Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konyvek

Bagoly
Létrehozva: 2006. Április 25. 20:43
Tudom, tudom, hogy volt mar vagy egy tucat topic konyvekkel kapcsolatban, de hadd probalkozzunk meg egyszer. A konyvszereto egyeneket arra szeretnem kerni, ne csak a cimeket irjak meg, hanem a legkedvesebb, vagy legutobb olvasott konyvek ROVID ismertetesevel  jojjenek, velemenyekkel, ajanlatokkal. Jelen pillanatban azt szeretnem tudni, ki olvasta Javier Sierra: The Secret Supper cimu konyvet, allitolag Europaban mar minden orszag nyelven megjelent, most angolul is megvehetnem, ha az ara nem  lenne olyan borsos. De egye fene, ha jo... inkabb megkoplalom... Kornyezetemben meg senki nem is hallott rola! Van valaki, aki ismeri?
  1. 2006. május 2. 18:15101.

    Mar panaszkodtam bagolynak, hogy szinte minden jo konyvnek szetzilalodik a vege. persze nagyon nehez lehet osszefogni a komplex szalakat es szinvonalon tartani- dehat egy jo ironak ne legyen gond...Gondolod, hogy Zahir = Alchemist??

    A Pendragonba belekukkantottam tavaly- egy szedult pillanatban Szerb Antalt akartam angolra forditani, hat az ugye kicsit kemeny dio lenne...hm.hm...szoval beleolvastam. szornyen modorosnak tunt.kicsit elszomorodtam.

    Minden idok egyik legnagyobb konyvelmenye szamomra Nemeth  Laszlo Egeto Eszter- e volt  egykoron. Borszasztoan megrazott...

    Vajon ma mennyire tetszene?

    előzmény:
    Mediterran (100)
    2006-05-02  17:12
  2. 2006. május 2. 17:12100.

    A Pendragon legendát szeretem, de már elég régen olvastam, azt hiszem előkapom ismét.

    Paulo Coelhotól A Zahirt olvastam, de nem lett a kedvenc íróm. Jól indul a könyv, jó tollú, de a végét kicsit összecsapta. Kicsit csalódtam benne.

    előzmény:
    MPiggy (99)
    2006-05-02  16:52
  3. 2006. május 2. 16:5299.

    Most mar kivancsi vagyok- ha alkalmam lesz elolvasom a Mehek titkos elete-t...

    nehany eve olvastam az "Alchemist" cimu konyvet, szerzoje Paolo Coelho - nagyon ajanlom mindnekinek! Alcime valahogy igy fordithato le, mese az almok koveteserol...

      Egeszen biztos megjelent magyarul!!

    klara neked kulonosen ajanlom!! csodasan elmondott tortenet egy fiu vandorutjarol, aki a boldogsagot keresi.

    errol jut eszembe. ti is szeretitek Szerb Antalt? az Utas es holdvilag-ot... Pendragon legendat??  A feher magus-t ?

     

    előzmény:
    Mediterran (98)
    2006-05-02  16:35
  4. 2006. május 2. 16:3598.
    A Méhek titkos élete valóban bűbájos könyv, mindenkinek csak ajánlani tudom, remek izlésed van anika!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267572 (94)
    2006-05-01  22:59
  5. 2006. május 2. 16:0797.

    Szervusztok, lanyok,sehol senki? El kezdtem olvasni az Anne Rice konyvet, mondhatom,  a vàmpirok meg boszorkanyok irojatol nem ezt vartam - kellemesen csalodtam. Kicsit bobeszedu, lattam vele interjut, ott sem allt be a szaja, de a tortenet jo.

    Rendeltem egy "fantazia" csoportba tartozo konyvet, Tim Powers: The Anubis Gates - igencsak felkeltette az erdeklodesemet. Van egy sorozat ilyen, (ide tartozik  pl. a Gyuruk Ura, Animal Farm) sokkal jobban szeretem, mint SCF -t. Keszulok a konyvtarba, egyre hosszabb a listam, majd beszamolok, mit talaltam meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_267572
    Torolt_felhasznalo_267572
    2006. május 1. 23:4296.
    Én is a könyvtárból vettem ki, de szeretném megvenni. Elvégre a kedvenc.. A kpi Szabó Ervinben általában bent van. nem nagyon szokták olvasni..  
    előzmény:
    Bagoly (95)
    2006-05-01  23:39
  7. 2006. május 1. 23:3995.

    A konyv klub katalogusa tobbszor ajanlotta es minden alkalommal tanakodtam, megvegyem-e. Majd utana nezek a konyvtarban,  amit irtal rola, jol hangzik. Mondhatom, felkeltette az erdeklodesemet, most majd addig nem nyugszom, mig el nem olvasom!

    Klara, a virag nagyon szep, itt egyenlore csak az "arany-eso" nevu bokor nyilik, meg persze a tulipanok, jacintok. S valami oknal fogva nem a kertemben, hanem a fuben rengeteg ibolya, nem tudom, hogyan szabadultak el!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267572 (94)
    2006-05-01  22:59
  8. Torolt_felhasznalo_267572
    Torolt_felhasznalo_267572
    2006. május 1. 22:5994.

    Sziasztok!

    Én is imádok olvasni, minden este olvasok.. A kedvenc könyvem Sue Monk Kidd: A Méhek titkos élete című mű. Olvasta valaki? Engem nagyon megrázott, megfogott, elvarázsolt, és hihetetlenül megérintett.. Szerintem megéri elolvasni..

    Idemásolom a borító szövegét:

    Sue Monk Kidd
    A MÉHEK TITKOS ÉLETE

    Zabhegyező egy lány szavaival elbeszélve!

    Lily tudni akarja, hogyan halt meg édesanyja.
    Lilynek elege van érzéketlen apjából.
    Lily megszökik, hogy választ kapjon, és megszabaduljon a gyötrő bűntudattól.
    Lily menedéket talál a méhészkedéssel foglalkozó fekete nővéreknél, és új életet kezd.
    A mézkészítés művészete mellett Lily fontos dolgokat tanul meg: mi a szeretet, mi az, ami fontos az életben, hogyan lehet túlélni a veszteségeket és a fájdalmat.

    Sue Monk Kidd első regénye, amely megjelenése óta közel 2 millió példányban fogyott el csak Amerikában. Az írónő Dél-Karolinában él egy farmon a férjével.

    előzmény:
    Bagoly (1)
    2006-04-25  20:43
  9. 2006. május 1. 22:5793.
    Sajnos, nem tudtunk megismerkedni. Vártam Rád, de hát majd máskor. Vagyis én sokat megtudtam Rólad, mert várakozás közben hozzászólásaidat olvasgattam. Tetszettek. Különösen, hogy senkit sem igyekszel meggyőzni igazadról. Mindenki gondolkodjon és higgyen úgy, ahogy jólesik neki. Egyetértek Veled.  Neked szép napot, nekem szép álmokat kívánok. Küldök egy kora tavaszi képet - gépemben nem hervadnak el virágaim - amely ma már csak emlék.
    előzmény:
    klára13 (92)
    2006-05-01  22:41
  10. 2006. május 1. 22:4192.
    Szervusz! Klára vagyok és MPiggy hívta fel remek topicodra figyelmemet. Látom, egyedül vagy. Magam is így magamban vagyok sokszor itt a neten.
    előzmény:
    Bagoly (84)
    2006-04-30  16:22
  11. 2006. május 1. 16:0591.

     Keresd meg a Storytellert- elvezni fogod. a nyugagyban. Anna Porter teljesen ugy nez ki mint Glorai Stanheim

     Ketten vagyunk...nekem is ugy tunik. ennek en leszek az oka, nagyon elszaladt velem a lo, ez igy tulsagosan "intimidating" elnezest kell kernem es csondebn maradni. mas temaban mar  fejemre olvastak, hogy szeretem uralni a porondot - ebben igazsag lehet. de csak akkor, ha nagyon szeretem amirol szo van- es fontos nekem. az ures fecseges...hm...nem igazan ertem minek van ra szukseg.

    ami a konyveket illeti, mar nagyon regen volt alkalmam aradozni, lelkesedni. szoval "atszakadt a zsilip..." majd lehalkulok. Egyebkent a keves hozzaszolasbol is kiderult, hogy tucatjaval van olyan konyv amirol nem is hallottam...nem is olvastam...ideje nekiallni! 

    előzmény:
    Bagoly (90)
    2006-05-01  15:48
  12. 2006. május 1. 15:4890.

    Grishammal pontosan ugy vagyok, mint te, ugy latszik, kifogyott a temabol, vagy a siker eltompitotta az agyat.  Anna Porter ismeros, lehet, hogy lattam a nevet a konyvkatalogban, de nem olvastam tole semmit.

    Van egy olyan erzesed, hogy csak ketten vagyunk az olvasotaborban?

    előzmény:
    MPiggy (89)
    2006-05-01  15:34
  13. 2006. május 1. 15:3489.

    Nem hiszem, hogy olvastam volna Anna Rice konyvet...Grisham elso nehany novellajat elveztem, volt benne feszultseg / leginkabb a Time to kill tetszett/ Igazi nyari szabadasgra vagy repuloutra valo olvasmany. Volt. Kesobb csak onmagat ismetelgette. Agatha Cristie valamikor tetszett, mikor ifjon, otthon olvastam, de az eredeti angol nyelvut dog unalmasnak talaltam mikor megporbaltam nehany eve. szerintem boven eljart foltte az ido.

    Olvastad - olvastatok "The Last Crossing" c.-t Guy Vanderheaghe muvet? Nagyon jo ! Visszavisz egy mas vilagba, egy regi Amerikaba egeszen mas torvenyek koze - kituno karakterrajzok vannak benne es egeszen "izgalmas" . Akarcsak  elozo konyve  The Englishmen's boy. Csodalom, hogy Hollywood meg nem fedezte fel oket. Szerencsere.

    Az Anna nevrol jut eszembe... Ismered Anna Portert? a magyar szarmazasu Toronto-i iro-kiado-"sztart"?  Storyteller c. regenye erdekes olvasmany- szinten a nyari honapokra, a vizparton ... A haboru elotti Magyarorszag gentry-kultura- majd haboru utani korszak, 50-es evek ...de a szokottnal sokkal intelligensebb. Imadott nagyapja mesei, visszaemlekezesi szovik at...Kicsit onimado a csaj, de vibralo...szellemes es okos. A gyerekimnek is kezebe nyomtam- de nem igazan tetszett nekik. ok jobban szeretik a mi meseinket.  De neked -es mindenki masnak az Operencias ezen oldalan -ajanlom. A spine allitolag magyarul is meg fogja jelentetni.  tavaly eladta a konyvkiadojat , a Porter House-t , immar nagyon raerhet...

    Elnezest a hibakert- biztosan vannak- de otthon hagytam az olvasoszemuvegem .. pech! Igy csak "talalgatok, keresgelek"

     

    előzmény:
    Bagoly (88)
    2006-05-01  14:21
  14. 2006. május 1. 14:2188.
    Hogy-hogy szigoru? Na igen, konyvekkel kapcsolatban nem ismerek trefat! Most eppen Anna Rice kerult a kezembe, azt mondja leanyzom, emlekszik, valamikor szerettem es meglepett The Feast of All Saints - belekezdtem, olvasom, olvasom, egyik lapot a masik utan es meg mindig nincs semmi. Az ironot nyilvan szavakkent fizetik, mert ir, ir es nincs mondanivaloja.  Agatha Christie is volt igy, remlik valami Tommy es Tuppence, akik fejezeteken keresztul idiota parbeszedet folytattak, ezt a konyvet bizony sutba vagtam. 
    előzmény:
    MPiggy (87)
    2006-05-01  04:45
  15. 2006. május 1. 04:4587.
    Nem tudom. nekem igaznak tunik Kosztolanyi megjegyzese.
    Egy igazan jo konyvet ujra el akarsz olvasni- meg akar tobbszor is. ha nem tetszett annyira hogy megegyszer kezbe vedd akkor nyilvan nem eleg jo. AAmit elore nem tudtatnal- termeszetesen. De utolag mar vilagos.
    ifjukoromban legkedvesebb konyveimbe legszivesebben belekoltoztem volna...kezdve Jokain, Feket Istvanon, Gardonyin, Moran...- egyutt elsz halsz a szereploivel..."ismered" oket, idezel beloluk. Rejtobol vagy Svejkbol meg ma is...A "nagy" haborus regenyeket ujra es ujra vegigfaltuk - Oroszlankolykok, Nyugaton a helyzet valtozatlan...Ket nap az elet.
    Most ez mar nem fer bele a rohano eletbe- de neha megis- Timothy Findley-t pl. Urghuart konyveit. De ha tetszett sovarogsz- de jo is lenne. Persepolis tetszeni fog, meglasd.
    A Poisonwood-ot csak a vejem kedveert fogom megprobalni, olyan lelkesen ajanlotta. Csak elobb meg kell azt is talalni. Katsztrofikus a helyzet ezekkel a dobozokkal...
    Mostanaban csak belekezdek konyvekbe es lerakom. ?felnottkori figyelem deficit lenne? Igy jartam legutobb a Defeaning-el is. Pedig allitolag jo..
    Szigoru vagy Bagoly...
    előzmény:
    Bagoly (86)
    2006-04-30  23:03
  16. 2006. Április 30. 23:0386.

    Az emlitett konyvrol hallottam,  The Poisonwood Bible)de nem olvastam. Egy hitterito csalad kis afrikai faluban. Nem tulsagosan erdekel a tortenet,  ha te elolvastad, majd mondj velemenyt. 

    Mifele kijelentest ideztel? Honnan tudjam, hogy egy konyvet erdemes-e elolvasni masodszor, ha eloszor nem olvasom el? Nagyon sok van, amit negyszer-otszor (s meg tobbszor is!) elolvasok, s van,  (nagyon sok)ami elsore is tetszett, de tobbszor nem erdekel.

    előzmény:
    MPiggy (85)
    2006-04-30  22:02
  17. 2006. Április 30. 22:0285.
    bagoly- bocs ez kicsit nemecsekre sikerult...szoval Bagoly...Vancs Istvan az Elet es Irodalom egykori /van jelenlegi is?/ foszerkesztoje, azaz ujsagiro ahogy en tudom. Otthon eleg ismert szemelyiseg, allitolag van aki kedveli, van aki kevesbe. Ahogy az mar lenni szokott... Ezt a szakacskonyvet / 1001 recept/ nehany eve adhattak ki, batyam kuldte, mondvan jopofa es erdekes, nem annyira areceptek, hanem a ksiroszoveg. csakugyan. Vilagjartta ember, sokfelol szedegette ossze ami benne van- kommentarok, filozofalas, leginkabb a nemzetkozi konyhak korul. Azaz nem "magyar" fozocske tanacs, hanem mindenunnen.
    Na tessek, most jo kis reklamot keritettem ide!
    Az Elet dolgai francia konyv, meg a 70-es evekbol. majd megnezem ki az iroja...az egesz egy belso monolog...A monologizalo ferfi a kocsiban ul..."az eleterol" topreng...a kapcsolatarol,dontesinek helyessegerol... kozben egy baleset "fele" igyekszik. csak o ezt nem tudja.
    Kulonleges, sok feszultseggel teli.
    A kulonos az, nehany eve otthon jartam es kezembe akadt...ujra elolvastam es egy kicsit csalodas volt.nem is tudom miert...a vilag megvaltozott azota talan? vagy en? Mindamellett zavart kicsit annyira ereztem, hogy forditott, meghozza nem is igazan jol forditott konyv. A magyar szoveg valahogy "akadozott"
    Szorszalhasogatas talan. Most olvashatom ujra.
    En nagyon egyetertek egyebkent egy elottem szoloval- es Kosztolanyival. O mondta, hogy azt a konyvet amit nem erdemes masodszor elolvasni azt mar eloszor sem. Erdemes.
    na megyek. Fozni. Es nem vancsa alapjan.
    van egy jo konyv -allitolag- var ram valahol a fiokban, a vejem nyomta kezembe ket hete de semmi idom nem volt...A cime POISONWOOD BIBLE... ismered? Tenyleg jo? neki tetszett.
    előzmény:
    Bagoly (84)
    2006-04-30  16:22
  18. 2006. Április 30. 16:2284.

    Mindenkit udvozlok, szep, derus ido van, de nem igernek tul nagy meleget! Ahhoz talan jo, hogy kiuljek az erkelyre --- olvasni.

    Ajus, az emlitett irono konyveit megneztem, remelem, nem foglalnak le annyira, hogy tobbet nem jossz?

    MPiggy, ki az a Vancsa? 100l recept, tehat nyilvan szakacs a lelkem, de meg nem hallottam rola, ugyszinten az emlitett konyvrol sem, Az elet dolgai. Tegnap este egyik kis fickommal filmet neztunk, The Crimson Pirate, mondom neki, valamikor reges-reg olvastam a konyvet (magyarul: A voros kaloz) es emlekszem, nagyon tetszett. Nem akarta elhinni, azt mondja, van valami konyv a vilagon, amit nem olvastam? Hàt, sajnos, nagyon sok, de mindent elkovetek, hogy egyre kevesebb legyen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. Április 30. 13:2583.
    Elnezest, ez valami tudatalatti felreiras...nem 1917, hanem termeszetesen 1919...azaz Paris 1919 a cim konyve...amikor is Parizsban a beketargyalas volt- beleertve Trianont...

    Reges regi kedvencem jutott hirtelen az eszembe- olvasta valaki "Az elet dolgait" ? elkepesztoen jo konyv.
    Na megyek kiramolni a dobozaimat...most koltoztunk, minden "eldugva" pillanatnyilag eppen egy szakacskonyv kene...muffin ugyben.
    Nektek hogy tetszett Vancsa muve??? 1001 recept azt hiszem. En jokat derulok rajta. Persze irto nagykepu szovege is van ...de szellemes.
    előzmény:
    MPiggy (81)
    2006-04-29  00:11
  20. Torolt_felhasznalo_578210
    Torolt_felhasznalo_578210
    2006. Április 29. 21:0782.

    Én most szórakoztató irodalmat szeretnék ajánlani nektek. Szeretem a romantikus regényeket, bár nagyon sok vacak is van közöttük, de vannak olyan írók, akiknek érdemes megvenni a könyveit.

    Nemrég könyvesboltban jártam és szembe találkoztam Agnes St. Clair 3 könyvével. (A harag napja, Sztriptíz a TOP-on, Az Immaculata kincse) Mivel a neve számomra már ismerős volt, és minden előző könyve nagyon teszett, azonnal lecsaptam rájuk és még véletlenül sem bánatam meg!  

    Természetesen mindhárom könyv egyéjszakás kalad volt! Egyszerűen letehetetlenek (láttátok volna a gyönyörű, véreres szemeimet&nbsp, nem elcsépelt témákat választ alaptörténetnek, a párbeszédek fantasztikusak, és nagyon szeretem az írónő humorát. A karakterek annyira emberiek, hogy nem lesz erőltetett a történet.

    http://romantika.media-online.hu/stclair.htm I tt megtaláljátok az írőnő könyveit, és bele is olvashattok! Az hiszem, aki elolvassa az első fejezeteket, az meg is fogja venni a könyveket, kíváncsi lennék mások véleményére is majd.

    Most pedig egy kicsi OFF:

    Nagyon régóta keresem Jayne Ann Krentz (másik nagy kedvencem!)  három regényét: Féktelen vágyak, Viharos szenvedély, Zabolátlan szívek. Ha valakinek megvan, és eladá, az írjon, vagy ha találkoztok vele valahol, akkor gondoljatok rám!  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. Április 29. 00:1181.

    Findleyt nagyon szeretem- a Pianomen's daughterrel egyutt, azt talan meg le is forditjak. ha whoopy goldberg-nek tetszett akkor baj nem lehet a kommersz forgalmazassal. a film belole persze nagyon kozepszeru volt.
    nekem is jott pannonia katalogus, de ezuttal gyerekkonyveket fogok kersni, mert kismama lanyom nagyon fol van ajzva a mesek meg dalok miatt. nekunk igazan piciknek valo magyar konyveink nem voltak- csak kesobbiek. a halaszjutka meg koncz meg brody szamok meg kazettan voltak- regesreg elkoptak. hat igy.
    ha valaha is olvassatok Margaret MacMillan konyvet Paris 1917 - minden idok legjobb tortelemi "dokumentum" konyve az elso vilaghaboru vegen kotott bekerot.
    legtobb ujabban irt konyvnek nem szeretem a veget- talan bennem a hiba/ meg a famous Last World- nel is idegesitett ahoy befejezte a tortenetet. pedig szenzacios egyebkent. Az Alias Grace- pedig direkt bosszantott. A vegen.
    Mostanaban sajnos alig van modon olvasni- de azt hiszem igy van az ember eleteben- hullamokban. Most egy csomo olvasatalan gyulik a hazban
    előzmény:
    Bagoly (80)
    2006-04-28  20:47
  22. 2006. Április 28. 20:4780.
    Nahat, ez egy kellemes meglepetes, valaki, aki ismeri Findleyt, kedvenc konyvem a Famous Last Words. Ez volt az elso, amit olvastam tole, abban  a hitben, hogy haldoklo emberek utolso szavait szedte ossze. (nem!) De nem bantam meg, s azota minden fellelheto konyvet megvasaroltam. Gyerekek, ha magyarul megjelent, feltetlen olvassatok el!   M. Atwood konyveit elolvasom, foleg, ha mas nincs, de nem vagyok rajongoja. Nagyon szeretem Joyce Carol Oates (amerikai irono) MINDEN regenyet.  Harom magyarul van tole! Jelen pillanatban ujra olvasom Marion Zimmer Bradley Darkover konyveit, egyik kivanja a masikat,  de The Mists of Avalon a kedvencem.
    előzmény:
    MPiggy (79)
    2006-04-28  18:15
  23. 2006. Április 28. 18:1579.

    Foltehetoen igazad van, mi talan szerencsesek vagyunk.A valosagos- altalanos helyzet nem rozsas. En csak azt tettem meg hozza, hogy otthon is valtoznak az idok. Ugy tunik.

    Az en lanyaim is szivesebben es jobban beszelnek angolul, de magyarul is tudnak, kicsit olvasni is, kicsit irni is- ami nem eleg egy konyv elolvasasahoz persze. kiveve janikovszky Eva utolerhetetlenul szellemes konyveit amit valamikor egyutt "fujtunk". Az esti mesek listajan a kedvenc megis Matyas kiraly esd janos vitez volt- annal si korabban meg Pottyos Panni...ki hinne??  Kisvarosunk egyebkent az Atlanti Ocean partjan van.

    isemroseink, barataink fejet is teletomjuk a magyar irodalomrol szolo aradozassal...mar megszoktak...De valamennyi olvas.Sokan inkabb az utikonyveket, tortenelmi, termeszeti konyveket kedvelik- nem mindenki rajong a regenyekert-

    No ezt ledaraltam... elnezest, nem buszkelkedni akarok...nekem a szivem kozepen levo tema es a forum egyik nagy csalodasa volt az igen igen limitalt kultrualis erdeklodes...

    szoval grtaula neked Bagoly, remelem jol folyik majd a diskurzus ...jol indult.

    Az en helyi kedvenceim? Carol Shield, Margaret Lawrence / Diviners!!/  Timothy Finley- tole a Last world egeszen egyedulalloan jo. Szerintem . szeretem Amy Tan konyveit- nem vagyok Margaret Atwood rajongo / amerikai szuletesu  vejem az...!/ de az Alias Grace nagyon tetszett.

    Ferjem jobban kedveli Alice Munro-t. Nino Ricci is nagyon jo..."In a glass house" pl.

    Az egesz csalad  kedvence volt egy ideig a One hundred years of solitude , Gabriel Garcia Marquez -tol... ideje ujraolvasni...felelmetesen jo konyv.

    Tavaly osszel olvastam egy teljesen jo dolgot,- bagoly neked is ajanlom, kulonos, "konnyen olvashato" kepregenyformaban irt fura ...mas...! tetszeni fog... Az irono Irani, a neve Maria Satrapi... a konyv cime  PERSEPOLIS .Erdemes megkeresni, valamiert  a biografiak kozott tartjak Chaptereknel ...persze annak veheto igazabol. A szerzo eletenek gyerekeveirol szol, rengeteget lehet egy olyan vilagrol tanulni belole, amirol egyebkent szinte semmit sem tudunk. Azota mar a masodik kotetet is kiadtak...a cime nem jut eszembe...

    na ideje magam takarekra venni. koszonom, hogy meghallgattatok! mar hozzaszoktam, hogy lehurrognak, kicsit paranoid lettem itt a forumon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752868 (72)
    2006-04-27  23:54
  24. 2006. Április 28. 14:5978.

    Egy a velemenyunk, de te sokkal jobban fejezted ki, mint en tudtam volna. Remelem, maskor is talalkozunk itt!

    Tohonya, koszonom az ajanlott konyvet, jelen pillanatban ilyen komoly muvekhez nincs kedvem, de felirtam. Az idezet viszont tetszett, a baj, hogy  akinek az elso jottment hulye elfoglalja a helyet, az is hulye volt, tehat semmi valtozas nem lesz! Termeszetesen, jelenlevok kivetelek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752868 (72)
    2006-04-27  23:54
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. Április 28. 13:5677.

     A "miért szegények az emberek"-be Galbraith azt mondja, hogy

    a vidéki szegénység sokkal kevésbé áll a köztudat előterében,

    mint a kisvárosi munkanélküliség és nyomor.

    Olyan téves nézetek uralkodnak velük kapcsolatban, mint :nem szenvedhet túlságosan az aki egészséges friss levegőn él.

    Ő már akkor emlegette, hogy beköltöznek a vidékiek a városba , mert inkább vállalják  a városi szegénységet-((((((

    előzmény:
    Bagoly (68)
    2006-04-27  20:19

Címlap

top