel és a kihűlt sziruppal.
    Hagyd állni, hogy az ízek összeérjenek, közben a puha vajat keverd el a dióval és a kakaóval, és morzsold össze a masszával.


     Formázz golyókat belőle, és hempergesd meg csokireszelékben.

          

     

    előzmény:
    bubuka54 (19026)
    2007-11-01  08:47
  8. 2007. november 5. 18:4519094.

    Szia Lecsi! 

    Nagyon aranyos képeket küldtél. 

    Kapcsolódó képek:

    · kapcsolódó kép 1. 

    Köszönjük szépen  

    Készítettél mostanába jó fotókat?

    "A barátok nem is annyira harmóniában, mint inkább melódiában élnek"

    Henry David Thoreau

        

    http://www.youtube.com/watch?v=-ZVQm LWS5ls  Máté Péter

    Szép napokat  és kellemes estét kívánok! 

     

    előzmény:
    kormoránok (19063)
    2007-11-04  13:43
  9. 2007. november 5. 18:3319093.

    Kedves Ilike! 

    Az előbb véletlenül Neked  írtam amit a bubukának szerettem volna. Látod téved az ember. 

    Köszönöm a kedvességedet  és olvastam hogy milyen nagyok már unokáid , De jóóó  .

    "Semmit sem cselekedtél a múltban, ami méltatlanná tenne a szeretetre. Semmit sem kell tenned azért, hogy szeretetre méltó légy. E pillanatban nemcsak szeretetre méltó vagy, hanem maga a szeretet. A felszínre kell hozzuk félelmeinket és sötét gondolatainkat, hogy láthassuk, mennyire alaptalanok. Csak ekkor tudjuk őket elengedni."

    (Victor Hugo)

                                         

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19083)
    2007-11-05  16:06
  10. 2007. november 5. 18:2319092.

      

    Szia Anikó! 

    Elolvastam  a végét is   nagyon ötletes volt a gyermek,mert bizony van rosszabb dolog is.  Pihenjél és nem baj az ha nem olyan korán ébred már föl az ember .
    Napsütésbe sokkal jobb felkelni. 

    Jó ha van munkád ,de azért vigyázz nagyon magadra  az egészségnél nincs fontosabb. 

    Remélem majd megírod mikor és milyen volt az előadás. 

       

    A mákossal én is jártam már így,mert sokat teszek bele  

    http://www.youtube.com/watch?v=PgvJg7D6Qck
    Tianik  My heart Will Go On

    Tehetséges ! Puszillak  

    előzmény:
    mimoza1oo (19090)
    2007-11-05  18:06
  11. 2007. november 5. 18:1219091.

    Nagyon finom biztos  a mazsolás rumos dió. 

    Imádom ezt is. 

    Rafaello  

    Hozzávalók: 40 dkg kókuszreszelék

                         18 dkg tejpor (turista)

                         25 dkg margarin

                          30 dkg kristálycukor

                         1 dl víz

                         mandula v. mogyoró

        30 dkg kókuszreszeléket és a tejport egy tálban összekeverjük. A cukorból és a vízből szirupot főzünk, lehűtjük, a margarinnal együtt hozzáadjuk a kókuszos tejport. 1-2 órára hűtőbe tesszük, majd gombócokat formálunk belőle, amibe mogyorót vagy mandulát teszünk, s a maradék kókuszreszelékbe forgatjuk.

     Jó étvágyat hozzá!  

    előzmény:
    Kopciherci (19071)
    2007-11-04  18:51
  12. 2007. november 5. 18:0619090.

       

          Szép estét Kislányok

    Puszillak Magdikám. Igyekszem minden nap itt lenni köztetek, csak már nem olyan korán kelek mint eddig.

    De ugynéz ki , hogy mástmár teljesen meggyógyulok, és talán sikerül korábban kelnem is.

    Rengeteg elmaradásom van, amit sajnos nap- mint nap kell pótolnom, mert nem leszek készen időben a munkáimmal.

       Ennek a kis körlevélnek elolvastad a végét is ??? Mert a kislány azért irta, mert rossz volt a bizije, és előrevetitte, hogy lehetne ő rosszabb is. ........

    Igaz ahogy irod, nekünk eszünkbe sem jutott volna ilyesmi , örültünk hogy iskolába járhattunk, és megvolt a mindennapi betevőnk. 

    Örülök hogy egyre jobban sikerül a kalácsod, én is igyekszem a nyomdokaidba lépni, a mult heti kalácsom nagyon finom volt, csak kifolyt az oldalán egy kicsit a mák. Már a következő mákot ledaráltattam a párommal, majd elfogy a pogácsánk, és akkor megint kalácsot kért. ...... Meg is csinálom, miért is ne.

        Olvasom vissza, hogy nagyon szép volt az előadás amit néztetek, kiváncsi vagyok nekünk mi lesz az első a bérleti előadások között.

        szép jó estét kivánok, és nyugodalmas jó éjszakát   

    előzmény:
    anutyi (19088)
    2007-11-05  17:56
  13. 2007. november 5. 18:0219089.
    Puszillak   a finom csokoládé nagyon jól esett  most este fogyasztottam el. 

    Jól működik a sütőd?

    Ma nagyon guszta lett a fonott kalácsom  és a kakaós tekercsem. 

         "Nem a képességeink mutatják meg, hogy kik vagyunk, hanem a döntéseink."

    (JK Rowling)
          Szép estét  és várunk  gyere máskor is. 
    előzmény:
    Limpi (19078)
    2007-11-05  07:51
  14. 2007. november 5. 17:5619088.

       

                  Szép estét kívánok! 

    Szia Anikó! 

    Képzeld most végeztem el,ma úgy összejött minden és ez lesz egész héten. A kalácsom még sül Minden héten sütök ,és már egész jó belejövök. 

    Örülök hogy itt voltál, és érdekes cikket tettél be,sajnos sok gyermeknél ez nem vicc. Ma hallottam a rádióba,hogy több fiatalkorú belehalt a saját készítési tulipán virág főzetük miatt.

    Szeretnek kábultak lenni a mai gyerekek.  Nekünk ilyesmi eszünkbe se jutott volna. 

    Igaz régen is szipózták a technokolt . 

              Legyen szép estéd  és jó pihenést kívánok! 

     

     

    előzmény:
    mimoza1oo (19082)
    2007-11-05  13:31
  15. 2007. november 5. 17:5219087.

       

            Szia Limpi

    Megörültem, a forró csokoládédnak, mert tudod, én gyüjtöm a különböző kávé- és tea képeket, későbbi felhasználás céljából.

    Szives engedelmeddel a tiédet is betettem a gyüjteményembe....... ami egyébként nagyon egyedi, és nagyon finom volt, köszönjük szépen......

        Szép jó estét Neked is és nyugodalmas jó éjszakát  

    előzmény:
    Limpi (19078)
    2007-11-05  07:51
  16. 2007. november 5. 17:4519086.

     

              Szép jóestét Mindenkinek.

    Ilikém, hát igen ránkfér egy kis imádság, mert manapság nagyon nehéz kifogni olyant, aki minden téren megfelelne, és főleg megbizható, és becsületes.

    Azért probálkozunk, mert sikerülnie kell.

        Bizonyára vannak még jó gyerekeke, csak vajjon merre ???? hol kellene kereseni.

    Mindig mondom, hogy nem kell keresni, egyszer csak amikor nem is számitunk rá akkor bukkan fel.

          Nyugodalmas jóéjszakát  álmodj szépeket.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19083)
    2007-11-05  16:06
  17. 2007. november 5. 17:4419085.

    Szia Zsóka! 

    Nagyon jó volt az előadás ,és kellemesen el is fáradtunk.de jó volt egy kicsit kikapcsolódni.  
    A Szinházi élmény az csodálatos. 

    Sajnálom hogy Ti az idén nem tudtok ilyenbe részesülni,de majd jövőre. 

      

    Bizony nagyon sokat számit a lisz minősége  

    jártam  már én is így  Igaz akkor nem nevettem rajta. 

    A krumplis pogácsa jó ötlet majd készitek a hétvégén.

    Ákoskám beteg  és lehet hogy elmegyünk szerdán vigyázni rá és ott is maradunk a hétvégén,mert sok ünnepet egybe fogunk megtartani. November ilyen  

    Hallgassunk szép muzsikát! 

      http://www.youtube.com/watch?v=r0VUXLsBSjo

    Imádtam valamikor keringőzni 

    előzmény:
    Kopciherci (19069)
    2007-11-04  18:39
  18. 2007. november 5. 17:3019084.

    Mindenkit sok szeretettel  köszöntök! 

       Szia Bubuka! 

    Olvasom hogy kellemesen elfáradtál ,ma én is. 

    Ezért jutottam ilyen késő a géphez. 

    Tudod ha leülök nem tudom abbahagyni az írásokat és bizony a faladataimat  nem tudom elvégezni. 

    Ma takaritottunk ,elmentünk vásárolni és főznöm- sütnöm is kellett. 

    Nekem is nagyon hiányoztatok!  

    "A barát az az ember, aki mellett mersz önmagad lenni"

    Pam Brown

    "Egy barát sosem közli hogy "Én előre megmondtam" - még ha ez is az igazság"

    Wendy Jean Smith

                                                 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19076)
    2007-11-05  07:39
  19. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. november 5. 16:0619083.
    Anikóm! KÖszönöm a kedves leveledet meg az aranyos képet. Majd én imédkozom, hogy kerüljön egy rendes fiú a kislányod útjába.
    Akadnak még jó gyerekek, csak nehéz kivárni.
    Sokszor puszillak legyen szép az estéd ..ILI.
    előzmény:
    mimoza1oo (19082)
    2007-11-05  13:31
  20. 2007. november 5. 13:3119082.

       

       Ilikém,

           Bárcsak beválna a jóslatod, jó lenne már egy icurka-picurka kicsi gyermeket ölelgetni, babusgatni.

    A kislányom is  benne lenne, dehát ahhoz ő nem elég egyedül. A férfiak sajnos eléggé megbizhatatlanok, volt egy kapcsolata  , a fiut még elemi iskolából ismerte 8 éves korától.  Aztán barátok voltak elejétől, aztán jött a nagy szerelem,  imádat, és sok-sok veszekedés és vita.  Se együtt, se külön nem birtak meglenni. Aztán tavaly lett a nagy szakitás, nagyon sajnáltam mindkettőt. szerintem még mindig csak egymást szeretik, de jobb lenne ha nem jönnének ujra össze.

    És hát egy ujat találni, a mai világba........ tudod egy ismeretlen azt se tudjuk honnan jött, szóval nem könnyü dolog.

    Én nagyon félek az ismeretlentől.................. meglátjuk, mit hoz a jővő, tudod valahogy mindig van.

        Te örülj a kisunokáidnak, nagyon boldággá tudnak tenni egy nagymamát, még akkor is ha néha nagyon fárasztóak tudnak lenni.

       Szép napot és jó pihenést, van mit kipihenned......puszika  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19081)
    2007-11-05  10:16
  21. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. november 5. 10:1619081.
    Szia Anikóm!
    Köszönöm a jó kívánságot meg a finom haboskávét nagyon jól esett.
    Jgen alaposan elfáradtam, de nagyon megérte. Sok- sok szeretetet kaptam tőlük.
    Meglátod hamarosam Neked is jönnek sorban a kis lurkók. Észre se fogod venni és már itt is vannak..
    Neked is nagyon szép napot kívánok. Sok puszit küldök ILI.
    előzmény:
    mimoza1oo (19077)
    2007-11-05  07:47
  22. 2007. november 5. 08:0819080.

      

    Szép jóreggelt Magdikám.

    Egy édes kis e-mailt kaptam , felrakom Nektek is, milyen előrelátóank tudnak lenni a gyerekek, ha rossz a bizonyitványuk.

    Anyához egy levél kislányától.

    Az édesanya belép kislánya szobájába. A szoba üres, az ágyon egy
    boríték hever. A legrosszabbtól tartva felbontja a borítékot és a
    következőket olvassa:

    Drága Édesanyám!

    Sajnálom, hogy ezúton kell közölnöm, hogy elmentem hazulról legújabb
    kedvesemmel. Ő egy igazi szerelem, látnod kéne, mily kedves a testét
    borító tetkó, mily vonzóak piercingjei és elsősorban hatalmas
    motorbiciklije!
    Ez azonban, drága Édesanyám, nem minden. Terhes vagyok, és Abdul azt
    mondja, hogy majd gyönyörű életet élünk sivatagi vándortörzsével. Ő
    sok-sok gyereket szeretne, nekem is ez az álmom. S mivel rájöttem,
    hogy a marihuana voltaképpen hasznos, füvet fogok termeszteni
    barátaink számára is, ne szenvedjenek oly nagyon, amikor fogytán a
    koksz meg a heroin. Azalatt bízom benne, hogy a tudomány felfedezi az
    AIDS gyógyszerét, már csak azért is, hogy Abdul jobban érezze magát,
    hisz annyira megérdemli!
    Édesanyám, ne aggódj, hiszen már 13 éves vagyok, tudok magamról
    gondoskodni. Remélem, hamarosan meg tudlak látogatni, hogy
    megismerkedhess a kedves unokákkal.

    Szerető lányod.

    p.s.

    Amit írtam, baromság. A szomszédban vagyok.. Csak azt akartam mondani,
    hogy vannak az életben rosszabb dolgok, mint az éjjeliszekrényen
    található év végi bizonyítvány.
    Szerető lányod.

     

                       

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  23. 2007. november 5. 07:5319079.

        

      Szép napot neked is Zsókám

    Reggel mintha már végre kicseréltek volna, nagyon kellemessen ébredtem.

    Talán még este volt egy kis utolsó hajrája a bajomnak, egyfolytába fujtam az orrom, azt hittem ülve kell aludnom.

    De aztán végigaludtam az éjszakát, és ma reggel már végre nem izzadtan ébredtem. Jól vagyok.  A családom mindent megtett a javulásom érdekébe....... szeretem őket.

    Neked is kivánok nagyon szép napot, és  jó munkát,. s délután jó pihenést.  Köszönöm a kellemes zenét, még most is hallgatom.

                            

    előzmény:
    Kopciherci (19072)
    2007-11-04  19:05
  24. 2007. november 5. 07:5119078.
    Jó reggelt kívánok mindenkinek!
    Ma reggel kivételesen igyatok egy finom forró csokoládét kávé helyett - vagy előtt! Alchri készítette, érdemes megkóstolni!
    Egészségetekre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. november 5. 07:4719077.

       

       Szia Ilike

                 Szép jóreggelt Mindenkinek.

    Nagyon jól érezhetted magad a kis unokáid körébe. Most már Rádfér a pihenés. Gondolom azért nagyon elfáradtál.

    Már alig várom, hogy engem is lefárasszon 1-2 kis unoka. Dehát nagyon kéreti magát és nehezen jön.

    szép napot kivánok én is neked és jó pihenést.

                                

    Kislányok

        Szép jóreggelt Nektek is, hozok egy kis kávét és teát válogassatok kedvetekre.

          Kellemes napot, és kellemes hetet  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19076)
    2007-11-05  07:39
  26. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. november 5. 07:3919076.
    Sziasztok Nagyikák.Nagyon szép reggelt Mindenkinek!!!!
    Végre kipihentem magam a nagy forgalom után. De jóleső fáradságban volt részem.
    Aranyosak az unokáim mind nagyon szeretnek és ez nagyon jó.
    Igaz mindent megtettem nekik.
    Most már leszek. Remélem mindnyájan jól vagytok , amit a további napokra is kívánok. HIÁNYOZTATOK. MIND. Szeretettel ölellek mindőtöket ILI.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. november 5. 07:0919075.
    Szia Zsóka! Szép jóreggelt kívánok .
    Köszönön, hogy hiányoltál, jólesik. Köszönöm a szép Almási verset, meg a linket ,és a képekett.
    Mind nagyon szépek voltak. A link tényleg gyönyörű. Ausztriában láttam hasonló házakat, virágokat és a házak ablakaiban azokat a csodás futómuskátlikat..
    Igen az uncsikkal voltam elfoglalva.1 hetet voltak nálunk. Képzeld az öt gyerek köztük a húgom unokája is nagyon jól elszórakoztattak. De ki is fárasztottak. Most karácsonyig (szabin leszek,) nem jönnek. Akkor majd kezdem előről.
    A golyókat is megszeretném csinálni, már elmentettem.
    Nagyon sok fincsi recit kapok Tőletek köszönöm. Most befejezem. Legyen szép a napod vigyázz Magadra szeretettel puszillak ILI.
    előzmény:
    Kopciherci (19074)
    2007-11-04  19:36
  28. 2007. november 4. 19:3619074.

    Szia Ilike!  

    Jó, hogy megjöttél, már nagyon hiányoztál. Biztosan az unokáid körében töltötted az időt. Feltöltődtél a szeretetükkel  és jól kifáradtál mire mindenkinek a kedvében jártál. 

    Nagyon örülök, hogy sikere lett a habos mákosnak. Nyugodtan lementhetsz bármit amit beírok, hiszen azért teszem be, hogy minél többen megismerjük és kipróbáljuk a reciket. 

    A mazsolás golyók is nagyon finomak. Igaz én még nem készítettem el, de már kóstolót kaptam belőle  és a receptet.

     

    Almási Gábor:
    Rózsa

    Illatozó színes virág,
    Benne szép üzenet,
    Szívhez szóló,
    Benne a fél világ.
    Jaj, ha nem vigyázol, megszúrhat
    Itt-ott, itt-ott,
    De sebedre szépsége
    Enyhülést is ad.
    Ne félj, ha tövise sok,
    Bátran leszakíthatod!

    Diafilm:Gyönyörű virágok


    Link

    Kicsit sokára tölti be, de érdemes kivárni. 

     

     Jó pihenést, és nyugodalmas jó éjszakát kívánok! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19073)
    2007-11-04  19:05
  29. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. november 4. 19:0519073.
    Szia kedves Zsókuci!
    Végre itt vagyok. nagyon hiányoztál. Köszönöm a képeket meg a most küldött golyokat, igaz nem nekem köldted de én is elmentettem.
    Megsütöttem a habos mákos lepényt., azt hiszem tőled olvastam.. Nagyon ízlett mindenkinek. Finon, Finom Finom mindenki ezt mondta. Írtam a topicban Neked is, illetve mindenkinek szólót. Most megyek aludni, mert nagyon fáradt vagyok További szép estét , jóéjszakát kívánok nagyon sok szeretettel ILI.
    előzmény:
    Kopciherci (19071)
    2007-11-04  18:51
  30. 2007. november 4. 19:0519072.

    Szia Anikó! 

    Nagyszerű, örülök ha már visszatért a régi kedved és még pogit is sütöttél.  Látod egy jó szer és a szerettei törődése csodákat tesz az emberrel.

    Bizony jól esik ha törődnek velünk és nem hagyják elhanyagolni magunkat. Én legalábbis hajlamos vagyok a saját bajomat lekicsinyelni, na ilyenkor szól közbe a család és pihenésre bír. 
    Igen, olyan aranyosak mikor úgy lépnek fel velünk szembe ahogy tőlünk látták. Látom Krisztikéd is elhalmozott téged gyümölccsökkel, üdítővel, egy kis nassal és sok szeretettel a gyógyszerek mellé. 

     

    Hallgassunk egy kis szép zenét! 

    http://uk.youtube.com/watch?v=3FniHgiyaTY

     p hilip glass: the hours

     

    előzmény:
    mimoza1oo (19059)
    2007-11-03  18:18
  31. 2007. november 4. 18:5119071.

    Finom a kókuszgolyó is nagyon! 

    Mazsolás rumos golyók  

    100 g puha vajat,
    100 g szitált porcukrot,
       keverőgéppel jól kikeverünk.


    Apránként belekeverünk
    1 vancukrot,
    300 g reszelt főzőcsokoládét,
    3 ekanál rumot,
    végül hozzáadunk
    125 g rumban eltett mazsolát.


    A masszát egy időre hideg helyre tesszük, majd kis golyókat formázunk belőle.


    Ezeket megforgatjuk
    100 - 150 g csokoládéreszelékben  (ízlés szerint kakaóporban, kókuszreszelékben vagy porcukorban)

    A rumos golyókat celofántasakokba csomagoljuk, vagy jól záródó üveg-, illetve celofántálban  tároljuk.

    előzmény:
    anutyi (19048)
    2007-11-03  15:36
  32. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. november 4. 18:4719070.
    Kedves kis Magduci!

    Köszönöm a szép képeket meg a kedves leveledet.Nem beszélve a gyönyörű Túrmezei Versről.Nagyon szépeket küldesz mindég.KÖSZÖNÖM!!!
    Ma sütüttem még amit olvastam a topicban :Habos mákos lepényt. Nagyon finom volt Az unokáimnak nem győztem sütögetni. Minden nagyon ízlett nekik. Mégegyszer köszönök mindent. Most megyek korán szeretnék lefeküdni mert hulllllla vagyok . További szép estét kívánok sok sok
    szeretettel vigyázz Magadra. Jó éjszakát . ILI. Pusz Pusz.
    előzmény:
    anutyi (19051)
    2007-11-03  15:57
  33. 2007. november 4. 18:3919069.

    Szia Magdika! 

    Biztos nagyon jó lesz a drámai előadás is!  Én is nagyon szeretek szinte mindent ami színház, csak sajnos mi ritkán jutunk el. Az ovival szoktunk közösen, de most a nagy átszervezési láz miatt elmaradt a bérletvétel. 

    Hát sütkéreztem tegnap, de így még nem emlékszem, hogy jártam volna. Valami eddig nem ismert lisztet vásároltam és bedagasztottam a lekváros buktát. Több, mint 1 1/2 órát vártam rá, de nem volt hajlandó megkelni egy picit sem. Kénytelen voltam a családot szélnek ereszteni, hogy kutassák fel melyik boltban kapható az a liszt amivel dolgozni szoktam. Ezzel már minden gond nélkül sikerült elkészíteni a buktát, a krumplis pogácsát, a kígyó rétest, és a zserbót.

    Ma nagyon szép idő volt ránk egész délelőtt, akkor kezdett már el esni az eső mikor elindultunk haza.

     

     "Az emlékezés a találkozás egyik formája." 

    Kahlil Gibran

     

     

    előzmény:
    anutyi (19047)
    2007-11-03  15:28
  34. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. november 4. 18:3619068.
    Drága Magdikám!
    Meg minden kedves Nagyikák!
    Nagy szeretettel köszöntelek Benneteket!!!
    Végre itt vagyok. Dután mentek el az edelényi unokáim. A 20 éves Tamás, a 14 1/2 éves Ádám Ők a kopaszok.A maglódi unokáim az Arnold 17 éves
    a Mirtill a húgom unokája 7 éves és az Evelin 15 éves. Nagy boldogságban , szeretetben töltöttem egy hetet
    a négy unokámmal, meg a húgom unokájával.
    Viszonylag hamar elmúltak a szép napok. Jó volt együtt, de nagyon elfáradtam. Igaz a férjem nagyon sokat segített, meg a gyerekek is. Mindég megterítettek, néha mosogattak.
    Sikerült megsütni a vízen kullogót. Nagyon nagy sikere volt. Csináltam egy képet ahogy eszik a kullogót. Sajnos a többit elrontottam. Az unokám telefonjával készítettem és nem sikerültek,. egy lett viszonylag jó. Az Evelin aki most 15éves nem ült oda, mert azt mondta, hogy a kopaszokkal nem akar fényképezkedni.
    Az egyszem képet holnap a fiam beteszi a topicba.
    Sajnos én még mindég nem értek hozzá.
    Nagyon hiányoztatok. néha azért be-be kukkantottam hozzátok.
    Holnapra kipihenem magamat és újra frissen állok közétek. Addig is további szép estét minden kis Nagyikának , vigyázzatok Magatokra aludjatok jól, szép álmokat mindenkinek..Szeretettel ILI.
    előzmény:
    anutyi (19051)
    2007-11-03  15:57
  35. 2007. november 4. 18:1719067.

    Sziasztok!  Szép estét Mindenkinek! 

    Szia Lencsi! 

    Nagyon szépek a képek és a versek! 


    Almási Gábor:

    Őszi tabló

    Összeszedegetem a faleveleket,
    Kiválasztok egy sárgát,
    Egy barnát,
    Egy vöröset,
    És ide teszem, eléd.

    Most te rakj mellé
    egy makkot,
    Egy kövér gesztenyét,

    És rakjuk ki a falra
    ezt az őszi tablót,

    Aztán menjünk,
    Te arra,
    Arra meg én,

    És ha erre járunk,
    Gondoljunk egymásra,
    És nézzük meg újra,
    Mit ábrázol az őszi kép!

    előzmény:
    kormoránok (19045)
    2007-11-03  10:10
  36. 2007. november 4. 15:2519066.

       

    Magdikám.

    Elfelejtettem megemliteni, a videó amit küldtél irtó aranyos, nagy élvezettel hallgattuk, és néztük meg a Párommal együtt.

      Köszönjük szépen az ingyen előadást....puszillak  

    előzmény:
    anutyi (19061)
    2007-11-03  19:00
  37. 2007. november 4. 15:2319065.

      

    Magdikám.

    Szerintem ezek a szervezett utak a legjobbak,  mert odavisznek, és vissza is visznek Benneteket, nincs gondotok a kocsira, vagy hogy  hogyan juttok haza..,...nagyon jó

    A Madách-ba mi utoljára a Macskákat láttuk, felejthetetlen volt az előadás, és a dallamok .......  ja és az "őrült nők ketrece" Haumann Péterrel ,-  éppen tegnap a csillag születikbe volt egy dal a " macskákból"  elég szépen énekelte a kislány..

    Én valahogy többet vártam a tegnapi "csillag születik" -től , lehet hogy én vagyok talán igényesebb.

       szép délutánt kivánok Mindenkinek    

    előzmény:
    anutyi (19060)
    2007-11-03  18:40
  38. 2007. november 4. 15:1019064.

       

      Szia Lencsikám.

    Köszönjük a kávét nagyon kis finomka volt, és a képeid csodásak, el is mentettem őket, felhasználás céljából. Tudod hogy én gyüjtöm a kávés képeket, mert reggelente én szoktam felszolgálni mindenkinek, kivéve amikor nem érzem jól magamat, mint ma reggel is.

    Ugy látszik nehezen hagy el engem ez a fránya influ, egyszer jobb, másszor leizzadok. Iszom a Neo Citránomat, mellé a c vitaminok tömkelegét,,,,  dehát lassan mulik.

       Menni akartunk valamerre kicsit, de hát maradtunk itthon, még a kis kertemet sem tudjuk rendbehozni. Várnom kell vele...sajnos.

      Puszillak nagyon szép délutánt Nektek, és

                Mindenkinek kellemes vasárnapot   

    előzmény:
    kormoránok (19063)
    2007-11-04  13:43
  39. 2007. november 4. 13:4319063.
        Küldöm a délutáni kávét Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2007. november 3. 21:0719062.

    További szép estét  és jó éjszakát kívánok 

                        Mindenkinek! 

    Az RTL KLUB -on Csillag születik.  

                                           

                  

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  41. 2007. november 3. 19:0019061.

         

    Gyermek szerelem. 

    Aranyos nézzétek meg!  

                               http://www.indavideo.hu/video/Kata_es_a_szerelem

                                           

    előzmény:
    mimoza1oo (19057)
    2007-11-03  18:09
  42. 2007. november 3. 18:4019060.

      Szióka!  

                          További szép estét kívánok! 

    Anikó!  Látod milyen klassz bérlethez is lehet jutni.  .

    Igaz  a NEt.en lehetne tájékozódni a lehetőségekről ,majd jövőre filyelni fogom. 

    Nekünk ez jó,mert szervezett út és előtte Múzeum látogatáson is részt veszünk most a Szőnyi kiállitást tekintjük meg. 

    A Madách Szinházba is voltunk már több alkalommal is ott láttuk a Rómeó Juliát,és Producereket is.  Csodálatos szép volt . 

    Kívánok Nektek  is szép élményeket  és
                                       jó szórakozást! 

    előzmény:
    mimoza1oo (19054)
    2007-11-03  18:03
  43. 2007. november 3. 18:1819059.

     

             Képzeld Zsókám

    Ez a Neo Citrán annyira jó, hogy a tegnapi kettő után és pár cetebe után ma reggelre nem köhögtem, a náthám is elmult, és már ki tudtam menni a piacra.

    Kicsit megizzadtam hazafelé , de azért mert tul voltam öltözve, féltem hogy megfázom, de annyira szép tavaszi idő van egész nap.

    Délután aludtam két órát, és most teljesen jól érzem magam, annyira, hogy sütöttem töpörtyüs pogit, és főztem is rengeteg mindent. Már kivántam a konyha teszés-veszést.  Hiányzott, tudod nem vagyok egy ülős fajta.

    Köszönöm szépen a recept csodás amit feltettél.

    Igazad van abba is, hogy jó hogy valaki már beleszól a sorsunkba de jól is esik, hogy törődnek velünk  ugye ????? nekem is nagyon jól esett met kell hogy mondjam.  Ha láttad volna milyen nagyosan felnőttessen, és komolyan csinálta. Kipakolta miket hozott nekem, egy szatyornyit, finom üditőket, banánt, valamilyen magos csokit, ami nem hizlal, és ezeket a drága gyógyszereket hozzá. De hát érdemes volt, mert nagyon jót tett, még a gondolat is ............és a nagy segitség, és a tőrődés.

        Zsókám. puszillak, szép estét és holnap szép időt ......  mi valószinü kicsit kirándulgatunk itt a környéken a jó levegőn, persze sállal a nyakamba.....

    előzmény:
    Kopciherci (19042)
    2007-11-03  09:45
  44. 2007. november 3. 18:1219058.

    Zsóka  receptje  finom  

    Szilvás lepény  
    Tésztája: kelt tészta
    13 dkg rétesliszt,
    13 dkg finomliszt,
    2 dkg élesztőt kevés cukros tejben ,megkelesztünk,
    só, tojássárgája,
    annyi langyos tej, hogy közepesen kemény kelt tésztát kapjunk.
    diónyi olvasztott vaj,
    1 kiskanálnyi olaj
    Kizsírozunk egy 20 x 40 cm-es tepsit.
    Kinyújtjuk a tésztát és a tepsibe fektetjük.3/4 kg kimagvalt szilva fölfelé legyen a húsa,lehet más gyümölcsöt is tenni bele befőtett is.
    10 dkg darált mák, 10 dkg cukor rászórjuk a tetejére
    erre 4 dkg olvasztott vajat morzsolunk és betoljuk a hideg sütőbe.10 percig egész lángon sütjük, majd tartalékra vesszük. mikor rózsaszínű 1 deci langyos tejjel meglocsoljuk.
    Utána ismét sütőbe toljuk és pirosra sütjük.


    Jó étvágyat kívánok hozzá!  

     

    előzmény:
    anutyi (19055)
    2007-11-03  18:05
  45. 2007. november 3. 18:0919057.

       

       Jajj bocsi, ugy látom Magdikánkkal egyidőben válaszoltam, és ő sokkal precizebben és kimeritőbben válaszolt mint én.

        Az ő tanácsát fogadd el, mert sokkal jobban ért hozzá.......

          pusz pusz Anikó

                                                                 

    előzmény:
    gelsomina4 (19053)
    2007-11-03  16:54
  46. 2007. november 3. 18:0619056.

       

        Szia.

    Bár nem tőlem kérdezted, valószinü Anutyi nincs a gépnél, igy megirom Neked, hogy én majdnem mindenbe élesztőt használok, egy keveset, ha sütőport irnak, tegyél bele 1-2 dkg. élesztőt nyugodtan, ugyanolyan finom lesz. Egyszer probáld ki, és azután meglátod.

    Miért nem lehet Nálatok sütőport kapni.?????

         Szia szép estét Neked is     Anikó  

    előzmény:
    gelsomina4 (19053)
    2007-11-03  16:54
  47. 2007. november 3. 18:0519055.

    Szia! Üdvözöllek! 

    Beteszem Neked ezt a linket a sütőporról. 

    Miért nő meg a sütőportól a sütemény?


    Mi a sütőpor titka, és hogyan növeli meg a tészták térfogatát?

    A tészták térfogatnövekedése a sütőpor és más, a sült tészták lazításához használt vegyi anyag elbomlása során keletkező széndioxiddal magyarázható.

    De mit is tartalmaz a sütőpor? A nátrium-hidrogénkarbonát mellett a sütőporban megtalálható még a a foszforsav savanyú sója (Ca(H2 PO4)2 ) vagy a dinátrium-dihidrogén-difoszfát (Na2 H2 P2 O7). Ezek a savhordozók a széndioxid gyors vagy lassú felszabadítását szabályozzák.

    Piskóta vagy omlós tészta készítésekor  a sütőport azért kell a liszttel összekeverni, mert így megakadályozhatjuk a nátriumhidrogénkarbonát és a savhordozó idő előtti reakcióját. Egy Dr.Oetker sütőpor 32 százaléka a nátrium-hidrogénkarbonát.

    Bizonyos tészták sütésekor nem sütőport, hanem például szalakálit használunk. Ez tisztán csak ammónium-hidrogén-bikarbonátot tartalmaz, mely a sütés során széndioxidra, vízre és ammóniára bomlik.

    Mivel ez a vegyület kevésbé bomlékony és a keletkező ammóniát magas hőmérsékleten a tészta könnyen visszatartja, ezért csak vékony süteménylapok illetve könnyű tészták lazítására alkalmas.
    Az élesztőt kelt tésztákhoz használjuk pld. ebbe. folytatom...

    előzmény:
    gelsomina4 (19053)
    2007-11-03  16:54
  48. 2007. november 3. 18:0319054.

       

         Puszillak Magdikám.

    Szép jóestét Kislányok.

    Ragyogó darabot néztek meg, biztosan nagyon fogjátok élvezni. Én is nagyon szeretem ezeket a történelmi darabokat.

    A Radnóti  szinházba is ragyogó szinészek játszanak, többek között, Szombathy Gyula, Csomos Mari,Kovács Adél,  Hirtling István, Borbás Gabi, Csányi Sándor,Bálint andrás, Börcsök Enikő stb. és akkor csak az ismertebbeket emlitettem.

     Azt hiszem elsőnek talána Charlotte Bronté: Jane Eyre darabját fogjuk megnézni,  de játsszák a  Molnár Ferenc RIVIÉRA-ját is,

    Képzeld el, ez egy olyan bérlet,  a nyáron Krisztim valamelyikünk szülinapjára hozta, hogy benne van 6 drb ingyenjegy, de c sak ugy érvényes, hogy megveszünk hozzá 1 drb. jegyet, nagyon jópofa elöször nem is értettem, de igy ketten megyünk egy árából. Krisztim kettő ilyen bérletet vett, és igy majd négyen megyünk. Milyen az élet, annó még gondoltuk , hogy a Sanyi lesz a negyedik. Azóta őt " elfujta a szél " tőlünk.........

       Nektek nagyon jó szórakozást kivánok,  a Magyar Szinházba még nem voltunk, de a volt Nemzetibe rengeteget, szerettem oda is járni.  Legjobban az Operettet, és a Madách szinházat látogattuk.

    Most elkezdődik nekünk is az idény, novemberben.

    Biztosan megszépitettek a fodrásznál, érezzétek magatokat nagyon jól.

    Köszönöm a receptet, én ma töpörtyüs pogácsát sütöttem, nagyon finom lett, illatos és pirospozsgás. Ebédre kacsaleves, rántott csibeszárnyak májjal töltve, és rántotthalfilé...... savanyuság.

        Nagyon szép estét, jó szórakozást, és utána kellemes nyugodalmas éjszakát kivánok    

              Mindenkinek

    előzmény:
    anutyi (19046)
    2007-11-03  15:16
  49. 2007. november 3. 16:5419053.

    Kedves Nagyik!

    Elmagyarázná valaki (egy nagymama kortól még naggggyon messze állónak), hogy mi a sütőpor.  Mi történik, ha sütőporos receptbe nem teszem bele ill kis élesztővel pótlom. Ahol élek nem ismerik, a boltban mindig élesztőt nyomnak a kezembe. A lenti muffin receptre fenem a fogam, de abba is kell 

    Köszönöm.

    előzmény:
    anutyi (19052)
    2007-11-03  16:03
  50. 2007. november 3. 16:0319052.

    Szia bubuka! 

    Legyen szép hétvégétek  és kellemes napotok. 

    Sütöttél valami finomat ma?

    Finom sütike ez is 

    Csokis-gesztenyés szelet
    Hozzávalók: A csokoládés felverthez:
    10 dkg liszt
    12 dkg cukor
    6 tojás
    2 dkg vaj
    2 dkg kakaópor
    porcukor a díszítéshez
    A gesztenyekrémhez:
    10 dkg gesztenyemassza
    10 dkg vaj
    5 dkg porcukor
    rum
    Elkészítés:
    A tojásfehérjét 8 dkg cukorral kemény habbá verjük.
    A megmaradt cukrot habosra keverjük a tojások sárgájával, hozzáadjuk a fehérjehabot, majd a lisztet és óvatosan simára keverjük.
    A kakaóport 2 dkg olvasztott vajjal simára keverjük, majd a felverthez adjuk.
    Sütőpapírral kibélelt tepsibe simítjuk, majd 180 fokos sütőbe készre sütjük.
    Az áttört gesztenyemasszát habosra keverjük vajjal és cukorral, végül egy kevés rummal ízesítjük.
    A lehült csokoládés felvert tésztát kiborítjuk a tepsiből, leválasztjuk róla a sütőpaírt, majd félbevágjuk.
    Megtöltjük a gesztenyekrémmel, és a hűtőben jól lehűtjük.
    A felszeletelt csokis-gesztenyés szeletet porcukorral meghintve tálaljuk.

    előzmény:
    bubuka54 (19026)
    2007-11-01  08:47
  51. 2007. november 3. 15:5719051.

    Szervusz Ilike!  

    Örülök  hogy kellemes telnek a napjaid. 

    5 unokáddal is találkozhattál  ez igen .Biztos boldogsággal töltött el. 

    Kellemes hétvégét kívánok  és jó pihenést!  

    Túrmezei Erzsébet:


    Ma!

    Holnap talán az ajkam néma.
    Hogy ne maradjak
    szerető szóval
    senki adósa,
    úgy szóljak még ma.

    Holnap talán merev a lábam.
    Segíts, Megváltóm,
    hűséges szívvel
    szüntelen veled
    járni a mában.

    Holnap talán karom se mozdul.
    Ma szent örömmel
    úgy tegye dolgát,
    mint a Te szolgád
    itt s a síron túl.

    Holnap tán a szívem is hallgat.
    De ma hirdesse
    minden verése:
    Áldom, Megváltóm,
    mentő hatalmad.

    A tegnapot befödte véred.
    Tied a holnap.
    Nekem csak mám van.
    Segíts hűséggel
    ebben a mában szolgálni néked!

        

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19029)
    2007-11-01  13:27
  52. 2007. november 3. 15:4819050.

    Szióka!   

    Örülök, hogy itt jártál  ,gyere máskor is. 

    Puszillak 

    ÉS MINDIG GONDOLJ ARRA:  

    Az élet nem azzal mérhető, milyen sokáig lélegzünk,
                  hanem azokkal a pillanatokkal,
                       amelyektől elakad a lélegzetünk.
      

     

    előzmény:
    richtermama (19030)
    2007-11-01  13:29
  53. 2007. november 3. 15:4419049.

    Szia Lencsi!

    Köszönjük szépen  a  szép verseket  és a csatolt képeket. 

       Gyönyörű szépek!

    Kapcsolódó képek:

    · kapcsolódó kép 1.

    Reichard Piroska: Őszi üdvözlet

    Ragyogd körül szomorú homlokát,
    ha elmélyedve egymagába jár.

    őszi virágok nyiljatok neki,
    tudom, hogy titeket ő is szeret.

    Szivében úgy is az örök vihar
    reménytelen enyészetről beszél.

    Magános lelkek gyilkos rémei,
    legyetek hozzája irgalmasok.

    ha nagyon fájna néki a magány:
    álmába szőjetek be engemet...

                                          

    előzmény:
    kormoránok (19043)
    2007-11-03  10:02
  54. 2007. november 3. 15:3619048.

    Szia!  

    Imádom a Mozart golyót. 

                Köszönjük szépen  a recepteket. 

    Finom a kókuszos is 

    Kókuszgolyó
    Hozzávalók:
    50 dkg háztartási keksz
    10 dkg vaj
    2 evőkanál kakaó
    20 dkg porcukor
    1 mokkáskanálnyi rumaroma
    1 csomag kókuszreszelék
    meggybefőtt leve

    Elkészítése:
    A kekszet ledaráljuk, elkeverjük a cukorral, a kakaóval és a szobahőmérsékletű vajjal.
    A meggybefőtt rumaromával ízesített levéből annyit teszünk hozzá, hogy formálható legyen.
    Nedves kézzel golyókat készitünk belőle és egyenként megforgatjuk őket a kókuszreszelékben.
    Fóliával letakarva hűtőszekrénybe tesszük, míg megkeményedik.

    Megjegyzés:
    Sütés nélkül készíthető desszert.

    előzmény:
    Kopciherci (19042)
    2007-11-03  09:45
  55. 2007. november 3. 15:2819047.

    Szia Zsóka! 

    Majd ird meg mi finomat sütöttél ma. 

    Nekünk nagyon izlett az ízes levél  kérték a gyermekeim hogy süssek máskor is. 

    Beirom mit nézünk meg holnap.

    Jen Anouilh

    Becket ,vagy Isten becsülete

    Történelmi dráma II Henrich uralkodásában játszódik 

    Mi szeretjük a drámái előadásokat is. 

    Te is szépet küldtél köszönöm az  Ir áldásokat  és a képes idézeteket.

    Én is örülök.... ------>>>

    "Az emberi szívnek nincs nagyobb boldogsága, mint boldogságot látni, melynek alkotói mi vagyunk. "
     
    Eötvös József

         

     Szép estét kívánok! 

    előzmény:
    Kopciherci (19041)
    2007-11-03  09:08
  56. 2007. november 3. 15:1619046.

       Kellemes délutánt kívánok !

                 Szia Anikó! 

     Nagyszerű , hogy Ti is mentek szinházba. Ti helyben laktok ,és lehet válogatni a szinházak és az előadások közül.

    Tündér a kilányod  hogy gondol Rátok!  

    Nekünk a Magyar Szinházba van bérletünk, a volt Nemzeti Szinházba. 

                     Nagyszerű ott is a szinészgárda  és jó darabokat játszanak.  Ott játszik többek között Gregor Bernadett,

    Mihályi Győző,Csernus Mariann, és Fülöp Zsigmond,valamint sok fiatal tehetséges szinész.  

                Remélem jobban érzed magad  pihenjél sokat  

    Sütöttél valami finomat?  Én muffint sütöttem

    Csodás csokis muffin

    Hozzávalók:
    15 dkg liszt
    2 tojás
    15 dkg vaj
    15 dkg cukor
    3 evőkanál barackíz
    ½ csomag sütőpor
    5 dkg kakaópor
    5 dkg tört étcsokoládé



    Elkészítés:
    A sütőt előmelegítjük 170 °C-ra.
    A lisztet elkeverjük a sütőporral és a kakaóporral.
    A tojásokat kikeverjük a vajjal, a cukorral, majd hozzáadjuk a barackízt.
    A masszához hozzáadjuk a lisztes keveréket, majd belekeverjük a törtét étcsokit.
    A tésztát a formába kanalazzuk, és 20-25 perc alatt készre sütjük.
         

     

     

     

    előzmény:
    mimoza1oo (19040)
    2007-11-03  06:51
  57. 2007. november 3. 10:1019045.
    Móra Ferenc: Kertem alján

    Kertem alján
    lombot ontva
    vén akácfa vetkezik,
    ablakomba
    búcsút mondva
    nyújtogatja ágkezit.

    Ha szükellő
    őszi szellő
    simogatja sudarát,
    gallya rebben,
    halk zörejben
    sírja vissza szép nyarát.

    Puszta ágad
    bármi bágyadt,
    bármi búsan bólogat,
    vén akácom,
    e világon
    nincsen nálad boldogabb!

    Viharával,
    nyomorával,
    átaluszod a telet-
    új virággal,
    lombos ággal
    kelteget a kikelet.

    előzmény:
    kormoránok (19044)
    2007-11-03  10:06
  58. 2007. november 3. 10:0619044.
    Kányádi Sándor: Jön az ősz

    Jön immár az ismerős
    Szél lábú deres ősz.
    Sepreget, kotorász,
    Meg-megáll, lombot ráz.

    Lombot ráz, diót ver,
    Krumplit ás, szüretel.
    Sóhajtoz nagyokat,
    S harapja, kurtítja a hosszú napokat.

    előzmény:
    kormoránok (19043)
    2007-11-03  10:02
  59. 2007. november 3. 10:0219043.
    Osváth Erzsébet: Jött őszanyó

    Jött őszanyó hideg széllel,
    Aranysárga vízfestékkel.
    Sárgák lettek a levelek,
    Fújtak, fújtak őszi szelek.

    Fújtak, fújtak őszi szelek,
    Lehullottak a levelek.
    Itt vannak a fák alatt,
    Látod a sok aranyat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2007. november 3. 09:4519042.

    Szia Anikó! 

    Hát már valakinek kézbe kell venni a sorsodat, s ki lenne erre a leglobban alkalmas, mint a kislányod.  

     A Neocitrán nagyon jó, csak valóban feküdni kell vele, hogy jól kiizadd a méreganyagokat. 

     

    Ezt az édességet egy salzburgi cukrász, Paul Fürst találta fel 1890-ben, és a remekművével az 1905-ös párizsi világkiállításon aranyérmet szerzett. Az eredeti "Mozartkugel"-t kizárólag Salzburgban gyártják. Fürst úr salzburgi cukrászdája egyébként a mai napig működik.

    Mozart-golyók 


    Hozzávalók:
    20 dkg darált dió,
    15 dkg cukor,
    20 dkg reszelt étcsokoládé vagy 2 evőkanál kakaópor,
    1 evőkanál baracklekvár,
    2 evőkanál rum,
    1 tojásfehérje,
    kb. 40 szem kimagozott rumos meggy.

    Elkészítés:
    A diót, a cukrot, a csokoládét, a lekvárt, a rumot és a tojásfehérjét összedolgozzuk. Hűtőbe tesszük, mert így könnyebben lehet vele dolgozni. Vizes kézzel diónyi gombócokat formálunk belőle, mindegyik közepébe egy-egy szem meggyet teszünk. Kókuszreszelékbe vagy tortadarába forgatjuk, esetleg kristálycukorba, majd mignonpapírra rakjuk. Egy napig levegős helyen szikkadni hagyjuk

    Kicsit másképpen azt hiszem ez áll közelebb az eredetihez 

    Mozart- golyók 

    200 g diósnugátmasszát kis (1 1/2 x 1 1/2 cm-es) kockákra vágjuk, golyőkká formáljuk, hideg helyre tesszük.

    200 g nyers marcipánmasszát gyúrőfejjel ellátott keverőgéppel simára keverünk,

    2 ekanál cseresznyepálinkát, 10 g apróra vagdalt pisztáciamagot hozzáadunk, belegyúrjuk. A marcipánmasszábólkb 2 cm vastag hengert formázunk, annyi darabra vágunk ahány nugátgolyónk van. A marcipándarabkákat porcukorral megszórt gyúródeszkán laposra nyomjuk, a nugárgolyőkat rátesszük, a marcipánmasszával beborítjuk, végeit jól összenyomjuk, golyókká formázzuk.

    100 g zsíros  csokoládébevonót az előírás szerint felolvasztjuk, a golyókat két villával belemártjuk, süteményrácsra, vagy pergamenpapírra tesszük ( ha papírra tesszük, esetleg újra helyezzük át, nehogy a lefolyó máztól peremet kapjon). A golyókat celofántasakba csomagoljuk, vagy lezárt üveg-, illetve porcelánedényben hideg helyen tároljuk.

    előzmény:
    mimoza1oo (19036)
    2007-11-02  16:29
  61. 2007. november 3. 09:0819041.

    Sziasztok!  Szép jóreggelt, kellemes napot Mindenkinek! 

    Szia Magdika! 

    Örülök, hogy megjöttél és jól érezted magad családod körében. 

     Nagyon jó, ha el tudtok menni a színházba, ha jó az előadás sok szép élménnyel lesztek gazdagabbak. Mit néztek meg?

    Én ma teljes mértékben átadom magam a sütés-főzés keverés és gyúrás örömének,  mert holnap szeretnénk elmenni haza is a temetőbe és meg kell előre főznöm, hogy a gyerekeknek tudjak készíteni.

    Nagyon szép és igaz amit a szeretet gyógyító erejéről tettél be! 


    Ír áldások

    Áldott legyen a fény, mely rád világít, és a fény, amely benned van.
    Az áldott fény sugározzon be téged és melegítse fel a szívedet, míg úgy nem lobog, mint a kandalló tüze.

    Így minden idegen melegedni jöhet hozzád, s minden barátod is.
    Sugározzon szemedből a fény, mint az ablakba állított gyertyák fénye, mely a viharban vándorlókat hívogatja.

    Áldott legyen a rád hulló lágy, édes eső.
    Hulljanak lelkedre e cseppek és csalogassák ki a virágokat, hogy illatukkal megteljék a levegő.

    De áldott legyen a nagy vihar is, és rázza meg lelkedet, hogy fényesre és tisztára mossa, és sok kis tavacskát hagyjon hátra, amelyben megcsillan az ég kékje és időnként egy csillag.

    Legyen áldott a föld, az egész földkerekség, hogy mindenütt kedvesen fogadjon, bármerre is vezessen utad. Legyen puha a föld, amikor a nap terhétől fáradtan lepihensz és legyen könnyű, amikor kinn fekszel alatta.

    Olyan könnyen terüljön el fölötted, hogy lelked kiröppenhessen fölfelé, és elérje útja végén az Istent!

    előzmény:
    anutyi (19039)
    2007-11-02  19:49
  62. 2007. november 3. 06:5119040.

       

           Szép jóreggelt Mindenkinek

    Szia Magdikám örülök hogy megjöttél.

    Melyik szinházba van a bérletetek, mi is elkezdjük a béletes előadások megtekintését, nekünk a Radnóti szinházba hozott a kislányom bérletet, ragyogó szinészgárdával.....

    Ugy tudom november elején kezdődik, és igy mi is készülődhetünk rá. Örülök nagyon neki, régen voltunk már....éppen ideje elkezdeni.

    Nagyszerüen töltötted a napjaidat a családod körébe, nincs is annál jobb.

        Mindenkinek nagyon szép napot kivánok és szép hétvégét....

    előzmény:
    anutyi (19038)
    2007-11-02  19:38
  63. 2007. november 2. 19:4919039.

    Szia Zsóka! 
    Ujra itthon vagyok, és látom nagyon sok szépet
    hoztál ismét  a Nagyiknak.  Sok-sok  puszi érte.  Csodálatos szépek voltak a versek, a receptek és megemlékezés .    

    A szeretet gyógyító ereje!


    A szeretet benned van, csak az a kérdés, hogy mennyire engeded kinyitni, azt a kiskaput, amin keresztül eljuthat másokhoz is.
    Amikor feltárul a szíved, akkor a szívcsakrád is gyógyul. Hirtelen úgy érzed, hogy mindent kiadnál magadból, és semmit sem kell megtartanod, mert úgy is visszakapod. Sőt még többet is, mint amint vártál.
    Ha engeded a szeretetet áramolni, vagyis nem csak kiadsz magadból, hanem be is engeded a szívedbe, akkor a szeretet áramlásán keresztül gyógyul a lelked is.

    Ugyan olyan fontos, a szeretet befogadását megtanulni, mint a kiadását.
    Sokan panaszkodnak, hogy úgy érzik, őket nem szereti senki. Pedig ez biztosan nincs így, csak valamiért nem merik elfogadni a szeretetet másoktól. Talán félnek attól, hogy akkor nekik is viszonozni kell a szeretetet. A szeretetet soha nem KELL viszonozni, ez nem egy kötelező műfaj! Ezt mindenki magában érzi. Soha nem szabad, hogy rutinná váljon, mert az már nem az önzetlen szeretet. Akkor már nem tiszta a szándék mögötte.

    Az önzetlen, tiszta szándékú szeretettel gyógyítod önmagad, és azt akinek adod. Hiszen a szeretet „minden”.
    A szeretet mindenben benne van. Fűben, fában, a galambok turbékolásában, a hajnali napfelkeltében, és az esti naplementében, az ételben – melyet szeretettel készítenek….
    Aki képes felismerni ezeket az „apróságokat”, az felismeri a jót is. A jó, pedig pozitív energiát gerjeszt, ami kitisztítja a negatív beidegződéseket, és ezáltal a gyógyító folyamatok beindulnak.

    És, hogy honnan tudod, hogy tiszta szeretetet adtál?
    Utána nem gondolsz arra, hogy mégse kellett volna!
    Nincs olyan érzés benned, hogy: Túl sokat adtam! És alig kaptam valamit.
    Nem vársz érte cserébe semmit, és legközelebb is megtennéd.
    És minden körülmények között örülsz annak, hogy így tettél.

              

    előzmény:
    Kopciherci (19035)
    2007-11-02  14:59
  64. 2007. november 2. 19:3819038.

     Szervusztok! 

                     Mindenkit puszilok  és örülök hogy
                                    itt voltatok
    . 

    Hazajöttünk,mert holnapra elválalt a fodrászom és csinos szeretnék lenni,mert vasárnap elkezdődik a bérletes előadás megyünk Bp.re szinházba. 

    Boldog napjaim voltak a tündéreimmel,  igaz a temetőbe kisírtuk magunkat  de a vidámság se maradt el.

    Anikó!  Kúráld magadat  Pusz-pusz-    Visszaolvasok majd  holnap 

     Nagyon szép estét  és kellemes hétvégét kívánok! 

                            

    http://www.youtube.com/watch?v=v-kbQsWkFGY&mode=related&search=    MIKLÓSA ERIKA

     

    előzmény:
    mimoza1oo (19037)
    2007-11-02  18:45
  65. 2007. november 2. 18:4519037.

        

       szervusztok Kislányok

         kellemes estét Mindenkinek, és majd

            nyugodalmas jóéjszakát szép álmokat , és

                 rózsás csókokat, álmodjatok szépeket..........

                                                                            

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  66. 2007. november 2. 16:2919036.

      

    Szia Zsókuci.

    Köszönöm az ujabb reggeli tojásos képet, nagyon örülök neki.

    Akkor voltam orvosnál,  tudod amikor az a magas lázam jött, de az influra nem adott semmit sem.

    Ma hozott a kislányom Neocitránt, és cetebe- kapszulákat. Mondja kezébe veszi a bajomat, mert már ezt nem tudja elviselni, én nem ilyen szoktam lenni. Soha semmi bajom nem volt, ez meg nem tud itt hagyni.

    Megittam egy Neot, és ugy érzem jó lesz.

    Finom kis recit tettél fel,  el is mentettem, majd készitem én is el.

       Most egész délután aludni tudtam, és jobban érzem magam sokkal. Mondja Krisztim, hogy a  Neocitránnal jó ha fekszem. Nekem szerintem az a legnagyobb bajom, hogy képtelen vagyon egyfolytába nem felkelni.

       Szép estét Neked Zsókám, és jó pihenést.    

    előzmény:
    Kopciherci (19035)
    2007-11-02  14:59
  67. 2007. november 2. 14:5919035.

    Szép napot Mindenkinek! 

    Szia Anikó! 

    Bár egy kicsit kihűlt a reggeli kávéd azért így ebéd után jólesett felmelegítve is. 

    Pihengessél a hosszúhétvégén, nem jó ez így, hogy még mindig beteg vagy. Orvos látott már azóta? 

    Nagyon szép idő van ma, kinn voltam a kis virágos kertemet rendbetenni, igaz kapálni nem lehetett, de szépen ki lehetett húzigálni ami nem odavaló.

    Ma kipróbáltam Lázár receptjét egy kis változtatással. A receptklubban láttam és kedvet kaptam az elkészítéséhez. Nagyon finom lett! 

    Parmezánnal töltött csirkemell hagymás gombával 

    Hozzávalók:

    20 dkg gomba,
    40 dkg főtt burgonya,
    60 dkg csikemellfilé,
    2 fej vöröshagyma,
    10 dkg parmezán,
    6 g fokhagyma,
    olivaolaj,
    só, bors,
    bazsalikom,
    petrezselyem

    A csirkemellekt kiterítjük, megsózzuk, ráhelyezzük a szeletelt parmezánt és a bazsalikomleveleket, majd felgöngyöljük és olajon megsütjük.
    egy serpenyőben olajon megdínszteljük az apróra vágott hagymát és fokhagymát, hozzáadjuk a cikkekre vágott gombát, ízesítsük sóval, borssal, petrezselyemmel és fedő alatt puhára pároljuk.

    A körethez a cikkekre vágott hagymát megpároljuk, hozzáadjuk a karikázott főtt burgonyát, a fokhagymát, majd sózzuk borsozzuk és összepirítjuk.
    Az elkészült húst a hagymás burgonyával és a gombamártással tálaljuk.

    előzmény:
    mimoza1oo (19034)
    2007-11-02  06:25
  68. 2007. november 2. 06:2519034.

         

            Szervusz Zsókám.

                    Szép jóreggelt Mindenkinek.

    Zsókuci. Csodás verset tettél fel, nagyon szivesen olvastam igy kora reggel.

    Sajnos nem tudtunk elmenni a temetőbe, mert még mindig tart az influm,, sőt most tört ki igazán, csak lázam az hála Istennek, az nincsen, de felkelni nem tudtam.

    Itthon gyujtottunk gyertyát, és az asztalra tettük a temetőbe szánt virágot is.  Nagyon sajnáltam, de hát ember tervez, Isten végez...........

    Még szerencse hogy ilyen hosszu hétvége vár ránk, mert igy "talán" nyugodtan pihenhetek, bár a párom kinyitja az üzletet mondván hátha betér valaki, talán több külföldi is jött a mostani  négy napra........

       Hozok nektek egy kis kávét és teát hátha kér valaki, és kivánok nagyon szép kellemes  hétvégét, ki kell használni ezt a négy napot, sok-sok pihenéssel.

        Puszilok mindenkit szeretettel Anikó    

    előzmény:
    Kopciherci (19033)
    2007-11-01  20:11
  69. 2007. november 1. 20:1119033.

    Szia Ilike! 

    Nemrégen jöttünk haza a temetőből, elégettük a megemlékezés gyertyáit. Nem tudom, de ha meglátom a kivilágított temetőt különleges torokszorító érzés kerít hatalmába.

    Nekem hál' Istennek még élnek a szüleim, de a nagyszüleim, rokonaim és már a barátaim közül már sokan kinn vannak. Ilyenkor szembesülök legjobban a saját mulandóságommal, ami még inkább az élet szeretetére és tiszteletére tanít.

    Én még nem voltam Vácrátóton a botanikus kertben, de biztosan gyönyörűlehet minden évszakban. Hozzánk a Szarvasi van közelebb ott már többször jártunk. Remélem nagyon élezte a családod a szép kirándulást. 

    Nem szoktam ilyen hosszan verselni, de beteszek még egyet. Remélem nem bánjátok.

     

    Mester és Tanítványai : Ne sírj hát


    Sírtál minden éjjel,
    Könnyeid tengerével,
    Visszahozni nem tudod már, ki messze jár...
    Próbáld gondolatban,
    Lassan láthatatlan leszel,
    És követed az ég felé, hív egy új világ
    Távolból, hozzád szól,
    Amíg a földön élsz oda tartozol!
    Várj még, s ha jó leszel
    Hidd el Te is ide érkezel!

    Ne sírj hát, hiszen hálát ad az ég,
    Azokért Ki útra kel a fénnyel,
    Ne félj a lelke él,
    Csak elbújt egy felhő mögé...

    Újból átölelnéd,
    Lennél aki megvédenéd,
    Mindentől, mindenkitől...
    Némán elkísérnéd, felhőkön át,
    De az ég kapuját nem lépheted át...


    Engedd el, mennie kell,
    Hiszen Ő a földnél jobbat érdemel!
    Így jó, nem éred el,
    De átölel majd ha jó leszel!

    Ne sírj hát, hiszen hálát ad az ég,
    Azokért Ki útra kel a fénnyel,
    Ne félj a lelke él,
    Csak elbújt egy felhő mögé...

    Hidd el nincs vége még ha meghalunk,
    Egy új világba indulunk...
    A Földről elszökünk, de az ég kapuját,
    Csak lelkünk lépi át...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19029)
    2007-11-01  13:27
  70. 2007. november 1. 19:4119032.

    Szia Lencsi! 

    Igen,nagyon jó barátságban vagyok az irodalommal. Olyan nagy a kincsestára, hogy mindig találok az alkalomhoz vagy a hangulatomhoz illőt közöttük.

    Igen november első napjai a megemlékezésé, megtiszteljük szeretteinket, akik már nem lehetnek velünk, felidézzük arcukat, mosolyukat, mondataikat, tetteiket, beszélgetünk róluk. Bár ez az év minden napján így van, de ilyenkor hatványozottan igaz. A mécsesekkel, gyertyákkal kivilágított  feldíszített temetőnek semmihez sem hasonlítható hangulata van. 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=jNzx5vELKCc

     

    előzmény:
    kormoránok (19028)
    2007-11-01  10:09
  71. 2007. november 1. 19:2519031.

    Sziasztok!  Szép estét Mindenkinek! 

    Szia Katusom! 

    Sajnos ez évről évre felmerülő probléma, szinte lehetetlen ellene védekezni. 

    előzmény:
    katusom (19027)
    2007-11-01  08:49
  72. 2007. november 1. 13:2919030.

    Emlékezzünk halottainkra!

    előzmény:
    Kopciherci (19022)
    2007-11-01  08:02
  73. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. november 1. 13:2719029.
    Drága Zsókám!
    MOst ment el az edelényi fiam az 5 gyerekkel Vácrátótra, a Botanikus
    Parkba. Ilyenkor gyönyörű az erdő. Te tudod, hogy a fák millió szinben pompáznak már. Vannak ott különleges virágok, fák, bokrok.
    A húgom unokája még nem volt ott, így Lali őt is elvitte. Remélem nem lesz
    semmi baj , mert 6-an ülnek a nagy opelban.
    Most van megint 5 percem gyorsan rohantam ide, mert már elvonási tüneteim kezdtek lenni. Igaz a mosogató televan , de gondolom megvár míg írok. Meg ebéd után nekem is kell egy kis pihenés.
    Nagyon köszönöm a hosszú tájékoztatásodat, mind a kettőt meg az
    Ady verset és az alkalomhoz illő szék képeket is.
    Nekem a Halottak napja nagyon fájdalmas, mert az ÉDESANYÁM nagyon korán elnent. én 12 éves voltam, a húgom 9, a Nagyszüleink és Édesapa
    neveltek fel.
    A gyönyörű megemlékezést mint a szivacs szívtam be. Persze most is potyogó könnyekkel, mint mindíg ha Te írsz nekem. Köszönöm!!! Most befejezem mert a kisebbik fiam Gábor a férjemmet láncfűrásszel vágják össze a nagy fát. már kávét kell főznöm, meg mosogatni. Minden jót kívánok nagyon sok szeretettel legyen szép a további napod is. Sokszor puszil ILI.
    előzmény:
    Kopciherci (19022)
    2007-11-01  08:02
  74. 2007. november 1. 10:0919028.

      kedves Zsóka!  Köszönöm a szép verseket.

        Tapasztalom,hogy nemcsak főzni tudsz kiválóan,hanem
        az irodalommal is jóbarátságban vagy.

        Ma is nagyon szép,megható verseket találtál.
        Igen, ezek a napok az emlékezés napjai,szeretteinkre gon-
        dolunk.Nekem is nagyon hiányoznak,bár a szívemben mindig
        velem vannak.
         A dalt pedig megkönnyeztem,köszönöm
         Üdv.:Lencsi  

    előzmény:
    Kopciherci (19024)
    2007-11-01  08:07
  75. 2007. november 1. 08:4919027.

    Bízzunk benne!!

    Szép Reggelt!!

    Habár a rádió és televízió a temetők körüli szarkákra figyelmeztet folyamatossan. 

    előzmény:
    bubuka54 (19026)
    2007-11-01  08:47
  76. 2007. november 1. 08:4719026.
    Sziasztok! Mindenkinek nagyon szép napot és EMLÉKEZZÜNK.
    Nagyon szépen köszönjük a sok szép verset és irást. Reméljük a mai nap szép csendben zajlik le.
    előzmény:
    katusom (19025)
    2007-11-01  08:21
  77. 2007. november 1. 08:2119025.

      Emlékezzünk  

        Bibliavers november elsejére     

    És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk. Aki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság. Aki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk. (1 Ján, 2,3-4) 
                                             

    http://www.youtube.com/watch?v=nB-6WwQaXy c

    · kapcsolódó kép 1.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2007. november 1. 08:0719024.

    Október vége


    Lassan bizony októbernek vége,
    és az évszak halad tél felé.
    Még hörpintünk a bágyadt napsütébe.
    s minden korty a szomjas emberé.
    Látod ma már ajándék a napfény,
    a melengető langyos levegő.
    Hol szélcsend ül rá fáradt vállaimra,
    s már feldíszítve vár a temető.
    Kimegyek a halottak napjára,
    mécsest, gyertyát, virágot viszek.
    Megtisztelni, akik eltávoztak,
    mert él a lelkük, én ebben hiszek!

    Gyertyafények pislognak az éjben,
    mint égnek tükre, sírkertünk olyan.
    Csillagként világít sok fény lenn,
    az égi otthon, s földi egyben van.
    Emlékezem, míg a mécsest nézem,
    élőn táncol most a kicsi láng.
    Bár eltávoztak rokonaim régen,
    az emlékük bennem él tovább!
    Tovább él a lelkük fenn a mennyben,
    ahonnan a sorsunk figyelik.
    Talán ők lesznek a jövő nemzedéke,
    sok közülük újra születik...

    A fáradt test megpihen a földben
    hús a földhöz, csont a kőhöz tart.
    Visszaadjuk maradványunk rögnek,
    testünket, mely kiállt sok vihart.
    Ősz virága, elmúlás virága,
    díszíti a kedves hantokat.
    Anyaföldünk e fájó szegletjén,
    feltámasztunk régi arcokat.
    Még egy napra ismét köztünk élnek,
    úgy feléled az emlékezet.
    Szinte érzem, sok elhunyt családtag,
    mellettem áll, ím megérkezett...

    És e napon megnyílnak a kapuk
    az idők síkján visszaléphetünk.
    Úgy éreztük, elfeledtük őket,
    de rájövünk, örökké szeretünk!
    Örökké szeretünk, sorsnak vándorai,
    nem halunk meg, mert az élet él.
    Csak fáradt tesünk, földnek ajándéka,
    egyedül az, ami elalél...!


    Delhusa Gjon - Gyertyák a síron

    Link

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  79. 2007. november 1. 08:0419023.

     

    Kosztolányi Dezső - Halotti beszéd

    Látjátok feleim, egyszerre meghalt
    és itt hagyott minket magunkra. Megcsalt.
    Ismertük őt. Nem volt nagy és kiváló,
    csak szív, a mi szívünkhöz közel álló.
    De nincs már.
    Akár a föld.
    Jaj, összedőlt
    a kincstár.

    Okuljatok mindannyian e példán.
    Ilyen az ember. Egyedüli példány.
    Nem élt belőle több és most sem él
    s mint fán se nő egyforma két levél,
    a nagy időn se lesz hozzá hasonló.
    Nézzétek e főt, ez összeomló,
    kedves szemet. Nézzétek, itt e kéz,
    mely a kimondhatatlan ködbe vész
    kővé meredve,
    mint egy ereklye,
    s rá ékírással van karcolva ritka,
    egyetlen életének ősi titka.

    Akárki is volt ő, de fény, de hő volt.
    Mindenki tudta és hirdette: ő volt.
    Ahogy szerette ezt vagy azt az ételt, .
    s szólt ajka, melyet mostan lepecsételt
    a csönd, s ahogy zengett fülünkbe hangja,
    mint vízbe süllyedt templomok harangja
    a mélybe lenn, s ahogy azt mondta nem rég:
    "Édes fiacskám, egy kis sajtot ennék" ,
    vagy bort ivott és boldogan meredt a
    kezében égő, olcsó cigaretta
    füstjére, és futott, telefonált,
    és szőtte álmát, mint színes fonált:
    homlokán feltündökölt a jegy,
    hogy milliók közt az egyetlenegy.

    Keresheted őt, nem leled, hiába,
    se itt, se Fokföldön, se Ázsiába,
    a múltba sem és a gazdag jövőben
    akárki megszülethet már, csak ő nem.
    Többé soha
    nem gyúl ki halvány-furcsa mosolya.
    Szegény a forgandó, tündér szerencse,
    hogy e csodát újólag megteremtse.

    Édes barátaim, olyan ez éppen,
    mint az az ember ottan a mesében.
    Az élet egyszer csak őrája gondolt,
    mi meg mesélni kezdtünk róla: "Hol volt..."
    majd rázuhant a mázsás, szörnyű mennybolt,
    s mi ezt meséljük róla sírva: "Nem volt..."
    Úgy fekszik ő, ki küzdve tört a jobbra,
    mint önmagának dermedt-néma szobra.
    Nem kelti föl se könny, se szó, se vegyszer.
    Hol volt, hol nem volt a világon egyszer.
    előzmény:
    mimoza1oo (19007)
    2007-10-31  06:44
  80. 2007. november 1. 08:0219022.

    Előrehaladva életünk útján egyre több emberrel találkozunk. Az útitársak különböző, időnként talán változó összetételű csoportokban haladnak előre. Egyszercsak eltűnik mellőlem valaki, aki hosszú ideje, talán születésem óta életem része volt, mélységes szeretetben. A világom szinte összeomlik, értelmét veszíti nélküle, egész bensőm feljajdul a veszteség fájdalmában. Ha nincs többé az, akit szeretek, hiánya pótolhatatlan. Az igazi szeretet a személynek abban a mélységében gyökerezik, amelyben mindenki csak ő maga, egyetlen és pótolhatatlan.

    Szeretteim halálával szívemnek egy-egy darabja (vagy egésze) is elhal - vagy inkább átkerül a holtak világába.

    Életünk során egyre inkább együtt élünk a halottainkkal. A Halottak napja ennek a halálon átívelő szeretetnek az ünnepe. A Mindenszentek ünnepe ezt alapozza meg a feltámadásba vetett hitben. Hisszük, hogy a megholtak is élnek, csak másként: istenibben és teljesebben, mint mi, halandók.

    Az ünneplés és a gyász napjai ezek, amikor a néma könnyektől a hangos zokogásig utat törhet magának az emlékezés, a fájdalom. A novemberi hideg csendben mintha csak megelevenednének Ady Endre fájóan szép sorai:

    HALOTTAK NAPJÁN

    Halottja van mindannyiunknak,
    Hisz percről-percre temetünk,
    Vesztett remény mindenik percünk
    És gyászmenet az életünk.
    Sírhantolunk, gyászolunk mindig,
    Temetkező szolgák vagyunk!
    -- Dobjuk el a tettető álcát:
    Ma gyásznap van, ma sírhatunk!

    Annyi nyomor, annyi szenny, vétek
    Undorít meg e sárgolyón...
    Hulló levélt hányszor feledtet
    A megváltó, a gyilkos ón!...
    Óh, hányszor kell a sírra néznünk,
    Hogy vigasztaljuk önmagunk --
    -- Dobjuk el a tettető álcát:
    Ma ünnep van, ma sírhatunk!...

    1899 november 1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19017)
    2007-10-31  16:25
  81. 2007. november 1. 07:5719021.

    Sziasztok!  Szép jóreggelt Mindenkinek! 

     

    Mindenszentek és a halottak napja november 1-2-a,

    a halottakra való emlékezés ünnepe. Az egyház az I századtól november elejét szentelte a halottak ünnepére.
    Minden olyan szentnek az ünnepe akikről a naptár nem emlékezik meg. Ezen a napon az egyház tanítása szerint az élő és az elhalt hívek titokzatos közösséget alkotnak. Ilyenkor szokás a sírok megtisztítása, virággal díszítése, gyertyák gyújtása. A virágborította sírok mellett rokonok, ismerősök, barátok gyertyát gyújtanak és emlékeznek. E napon távolbaszakadt családtagok is hazatérnek, emlékeznek.

    Az elmúlás, a halál gondolata beleillik a novemberi növényvilág, természet nyújtotta keretbe, a pihenni térő növényzet hangulatába. Ilyenkor főképpen a krizantém az, amely az estleges korai fagyoktól jól védett kertekből – mint a múló év utolsó virága – szeretteink sírjára költözik.

    Sírjaikon gyertyát gyújtunk, hogy a hiedelem szerint a szegény fázós lelkek ennek fényénél melengessék magukat, másrészt, hogy fényeiknél visszataláljanak sírjaikba, s ne háborgassák tovább az élőket. Gyertyát gyújt mindenki – felekezeti hovatartozás nélkül – , hogy az emlékláng pislákoló fénye, az elhunyt kedves alakja köré vonja gondolatainkat.

    Mindkét napot a néphagyományban számos hiedelem övezi. A néphit szerint ilyenkor hazalátogatnak a halottak.

    A harang szól
    Sokfelé úgy tartották, hogy mindenszentek és halottak napja közti éjszakán a halottak miséznek a templomban, és amíg a harang szól, hazalátogatnak szétnézni. Ezért minden helyiségben lámpát gyújtottak, hogy az elhunytak eligazodjanak a házban. Erre a hétre munkatilalom is vonatkozott. Nem volt szabad mosni, meszelni, a földeken dolgozni, mert mindez bajt hozhat a ház népére. E hiedelmek ma már kiveszőben vannak, de mindkét nap városon és falun ma is egyaránt a halottakra való emlékezés ünnepe. Ilyenkor benépesülnek a temetők, s a virággal borított hantokat körülállják a távolra szakadt hozzátartozók is. Hazahívja őket a szülőföld, az ősök, a családtagok sírja, s a sápadt kis gyertyafények körül ima és énekfoszlányok szállnak.

    A gyertyagyújtás
    A gyertyák a halottakért égtek, a tűz megtisztulást hoz. Mindenszentek ünnepén, a halottak napja előestéjén a sírok néhány órára fénybe öltöznek. A katolikus hit az üdvözültek, a szentek emlékének szenteli november 1-jét, s a mai napot mindazoknak, akik már eltávoztak a földi világból. A gyertyaláng Krisztus jelképe, aki meghalt az emberekért, hogy elhozza a megváltás fényét.

    A mindenszentek napja az összes szent ünnepe
    A tél rámutató napja november elseje. Délután megtisztítják, estére pedig gyertyákkal kivilágítják a sírokat. Odahaza annyi gyertyát gyújtanak, ahány halottja van a családnak. A szokás szerint éjjelre kenyeret és bort, vagy más, jelképes ennivalót tettek az asztalra, mert ilyenkor a hagyomány szerint a holtak hazalátogatnak. A halottak napja, vagyis másodika a tisztítótűzben szenvedő lelkek ünnepe. Ez a nap a “lelkek emlékezete”. A két napra vonatkozó szokások az idők során összekeveredtek. A napra vonatkozó tiltások egész hétre érvényesek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19017)
    2007-10-31  16:25
  82. 2007. október 31. 23:0719020.

    Szép estét!!!

    Én is rendesen unokázom. Most a nagyobbik szeret itt lenni 

    Valahogyan most passzol a szó a két fióka között. 

     

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  83. 2007. október 31. 21:3719019.
    Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes és nyugodalmas jó éjszakát és szép álmokat kivánok.
    Én este 8-ra értem haza a gyerekektől, sajnos ma nem tudtam bemenni Anyukámhoz, de amint hazaértem, azonnal felhivtam legalább. Egész nap a picikkel voltam, a lányomnak sok elintézni valója volt, de sikerrrel járt és igy a picik nélkül könnyebben és hamarabb végzett. Még a kozmetikushoz is sikerült elmennie. A picikém most kezdi mondogatni a szavakat, de nagyon aranyos, mert a mama,papa az már nagyon megy, és ma mondta először, hogy Zzsuzzsi
    mama /igy mondta, és nem rosszul irtam/. Ebéd után is mindkettő velem akart elaludni, de először persze a picit altattam, a nagyobbik ezek után eléggé nehezen aludt el, de sikerült. A lányom nagyon örült neki, hogy ott voltam, mert a pakolás is sikerült és útra készen vannak /holnap mennek Sárvárra 4 napra/ pihenni egy kicsit.
    Mindnekinek sok pihenéssel teli hosszú hétvégét kivánok. Puszi Zsuzsi
    előzmény:
    kormoránok (19018)
    2007-10-31  18:10
  84. 2007. október 31. 18:1019018.
      Jó estét Mindenkinek.Néhány ízléses képecskével. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 31. 16:2519017.
    Zsókám örülök, hogy az istentiszteletet látogatod ha ritkán is. Köszönöm a szép zenét. Meg a szép képeslapot az idézettel.
    Nem a bibliában van a "Lábnyomok a homokban" .. Nem találtam és megkérdeztem a lelkész Nőnket. Ő is azt mondta, hogy Mary Stevenson
    írása, az a történet.
    Ő egyszer régebben prédikált erről és nagyon tetszett már akkor is.
    Majd egyszer ha több időm lesz megírom az én igaz történetemet
    Addig is sok szeretettel puszillak ILI.



    előzmény:
    Kopciherci (19000)
    2007-10-30  19:54
  86. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 31. 16:1119016.
    Szia Zsókám!
    Nagyon jól esik a vígasztalás. Tudod ha rájuk nézek nem tudom, hogy sírjak e vagy nevessek? Borzalmasak...
    Az itteni Arnold unokámnak meg olyan a feje mint a sünike tüskéji.
    Szóval a mi időnkben nem volt ennyire szélsőséges divat
    Én ma Krumpilevest, meg tejszines gombás borjúszeletet főztem orsótésztával. Most hála csend van átmentek az Arnoldal hozzájuk. Ők 2 utcával arrébb laknak tőlünk. Magyon szeretem őket, de 5 gyerek már az én koromban egy kicsit sok. Na puszi. Legyen szép az estéd . Ahogy tudok jövök


    Sziasztok minden Nagyikának. További szép estét. Puszi ILI.
    előzmény:
    Kopciherci (19011)
    2007-10-31  15:04
  87. 2007. október 31. 15:4319015.

    Amerikai palacsintatorta 


    Hozzávalók:

    10 dkg cukor
    1 kávéskanál őrölt fahéj
    1 üveg szilvalekvár

    1 db keményebb mangó
    2 db banán
    2 db kivi

    A palacsintatésztához:

    30 dkg liszt
     1 tasak sütőpor
    3 tojás
    3 dkg vaj
    6 dkg cukor
    2,5 dl tej
    2,5 dl tejszín
    olaj

    A gyümölcsöket megtisztítjuk, húsukat apró darabokra vágjuk. A lisztet összekeverjük a sütőporral. A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjét kemény habbá verjük. A tésztához habosra keverjük a vajat, a cukorral, a vaníliás cukorral és a tojások sárgájával. Beletesszük a lisztes keveréket, a tejet, a tejszínt, egy csipet sót, majd simára keverjük. Végül a tojáshabot is beleforgatjuk.

    Serpenyőben kevés olajat melegítünk, és a szokásosnál vastagabb palacsintákat sütünk. A tányért megszórjuk cukorral és őrölt fahéjjal, ráteszünk egy palacsintát, megkenjük szilvalekvárral, ráreszeljük a mangót, rátesszük a szeletelt banánt, majd egy újabb réteget, és így tovább, amíg el nem fogy a palacsinta.

    Egy serpenyőben cukrot karamellizálunk, felöntjük rummal, majd az így kapott öntetet rálocsoljuk a palacsintatortára. Az édességet szeletekre vágott kivivel díszítjük.

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  88. 2007. október 31. 15:3419014.

    Szia Magdika! 

    Érezzétek jól magatokat a családod körében! 

    Nagyon jó, hogy elég sűrűn együtt tudtok lenni velük mert a nagyon fontos az együttlét, a sok közös élmény.

    Bizony nagyon fontos, hogy legyen kellő türelmünk a gyerekekhez, később nagyon meghálálják nekünk. Sajnos azt tapasztalom, hogy a mai szülők egyre kevésbé türelmesek a csemetéikhez.  Vagy csak nálunk van így? 

     

     “Nem az az igazi barát, aki szenvedéseink közepette szánalommal fordul felénk, hanem aki irigység nélkül tudja szemlélni boldogságunkat.”

    (Gustave Thibon) 

    előzmény:
    anutyi (19005)
    2007-10-30  20:43
  89. 2007. október 31. 15:2019013.

    Szia Anikó! 

    Ma nagyon jól "elvoltam", egész eddig az egérfarknyi zöldségeket és répákat tisztítottam, daráltam és sóztam le.  
    Nagyon gyatra lett a termés így kénytelen voltam ilyen módon megmenteni az egészséges, de nagyon apró, vagy vékony gyökereket.

    Én nagyon sok mindent lementek, és mivel nem egyedül csak én használom kénytelen vagyok amikor már sok van leszedni cd-re. Már begyűjteményeztem jópár szép képet, amikre ha már beszorulunk újra tudok idézeteket írni.  

    Igen, én is itthon leszek négy napot. Itthon már kivittük a virágokat a temetőbe. Szeretnénk elmenni haza is, a hosszúhétvégén.

     

    Kányádi Sándor

    Ősz volna még



    Ősz volna még,
    s a varjak már közhírré tették
    a dermesztő tél
    közeledtét.

    Károg az ég,
    éhenkórász nagy csapat csóka
    ricsajog, hussog
    reggel óta.

    Tócsára jég,
    virágra, fűre harmat dermed,
    megöregedtek
    mind a kertek.

    Jó volna még
    sütkérezni, de jó is volna,
    ha az égen
    pacsirta szólna.

    előzmény:
    mimoza1oo (19007)
    2007-10-31  06:44
  90. 2007. október 31. 15:0719012.

        

      Sose bánd, itt nálunk Budapesten is a legtöbb fiatalember is mind kopaszok.

    Lehet rájöttek, hogy igy nincs semmi gond a fejükkel, legfeljebb sapkát huznak rá. Egyszerü megoldás.

    Remélem sikerül a felvétel, és fel tudod tenni, hogyan ették a kullogót..... nagyon kiváncsi vagyok rá.

    Nekem is kellene ilyen kullogot sütni tudom hogy nagyon finom, valamikor régen már sütöttem.

    Az ebéd az mi lesz.???

       Nálunk lencsefőzelék van, és füstölt husi. A piacon vettem olyan füstöltet, ami olyan vékonyka, nem tudom melyik részének olyan széle, és csupa  porcogó van benne keresztbe.

    No ezt jól elmagyaráztam, de mindegyis, mert nagyon finom.

    Van még egy kis mákos kalácsom befejezőnek.  Hozott a párom a köhögésemre valamilyen szirupot, azt kezdem iszogatni, mert mostmár nagyon köhögök, de más bajom nincs.....persze ez is elég.

         szép délutánt Nekte, mivel már három óra., nézem a kedvenc folytatásos filmemet, tegnap elaludtam, már mindjárt a kezdésnél.

     pusszantalak Anikó    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19009)
    2007-10-31  12:01
  91. 2007. október 31. 15:0419011.

    Sziasztok!  Szép délutánt Mindenkinek! 

    Szia Ilike! 

    Dehogyis nincs  csinálnak ilyet a gyerekek. Most ez a menő és mindenki ilyet akar. Én is átestem ezen pár évvel ezelőtt. Nálunk akkor volt nagy divat a fiatalok körében a tar fej. Nem kell mondanom a fiam is az elsők között volt aki ment a divat után, de hál' Istennek hamar kinőtte.

    Mi finomat főttél? 

    Nálunk ma szárazbableves lesz és túrós palacsinta. A leves már kész van, a palacsinta is ki van kavarva csak meg kell sütni. Olyan estebéd lesz, mert nemsokára jön haza a párom a munkából és szeretném ha addigra kész lenne.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (19009)
    2007-10-31  12:01
  92. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 31. 12:0919010.
    Kedves Magdikám! Köszönön a kedves leveledet , igen nagyon jól sikerült a kullogó. Köszönöm a szép képeket, mind a három mind másképen aranyos.
    A hattyú mama tetszett a legjobban. Most van 5 percem ebédig, gyorsan ideültem mert nagyon hiányoztatok. Talán sikerül küldeni képeket a kullogó evészetről. Ha jók lettek akkor küldöm. Addig is vigyázz nagyon magadra Szeretettel puszillak ILI.
    előzmény:
    anutyi (19003)
    2007-10-30  20:13
  93. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 31. 12:0119009.
    Szia Anikóm!
    Az Edelényi unokáimnak talán nincs ki a 4 kereke...De azért normálisak. Tegnap mikor megjöttek azt hittem rögtön elájulok. Tar kopaszak mind a ketten. Hát szegény menyem majd szívgörcsöt kapott Ő is, mikor meglátta őket. Ott most az a divat. Még jó, hogy főorvos a Városi kórházban így rögtön ott volt a sgítség ...
    Szóval mindíg meglepik az embert valami trendivel.
    Most elmentek a dédihez a temetőbe, majd 1-re jönnek ebédelni Addig van 5 percem gyorsan ideülök mert nagyon hiányoztok.
    Majd ha sikeredik küldök képeket , hogy ették a kullogót.
    Addig is sok sok puszi ILI.
    előzmény:
    mimoza1oo (19008)
    2007-10-31  06:50
  94. 2007. október 31. 06:5019008.

       

       Szia Ilikém.

    Jajjjjj de jó is Neked ennyi gyerekecskével körülvéve. Néha olyan hálásak tudnak lenni, minden kis dologért.

    A vizenkullogod biztosan nagyon jól sikerült, kellene nekem is csinálnom.

    Valamelyik nap két rud mákos  kelt beiglit készitettem, nagyon jól sikerült, csak kicsit kevés lett benne a mák, pedig még az oldalán meg is folyt kifelé. vékonyabbra kell majd nyujtanom valószinü, és akkor több fér bele.

    De a páromnak igy is izlik,  a kislányom éppen csak megkóstolja, mert fél hogy mindentől hizik. Hiába ebbe a korba még nagyon vigyázunk az alakunkra.

        Most én is lassan már rendbehozom magam, miután megválaszoltam a nekem szolo leveleket, általába reggel egs órácskát számok rá. Nagyon jól esik a lelkemnek olvasni Benneteket......

       Nagyon szép napot kivánok, és szép hosszu  hétvégét....

         puszillak én is szeretettel  anikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18994)
    2007-10-30  14:20
  95. 2007. október 31. 06:4419007.

     

       szióka Zsókuci.

    Én is igy vagyok a fényképezőmmel, mindenhová viszem magammal, főleg most ezek az őszi fák nagyon megkapóak.

    Nem gyözöm csattogtatni, néha ha meglátok akár egy ici-pici madarat, de sokszor elrepül, és később csodálkozom, hogy mit is akartam én itt lefotozni, mert addigra elfelejtem.......

    Sajnos én még nem tudom cd-re feltenni a képeimet, pedig biztosan ugy lenne jó. Nembaj elférnek a gépemen, mostmár nem mentek el mindent mint eddig.  De a kávékat továbbra is gyüjtöm, nagyon sokhoz hozzásegitettel....köszi

    A képek rendszerezésénél én is igy vagyok, leginkább a kávéim vannak a legnagyobb rendbe, glédába állnak a rendelkezésemre.

    Zsókám nagyon szép napot Neked is, és kellemes hosszu hétvégét kivánok. Használd ki , gondolom ti is otthon lesztek talán négy napot????

               Szép napot Mindenkinek     

    előzmény:
    Kopciherci (18996)
    2007-10-30  19:19
  96. 2007. október 31. 06:3819006.

       

        Szia Magdikám.

    Nagyon szép napokat, kellemes időtöltést kivánok a kis unokáiddal.

    Csodálatos is a gyerekekkel együtt menni mindenhová tanitgatni őket a természet szépségeire is.Biztosan ők is uganugy élvezik mint a nagyszülők .....

    Jól teszitek, ha ottmaradtok Bánkon a gyerekekkel együtt, csodás napok várnak Rátok... igy együtt.

    A torkomra szopogatok, és már szépen javulgat............

     

    A madáretetőnk elkészült, de érdekes modon most még madárkák nem jöttek ..... eddig itt keresték, lehet hogy már lemondtak róla ?????

       Szép napot és nagyon kellemes őszi kirándulásokat kivánok Nektek szeretettel

    előzmény:
    anutyi (18997)
    2007-10-30  19:41
  97. 2007. október 30. 20:4319005.

    Szia Zsóka! 

    De jót nevettem  nagyon jó viccet találtál. 

    A kicsit is ezt szokták mondani tudom mami  sapka sál ,kesztyű ha hideg van . Cseresznyéről nem is
    beszélve. 

       

    Igen fontos hogy legyen türelmünk a gyerekekhez , mert úgy tanulnak meg mindent.  Szívesen segítene mindig azt mondta és kár hogy nem lakunk egy városba velük. 

                         Nagyon elfoglalt és ritkán tud sajnos eljönni,de ha itt van  boldogok vagyunk nagyon. 

       

    Ügyes a kislányod  nagyon ,mert van akinek felnőtt korában is gondot jelent a palacsinta sütés. 

     További szép estét  és jó éjszakát kívánok                                    Mindenkinek!                                

     

     

    előzmény:
    Kopciherci (19004)
    2007-10-30  20:27
  98. 2007. október 30. 20:2719004.

    Szia Magdika! 

    Nagyon jó ha a kis Lea szívesen  segítkezik  a konyhában. 

    Én is engedtem a lányomat az első perctől. Mindig adtam a kis kezecskéjébe tésztát  amikor pogácsákat csináltunk. Igaz, hogy nem haladt annyira, de hát hogy tanuljon a gyerek ha nem a saját tapasztalataiból? Csodálatos évek voltak.  Nagycsoportos korában egyedül sütötte a palacsintát, ma már talán csak a húzigálós rétes fog ki rajta.

     

    Nagyon jó a vicced! 

     Az óvodában Pistike megkérdezi az óvonénit:
    - Óvonéni kimehetek cseresznyézni?
    - Pistike, de tél van.
    Pistike:
    - Tudom sapka, sál
    . 

    előzmény:
    anutyi (19002)
    2007-10-30  20:08
  99. 2007. október 30. 20:1319003.

    Kedves Ilike! 

    Biztos isteni finom volt a kullogó és örültek neki. 

    Érezzétek nagyon jól magatokat  a családod körében. 

    Tudom ha van lehetőseged mindig bekukk  hozzánk is.

    Én a héten ritkábban tudok itt lenni,de Ti érezzétek jól magatokat a Nagyik-nál. 

    Puszillak  és minden jót kívánok ! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18980)
    2007-10-30  08:11
  100. 2007. október 30. 20:0819002.

    Szia Zsóka! 

    Gyönyörű szép verset küldtél   Örülök,hogy reggel is betudtál nézni  hozzánk. 

    Én most jutottam ide,mert ma is nagyon sok elintézni valónk volt,és hagytam a kisunokáimat játszani.  

    Igen mirindás sütit is készítettünk Leával.  Nagyon szivesen segitett. Ügyes kislány. 

    Ma is kaptak ajándékot  nem nagy dolgot  de örültek és nekem ez nagyon fontos.  

     Viccelek egy kicsit! 

    - Na gyerekek, aki tud mondani egy igazi hőst, az kap egy csokit.
    Karcsika jelentkezik:
    - Én tudok egyet! Hunyadi János.
    - Nagyon ügyes vagy! Jöjj ki, odaadom a csokit.
    Karcsika kimegy, elveszi a csokit, visszamegy a helyére, majd kiveszi a padból Batman fényképét.
    - Ne haragudj, Batman, de az üzlet az üzlet.

      

    előzmény:
    Kopciherci (18982)
    2007-10-30  08:19

Címlap

top