Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Imádom a retrievert

barackmano
Létrehozva: 2003. március 5. 10:07
Sziasztok!
Bocsanat minden retrieveresnek. Tudom, hogy kell irni, fogalmam sincs mi tortent. Sajnos korrigalni nem lehet, mostantol irjatok ide (is).

udv mindenkinek, barackmano
  1. 2012. március 16. 10:1415576.

    Hat Gikosi eppen ezaz,hogy normalis esetben nem szabadna hogy ezek a dolgok megviseljek

     

    Gino nem morog nem kapkod oda,eppen ezaz,hogy Ö az embernel keresi a menedeket....nem is az allatoktol fel,hanem X szituacioktol...ez mindig valtozo mitöl....de itt a fel nem jo szo!!!!!Panikol

    Joo multkor,mikor jöttem haza Andris meg Gino kijöttek elem vasutallomasra,es a kutya annyira stresszben volt....vagy meg sem ismert,vagy "csak"  szimplan nem fogta fel hogy ott vagyok....es ilyenkor ha a szemebe nezel,erzed hogy vmi nagy gaz van!!!

     

    Tudjatok azt kivanom,barcsak arrol lenne szo,hogy nevelesi hiba!!!!!!

    Mindegy ezt a par kört meg lefutjuk,1ho mulva vissza Cseby PEterhez,közbe pszichologus,ivartalanitas ill bizti kedveert nezetünk nala hormonokat.

    Megteszünk mindet azert,hogy normalis teljes eletet elhessen!!!!!

    es haat igen...szivünk "picit" beleszakadt ebbe,de muszaj vagyok elvonatkoztatni..

     

     

    Mikor mentek Jucaval elsö fürcsizesre????

     

    Mi jövö heten go Sunnal dunapart es keszülünk ezerrel kepessegvizsgara

     

    előzmény:
    gikosi (15575)
    2012-03-16  09:35
  2. 2012. március 16. 09:3515575.

    Üzlet, bevásárló központ esetleg, de bank tuti nincs nyitva.

     

    Reméljük találtok jó gazdit, ha egyedül lesz és a gazdi figyel rá biztosan nem lesz gond. Talán ki is növi kicsit,segít az ivartalanítás is, odafigyelés, és a feltétlen szeretet.   

    Lásd Jucát, ma már nyoma sincs a morgás-odakapásnak, pedig honnan indultunk. Vizsgálat nem volt, de a viselkedése alapján ki lett kiáltva ideggyenge, altatni való kutyának. Nálatok a neveléssel nem volt gond, de talán sok neki a tesó, izgalom, picik, stb. Juca se viselte jól a kutyasulit tavaly, jó, ő a szeme miatt volt bizonytalan, de ez se jellemző minden kutyára. Mindegyik másképp reagál a gondokra. LÁttam, hogy stresszes neki, nem viszem, Ginónak is meg fogjátok találni az ideális helyet, ez sajna becsúszik, élő anyaggal dolgozunk. 

     

    Gondolom mekkora stressz nektek is, az embernek a szíve sakad meg ilyenkor. Sok szerencsét! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15573)
    2012-03-16  06:14
  3. 2012. március 16. 08:4815574.

    Haat sztem tuti nincsen nyitva semmi!!!

     

    Nezd igazabol ha Ö egyedüli kutya lehetne,illetve nem nagyon setaltatnak,ugy ertem utcan,varosba stb.....Mi se tesszük mar,hanem csak a közeli mezöre (2percre tölünk) visszük ki,akkor sok gondjuk nem lenne Vele,illetve hat egy ket ismim gondolkozik Rajta,es Ök ismerik az allapotat illetve ha hatni fog Nala az antidepresszans,akkor teljesen normalis eletet elhet.

    Meglatjuk,szoritok erte nagyon,mert hat Imadjuk Öt,es elegge megvisel Minket ezaz egesz...

    Mindenestre nagyon jol esik,hogy ennyire megertöek vagytok

    KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!

     

    Pepperoni,en is azt akartam irni,amit Mildo,hogy maciiiiiiiiiiiSzl nem igazan babas

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15573)
    2012-03-16  06:14
  4. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. március 16. 06:1415573.

    Lányok, nem kutya ügy, de fontos!

     

    Lehet, hogy béna vagyok mert nem tudom, de Magyarországon a hosszú hétvégén a boltok és a bankok fognak dolgozni? 

     

    Át akartunk menni Szegedre sétálni, vásárolni és intézni valónk is van, de ha a bankok nem dolgoznak és vásárolni sem lehet, akkor elhalasztanánk az utat.

     

    Köszi előre, remélem válaszol valaki hamar, mert szervezkednem kell itthon.

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. március 16. 06:1215572.
    Nem bébis hanem egyszerűen csodaszép! Inkább mackós és imádni való
    előzmény:
    pepperoni (15570)
    2012-03-15  22:41
  6. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. március 16. 06:1015571.

    Kata,

     

    borzasztóan sajnálom amit irsz! Szegény Ginó! Nem gondoltam volna, hogy ekkora baj is lehet egy kutyussal. De gondolod, lesz aki majd örökbe meri igy fogadni? Én is megértelek, nem kockáztatnák én se, a többiért is felelős vagy. El tudom képzelni mennyire nehéz lehet.

     

    A bébik viszont gyönyörűek

     

    előzmény:
    kata175 (15567)
    2012-03-15  12:57
  7. 2012. március 15. 22:4115570.

    Mi meg voltunk kirándulni...

    Ugye, hogy már nem olyan bébis a feje? Most kezd nyúlni a lába is és a pofája is.. .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. március 15. 22:2815569.

    Sziasztok! Jujj ez durva nagyon, amit írsz szegény kutyádról, nagyon sajnálom! Dehát szerintem más sem kockáztatná a másik kutyája épségét, hátmég Ti, mikor több kutya is van és bébik is.... azért nem lehetett könnyű meghozni ezt a döntést!

    És mikor és mekkora kan kutyussal bővültök majd?

    Ennivalóak a kutyusok! 

    előzmény:
    kata175 (15567)
    2012-03-15  12:57
  9. 2012. március 15. 19:1415568.

    Egy gyönyörüü kislany

     

    Egy "harapos" vilagoskek fiuu

     

    es Egy azonosithatatlan fekete hasu kutya

    előzmény:
    kata175 (15567)
    2012-03-15  12:57
  10. 2012. március 15. 12:5715567.

    Uuuh,jo sok minden lemaradt!!!!!ujraaaaa

     

    CT.t csinaltak,es az orszag leghozzaertöbb emberehez (Dr.Cseby Peter)vittük az Szent Istvan egyetemre...

    35eft volt a CT..

     

     

    KÖszi..igazabol ez mar regebbre nyulik vissza....mar fel eves kora körül (mikor hozzank került)kezdödtek a gondok,es egyre rosszabb es rosszabb az egesz....

     

    Amikor elkezdett vajudani Chili,Andris kivitte Chilit udvarra picit (pisi stb)

    Elment az utcaba haz elött elött egy kutya,es olyankor mindig felugral keritesre Gino... stb...Andris nem engedte neki...erre neki esett Sun nyakanak....Chili ugy megijedt,hogy szegenyem remegett Andrisnak be kellett vinnie lenyugtatni,ill meg jo,hogy emiatt nem allt le a folyamat!

    Itt mondtuk azt,hogy eleg,es tekintettel kell lennem a többiekre is!!!!

    Elegge kettösseg van bennem emiatt,mert tudom,hogy Gino nem tehet az egeszröl,viszont a többieken latom,hogy tartanak töle....

    Emberekkel viszont olyan,hogy minel rosszabb lett az allapota annal bujosabb lett....Szl nehez ügy

     

    Szerencse,hogy nagyon sokan tamogatnak Minket es nem itelkeznek stbstbstb....mert itt "sajnos" senki nem hibazott,se tenyesztö se mi...

    Ennek vmiert igy kell lennie...

    illetve mivel igy alakult a szituacio,lesz egy uj kan kiskutyank,mivel hat elegge komoly terveim vannak tenyesztes teren....es kaptam egy olyan megtisztelö lehetöseget,amit nem fogunk visszautasitani.

    Szerencsere emiatt se itelkeznek felettem az emberek hanem tamogatnak mindenben

     

    Uhogy jöv heten ivartalanitas,pszichologus,mert azert igy ebben az allapotban nem adnam oda senkinek,hszen azert csak felelösseget vallatunk a kutyaert....illetve csak ugy adom oda,hogy napi kapcsolat,kesöbb ha mar beilleszkedett lathassam is!!!!!!

    Nem szeretnenk szem elöl teveszteni,ehhez ragaszkodunk Andrissal!

     

     

    előzmény:
    kata175 (15566)
    2012-03-15  12:56
  11. 2012. március 15. 12:5615566.

    CT.t csinaltak,es az orszag leghozzaertöbb emberehez (Dr.Cseby Peter)vittük az Szent Istvan egyetemre...

    előzmény:
    gikosi (15565)
    2012-03-15  12:39
  12. 2012. március 15. 12:3915565.

    Ó, szegény Gino!!!! És szegény Ti! Reméljük a legjobbakat, ha már így alakult.

     

    Mennyi volt és hol az EEg, stb?

     

    Jobbulást Ginónak!  

    előzmény:
    kata175 (15563)
    2012-03-15  12:15
  13. 2012. március 15. 12:1915564.

    Sztem menj be a Zanniba!!!!Ök asszem harsfa utcaba vannak(mar regen jartam ott)

     

     

    www.zanni.hu

     

    Nagyon jo fejek,be lehet mennyi kutyaval,es akkor specko neki valot fog keresni a csaj.

     

    Mi mar nem nagyon fürdetünk otthon(kiv most Chili),alt kutyakozmi 

    előzmény:
    ÁgicaT (15562)
    2012-03-15  12:09
  14. 2012. március 15. 12:1515563.

    Egyik sem...

     

    Idegrendszeri gondok vannak Nala(hozzateszem,hogy az ideggyogyasz azt mondta születesi rendellenesseg vagy egy komoly trauma,de a 2ikat kizarhatjuk!Ezt azert irtam,csak,hogy nehogy felreertess essek,hogy tenyesztö lett volna felelötlen stb,mert anyai apai vonal is fedhetetlen....legnagyobb tenyesztöknel is becsuszik neha hiba!!!!!!)ami meg sulyosabb is,emiatt nem is tudjuk megtartani...

    Sajnos nem erzem biztonsagban a többieket ill a piciket!

    illetve elegge összetett a problema nala,komoly panikrohamokat kap,neha olyan dolgoktol,hogy..........

    Voltunk vele CTn,agya ep,idegei epek,viszont az idegpalyak nem vagy alig müködnek....

    Nagyon sajnalom ezt az egeszet,mert az alaptermeszete egy igazan tünemeny bujos nagyon embercentrikus kutya....es szenved szegenyem,illetve a falkarangsorbeli dolgokat nem tudja lekezelni,ezert keresünk neki olyan gazdit,ahol egyedüli kutya lehet!

     

    Szerencsere a tenyesztöje nagyon jo fej emberke,mindenben melletünk all segit Nekünk.

    Remeljük a lehetö legjobban fog kijönni ebböl a szituaciobol.

    Egyenlöre most kezdjük el antidepresszanst nala ha bevalik ez 1hon belül kiderül,akkor elete vegeig.............

    előzmény:
    ÁgicaT (15561)
    2012-03-15  12:03
  15. 2012. március 15. 12:0915562.

    Artúrom vasárnap lesz 2 éves

    Holnap megyünk a henteshez, kap egy nagy marhalábszárat

     

    Aztán jövő héten szombatra most már TÉNYLEG előjegyeztetem a kutyamosodába Pont most jár le az 1 hónap az exspoton-nal, így fürdés után azt is megkapja, 1 hónapra rendben lesz.

     

    Közben nézegettem száraz samponokat. Ti használtok ilyesmit? Én EZT néztem ki, de nem tudom, egyrészt mennyire hatásos "kutyaszag" ellen, illetve mennyire elég ez az egy flakon? Mert ha egy alkalomra csak, akkor annyi pénzért a kozmetikában is megmossák Artúrt....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. március 15. 12:0315561.

    Szegény Gino! Mi a baj vele? DP? Vagy a szemével?

    Te tudod a legjobban, de azért leírom: ettől függetlenül családi kedvencnek még lehet tökéletes! És legalább nem kell elzárni a csajoktól tüzelésnél

    előzmény:
    kata175 (15560)
    2012-03-15  12:01
  17. 2012. március 15. 12:0115560.

    Ezek olyan szomoru dolgok

    Nekem is eszembe jut mi lesz ha.......,de aztan gyorsan el is hessegetem,mert nagyon fiatal meg az összes kutyam

     

    Mi is megyünk ivartalanitani Ginot

    Sajnos nagy gondok vannak Vele,igy 100%hogy nem tenyesztjük.......

    Enke-vel mar sokat beszelgettem erröl,csak ameg nem tudtunk biztosat addig nem szerettem volna forumon is megirni..

     

     

    Nalunk exspoton valt be,de nagyon!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. március 15. 09:3715559.
    Exspoton csepp, scalibor, kiltix nyakörv mind jók, de egyik sem 100%, ezt tudni kell. Én végül a csepp mellett döntöttem, de lehet, hogy mellé felkerül még egy kiltix is, mivel Artúr allergiás a bolhacsípésre, így tutira kell mennem.
    előzmény:
    biagiotti (15556)
    2012-03-14  12:35
  19. 2012. március 15. 09:3615558.

    Hát Artúrnak nem lesznek már kölykei

    A következő kutyusom örökbefogadott lesz, az tuti.

     

    Arminak vannak kölykei, de nem a mellette (neki) nevelt párjától, hanem a marcali leonbergi kennelben. De azt hiszem, mindegyik gazdánál van már. Nagyon szép kutyus volt, ahogy nézegettem más magyarországi leonbergi kenneleket, nem láttam olyan határozott kiállású, mégis mackós pofájú kutyát, mint ő volt. Azt hiszem, ő németországból származik, a párja, Cleo finnországból. 

    Ha jól emlékszem, 4-5 éves lehetett....

    előzmény:
    énke6 (15555)
    2012-03-14  12:21
  20. 2012. március 15. 09:3115557.

    Szia!

     

    A németjuhász nem az enyém, csak játszópajtása Artúromnak.

     

    Armi nem ok nélkül pusztult el, volt valami betegsége, amit nem sikerült meggyógyítani. Látszólag már jól volt, de belül sajnos nem. Ilyenkor nagyon sajnálom, hogy nem tudnak beszélni a kutyák, mert hátha elmondhatta volna, hogy valami nem oké belül....

    előzmény:
    pepperoni (15551)
    2012-03-14  08:05
  21. 2012. március 14. 12:3515556.
    Sziasztok ahogy enyhült az idő itt a kullancs-szezon. Már kettőt is levadásztam a szőréről. Tudna valaki segíteni hogy melyik készítményt érdemes venni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. március 14. 12:2115555.

    Mi történt Armival?

     

    Amúgy ne is gondolj erre, Artúr még olyan fiatal! Konrad Lorenz könyvében olvastam egyszer, hogy ő egy idő után mindig azt csinálta, hogy megtartott egy kölyköt az idősödő kutyájától, így mindig úgy érezte, hogy az összes kutyájából vele van egy kis darab.

    előzmény:
    ÁgicaT (15550)
    2012-03-14  07:36
  23. 2012. március 14. 12:1815554.

    Ha nagyon ragaszkodó, őrző-védő kutyát szeretnél, akkor én a németjuhászt ajánlom. De persze ez sem szentírás, fajtán belül is sok múlik az egyeden.

    A szüleim németjuhásza velünk igazi öleb, a szó szoros értelmében, az idegenekre rá sem bagózik, rájuk sem néz. Ha valaki az engedélyünkkel megsimogatja, nem is reagál rá. Megáll, hagyja, aztán megy a dolgára anélkül, hogy ránézne a másik emberre. De veszély esetén elég egy intés, mutatás, vagy pisszenés, és azonnal átalakul testőrré. De tényleg, látni ahogy felszívja magát, kidülleszti a mellkasát, és "elszigorodik" a tekintete. De ő tökéletes, igazi németjuhász. (és persze cseppet sem vagyok elfogult) Nem mindegyik ilyen ebben a fajtában sem.

     

    Összehasonlításként: a retrievereink tündéri barátságos pofák, mindenkit szeretnek, minket kicsit jobban, de azért ha pl. elutazunk rá lehet őket bízni másra is. Éles helyzeteben én sem hiszem, hogy megvédenének, bár Döme kicsit vérmesebb, egyszer majdnem megharapta a postást, csak a férfi rutinján múlott, hogy nem. De azért mondjuk nagyon jól jelez.

    A németjuhászunk már a megjelenésével is elrettent minden betolakodót, szerelmesen, áhotattal ragaszkodik, sokkal látványosabban, mint a retrievereink, megvédene az élete árán is, és ehhez az ereje is megvan, viszont nem marad el senkivel. Őt nem lehetne rábízni senkire egy órára sem.

    előzmény:
    pepperoni (15547)
    2012-03-13  18:48
  24. 2012. március 14. 12:0715553.
    Drága Jucó! Annyira jó, hogy sikerült "megszelidítened"!
    előzmény:
    gikosi (15538)
    2012-03-13  12:44
  25. 2012. március 14. 12:0515552.

    Megnéztem én is a képeket! Nagyon szép kutyusok. Nekem még mindig Chili a szívem csücske, és már az is marad, de mindannyian nagyon szépek!

    Döméről tegnap találtam a férjem gépén egy rakat képet, majd elkunyizom tőle, és teszek fel. 

    Van egy csomó kiskori is. Annyira sunyin tud nézni, hogy tuti megnyerne egy grimaszoló versenyt!

    Amúgy a sunyi nézése megmaradt! Ez bizony szerelem!

    előzmény:
    kata175 (15537)
    2012-03-13  12:40
8 9 10 11 12

Címlap

top