Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konyvek

Bagoly
Létrehozva: 2006. Április 25. 20:43
Tudom, tudom, hogy volt mar vagy egy tucat topic konyvekkel kapcsolatban, de hadd probalkozzunk meg egyszer. A konyvszereto egyeneket arra szeretnem kerni, ne csak a cimeket irjak meg, hanem a legkedvesebb, vagy legutobb olvasott konyvek ROVID ismertetesevel  jojjenek, velemenyekkel, ajanlatokkal. Jelen pillanatban azt szeretnem tudni, ki olvasta Javier Sierra: The Secret Supper cimu konyvet, allitolag Europaban mar minden orszag nyelven megjelent, most angolul is megvehetnem, ha az ara nem  lenne olyan borsos. De egye fene, ha jo... inkabb megkoplalom... Kornyezetemben meg senki nem is hallott rola! Van valaki, aki ismeri?
  1. 2007. szeptember 11. 12:431751.

    Volt egy ido, amikor  ugy gondoltam, egyszer majd hasznat v eszem a cetlikre felirt "fontos" dolgoknak. Rosszul gondoltam.

    Hallod, igen sok ember kellett a Globalizacio Csapdaja megirasahoz!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (1749)
    2007-09-11  11:35
  2. 2007. szeptember 11. 12:161750.
    Nem Atlantisra gondoltam, irtam, hogy Mu-rol van szo!  Ezt a regi, elsullyedt vilagreszt kevesen ismerik, (nyilvan azert, mert mar elsullyedt, haha!) A Csendes Ocean hullamsirjaban pihennek maradvanyok - nehanyat ISMET vizsgalnak.  En nagyon erdekesnek talalom az egesz tortenetet,  persze, hogy hiszem-e, vagy nem, az mas lapra tartozik. Letezhetett egy foldresz, aminek maradvanya  Hawaii es  a Husvet szigetek!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (1747)
    2007-09-11  11:30
  3. 2007. szeptember 11. 11:351749.

    Nem tudom szoktatok-e cetlizni, mert én igen. Felírok  valamit  amiről úgy vélem nagyon fontos lenne tudnom róla, aztán elkeverem valahova és egyszer csak egy selejtezésnél előkerül és csak nézek ezt miért is írhattam fel.Na most így vagyok ezzel is  Hans Peter Martin Harold Shumann Globalizáció Csapdája , támadás a jólét ellen.

    Régi lehet ,mert valami 1995-ös  munkák között találtam.

    Hallott, tud erről valaki valamit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. szeptember 11. 11:331748.

     Katrinka777 olvasom, hogy  -szavaddal éljek- Nyírő is náci. Honnan  tartanak valakit  nácinak  és  mikor,mitől  hazafi valaki?Szüleim halála után hoztam otthonról Nyírő könyvet az Isten igájában.Nekem ez tizenéves koromban nagyon  tetszett. Elzoztam még LIn YU Tang  Egy múló pillanat és Lin Yu Tang Bölcs mosoly című könyvét is.A Révai Kiadó adta még 1939- ben ki, ha jól emlékszem és Pünkösti Andor és  Benedek Marcell volt a fordító.

    Jut eszembe a Jacques Delors, aki szerint :”A jövő konfliktusait nem gazdasági vagy ideológiai , hanem kulturális tényezők fogják kiváltani”. J. Galtund már ennél is konkrétabban fogalmaz . Ő 7-8 civilizációt emleget Mely meghatározza a világpolitikát:USA,EU, Kína, Japán, Oroszok, India és egy  „meghatározó iszlám központ”, amiben a muzulmánok nem egységesek /dár al iszlám, dár al harbra/.

    előzmény:
    Katrinka777 (1743)
    2007-09-11  01:54
  5. 2007. szeptember 11. 11:301747.

    Bagoly Te most mire gondolsz ?  Tudod most el voltam foglalva az /átok és rontás

    Levétellel egy topicban/ no meg munkánk is akadt nem kevés. Nem igen olvastam új híreket az Atlantiszról, ha arra gondoltál. Érdekes egy téma. Platon /ie.360/ óta  hányan és hány helyen vélték, vélik felgedezni. Volt aki Gibraltárt volt aki Ciprust de akadt aki Kuba környékét, más ellentétes irányt D Spanyolországot  nevezte meg. Talán most a legújabb teoria a svéd  Ulf  Erlingssoné , aki Írországban véli felfedezni.Van is egy könyve : Atlantis from a Geographer's Perspective: Mapping the Fairy Land.Mesélj Te mire gondoltál?

    előzmény:
    Bagoly (1739)
    2007-09-10  04:43
  6. 2007. szeptember 11. 11:281746.

    Casanova  érdekes egy egyéniség lehetett.

    Stefan Zweig szerint  a legutolsó kis cselédlányra is

     rá tudott álmodni valami csodálatosat ,

    aztán beleszeretett saját álmába.

    Majd mesélj 

    előzmény:
    *and* (1740)
    2007-09-10  16:54
  7. 2007. szeptember 11. 10:111745.
    Szerintem sem lehet könyvekben rosszat választani. Hallottam már róla (helyesen írva a neve Wass), de még nem olvastam.
    előzmény:
    gertrudis (1741)
    2007-09-10  18:44
  8. 2007. szeptember 11. 09:231744.

    Sziasztok!

    Köszönöm az ötleteket amit kaptam Tőletek könyvekkel kapcsolatban! Fel is írtam néhányat az elolvasandók listájára  

    Én nagyon szeretem a Wass Albert könyveket. Valószínű, hogy a születési helyem is szerepet játszik, hiszen a hegyek, erdők, tájak, emberek nagyon közel állnak hozzám, amolyan "otthoni" hangulat áraszt.

    Én is szeretnék ajánlani egy könyvet, ha nem veszitek rossz néven. Bár még nem olvastam végig, de az utolsó 90 oldalt szerintem még ma elolvasom, mert ha a kezembe veszem úgysem nagyon tudom letenni. Rani Mannicka: A kigyó szíve az utóbbi időben olvasott könyvek legnagyobb élményét nyújtja. Egy igaz történt a távol-keletről, egy malájziai család története, tele izgalmas történekkel, lebincselő stílussal, választékos szókinccsel és egy csipetnyi romantikával. Bár az utóbbi kevés benne, de mégis az egész egy nagyon kedves, felemelő és szórakoztató könyv.

    További szép napot!

    előzmény:
    gertrudis (1741)
    2007-09-10  18:44
  9. 2007. szeptember 11. 01:541743.

    gróf szentegyedi és czegei Wass Albert nagyon hires  erdelyi irredenta iro volt.  A masodik vilaghaboru utan  eltiltotta'k az  irasait, de  most  megint  divatba jonnek a konyvei.

    A "FARKASVEREM"  volt 1934-ben az elso nagy sikere.

    90 eves koraban halt meg Floridaban.

     

    Nagyon hasonlo gondolkozasa  a Nyiro" Jozsefe'hez,  ,,,.  Tudod,  az,   aki  a  "SIBOI BOLENY"-t  irta...?

    Ezek az emberek nagy "hazafias" irok  voltak,  es  egyben elegge nacik is.   Celjuk  az volt,   hogy Erdely  visszaterjen Magyarorszaghoz, es  ezert, amikor az megtortent,     oriasi siekrnek orvendtek   a Horty kormany eveiben .

    előzmény:
    gertrudis (1741)
    2007-09-10  18:44
  10. 2007. szeptember 10. 18:531742.
    Nem hiszem, hogy a konyvekben van a hiba (nekem mindketto tetszett) - inkabb az iro nem a kedvedre valo. Van igy az ember. Neked kik a kedvenceid, s milyen konyveket szeretsz?
    előzmény:
    gertrudis (1741)
    2007-09-10  18:44
  11. 2007. szeptember 10. 18:441741.
    Képzeljétek el,ajálottak nekem könyveket Vass Albert-töl(Erdélyi ir&oacutea Csabát és a Tizenhárom almafát.Elovastam mind a kettöt és nem tetszett.Olvasott valaki könyvet ettöl az irótól?Talán rosszat választottam?
    előzmény:
    *and* (1740)
    2007-09-10  16:54
  12. 2007. szeptember 10. 16:541740.
    Most olvasok Casanova életéről egy könyvet, bár még csak az ifjúkoránál járok, de nagyon izgalmas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (1731)
    2007-09-03  20:24
  13. 2007. szeptember 10. 04:431739.
    MU - ki olvasott rola es mit? A mult napok hireiben volt, hogy lepcsoket, oszlopokat talaltak az ocean hullamai alatt - ott, ahol a szolas-mondas szerint az "Emberiseg Bolcsoje" volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. szeptember 8. 01:131738.

     Ez, pontosan jo pelda  arra,  amikor  primitiv  emberek  olyan  szavakkal  vagnak  fel,  amelynek nem is  ertik az ertelme't.

    N E M  mindenki  mondogatja,  hogy  "Anno"---ugy tunik ,  inkabb a legateistabb Ungarkak teszik  azt       --akik talan valami osdi Jokai novellaban olvasta'k, hogy a videki pap ezt mondta......

    mert, ugyebar  lasd:           "anno Domini"= "Az Ur-nak   (ebben es  ebben)  az  e've'ben"---        es  nem a fo"urrol van  szo az etteremben,   se nem a NL-ja   " uralkodiorol-"-----

    hi-hi-hi-

     

    NE HASZNALD!  - Neked nem kell lejaratnod Magadat  a divat miatt!

    előzmény:
    Bagoly (1736)
    2007-09-07  14:01
  15. 2007. szeptember 7. 22:551737.

    Igen, ujbol megirta a "Seven Pillars of Wisdom"-ot. De az nem az eredeti!! Azt elloptak tole  egy vonat allomason,  valahol.

    Amikor Keleten eltem az elso ferjemmel,  elmaszkaltam minden sikatorban es regi konyvek utan  kutattam, de, persz  EZT  nem talaltam  sehol.  A  Magyar variacio nem az eredeti. Tavaly, az Angolok szerint megtalaltak a  keziratot,  de  en  nem hiszem el.... szerintem hamisitvany.

    szio, Kati

    Lawrence of Arabia's lost text

    Independent, The (London),  Apr 13, 1997  by Philip Knightley .left { float: left; } .right { float: right; } .fa_inline_ad { margin-top: 0; text-align: center; margin-bottom: 20px; margin-right: 10px; } #fa_square_ad.right { margin-top: 20px; margin-left: 20px; } html* #fa_square_ad.right { float: none; } .fa_inline_ad h4 { margin: 0; font-size: 8pt; color: #666; text-transform: uppercase; text-align: center; font-weight: normal; font-style: normal; } .fa_inline_ad ul { list-style-type: disc; list-style-position: inside; color: #3769DD; border-top: 1px dotted #333; padding: 5px 0 0; margin: 0 0 20px; } .fa_inline_ad ul li { margin: 0; padding: 0; }

    A Typescript of an early version of Lawrence of Arabia's classic Seven Pillars of Wisdom, the story of the Arab revolt against the Turks in the First World War, has turned up at a Chichester saleroom.

    Experts say it is an entirely new text, earlier than any other surviving draft of the book, and sheds light on two of the greatest T E Lawrence's mysteries: what was the original Seven Pillars like, and was it really stolen from Lawrence at the Reading train-station in November 1919?

    .fa_inline_results, .fa_inline_results.left { clear: left; margin-right: 20px; margin-top: 10px; width: 220px;}.fa_inline_results.right { margin-left: 20px; margin-right: 0;}.fa_inline_results h4 { margin: 0; font-size: 12px; border-bottom: 1px dotted #c3d2dc;}.fa_inline_results ul { list-style-type: disc; list-style-position: inside; color: #3769DD; margin: 0 0 15px; padding: 0;}.fa_inline_results ul li { margin: 0; padding: 0;}.fa_inline_results ul li.title { color: #333; list-style-type: none; font-weight: bold;}.fa_inline_results ul li.articles { color: #333; list-style-type: none;}
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (1735)
    2007-09-07  07:49
  16. 2007. szeptember 7. 14:011736.
    Van valami szolas-mondas, hogy minden kitalalt tortenetnel izgalmasabb (es erdekesebb) a valosag. Nos, itt a bizonyitek. Anno (alig vartam, hogy hasznalhassam ez a szot, mert manapsag ha kell, ha nem, mindenki azt teszi); tehat, anno 2003-ban megjelent egy detektiv-regeny, amiben az iro reszletesen elmeseli a folyobol kihalaszott hulla tortenetet. A konyvet nem olvastam, annyit tudok rola, hogy a vegen a szerzo elkeruli a buntetest. Na most, a rendorseg felfigyelt, mert az iro nagyon kozel jart az igazsaghoz, ugyanis ANNO 2000-ben felesege szeretojenek megkinzott holttestet hasonlo korulmenyek kozott talaltak meg. A lenyeg:  most 25 ev bortonbuntetesre iteltek, mondvan, megtervezte es iranyitotta a gyilkossagot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. szeptember 7. 07:491735.

    Antikkönyvek listáján  az 1922-es kiadás

    T. E. Lawrence „Bölcsességek hét pillére „ 70 ezer font körül van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (1734)
    2007-09-07  07:38
  18. 2007. szeptember 7. 07:381734.

    Rossz nyelvek szerint annyira olvashatatlan , mint James Joyce / Ulysses/.

    T. E. Lawrence, Lázadás a sivatagban,avagy Seven Pillars of Wisdom.Még ma sem tisztázott hogy arabok hőse volt-e avagy más. Szokásaiban alkalmazkodott a muslimokhoz Arábiai Lawrencének hívták a későbbi T.E. Shaw ezredest , aki az I világháborúra  pontot tevő  párizsi  békrkonferencián is arab öltözékben jelent meg.David Lean filmjében Az Arábiai Lawrencében / Lawrence of Arabia/ Peter O'Toole mellett ott volt még többek között  Antony Quinn, Omar Sharif  is.

     A fil  a 60 -as években kapott néhány Oszkárt ,vagy csak rengeteg  jelölést./?/

    előzmény:
    Katrinka777 (1732)
    2007-09-07  03:10
  19. 2007. szeptember 7. 06:241733.
    És kiválóan tudott latinul is. Hisz gyerekkorában Gozzi mesternél tanult (többek közt hegedülni is ő tanította), ide adták be a szülei. Ez a második hely volt, ahol lakott, az elsőnél nagyon rosszul bántak vele, és Gozzi vette pártfogásba. Apja korán meghalt, anyja pár évente egyszer látogatta fiát. Egyetemre is járt, források szerint ez igaz is, hisz az 1738/39-es tanévre be volt iratkozva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (1731)
    2007-09-03  20:24
  20. 2007. szeptember 7. 03:101732.

    sziasztok!  

    ezen a cimen olvastam az egyik legjobb leirast Saint Germainrol:

    http://www.alchemylab.com/count_saint_germain .htm

     

    A Casanovarol remek filmet csinaltak , u.a. cimen, "Casanova".

    Peter O'Toole a foszereplo.  Persze, mar ven ember ebben a filmben,  nem a regi szep "Lawrence of Arabia". 

    Ugye T. E. Lawrence naplojat , amelyet elloptak tole  egy vonat-allomason,  sosem talaltak meg??

    (Vagy pedig  Her Majesty's Secret Service  titkos konyvtaraban porosodik valahol...????&nbsp

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (1731)
    2007-09-03  20:24
  21. 2007. szeptember 3. 20:241731.

    Casanovat nem mindenki kalandorként emlegeti.

    Van aki szánalmas figurát csinált belőle.Csak nem féltékenyek voltak rá? 

    "La Trés Sainte Trinosophie" kézirat szerzője a Rózsakeresztes Rend Nagymestere.Saint Germain  ,II. Rákóczi Ferenc törvénytelen fia, aki tudóst, aki alkimista, festő,diplomata, zeneszerző,orvos, költő, énekes,hegedűművész,drágakő ismerő.Ki anyanyelvi szinten beszélte spanyol-, portugál-,olasz-,francia-, német-,angol-,arab-,sznkrit-, görög-,kínai-, orosz nyelvet,és a kelet-európai nyelvekben sem tévedt el. Csodák lengik körül, nem öregszik és úgy vélték ismerte az életelixírt. Moralitását kiemelik és talán ennek köszönhetően / mert ez manapság is néha hiánycikk számba megy/ halála után is látni vélik itt ott felbukkanni. Talán egy ateista humanista, kutató  tudós volt, akinél a kabbala az asztrológia , az alkímia  az "elfogadhatóságot" szolgálta?

     

    előzmény:
    Bagoly (1729)
    2007-09-02  15:52
  22. 2007. szeptember 2. 16:041730.

    A vizsgálat valóban a fogak alapján történt. Egy fennmaradt röntgenkép alapján állapította meg egy német biológus, hogy az valóban Hitler fogsorának egy darabja. Hitlernek elég "egyedi" fogazata volt, mivel halálakor már csak négy eredeti foga volt, a többi mind aranyból, vagy egyéb fémből készült. A biológus szerint a fogorvos csúnyán elbánt H. fogsorával, ezért olyan felismerhető. Gondolom ezért nem volt DNA.

    Hasonmása mindenkinek van, H.nek is volt, pont akkor, amikor meghalt. Szegény embert hatszor is előállították, annyira hasonlított H-hez, de persze csak hasonlított, nem ő volt H.

    előzmény:
    Bagoly (1728)
    2007-09-02  15:37
  23. 2007. szeptember 2. 15:521729.
    Casanova egy  kozonseges kalandor volt, de sokkal erdekesebb a Saint Germain nevu uriember! Valaha nagyon erdekelt, kulonosen, hogy a talalgatasok soran rafogtak azt is, hogy Rakoczi egyik fia.  Mai  apig sem tudjak, valojaban ki volt,  elterjedt rola a hir, hogy o az a ritka halando, aki halhatatlan! Enni sohsem lattak.  Mesesen gazdag volt.  aranyat tudott eloallitani! A titkos tarsasagok vezetoje volt, sot, nemelyiket o alapitotta, mint a Rozsalovagokat Angliaban! (akkor meg mas nevet viselt).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (1725)
    2007-09-01  23:21
  24. 2007. szeptember 2. 15:371728.

    Mar sokszor lattam  dokumentumokat Hitlerrol, legutoljara (nem olyan regen) megallapitotak, hogy igen, a bunkerban megtalalt holttestek Hitler es Eva. Az oroszok a maradvanyokat oriztek es most a fogakrol  teljes bizonysaggal kiderult. DNA-rol nem beszeltek, nem tudom, miert.

    Evtizedek folyaman persze minden hires embernek elojon a hasonmasa, egyszercsak megjelenik Diana hercegno, hogy nem is o volt az autoban Dodival, stb. stb... Kennedy elnokrol is szallingoztak a hirek.

    előzmény:
    *and* (1727)
    2007-09-02  09:37
  25. 2007. szeptember 2. 09:371727.
    Más téma, de még mindig a rejtélyeknél maradva. Tegnap késő este volt a tv-ben egy műsor Hajsza Hitler után c-mel. Nagyon érdekes volt. Bemutatták Hitler egykori bunkerét, halálának körülményeit. A műsor azon alapult, hogy állítások szerint H. nem is halt meg, hisz a maradványokat nme találták meg, hanem elmenekült. Ezt Sztálin állította, hiszen pl Mengele is Argentínába menekült. Egy szemtanú 60 év után vallotta be, hogy ő látta H. és kedvese Eva Braun holttestét. H.-t a bunker mellett elásták, miután felgyújtották a tetemet. Az oroszok pedig megtalálták, és a maradványok magukkal hurcolták állandóan egy lőszeresládában. És most adták ki a csontokat tanulmányozásra. Hogy ez mire volt Sztálinnak jó? Ez egy újabb rejtély...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top