Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi, 50 felettiek...

egyrégiuser
Létrehozva: 2006. Április 23. 08:59
Többen vagyunk újak és saját tapasztalatom, hogy próbálkozásaim nem jártak sikerrel amikor hozzászólásaimmal szerettem volna egy csapatba bekerülni. Nehéz belecsöppenni a már kialakult kapcsolatokba, ezért gondoltam arra, próbáljunk új topikot nyitni és remélhetőleg nálunk is elkezdődnek a barátkozások. Minden szépre és jóra nyitott vagyok, sok téma érdekel. Várom a válaszotokat!
  1. Torolt_felhasznalo_396178
    Torolt_felhasznalo_396178
    2006. Április 25. 18:5876.

    Szia! 

    Nagyon jó ötlet ez a vízes-kavicsos tál. Meg fogom csinálni. Van egy szerencse-bambusz piramisom, ami akkora tálban van, amekkora az alapterülete. Átteszem egy nagyobba, kavicsokkal, vízzel, biztosan szép lesz.

    előzmény:
    leiw (44)
    2006-04-23  21:22
  2. 2006. Április 25. 14:5275.
    Joreggelt.......itt lopom az idot ahelyett hogy mennek a fenebe furodni es kezdeni a napot, mindjart 9 ora es a lakas szetvan. Holnap itt titkarno nap lesz, a ferjem szolt hogy szerezzem be a viragcsokrot a titkarnojuknek, de varjak vele amig vissza nem telefonal mert lehet hogy holnap el kell utaznia egy napra es akkor nem lesz bennt, nem tudja elvinni neki csak masnap. A titkarno egy 56 eves, legalabb 180 kilos no, folyik belole a szo, legfokeppen ha evesrol, ettermekrol van szo. A benntdolgozo tobbi ferfi is szivesen csatlakozik a temahoz, beleertve a sajat ferjemet.Inkabb fogyokura konyv kene neki de nem erdelki, igy erzi jol magat hogy ehet, a ferje egy jokepu sovany vidam ficko, irto jo hazassagban elnek/ egyutt esznek de azon nem latszik meg/.... az egeszseget megette a no, cukorbeteg de tovabbra is ugy eszik mintha nem lenne az, azert van az inzulin mint kozolte vidaman........ugy nagyon szeretem otet, egy jopofa vidam no.........szoval keszenletben allok hogy mehessek viragert. Egyszer biztam a ferjemre  az ajandekot es meg is bantam mert  csokoladet vett......egy cukorbetegnek....allitolag ki is ment a fejebol.... Hogy vagytok mama?
    előzmény:
    Szitácska (73)
    2006-04-25  08:07
  3. 2006. Április 25. 14:3974.
    Koszonom a kavet es a viragot , az elobbi ramfer mert almos vagyok. Gyonyoru ido lesz mama, maris sut a nap de meg hideg van. Kiultettem a kertbe a paradicsom palantakat de estere uveget boritottam rajuk nehogy fazzanak. kerdezted miota vagyok kinnt, 33 eve....szeretek itt lenni, jo nyugodt, stresszmentes, az emberek is azok, kedvesek, arad beloluk a nyugalom. Nem dolgozok nehany eve mar, egy keresetet osztunk be......meg lehet elni belole......milyen ellenor zaklat benneteket?
    előzmény:
    Kati48 (66)
    2006-04-25  06:07
  4. 2006. Április 25. 08:0773.
    A fiamnak van egy skót juhász kutyusa, fantasztikus mennyire jó tulajdonságai vannak. Ritkán látom, de amikor találkozunk és meghallja a hangom, örömében sír, nyüszít, nem tágít mellőlem és azok a hűséges szemek! Azt sem tudja mit csináljon. Nagyon kedvelem. Elég sűrűn nézem a TV-ben az Animel Planet műsort és őszintén bevallom, elég sokszor elsírom magam amikor megmentenek kutyust, cicát, vagy éppen sikerült egy műtét és meggyógyultak. Nem egyszer hallottam, amikor elveszíti a gazdáját azt nem tudja feldolgozni és utána megy.
    előzmény:
    leiw (65)
    2006-04-25  00:11
  5. 2006. Április 25. 06:4572.
    Neked is minden jót és este találkozunk!
    előzmény:
    Kati48 (71)
    2006-04-25  06:41
  6. 2006. Április 25. 06:4171.
    Látod sikerült.
    Jó napot, jó munkát mindenkinek.
    Most már megyek.
    előzmény:
    Szitácska (70)
    2006-04-25  06:37
  7. 2006. Április 25. 06:3770.
    Kipróbálom a smileyt. Nekem betűket mutatnak, kíváncsi vagyok hogy a figurák lesznek-e a képernyőn.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. Április 25. 06:3769.
    Ezzel én is igy vagyok. Mármint a megéléssel. Dolgozom is és nyugdijat? is kapok.
    előzmény:
    Szitácska (67)
    2006-04-25  06:32
  9. 2006. Április 25. 06:3568.
    Mindenkinek kívánok szép és jó napot! Ha még alszotok, további kellemes pihenést, akik pedig kertészkednek, jó munkát. Használjátok ki a napsütést, állítólag a hétvégén vacak időben lesz részünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. Április 25. 06:3267.
    Jó reggelt!
    Nem készítettél bemutatkozó oldalt, ezért csak gondolom hogy dolgozol, mivel írtad ellenőrök vannak nálatok..... Én nem élvezem a nyugdíjas éveket mert sajnos elég keveset kapok és a fennmaradáshoz feltétlen szükséges annak kiegészítése. Annak azért nagyon örülök hogy van még munkahelyem, mert egyébként nem tudnék megélni. De meddig bírom?.....
    Ma is kellemes időt jósoltak, de a hétvégén esőt, elég komoly lehűlést. Majd a gépnél ülök és beszélgetünk, nem fogunk unatkozni a három nap alatt.
    előzmény:
    Kati48 (66)
    2006-04-25  06:07
  11. 2006. Április 25. 06:0766.
    Egy-egy betű elirása nem számit. A napom? Hát nem volt valami szuper, ellenőr van nálunk 1 hétig, úgyhogy.........!
    Te hol élsz? MIóta vagy kint? Az eső egyébként is jó az új növények ültetéséhez.
    Legyen szép napod.
    előzmény:
    leiw (64)
    2006-04-24  18:49
  12. 2006. Április 25. 00:1165.
    Szepek a kutyaid Ancsa! Nekem ugyan nincs de van egy kutyibaratom a Zoe, ismerosnek a kutyaja, imad engemet.....persze hogy szetveri a hazat ha meglat amikor mindig viszek neki sult hust, sajtot, ezt-azt amit a gazdaja nem ad neki csak azokkal a rohadt tapokkal eteti. Meg van egy kutya akihez vonzodok, az Ogli aki reszt vett a 9/11-nel a tulelok kereseseben, utana hozta haza az uj gazdaja magahoz, egy hatalmas sarga joindulatu labrador szeru.....sosem lattam baratsagosabb dogot. Egyebkent felek a kutyaktol valahogy. Emlekszem hogy amikor idekoltoztunk ebbe a hazba akkor kinnt ultettem valami novenyt amikor hirtelen megjelent egy kutya, az erdobol jott, oriasi  kitudjamilyenfajta bulldogszeru dog, nyakan egy ujjnyi vastag bicikli lanccal.......a ver jegge fagyott bennem a remulettol....csak annyit lattam hogy az ajtot nem erhetnem el, egyetlen ugrassal elintezne....Kepzeld el hogy varatlan segitom akadt....a ,mellettem tekergozo calico nostenymacskam a Puhika amikor meglatta a kutyat kihuzta magat, a farkat csuklovastagra borzolta es elindult a kutya fele/ az utcaban mar jopar ebet kergetett vegig ez a batorszivu/........a kutya nyugodtan ulve erdelkodessel es baratsagosan nezte a macskat, en kihasznaltam hogy elterelodott rolam a figyelem, bevagodtam az ajton, bevagtam es rohantam az ablakhoz.....Puhika borzolt szorrel allt a kapuban a " hivatlan vendeg" meg ott ballagott az utcan......Tudod itt a hazak kozott nem divat a kertites. De nalunk mar egy het mulva korbe volt huzva az egesz terulet vele.........
    előzmény:
    annaler (47)
    2006-04-23  21:50
  13. 2006. Április 24. 18:4964.
    Turidtat irtam turista helyett ....igazabol ritkan olvasom at amit irtam.....megint esik az eso.....hogy telt a napod? Azt hiszem eso ide vagy oda elmegyek a kerteszetbe....nem birom ki idebennt a 4 fal kozott, mehetnekem van......
    előzmény:
    Kati48 (62)
    2006-04-24  18:02
  14. 2006. Április 24. 18:4963.
    Sziasztok! Ugye milyen szép napunk volt? A témához szeretnék én is hozzászólni, mivel sajnos dohányzom és nem is keveset. Tudom mennyire egészségtelen, azon kívül pedig drága, mégsem jut eszembe a leszokás. Bennem van a hiba és akarat-gyengének tartom magam. Ugyanakkor zavar a szaga, állandóan szellőztetek, de így is a ruhákon lehet érezni. Sokszor szégyellem magam miatta, ezt őszintén bevallom.
    A kábítószertől, alkoholtól én is féltettem a gyermekeimet és most amikor már felnőttek megnyugodtam, mert egyikre sem szoktak rá. Igaz dohányoztak (volt kitől venni a példát), de az egyik gyerekem már három éve abbahagyta, csak a másik szívja a cigit.
    Nem egyszer saját szememmel láttam az utcán, vagy éppen a villamoson hogyan szipóznak a fiatalok, mennyire kivetkőznek emberi mivoltukból, szörnyú látvány.... Szinte emberi ronccsá válnak. Az alkohol is ezt teszi, csak azzal nem olyan látványosan mennek tönkre.
    Hát igen, a mi korunkban (szerencsés kivétellel) mindig probléma a testsúly. Én sokkal kevesebbet eszem mint fiatal koromban, mégis nagyon kell vigyázni, nehogy ájuldozzak amikor ráállok a mérlegre amit bevallok: sokszor megtörtént. Gyötröm magam, napokig teljes a megszorítás, aztán lesz ami lesz alapon, jól bekajálok. Télen a legrosszabb mert akkor kevesebbet mozgok, tavasszal pedig jön a lelkifurdalás, hogy "mit vegyek fel", semmi nem jön rám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. Április 24. 18:0262.
    "foleg ha a hagy labanal levo etteremben jol foznek es sokat adnak a kiehezett farkasehes turidtanak ..."
    Már ezért érdemes kimozdulni. Legalább nincs lelkiismeretfurdalásod, mert mozogtál is.
    előzmény:
    leiw (55)
    2006-04-24  16:20
  16. 2006. Április 24. 17:3261.
    23.....es jovendobeli vejem sem dohanyzik nem iszik alkoholt es  megvan a velemenye a kabitosokrol......talan mar megnyugodhatok....Most sutott ki a nap, kinezek egy kicsit a kertbe, hatha nem sullyedek el a sarba......2 napig esett....majd jovok.....
    előzmény:
    mibolyka (60)
    2006-04-24  17:23
  17. 2006. Április 24. 17:2360.
    Igazd van. Mennyi idős a lányod?
    A kábitószer 100 %-ban károsodást okoz. Én is féltettem a gyerekeimet, hála az égnek erre nem voltak fogékonyak.
    előzmény:
    leiw (59)
    2006-04-24  17:18
  18. 2006. Április 24. 17:1859.
    Tudod  en nem hiszem hogy a cigaretta olyan borzalmas dolog lett volna....jo-jo tudom hogy betegsegeket okozott lablabla, de a komoly az alkohol es a kabitoszer....mertektelen cigarettatol  meg senki sem fetrengett az utcan rem es laz almokban es nem verte a csaladjat mert elkapta az alkohol orulete.......valahol a vegen kezdik a problema megoldasat....a kabito a legborzalmasabb. Vegig feltem a lanyom tinikorat hogy nehogy valaki ravegye ilyesmire......pici kora ota mutogatom neki az utcan hogy borzadjon, hogy nehogy kovesse. Mar megnyugodtam, igazan nem ugy nez ki hogy barmikor ki akarna probalni....
    előzmény:
    mibolyka (58)
    2006-04-24  17:02
  19. 2006. Április 24. 17:0258.
    Sajnos a párom még mindig cigizik, de csak kint a teraszon szabad neki. Szerencsére még nálunk nem ennyire magas az ára mint nálatok, de ami késik nem múlik. Mindenki azt mondja, hogy igazán leszokni, ugy hogy eszedbe se jusson, nem lehet.
    előzmény:
    leiw (57)
    2006-04-24  16:52
  20. 2006. Április 24. 16:5257.
    En 24 eve szoktam le rola de itt a szamban az ize........napi 8 szal korul szivtam de elfelejthetetlenul jo volt......mar en is kizavarom a vendeget ajton kivulre hogy ott fustoljon......neha azzal fenyegetem a csaladot hogy visszaszokok .....nem tennem persze, jobb igy meg a levegovetel is...az ararol pedig ne is beszeljunk.......azt hiszem valahol 5 dollar korul jar egy doboz ara es folyton emelik....szerintem addig  srofoljak fel az arat amig egyetlen ember is akad aki mereszel ragyujtani......
    előzmény:
    mibolyka (56)
    2006-04-24  16:41
  21. 2006. Április 24. 16:4156.
    A cigi elhagyása, az komoly sulyproblémát okoz. Nem elég, hogy nehezebbek leszünk, de még arról a jó kis cigiről is le kell mondani. Én másfél éve nem dohányzom, már büdösnek találom, de még mindig van olyan érzésem, hogy rá szeretnék gyujtani. Persze, nem teszem.
    előzmény:
    leiw (55)
    2006-04-24  16:20
  22. 2006. Április 24. 16:2055.
    Hat tudod ugy utalom a fogyokurat....mindenfajtat.........hogy gyotorjem magamat. Tudod hogy fiatal koromban ittam egy kavet es egy cigit hozza....isteni volt, nem is voltam ehes....sokszor ebedre is azt, legfeljebb egy darab sutit is hozza. Utana normal vacsora 5 korul, es be is fejeztem az etkezesi gondokat/ gyumolcsot azt mindig pukkadasig/ szo szerint nadszalvekony voltam..aztan leszoktam a cigirol es ez betette az ajtot, utana mar ehes voltam, etelre vagytam......ki kene talalniuk egy egeszseges/ van ilyen?/ cigipotlot......mindjart nem lenne bajom. kozben szedem rendbe a lakast, kinntrol behozzuk az apro viragszirmokat, tulevelet, egyeb szemetet.....az udvart kene latni...mindent beborit az orokzold bokor pici, aghegyi barna, lepotyogott mittudomenmije........ezutan jon a tolgyfak barkahullasa ami felulmul mindent.......majus kozepeig itt minden szemetes.........kirandulni, hegyet maszni azt szoktunk nagyon gyakran tel kivetelevel minden evszakban......attol ugyan meg nem fogyok le, foleg ha a hagy labanal levo etteremben jol foznek es sokat adnak a kiehezett farkasehes turidtanak  ...
    előzmény:
    Kati48 (53)
    2006-04-24  15:27
  23. 2006. Április 24. 16:0954.
    Én jól kimozogtam magam a kertben. Az a baj. hogy a kilóim nem látták!Még megyek vissza, csak benéztem ki van, ki nincs.
    előzmény:
    Kati48 (53)
    2006-04-24  15:27
  24. 2006. Április 24. 15:2753.
    Az okosok azt mondják,hogy a reggeli fontos, nem szabad kihagyni. Te se tedd, inkábbpróbálj meg mozogni, és a vacsorát vedd szegényesebbre.
    A kirándulás is jó hétvégi program.(Persze,csak ha visszajöttél.)
    Mit szóltok hozzá?
    előzmény:
    leiw (51)
    2006-04-24  12:50
  25. 2006. Április 24. 15:2052.

    Szia
    Az úgy jó lesz. A betűkből és a jelekből lesznek a fugurák.
    előzmény:
    Szitácska (50)
    2006-04-24  05:57

Címlap

top